О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 358. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2026 года № 39329
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года №163 "Об утверждении Правил принятия решений по управлению объектом кондоминиума, а также типовых форм протоколов собрания собственников квартир, нежилых помещений, многоквартирного жилого дома и форм ежемесячного и годового отчетов по управлению объектом кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20283) следующие изменения:
в Правила принятия решений по управлению объектом кондоминиума, утвержденные указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Собрание проводится:
1) в явочном формате – для обсуждения вопросов, связанных с управлением объектом кондоминиума, и принятия по ним решений;
2) в заочном формате – путем проведения письменного опроса и (или) посредством цифрового объекта в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в порядке, предусмотренном статьями 43 и 44 Закона.
Результаты голосования, полученные посредством цифрового объекта в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, учитываются при подведении итогов голосования на собраниях проводимых в явочном и заочном форматах.
На собрании собственники квартир, нежилых помещений для принятия решений, предусмотренных подпунктами 3) и 4) пункта 11 настоящих Правил, подтверждают право собственности на квартиру, нежилое помещение любым способом, не запрещенным законодательством Республики Казахстан.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Инициатор собрания за пять календарных дней до даты проведения собрания уведомляет собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок о формате его проведения, дате, месте и повестке проведения собрания путем размещения объявления в общедоступных местах, цифровом объекте в сфере жилищных отношений и жилищно- коммунального хозяйства (при наличии), или индивидуально посредством электронной почты или по абонентскому номеру абонентского устройства сотовой связи, при условии их предоставления собственниками квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 16 шілдедегі № 358 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 шілдеде № 39329 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кондоминиум объектісін басқару бойынша шешімдер қабылдау қағидаларын, сондай-ақ пәтер иелері жиналысы, тұрғын емес үй-жайлар, көппәтерлі тұрғын үй хаттамаларының үлгілік нысандарын және кондоминиум объектісін басқару бойынша ай сайынғы және жылдық есептердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 163 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20283 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кондоминиум объектісін басқару бойынша шешімдер қабылдау ережесіне:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жиналыс мынадай форматтарда жүргізіледі:
1) келіп қатысу форматында - кондоминиум объектісін басқаруға байланысты мәселелерді талқылау және олар бойынша шешім қабылдау үшін;
2) сырттай форматта - Заңның 43 және 44-баптарында қарастырылған тәртіппен тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында жазбаша сауалнама жүргізу және (немесе) цифрлық объектісі арқылы жүзеге асырылады.
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында цифрлық объектісі арқылы алынған дауыс беру нәтижелері келу форматында және сырттай форматта өткізілетін жиналыстарда дауыс беру қорытындыларын шығару кезінде ескеріледі.
Жиналыста пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері осы Қағидалардың 11-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылдау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған кез келген тәсілмен пәтерге немесе тұрғын емес үй-жайға меншік құқығын растайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жиналыстың бастамашысы жиналысты өткізу күніне дейін күнтізбелік бес күн бұрын пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелеріне жиналыстың форматы, күні, орны және күн тәртібі туралы жалпыға ортақ орындарға, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектісінде (егер бар болса) хабарландыру орналастыру арқылы немесе пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері берген жағдайда электрондық пошта немесе ұялы байланыс абоненттік құрылғысының абоненттік нөмірі арқылы хабарлайды.";
8- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Для определения правомочности собрания требуется для начала зарегистрироваться в листе регистрации собственников квартир, нежилых помещений в многоквартирном жилом доме, участвующих на собрании согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В листе регистрации собственников квартир, нежилых помещений содержится следующая информация:
1) идентификационные данные собственника квартир, нежилых помещений (фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо идентификационные данные представителя собственника квартир, нежилого помещения (фамилия, имя, отчество (при его наличии), сведения о документе, на котором основаны его полномочия, срок таких полномочий;
2) номер квартиры или нежилого помещения (номер сотовой связи, электронный адрес собственника квартиры, нежилого помещения, по которому могут направляться сообщения о проведении общих собраний).
Если собственнику квартиры, нежилого помещения принадлежит несколько квартир, нежилых помещений, он регистрируется по каждой квартире, нежилому помещению отдельно.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок принятия решений.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Собрание правомочно принимать решение, если в нем участвуют более половины от общего числа собственников квартир, нежилых помещений.
Решение принимается при согласии большинства от общего числа собственников квартир, нежилых помещений, непосредственно принявших участие в голосовании по следующим вопросам:
1) принятия решения о выборе формы управления объектом кондоминиума;
2) принятия решения о выборе субъекта управления объектом кондоминиума;
3) избрания председателя объединения собственников имущества, членов совета дома, ревизионной комиссии (ревизора), переизбрания или досрочного прекращения их полномочий;
4) делегирования представителей из числа собственников квартир, нежилых помещений в состав инициативной группы для регистрации (перерегистрации) кооператива собственников квартир (нежилых помещений);
5) принятия решения о найме управляющего многоквартирным жилым домом;
6) принятия решения о передаче собственнику квартиры, нежилого помещения, парковочного места, кладовки или третьим лицам части общего имущества объекта кондоминиума в имущественный наем (аренду);
7) принятия решения о выборе цифрового объекта в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;
8) принятия решения о выплате и размере вознаграждения членам совета дома, ревизионной комиссии (ревизору) по итогам деятельности за отчетный период;
9) установления размера оплаты труда председателю объединения собственников имущества;

"8. Жиналыстың заңдылығын анықтау үшін алдымен осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жиналысқа қатысатын көппәтерлі тұрғын үйлердегі пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тіркеу парағына тіркелу талап етіледі.
Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тіркеу парағында келесі ақпарат көрсетіледі:
1) пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің сәйкестендіру деректері (аты-жөні (бар болған жағдайда) немесе пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі өкілінің сәйкестендіру деректері (аты-жөні (бар болған жағдайда), оның өкілеттігі негізделген құжат туралы мәліметтер, осындай өкілеттік мерзімі;
2) пәтердің немесе тұрғын емес үй-жайдың нөмірі (жалпы жиналыс өткізу туралы хабарлама жолдау үшін пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің ұялы байланыс нөмірі, электрондық мекенжайы).
Егер пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесіне бірнеше пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар тиесілі болса, ол әр пәтер, тұрғын емес үй-жай бойынша бөлек тіркеледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Шешім қабылдау тәртібі.";
11- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Егер жиналысқа пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, жиналыс шешім қабылдай алады.
Шешім келесі мәселелер бойынша дауыс беруге тікелей қатысқан пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының көпшілігі келіскен кезде қабылданады:
1) кондоминиум объектісін басқару нысанын таңдау туралы шешім қабылдау;
2) кондоминиум объектісін басқару субьектісін таңдау туралы шешім қабылдау;
3) мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасын, үй кеңесінің мүшелерін сайлау, тексеру комиссиясын (тексерушіні) сайлау, қайта сайлау сондай-ақ олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату;
4) пәтерлердің (тұрғын емес үй-жайлардың) меншік иелері кооперативін тіркеу (қайта тіркеу) жөніндегі бастамашыл топқа пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қатарынан өкілдер беру;
5) көппәтерлі тұрғын үйді басқарушыны таңдау туралы шешім қабылдау;
6) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiнiң бiр бөлiгiн пәтердiң, тұрғын емес үй-жайдың, тұрақ орындарының, қойманың меншiк иесiне немесе үшiншi тұлғаларға мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру туралы шешiм қабылдау;
7) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында цифрлық объектісін таңдау туралы шешім қабылдау;
8) есепті кезеңдегі қызмет нәтижелері бойынша үй кеңесі мүшелеріне, тексеру комиссиясына (тексерушіге) сыйақы төлеу және оның мөлшері туралы шешім қабылдау;
9) мүлік иелері бірлестігінің төрағасына еңбек төлемі мөлшерін белгілеу;

10) иные вопросы, связанные с управлением объектом кондоминиума.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Собрание собственников парковочных мест, кладовок принимают решения при согласии большинства от общего числа собственников парковочных мест, кладовок только по следующим вопросам:
1) утверждения собственниками парковочных мест, кладовок размера текущих взносов за содержание парковочных мест, кладовок в соответствии с методикой расчета минимального размера взносов на управление объектом кондоминиума;
2) принятия решения собственниками парковочных мест, кладовок о сборе целевых взносов, их размере, сроках и иных условиях оплаты.
Собственники парковочных мест, кладовок принимают решение на собрании только по вопросам, указанным в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
Решение считается принятым, если за него проголосовало большинство собственников парковочных мест, кладовок от общего числа собственников парковочных мест, кладовок.";
пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. Инициаторы собрания осуществляют сбор и прием листов письменного опроса нарочно, посредством электронной почты либо по абонентскому номеру абонентского устройства сотовой связи (при наличии такой информации) для учета, составления протокола.
20. Подведение итогов голосования в заочном формате осуществляется коллегиально инициаторами собрания в присутствии председателя объединения собственников имущества, членов совета дома, представителя субъекта управления (при его наличии) либо при выборе собственниками квартир, нежилых помещений формы управления объектом кондоминиума в виде непосредственного совместного управления – не менее двух собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок.";
пункты 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"22. Голосование собственника квартиры, нежилого помещения, осуществляется посредством цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, абонентского устройства сотовой связи и с использованием иных способов, не запрещенных законодательством Республики Казахстан, с обязательной идентификацией собственника квартиры, нежилого помещения.
Итоги электронного голосования фиксируются посредством цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.
При подведении итогов голосования учитываются голоса собственников квартир, нежилых помещений на собрании, проводимом явочным формате и заочном формате.
Для собственников парковочных мест, кладовок по вопросам содержания парковочных мест, кладовок применяется положение пункта 21 настоящих правил.

10) кондоминиум объектісін басқаруға байланысты өзге де мәселелер.";
13- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің жиналысы келесі мәселелер бойынша ғана орынтұрақ орындардың, қоймалардың меншік иелері жалпы санының көпшілігі келіскен кезде шешім қабылдайды:
1) орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне сәйкес тұрақ орнын, қойманы күтіп-ұстау үшін ағымдағы жарна мөлшерін бекітуі;
2) орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің нысаналы жарналар жинау және олардың мөлшері, мерзімдері және төлемнің өзге де талаптары туралы шешім қабылдау.
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері жиналыста осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген мәселелер бойынша шешім қабылдайды.
Егер орынтұрақ орындары мен қоймалар иелерінің жалпы санынан тұрақ орындары мен қоймалар иелерінің көпшілігі дауыс берсе, шешім қабылданды деп есептеледі.";
19 және 20 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Жиналыстың бастамашылары есепке алу, хаттама жасау үшін жазбаша сауалнама парақтарын жинауды және қолма-қол, электрондық пошта арқылы не ұялы байланыс абоненттік құрылғысының абоненттік нөмірі бойынша (мұндай ақпарат болған кезде) қабылдауды жүзеге асырады.
20. Сырттай форматында дауыс берудің қорытындыларын шығаруды жиналыс бастамашылары мүліктің меншік иелері бірлестігі төрағасының, үй кеңесі мүшелерінің, басқару субъектісі өкілінің (ол болған кезде) не пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері кондоминиум объектісін басқарудың тікелей бірлесіп басқару түріндегі нысанын таңдаған кезде пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының, қоймалардың кемінде екі меншік иесінің қатысуымен жүзеге асырады.";
22 және 23 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің дауыс беруі пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі міндетті түрде сәйкестендіріле отырып, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де тәсілдерді пайдаланылып жүзеге асырылуы мүмкін.
Электрондық дауыс беру қорытындылары тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы тіркеледі.
Келу форматында және сырттай форматта өткізілетін жиналыста дауыс беру қорытындысын шығару кезінде пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелері берген дауыстар есепке алынады.
Қоймалардың, орынтұрақ орындарының меншік иелеріне қоймаларды, орынтұрақ орындарын күтіп-ұстау мәселелері осы Қағидалардың 21-тармағының ережелерi қолданылады.

23. Итоги голосования заочного формата путем письменного опроса на бумажном носителе, а также электронного листа опроса суммируются и оформляются протоколом согласно приложению 7 к настоящему приказу и размещаются в цифровых объектах в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства либо оформляется непосредственно в цифровых объектах в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в соответствии с Правилами формирования, обработки, а также централизованного сбора и хранения информации в электронной форме, в том числе функционирования цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 172 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20245), в том числе функционирования цифровых объектах в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. В случае электронного оформления протокола председатель собрания, секретарь собрания, инициатор (ы) собрания подписывают электронной цифровой подписью.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
типовые формы протоколов собрания, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
формы ежемесячного и годового отчетов по управлению объектом кондоминиума, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу.".
2. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 246 "Об утверждении Порядка проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 2020 года № 20536) следующие изменения:
в Порядке проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, утвержденным указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:

23. Сырттай форматта өткізілетін дауыс беру нәтижелері қағаз жеткізгіштегі жазбаша сауалнама, сондай-ақ электрондық сауалнама парағы арқылы жинақталады және осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес хаттамамен ресімделеді және тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілерінде орналастырылады немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 31 наурыздағы № 172 бұйрығымен бекітілген Ақпаратты электрондық нысанда қалыптастыру, өңдеу, сондай-ақ орталықтандырылған түрде жинау және сақтау, оның ішінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілерінің жұмыс істеу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20245 болып тіркелген) сәйкес тікелей тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілерінде ресімделеді.";
24- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Хаттама электрондық түрде ресімделген жағдайда жиналыс төрағасы, хатшысы және жиналыс бастамашысы электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.";
көрсетілген ережеге 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген ережеге 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген ережеге 4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген ережеге 5-қосымша5-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген ережеге 6-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген ережеге 7-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандары осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кондоминиум объектісін басқару бойынша ай сайынғы және жылдық есептердің нысандары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 246 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылы № 20536 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу тәртібімен:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Объединение собственников имущества или субъект управления объектом кондоминиума самостоятельно ведут учет поступающих денег с разбивкой по каждой квартире, нежилому помещению, парковочному месту, кладовки и предоставляют информацию о накоплении денег на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума по запросу собственника квартиры, нежилого помещения, парковочного места, кладовки в бумажном виде либо в виде электронного документа, размещенного на общедоступном интернет ресурсе, с соблюдением требований законов Республики Казахстан к порядку раскрытия банковской и иной охраняемой законом тайны.";
пункты 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"23. Для обеспечения безопасных условий проживания граждан местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов организуют проведение технического обследования общего имущества объекта кондоминиума с целью выявления аварийного жилья, подлежащего сносу или капитальному ремонту.
Для учета функционирующих многоквартирных жилых домов местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов проводят инвентаризацию жилищного фонда с заполнением итоговых сведений в ИС централизованного сбора.
Для формирования перечня многоквартирных жилых домов, подлежащих капитальному ремонту за счет государственного бюджета местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов инициируют собрание собственников квартир, нежилых помещений.
Собственники квартир, нежилых помещений в многоквартирном жилом доме принимают решение на собрании об участии в проведении капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, ремонта (замены) лифтов за счет государственного бюджета, в том числе выделенного в виде бюджетного кредита по следующим вопросам:
1) об участии в проведении капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, ремонта (замены) лифтов за счет государственного бюджета, в том числе выделенного в виде бюджетного кредита;
2) об утверждении суммы расходов на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, ремонт (замену) лифтов общего имущества объекта кондоминиума, возлагаемую на каждую квартиру, нежилое помещение, которая определяется отношением полезной площади жилых и (или) нежилых площадей, находящихся в индивидуальной (раздельной) собственности, к сумме полезных площадей всех жилых и нежилых помещений, находящихся в данном объекте кондоминиума.

"16. Мүлік иелерінің бірлестігі немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісі түскен ақшаның есебін әрбір пәтерге, тұрғын емес үй-жайға, орынтұрақ орнына, қоймаға бөлу арқылы өз бетінше жүргізеді және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге ақшаның жинақталғаны туралы ақпаратты пәтер, тұрғын емес үй-жай, орынтұрақ орны, қойма иесінің өтініші бойынша қағаз түрінде береді немесе банктік және заңмен қорғалатын басқа да құпияны ашу тәртібіне Қазақстан Республикасы заңдарға қойылатын талаптарын сақтай отырып, жалпыға қолжетімді интернет-ресурста орналастырылған электрондық құжат түрінде береді.";
23 және 24 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Азаматтардың қауіпсіз тұру жағдайларын қамтамасыз ету үшін астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың жергілікті атқарушы органдары бұзуға немесе күрделі жөндеуге жататын авариялық тұрғын үйді анықтау мақсатында кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне техникалық тексеру жүргізуді ұйымдастырады.
Қолданыстағы көппәтерлі тұрғын үйлерді есепке алу үшін астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың жергілікті атқарушы органдары тұрғын үй қорына түгендеу жүргізеді және орталықтандырылған жинақ ақпараттық жүйесінде қорытынды ақпаратты толтырады.
Мемлекеттік бюджет есебінен күрделі жөндеуге жататын көппәтерлі тұрғын үйлердің тізбесін қалыптастыру үшін астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың жергілікті атқарушы органдары пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жиналысына бастамашылық жасайды.
Көппәтерлі тұрғын үйдегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналыста мемлекеттік, оның ішінде бюджеттік кредит түрінде бөлінген бюджет есебінен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге, лифттерді жөндеуге (ауыстыруға) қатысу туралы мынадай мәселелер бойынша:
1) мемлекеттік, оның ішінде бюджеттік кредит түрінде бөлінген бюджет есебінен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге, лифттерді жөндеуге (ауыстыруға) қатысу туралы;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің лифттерін жөндеуге (ауыстыруға) арналған, жеке (бөлек) меншіктегі тұрғын және (немесе) тұрғын емес алаңдардың пайдалы алаңдардың осы кондоминиум объектісінде орналасқан барлық тұрғын және тұрғын емес үй-жайлардың пайдалы алаңдарының сомасына қатынасымен айқындалатын, әрбір пәтерге, тұрғын емес үй-жайға жүктелетін шығыстар сомасын бекіту туралы;

3) о сроке возврата средств собственниками квартир, нежилых помещений от 7 до 15 лет.
При этом, собрание правомочно принимать решение при наличии более половины от общего числа собственников квартир, нежилых помещений. Решение принимается при согласии большинства от общего числа собственников квартир, нежилых помещений.
Лист голосования (список проголосовавших собственников квартир, нежилых помещений) с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и иных персональных данных, номеров квартир, нежилых помещений оформляется согласно жилищному законодательству, а также Расчет суммы расходов на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, возлагаемой на каждую квартиру, нежилое помещение в соответствии с долей в общем имуществе объекта кондоминиума, принадлежащей собственнику, которая оформляется согласно приложению к настоящему Порядку и является неотъемлемыми частями протокола собрания, прошивается, нумеруется.
24. При согласии собственников квартир, нежилых помещений местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов включают в перечень многоквартирных жилых домов, требующих проведения капитального ремонта за счет бюджетных средств, обеспечивают организацию технического обследования общего имущества объекта кондоминиума и проводят конкурс на определение проектной организации, и изготовление проектно-сметной документации на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума за счет средств местного бюджета.
При этом без проведения конкурса допускается определение собственниками квартир, нежилых помещений проектной организации по разработке проектно-сметной документации для проведения капитального ремонта за счет средств Оператора используемых в соответствии с пунктом 6 настоящего Порядка.
При разработке проектно-сметной документации для проведения капитального ремонта за счет бюджетного кредита заказчик не предусматривает расходы на капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту.";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов для получения бюджетного кредита, подписывают кредитный договор с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, предоставляющим бюджетный кредит и администратором бюджетной программы.
27. Соответствующие структурные подразделения местного исполнительного органа столицы, областей, городов республиканского значения, районов при получении бюджетного кредита заключают кредитный договор с местными исполнительными органами районов, городов областного значения для проведения капитального ремонта многоквартирных жилых домов и организацией, определяемой на конкурсной основе местными исполнительными органами.";
Приложение к Порядку проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.

3) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қаражатты 7 жылдан 15 жылға дейін қайтару мерзімі туралы шешім қабылдайды.
Бұл ретте, жиналыс пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының жартысынан астамы болған кезде шешім қабылдауға құқылы. Шешім пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының көпшілігі келіскен кезде қабылданады.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және өзге де дербес деректер, пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың нөмірлері көрсетілген дауыс беру парағы (пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың дауыс берген меншік иелерінің тізімі) тұрғын үй заңнамасына сәйкес ресімделеді, сондай-ақ жиналыс хаттамасының ажырамас бөлігі болып табылатын және осы Тәртіпке қосымшаға сәйкес ресімделетін әрбір пәтерге, тұрғын емес үй-жайға жүктелетін кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған шығыстар сомасының есебі тігіліп, нөмірленеді.
24. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері келіскен кезде астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың жергілікті атқарушы органдары бюджет қаражаты есебінен күрделі жөндеу жүргізуді талап ететін көппәтерлі тұрғын үйлердің тізбесіне енгізеді, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне техникалық зерттеп-қарауды ұйымдастыруды қамтамасыз етеді және жобалау ұйымын айқындау мен жергілікті бюджет қаражаты есебінен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама дайындауға конкурс өткізеді.
Бұл ретте, конкурсты өткізбестен, осы Тәртіптің 6-тармағына сәйкес пайдаланылатын Оператордың қаражаты есебінен күрделі жөндеу жүргізу үшін жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жобалау ұйымының пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелерінің айқындауына жол беріледі.
Бюджеттік кредит есебінен күрделі жөндеу жүргізу үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу кезінде тапсырыс беруші елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі жөндеуге шығыстарды көздемейді.";
26 және 27 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары бюджеттік кредит алу үшін бюджеттік кредит беретін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен және бюджеттік бағдарлама әкімшісімен кредиттік шартқа қол қояды.";
"27. Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органының тиісті құрылымдық бөлімшелері бюджеттік кредит алған кезде көппәтерлі тұрғын үйлерге күрделі жөндеу жүргізу үшін аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен және Оператормен кредиттік шарт жасасады.";
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу тәртібіне қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
Приложение 1 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 358
Приложение 2
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума
Лист регистрации собственников парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома, участвующих на собрании
"__"_________ 20___ года
Место нахождение многоквартирного жилого дома: _______________
Фамилия Имя Отчество
(при его наличии)
№ парковочного места
№ кладовой (место расположения)
Подпись
1.
2.
3.
Председатель собрания: _______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: __________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Инициатор (ы) собрания: ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 358
Приложение 3
к Правилам принятия
решений по управлению
объектом кондоминиума
Лист голосования собственников квартир, нежилых помещений, проголосовавших на собрании (проводимый в явочном формате)
"__"_________ 20___ года время ________
Место нахождение многоквартирного жилого дома:
_______________________________________________________________(адрес)
Вопрос внесенный для обсуждения: ________________________________
А№
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Номер сотовой связи и(или) электронный адрес (на усмотрение собственника)
№ квартиры
№ нежилого помещения
Голосую
"За" (подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
Председатель собрания: ________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
Секретарь собрания: ___________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
Инициатор (ы) собрания: ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
* при голосовании посредством объектов информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 3 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года
№ 358
Приложение 4
к Правилам принятия
решений по управлению
объектом кондоминиума
Лист голосования собственников парковочных мест, кладовок, проголосовавших на собрании (проводимым явочным формате)
"__"_________ 20___ года время ________
Местонахождение многоквартирного жилого дома: ________________
Вопрос внесенный для обсуждения: _____________________________
№№
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Номер сотовой связи и(или) электронный адрес (на усмотрение собственника)
№ парковочного места
№ Кладовой
(место расположения)
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
Председатель собрания: __________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
Секретарь собрания: ______________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
Инициатор (ы) собрания: ________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) *
*при голосовании посредством цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 4 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 358
Приложение 5
к Правилам принятия
решений по управлению
объектом кондоминиума
Лист № ___ голосования собственников квартир, нежилых помещений при проведении в заочном формате
"__"_______ 20__года время _________
Местонахождение многоквартирного жилого дома:
______________________________________________________(адрес)
Вопросы, внесенные
для обсуждения:
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника квартиры,
нежилого помещения __________\________________
Адрес собственника квартиры, нежилого помещения
_____________________________________________________________________
Номер сотовой связи и (или) электронный адрес собственника квартиры, нежилого помещения (на усмотрение собственника квартиры, нежилого помещения)
Подпись ________________________________________________________
(собственника квартиры, нежилого помещения)
Подпись ________________________________________________________*
(Инициатора (ы) собрания)
* при голосовании посредством цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 5 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 358
Приложение 6
к Правилам принятия
решений по управлению
объектом кондоминиума
Лист № ___ голосования собственников парковочных мест, кладовок при проведении в заочном формате
"__"_______ 20__года время ________
Местонахождение многоквартирного жилого дома:
__________________________________________________________(адрес)
Ответственные лица: _____________________________________________
(назначаемые из числа собственников парковочных мест, кладовок)
Вопросы, внесенные для обсуждения:
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника парковочного
места,кладовки)
__________________________________________________________
Адрес собственника квартиры, нежилого помещения _____________________Номер сотовой связи и(или) электронный адрес собственника парковочного места, кладовки (на усмотрение собственника парковочного места, кладовки)
Подпись _________________________________________________________
(собственника квартиры, нежилого помещения)
Подпись ________________________________________________________*
(Инициатора (ы) собрания)
* при голосовании посредством цифровых объектов в сфере жилищных
отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 6 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года
№ 358
Приложение 7
к Правилам принятия
решений по управлению
объектом кондоминиума
Лист регистрации собственников квартир, нежилого помещения многоквартирного жилого дома, участвующих на собрании
"__"_________ 20___ года
Местонахождение многоквартирного жилого дома: ___________________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
№ квартиры
нежилое помещение
Подпись
1.
2.
3.
Председатель собрания: _____________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: ________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Инициатор (ы) собрания: __________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 7 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 358
Форма-1
Протокол № __ собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома (проводимым явочным форматом) по инициативе _____________________________
время _____ "__"______ 20___ года
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
_______________________________________________________________
2. Общее количество собственников квартир:
_______________________________________________________________

3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін..
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
1-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
2-қосымша
20___ жылы "___" _____ жиналысқа қатысатын көппәтерлі тұрғын үйлердегі тұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің тіркеу парағы
"__"_________ 20___ года
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: _______________
Аты-жөні (бар болған жағдайда)
Орынтұрақ орындарының №
Қоймалар № (орналасқан жері)
Қолы
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: _______________________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)
Жиналыс хатшысы________________________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)
Жиналыс бастамашысы (лары): _____________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
2-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
3-қосымша
Жиналыста (келу форматы арқылы өткізілетін) дауыс берген пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің дауыс беру парағы
20___ жылғы "__"_________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
_________________________(мекенжайы)
Талқылауға шығарылған мәселе:____________________________________
А№
Аты-жөні (бар болған жағдайда)
Ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайлы (меншік иесінің қалауы бойынша)
Пәтерлер №
Тұрғын емес үй-жайдың №
Дауыс беремін
"Жақтағандар" (қолы)
"Қарсылар" (қолы)
"Қалыс қалғандар" (қолы)
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: _________ ________________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)*
Жиналыс хатшысы:_________________________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)*
Жиналыс бастамашысы (лары): __________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)*
*тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы дауыс беру кезінде талап етілмейді және алып тасталады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
3-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
4-қосымша
Жиналыста (келу ынсаны арқылы өткізілетін) дауыс берген тұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің дауыс беру парағы
20___ жылғы "__"_________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
____________________________________
Талқылауға шығарылған мәселе: _______________________________
№№
Аты-жөні (бар болған жағдайда)
Ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайы (иесінің қалауы бойынша)
Орынтұрақ орындарының №
Қоймалардың № (орналасқан жері)
Дауыс беремін
"Жақтағандар" (қолы)
"Қарсылар" (қолы)
"Қалыс қалғандар" (қолы)
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: ______________________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)*
Жиналыс хатшысы:________________________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)*
Жиналыс бастамашысы (лары): __________________
(аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)*
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы дауыс беру кезінде талап етілмейді және алып тасталады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
4-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
5-қосымша
Cырттай нысанда дауыс беру кезіндегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің дауыс беру № ___ парағы
_________ 20___ жылғы "__" _________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
__________________________________________________ (мекенжайы)
Талқылауға енгізілген мәселелер:
Дауыс беремін
"Жақтағандар" (қолы)
"Қарсылар"
(қолы)
"Қалыс қалғандар"
(қолы)
1.
2.
3.
Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің (аты-жөні (бар болған жағдайда)
________ \___________________
Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің мекенжайы__________________
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайы (пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің қалауы бойынша)
Қолы____________________________________ (пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі) Қолы____________________________________* (жиналыс бастамашысы (лары))
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы дауыс беру кезінде талап етілмейді және алып тасталады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
5-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
6-қосымша
Сырттай форматта өткізу барысында орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің дауыс беру № ___ парағы
_________ 20___ жылғы "__" _________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ________________(мекенжайы)
Талқылауға енгізілген мәселелер:
Дауыс беремін
"Жақтағандар"
(қолы)
"Қарсылар"
(қолы)
"Қалыс қалғандар"
(қолы)
1.
2.
3.
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иесінің (аты-жөні (бар болған жағдайда)_________\___________________________________________________
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иесінің мекенжайы____________________________________________________________
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайлы (орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің қалауы бойынша)
Қолы____________________________________
(орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иесі)
Қолы____________________________________ (жиналыс бастамашысы (лары))*
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы дауыс берілсе, талап етілмейді және алып тасталады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
6-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
7-қосымша
Жиналысқа қатысатын пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерін тіркеу парағы
20___ жылы "___"__________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ___________________________
Аты-жөні (бар болған жағдайда)
Пәтер №
Тұрғын емес үй-жай
Қолы
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: __________________________________ (аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы) Жиналыс хатшысы___________________________________ (аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы) Жиналыс бастамашысы (лары):_________________________ (аты-жөні (бар болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
7-қосымша
1-нысан
_______________________бастамасы бойынша пәтерлер, көппәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайлары меншік иелері (келіп қатысу форматында өткізілетін) жиналысының № __ хаттамасы
уақыты _____ "__"______ 20___ жыл
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
________________________________________________
2. Пәтер иелерінің жалпы саны:
________________________________________________

3. Общее количество собственников нежилого помещения:
_______________________________________________________________
4. Количество участвующих на собрании (по форме согласно приложению
к протоколу):
_______________________________________________________________
5. Приглашенные лица: (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
6. Форма собрания _______________________________________________
Повестка дня собрания:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
Лица, выступившие: (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________ _____________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1. _____________________________________________________________
На бумажном носителе (явочного формата):
За ________ Против ________ Воздержался _______
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против ________ Воздержался ______
2. ______________________________________________________________
На бумажном носителе (явочного формата):
За ________ Против _________ Воздержался ______
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против ________ Воздержался _____
Итоги голосования на собрании:_____________
Решение, принятое голосованием:
1. _______________
2. _______________
Председатель собрания:________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: __________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Инициатор (ы) собрания_____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Форма 2
Протокол № __ собрания собственников парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома (проводимым явочным форматом) по инициативе _____________________________
время__________ "__"_____________ 20___ года
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
______________________________________________________________
2. Общее количество собственников парковочных мест:
______________________________________________________________
3. Общее количество собственников кладовок:
______________________________________________________________
4. Количество участвующих на собрании
(по форме согласно приложению к протоколу):
______________________________________________________________
5. Приглашенные лица: (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________

3. Тұрғын емес үй-жай иелерінің жалпы саны:
________________________________________________
4. Жиналысқа қатысушылардың саны (хаттамаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша):
________________________________________________
5. Шақырылған тұлғалар: (аты-жөні (бар болса)
________________________________________________
6. Жиналыс нысаны _______________________________________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1._______________________________________________
2._______________________________________________
Сөз сөйлеген тұлғалар: (аты-жөні (бар болса)_________________________________________
Дауыс беру нәтижелері:
Дауыс беруге шығарылған мәселелер:
1._______________________________________________
Қағаз тасығышта:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды _______
Жиналыстағы дауыс беру қорытындылары:____________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. _______________
2. _______________
Жиналыс төрағасы:________________ _________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
Жиналыс хатшысы: __________________ _________ (аты-жөні (бар болса) (қолы) Жиналыс бастамашысы (лары):___________________ _________ (аты-жөні (бар болса) (қолы)
2-нысан
_______________________бастамасы бойынша көппәтерлі тұрғын үйдің орынтұрақ орындары, қоймалары меншік иелері (келіп қатысу форматымен өткізілетін) жиналысының № __ хаттамасы
уақыты _____ "__"______ 20___ жыл
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
_____________________________________________________________
2. Тұрақ орындарының меншік иелерінің жалпы саны:
_____________________________________________________________
3. Қойма меншік иелерінің жалпы саны:
_____________________________________________________________
4. Жиналысқа қатысушылардың саны:
(хаттамаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша):
_____________________________________________________________
5. Шақырылған тұлғалар: (аты-жөні (бар болса) (қолы)
_____________________________________________________________

6. Форма собрания
______________________________________________________________
Повестка дня собрания:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Лица, выступившие:
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1. ____________________________________________________________
На бумажном носителе (явочного формата):
За ________ Против _______ Воздержался ________
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против _______ Воздержался ______
2. ____________________________________________________________
На бумажном носителе (явочного формата):
За _______ Против _______ Воздержался _________
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ______ Против _______ Воздержался ________
Итоги голосования на собрании:__________________________________
Решение, принятое голосованием:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Председатель собрания: _________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Инициатор (ы) собрания: _________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Форма 3
Протокол № __ собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома при проведении в заочном формате
__________ "__"_____________ 20___ года время _____
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
_____________________________________________________________
2. Общее количество собственников квартир:
_____________________________________________________________
3. Общее количество собственников нежилого помещения:
_____________________________________________________________
4. Количество принимавших участие в заочном формате
(по форме листа письменного опроса к протоколу):
_____________________________________________________________
5. Форма собрания ____________________________________________
Повестка дня собрания:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1. ____________________________________________________________
На бумажном носителе (заочного формата):
За ________ Против _______ Воздержался ________
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против _______ Воздержался ______
2. ____________________________________________________________
На бумажном носителе (заочного формата):
За _______ Против _______ Воздержался _________
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ______ Против _______ Воздержался ________
Итоги голосования, проводимые в заочном формате:
_______________________________________
Итоги голосования, проводимые путем электронного листа опроса (в электронном формате через цифровые объекты жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства): _________________
Решение, принятое голосованием:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Председатель собрания: __________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
Секретарь собрания: _____________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
Инициатор (ы) собрания: ________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)*
* при голосовании посредством цифрового объекта в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Форма 4
Протокол № __ собрания собственников парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома при проведении в заочном формате
_______ "__"________ 20___ года время_____
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
________________________________________________________________
2. Общее количество парковочных мест:
________________________________________________________________

6. Жиналыс нысаны
_____________________________________________________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
Сөз сөйлеген тұлғалар:
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
_____________________________________________________________
Дауыс беру нәтижелері:
Дауыс беруге шығарылған мәселелер:
1. ____________________________________________________________
Қағаз тасығышта:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
2. ___________________________________________________________
Қағаз тасығышта:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы::
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды _______
Жиналыстағы дауыс беру қорытындылары:_______________________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Жиналыс төрағасы: _________________________________ ________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
Жиналыс хатшысы: _________________________________ ___________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
Жиналыс бастамашысы (лары)__________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
3-нысан
Сырттай форматта өткізілген кезде пәтерлер, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайлары меншік иелері жиналысының № __ хаттамасы
уақыты _____ "__"______ 20___ жыл
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
_____________________________________________________________
2. Пәтер иелерінің жалпы саны:
_____________________________________________________________
3. Тұрғын емес үй-жай иелерінің жалпы саны:
_____________________________________________________________
4. Сырттай форматқа қатысқандардың саны (хаттамаға жазбаша сұрау парағының нысаны бойынша):
_____________________________________________________________
5. Жиналыс нысаны ____________________________________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
Дауыс беру нәтижелері:
Дауыс беруге шығарылған мәселелер:
1. ___________________________________________________________
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды _______
2. ___________________________________________________________
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды _______
Сырттай форматта өткізілетін дауыс беру қорытындылары:
_______________________________________
Электрондық сауалнама парағы арқылы өткізілетін дауыс беру қорытындылары (тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы (электрондық форматта):
_____________________________________________________________________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Жиналыс төрағасы: __________________________ __________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)*
Жиналыс хатшысы: _____________________________ __________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)*
Жиналыс бастамашысы (лары):__________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)*
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы дауыс берілсе, талап етілмейді және алып тасталады.
4-нысан
Сырттай форматта өткізу кезінде көппәтерлі тұрғын үйдің орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері жиналысының № __ хаттамасы
уақыты _____ "__"______ 20___ жыл
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
________________________________________________
2. Орынтұрақ орындарының жалпы саны:
________________________________________________

3. Общее количество собственников кладовок:
________________________________________________________________
4. Количество принимавших участие в заочном формате (по форме листа письменного опроса к протоколу):
________________________________________
5. Форма собрания
________________________________________________________________
Повестка дня собрания:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1.______________________________________________________________
На бумажном носителе (заочного формата):
За ________ Против ________ Воздержался _______
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против _______ Воздержался _______
2.______________________________________________________________
На бумажном носителе (заочного формата):
За ______ Против _________ Воздержался________
Через цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
За ______ Против _________ Воздержался _______
Итоги голосования, проводимые в заочном формате:
________________________________________________________________
Итоги голосования, проводимые путем электронного листа опроса
(в электронном формате через цифровые объекты в сфере
жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства):
________________________________________________________________
Решение, принятое голосованием:
1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
Председатель собрания:
__________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: __________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Инициатор (ы) собрания: ____________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 8 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года
№ 358
Форма-1
Форма ежемесячного отчета по управлению объектом кондоминиума

3. Қойма меншік иелерінің жалпы саны:
________________________________________________
4. Сырттай форматқа қатысқандардың саны (хаттамаға жазбаша сұрау парағының нысаны бойынша):
________________________________________________
5. Жиналыс нысаны
________________________________________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1._______________________________________________
2._______________________________________________
Дауыс беру нәтижелері:
Дауыс беруге шығарылған мәселелер:
1._______________________________________________
Қағаз тасығышта:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
2.____________________________________________
Қағаз тасығышта:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы:
Жақтады ________ Қарсы ________ Қалыс қалды
Жазбаша сауалнама жолымен өткізілетін дауыс беру қорытындылары (қағаз тасығышта):
_____________________________________________
Электрондық сауалнама парағы арқылы өткізілетін дауыс беру қорытындылары (тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы электрондық форматта):
________________________________________________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. ________________________________________________
2. ________________________________________________
Жиналыс төрағасы:__________________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)*
Жиналыс хатшысы: __________________ _________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)*
Жиналыс бастамашысы (лар):__________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)*
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы дауыс берілсе, талап етілмейді және алып тасталады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
8-қосымша
1-нысан
Кондоминиум объектісін басқару бойынша ай сайынғы есептің нысаны

Ежемесячный отчет по управлению объектом кондоминиума за период с "___" ______ 20__ года по "___" _______ 20__ года
Местонахождение многоквартирного жилого дома (адрес):
____________________________________________________________
Форма управления объектом кондоминиума:
__________________________________________________________________
(указать объединение собственников имущества, непосредственное совместное управление)
Наименование субъекта управления объектом кондоминиума при непосредственном совместном управлении объектом кондоминиума ______________________________________________________
Юридический адрес: _________________________________________________
Наименование
Сумма, теңге
1.
Остаток на текущем счете в банке второго уровня _____________________ (наименование банка), на который перечисляются взносы (платежи) собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок
2
Остаток на сберегательном счете в банке второго уровня ____________ (наименование банка), на который перечисляются взносы (платежи) собственников квартир, нежилых помещений
3
Задолженность по обязательным ежемесячным текущим взносам собственников квартир, нежилых помещений на управление объекта кондоминиума
4
Задолженность по обязательным ежемесячным взносам собственников парковочных мест, кладовок за содержание парковочного места, кладовки
5
Задолженность по обязательным ежемесячным накопительным взносам собственников квартир, нежилых помещений для накопительных взносов на капитальный ремонт
6
Всего поступлений, в том числе:
6.1
Ежемесячные текущие взносы собственников квартир, нежилых помещений на управление объекта кондоминиума
6.2
Ежемесячные текущие взносы собственников парковочных мест, кладовок за содержание парковочного места, кладовки
6.3
Ежемесячные накопительные взносы собственников квартир, нежилых помещений, паковочных мест, кладовок для накопления сумм на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его частей (сберегательный счет)
6.4
Плата за сданное в имущественный (найм) аренду общее имущество
6.5
Целевые взносы, вносимые собственниками квартир, нежилых помещений, не предусмотренные в годовой смете расходов на управление объекта кондоминиума
22-1 ст 2
6.6
Целевые взносы, вносимые собственниками парковочных мест, кладовок не предусмотренные в годовой смете расходов за содержание парковочного места, кладовки
6.7
Иные поступления (добровольные, частные инвестиции)
7
Всего расходов, в том числе:
7.1
Расходы по управлению объектом кондоминиума, в том числе:

20___ жылғы "___" бастап 20___ "___" дейінгі кезеңде кондоминиум объектісін басқару бойынша ай сайынғы есеп
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері (мекенжай):
____________________________________________________________
Кондоминиум объектісін басқару нысаны:
__________________________________________________________________
(мүліктің меншік иелерінің бірлестігін, тікелей бірлесіп басқару)
Кондоминиум объектісін тікелей бірлесіп басқару кезінде кондоминиум объектісін басқару субъектісінің атауы ______________________________________________________
Заңды мекенжай: ____________________________________________
Атауы
Сомасы, теңге
1.
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің жарналары (төлемдері) аударылатын ______________ (банктің атауы) екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоттағы қалдық
2
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жарналары (төлемдері) аударылатын ______________ (банктің атауы) екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоттағы қалдық
3
Кондоминиум объектісін басқаруға пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің міндетті ай сайынғы ағымдағы жарналары бойынша берешек
4
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің тұрақ орнын, қойманы ұстағаны үшін ай сайынғы міндетті жарналары бойынша берешек
5
Күрделі жөндеуге арналған жинақтаушы жарналар үшін пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің міндетті ай сайынғы жинақтаушы жарналары бойынша берешек
6
Түсімдердің барлығы, оның ішінде:
6.1
Кондоминиум объектісін басқаруға пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің ай сайынғы ағымдағы жарналары
6.2
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің орынтұрақ орнын, қойманы ұстағаны үшін ай сайынғы ағымдағы жарналары
6.3
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген бөліктерін күрделі жөндеуге арналған сомаларды жинақтауға арналған пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, орынтұрақ орындары, қоймалар меншік иелерінің ай сайынғы жинақтау жарналары (жинақ шоты)
6.4
Мүліктік жалға (жалдауға) берілген ортақ мүлік үшін төлем
6.5
Кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасында көзделмеген пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері енгізетін нысаналы жарналар
22-1 ст 2
6.6
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері енгізетін, орынтұрақ орнын, қойманы күтіп-ұстауға арналған шығыстардың жылдық сметасында көзделмеген нысаналы жарналар
6.7
Өзге де түсімдер (ерікті, жеке инвестициялар)
7
Барлық шығыстар, оның ішінде:
7.1
Кондоминиум объектісін басқару бойынша шығыстар, оның ішінде:

7.1.1
Оплата труда за ведение бухгалтерского учета, статистической и налоговой отчетности
7.1.2
Оплата труда за управление объектом кондоминиума
7.1.3
Обязательные платежи в бюджет (налоги, отчисления и другое)
7.1.4
Банковские услуги
7.1.5
Оплата за расчетно-кассовое обслуживание
7.1.6
Расходы на содержание офиса (аренда, связь, канцелярские товары, оргтехника и ее содержание)
7.2
Расходы по содержанию общего имущества объекта кондоминиума, в том числе:

7.1.1
Бухгалтерлік есепті, статистикалық және салық есептілігін жүргізгені үшін еңбекақы төлеу
7.1.2
Кондоминиум объектісін басқарғаны үшін еңбекақы төлеу
7.1.3
Бюджетке төленетін міндетті төлемдер (салықтар, аударымдар және басқалар)
7.1.4
Банк қызметтері
7.1.5
Есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету үшін ақы төлеу
7.1.6
Офисті күтіп-ұстауға арналған шығыстар (жалға алу, байланыс, кеңсе тауарлары, ұйымдастыру техникасы және оны күтіп-ұстау)
7.2
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша шығыстар, оның ішінде:

7.2.1
Оплата услуг по договорам субъектам сервисной деятельности и (или) оплата по трудовому договору (с предоставлением подтверждающих копий актов выполненных работ), в том числе:
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по дератизации, дезинсекции, дезинфекции подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по техническому обслуживанию, локализации аварийных случаев общедомовых инженерных систем отопления, горячего и холодного водоснабжения, водоотведения и оборудований
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по техническому обслуживанию, локализации аварийных случаев общедомовых инженерных систем электроснабжения и оборудований
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по техническому обслуживанию, локализации аварийных случаев общедомовых инженерных систем газоснабжения и оборудований
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по подготовке общедомовых инженерных систем и оборудовании к осенне-зимнему периоду
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по обеспечению санитарного состояния мест общего пользования объекта кондоминиума
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по обеспечению санитарного состояния земельного участка придомовой территории многоквартирного жилого дома (озеленение (посадка, уход, обрезка зеленых насаждений и газонов), санитарная очистка мусоропровода, очистка выгребных ям, уборка и побелка дворовых уборных, уборка листьев, снега и наледи, в том числе с крыши)
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по приобретению, установке, сервисному обслуживанию и поверке общедомовых приборов учета
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по безопасной эксплуатации опасных технических устройств, текущему ремонту и локализации аварийных случаев (обслуживание лифтов)
"_______________"
Наименование физического или юридического лица субъекта сервисной деятельности за услуги по противопожарным мероприятиям
"_______________"
Наименование физического или юридического лица за
иные расходы
7.3
Текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума (на основании дефектного акта)
7.4
Коммунальные услуги на содержание общего имущества объекта кондоминиума
7.5
Хозяйственные расходы (приобретение инвентаря, оборудования и другое)
7.6
Капитальный ремонт
Расходование накопительных взносов, накопленных на сберегательном счете на капитальный ремонт, осуществляется только по решению собрания
Бухгалтер: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Председатель ОСИ (далее – объединение собственников имущества),
Субъекты управления объектом кондоминиума:
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Совет дома: ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Форма 2
Форма годового отчета по управлению объектом кондоминиума

7.2.1
Сервистік қызмет субъектілерінің шарттары бойынша қызметтерге ақы төлеу және (немесе) еңбек шарты бойынша ақы төлеу (орындалған жұмыстар актілерінің растайтын көшірмелерін ұсына отырып), оның ішінде:
"_______________"
Жертөле үй-жайларын, паркингтерді және басқа да ортақ пайдаланылатын орындарды дератизациялау, дезинсекциялау, дезинфекциялау бойынша қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Үйге ортақ инженерлік жылыту, ыстық және суық сумен жабдықтау, су бұру жүйелеріне және жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Электрмен жабдықтаудың жалпыүйлік инженерлік жүйелері мен жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Газбен жабдықтаудың жалпыүйлік инженерлік жүйелері мен жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Күзгі-қысқы кезеңге жалпыүйлік инженерлік жүйелер мен жабдықтарды дайындау жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Кондоминиум объектісінің ортақ пайдаланылатын орындарының санитариялық жай күйін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Көппәтерлі тұрғын үйдің жанындағы аумақтың жер учаскесінің санитариялық жай-күйін қамтамасыз ету (көгалдандыру (жасыл желектер мен гүлзарларды отырғызу, күту, кесу), қоқыс құбырын санитарлық тазалау, қазылған шұңқырларды тазалау, аула дәретханаларын тазалау және әктеу, жапырақтарды, қар мен мұзды, оның ішінде шатырдан тазалау) жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Үйге ортақ есептеу аспаптарын сатып алу, орнату, сервистік қызмет көрсету және тексеру жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану, авариялық жағдайларды ағымдағы жөндеу және оқшаулау жөніндегі қызметтер (лифтілерге қызмет көрсету) үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Өртке қарсы іс-шаралар жөніндегі қызметтер үшін сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғасының атауы
"_______________"
Өзге шығыстарға арналған сервистік қызмет субъектісінің жеке немесе заңды тұлғаның атауы
7.3
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ағымдағы жөндеу (ақаулар актісі негізінде)
7.4
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер
7.5
Шаруашылық шығыстар (мүкәммал, жабдықтар сатып алу және басқалар)
7.6
Күрделі жөндеу
Жинақ шотында күрделі жөндеуге жинақталған жинақтаушы жарналарды жұмсау жиналыстың шешімі бойынша ғана жүзеге асырылады
Бухгалтер: ________________________________________________ (аты-жөні (бар болса) (қолы) МИБ төрағасы, кондоминиум объектісін басқару субъектілері:_____________________________________ (аты-жөні (бар болса) (қолы) Үй кеңесі: _____________________________________ (аты-жөні (бар болса) (қолы)
2-нысан
Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі жылдық есептің нысаны

Годовой отчет по управлению объектом кондоминиума за период с "__" ______ 20___ года по "___"_______ 20___ года
Местонахождение многоквартирного жилого дома:
_________________________________________________________________
Форма управления, субъекты управления объектом кондоминиума:
_________________________________________________________________
(указать объединение собственников имущества, субъекты управления объектом кондоминиума)
юридический адрес: _______________________________________________
Наименование
Сумма, теңге
план
факт
1
Остаток на текущем счете в банке второго уровня________(наименование банка), на который перечисляются взносы (платежи) собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок
2
Остаток на сберегательном счете в банке второго уровня ______________ (наименование банка), на который перечисляются взносы (платежи) собственников квартир, нежилых помещений
3
Задолженность по обязательным ежемесячным текущим взносам собственников квартир, нежилых помещений на управление объекта кондоминиума
4
Задолженность по обязательным ежемесячным взносам собственников парковочных мест, кладовок за содержание парковочного места, кладовки.
5
Задолженность по обязательным ежемесячным накопительным взносам собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок для накоплений сумм на капитальный ремонт
6
Всего поступлений, в том числе:
6.1
Ежемесячные текущие взносы собственников квартир, нежилых помещений на управление объекта кондоминиума
6.2
Ежемесячные текущие взносы собственников парковочных мест, кладовок за содержание парковочного места, кладовки
6.3
Ежемесячные накопительные взносы собственников квартир, нежилых помещений парковочных мест, кладовок для накопления сумм на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его частей (сберегательный счет)
6.4
Плата за сданное в аренду (найм) общее имущество
6.5
Целевые взносы, вносимые собственниками квартир, нежилых помещений, не предусмотренные в годовой смете расходов на управление объекта кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума
6.6
Целевые взносы, вносимые собственниками парковочных мест, кладовок не предусмотренные в годовой смете расходов за содержание парковочного места, кладовки.
6.7
Иные поступления (добровольные, частные инвестиции)
7
Всего расходов, в том числе:
7.1
Расходы по управлению объектом кондоминиума, в том числе:

20___ жылғы "___" бастап 20___ "___" дейінгі кезеңде кондоминиум объектісін басқару бойынша жылдық есеп
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
_________________________________________________________________
Кондоминиум объектісін басқару нысаны, басқару субъектілері:
_________________________________________________________________
(мүлік иелерінің бірлестігін, кондоминиум объектісін басқару субъектілерін көрсету)
заңды мекенжайы: _______________________________________________
Атауы
Сомасы, теңге
жоспар
факт
1
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің жарналары (төлемдері) аударылатын ______________ (банктің атауы) екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоттағы қалдық
2
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жарналары (төлемдері) аударылатын ______________ (банктің атауы) екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоттағы қалдық
3
Кондоминиум объектісін басқаруға пәтер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің міндетті ай сайынғы ағымдағы жарналары бойынша берешек
4
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің орынтұрақ орнын, қойманы ұстағаны үшін міндетті ай сайынғы жарналары бойынша берешек.
5
Күрделі жөндеуге арналған сомаларды жинақтауға арналған пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, орынтұрақ орындары, қоймалар меншік иелерінің міндетті ай сайынғы жинақтаушы жарналары бойынша берешек
6
Түсімдердің барлығы, оның ішінде:
6.1
Кондоминиум объектісін басқаруға пәтер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің ай сайынғы ағымдағы жарналары
6.2
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің орынтұрақ орнын күтіп-ұстау үшін ай сайынғы ағымдағы жарналары
6.3
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген бөліктерін күрделі жөндеуге арналған сомаларды жинақтауға арналған пәтер иелерінің, тұрғын емес үй-жайлардың, қоймалардың ай сайынғы жинақтау жарналары (жинақ шоты)
6.4
Жалға (жалдауға) берiлген ортақ мүлiк үшiн төлем
6.5
Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың жылдық сметасында көзделмеген пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері енгізетін нысаналы жарналар
6.6
Орынтұрақ орнын, қойманы күтіп-ұстауға арналған шығыстардың жылдық сметасында көзделмеген, орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері енгізетін нысаналы жарналар.
6.7
Өзге де түсімдер (ерікті, жеке инвестициялар)
7
Барлық шығыстар, оның ішінде:
7.1
Кондоминиум объектісін басқару бойынша шығыстар, оның ішінде:

7.1.1
Оплата труда за ведение бухгалтерского учета, статистической и налоговой отчетности
7.1.2
Оплата труда за управление объекта кондоминиума
7.1.3
Обязательные платежи в бюджет (налоги, отчисления и другое), в том числе:
пенсионный налог
социальный налог
социальные отчисления
медстрахование
7.1.4
Банковские услуги
7.1.5
Оплата за расчетно-кассовое обслуживание
7.1.6
Расходы на содержание офиса (аренда, связь, канцелярские товары, оргтехника и ее содержание)
7.2
Расходы по содержанию общего имущества объекта кондоминиума, в том числе:
7.2.1
Оплата услуг по договорам субъектам сервисной деятельности, в том числе:
за услуги по дератизации, дезинсекции, дезинфекции подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования
за услуги по техническому обслуживанию, локализации аварийных случаев, подготовка к сезонной эксплуатации системы центрального отопления (промывка, опрессовка, регулировка, наладка и другие) обслуживание общедомовых инженерных систем отопления, горячего и холодного водоснабжения, водоотведения и оборудований
за услуги по техническому обслуживанию, локализации аварийных случаев общедомовых инженерных систем электроснабжения и оборудований
за услуги по техническому обслуживанию, локализации аварийных случаев общедомовых инженерных систем газоснабжения и оборудований
подготовка общедомовых инженерных систем и оборудований к осенне-зимнему периоду
за услуги по обеспечению санитарного состояния мест общего пользования объекта кондоминиума (влажная уборка, подметание и мытье)
за услуги по обеспечению санитарного состояния земельного участка придомовой территории многоквартирного жилого дома (озеленение (посадка, уход, обрезка зеленых насаждений и газонов),
санитарная очистка мусоропровода,
очистка выгребных ям, уборка и побелка дворовых уборных, уборка листьев, снега и наледи, в том числе с крыши)
за услуги по вывозу снега
за услуги по приобретению, установке, сервисное обслуживание и поверка общедомовых приборов учета
за услуги по безопасной эксплуатации опасных технических устройств (обслуживание лифтов)
иные мероприятия
7.3
Текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума (на основании дефектного акта), в том числе:

7.1.1
Бухгалтерлік есепті, статистикалық және салық есептілігін жүргізгені үшін еңбекақы төлеу
7.1.2
Кондоминиум объектісін басқарғаны үшін еңбекақы төлеу
7.1.3
Бюджетке төленетін міндетті төлемдер (салықтар, аударымдар және басқалар), оның ішінде:
зейнетақы салығы
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
медициналық сақтандыру
7.1.4
Банк қызметтері
7.1.5
Есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету үшін төлем
7.1.6
Офисті күтіп-ұстауға арналған шығыстар (жалға алу, байланыс, кеңсе тауарлары, ұйымдастыру техникасы және оны күтіп-ұстау)
7.2
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша шығыстар, оның ішінде:
7.2.1
Сервистік қызмет субъектілерінің шарттары бойынша қызметтерге ақы төлеу, оның ішінде:
жертөле үй-жайларын, паркингтерді және жалпы пайдаланымдағы басқа да орындарды дератизациялау, дезинсекциялау, дезинфекциялау жөніндегі қызметтер үшін
үйге ортақ инженерлік жылыту, ыстық және суық сумен жабдықтау, су бұру жүйелеріне және жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау, орталық жылыту жүйесін маусымдық пайдалануға дайындау (жуу, сығымдау, реттеу, баптау және басқалары) жөніндегі қызметтер үшін
электрмен жабдықтаудың жалпы үйлік инженерлік жүйелері мен жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау жөніндегі қызметтер үшін
жалпыүйлік инженерлік газбен жабдықтау жүйелеріне және жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау жөніндегі қызметтер үшін
үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтарды күзгі-қысқы кезеңге дайындау
кондоминиум объектісінің ортақ пайдаланылатын орындарының санитариялық жай-күйін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер (ылғалды жинау, сыпыру және жуу)
көппәтерлі тұрғын үйдің жанындағы аумақтың жер учаскесінің санитариялық жай-күйін қамтамасыз ету (көгалдандыру (жасыл желектер мен гүлзарларды отырғызу, күту, кесу), қоқыс құбырын санитарлық тазалау, қазылған шұңқырларды тазалау, аула дәретханаларын тазалау және әктеу, жапырақтарды, қар мен мұзды, оның ішінде шатырдан тазалау) жөніндегі қызметтер үшін
қар шығару жөніндегі қызметтер үшін
үйге ортақ есепке алу аспаптарын сатып алу, орнату, сервистік қызмет көрсету және тексеру жөніндегі қызметтер үшін
қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану жөніндегі қызметтер үшін (лифтілерге қызмет көрсету)
өзге де іс-шаралар
7.3
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ағымдағы жөндеу (ақау актісі негізінде), оның ішінде:

7.3.1
ремонт кровельных покрытий, замена элементов внутреннего и наружного водостока
7.3.2
устранение местных деформаций, ремонт и восстановление поврежденных участков фасада, отмастки, подвала
7.3.3
ремонт и восстановление разрушенных отдельных элементов общедомовых инженерных систем и оборудование
7.3.4
иные расходы
7.4
Коммунальные услуги на содержание общего имущества объекта кондоминиума
7.5
Хозяйственные расходы (приобретение инвентаря, оборудования и другое)
7.6
Капитальный ремонт, в том числе:

7.3.1
шатыр жабындарын жөндеу, ішкі және сыртқы суағар элементтерін ауыстыру
7.3.2
жергілікті деформацияларды жою, қасбеттің, қалқаның, жертөленің бүлінген учаскелерін жөндеу және қалпына келтіру
7.3.3
жалпы үйлік инженерлік жүйелер мен жабдықтардың бұзылған жекелеген элементтерін жөндеу және қалпына келтіру
7.3.4
өзге де шығыстар
7.4
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер
7.5
Шаруашылық шығыстар (мүкәммал, жабдықтар сатып алу және басқалар)
7.6
Күрделі жөндеу, оның ішінде:

7.6.1
Ремонт крыши
7.6.2
Ремонт подвала
7.6.3
Ремонт фасада
7.6.4
Иные расходы
Расходы (с предоставлением подтверждающих копий актов выполненных работ по заключенным договорам) по содержанию и ремонту общего имущества объекта кондоминиума.
Бухгалтер:
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Председатель ОСИ, субъекты управления объектом кондоминиума:
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Совет дома: ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 9 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 358
Приложение
к Порядку проведения
капитального ремонта общего
имущества объекта
кондоминиума
Расчет суммы расходов на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, возлагаемой на каждую квартиру, нежилое помещение
"____"_______ 20____ года
Местонахождение многоквартирного жилого дома (далее – МЖД):
адрес:____________________________________________________
Общая площадь МЖД _______ м2
Полезная площадь МЖД ______ м2
Общая сумма на капитальный ремонт общего имущества объекта
кондоминиума ____________ теңге;
Срок возврата _____________ месяцев.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Квартира
Сумма расходов на квартиру всего, теңге*
Из них ежемесячно, теңге**
Нежилое помещение
Сумма расходов на нежилое помещение, всего, теңге
Из них ежемесячно, теңге
Полезная площадь, м2
Общая площадь, м2
1.
2.
3.
* Общая сумма на капитальный ремонт общего имущества объекта
кондоминиума/Полезная площадь МЖД = 1 м2 МЖД
Полезная площадь квартиры х на 1 м2 МЖД = Сумма расходов на квартиру, всего в теңге
** Сумма расходов на квартиру/срок возврата = ежемесячно, теңге

7.6.1
Шатырды жөндеу
7.6.2
Жертөлені жөндеу
7.6.3
Қасбетті жөндеу
7.6.4
Өзге де шығыстар
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау және жөндеу бойынша шығыстар (жасалған шарттар бойынша орындалған жұмыстар актілерінің растайтын көшірмелерін ұсына отырып).
Бухгалтер:
_______________________________________________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
МИБ төрағасы, кондоминиум объектісін басқару субъектілері:
_______________________________________________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
Үй кеңесі: ____________________________________________
(аты-жөні (бар болса) (қолы)
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 358 Бұйрығына
9-қосымша
Кондоминиум объектісінің
ортақ мүлкіне күрделі жөндеу
жүргізу тәртібіне
қосымша
Әрбір пәтерге, тұрғын емес үй-жайға жүктелетін кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған шығыстар сомасын есептеу
20___ жылғы "__"_________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
____________________________________
Талқылауға шығарылған мәселе: _______________________________
КПТҮ-дің жалпы ауданы _______ м2
КПТҮ-дің пайдалы ауданы______ м2
Объект кондоминиумінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған жалпы
сома____________ теңге;
Қайтару мерзімі _____________ ай.
Аты-жөні (бар болған жағдайда)
Пәтер
Пәтерге арналған шығыстар сомасы, барлығы, теңге*
Оның ішінде ай сайын, теңге**
тұрғын емес үй-жай
Тұрғын емес үй-жайға арналған шығыстар сомасы, барлығы, теңге
Оның ішінде ай сайын, теңге
Пайдалы аудан, м2
Жалпы ауданы, м2
1.
2.
3.
* Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған жалпы сома/КПТҮ пайдалы алаңы = 1 м2 КПТҮ
Пәтердің пайдалы ауданына х 1 м2 КПТҮ = Пәтерге арналған шығыстар сомасы, барлығы, теңге
** Пәтерге арналған шығыстар сомасы/қайтару мерзімі = ай сайын, теңге