О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 13 июля 2026 года № 179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2026 года № 39290
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
Н. Сауранбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 13 июля 2026 года № 179
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6463) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
В соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правилах выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов".";
часть первую пункта 7 изложить в следующей редакции:

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2026 жылғы 13 шiлдедегi № 179 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 13 шiлдеде № 39290 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
Н. Сауранбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2026 жылғы 13 шілдедегі
№ 179 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6463 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 1-тармағының 12) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру және "Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.";
7-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Юридические и физические лица, филиалы и представительства юридических лиц (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют по установленным каналам связи, которые опубликованы в сборнике аэронавигационной информации:";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
приложение 2 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения (далее – перечень приказов).
2. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года № 750 "Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8782) следующие изменения:
в Правилах выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала, утвержденных указанным приказом:
подпункт 10) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"10) заявитель – физическое или юридическое лицо (организация гражданской авиации), филиал или представительство юридического лица, обратившиеся в уполномоченную организацию в сфере гражданской авиации для получения свидетельства авиационного персонала;";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
11. При сдаче документов через государственную корпорацию работник государственной корпорации проверяет полноту и соответствие представленных документов перечню документов, предусмотренных пунктом 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Работник государственной корпорации получает письменное согласие заявителя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя получаются из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При обращении в государственную корпорацию день приема и срок доставки документов в уполномоченную организацию не входит в срок оказания государственной услуги.

"7. Заңды және жеке тұлғалар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет берушіге аэронавигациялық ұйымына аэронавигациялық ақпарат жинағында жарияланған байланыс арналары бойынша ұсынады:";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
2-қосымша "Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізгі талаптардың тізбесі осы Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне (бұдан әрі – Бұйрықтар тізбесі) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Авиация персоналы куәлiктерiн беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 750 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8782 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Авиация персоналы куәлiктерiн беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларында:
2-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы тапсырған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын және мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексереді.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға өтініш берушінің жазбаша келісімін алады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні және уәкілетті ұйымға жеткізу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.

При приеме документов через государственную корпорацию заявителю поступает SMS-уведомление на абонентский номер, подключенного к учетной записи веб-портала "цифрового правительства" со ссылкой на расписку о приеме соответствующих документов. При необходимости выдается расписка о приеме соответствующих документов согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.
Выдача результатов государственной услуги через государственную корпорацию осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность либо цифрового документа из сервиса цифровых документов (для идентификации) заявителя либо его представителя по нотариально заверенной доверенности.
Результаты, которые не были выданы заявителям, хранятся в государственной корпорации в течение 1 (одного) месяца, после чего передаются уполномоченной организации для дальнейшего хранения.
При обращении заявителя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу государственной корпорации уполномоченная организация направляет документы в государственную корпорацию для выдачи заявителю посредством почтовой службы.
Уполномоченная организация обеспечивает доставку результата государственной услуги в государственную корпорацию, срок доставки в государственную корпорацию не входит в срок оказания государственной услуги.";
часть пятую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, уполномоченная организация с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора "цифрового правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникального идентификационного номера заявления, номера и кода административного документа или уникального идентификационного номера разрешительного документа, индивидуального идентификационного номера или бизнес идентификационного номера услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки и указанием точного времени ошибки.".
в приложении 4 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельств авиационному персоналу":
графу третью строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"По всем подвидам государственной услуги: электронная (частично цифровизированная) / бумажная".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10486) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации, утвержденных указанным приказом:
пункт 13 изложить в следующей редакции:

Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған кезде өтініш берушіге тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатқа сілтеме жасай отырып, "цифрлық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосылған абоненттік нөміріне SMS-хабарлама келіп түседі. Қажет болған жағдайда осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру өтініш берушінің цифрлық құжаттар сервисінен (сәйкестендіру үшін) жеке басын куәландыратын құжатты не цифрлық құжатты көрсеткен кезде не оның өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені 1 (бір) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін уәкілетті ұйымға беріледі.
Өтініш беруші 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Уәкілетті ұйым мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша құжаттарды пошта қызметі арқылы өтініш берушіге беру үшін мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Уәкілетті ұйым мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жеткізуді қамтамасыз етеді, мемлекеттік корпорацияға жеткізу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.";
15-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан кезде уәкілетті ұйым техникалық іркілістер анықталған сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі бойынша ақпарат бере отырып, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды немесе рұқсат беру құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі, авторизацияланған сәттен бастап қате пайда болған сәтке дейін қадамдық скриншоттар қоса беріле отырып және қатенің нақты уақыты көрсетіле отырып бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жіберу арқылы "цифрлық үкіметтің" операторын хабардар етеді.";
4-қосымшада "Авиация персоналына куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі:
реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша: электронды (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде".
3. "Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларында:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.";
в приложении 1-4 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Признание сертификата иностранного авиационного учебного центра гражданской авиации":
графу третью строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)";
в приложении 2 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации":
графу третью строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)".
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата службы авиационной безопасности аэропорта (аэродрома), а также сертификационных требований к службе авиационной безопасности аэропорта (аэродрома)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11379) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата службы авиационной безопасности аэропорта (аэродрома), утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с Правилами внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах.";
приложение 2 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сертификата службы авиационной безопасности аэропорта (аэродрома)":
графу третью строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная) / бумажная:
выдача сертификата;
переоформление сертификата.";
графу третью строки, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:

"13. Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Азматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкіметтің" операторына және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын, осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жолдайды.";
1-4-қосымшада "Шетелдік авиациялық оқу орталығының сертификатын тану" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі:
реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)";
2-қосымшада "Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі:
реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)".
4. "Әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметін сертификаттау және сертификат беру, сондай-ақ әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметіне қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11379 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметін сертификаттау және сертификат беру қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.";
2-қосымшада "Әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметінің сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі:
реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған):
сертификат беру;
сертификатты қайта ресімдеу.";
реттік нөмірі 7- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

"1) услугодателя– с понедельника по пятницу включительно, с 08.00 часов до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем, за исключением государственных услуг, оказываемых в электронной (полностью цифровизированной форме).".
5. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 187 "Об утверждении сертификационных требований, правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12052) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома), утвержденных указанным приказом:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации нормативного правого акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги заявителю и в Единый контакт-центр.";
абзац первый подпункта 1) пункта 38 изложить в следующей редакции:
"1) предоставление информации об аэродроме (вертодроме), где приводится описание процедуры и цифровых систем, применяемых для рассылки данных и информации об аэродроме (вертодроме), их изменениях, включаемой в сборник аэронавигационной информации (далее – AIP), а также процедуры предоставления запросов в САИ на выпуск NOTAM, в том числе:";

"1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі және жексенбі) күндері және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда, сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі асқа үзіліспен;
2) портал - тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру электрондық (толық цифрландырылған нысанда) көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді қоспағанда, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.".
5. "Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 187 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12052 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларында:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы енгізуді қамтамасыз етеді.".
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
38-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) әуеайлақ (тікұшақ айлағы) туралы ақпарат беру, әуеайлақ (тікұшақ айлағы) туралы деректер мен ақпаратты тарату үшін қолданылатын рәсімдер мен цифрлық жүйелердің, олардың аэронавигациялық ақпарат жинағында (бұдан әрі – AIP) енгізілетін өзгерістерінің, сондай-ақ NOTAM шығаруға арналған ААҚ-ға сұрау салулар беру рәсімдерінің сипаттамасы келтіріледі, оның ішінде:";

приложение 5 Перечень основных требований к оказанию государственной услуг "Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню приказов.
6. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 197 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11722) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";
в приложении 3-1 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации":
графу третью строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)".
7. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12073) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
части третью и четвертую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Правила внесения данных в ИС).
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";

5-қосымша "Әуе айлағының (тікұшақ айлығының) жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Бұйрықтар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. "Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымды сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 197 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11722 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымды сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларында:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
3-1-қосымшада "Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі:
реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған).".
7. "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларында:
15-тармақтың үшінші және төртінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен оларды көрсету сатысы туралы мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді (бұдан әрі – деректерді АЖ-ға енгізу қағидалары).
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";

пункт 21-7 изложить в следующей редакции:
"21-7. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" в соответствии с Правилами внесения данных в ИС.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";
пункт 26-3 изложить в следующей редакции:
"26-3. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" в соответствии с Правилами внесения данных в ИС.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";
пункт 30-1 изложить в следующей редакции:
"30-1. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение специального полета" в соответствии с Правилами внесения данных в ИС.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";
пункт 32-1 изложить в следующей редакции:
"32-1. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" в соответствии с Правилами внесения данных в ИС.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";

21-7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21-7. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне "Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру" мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді деректерді АЖ-ға енгізу Қағидаларына сәйкес қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
26-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26-3. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне "Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру" мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді деректерді АЖ-ға енгізу Қағидаларына сәйкес қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
30-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30-1. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне "Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді деректерді АЖ-ға енгізу Қағидаларына сәйкес қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң"" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
32-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32-1. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне "Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді деректерді АЖ-ға енгізу Қағидасына сәйкес қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";

пункт 34-4 изложить в следующей редакции:
"34-4. Уполномоченная организация осуществляет регистрацию документов, в день их поступления.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 36-1 изложить в следующей редакции:
"36-1. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги "Выдача экспортного сертификата летной годности" в соответствии с Правилами внесения данных в ИС.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню некоторых;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 1-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).";
приложение 3-1 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 3-2 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления.";
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 5-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).";
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 7-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).";
приложение 8-1 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 9-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).";
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 11-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)".
8. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 352 "Об утверждении Правил допуска авиакомпаний к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11460) следующие изменения:
в Правила допуска авиакомпаний к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Квалификационные требования для допуска авиакомпаний к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям для допуска авиакомпаний к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок допуска авиакомпаний к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок;
пункт 10 изложить в следующей редакции:

34-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34-4. Уәкілетті ұйым құжаттарды келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді уәкілетті ұйым тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.";
36-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36-1. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне "Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді деректерді АЖ-ға енгізу Қағидаларына сәйкес қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
1-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)";
3-1-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-2-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген";
5-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)";
7-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)";
8-1-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)";
11-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)".
8. "Авиакомпанияларға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 352 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11460 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Авиакомпанияларға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Авиакомпанияларға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беруге қойылатын біліктілік талаптары";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Авиакомпанияларға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беруге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Авиакомпанияларға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беру тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. В течение пятнадцати календарных дней с момента получения документов в уполномоченном органе оценку соответствия заявителя квалификационным требованиям проводит постоянно действующая комиссия, созданная приказом уполномоченного органа (далее – комиссия).".
9. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 527 "Об утверждении Правил передачи сведений об оформленных и (или) забронированных билетах в уполномоченный государственный орган и (или) правоохранительные и специальные государственные органы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12993) следующие изменения:
в Правилах передачи сведений об оформленных и (или) забронированных билетах в уполномоченный государственный орган и (или) правоохранительные и специальные государственные органы, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) цифровая система для сбора и обработки данных об авиапассажирах и членах экипажа (далее − цифровая система) − единая цифровая система Республики Казахстан, содержащая данные об авиапассажирах и членах экипажа, прибывающих на территорию Республики Казахстан, убывающих с ее территории или следующих транзитом, с пересадкой на территории Республики Казахстан;
2) данные об авиапассажирах и членах экипажа – сведения об оформленных и/или забронированных авиабилетах, содержащиеся в предварительной информации о пассажирах и членах экипажа (API) и (или) в записях регистрации пассажиров (PNR), а также в случае отсутствия авиабилетов для нерегулярных воздушных перевозок предварительная информация о пассажирах и членах экипажа (API);
3) авиакомпания − юридическое лицо, имеющее сертификат эксплуатанта гражданских воздушных судов;
4) пассажир − физическое лицо, не входящее в состав экипажа и перевозимое на воздушном судне в соответствии с договором воздушной перевозки или на иных законных основаниях;
5) перевозчик – физическое или юридическое лицо, владеющее транспортным средством на праве собственности или на иных законных основаниях, предоставляющее услуги по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почтовых отправлений за плату или по найму и имеющее на это соответствующее разрешение, выданное в установленном порядке;
6) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области транспорта, координацию и регулирование деятельности транспортного комплекса Республики Казахстан, а также использования воздушного пространства;

"10. Уәкілетті органда құжаттарды алған сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігіне бағалауды уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі – комиссия) жүргізеді.".
9. "Уәкілетті мемлекеттік органға және (немесе) құқық қорғау органдары мен арнаулы мемлекеттік органдарға ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы мәліметтерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 527 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12993 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Рәсімделген және (немесе) броньдалған билеттер туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органға және (немесе) құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдарға беру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді жинауға және өңдеуге арналған цифрлық жүйе (бұдан әрі – цифрлық жүйе) − Қазақстан Республикасының аумағына келетін, оның аумағынан кетіп бара жатқан немесе транзитпен келе жатқан авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді қамтитын Қазақстан Республикасының бірыңғай цифрлық жүйесі;
2) авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректер − ресімделген және/немесе броньға қойылған авиа билеттері туралы мәліметтер, жолаушылар және экипаж мүшелері туралы алдын ала ақпаратта (API) және (немесе) жолаушыларды тіркеу жазбаларында (PNR), сондай-ақ тұрақты емес авиатасымалы үшін авиабилеттері болмаған жағдайда жолаушылар мен экипаж мүшелері туралы алдын ала ақпарат (API) қамтылған;
3) авиакомпания − азаматтық әуе кемелерін пайдаланушы сертификаты бар заңды тұлға;
4) жолаушы − экипаж құрамына кірмейтін және авиатасымалы шартына сәйкес немесе өзге де заңды негіздерде әуе кемесімен тасымалданатын жеке тұлға;
5) тасымалдаушы − көлік құралын меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде иеленетін, жолаушыларды, багажды, жүктерді және почта жөнелтілімдерін ақыға немесе жалдау бойынша тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін және оған белгіленген тәртіппен берілген тиісті рұқсаты бар жеке немесе заңды тұлға;
6) уәкілетті мемлекеттік орган – көлік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, Қазақстан Республикасының көлік кешенінің қызметін, сондай-ақ әуе кеңістігін пайдалануды үйлестіруді және реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

7) поставщик цифровой системы – поставщик, отвечающий за поддержку и обслуживание системы, назначенный уполномоченным государственным органом в соответствии с законодательством о государственно-частном партнерстве.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Все сведения об оформленных и (или) забронированных билетах, предназначенные для передачи в правоохранительные и специальные государственные органы, передаются через систему информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов и/или путем прямой интеграции с цифровыми системами правоохранительных и специальных государственных органов.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В целях обеспечения авиационной безопасности, улучшения обслуживания пассажиров, повышения уровня безопасности в аэропортах в Республике Казахстан, предотвращения актов терроризма и связанных с ним преступлений, а также других серьезных преступлений, носящих транснациональный характер, включая организованную преступность, внедряется цифровая система для сбора и обработки данных об авиапассажирах и членах экипажа в соответствии со стандартами и рекомендациями, изложенными в Руководстве по передаче предварительной информации о пассажирах (API) Всемирной таможенной организации (ВТО), Международная ассоциация воздушного транспорта (ИАТА) и Международная организация гражданской авиации (ИКАО), а также Рекомендациях в отношении записей регистрации пассажиров (PNR) Международной организации гражданской авиации Doc 9944.";
в пункте 9:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"9. Создание и эксплуатация цифровой системы основывается на следующих принципах:";
подпункты 2) и 3) изложить в следующей редакции:
"2) обеспечение технологической возможности информационного взаимодействия между действующими и вновь созданными цифровыми системами участников информационного взаимодействия;
3) обеспечение технологической независимости цифровой системы и ее функционирования от административных, организационных и иных изменений деятельности участников информационного взаимодействия;";
пункты 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"10. Доступ к цифровой системе и к обрабатываемым ею данным предоставляется уполномоченному государственному органу и (или) правоохранительным и специальным государственным органам.
Интеграция цифровых объектов "цифрового правительства" осуществляется посредством шлюза "цифрового правительства" в соответствии с правилами интеграции цифровых объектов "цифрового правительства", утверждаемыми уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в сфере обеспечения кибербезопасности и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 статьи 83 Цифрового кодекса Республики Казахстан. При работе с цифровой системой государственными органами обеспечивается соблюдение требований Закона о персональных данных и их защите. Срок хранения данных об авиапассажирах и членах экипажа составляет пять лет с момента их сбора.

7) цифрлық жүйені жеткізуші – мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы заңнамаға сәйкес уәкілетті мемлекеттік орган тағайындаған жүйені қолдау мен қызмет көрсетуге жауапты жеткізуші.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарға беруге арналған ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы барлық мәліметтер құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың цифрлық алмасу жүйесі арқылы және/немесе құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелерімен тікелей ықпалдасу жолымен беріледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жолаушыларға қызмет көрсетуді жақсарту, Қазақстан Республикасындағы әуежайларда қауіпсіздік деңгейін арттыру, терроризм актілерін және соған байланысты қылмыстарды болғызбау мақсатында, сондай-ақ ұйымдасқан қылмысты қоса алғанда, трансұлттық сипаттағы басқа да ауыр қылмыстар туралы Дүниежүзілік кеден ұйымының (ДКҰ) жолаушылары туралы, Халықаралық әуе көлігі қауымдастығы (IATA) және Халықаралық Азаматтық авиация ұйымы (ИКАО), сондай-ақ Doc 9944 Халықаралық Азаматтық авиация ұйымының жолаушыларды тіркеу жазбаларына (PNR) қатысты ұсынымдар алдын ала ақпаратты беру жөніндегі нұсқаулықта (API) баяндалған стандарттар мен ұсынымдарға сәйкес авиа жолаушылары мен экипаж мүшелері туралы деректерді жинау және өңдеу үшін цифрлық жүйе енгізіледі.";
9-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Цифрлық жүйені құру және пайдалану мынадай принциптерге негізделген:";
2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың қолданыстағы және жаңадан құрылған цифрлық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық мүмкіндігін қамтамасыз ету;
3) цифрлық жүйенің технологиялық тәуелсіздігін және оның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар қызметінің әкімшілік, ұйымдастырушылық және өзге де өзгерістерінен жұмыс істеуін қамтамасыз ету;";
10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Цифрлық жүйеге және ол өңдейтін деректерге қолжетімділік уәкілетті мемлекеттік органға және (немесе) құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарға беріледі.
Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 83-бабының 3-тармағына сәйкес, киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органмен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу бойынша уәкілетті орган бекітетін "цифрлық үкіметтің" цифрлық объектілерін интеграциялау қағидаларына сәйкес "цифрлық үкіметтің" цифрлық объектілерін интеграциялау "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы жүзеге асырылады. жүйемен жұмыс кезінде мемлекеттік органдар Дербес деректер және оларды қорғау туралы Заңның талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді. Авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді сақтау мерзімі олар жиналған сәттен бастап бес жылды құрайды.

11. Поставщик цифровой системы:
1) осуществляет поставку цифровой системы;
2) проводит сервисное цифровой системы с целью обеспечения ее эксплуатационной готовности;
3) взаимодействует с авиакомпаниями и государственными органами с целью обеспечения представления в цифровую систему данных об авиапассажирах и членах экипажа;
4) обучает персонал государственных органов, имеющих право на доступ к цифровой системе, и персонал авиакомпаний в связи с использованием системы.
12. Авиакомпании, в том числе иностранные, представляют в цифровую систему данные об авиапассажирах и членах экипажа.";
абзац первый пункта 13 изложить в следующей редакции:
"13. В течение 30 минут после завершения регистрации на конкретный рейс авиакомпания направляет в цифровую систему следующие сведения об оформленных и/или забронированных авиабилетах, содержащиеся в предварительной информации о пассажирах и членах экипажа (API) в отношении каждого лица:";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Данные, указанные в пункте 10 настоящих Правил, передаются в цифровую систему в соответствии со стандартами и рекомендациями, изложенными в Руководстве по передаче предварительной информации о пассажирах (API) Всемирной таможенной организации (ВТО), Международная ассоциация воздушного транспорта (ИАТА) и Международная организация гражданской авиации (ИКАО) в формате сообщения PAXLST стандарта ЭДИФАКТ ООН.";
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. За 48 часов до планируемого времени отправления и при завершении регистрации на рейс каждой авиакомпанией в цифровую систему направляются следующие сведения об оформленных и/или забронированных авиабилетах, содержащиеся в записях регистрации пассажиров (PNR) в отношении каждого пассажира:";
пункты 16, 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"16. Данные, указанные в пункте 12 настоящих Правил, передаются в цифровую систему в соответствии со стандартами, изложенными в Рекомендациях отношении записей регистрации пассажиров (PNR) Международной организации гражданской авиации Doc 9944 в формате сообщения PNRGOV.
17. При наличии у авиакомпаний собственных цифровых систем авиакомпании представляют сведения об оформленных и (или) забронированных билетах путем прямого межмашинного соединения в автоматическом режиме. В случае отсутствия у авиакомпании собственных цифровых систем авиакомпания загружает сведения об оформленных и (или) забронированных билетах в ручном режиме.
18. Авиакомпании не имеют доступ к цифровой системе, за исключением:
функций по передаче в цифровую систему сведений об оформленных и (или) забронированных билетах;
заблаговременного получения информации о лицах, которым отказано во въезде в Республику Казахстан.

11. Цифрлық жүйені жеткізуші:
1) цифрлық жүйені жеткізуді жүзеге асырады;
2) цифрлық жүйенің пайдалану әзірлігін қамтамасыз ету мақсатында оған сервистік қызмет көрсетуді жүргізеді;
3) цифрлық жүйеге авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді ұсынуды қамтамасыз ету мақсатында авиакомпаниялармен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды;
4) цифрлық жүйеге қол жеткізуге құқығы бар мемлекеттік органдардың персоналын және жүйені пайдалануға байланысты авиакомпаниялардың персоналын оқытады.
12. Авиакомпаниялар, оның ішінде шетелдік компаниялар цифрлық жүйеге авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді ұсынады";
13-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Белгілі бір рейске тіркелу аяқталғаннан кейін 30 минут ішінде авиакомпания цифрлық жүйеге әрбір адамға қатысты жолаушылар мен экипаж мүшелері (API) туралы алдын ала ақпаратта қамтылған ресімделген және/немесе броньға қойылған авиабилеттер туралы мынадай мәліметтерді жібереді:";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген деректер цифрлық жүйеге Дүниежүзілік кеден ұйымының (ДКҰ) Жолаушылар туралы алдын ала ақпаратты беру (API) жөніндегі нұсқаулығында баяндалған стандарттар мен Халықаралық әуе көлігі қауымдастығының (ИАТА) және Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) ұсынымдарына сәйкес БҰҰ ЭДИФАКТ стандартының PAXLST хабарламасының форматында беріледі.";
15-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жоспарланған жөнелту уақытынан 48 сағат бұрын және әрбір авиакомпания рейске тіркеуді аяқтаған кезде цифрлық жүйеге әрбір жолаушыға қатысты жолаушыларды тіркеу жазбаларында (PNR) қамтылған ресімделген және/немесе броньға қойылған әуе билеттері туралы мынадай мәліметтер жіберіледі:";
16, 17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген деректер Doc 9944 Халықаралық Азаматтық авиация ұйымының жолаушыларды тіркеу жазбаларына (PNR) қатысты ұсынымдарда баяндалған стандарттарға сәйкес PNRGOV хабарламасы форматында цифрлық жүйеге беріледі.
17. Авиакомпаниялардың жеке цифрлық жүйелері болған кезде авиакомпаниялар автоматты режимде тікелей машинааралық қосылу жолымен ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы мәліметтерді ұсынады. Авиакомпанияда өзінің цифрлық жүйелері болмаған жағдайда, авиакомпания ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы мәліметтерді қолмен режимде жүктейді.
18. Авиакомпаниялар мыналарды қоспағанда, цифрлық жүйеге қол жеткізе алмайды:
ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы мәліметтерді цифрлық жүйеге беру жөніндегі функциялар;

19. Для обеспечения передачи информации об оформленных и (или) забронированных билетах в цифровую систему авиакомпания:
1) определяет ответственное лицо для взаимодействия с поставщиком цифровой системы и принятия решений, связанных с установкой ее элементов;
2) принимает от уполномоченного государственного органа и (или) поставщика цифровой системы технические условия, определяющие порядок соединения авиакомпаний с цифровой системой, а также обеспечивает их соблюдение;
3) предоставляет поставщику цифровой системы необходимую информацию и поддержку для содействия соединению с их системами и соблюдения формата запрашиваемых данных об авиапассажирах и членах экипажа;
4) соблюдает инструкции поставщика цифровой системы по эксплуатации и использованию оборудования и программного обеспечения, необходимых для функционирования цифровой системы;
5) заключает соглашения с эксплуатантами аэропорта и оплачивает услуги, связанные с функционированием цифровой системы, в порядке, установленном Правилами осуществления наземного обслуживания в аэропортах, утвержденных приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 октября 2019 года № 750 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19433);
6) в случае сбора данных об авиапассажирах и членах экипажа сторонними обслуживающими организациями от имени авиакомпаний, обеспечивает соблюдение такими организациями обязательств соответствующих авиакомпаний по представлению данных об авиапассажирах и членах экипажа и иных обязательств, необходимых для надлежащей эксплуатации цифровой системы в соответствии с инструкциями поставщика цифровой системы.".
10. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 октября 2015 года № 994 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата типа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12812) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата типа, утвержденных указанным приказом:
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";

19. Авиакомпанияның цифрлық жүйесіне ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы ақпараттың берілуін қамтамасыз ету үшін:
1) цифрлық жүйені жеткізушімен өзара іс-қимыл жасау және оның элементтерін орнатуға байланысты шешімдер қабылдау үшін жауапты адамды айқындайды;
2) уәкілетті мемлекеттік органнан және (немесе) цифрлық жүйені жеткізушіден авиакомпаниялардың цифрлық жүйемен қосылу тәртібін айқындайтын техникалық шарттарды қабылдайды, сондай-ақ олардың сақталуын қамтамасыз етеді;
3) цифрлық жүйені жеткізушіге олардың жүйелерімен қосылуға жәрдемдесу және авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы сұратылатын деректердің форматын сақтау үшін қажетті ақпарат пен қолдау көрсетеді;
4) цифрлық жүйені жеткізушінің цифрлық жүйенің жұмыс істеуі үшін қажетті жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану және пайдалану жөніндегі нұсқаулықтарын сақтайды;
5) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 қазандағы №750 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19433 болып тіркелген) Әуежайларда жерүсті қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларында белгіленген тәртіппен әуежайды пайдаланушылармен келісімдер жасасады және цифрлық жүйенің жұмыс істеуіне байланысты көрсетілетін қызметтерге ақы төлейді;
6) авиакомпаниялардың атынан сыртқы қызмет көрсететін ұйымдардың авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді жинаған жағдайда, осындай ұйымдардың авиажолаушылар мен экипаж мүшелері туралы деректерді ұсыну жөніндегі тиісті авиакомпаниялардың міндеттемелерін және цифрлық жүйені жеткізушінің нұсқаулықтарына сәйкес цифрлық жүйені тиісінше пайдалану үшін қажетті өзге де міндеттемелерді сақтауын қамтамасыз етеді.".
10. "Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 қазандағы № 994 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12812 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларында:
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Уәкілетті орган осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күн ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";

графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 1-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).".
11. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1023 "Об утверждении Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12804) следующие изменения:
в Правилах допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) подача заявителем заявки, веб-портал "цифрового правительства" на получение допуска к полетам по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением перечня документов, прилагаемых к заявке, приведенного в приложении 2 к настоящим Правилам;";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги услугодателю и в единый контакт-центр.";
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 2 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения полетов" (эксплуатант авиации общего назначения)" изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).".
12. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1024 "Об утверждении Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12511) следующие изменения:
в Правилах допуска эксплуатанта к авиационным работам, утвержденных указанным приказом:
пункт 20 изложить в следующей редакции:

1-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық (ішінара цифрландырылған)".
11. "Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1023 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12804 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтініш берушінің, "цифрлық үкіметтің" веб-порталына осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өтінімге қоса берілетін құжаттар тізбесімен осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұшуға рұқсат алу өтінімін беруі;";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкілетті орган "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде бірыңғай байланыс орталығына, мемлекеттік қызмет берушіге мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
2-қосымшада "Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру" (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған).".
12. "Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1024 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12511 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларында:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Сведения о документах, удостоверяющих личность, образовании, свидетельстве авиационного персонала, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, свидетельстве на право выполнения авиационных работ (при наличии), государственной регистрации гражданского воздушного судна, сертификате летной годности, сертификате воздушного судна по шуму, разрешения на использование радиопередающей аппаратуры уполномоченная организация получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Заявитель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.";
пункт 8 приложения 1 изложить в следующей редакции:
"8. Заявитель обязуется: выполнять процедуры сертификации; отвечать сертификационным требованиям, признавать и выполнять требования законодательства Республики Казахстан и нормативных правовых актов в сфере использования воздушного пространства и деятельности авиации.
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронно цифровая подпись) (Ф.И.О.)
Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – Фамилия имя отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер";
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 2 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ" изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).".

"20. Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, білімі, авиация персоналының куәлігі, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәлік, азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу, ұшуға жарамдылық сертификаты, әуе кемесінің шуыл бойынша сертификаты, радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсаттарын уәкілетті ұйым тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Өтініш беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдалануға келіседі.";
1-қосымшаның 8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Өтініш беруші: сертификаттау рәсімдерін орындауға; сертификаттық талаптарға жауап беруге; Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалануға және авиация қызметі саласындағы заңнаманың және нормативтік құқықтық актілердің талаптарын қабылдау және орындауға міндеттенеді.      ____________________________________
Ұсынылған ақпараттың толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Т.А.Ә.) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Аббревиатураның толық жазылуы:
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі".

13. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12452) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
пункт 26-1 изложить в следующей редакции:
"26-1. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течении трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, в Единый контакт-центр.";
Графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 1 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сертификата эксплуатанта" изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню приказов.
14. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 378 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15478) следующие изменения:
в Правилах выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете, утвержденных указанным приказом:
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах.";
в приложении 1 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения члена экипажа":
графу третью строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная) / бумажная";
графу третью строки, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:

13. "Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларында:
26-1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26-1. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
1-қосымшада "Пайдаланушы сертификатын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған).";
2-қосымша осы Бұйрықтардың тізбесіне 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
14. "Ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 22 маусымдағы № 378 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15478 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларында:
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету сатысы туралы деректерді оларды көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.";
1-қосымшада "Экипаж мүшесінің куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі:
реттік нөмірі 4- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған) /қағаз түрінде.";
реттік нөмірі 7- жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

"1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 08.00 часов до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) государственной корпорации – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Кодексу;
3) портала – круглосуточно (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем, за исключением государственных услуг, оказываемых в электронной (полностью цифровизированной форме).";
Пункт 5 приложения 2 Письмо-заявка на получение удостоверения члена экипажа изложить в следующей редакции:
"5. фамилия имя отчество исполнителя, служебный телефон, электронный адрес.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах _______________ "__" ____________ 20 __ года.".
15. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 "Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15386) следующие изменения:
в Правилах аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункты 2 и 2-1 изложить в следующей редакции:
"2. Основные определения и термины, используемые в настоящих Правилах:
1) цифровая система для сбора и обработки данных об авиапассажирах − единая цифровая система Республики Казахстан, содержащая информацию об авиапассажирах, прибывающих на территорию Республики Казахстан (убывающих с ее территории) или следующих транзитом, с пересадкой на территории Республики Казахстан;
2) генеральный агент - юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, уполномоченное иностранным перевозчиком на продажу перевозок на территории Республики Казахстан, ответственное перед пассажирами за услуги, оказываемые иностранным перевозчиком, на основании договора с иностранным перевозчиком и доверенности от его имени;
3) цифровая система "Е-Freight"– единая цифровая система безбумажного документооборота в области грузовых авиаперевозок, предназначенная для автоматизации и мониторинга информационного взаимодействия при перевозке и обработке багажа, почтовых отправлений и грузов воздушным транспортом;

"1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі асқа үзіліспен сағат 08.00-дан 17.00-ге дейін;
2) мемлекеттік корпорация – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:30-ға дейін;
3) портал – тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру электрондық (толық цифрландырылған нысанда) көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді қоспағанда, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
2-қосымшада Экипаж мүшесінің куәлігін алуға арналған өтінім-хат 5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты, қызметтік телефоны, электрондық мекенжайы.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісемін _______________________
20 __ жылғы "___" _____________ ".
15. "Қазақстан Республикасында шетелдік әуе тасымалдаушыларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15386 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында шетелдік әуе тасымалдаушыларын аккредиттеу қағидаларында:
2 және 2-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы қағидаларда пайдаланылатын негізгі анықтамалар мен терминдер:
1) авиажолаушылар туралы деректерді жинауға және өңдеуге арналған цифрлық жүйе – Қазақстан Республикасының аумағына келетін (оның аумағынан кететін) немесе транзитпен жүретін, Қазақстан Республикасының аумағында ауыстырып-қосылатын авиажолаушылар туралы ақпаратты қамтитын Қазақстан Республикасының Бірыңғай цифрлық жүйесі;
2) бас агент – Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдарды сатуға шетелдік тасымалдаушы уәкілеттік берген, шетелдік тасымалдаушымен жасалған шарт және оның атынан сенімхат негізінде шетелдік тасымалдаушы көрсететін қызметтер үшін жолаушылар алдында жауапты заңды тұлға;
3) "Е-Freight" цифрлық жүйесі – багажды, почта жөнелтілімдерін және жүктерді әуе көлігімен тасымалдау және өңдеу кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды автоматтандыруға және мониторингтеуге арналған жүк авиатасымалдары саласындағы қағазсыз құжат айналымының цифрлық жүйесі

4) сокращенный минимум вертикального эшелонирования (сокращенная аббревиатура на английском языке RVSM (далее – RVSM)) – интервал вертикального эшелонирования, применяемый для эшелонирования воздушных судов, имеющих допуск к полетам с применением RVSM;
5) иностранный воздушный перевозчик – иностранная авиакомпания, осуществляющая регулярные пассажирские перевозки, действующая на территории Республики Казахстан через представительство, филиал или генерального агента (далее – иностранный перевозчик).
2-1. При формировании, ведении и использовании цифровой системы для сбора и обработки данных об авиапассажирах, а также цифровой системы "Е-Freight" учитываются единые требования в сферах цифровизации и обеспечения кибербезопасности, утверждаемые Правительством в соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О кибербезопасности".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
пункт 7 Приложения 1 изложить в следующей редакции:
"7. Перечень воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов в Республику Казахстан:
Тип ВС (модель, серийный номер)
Регистрационный номер
Утверждение RVSM (утверждение государством эксплуатанта)
EDTO (утверждение государством эксплуатанта)
1
2
3
4
5
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. ";
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).".
16. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384 "Об утверждении Инструкции по организации и обслуживанию воздушного движения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15468) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:

4) тік эшелондаудың қысқартылған минимумы (ағылшын тіліндегі қысқартылған аббревиатура RVSM (бұдан әрі – RVSM)) – RVSM қолдана отырып ұшуға рұқсаты бар әуе кемелерін эшелондау үшін қолданылатын тік эшелондау интервалы;
5) шетелдік әуе тасымалдаушысы – Қазақстан Республикасының аумағында өкілдік, филиал немесе бас агент арқылы әрекет ететін тұрақты жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын шетелдік авиакомпания (бұдан әрі – шетелдік тасымалдаушы).
2-1. Авиажолаушылар туралы деректерді жинауға және өңдеуге арналған цифрлық жүйесін, сондай-ақ "Е-Freight" цифрлық жүйесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану кезінде "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін цифрландыру және киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету салаларындағы бірыңғай талаптар ескеріледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпаратты мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
1-қосымшаның 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланған кемелерінің тізбесі:
Әуе кеменің типі (үлгісі, сериялық нөмірі)
Тіркеу нөмірі
RVSM бекітуі (пайдаланушының мемлекетімен бекітуі)
EDTO (пайдаланушының мемлекетімен бекітуі)
1
2
3
4
5
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беремін.";
2-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)".
16. "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15468 болып тіркелген) мынадай өзгерістертер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Уполномоченная организация осуществляет сертификационное обследование в течение 5 (пяти) рабочих дней на соответствие сертификационным требованиям, предъявляемым к поставщикам аэронавигационного обслуживания, с использованием инструктивного материала.
При этом, уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии их оказания.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю и оператору "цифрового правительства".";
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 2 Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания" изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная).".
17. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409 "Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15553) следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них, утвержденных указанным приказом:
часть третью пункта 27 изложить в следующей редакции:
"В случае сбоя цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, уполномоченная организация с момента обнаружения возникновения технических сбоев незамедлительно уведомляет оператора "цифрового правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникального идентификационного номера заявления, номера и кода административного документа или уникального идентификационного номера разрешительного документа, индивидуального идентификационного номера или бизнес идентификационного номера заявителя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.";
пункт 27-1 изложить в следующей редакции:
"27-1. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр.";

"14. Уәкілетті ұйым нұсқамалық материалды пайдалана отырып аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарға сәйкес 5 (бес) жұмыс күні ішінде сертификаттық зерттеп-қарауды жүзеге асырады.
Бұл ретте, уәкілетті ұйым мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкіметтің" операторына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
2-қосымшада "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)".
17. Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 409 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15553 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
27-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, уәкілетті ұйым техникалық іркілістердің туындағанын анықтаған сәттен бастап бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жіберу арқылы "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын мемлекеттік қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі бойынша ақпарат ұсыныла отырып, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды немесе рұқсат беру құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өтініш берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі, авторландыру сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате туындаған сәтке дейінгі қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, дереу хабардар етеді.";
27-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27-1. Уәкілетті ұйым және әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтер туралы заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен оларды көрсету сатысы туралы мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкiметтiң" операторына, мемлекеттік қызмет берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";

часть вторую пункта 60-2 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о постановке на учет беспилотной авиационной системы, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
часть вторую пункта 60-3 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о постановке на учет беспилотной авиационной системы, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
часть третью пункта 61 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о постановке на учет беспилотной авиационной системы, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 2-1 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)";
приложения 6 и 6-1 изложить в редакции согласно приложениям 11 и 12 к настоящему перечню приказов;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему перечню приказов;
приложение 10-1 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 10-2 изложить в следующей редакции:
"1.Выдача свидетельства о постановке на учет беспилотной авиационной системы – Электронная (частично цифровизированная);
2. Выдача свидетельства об исключении беспилотной авиационной системы из Реестра беспилотных авиационных – Электронная (частично цифровизированная).";
приложения 13-1, 13-2 и 14 изложить в редакции согласно приложениям 15, 16 и 17 к настоящему перечню приказов.
18. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483 "Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15633) следующие изменения:
в Правилах сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации, утвержденных указанным приказом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:

60-2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы мәліметтерді уәкілетті ұйым "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
60-3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы мәліметтерді уәкілетті ұйым "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
61-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы мәліметтерді уәкілетті ұйым "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
1 -қосымша осы Бұйрықтардың тізбесіне 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-1-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)";
6 және 6-1-қосымшалар осы кейбір Бұйрықтардың тізбесіне 11 және 12-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы Бұйрықтардың тізбесіне 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-1-қосымша осы Бұйрықтардың тізбесіне 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-2-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы куәлік беру – электрондық (ішінара цифрландырылған);
2. Пилотсыз авиация жүйені пилотсыз авиация тізілімінен шығару туралы куәлік беру – электрондық (ішінара цифрландырылған)";
13-1, 13-2 және 14-қосымшалар осы кейбір Бұйрықтардың тізбесіне 15, 16 және 17-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
18. "Жеңіл және және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания, в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Правила внесения данных в ИС).
Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение трех рабочих дней предоставляет оператору "цифрового правительства", услугодателю и Единому контакт-центру информацию о порядке оказания государственных услуг и внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, с даты их утверждения или изменения.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Уполномоченная организация обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги "Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности" в соответствии с Правилами внесения данных в ИС.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)";
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему перечню приказов;
графу третью строки, порядковый номер 4, приложения 10 изложить в следующей редакции:
"Электронная (частично цифровизированная)".
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи
и оснований для отказа
в выдаче разрешений
на выполнение международных
нерегулярных полетов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов"
п/п
Наименование государственной услуги: Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги: отсутствует
1.
Наименование услугодателя
Комитет гражданской авиации Министерства транспорта Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результата осуществляется через Комитет гражданской авиации Министерство транспорта Республики Казахстан, посредством стационарного абонентского устройства
3.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
5 (пять) рабочих дней
4.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично цифровизированная) / бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результат оказания услуги: электронная / бумажная.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя

"15. Уәкілетті ұйым "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы енгізуді қамтамасыз етеді (бұдан әрі – АЖ-ға деректерді енгізу қағидалары).
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты олар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап береді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Уәкілетті ұйым мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне "Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді АЖ-ға деректерді енгізу қағидаларына сәйкес қамтамасыз етеді.";
1-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшада реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)";
9-қосымша осы Бұйрықтар тізбесіне 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымша реттік нөмірі 4-жолдың үшінші бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Электронды (ішінара цифрландырылған)".
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Халықаралық тұрақты
емес ұшуды орындауға
рұқсаттар беру және оны
беруден бас тарту
негіздерінің қағидаларына
2-қосымша
"Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізгі талаптардың тізбесі
р/с №
Мемлекеттік қызметтің атауы: Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы: жоқ
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
2.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижені беру Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Азаматтық авиация комитеті, стационарлық абоненттік құрылғы арқылы
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күн
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электронды (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру, мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Қызмет көрсету нысаны: Электронды/қағаз түрінде
6.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызмет берушінің жұмыс істеу кестесі

Круглосуточно. В период с 18.30 по 9.00 по будням, а также в выходные (суббота и воскресенье) и праздничные дни, услуга оказывается удаленно (онлайн), посредством телефонной связи, электронной почты и авиационной фиксированной телекоммуникационной сети.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для получения государственной услуги через канцелярию услугодателя представляется:
1) заявление:
2) копия свидетельства эксплуатанта (при наличии);
3) копия свидетельства о регистрации воздушного судна;
4) копия сертификата летной годности воздушного судна;
5) копия страхового полиса гражданской ответственности перед третьими лицами;
6) копия грузовой накладной (предоставляется по отдельному запросу Комитета гражданской авиации).
При подаче заявления на осуществление международного нерегулярного полета с опасным грузом на борту, перечень которого с указанием классификации по списку Организация объединенных наций определен в "Технических инструкциях по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху" издания ИКАО - Doc 9284-AN/905, эксплуатант дополнительно предоставляет копии следующих документов:
копия сертификата эксплуатанта на право осуществления деятельности, связанной с перевозкой опасных грузов по воздуху;
гарантийное письмо, оформленное эксплуатантом или грузоотправителем о соответствии упаковки и маркировки груза установленным нормам и правилам ИКАО.
Для туристских чартерных рейсов иностранных эксплуатантов гражданских воздушных судов, целью которых является перевозка граждан Республики Казахстан, необходимо представить по установленным каналам связи электронную копию лицензии на занятие туроператорской деятельностью фрахтователя рейса, указанного в заявлении.
Для получения государственной услуги через канал связи, опубликованным в сборнике аэронавигационной информации либо через веб-портал "цифрового правительства" представляется:
1) заявление:
2) электронная копия свидетельства эксплуатанта (при наличии);
3) электронная копия свидетельства о регистрации воздушного судна;
4) электронная копия сертификата летной годности воздушного судна;
5) электронная копия страхового полиса гражданской ответственности перед третьими лицами;
6) электронная копия грузовой накладной (предоставляется по отдельному запросу Комитета гражданской авиации).
При подаче заявления на осуществление международного нерегулярного полета с опасным грузом на борту, перечень которого с указанием классификации по списку Организация объединенных наций определен в "Технических инструкциях по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху" издания ИКАО – Doc 9284-AN/905, эксплуатант дополнительно предоставляет копии следующих документов:
электронная копия сертификата эксплуатанта на право осуществления деятельности, связанной с перевозкой опасных грузов по воздуху;
гарантийное письмо, оформленное эксплуатантом или грузоотправителем о соответствии упаковки и маркировки груза установленным нормам и правилам ИКАО.
Для туристских чартерных рейсов иностранных эксплуатантов гражданских воздушных судов, целью которых является перевозка граждан Республики Казахстан, необходимо представить по установленным каналам связи копии лицензии на занятие туроператорской деятельностью фрахтователя рейса, указанного в заявлении.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:

Тәулік бойы. Жұмыс күндері сағат 18.30-дан 9.00-ге дейін, сондай-ақ демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндері қызмет телефон байланысы, электрондық пошта және авиациялық тұрақты телекоммуникациялық желі арқылы қашықтан (онлайн) көрсетіледі.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметтерді алу үшін ұсынылады:
1) өтінім:
2) пайдаланушы куәлігінің (болған жағдайда) көшірмесі;
3) әуе кемесінің тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі;
4) әуе кемесінің ұшу жарамдылығы туралы куәліктің көшірмесі;
5) үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық жауапкершіліктің сақтандыру полисінің көшірмесі;
6) жүк құжаттамасының (Азаматтық авиация комитетінің жеке сұрау салуы бойынша беріледі) көшірмесі.
Біріккен ұлттар ұйымының тізімі бойынша жіктелуі көрсетіліп, тізбесі "Әуеде қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау жөніндегі техникалық нұсқаулар" ХААҰ Doc. 9284-A№/905 басылымымен анықталған бортында қауіпті жүкпен тұрақты емес ұшуды жүзеге асырудың өтінімін берген кезде қызмет алушы қосымша төменде көрсетілген құжаттардың көшірмелерін ұсынады:
әуеде қауіпті жүктерді тасымалдаумен байланысты қызметті жүзеге асыру құқығы бар пайдаланушы сертификатының көшірмесін;
ХААҰ-ның белгіленген нормалары мен қағидаларына сәйкес жүктің байлануы және таңбалануы туралы пайдаланушының немесе жүк жөнелтушінің кепілдік хаты.
Азаматтық әуе кемелерін шетелдік пайдаланушыларының туристік чартерлік рейстері үшін мақсаты Қазақстан Республикасының азаматтарын тасымалдау болып табылатын, өтінімде көрсетілген белгіленген байланыс арналары арқылы рейсті жалға алу туроператорлық қызмет көрсетуге лицензияның электронды көшірмесін беруі қажет.
Мемлекеттік қызметтерді аэронавигациялық ақпарат жинағында жарияланған байланыс арнасы немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы алуға ұсынылады:
1) өтінім:
2) пайдаланушы куәлігінің (болған жағдайда) электронды көшірмесі;
3) әуе кемесінің тіркелгені туралы куәліктің электронды көшірмесі;
4) әуе кемесінің ұшу жарамдылығы туралы куәліктің электронды көшірмесі;
5) үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық жауапкершіліктің сақтандыру полисінің электронды көшірмесі;
6) жүк құжаттамасының (Азаматтық авиация комитетінің жеке сұрау салуы бойынша беріледі) электронды көшірмесі.
Біріккен ұлттар ұйымы тізімі бойынша жіктелуі көрсетіліп, тізбесі "Әуеде қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау жөніндегі техникалық нұсқаулар" ХААҰ Doc. 9284-A№/905 басылымымен анықталған бортында қауіпті жүкпен тұрақты емес ұшуды жүзеге асырудың өтінімін берген кезде қызмет алушы қосымша төменде көрсетілген құжаттардың электронды көшірмелерін ұсынады:
әуеде қауіпті жүктерді тасымалдаумен байланысты қызметті жүзеге асыру құқығы бар пайдаланушы сертификатының электронды көшірмесін;
ХААҰ-ның белгіленген нормалары мен қағидаларына сәйкес жүктің байлануы және таңбалануы туралы пайдаланушының немесе жүк жөнелтушінің кепілдік хаты.
Азаматтық әуе кемелерін шетелдік пайдаланушыларының туристік чартерлік рейстері үшін мақсаты Қазақстан Республикасының азаматтарын тасымалдау болып табылатын, өтінімде көрсетілген белгіленген байланыс арналары арқылы рейсті жалға алу туроператорлық қызмет көрсетуге лицензияның электронды көшірмесін беруі қажет.
9.
мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері болып табылады:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.gov.kz, (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет гражданской авиации").
2. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 800 080 7777, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
Перечень основных требований к оказанию государственной услуг "Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)"
№ п/п
Наименование государственной услуги: Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги : отсутствует
1
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Авиационная администрация Казахстана"
2
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
портал "цифрового правительства"
3
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
35 (тридцать пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сертификат годности аэродрома (вертодрома) по форме согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" заявителя, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителем уполномоченной организации.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттiк қызметтi көрсету орындарының мекенжайлары көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң www.gov.kz ("Азаматтық авиация комитетi" бөлiмiнiң "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" кiшi бөлiмiнде) интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдың "жеке кабинетi", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтердi көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткiзу режимiнде мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi және мәртебесi туралы ақпаратты алу мүмкiндiгi бар.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мәселелерi бойынша анықтама қызметтерiнiң байланыс телефондары: 8 800 080 7777, мемлекеттiк қызметтердi көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 1414
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
Әуеайлақтарды (тікұшақ
айлақтарының) жарамдылығын
сертификаттау және оларға
сертификат беру қағидаларына
5-қосымша
"Әуе айлағының (тікұшақ айлығының) жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: Әуе айлағының (тікұшақ айлығының) жарамдылығы сертификатын беру Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса): жоқ
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
35 (отыз бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылық сертификаты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы өтініш берушінің "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6
Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем өлшемі және оны алу тәсілдері

Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома) – платно, в соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и Перечнем платных услуг уполномоченной организации в сфере гражданской авиации и ставок платежей в сфере гражданской авиации.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 08.30 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, в связи с проведением ремонтных работ (при обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявка по форме, согласно приложению 4 настоящих Правил;
2) электронные копии договоров взаимодействия эксплуатанта с поставщиком аэронавигационного обслуживания и обеспечения авиационной безопасности (при закупке услуг);
3) электронные копии действующих актов летных проверок системы светосигнального обеспечения полетов;
4) электронные копии руководства по аэродрому (вертодрому), план по оперативному проведению аварийно-спасательных работ и тушению пожаров в районе аэродрома (вертодрома);
5) электронные копии документов, подтверждающих прохождение обучения и поддержания профессионального уровня авиационного и инженерно-технического персонала;
6) электронная копия документа, подтверждающего плату за услугу уполномоченной организации;
7) электронная копия документа, подтверждающего плату обязательных отчислений за осуществление уполномоченной организацией постоянного надзора за обеспечением безопасности полетов и авиационной безопасности, взимаемых в порядке и размере, определяемых Правилами взимания платежей и Перечнем платных услуг уполномоченной организации в сфере гражданской авиации и ставок платежей в сфере гражданской авиации (при повторной сертификации).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения сертификата и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

Әуеайлақтың (тікұшақ әуеайлағының) жарамдылық сертификатын беру – "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағына және Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның ақылы қызметтерінің тізбесіне және азаматтық авиация саласындағы төлем мөлшерлемелеріне сәйкес ақылы.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.30-дан 17.30-ға дейін.
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) пайдаланушының аэронавигациялық қызмет көрсетуді және авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді жеткізушімен өзара іс-қимыл жасау шарттарының электрондық көшірмелері (қызметтерді сатып алу кезінде);
3) ұшуларды жарықпен сигналдық қамтамасыз ету жүйесін ұшуларды тексерудің қолданыстағы актілерінің электрондық көшірмелері;
4) әуеайлақ (тікұшақ айлағы) бойынша нұсқаудың электрондық көшірмелері, әуеайлақ (тікұшақ айлағы) ауданында авариялық-құтқару жұмыстарын жедел жүргізу және өрт сөндіру жөніндегі жоспар;
5) авиациялық және инженерлік-техникалық персоналдың оқудан және кәсіптік деңгейін қолдауды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
6) уәкілетті ұйымның қызметі үшін ақы төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
7) ұшу қауіпсіздігін және авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді үздіксіз қадағалау жөніндегі уәкілетті ұйым жүзеге асырғаны үшін Азаматтық авиация саласындағы төлемдерді алу қағидаларымен және Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның ақылы көрсетілетін қызметтерінің тізбесін және азаматтық авиация саласындағы төлем мөлшерлемелерімен айқындалатын тәртiппен және мөлшерде мiндеттi аударымдарды төлегенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi (қайта сертификаттау кезенде).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) сертификатты және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың дәйексіз болуын анықтау;

2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи сертификата, требованиям, установленным пунктом 1 статьи 64 Закона, сертификационным требованиям и нормам годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов);
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением сертификата годности;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения сертификата годности;
5) отсутствие согласия заявителя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для получения сертификата годности.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Заявитель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Заявитель дает согласие на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Заявитель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб уполномоченной организации, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата летной
годности гражданского
воздушного судна
Республики Казахстан
Форма
Заявка
Прошу провести сертификацию и выдать сертификат летной годности воздушного судна:
Номер свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна:
Государственный и регистрационный опознавательный знак воздушного судна:
Дата внесение в государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан:
Имя (наименование) эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Адрес эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Контактная информация эксплуатанта/собственника воздушного судна:
номер телефона:
адрес электронной почты:
Сведения о воздушном судне:
изготовитель:
тип и модель:
серийный (е) (заводской) номер(а):
категория:
Наработка в часах/в циклах/в годах:
Сведения о двигателях:
тип и модель:
серийный (е) (заводской) номер(а):
Наработка в часах/в циклах
Сведения о воздушных винтах (при наличии):
тип и модель:
серийный (е) (заводской) номер(а):
Наработка в часах/в циклах
Место базирования воздушного судна:
Наименование и адрес организации по техническому обслуживанию и ремонту, в которой проводились техническое обслуживание и ремонт воздушного судна:
Остаток ресурса до ремонта планера (часы, посадки, лет):
Остаток ресурса до ремонта двигателя (-ей) (часы, циклы, лет):
Максимальная взлетная масса воздушного судна (кг):
Максимальная посадочная масса воздушного судна (кг):
Центровка, % Средняя аэродинамическая хорда:
Информация о допуске воздушного судна к полетам по уменьшению минимума вертикального эшелонирования (Reduced Vertical Separation Minimal (RVSM)):
Воздушное судно допущено к полетам категории Международной организацией гражданской авиации (ИКАО) (номер):
Данные по радиопередающей аппаратуре, установленной на воздушном судне:
Данные по допуску воздушного судна в системе организованных треков (Organized Track System (OTS)):
Данные экспортного сертификата летной годности, выданного иностранным государством если применимо:
Номер утвержденного руководства по летной эксплуатации (наименование/номер):
Номер и дата ревизии утвержденного руководства по летной эксплуатации (если применимо)
Номер утвержденной программы технического обслуживания (наименование/номер):
Номер и дата ревизии утвержденной программы технического обслуживания (если применимо):
Номер утвержденного Minimum Equipment List (далее – MEL) (наименование/номер):
Номер и дата ревизии утвержденного MEL (если применимо):
Сертификационный базис (нормы, соответствие которым показано при сертификации типовой конструкции):
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (собственник/эксплуатант):
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Заявитель удостоверяет заявление электронной цифровой подписью
Дата подачи:
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения

2) өтініш берушінің және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Заңның 64-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарға, сертификаттық талаптарға және әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларына сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты оның негізінде өтініш беруші жарамдылық сертификатын алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімі болған жағдайларда тоқтатылады;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де
талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі болады.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға өтініш беруші келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414",8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемесін
сертификаттау және ұшу
жарамдылығы сертификатын
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтінім
Сертификаттауды жүргізуді және әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беруді сұраймын:
Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі:
Әуе кемесінің мемлекеттік және тіркеу тану белгісі:
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген күні:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің аты (атауы):
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің мекенжайы:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің байланыс ақпараты:
телефон нөмірі:
электрондық пошта мекенжайы:
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
өндіруші:
түрі мен моделі:
зауыт (сериялық) нөмірі:
санат:
cағаттардағы/циклдардағы/жылдардағы жұмыс:
Қозғалтқыштар туралы мәліметтер:
түрі мен моделі:
зауыттық (сериялық) нөмір (лер):
cағаттардағы/циклдардағы/ жылдардағы жұмыс
Әуе винттері туралы мәліметтер (бар болса):
түрі мен моделі:
зауыттық (сериялық) нөмір (лер):
cағаттардағы/циклдардағы/ жылдардағы жұмыс
Үлгі сертификат нөмірі мен берілген күні
Әуе кемесінің орналасқан жері:
Әуе кемесін пайдалану құжаттамасының орналасқан жері (бар болса)
Әуе кемесіне техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізілген техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі ұйымның атауы мен мекенжайы:
Планерді жөндеуге дейінгі ресурстың қалдығы (сағат, қону, жылдар):
Қозғалтқышты (ларды) жөндеуге дейінгі ресурстың қалдығы (сағаттар, циклдар, жылдар):
Әуе кемесінің ең жоғары ұшу салмағы (кг):
Әуе кемесінің максималды қону салмағы (кг):
Туралау:
Әуе кемесінде орнатылған Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсаттың нөмірі мен берілген күні:
Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатының нөмірі мен берілген күні:
Шет ел берген ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатының нөмірі мен берілген күні:
Бекітілген ұшуды пайдалану жөніндегі басшылықтың ревизиясының нөмірі мен күні (егер бар болса):
Бекітілген техникалық қызмет көрсету бағдарламасының ревизиясының нөмірі мен күні (егер бар болса):
Бекітілген MEL ревизиясының нөмірі мен күні (егер бар болса):
Сертификаттау базисі (әуе кемесінің үлгілік конструкциясын сертификаттау процесінде сәйкестігі расталған ұшуға жарамдылығына белгіленген талаптар):
Мен, төменде қол қоюшы, бекітілген техникалық қызмет көрсету бағдарламасының және қолданыстағы ұшуға жарамдылық директивтерінің барлық талаптарының орындалғанын және әуе кемесінің ұшуды орындауға жарамды деп танылғанын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі (меншік иесі/пайдаланушы) заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін:
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Берілген күні:
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемесін
сертификаттау және ұшу
жарамдылығы сертификатын
беру қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата летной
годности гражданского
воздушного судна
Республики Казахстан
Форма
Заявка для получения сертификата по шуму
Прошу провести сертификацию и выдать сертификат по шуму:
Номер свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна (далее – ГВС):
Государственный и регистрационный опознавательный знак ГВС:
Дата внесение в государственный реестр ГВС Республики Казахстан:
Имя (наименование) эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Адрес эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Контактная информация эксплуатанта/собственника воздушного судна:
номер телефона:
адрес электронной почты:
Сведения о воздушном судне:
изготовитель:
тип и модель:
серийный (заводской) номер:
категория:
Сведения о двигателях:
тип и модель:
серийный (е) (заводской(ие)) номер(а):
Сведения о воздушных винтах (при наличии):
тип и модель:
серийный (е) (заводской(ие)) номер(а):
Максимальная взлетная масса воздушного судна (кг):
Максимальная посадочная масса воздушного судна (кг):
Стандарт сертификации по шуму:
Сертификат по шуму выданной государством разработчика/государством-изготовителем (сертификат по шуму);
содержащееся в летном руководстве или эквивалентном документе заявление о соответствии воздушного судна применимым стандартам по шуму и связанные с этим данные по шуму из летного Руководства; содержащееся в сертификате типа заявление о соответствии воздушного судна применимым стандартам по шуму и связанные с этим данные по шуму из карты данных сертификата типа)
Дополнительная модификация, введенные с целью приведения в соответствие с применяемыми Стандартами сертификации по шуму:
Уровень шума сбоку от взлетно-посадочной полосы/на режиме полной мощности, дБ:
Уровень шума при заходе на посадке, дБ:
Уровень шума при пролете, дБ:
Уровень шума при перелете, дБ:
Уровень шума при взлете, дБ:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (собственник/эксплуатант):
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Заявитель удостоверяет заявление электронной цифровой подписью
Дата подачи:
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата летной
годности гражданского
воздушного судна
Республики Казахстан
Форма
Заявка для признания сертификата летной годности гражданского воздушного судна, выданного иностранным государством
Прошу выдать Решение о признании действительным сертификата летной годности гражданского воздушного судна, выданного иностранным государством № ___________________ на воздушное судно _______ ___________________________________
принадлежащее ____________________________________________________________
(тип воздушного судна, опознавательный знак) ________________________________,
внесенное в реестр _________________________________________________________
(наименование государства) _________________ "________" год за № _____________
Данные о воздушном судне:

3-1-қосымша
Нысан
Шуыл туралы сертификат алуға өтінім
Cертификаттауды және шуыл бойынша сертификат беруді сұраймын:
Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі:
ӘК мемлекеттік және тіркеу тану белгісі:
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген күні:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің аты (атауы):
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің мекенжайы:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің байланыс ақпараты:
телефон нөмірі:
электрондық пошта мекенжайы:
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
өндіруші:
түрі мен моделі:
зауыт (сериялық) нөмірі:
санат:
Қозғалтқыштар туралы мәліметтер:
түрі мен моделі:
зауыттық (сериялық) нөмір (лер):
Әуе винттері туралы мәліметтер (бар болса):
түрі мен моделі:
зауыттық(сериялық) нөмір (лер):
Әуе кемесінің ең жоғары ұшу салмағы (кг):
Әуе кемесінің максималды қону салмағы (кг):
Шуылды сертификаттау стандарты:
Әзірлеуші мемлекет/дайындаушы мемлекет берген шуыл бойынша Сертификат; ұшу басшылығында немесе баламалы құжатта қамтылған сәйкестік туралы өтініш Әк шуыл бойынша қолданылатын стандарттар және осыған байланысты ұшу шуыл бойынша деректер Нұсқаулықтар; қолданыстағы стандарттарға сәйкестік туралы өтініш түріндегі сертификатта қамтылған типтік сертификат деректер картасынан шуыл және онымен байланысты шуыл деректері):
Шуыл бойынша қолданылатын сертификаттау стандарттарына сәйкес келтіру мақсатында енгізілген қосымша модификация:
Ұшу-қону жолының бүйіріндегі шуыл деңгейі/толық қуат режимінде, дБ:
Қону кезіндегі шуыл деңгейі, дБ:
Ұшу кезіндегі шуыл деңгейі, дБ:
Ұшу кезіндегі шуыл деңгейі, дБ:
Ұшу кезіндегі шуыл деңгейі, дБ:
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін (меншік иесі/пайдаланушы):
Ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Берілген күні:
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемесін
сертификаттау және ұшу
жарамдылығы сертификатын
беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Шетел мемлекеті берген азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификатын тану үшін өтінім
Шетел мемлекеті берген азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылық сертификатын
тану үшін ____________________________________, тиесілі _____________ әуе кемесіне
шет мемлекет берген азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылық
(әуе кемесінің типі, танымдық белгісі)
сертификатының жарамдылығын тану туралы шешімді беруді сұраймын
_______________________________________________, тізілімге енгізілген
________________________________________________________________
(мемлекеттің атауы)
_______________ ____________ жылғы "_____" ______________ № _____
Әуе кемесі туралы деректер:

1. Сертификат типа или эквивалентный документ и его номер
а) воздушное судно ________________________
б) двигатели ______________________________
в) воздушные винты ________________________
2. Государственный и регистрационный знаки ______________________
3. Тип и назначение воздушного судна ____________________________
4. Дата изготовления и серийный номер воздушного судна ___________
5. Дата и место проведения последнего ремонта ____________________
6. Налет воздушного судна:
а) с начала эксплуатации ___________ часов _________ посадок _____ лет
б) после последнего ремонта: _______ часов _________ посадок _____ лет
7. Остаток ресурса до ремонта: ______ часов _________ посадок _____ лет
8. Тип и количество двигателей ___________________________________
9. Тип воздушных винтов ________________________________________
10. Максимальная масса: а) взлета ________________ б) посадки _______
11. Количество мест: а) пассажиры _______________ б) экипаж ________
12. Свидетельство по шуму на местности ___________________________
13. Собственник воздушного судна и его адрес ______________________
14. Эксплуатант воздушного судна, номер свидетельства эксплуатанта и его юридический адрес ___________________________________________________
15. Наименование организации по техническому обслуживанию воздушного судна
_______________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (собственник/эксплуатант):
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Заявитель удостоверяет заявление электронной цифровой подписью
Дата подачи
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата летной
годности гражданского
воздушного судна
Республики Казахстан
Форма
Заявка
Прошу выдать Разрешение на выполнение специального полета (специальный сертификат летной годности) гражданскому воздушному судну:
1. Номер свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна
2. Дата выдачи свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна
3. Государственный и регистрационный опознавательный знак гражданского воздушного судна (далее – ГВС):
4. Тип ГВС:
5. Серийный (заводской) номер ГВС:
6. Дата изготовления ГВС:
7. Назначение ГВС:
8. Место базирования ГВС (город, аэропорт, завод):
9. Цель полета:
10. Маршрут полета:
11. Сведения об эксплуатанте/собственнике:
Наименование (Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Номер телефона:
Адрес электронной почты:

1. Үлгілік сертификат немесе балама құжат және оның нөмір
а) әуе кемесі _____________________________________________________
б) қозғалтқыштары _______________________________________________
в) әуе бұрандамалары _____________________________________________
2. Мемлекеттік және тіркеу нөмірлері _______________________________
3. Әуе кемесінің типі және тағайындалымы ___________________________
4. Әуе кемесінің дайындалған күні және сериялық нөмірі _______________
5. Соңғы жөндеу жүргізілген күні және орны _________________________
6. Әуе кемесінің ұшуы:
а) пайдаланудан бастап _________ сағат _________ қонулар ________ жыл
б) соңғы жөндеуден кейін: _______ сағат ________ қонулар _________ жыл
7. Жөндеуге дейінгі ресурс қалдығы: ______ сағат _____ қонулар ____ жыл
8. Қозғалтқыштардың типі және саны ________________________________
9. Әуе бұрандамаларының типі _____________________________________
10. Максималды массасы: а) ұшу _________________ б) қону ___________
11. Орындар саны: а) жолаушылар ________________ б) экипаж _________
12. Жергілікті жердегі шу бойынша куәлік ___________________________
13. Әуе кемесінің иесі және оның мекенжайы _________________________
14. Әуе кемесін пайдаланушы, пайдаланушы куәлігінің нөмірі және оның заңды мекенжайы
________________________________________________________________
15. Әуе кемесіне техникалық қызметтер көрсететін ұйымның атауы
________________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін (меншік иесі/ пайдаланушы).
Ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Берілген күні:
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемесін
сертификаттау және ұшу
жарамдылығы сертификатын
беру қағидаларына
7-қосымша
Өтінім
Азаматтық әуе кемесіне арнайы ұшуды орындауға рұқсат (ұшуға жарамдылығының арнайы сертификаты) беруіңізді сұраймын:
1. Азаматтық әуе кемесін (бұдан әрі – АӘК) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
2. АӘК мемлекеттік тіркеу туралы куәлік берілген күн
3. АӘК мемлекеттік және тіркеу тану белгісі:
4. АӘК түрі:
5. АӘК сериялық (заводтық) нөмірі:
6. АӘК зауыттан шығарылған күні:
7. АӘК тағайындау:
8. АӘК орналасқан жері (қала, әуежай, зауыт):
9. Ұшу мақсаты:
10. Ұшу бағыты:
11. Пайдаланушы/меншік иесі туралы мәліметтер:
Атауы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда):
Телефон нөмірі:
Электрондық пошта мекенжайы:

12. Сведения о заявителе:
- Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность):
- Номер телефона:
- Адрес электронной почты:
13. Лица (экипаж), выполняющие полет:
Должность, Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Должность, Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
14. Сведения о воздушном судне:
Дата выпуска ГВС с завода:
Назначенный ресурс: (в летных часах, посадок, годах)
Налет с начала эксплуатации: (в летных часах, посадок, годах)
Дата и место проведения крайнего ремонта либо периодического технического обслуживания (далее – ТО):
Налет после крайнего ремонта либо периодического ТО: (в летных часах, посадок, годах)
Остаток ресурса до ремонта либо периодического ТО: (в летных часах, посадок, годах)
Межремонтный ресурс: (в летных часах, посадок, годах)
Основание для продления ресурса ГВС (если применимо):
15. Сведения о двигателях и воздушных винтах:
Двигатель/воздушный винт
1-й 2-й 3-й 4-й Вспомогательная силовая установка
Тип и модель:
Серийный (заводской) номер:
Наработка с начала эксплуатации: (в летных часах и циклах)
Дата последнего ремонта:
Наработка после последнего ремонта: (в летных часах и циклах)
Остаток ресурса до ремонта: (в летных часах и циклах)
Количество ремонтов:
Основание для продления ресурса двигателя (если применимо):
16. Гражданское воздушное судно проинспектировано в объеме:
Форма ТО
Дата выполнения
17. Отклонения от требований к летной годности:
18. Эксплуатационные (принятые) ограничения:
19. Информация от организаций, ответственных за типовую конструкцию:
20. Декларация ответственного руководителя: Я, нижеподписавшийся, подтверждаю, что вышеуказанное гражданское воздушное судно было обследовано и в состоянии выполнять безопасный полет, а также полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (собственник/эксплуатант):
Заявитель удостоверяет заявление электронной цифровой подписью
Дата подачи:
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 8-1
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата летной
годности гражданского
воздушного судна
Республики Казахстан
Форма
Заявка на получения разрешения на использование радиопередающей аппаратуры
Прошу выдать Разрешение на использование радиопередающей аппаратуры воздушного судна, внесенного в Государственный реестр №____ "__" ______ 20_____ год:
Для получения Разрешения на использование радиопередающей аппаратуры, установленной на гражданских воздушных судах
+/-
опишите
Самолет
Вертолет
другие
Перечень радиопередающих устройств, работающих в авиационном радиочастотном диапазоне:
Адрес заявителя и эксплуатанта воздушного судна, телефон, факс___
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (собственник/эксплуатант):
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Заявитель удостоверяет заявление электронной цифровой подписью
Дата подачи:
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 11
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата летной
годности гражданского
воздушного судна
Республики Казахстан
Форма
Заявка
Прошу выдать Экспортный сертификат летной годности:
Номер свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна (далее – ГВС):
Государственный и регистрационный опознавательный знак ГВС:
Дата внесения в Государственный реестр ГВС Республики Казахстан:
Имя (наименование) эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Адрес эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Контактная информация эксплуатанта/собственника воздушного судна:
номер телефона:
адрес электронной почты:
Сведения о воздушном судне:
изготовитель:
тип и модель:
серийный (заводской) номер:
категория:
наработка:
изменения типовой конструкции (указать о выполненных крупных модификациях и ремонтах):
Сведения о двигателях:
тип и модель:
заводской(ие) номер(а):
наработка:
Сведения о воздушных винтах (при наличии):
тип и модель:
заводской(ие) номер(а):
Воздушное судно:
новое
эксплуатируемое
Максимальная взлетная масса воздушного судна (кг):
Максимальная посадочная масса воздушного судна (кг):
Государство импорта:
Имя (наименование) импортера:
Адрес импортера:
Специальные требования государства-импортера (при наличии):
Номер сертификата типа государства разработчика:
Место базирования ГВС (город, аэропорт, завод):
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (собственник/эксплуатант):
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Заявитель удостоверяет заявление электронной цифровой подписью
Дата подачи:
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам сертификации
и выдачи сертификата
эксплуатанта гражданских
воздушных судов
Заявка на получение сертификата эксплуатанта (СЭ) на бумажном носителе или в форме электронного документа
Заполняется кандидатом
Первоначальная выдача ☐
Очередная выдача ☐
Общая информация

12. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда):
Телефон нөмірі:
Электрондық пошта мекенжайы:
13. Ұшуды орындайтын адамдар (экипаж):
Білімі лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда):
Білімі лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда):
14.Әуе кемесі туралы мәліметтер:
АӘК зауыттан шығару күні:
Тағайындалған ресурс:
(ұшу сағаттарында, қону, жылдар)
Пайдалану басталғаннан бастап ұшу: (ұшу сағаттарында, қону, жылдар)
Төтенше жөндеуді жүргізу күні мен орны немесе мерзімдік техникалық қызмет көрсету (бұдан әрі – ТҚК):
Төтенше жөндеуден немесе мерзімді жөндеуден кейінгі ұшу: (ұшу сағаттарында, қону, жылдар)
Жөндеуге дейінгі ресурстың қалдығы немесе мерзімді ТҚК: (ұшу сағаттарында, қону, жылдар)
Жөндеу аралық ресурс: (ұшу сағаттарында, қону, жылдар)
АӘК ресурсын ұзарту үшін негіз (егер қолданылса):
15. Қозғалтқыштар мен әуе винттері туралы мәліметтер:
Қозғалтқыш/әуе бұрандасы
1-ші 2-ші 3-ші 4-ші қосалқы көмекші орнатқыш
Түрі мен моделі:
Серийлық (зауыттық) нөмірі:
Пайдалану басталғаннан бастап ұшу: (ұшу сағаттарында, қону, жылдар)
Соңғы жөндеу күні:
Соңғы жөндеуден кейінгі жұмыс: (ұшу сағаттары мен циклдарында)
Жөндеуге дейінгі ресурстың қалдығы: (ұшу сағаттары мен циклдарында)
Жөндеу саны:
Қозғалтқыш ресурсын ұзарту үшін негіз (егер бар болса):
16. Азаматтық әуе кемесі көлемінде тексерілді:
TҚК формасы
Орындалу күні
17. Ұшуға жарамдылық талаптарынан ауытқу:
18. Пайдалану (қабылданған) шектеулері:
19. Үлгілік конструкцияға жауапты ұйымдардан ақпарат:
20. Жауапты басшының декларациясы: Мен, төменде қол қойған, жоғарыда аталған азаматтық әуе кемесі тексерілгенін және қауіпсіз ұшуды орындай алатынын, сондай-ақ ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі (меншік иесі/пайдаланушы) заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін:
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Берілген күні:
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемесін
сертификаттау және ұшу
жарамдылығы сертификатын
беру қағидаларына
8-1-қосымша
Нысан
Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат алу үшін өтінім
Мемлекеттік тізілімге енгізілген №____ "__" ______ 20____жыл әуе кемесінің радиохабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беруіңізді сұраймын:
Азаматтық әуе кемелерінде орнатылған радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат алу үшін
+/-
сипаттаңыз
Ұшақ
Тікұшақ
басқалар
Авиациялық радиожиілік диапазонында жұмыс істейтін радиотаратқыш құрылғылардың тізбесі:
Өтініш берушінің және әуе кемесін пайдаланушының мекенжайы, телефоны, факсы___
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін (меншік иесі/пайдаланушы):
Ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Берілген күні:
Өзгеріс енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемесін
сертификаттау және ұшу
жарамдылығы
сертификатын беру
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Өтінім
Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беруіңізді сұраймын:
Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік (бұдан әрі – АӘК) тіркеу туралы куәліктің нөмірі:
АӘК мемлекеттік және тіркеу тану белгісі:
Қазақстан Республикасының АӘК мемлекеттік тізіліміне енгізілген күні:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің аты (атауы):
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің байланыс ақпараты:
телефон нөмірі:
электрондық пошта мекенжайы:
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
өндіруші:
түрі мен моделі:
зауыт нөмірі:
санат:
жұмыс уақыты:
шығару (орындалған ірі модификациялар мен жөндеулер):
Қозғалтқыштар туралы мәліметтер:
түрі мен моделі:
зауыт нөмірі:
жұмыс уақыты:
Әуе винттері туралы мәліметтер (бар болса):
түрі мен моделі:
зауыттық нөмір (лер):
Әуе кемесінің ең жоғары ұшу салмағы (кг):
Әуе кемесінің максималды қону салмағы (кг):
Импорт мемлекеті:
Импорттаушының аты (атауы) :
Импорттаушының мекенжайы:
Қосымша ақпарат немесе импорттаушы мемлекеттің арнайы талаптары:
Әзірлеуші мемлекеттің үлгі сертификат нөмірі:
АӘК орналасқан жері (қала, әуежай, зауыт):
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін (меншік иесі/пайдаланушы):
Ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Берілген күні:
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
9-қосымша
Азаматтық әуе кемелерін
пайдаланушыны сертификаттау
және оған сертификат беру
қағидаларына 2-қосымша
Электрондық немесе қағаз құжат нысанындағы пайдаланушы сертификатын (ПС) алуға өтінім
Кандидат толтырады
Алғашқы беру       ☐
Кезекті беру       ☐
Жалпы ақпарат

1. Официальное название компании и коммерческое название (если отличается):
2. Юридический и фактический адрес, телефон, факс, адрес электронной почты:
3. Местонахождение и адрес основного места деятельности заявителя, основной эксплуатационной базы и базы технического обслуживания или местонахождение и название организаций по ремонту авиационной техники:
4. Предполагаемая дата начала работы:
Руководители и основные сотрудники
Фамилия, Имя, Отчество:
Должность:
Телефон, электронная почта:
1) Руководитель эксплуатанта
2) Руководитель инспекции по безопасности полетов или назначенное ответственное лицо
3) Руководитель летной службы
4) Руководитель по поддержанию летной годности
5) Руководитель по наземному обслуживанию или назначенное ответственное лицо
6) Руководитель службы по подготовке персонала или назначенное ответственное лицо
7) Руководитель службы авиационной безопасности или назначенное ответственное лицо
8) Руководитель службы бортпроводников (для эксплуатантов, осуществляющих перевозку пассажиров)
9) Руководитель службы качества или назначенное ответственное лицо
Техническое обслуживание и виды перевозок заявителя
Эксплуатант планирует самостоятельно осуществлять техническое обслуживание воздушных судов или выполнять на основании договоров:
Характер предлагаемых полетов: пассажирские/грузовые//почтовые, дневные или ночные по правилам визуальных полетов (ПВП) или правилам полетов по приборам (ППП), а также информацию о планируемой перевозке опасных грузов:
Информация о воздушных судах и предполагаемых районах полетов
Сведения о воздушных судах (собственные, арендованные):
1) Количество воздушных судов по типу, модели и версии, национальные опознавательные и регистрационные знаки ВС:
2) Пассажировместимость (мест) и/или полезная загрузка: (килограмм, тонн), максимальная допустимая взлетная масса ВС (MTOW):
Географический район(ы) предполагаемых полетов:
☐ EUR ☐ AFI ☐ NAT ☐ NAM ☐ CAR ☐ SAM ☐ MID ASIA ☐ PAC
Наименование владельца воздушных судов: Юридический адрес:
Информация о типах полетов, специальных ограничениях и разрешениях
Типы полетов:
регулярные внутренние, регулярные международные, нерегулярные внутренние, нерегулярные международные
☐ ☐
Информация о подготовке авиационного персонала
Предлагаемая подготовка персонала (пилотажные тренажеры для летного персонала и/или тренажерные установки для кабинного персонала):
Специальные разрешения
Да
Нет
Опасные грузы:
Полеты в условиях ограниченной видимости:
- Заход на посадку и посадка
CAT: __________
RVR:________ m;
DH__________ ft
- Взлет
RVR:________ m;
- Расширенные эксплуатационные возможности
RVSM ☐ Неприменимо
EDTO ☐ Неприменимо
Пороговое время: _______ мин Максимальное время полета до запасного аэродрома: ______ мин
Навигационные спецификации (AR) для полетов в условиях PBN:
Поддержание летной годности:
EFB
Прочее
Электронная цифровая подпись
Дата
Фамилия, Имя Отчество и должность
Форма
Первому руководителю уполномоченной организации
от_______________________________
(полное название заявителя)
Заявка на внесение изменений в сертификат и/или связанные с ним эксплуатационные спецификации при изменениях наименования эксплуатанта, организационно-правовой формы юридического лица, юридического адреса
Прошу внести изменения в сертификат эксплуатанта от _________ 20__года № ___ и/или эксплуатационные спецификации в связи с изменением:
Наименование изменений
Выбрать "✓"
наименование эксплуатанта
организационно-правовая форма
юридический адрес
Скачать
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронная цифровая подпись) (Фамилия имя отчество)
Форма
Первому руководителю уполномоченной организации
от_______________________________
(полное название заявителя)
Заявка на внесение воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми в эксплуатационные спецификации к сертификату эксплуатанта от _____20___года №____
Прошу внести изменения в эксплуатационные спецификации в связи с:
Наименование изменений
Выбрать "✓"
приобретение в собственность воздушного судна
аренда воздушного судна
Скачать
Сведения о воздушном судне
Изготовитель
Тип воздушного судна
Модификации я и заводской номер воздушного судна
Государство регистрации
Государственные и регистрационные опознавательные знаки
Скачать
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронная цифровая подпись) (Фамилия имя отчество)
Форма
Первому руководителю уполномоченной организации
от_______________________________
(полное название заявителя)
Заявка на внесение воздушных судов других типов в эксплуатационные спецификации к сертификату эксплуатанта от _____20___года №____
Прошу внести изменения в эксплуатационные спецификации в связи с:
Наименование изменений
Выбрать "✓"
приобретение в собственность воздушного судна
аренда воздушного судна
Скачать
Сведения о воздушном судне
Изготовитель
Тип воздушного судна
Модификация и заводской номер воздушного судна
Государство регистрации
Государственные и регистрационные опознавательные знаки
Скачать
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронная цифровая подпись) (Фамилия имя отчество)
Форма
Первому руководителю уполномоченной организации
от_______________________________
(полное название заявителя)
Заявка на внесение в эксплуатационные спецификации других видов полетов в том числе специальные утверждения сертификата эксплуатанта от _____20___года №____
Прошу внести изменения в эксплуатационные спецификации других видов полетов в том числе специальные утверждения:
Выбрать "✓"
1
Пассажирские
2
Грузовые
3
LVO
4
PBN AR
5
EDTO/ETOPS
6
RVSM
7
EFB
8
NAT HLA
9
Опасные грузы
10
Расширенные эксплуатационные возможности
Заполняется заявителем
11
другое
Скачать
Сведения о воздушном судне
Тип воздушного судна
Регистрационный, заводской номер воздушного судна
Скачать
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронная цифровая подпись) (Фамилия имя отчество)
Форма
Первому руководителю уполномоченной организации
от_______________________________
(полное название заявителя)
Заявка на исключение из эксплуатационных спецификации к сертификату эксплуатанта от _____20___года №____ воздушных судов
Прошу исключить из эксплуатационных спецификации частей воздушные суда:
Тип воздушного судна
Государственный и регистрационный опознавательный знак
Скачать
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронная цифровая подпись) (Фамилия имя отчество)
Форма
Первому руководителю уполномоченной организации
от_______________________________
(полное название заявителя)
Заявка на получение копии сертификата эксплуатанта заверенной печатью уполномоченной организации
Прошу выдать копию сертификата эксплуатанта от _________20__года №___, заверенной печатью уполномоченной организации.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
(Электронная цифровая подпись) (Фамилия имя отчество)
Приложение 10 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
___________________________________________________
наименование уполномоченной организации
от _________________________________________________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии) заявителя
____________________ № удостоверения личности (паспорта)
___________________________________________________
наименование организации юридического лица
____________________________ адрес, контактный телефон
____________________________(ИИН/БИН) ___________________________________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Заявка на государственную регистрацию воздушного судна
1
Прошу произвести государственную регистрацию воздушного судна (тип ВС) ________________: Выдать Внести изменения в Свидетельство о государственной регистрации в связи с изменением: собственника (владельца) гражданского воздушного судна и (или) его наименования и (или) его фамилии, имени, отчества (при его наличии); эксплуатанта гражданского воздушного судна и (или) его наименования; назначения гражданского воздушного судна, в связи с его переоборудованием; срока действия Свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна;
2.
Данные о воздушном судне:
2.1
Государство прежней регистрации гражданского воздушного судна:
(наименование и опознавательный знак государства прежней регистрации)
2.2
Опознавательный знак:
2.3
Серийный (заводской) номер
2.4
Дата выпуска завода: (день, месяц, год)
2.5
Изготовитель (завод, государство):
2.6
Назначение гражданского воздушного судна
2.7
Класс гражданского воздушного судна
2.8
Мощность двигателя
2.9
Максимальная взлетная масса
3.0
Дата и место проведения последнего ремонта
3.1
Кем и когда произведен технический осмотр или летное испытание
3.2
Остаток ресурса воздушного судна до ремонта (в часах, посадках, годах)
3.3
Место постоянного базирования воздушного судна:
3.4
Вид права на воздушное судно (нужное подчеркнуть):

1. Компанияның ресми атауы және коммерциялық атауы (егер басқаша болса):
2. Заңды және нақты мекенжайы, телефоны, факсы, электрондық пошта мекенжайы:
3. Өтініш берушінің негізгі қызмет орнының, негізгі пайдалану базасының және техникалық қызмет көрсету базасының орналасқан жері мен мекенжайы немесе авиациялық техниканы жөндеу жөніндегі ұйымдардың орналасқан жері мен атауы:
4. Жұмыстың болжамды басталу күні:
Басшылар және негізгі қызметкерлер
Тегі, Аты, Әкесінің Аты:
Лауазымы:
Телефон, электрондық пошта:
1) Пайдаланушының басшысы
2) Ұшу қауіпсіздігі жөніндегі инспекцияның басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
3) Ұшу қызметінің басшысы
4) Ұшуға жарамдылықты қолдау жөніндегі басшысы
5) Жер үсті қызмет көрсету жөніндегі басшы немесе тағайындалған жауапты тұлға
6) Персоналды даярлау жөніндегі қызметтің басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
7) Авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
8) Бортсеріктер қызметінің басшысы (жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын пайдаланушылар үшін)
9) Сапаны бақылау қызметінің басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
Өтініш берушінің техникалық қызмет көрсету және тасымалдар түрлері
Пайдаланушы әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсетуді дербес жүзеге асыруды немесе шарттар негізінде орындауды жоспарлайды:
Ұсынылған рейстердің сипаты: жолаушылар/жүк/ / почта, күндізгі немесе түнгі көзбен шолып ұшу қағидалары (ҚҰҚ) немесе аспаптар бойынша ұшу қағидалары (АҰҚ) бойынша, сондай-ақ қауіпті жүктерді жоспарланып отырған тасымалдау туралы ақпарат:
Әуе кемелері және болжамды ұшу аудандары туралы ақпарат
Әуе кемелері туралы мәліметтер (меншікті, жалға алынған):
1) әуе кемелерінің типі, моделі және нұсқасы бойынша саны, ӘК ұлттық тану және тіркеу белгілері:
2) Жолаушылар сыйымдылығы(орындар) және/немесе пайдалы жүктеме: (килограмм, тонна), ӘК максималды рұқсат етілген ұшу салмағы (MTOW):
Болжалды рейстердің географиялық аймағы (- тары):
☐EUR ☐AFI ☐NAT ☐NAM ☐CAR ☐SAM ☐MIDASIA ☐ PAC
Әуе кемелері иесінің атауы: Заңды мекен-жайы:
Ұшу түрлері, арнайы шектеулер және рұқсаттар туралы ақпарат
Ұшу түрлері:
тұрақты ішкі, тұрақты халықаралық, тұрақты емес ішкі, тұрақты емес халықаралық
☐ ☐ ☐ ☐
Авиациялық персоналды даярлау туралы ақпарат
Ұсынылатын персоналды даярлау (ұшу персоналына арналған пилотаждық тренажерлер және / немесе кабиналық персоналға арналған тренажер қондырғылары):
Арнайы рұқсаттар
Иә
Жоқ
Қауіпті жүктер;
Шектеулі көріністі жағдайларда ұшу:
- Қонуға бет алу және қону
CAT: __________
RVR:________ m;
DH__________ ft
- Ұшып көтерілу
RVR:________ m;
- Кеңейтілген пайдалану мүмкіндіктері
RVSM ☐ Қолданылмайды
EDTO ☐ Қолданылмайды
шекті уақыт: _______ мин
Қосалқы әуеайлаққа дейін ұшудың ең ұзақ уақыты:
_____ мин
PBN жағдайларында ұшу үшін навигациялық ерекшеліктер
Ұшу жарамдылығын сақтау
EFB
Өзгелер
Электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Тегі, Аты, Әкесінің аты және лауазымы
Жүктеу
Нысан
Уәкілетті ұйымның бірінші басшысына
_______________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Пайдаланушының атауы, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, өзгерген кезде сертификатқа және/немесе онымен байланысты пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізуге өтінім
Өзгерістірге байланысты, 20__жылғы_________ №___ пайдаланушы сертификатына және/немесе пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізуді сұраймын:
Өзгерістердің атауы
Тандау ""
пайдаланушының атауы
ұйымдық-құқықтық нысаны
заңды мекен-жайы
ведомстволық тиесілігі
Жүктеу
Ұсынылған мәліметтердің толықтығын мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, аты, әкесінің аты)
Нысан
Уәкілетті ұйымның бірінші басшысына
____________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
20__жылғы_________ №___ пайдаланушы сертификатынің пайдалану ерекшеліктеріне пайдаланылатындары бар бір үлгідегі әуе кемелерін енгізуге өтінім
Өзгерістірге байланысты, пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізуді сұраймын:
Өзгерістердің атауы
Тандау ""
әуе кемесін меншікке сатып алу
әуе кемесін жалға алу
Жүктеу
Әуе кемесі туралы мәліметтер;
Дайындаушы
Әуе кемесінің типі
Модификациялары мен және әуе кемесінің зауыттық нөмір
Тіркеу мемлекеті
Мемлекеттік және тіркеу тану белгілері
Жүктеу
Ұсынылған мәліметтердің толықтығын мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, аты, әкесінің аты)
Нысан
Уәкілетті ұйымның бірінші басшысына __________________________ (өтініш берушінің толық атауы)
20__жылғы_________ №___ пайдаланушы сертификатынің пайдалану ерекшеліктеріне на бұрын пайдаланбаған әуе кемелерін енгізуге өтінім
Өзгерістірге байланысты, пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізуді сұраймын:
Өзгерістердің атауы
Тандау ""
әуе кемесін меншікке сатып алу
әуе кемесін жалға алу
Жүктеу
Әуе кемесі туралы мәліметтер;
Дайындаушы
Әуе кемесінің типі
Модификациялары мен және әуе кемесінің зауыттық нөмір
Тіркеу мемлекеті
Мемлекеттік және тіркеу тану белгілері
Жүктеу
Ұсынылған мәліметтердің толықтығын мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, аты, әкесінің аты)
Нысан
Уәкілетті ұйымның бірінші басшысына
_______________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
20__жылғы_________ №___ пайдаланушы сертификатынің пайдалану ерекшеліктеріне ұшудың басқа түрлері оның ішінде арнайы бекітулер еңгізуге өтінім
Пайдалану ерекшеліктеріне ұшудың басқа түрлері оның ішінде арнайы бекітулер еңгізуге сұраймын:
Тандау ""
1
Жолаушылар
2
Жүктер
3
LVO
4
PBN AR
5
EDTO/ETOPS
6
RVSM
7
EFB
8
NAT HLA
9
Қауіпті жүктер
10
Кеңейтілген пайдалану мүмкіндіктері
Өтініш беруші толтырады
11
Өзгелер
Жүктеу
Әуе кемесі туралы мәліметтер
Әуе кемесінің типі
Тіркеу, әуе кемесінің зауыттық нөмірі
Жүктеу
Ұсынылған мәліметтердің толықтығын мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, аты, әкесінің аты)
Нысан
Уәкілетті ұйымның бірінші басшысына
_______________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
20__жылғы_________ №___ пайдаланушы сертификатынің пайдалану ерекшеліктерінен әуе кемелерін шығаруға өтінім
Пайдалану ерекшеліктерінің бөліктерінен әуе кемелерің шығаруды сұраймын:
Әуе кемесінің типі
Мемлекеттік және тіркеу тану белгісі
Жүктеу
Ұсынылған мәліметтердің толықтығын мен дұрыстығын растаймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, аты, әкесінің аты)
Нысан
Уәкілетті ұйымның бірінші басшысына
_______________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Пайдаланушы сертификатының уәкілетті ұйымның мөрімен расталған көшірмесін алу өтінімі
20__жылғы_________ №___ пайдаланушы сертификатын уәкілетті ұйымның мөрімен расталған көшірмесін беруді сұраймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, аты, әкесінің аты)
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________________________
уәкілетті ұйымның атауы
_________________________
өтініш берушінің тегі, аты-жөні (болған жағдайда)
____________________________
жеке куәліктің (паспорт) №
____________________________
заңды тұлға ұйымының атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН / БСН)
____________________________
Тегі Аты Әкесінің Аты (болған жағдайда)
Әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге арналған өтінім
1
Әуе кемесін (ӘК үлгісі) мемлекеттік тіркеуді жүргізуді сұраймын: Берілсін: мынадай өзгерістерге байланысты азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке өзгерістер енгізу: азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (иесі) және (немесе) оның атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса); азаматтық әуе кемесін пайдаланушы және (немесе) оның атауы (бар болса); азаматтық әуе кемесін қайта жабдықтауға байланысты оның мақсаты; азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі;
2.
Әуе кемесі туралы деректер:
2.1
Азаматтық әуе кемесін бұрынғы тіркеген мемлекет:
(бұрынғы тіркелген мемлекеттің атауы және айырым белгісі)
2.2
Тану белгісі:
2.3
Сериялық (зауыттық) нөмірі
2.4
Зауыттан шығарылған күні: (күні, айы, жылы)
2.5
Дайындаушы (зауыт, мемлекет):
2.6
Азаматтық әуе кемесінің мақсаты
2.7
Азаматтық әуе кемесінің сыныбы
2.8
Қозғалтқыш қуаты
2.9
Ең жоғары ұшу салмағы
3.0
Соңғы жөндеу жүргізілген күні мен орны
3.1
Техникалық байқауды немесе ұшу сынағын кім және қашан жүргізді
3.2
Жөндеуге дейінгі әуе кемесі ресурсының қалдығы (сағатпен, қонумен, жылдармен)
3.3
Әуе кемесінің тұрақты орналасу орны:
3.4
Әуе кемесіне құқық түрі (қажеттісінің астын сызу):

1) право собственности;
2) право эксплуатации;
3) право оперативного управления;
4) право хозяйственного управления.
4.
Номер договора и дата приобретения:
Собственником
№_____ "__" ________20__ года
Эксплуатантом
№_____ "__" ________20__ года
Категория собственника (подчеркнуть):
1) физическое лицо;
2) юридическое лицо.
5.
Категория документа собственника (для юридического лица):
наименование юридического лица:
БИН юридического лица
юридический адрес собственника (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес собственника
6.
Категория документа собственника (для физического лица)
серия и дата выдачи документа
№ ___ "__" ______ 20__ года
Фамилия Имя Отчество (при его наличии), дата рождения
________ "__" ____20__ года
ИИН
адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес
7.
Категория документа эксплуатанта (для юридического лица):
наименование юридического лица
БИН юридического лица
юридический адрес эксплуатанта (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес эксплуатанта
8.
Категория документа эксплуатанта (для физического лица)
Серия и дата выдачи документа
№ ___ "__" _____ 20__ года
Фамилия Имя Отчество (при его наличии), дата рождения
_____ "__" ______20__ года
ИИН
адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес
9.
Номер, дата и сумма платы:
№____ "__" _____20___года _________ тенге.
10.
Контактное лицо (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), должность, номер телефона, факса и e-mail адрес)
11.
В случае получения под услуг (как Сертификата по шуму, радиопередающую аппаратуру) Заполните данные по ниже указанным таблицам
12.
Номер, дата и сумма платы: №____ "__" _____20___года _________ тенге.
Для получения Сертификата по шуму
+/-
Опишите
Самолет
Вертолет
другие
Данные воздушного винта (при его наличии)
Максимальная взлетная масса воздушного судна
Максимальная посадочная масса воздушного судна
Стандарт сертификации по шуму
Дополнительная модификация, введенные с целью приведения в соответствие с применяемыми Стандартами сертификации по шуму
Уровень шума сбоку от взлетно-посадочной полосы/на режиме полной мощности
Уровень шума при заходе на посадке
Уровень шума при пролете
Уровень шума при перелете
Уровень шума при взлете
для получения Разрешения на использование радиопередающей аппаратуры, установленной на гражданских воздушных судах
Самолет
Вертолет
другие
Перечень радиопередающих устройств, работающих в авиационном радиочастотном диапазоне:
Сведения о подтверждении: отсутствия обременения на регистрируемое гражданское воздушное судно; наличия оборудования, обеспечивающее передачу данных о состоянии и местоположении борта, предназначенного для перевозки грузов посредством наземных и спутниковых каналов за исключением случаев внесения изменений в Государственный реестр и в Свидетельство о государственной регистрации; внесения платы за государственную регистрацию или перерегистрацию гражданских воздушных судов ________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (Собственник/ Эксплуатант)
Собственник гражданского воздушного судна (для юридического лица)
Эксплуатант гражданского воздушного судна (для юридического лица)

1) меншік құқығы;
2) пайдалану құқығы;
3) жедел басқару құқығы;
4) шаруашылық басқару құқығы.
4.
Шарттың нөмірі және сатып алу күні:
Меншік иесі
№_____ "__" ________20__ жыл
Пайдаланушы
№_____ "__" ________20__ жыл
Меншік иесінің санаты (астын сызу):
1) жеке тұлға;
2) заңды тұлға.
5.
Меншік иесі құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
заңды тұлғаның атауы:
заңды тұлғаның БСН
меншік иесінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үйдің нөмірі, пәтер)
меншік иесінің телефон, факс нөмірі және e-mail мекенжайы
6.
Меншік иесі құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
Құжаттың сериясы және берілген күні:
№ ___ "__" ______ 20__ жыл
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), туған күні
________ "__" ____20__ жыл
ЖСН
мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
телефон, факс нөмірі және e-mail мекенжайы
7.
Пайдаланушы құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
заңды тұлғаның атауы
заңды тұлғаның БСН
пайдаланушының заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үйдің нөмірі, пәтер)
пайдаланушының телефон, факс нөмірі және e-mail мекенжайы
8.
Пайдаланушы құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
Құжаттың сериясы және берілген күні
№ ___ "__" _____ 20__ жыл
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), туған күні
_____ "__" ______20__ жыл
ЖСН
мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
телефон, факс нөмірі және e-mail мекенжайы
9.
Төлем нөмірі, күні және сомасы:
№_____20___жылғы "__"______
____теңге.
10.
Байланысушы тұлға (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), лауазымы, телефон, факс нөмірі және e-mail мекенжайы)
11.
Қызметтерді алған жағдайда (Шуыл бойынша сертификат, радиотаратқыш аппаратура ретінде) төменде көрсетілген кестелер бойынша деректерді толтырыңыз
12.
Төлем нөмірі, күні және сомасы: _№ _________ 20___ жылғы "__" _____ _____ теңге.
Шуыл бойынша сертификат алу үшін
+/-
сипаттаңыз
Ұшақ
Тікұшақ
басқа
Әуе винтінің деректері (бар болса)
Әуе кемесінің ең жоғары ұшу массасы
Әуе кемесінің ең жоғары қону массасы
Шуылды сертификаттау стандарты
Қолданылатын шуыл бойынша сертификаттау стандарттарына сәйкес келтіру мақсатында енгізілген қосымша модификация
Ұшу-қону жолағының бүйіріндегі шу деңгейі / толық қуат режимінде
Қону кезінде шу деңгейі
Ұшу кезіндегі шу деңгейі
Ұшып келу кезіндегі шу деңгейі
Ұшып кету кезіндегі шу деңгейі
азаматтық әуе кемелерінде орнатылған радиотаратушы аппаратураны пайдалануға рұқсат алу үшін
Ұшақ
Тікұшақ
басқа
Авиациялық радиожиілік диапазонында жұмыс істейтін радиотаратушы құрылғылардың тізбесі:
Мыналардың: тіркелетін азаматтық әуе кемесіне ауыртпалықтың болмауын; Мемлекеттік тізілімге және Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке өзгерістер енгізу жағдайларын қоспағанда, жерүсті және спутниктік арналар арқылы жүктерді тасымалдауға арналған борттың жай-күйі мен орналасқан жері туралы деректерді беруді қамтамасыз ететін жабдықтың болуын; азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені немесе қайта тіркегені үшін төлемақы енгізу. ________________________________________________________
растау туралы мәліметтер
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін (Меншік иесі/ Пайдаланушы)
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (заңды тұлға үшін)
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы (заңды тұлға үшін)

Место печати (при его наличии) "__" ___________ 20__года (для физического лица): _____________________________________ подпись, Фамилия Имя Отчество (при его наличии) "__" ___________ 20__года
Приложение 11 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
наименование уполномоченной организации
от ______________________
Ф.И.О. (при наличии) заявителя
____________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
____________________________
наименование организации
юридического лица
____________________________
адрес, контактный телефон
___________________________
(ИИН/БИН) _________________
Ф.И.О. (при наличии)
Заявка
Прошу исключить воздушное судно __________________________________________,
(тип воздушного судна)
принадлежащее: собственнику _______________________________________________
эксплуатанту ______________________________________________________________
из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан и выдать на него Свидетельство об исключении.
Причина, по которой воздушное судно исключается _____________________________
Данные о воздушном судне:
1. Тип гражданского воздушного судна: _____________________________
2. Опознавательный знак: _________________________________________
3. Серийный (заводской) номер: ____________________________________
4. Дата выпуска с завода: (день, месяц, год) __________________________
5. Изготовитель (завод, государство): _______________________________
6. Назначение гражданского воздушного судна: ______________________
7. Мощность двигателя (кВт): _____________________________________
8. Максимальная взлетная масса ___________________________________
9. Остаток ресурса воздушного судно до ремонта: (в часах, посадках, годах)
_______________________________________________________________
10. Кем и когда произведен технический осмотр или летное испытание: _
11. Дата снятия опознавательных знаков с воздушного судна:___________
12. Дата аннулирования 24-х битового кода: __________________________
13. Дата исключения ВС из приложения к Сертификату эксплуатанта (Свидетельства на выполнения авиационных работ) _______________________________________
14. Дата согласия залогодержателя ВС _______________________________
15. Дата списания ВС ______________________________________________
16. Место базирования: _____________________________________________
17. Государство, в которое экспортируется воздушное судно: _____________

Мөр орны (бар болса) 20__жылғы "__" ___________ (жеке тұлға үшін): _____________________________________ қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) 20__жылғы "__" ___________
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
уәкілетті ұйымның атауы
___________________________
өтініш берушінің Тегі Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
Жеке куәлігінің (паспортының) №
____________________________
Заңды тұлға ұйымның атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Өтінім
Меншік иесі _____________________________________________________
Пайдаланушы _____________________________________________________
тиесілі __________________________________________________________ әуе
(әуе кемесінің үлгісі) кемесін Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің
Мемлекеттік тізілімінен шығаруыңызды және шығуы туралы куәлігін беруіңізді өтінемін.
Әуе кемесін шығарылу себебі ______________________________________
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі ___________________________________
2. Айырым белгісі ________________________________________________
3. Сериялық (зауыттық) нөмірі _____________________________________
4. Зауыттан шығарылған күні (күні, айы, жылы) ______________________
5. Шығарушы (зауыт, мемлекет) ___________________________________
6. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы ___________________________
7. Қозғалтқыш қуаты (кВт) _______________________________________
8. Барынша ұшу массасы _________________________________________
9. Әуе кемесінің жөндеуге дейінгі қалдық ресурсы
(сағат, қону, жыл) ______________________________________________
10. Кім және қашан техникалық тексеруді немесе ұшу сынағын жүргізді
________________________________________________________________
11. Әуе кемесінен айырым белгілерін алып тастау күні: _______________
12. 24 биттік кодтың жойылу датасы: ________________________________
13. Әуе кемесін Пайдаланушы сертификатының
(Авиациялық жұмыстарды орындау куәлігінің)
қосымшасынан шығару датасы ____________
14. ӘК кепілұстаушының келісімінің датасы ___________________________
15. ӘК есептен шығарылу күні ______________________________________
16. Әуе кемесінің орналасу орны ____________________________________
17. Әуе кемесі экспортталған мемлекет _______________________________

18. Категория документа собственника (для юридического лица):
1) наименование юридического лица:__________________________________
2) БИН юридического лица: _________________________________________
3) юридический адрес собственника (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира) _____________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес собственника: ___________________
Категория документа собственника (для физического лица):
1) серия и дата выдачи документа: № ___ "__" _____ 20__ года.
2) Ф.И.О. (при наличии), дата рождения: ____ "__" ________20__ года, ИИН _______________________
3) адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
__________________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес: _______________________________
19. Категория документа эксплуатанта (для юридического лица):
1) наименование юридического лица: __________________________________
2) БИН юридического лица: __________________________________________
3) юридический адрес эксплуатанта (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира) ______________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес эксплуатанта: _____________________
Категория документа эксплуатанта (для физического лица):
1) серия и дата выдачи документа: № ___ "__" _____ 20__ года.
2) Ф.И.О. (при наличии), дата рождения: _____ "__" _________20__ года, ИИН _______________
3) адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
__________________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес:_____________________________ 20. Контактное лицо (Ф.И.О. (при наличии), должность, номер телефона, факса и e-mail адрес): ________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах Собственник гражданского воздушного судна (для юридического лица): ____________________________________________
подпись руководителя, Ф.И.О.(при наличии)
Место печати (при наличии) "___" ___________ 20__года
(для физического лица): ______________________________________________
подпись, Ф.И.О.(при наличии) "___" ___________ 20__года
Эксплуатант гражданского воздушного судна (для юридического лица):
___________________________________________________________________
подпись руководителя, (Ф.И.О.(при наличии)
Место печати (при наличии) "___" ___________ 20__года
(для физического лица):
_________________________________________________________________
подпись, Ф.И.О.(при наличии) "___" ___________ 20__года
Примечание: расшифровка аббревиатур: Ф.И.О.
– Фамилия имя отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 12 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения

18. Меншік иесінің құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
1) заңды тұлғаның атауы: __________________________________________
2) заңды тұлғаның БИН-і: __________________________________________
3) меншік иесінің заңды мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі,
үйдің нөмірі, пәтері) _________________________________________
4) меншік иесінің телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
Меншік иесінің құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
1) құжаттың сериясы және берілген датасы № ___ 20 ___ жылғы "__" ___
2) Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні: __________ 20 ___ жылғы "__" ______ ,
ИИН ____________________________________.
3) мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі, үйдің нөмірі, пәтері)
_________________________________________________________________
6) телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
19. Пайдаланушының құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
1) заңды тұлғаның атауы: ____________________________________
2) заңды тұлғаның БИН-і: ____________________________________
3) пайдаланушының заңды мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі,
үйдің нөмірі, пәтері) ____________________________________________
4) пайдаланушының телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
________________________________________________________________
Пайдаланушының құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
1) құжаттың сериясы және берілген датасы № ___ 20 ___ жылғы "__" ___
2) Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні: ______ 20 ___ жылғы "__"______ ,
ИИН ____________________________________.
3) мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі, үйдің нөмірі, пәтері)
_________________________________________________________________
6) телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
20. Байланыс тұлғасы (Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы, телефон нөмірі,
факсі и e-maіl мекенжайы):___________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (заңды тұлға үшін):
_______________________________________
басшының қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) 20__ жылғы "___" _________
(жеке тұлға үшін):
_____________________________
Қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы (заңды тұлға үшін):
______________________________________
басшының қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) 20__ жылғы "___" _________
(жеке тұлға үшін):
_____________________________
Қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________
Ескерту: аббреватураның толық жазылуы:
Т.А.Ә. – Тегі Аты Әкесінің аты;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына

Приложение 6-1
к Правилам государственной
регистрации гражданских
воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
____________________________
наименование уполномоченной
организации
от _________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
заявителя ___________________
_____ № удостоверения личности (паспорта)
____________________________
наименование организации юридического лица
________________________
адрес, контактный телефон ___________________________
(ИИН/БИН) _________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Заявка
Прошу произвести замену Свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна с национального опознавательного знака "UN" на государственный и регистрационный опозновательные знаки "UP" и исключить воздушное судно_________________________________, (тип воздушного судна) принадлежащее: собственнику _____________________________________________________ эксплуатанту _____________________________________________________ из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан и выдать на него Свидетельство об исключении. Причина, по которой воздушное судно исключается _____________________
Данные о воздушном судне:
1. Тип гражданского воздушного судна: _____________________________
2. Опознавательный знак: _________________________________________
3. Серийный (заводской) номер: ___________________________________
4. Дата выпуска с завода: (день, месяц, год) __________________________
5. Изготовитель (завод, государство): _______________________________
6. Назначение гражданского воздушного судна: ______________________
7. Мощность двигателя (кВт): _____________________________________
8. Максимальная взлетная масса ___________________________________
9. Остаток ресурса воздушного судно до ремонта: (в часах, посадках, годах)
_______________________________________________________________
10. Кем и когда произведен технический осмотр или летное испытание: _
11. Дата снятия опознавательных знаков с воздушного судна:___________
12. Дата аннулирования 24 битового кода: ___________________________
13. Дата исключения ВС из приложения к Сертификату эксплуатанта (Свидетельства на выполнения авиационных работ) ____________________
14. Дата согласия залогодержателя ВС _______________________________
15. Дата списания ВС ______________________________________________
16. Место базирования: ____________________________________________
17. Государство, в которое экспортируется воздушное судно: ____________
18. Категория документа собственника (для юридического лица):

6-1-қосымша
Нысан
____________________________
уәкілетті ұйымның атауы
____________________________
өтініш берушінің Тегі Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
Жеке куәлігінің (паспортының) №
____________________________
Заңды тұлға ұйымның атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Өтінім
Азаматтық әуе кемесін мемлекетік тіркеу туралы куәлікті "UN" ұлттық тану белгісінен "UP"
мемлекетік және тіркеу тану белгілеріне ауыстыруды жүргізуді және әуе кемесін алып
тастауды сұраймын _____________________, (әуе кемесінің үлгісі)
Меншік иесі _____________________________________________________
Пайдаланушы _____________________________________________________
тиесілі __________________________________________________________ әуе (әуе
кемесінің үлгісі) кемесін Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің
Мемлекеттік тізілімінен шығаруыңызды және шығуы туралы куәлігін беруіңізді өтінемін.
Әуе кемесін шығарылу себебі ______________________________________
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі ___________________________________
2. Айырым белгісі ________________________________________________
3. Сериялық (зауыттық) нөмірі _____________________________________
4. Зауыттан шығарылған күні (күні, айы, жылы) ______________________
5. Шығарушы (зауыт, мемлекет) ___________________________________
6. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы ___________________________
7. Қозғалтқыш қуаты (кВт) _______________________________________
8. Барынша ұшу массасы _________________________________________
9. Әуе кемесінің жөндеуге дейінгі қалдық ресурсы
(сағат, қону, жыл) _______________________________________________
10. Кім және қашан техникалық қарап-тексеруді немесе ұшу сынағын жүргізді
_________________________________________________________________
11. Әуе кемесінен айырым белгілерін алып тастау күні: _______________
12. 24-биттік кодтың жойылу күні: ________________________________
13. ӘК Пайдаланушы сертификатының
(Авиациялық жұмыстарды орындау куәлігінің)
қосымшасынан шығару күні ____________
14. ӘК кепілұстаушының келісімінің күні ___________________________
15. ӘК есептен шығарылу күні ______________________________________
16. Әуе кемесінің орналасу орны ____________________________________
17. Әуе кемесі экспортталған мемлекет _______________________________
18. Меншік иесі құжатының санаты (заңды тұлға үшін):

1) наименование юридического лица:_________________________________
2) БИН юридического лица: _________________________________________
3) юридический адрес собственника (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира) __________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес собственника: ___________________
Категория документа собственника (для физического лица):
1) серия и дата выдачи документа: № ___ "__" _____ 20__ года.
2) Ф.И.О. (при его наличии), дата рождения: ____ "__" ________20__ года,
ИИН _______________________
3) адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
__________________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес: _______________________________
19. Категория документа эксплуатанта (для юридического лица):
1) наименование юридического лица: __________________________________
2) БИН юридического лица: __________________________________________
3) юридический адрес эксплуатанта (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
___________________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес эксплуатанта: ____________________
Категория документа эксплуатанта (для физического лица):
1) серия и дата выдачи документа: № ___ "__" _____ 20__ года.
2) Ф.И.О. (при его наличии), дата рождения: _____ "__" _________20__ года, ИИН _______________
3) адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
____________________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес:__________________________________
20. Контактное лицо (Ф.И.О. (при его наличии), должность, номер телефона, факса и e-mail адрес): ________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах Собственник гражданского воздушного судна (для юридического лица): _________________________________________________________
подпись руководителя, Ф.И.О. (при его наличии) Место печати (при его наличии)
"___" ___________ 20__года (для физического лица): ________________________
подпись, Ф.И.О. (при его наличии) "___" ___________ 20__года Эксплуатант гражданского воздушного судна (для юридического лица): ___________________________
подпись руководителя, Ф.И.О. (при его наличии)
Место печати (при его наличии) "___" ___________ 20__года
(для физического лица): ___________________________________________________
подпись, Ф.И.О. (при его наличии) "___" ___________ 20__года
Примечание: расшифровка аббревиатур: Ф.И.О. – Фамилия имя отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 13 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам государственной
регистрации гражданских
воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
____________________________
наименование уполномоченной организации
от _________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
заявителя ___________________
№ удостоверения личности
(паспорта)
____________________________
наименование организации
юридического лица
________________________
адрес, контактный телефон
____________________________
(ИИН/БИН) _________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Заявка о дерегистрации
Прошу исключить воздушное судно _______________________________________
(тип воздушного судна)
принадлежащее собственнику _____________________________________________
эксплуатанту ____________________________________________________________
из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан и выдать на него Свидетельство об исключении.
Данные о воздушном судне:

1) заңды тұлғаның атауы: __________________________________________
2) заңды тұлғаның БСН-і: __________________________________________
3) меншік иесінің заңды мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі,
үйдің нөмірі, пәтері) _________________________________________
4) меншік иесінің телефон нөмірі, факсы және e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
Меншік иесінің құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
1) құжаттың сериясы және берілген күні № ___ 20 ___ жылғы "__" ___
2) Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні: __________ 20 ___ жылғы "__" ______ ,
ЖСН ____________________________________.
3) мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі, үйдің нөмірі, пәтері)
_________________________________________________________________
4) телефон нөмірі, факсы және e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
19. Пайдаланушы құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
1) заңды тұлғаның атауы: ____________________________________
2) заңды тұлғаның БСН-і: ____________________________________
3) пайдаланушының заңды мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі,
үйдің нөмірі, пәтері) _________________________________________
4) пайдаланушының телефон нөмірі, факсы және e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
Пайдаланушы құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
1) құжаттың сериясы және берілген күні № ___ 20 ___ жылғы "__" ___
2) Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні: ______ 20 ___ жылғы "__"______ ,
ЖСН ____________________________________.
3) мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі, үйдің нөмірі, пәтері)
_________________________________________________________________
4) телефон нөмірі, факсы және e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
20. Байланыс тұлғасы (Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы, телефон нөмірі,
факсі және e-maіl мекенжайы):__________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (заңды тұлға үшін):
______________________________________
басшының қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) 20__ жылғы "___" _________
(жеке тұлға үшін):
_____________________________
Қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы (заңды тұлға үшін):
_______________________________________
басшының қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) 20__ жылғы "___" _________
(жеке тұлға үшін):
_____________________________
Қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________
Ескерту: аббреватуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. – Тегі Аты Әкесінің аты;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
____________________________
уәкілетті ұйымның атауы
____________________________
өтініш берушінің Тегі Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
Жеке куәлігінің (паспортының) №
____________________________
Заңды тұлға ұйымның атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Шығу туралы өтінім
Меншік иесі _________________________________________________________
Пайдаланушы ________________________________________________________
Тиесілі____________________________________________________________ әуе
(әуе кемесінің үлгісі)
кемесін Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің
Мемлекеттік тізілімінен шығаруыңызды және шығуы туралы куәлігін беруіңізді
өтінемін.
Әуе кемесі туралы деректер:

1. Тип гражданского воздушного судна:__________________________
2. Серийный (заводской) номер:_________________________________
3. Дата выпуска с завода (день, месяц, год):_______________________
4. Изготовитель (завод, государство):____________________________
5. Назначение воздушного судна: _______________________________
6. Место базирования: ________________________________________
7. Мощность двигателя: _______________________________________
8. Максимальная взлетная масса ________________________________
9. Государство, в которое экспортируется воздушное судно:_________
Согласно на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах
Уполномоченная сторона: ___________ ___________________ подпись руководителя Ф.И.О. (при наличии) Место печати (при наличии) "____" _____________20___ года Примечание: расшифровка аббревиатур: Ф.И.О. – Фамилия имя отчество; ИИН – индивидуальный идентификационный номер; БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 14 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 10-1 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
Заявка на учет беспилотной авиационной системы
1
Сведения о заявителе:
Указать, является ли заявитель:
Собственником ☐
Эксплуатантом ☐
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес заявителя (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес заявителя
Бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер заявителя
2
Номер документа и дата приобретения(передачи): Собственником Эксплуатантом
№_ "_"
20_года
№_ "_"
20_года
3
Данные собственника или эксплуатанта, если отличается от заявителя
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес
Бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
4
Место постоянного базирования воздушного судна:
5
Сведения о беспилотной авиационной системе
5.1
Присвоенный уполномоченной организацией учетный номер декларации или сертификата соответствия или удостоверения соответствия экземпляра
5.2
Предыдущий бортовой номер (при его наличии)
5.3
Производитель беспилотной авиационной системы
5.4
Модель беспилотной авиационной системы
5.5
Дата выпуска беспилотной авиационной системы
5.6
Серийный номер беспилотной авиационной системы
5.7
Максимальная взлетная масса беспилотной авиационной системы
5.8
Тип беспилотной авиационной системы:
Самолет
Вертолет
Мульти роторный
Гибрид
Скачать
Сведения о подтверждении: отсутствия обременения на заявленную беспилотную авиационную систему. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. Я заявляю, что приведенная в настоящей заявке сведения и (или) приложенные к ней документы верны во всех отношениях. (Электронно цифровая подпись) (Фамилия, Имя, Отчество при его наличии)
Приложение 15 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения

1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі ___________________________________
2. Сериялық (зауыттық) нөмірі ______________________________________
3. Зауыттан шығарылған күні (күні, айы, жылы) _______________________
4. Шығарушы (зауыт, мемлекет) ____________________________________
5. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы ____________________________
6. Орналасу орны _________________________________________________
7. Қозғалтқыш күші (кВт) __________________________________________
8. Ең жоғарғы ұшу массасы _________________________________________
9. Әуе кемесі экспортталған мемлекет ________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Уәкілетті тарап:_______________________ ______________
басшының қолы Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _______________________
Ескерту: аббреватураның толық жазылуы:
Т.А.Ә. – Тегі Аты Әкесінің аты;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
10-1-қосымша
Нысан
Пилотсыз ұшу аппаратын есепке қою өтінімі
1
Өтініш беруші туралы мәлімет:
Өтініш берушіні көрсетіңіз: Меншік иесі ☐ Пайдаланушы ☐
Заңды/жеке тұлғаның тегі. аты, әкесінің аты (бар болса) толық атауы
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Өтініш берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
2
Құжаттың нөмірі және сатып алынған күні: Меншік иесі Пайдаланушы
№_ "_" 20_жыл
№_ "_" 20_жыл
3
Егер өтініш берушіден өзгеше болса, меншік иесінің деректері
Толық атауы заңды/жеке тұлғалар / тегі. аты, әкесінің аты (бар болса)
Заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
4
Әуе кемесінің тұрақты орналасқан орны:
5
Пилотсыз авиациялық жүйе туралы мәліметтер
5.1
Уәкілетті ұйым берген сәйкестік декларациясының немесе сертификатының немесе сәйкестік куәлігінің есептік нөмірі
5.2
Алдыңғы есептік нөмір (бар болса)
5.3
Пилотсыз авиациялық жүйені өндіруші
5.4
Пилотсыз авиациялық жүйенің моделі
5.5
Пилотсыз авиациялық жүйенің шығарылған күні
5.6
Пилотсыз авиациялық жүйенің сериялық нөмірі
5.7
Пилотсыз авиациялық жүйенің максималды ұшу салмағы
5.8
Пилотсыз авиациялық жүйенің түрі:
Ұшақ
Тікұшақ
Мульти роторлық
Гибрид
Жүктеу
Растау туралы мәліметтер:
мәлімделген ұшақсыз авиациялық жүйеге ауыртпалықтың болмауы.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен осы өтінімде келтірілген мәліметтер және (немесе) оған қоса берілген құжаттар барлық жағынан дұрыс екенін мәлімдеймін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, Аты, Әкесінің аты бар болса)
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
15-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына

Приложение 13-1
к Правилам государственной
регистрации гражданских
воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
Заявка на внесение изменений в Свидетельство о постановке на учет беспилотной авиационной системы и в Реестр беспилотных авиационных систем гражданской авиации Республики Казахстан
1
В связи с изменением:
собственника (владельца) беспилотной авиационной системы
эксплуатанта беспилотной авиационной системы
наименования собственника (владельца) и (или) его фамилии, имени, отчества (при его наличии);
наименование эксплуатанта и (или) его фамилии, имени, отчества (при его наличии)
2
Срок действия (заполняется заявителем)
На срок 5 лет ☐
На срок договора аренды ☐
Срок действия договора аренды (при наличии)
3
Сведения о беспилотной авиационной системе
Номер свидетельства, дата выдачи
Бортовой номер
Производитель
Модель
Серийный номер
Место постоянного базирования
Присвоенный уполномоченной организацией учетный номер декларации или сертификата соответствия или удостоверения соответствия экземпляра
3
Сведения о заявителе:
Указать, является ли заявитель:
Собственником ☐
Эксплуатантом ☐
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес заявителя (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес заявителя
Бизнес-идентификационный номер / Индивидуальный идентификационный номер заявителя
4
Номер документа и дата приобретения(передачи): Собственником Эксплуатантом
№_ "_" 20_года
№_ "_" 20_года
5
Данные собственника или эксплуатанта, если отличается от заявителя
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес
Бизнес-идентификационный номер / Индивидуальный идентификационный номер
Скачать
Сведения о подтверждении: отсутствия обременения на заявленную беспилотную авиационную систему. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. Я заявляю, что приведенная в настоящей заявке сведения и (или) приложенные к ней документы верны во всех отношениях. (Электронно цифровая подпись) (Фамилия, Имя, Отчество при его наличии)
Приложение 16 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 13-2
к Правилам государственной
регистрации гражданских
воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
Заявка на продление срока действия Свидетельства о постановке на учет беспилотной авиационной системы и в Реестр беспилотных авиационных систем гражданской авиации Республики Казахстан
1
Сведения о беспилотной авиационной системе
Номер свидетельства, дата выдачи
Бортовой номер
Производитель
Модель
Серийный номер
Место постоянного базирования
Присвоенный уполномоченной организацией учетный номер декларации или сертификата соответствия или удостоверения соответствия экземпляра
2
Срок действия (заполняется заявителем при продлении срока действия Свидетельства о постановке на учет беспилотной авиационной системы)
На срок 5 лет ☐
На срок договора аренды ☐
Срок действия договора аренды (при наличии)
3
Сведения о заявителе:
Указать, является ли заявитель:
Собственником ☐
Эксплуатантом ☐
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес заявителя (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес заявителя
Бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер заявителя
4
Данные собственника или эксплуатанта, если отличается от заявителя
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес
Бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
Скачать
Сведения о подтверждении: отсутствия обременения на заявленную беспилотную авиационную систему. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. Я заявляю, что приведенная в настоящей заявке сведения и (или) приложенные к ней документы верны во всех отношениях. (Электронно цифровая подпись) (Фамилия, Имя, Отчество при его наличии)
Приложение 17 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 14 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
1
Сведения о заявителе:
Указать, является ли заявитель:
Собственником ☐
Эксплуатантом ☐
Полное название юридического лица / Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) физического лица
Юридический адрес заявителя (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
Номер телефона, e-mail адрес заявителя
Бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер заявителя
2
Сведения о беспилотной авиационной системе
Номер ранее выданного свидетельства, дата выдачи
Бортовой номер
Модель
Серийный номер
3
Причина снятия с учета
списание или снятие беспилотной авиационной системы с эксплуатации
продажа или передача (вывоз) беспилотной авиационной системы иностранному государству, иностранному физическому или юридическому лицу
истечение срока действия Свидетельства о постановке на учет беспилотной авиационной системы
утеря или хищение беспилотной авиационной системы
изменение классификатора максимальной взлетной массы и (или) классификатора типа конструкции беспилотной авиационной системы
Скачать
Сведения о подтверждении:
отсутствия обременения на заявленную беспилотную авиационную систему. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. Я заявляю, что приведенная в настоящей заявке сведения и (или) приложенные к ней документы верны во всех отношениях. (Электронно цифровая подпись) (Фамилия, Имя, Отчество при его наличии)
Приложение 18 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам сертификации
в сфере легкой
и сверхлегкой авиации
Форма
Заявка
Прошу провести сертификацию и выдать сертификат летной годности воздушного судна легкой и сверхлегкой авиации:
Номер свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна:
Государственный и регистрационный опознавательный знак воздушного судна:
Дата внесение в государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан:
Имя (наименование) эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Адрес эксплуатанта/собственника воздушного судна:
Контактная информация эксплуатанта/собственника воздушного судна:
номер телефона:
адрес электронной почты:
Сведения о воздушном судне:
изготовитель:
тип и модель:
серийный (е) (заводской) номер(а):
категория:
Наработка в часах/в циклах/в годах:
Сведения о двигателях:
тип и модель:
серийный (е) (заводской) номер(а):
Наработка в часах/в циклах
Сведения о воздушных винтах (при наличии):
тип и модель:
серийный (е) (заводской) номер(а):
Наработка в часах/в циклах
Место базирования воздушного судна:
Наименование и адрес организации по техническому обслуживанию и ремонту, в которой проводились техническое обслуживание и ремонт воздушного судна:
Остаток ресурса до ремонта планера (часы, посадки, лет):
Остаток ресурса до ремонта двигателя (-ей) (часы, циклы, лет):
Максимальная взлетная масса воздушного судна (кг):
Максимальная посадочная масса воздушного судна (кг):
Центровка, % Средняя аэродинамическая хорда (САХ):
Данные по радиопередающей аппаратуре, установленной на воздушном судне:
Данные экспортного сертификата летной годности, выданного иностранным государством если применимо:
Номер утвержденного руководства по летной эксплуатации (наименование/номер):
Номер и дата ревизии утвержденного руководства по летной эксплуатации (если применимо)
Номер утвержденной программы технического обслуживания (наименование/номер):
Номер и дата ревизии утвержденной программы технического обслуживания (если применимо):
Номер утвержденного Minimum Equipment List (далее - MEL) (наименование/номер):
Номер и дата ревизии утвержденного MEL (если применимо):
Сертификационный базис (нормы, соответствие которым показано при сертификации типовой конструкции):
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах (Собственник/ Эксплуатант):
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю.
Заявитель удостоверяет заявку электронно-цифровой подписью
Дата подачи:
Приложение 19 к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам сертификации
в сфере легкой
и сверхлегкой авиации
Заявка на сертификацию экземпляра гражданского воздушного судна
Прошу провести сертификацию экземпляра гражданского воздушного судна
__________________________________________________________________
(наименование экземпляра гражданского воздушного судна)
которое принадлежит _______________________________________________
(владелец экземпляра гражданского воздушного судна)
Адрес и телефон ___________________________________________________
Сообщаю основные сведения о воздушном судне:
Вид воздушного судна______________________________________________
(наименование экземпляра гражданского воздушного судна)
Идентификационный № _____________________________________________
Использованная конструкторская документация _________________________
(собственный проект, готовая конструкторская документация, имеющая прототип, восстановленное воздушное судно и другие)
Построено в условиях _______________________________________________
(индивидуально, в техническом клубе, на заводе)
Назначение экземпляра гражданского воздушного судна __________________
Ожидаемые условия эксплуатации _____________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю. Заявитель удостоверяет заявку электронно-цифровой подписью. Дата подачи.

13-1-қосымша
Нысан
Пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы куәлікке және Қазақстан Республикасы Азаматтық авиациясының пилотсыз авиациялық жүйелерінің тізіліміне өзгерістер енгізуге өтінім
1
Өзгеріске байланысты:
пилотсыз авиациялық жүйенің меншік иесі (иесі)
пилотсыз авиациялық жүйенің пайдаланушысы
меншік иесінің (иесінің) атауы және (немесе) оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайдаланушының атауы және (немесе) оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
2
Қолданылу мерзімі (Өтініш беруші толтырады)
☐ 5 жыл мерзімге ☐ Жалдау шартының мерзіміне
Жалдау шартының қолданылу мерзімі (бар болса)
3
Пилотсыз авиациялық жүйе туралы мәліметтер
Пилотсыз авиациялық жүйенің куәлік нөмірі, берілген күні
Борттық нөмірі
Өндіруші
Моделі
Сериялық нөмірі
Тұрақты орналасу орны
Уәкілетті ұйым берген сәйкестік декларациясының немесе сертификатының немесе сәйкестік куәлігінің есептік нөмірі
4
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Өтініш берушіні көрсетіңіз: Меншік иесі ☐ Пайдаланушы ☐
Заңды/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)толық атауы
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Өтініш берушінің Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
5
Құжаттың нөмірі және сатып алынған күні: Меншік иесі Пайдаланушы
20_жылғы №_ "_"
20_жылғы №_ "_"
6
Егер өтініш берушіден өзгеше болса, меншік иесінің деректері
Заңды/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)толық атауы
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
Жүктеу
Растау туралы мәліметтер:
мәлімделген ұшақсыз авиациялық жүйеге ауыртпалықтың болмауы.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен осы өтінімде келтірілген мәліметтер және (немесе) оған қоса берілген құжаттар барлық жағынан дұрыс екенін мәлімдеймін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, Аты, Әкесінің аты бар болса)
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
13-2-қосымша
Нысан
Пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзартуға және Қазақстан Республикасы Азаматтық авиациясының пилотсыз авиациялық жүйелерінің тізіліміне өтінім
1
Пилотсыз авиациялық жүйе туралы мәліметтер
Пилотсыз авиациялық жүйенің куәлік нөмірі, берілген күні
Борттық нөмірі
Өндіруші
Моделі
Сериялық нөмірі
Тұрақты орналасу орны
Уәкілетті ұйым берген сәйкестік декларациясының немесе сертификатының немесе сәйкестік куәлігінің есептік нөмірі
2
Қолданылу мерзімі (пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы куәліктің қолданылу мерзімі ұзартылған кезде өтініш беруші толтырады)
☐ 5 жыл мерзімге ☐ Жалдау шартының мерзіміне
Жалдау шартының қолданылу мерзімі (бар болса)
3
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Өтініш берушіні көрсетіңіз: Меншік иесі ☐ Пайдаланушы ☐
Заңды/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)толық атауы
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Өтініш берушінің Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
4
Егер өтініш берушіден өзгеше болса, меншік иесінің деректері
Заңды/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
Растау туралы мәліметтер:
мәлімделген ұшақсыз авиациялық жүйеге ауыртпалықтың болмауы.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен осы өтінімде келтірілген мәліметтер және (немесе) оған қоса берілген құжаттар барлық жағынан дұрыс екенін мәлімдеймін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, Аты, Әкесінің аты бар болса)
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
17-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Пилотсыз авиациялық жүйені Қазақстан Республикасы Азаматтық авиациясының пилотсыз авиациялық жүйелерінің тізілімінен шығаруға өтінім
1
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Өтініш берушіні көрсетіңіз: Меншік иесі ☐ Пайдаланушы ☐
Заңды/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық атауы
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
Телефон нөмірі, өтініш берушінің e-mail мекенжайы
Өтініш берушінің Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
2
Пилотсыз авиациялық жүйе туралы мәліметтер
Пилотсыз авиациялық жүйенің куәлік нөмірі, берілген күні
Борттық нөмірі
Моделі
Сериялық нөмірі
3
Есептен шығару себебі
пилотсыз авиациялық жүйені пайдаланудан шығару немесе алып тастау
пилотсыз авиациялық жүйені шет мемлекетке, шетелдік жеке немесе заңды тұлғаға сату немесе беру (әкету)
пилотсыз авиациялық жүйені есепке қою туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталуы
пилотсыз авиациялық жүйенің жоғалуы немесе ұрлануы
пилотсыз авиациялық жүйенің максималды ұшу массасының жіктеуішін және (немесе) конструкция типінің жіктеуішін өзгерту
Жүктеу
Растау туралы мәліметтер:
мәлімделген ұшақсыз авиациялық жүйеге ауыртпалықтың болмауы.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен осы өтінімде келтірілген мәліметтер және (немесе) оған қоса берілген құжаттар барлық жағынан дұрыс екенін мәлімдеймін.
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (Тегі, Аты, Әкесінің аты бар болса)
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
18-қосымша
Жеңіл және аса жеңіл
авиация саласындағы
сертификаттау қағидаларына
1-қосымша
Өтінім
Жеңіл және аса жеңіл авиация әуе кемесіне сертификаттау жүргізуді және ұшуға жарамдылық сертификатын беруді сұраймын:
Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі:
Әуе кемесінің мемлекеттік және тіркеу тану белгісі:
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген күні:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің аты (атауы) :
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің мекенжайы:
Әуе кемесін пайдаланушының/меншік иесінің байланыс ақпараты:
телефон нөмірі:
электрондық пошта мекенжайы:
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
өндіруші:
түрі мен моделі:
зауыт (сериялық) нөмірі:
санат:
сағаттардағы/циклдардағы/жылдардағы жұмыс:
Қозғалтқыштар туралы мәліметтер:
түрі мен моделі:
зауыттық (сериялық) нөмір (лер):
сағаттардағы/циклдардағы жұмыс
Әуе винттері туралы мәліметтер (бар болса):
түрі мен моделі:
зауыттық (сериялық) нөмір (лер):
сағаттардағы/циклдардағы жұмыс
Әуе кемесінің орналасқан жері:
Әуе кемесіне техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізілген техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі ұйымның атауы мен мекенжайы:
Планерді жөндеуге дейінгі ресурстың қалдығы (сағат, қону, жылдар):
Қозғалтқышты (ларды) жөндеуге дейінгі ресурстың қалдығы (сағаттар, циклдар, жылдар):
Әуе кемесінің ең жоғары ұшу салмағы (кг):
Әуе кемесінің максималды қону салмағы (кг):
Туралау, % Орташа аэродинамикалық хорда (ОАХ):
Әуе кемесінде орнатылған радиотаратқыш аппаратура бойынша деректер:
Егер қажет болса, шет ел берген ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатының деректері:
Ұшуды пайдалану жөніндегі бекітілген басшылықтың нөмірі (атауы/нөмірі):
Бекітілген ұшуды пайдалану жөніндегі басшылықтың ревизиясының нөмірі мен күні (егер бар болса):
Бекітілген техникалық қызмет көрсету бағдарламасының нөмірі (атауы/нөмірі):
Бекітілген техникалық қызмет көрсету бағдарламасының ревизиясының нөмірі мен күні (егер бар болса):
Бекітілген Minimum Equipment List (бұдан әрі – MEL) нөмірі:
Бекітілген MEL ревизиясының нөмірі мен күні (егер бар болса):
Сертификаттау базисі (сәйкестігі сертификаттау кезінде көрсетілген нормалар):
Цифрлық жүйелердегі (меншік иесі/пайдаланушы) заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін:
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Берілген күні:
Өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
19-қосымша
Жеңіл және аса жеңіл
авиация саласындағы
сертификаттау қағидаларына
9-қосымша
Азаматтық әуе кемесінің данасына сертификаттау өтінімі
Ол _____________________________________________________ тиесілі
(азаматтық әуе кемесін пайдаланушысының иесі)
___________________________________________________________________
(азаматтық әуе кемесін пайдаланушысының атауы)
азаматтық әуе кемесінің данасына сертификаттау жүргізуді сұраймын.
Мекенжайы және телефоны ______________________________________
Әуе кемесі туралы негізгі мәліметтерді хабарлаймын:
Әуе кемесінің түрі ______________________________________________
(азаматтық әуе кемесі данасының атауы)
Сәйкестендіру нөмірі____________________________
Пайдаланылған конструкторлық құжаттама ________________________
(жеке жоба, прототипі бар, дайын КҚ, қалпына келтірілген ӘК және т.б.)
Мына жағдайларда жасалған ____________________________________
(жеке, техникалық клубта, зауытта және т.б.)
Азаматтық әуе кемесі данасының мақсаты_________________________
Пайдаланудың күтілетін шарттары________________________________
Цифрлық жүйелердегі (меншік иесі/пайдаланушы) заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
Өтініш беруші өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Берілген күні