О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 30 июня 2026 года № 362/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2026 года № 39183
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 484 "Об утверждении Правил государственной регистрации космических объектов и прав на них и формы регистра космических объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11382) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О космической деятельности", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", подпунктами 30) и 48) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах государственной регистрации космических объектов и прав на них, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственной регистрации космических объектов и прав на них (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О космической деятельности", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон), подпунктами 30) и 48) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 и определяют порядок государственной регистрации космических объектов и прав на них.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная регистрация космических объектов и прав на них (далее – государственная услуга) осуществляется Аэрокосмическим комитетом Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Для получения государственной услуги физические и юридические лица Республики Казахстан (далее – услугополучатели) направляют заявление по форме согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов предусмотренных в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация космических объектов и прав на них" согласно пункту 8 Перечня посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).";

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 30 маусымдағы № 362/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 1 шiлдеде № 39183 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі "Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын және ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту туралы" № 484 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11382 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 30) және 48) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 30) және 48) тармақшаларына сәйкес әзірленген және ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеуді Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) мемлекеттік қызметті алу үшін осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және "Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттар топтамасын Тізбенің 8-тармағына сәйкес "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жолдайды.";

часть первую подпункта 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) по итогам проверки сведений, указанных в подпункте 2) пункта 7 настоящих Правил, работник услугодателя совершает следующие действия:
При государственной регистрации космических объектов и прав на них оформляет свидетельство о государственной регистрации космического объекта согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги и направляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
часть третью пункта 9 изложить в следующей редакции:
"При проведении операции, предусмотренной статьей 68, подпунктом 11) пункта 1 статьи 132 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", для государственной регистрации изменения прав (обременения прав) на космический объект услугодателю представляются документы согласно пункту 8 Перечня.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"В случае уничтожения или утилизации космического объекта, услугодатель по заявлению лица согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в интересах которого осуществлялась государственная регистрация космического объекта, вносит соответствующую запись в регистр космических объектов.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
часть седьмую пункта 19 изложить в следующей редакции:
"Отказ в государственной регистрации космического объекта и прав на него может быть обжалован в суде в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 140/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20424) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

7-тармақтың 3) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы Қағидалардың 7-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді тексеру қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мынадай іс-әрекет жасайды:
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу кезінде осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті рәсімдейді не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен қолы қойылған электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жолдайды.";
9-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-бабында, 132-бабының 1-тармағының 11) тармақшасында көзделген операцияны жүргізу кезінде ғарыш объектісіне құқықтарды өзгертуді (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттік тіркеу үшін Тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттар ұсынылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғарыш объектісі жойылған немесе кәдеге жаратылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мүддесінде ғарыш объектісінің мемлекеттік тіркелуін жүзеге асырған тұлғаның осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес өтініші негізінде ғарыш объектілерінің тіркеліміне тиісті жазба енгізеді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Көрсетілетін қызметті беруші цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингі цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар және хабарламалар мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, оның көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге мониторинг цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.";
19-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотта шағым жасауға болады.";
1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" № 140/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20424 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" (далее – государственная услуга).";
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;";
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Государственная услуга оказывается Аэрокосмическим комитетом Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) заявление физического или юридического лица для получения или переоформления лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства (далее – лицензия) по формам, согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящим Правилам (далее – заявление);";
часть третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате в бюджет лицензионного сбора услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-услугополучателя;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;";
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Қағидаларға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия (бұдан әрі - лицензия) алу немесе қайта рәсімдеу үшін жеке және заңды тұлғалардың өтінішін (бұдан әрі - өтініш);";
5-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жеке тұлға-көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) өзгерген;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящему приказу.
3. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 15 августа 2024 года № 493/НҚ "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области космической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34940) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу;";
подпункты 10), 12), 13) и 14) исключить;
дополнить подпунктами 15), 16) и 17) в следующей редакции:
"15) "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) "Сведения по уровню завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) "Сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний" согласно приложению 17 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 11 изложить в новой редакции согласно приложениям 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 22 к настоящему приказу;
приложения 10, 12, 13 и 14 исключить;
дополнить приложениями 15, 16 и 17 согласно приложениям 23, 24 и 25 к настоящему приказу.
4. Аэрокосмическому комитету Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"9. Көрсетілетін қызметті беруші цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингі цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар және хабарламалар мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, оның көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге мониторинг цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.";
1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 493/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34940 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер";";
10), 12), 13) және 14) тармақшалары алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 15), 16) және 17) тармақшалармен толықтырылсын:
15 )осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер";
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер";
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер.";
осы бұйрыққа 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 11-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
10, 12, 13 және 14-қосымшалар алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес 15, 16 және 17-қосымшалармен толықтырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Жасанды интелллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 1 к Правилам
государственной регистрации
космических объектов
и прав на них
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация космических объектов и прав на них"
Наименование государственной услуги: Государственная регистрация космических объектов и прав на них
1
Наименование услугодателя
Аэрокосмический комитет Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства" (далее – портал): www.egov.kz.
3
Сроки оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Срок оказания – 5 (пять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство о государственной регистрации космического объекта, выписка из регистра космических объектов, подтверждающая регистрацию обременения на космический объект, выписка из регистра космических объектов, подтверждающая факт уничтожения или утилизации космического объекта, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным настоящим Перечнем.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8:00 до 17:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов.

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
– Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект
және цифрлық
даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Ғарыш объектілерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
1-қосымша
"Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштерді қабылдау және нәтижелерін ұсыну www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Ғарыш объектісінің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік, ғарыш объектісіне құқық ауыртпалығының тіркелгенін растайтын ғарыш объектілері тіркелімінен үзінді, ғарыш объектісінің жойылған немесе кәдеге жаратылған фактін растайтын ғарыш объектілері тіркелімінен үзінді, не осы Тізбеде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелденген бас тарту туралы жауап.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя: www.gov.egov.kz в разделе "Государственные услуги";
2) портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для государственной регистрации космических объектов и прав на них:
заявление о государственной регистрации космического объекта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
электронная версия правоустанавливающего документа на космический объект.
2) для государственной регистрации изменения прав (обременения прав) на космический объект:
заявление о государственной регистрации изменения прав (обременения прав) на космический объект в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
нотариально засвидетельствованные копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию космического объекта и прав на него.
3) для внесения записи в регистр космических объектов, подтверждающих факт уничтожения или утилизации космического объекта:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
копии документов, подтверждающих факт уничтожения или утилизации космического объекта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате регистрационного сбора, о лицензии на право осуществления деятельности в сфере использования космического пространства услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

2) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерден басқа, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін мекенжайлар:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.egov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық нұсқасы.
2) ғарыш объектісіне құқықтардың өзгергенін (құқықтардың ауыртпалығын) мемлекеттік тіркеу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ғарыш объектісіне құқықтардың (құқықтар ауыртпалығының) өзгеруін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын сатып алуын көздейтін шарттың (тапсыру актісі немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқықтарын (талаптарын) басқаға беру туралы талапты қамтитын шарттың нотариат куәландырған көшірмелері;
ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
3) ғарыш объектілері тіркеліміне ғарыш объектісінің жойылған немесе кәдеге жаратылған фактісін растайтын жазба енгізу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ғарыш объектісінің жойылған немесе кәдеге жаратылған фактісін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, көрсетілетін қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы, тіркеу алымының төленгені туралы, ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) представление услугополучателем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации;
2) представление услугополучателем документов, не соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан;
3) наличие обременения прав на космический объект, ограничивающих или исключающих распоряжение космическим объектом;
4) решение суда, вступившее в законную силу, ограничивающее или исключающее право распоряжения космическим объектом;
5) отсутствии согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной и социально ответственной услуги.
При устранении услугополучателем причин отказа в оказании государственной и социально ответственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной и социально ответственной услуги в порядке, установленном настоящим приложением.
Требование подпункта 3) настоящего пункта не применяется при государственной регистрации космического объекта и прав на него в случае проведения операции, предусмотренной статьей 68, подпунктом 11) пункта 1 статьи 132 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.gov.egov.kz, раздел "Государственные услуги".
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.egov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации космических
объектов и прав на них
Форма
Аэрокосмический комитет
Министерства искусственного
интеллекта и цифрового
развития Республики Казахстан
Заявление о государственной регистрации космического объекта
Прошу зарегистрировать космический объект _________________________
_____________________________________________________________________,
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
принадлежащий______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицо, в интересах которого осуществляется государственная регистрация и место его регистрации)
в Регистре космических объектов и право* ____________________________ на него на основании _______________________________________________________________
(наименование правоустанавливающего документа)
Дата и место проведения запуска (предполагаемого запуска) космического объекта: "____" ________ _________ ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
Основные параметры орбиты: апогей, км _____ перигей, км _______ угол наклона, град. ________ период вращения, сек. ___________________________________________
Дополнительные сведения: ______________________________________________
______________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: _____________________________
______________________________________________________________________
(услугополучатель) (подпись) (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" ___________ 20___ г.
Примечание: * заполняется для космического объекта, принадлежащего физическим и юридическим лицам Республики Казахстан
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации космических
объектов и прав на них
Форма
Аэрокосмический комитет
Министерства искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Заявление о государственной регистрации изменения прав (обременения прав) на космический объект
Прошу зарегистрировать космический объект _____________________________
_____________________________________________________________________,
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
принадлежащий ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицо, в интересах которого осуществляется государственная регистрация и место его регистрации)
в Регистре космических объектов и право* ____________________________
на него на основании ______________________________________________
(наименование правоустанавливающего документа)
Дата и место проведения запуска (предполагаемого запуска) космического объекта:
"____" ________ _________ _____________________________________________
_____________________________________________________________________
Основные параметры орбиты: апогей, км _____ перигей, км _______ угол наклона,
град. ________ период вращения, сек. _____________________________________
Дополнительные сведения: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: ____________________________
_____________________________________________________________________
(услугополучатель) (подпись) (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" ___________ 20___ г.
Примечание: * заполняется для космического объекта, принадлежащего физическим и юридическим лицам Республики Казахстан
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 4
к Правилам государственной
регистрации космических
объектов и прав на них
Форма
Аэрокосмический комитет
Министерства искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
СВИДЕТЕЛЬСТВО о государственной регистрации космического объекта № _____

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттардың толық емес топтамасын ұсынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды ұсынуы;
3) ғарыш объектісіне билік етуді шектейтін немесе жоятын ғарыш объектісіне берілетін құқық ауыртпалығының болуы;
4) ғарыш объектісіне билік ету құқығын шектейтін немесе жоятын заңды күшіне енген сот шешімі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмағанда мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған кезде, көрсетілетін қызметті алушы осы қосымшада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгінеді.
Осы тармақтың 3) тармақшасының талабы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-бабында, 132-бабының 1-тармағының 11) тармақшасында көзделген операцияны жүргізген жағдайда ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу кезінде қолданылмайды.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.egov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
4. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көзі нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.egov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Ғарыш объектілерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігінің
Аэроғарыш комитеті
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
_______________________________________________________________ тиесілі
(мүддесінде мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын тұлға және оның тіркелген жері)
_______________________________________________________ғарыш объектісін
(ғарыш объектісінің тағайындалуы мен оның жалпы мақсаты)
Ғарыш объектілерінің тіркеліміне және _______________________________
______________________________________________________________негізінде
(құқық белгілейтін құжаттың атауы)
оған құқықты* тіркеуіңізді сұраймын.
Ғарыш объектісінің ұшырылатын (болжамды ұшырылатын) күні және жері:
"___"_________ _______________________________________________________
Орбитаның негізгі параметрлері: апогей, км _______ перигей, км ______
еңіс бұрышы, град.____________ айналу кезеңі, сек. _____________
Қосымша мәліметтер: _____________________________________________
________________________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттарды қоса беремін:____________________________
________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
20___ ж. "___" ___________
Ескертпе: * Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына тиесілі ғарыш объектісіне қатысты толтырылады
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
3-қосымша
Ғарыш объектілерін және
оларға құқықтарды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігінің
Аэроғарыш комитеті
Ғарыш объектісіне құқықтардың (құқықтар ауыртпалығының) өзгеруін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
_______________________________________________________________ тиесілі
(мүддесінде мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын тұлға және оның тіркелген жері)
_______________________________________________________ғарыш объектісін
(ғарыш объектісінің тағайындалуы мен оның жалпы мақсаты)
Ғарыш объектілерінің тіркеліміне және _______________________________
______________________________________________________________негізінде
(құқық белгілейтін құжаттың атауы)
оған құқықты* тіркеуіңізді сұраймын.
Ғарыш объектісінің ұшырылатын (болжамды ұшырылатын) күні және жері:
"___"_________ _______________________________________________________
Орбитаның негізгі параметрлері: апогей, км _______ перигей, км ______
еңіс бұрышы, град.____________ айналу кезеңі, сек. _____________
Қосымша мәліметтер: __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттарды қоса беремін:________________________________
______________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
20___ ж. "___" ___________
Ескертпе: * Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына тиесілі ғарыш объектісіне қатысты толтырылады
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
4-қосымша
Ғарыш объектілерін және
оларға құқықтарды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігінің
Аэроғарыш комитеті
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы №_____ куәлік

1. Обозначение космического объекта и его общее назначение
2. Регистрационный номер космического объекта
3. Время и место запуска
4. Основные параметры орбиты
5. Вид зарегистрированного права: *__________________________________________
_________________________________________________________________________
(с указанием наименования правоустанавливающего документа)
6. Лицо, в интересах которого осуществляется государственная регистрация
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
7. Настоящим подтверждается, что космический объект в установленном порядке зарегистрирован в Регистре космических объектов ____________________________________
_________ ________________________________________________________________
(руководитель услугодателя) (подпись) (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" ___________ 20___ г.
Примечание: * заполняется для космического объекта, принадлежащего физическим и юридическим лицам Республики Казахстан
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 5
к Правилам государственной
регистрации космических
объектов и прав на них
Аэрокосмический комитет
Министерства искусственного
интеллекта и цифрового
развития Республики Казахстан
Выписка из регистра космических объектов
№_________ "____" _____________ _______
Выдана __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения и индивидуальный идентификационный номер (ИИН) физического лица (при его наличии))
_________________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер (БИН) (при его наличии) юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) его представителя)
1. В подтверждение того, что на следующий космический объект:
Обозначение космического объекта и его общее назначение
Регистрационный номер космического объекта
Время и место запуска
Основные параметры орбиты
зарегистрировано право:
Вид права
Содержание
Право-обладатель
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения права
Дата, время регистрации
зарегистрировано обременение права:
Вид обременения
Содержание
Правообладатель или уполномоченный орган (заинтересованное лицо)
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения обременения
Дата, время регистрации
2. В подтверждение того, что вышеуказанный космический объект уничтожен/утилизирован на основании заявления услугополучателя.
Руководитель _______________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 6 к
Правилам государственной
регистрации космических
объектов и прав на них
Аэрокосмический комитет
Министерства искусственного
интеллекта и цифрового
развития Республики Казахстан
Заявление
Прошу внести в Регистр космических объектов о том, что космический объект
_____________________________________________________________________
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
регистрационный № _______________, принадлежащий ____________________
_____________________________________________________________________
(лицо, в интересах которого осуществляется государственная регистрация и место его регистрации)
был уничтожен (утилизирован) __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(документы, подтверждающие факты указанные в заявлении)
__________________________________ ___________________________________
(услугополучатель и его адрес) (подпись) (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"__" __________ 20__ г.
Приложение 7 к приказу
Министра – Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере использования
космического пространства"
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства"
1
Наименование услугодателя
Аэрокосмический комитет Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства" (далее – портал): www.egov.kz.
3
Сроки оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При выдаче лицензии 7 (семь) рабочих дней;
при переоформлении лицензии 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (полностью цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача лицензии, переоформление лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным настоящим стандартом государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Налоговым Кодексом Республики Казахстан составляет:
за выдачу лицензии – 186 месячных расчетных показателя (далее – МРП);
за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, исходя из размера МРП, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату оплаты сбора.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "цифрового правительства".
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. Ғарыш объектісінің тағайындалуы және оның жалпы мақсаты
2. Ғарыш объектісінің тіркеу нөмірі
3. Ұшырылған күні және орны
4. Орбитаның негізгі параметрлері
5. Тіркелген құқық түрі: *_______________________________________________
_____________________________________________________________________
(құқық белгілейтін құжаттың атауын көрсете отырып)
6. Мүддесінде мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын тұлға _________________
_____________________________________________________________________
7. Осы арқылы ғарыш объектісінің белгіленген тәртіппен Ғарыш объектілерінің тіркелімінде тіркелгендігі расталады.
_________________________________ _______ _________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
20___ж. "___" _________
Ескертпе: * Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына тиесілі ғарыш объектісіне қатысты толтырылады
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
5-қосымша
Ғарыш объектілерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігінің
Аэроғарыш комитеті
Ғарыш объектілерінің тіркелімінен үзінді
№_______________ "____"_________ ________
______________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда), туған күнi және жеке
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (ол болған жағдайда))
______________________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) (ол болған
жағдайда), оның өкілінің тегi, аты, әкесiнiң аты) (ол болған жағдайда)
1. Төмендегі ғарыш объектiсіне:
Ғарыш объектісінің тағайындалуы және жалпы мақсаты
Ғарыш обьектісінің тіркеу нөмірі
Ұшырылған күні және орны
Орбитаның негізгі параметрлері
мынадай құқық тiркелгенін:
Құқық түрi
Мазмұны
Құқық иесi
Ортақ меншiк нысаны, үлесi
Құқықтың туындау негiздемесi
Тiркелген күнi, уақыты
мынадай құқық ауыртпалығы тiркелгенін:
Ауыртпалықтың түрi
Мазмұны
Құқық иесi немесе уәкiлеттi орган (мүдделi тұлға)
Ортақ меншiк нысаны, үлесi
Ауыртпалықтың пайда болуының негiздемесi
Тiркелген күнi, уақыты
растау үшін берілді.
2. Жоғарыда көрсетілген ғарыш объектісі көрсетілетін қызметті алушының өтініші негізінде жойылғанын/кәдеге жаратылғанын растау үшін берілді.
Басшы: ____________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты) (ол болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
6-қосымша
Ғарыш объектілерін және
оларға құқықтарды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігінің
Аэроғарыш комитеті
Өтініш
Ғарыш объектілерінің тіркеліміне __________________________________________
_______________________________________________________________________
(мүддесі үшін мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын тұлға және оның мекенжайы)
_______________________________________________________________ тиесілі
_____________________________________________________________________
(ғарыш объектісінің тағайындалуы мен оның жалпы мақсаты)
20___ ж. "____"______ тіркеу №____ ғарыш объектісінің жойылғаны (кәдеге жаратылғаны)
туралы тиісті жазба енгізуіңізді сұраймын.
Өтінішке келесі құжаттарды қоса беремін: ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініште көрсетілген жайттарды растайтын құжаттар)
_________________________________ _____ _______________________________
(көрсетілетін қызметті алушы және оның мекенжайы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
(ол болған жағдайда)
20___ ж. "___" __________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
7-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер қабылдау және нәтижелерін ұсыну www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық емес болу фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті бұдан әрі қараудан уәжделген бас тарту береді.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тарту туралы жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол Қазақстан Республикасының Салық Кодексіне сәйкес:
лицензияны бергені үшін – 186 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
лицензияны қайта ресімдегені үшін – республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы АЕК мөлшеріне қарай лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10%-ын құрайды.
Төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "цифрлық үкімет" төлем шлюзінің көмегімен портал арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8:00 до 17:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя: www.gov.egov.kz в разделе "Государственные услуги";
2) портале.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для получения лицензии:
заявление физического или юридического лица для получения лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложениям 2 и (или) 3 к настоящим Правилам;
форма сведений к квалификационным требованиям для деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии:
заявление физического или юридического лица для переоформления лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложениям 4 и (или) 5 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) отсутствии согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной и социально ответственной услуги.
При устранении услугополучателем причин отказа в оказании государственной и социально ответственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной и социально ответственной услуги в порядке, установленном настоящим приложением.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерден басқа, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.egov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензия алу үшін:
осы Қағидаларға 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия алу үшін жеке немесе заңды тұлғасының өтініші;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызмет үшін біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 4 және (немесе) 5-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қайта ресімдеу үшін жеке немесе заңды тұлғасының өтініші.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
6) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайда;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмағанда мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған кезде, көрсетілетін қызметті алушы осы қосымшада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгінеді.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар

1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.gov.egov.kz, раздел "Государственные услуги".
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.egov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 8 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности в сфере использования
космического пространства"
Заявление физического лица для получения лицензии
В ____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства.
Адрес местожительства физического лица ________________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания)
Электронная почта ________ Тел (Факс) ____ Банковский счет _______________
_____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) _________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения))
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии.
Физическое лицо ____________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _____ 20 __ года
Приложение 9 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности в сфере
использования космического пространства"
Заявление юридического лица для получения лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер (БИН) юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), БИН филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия БИН у юридического лица)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства.
Адрес юридического лица _______________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного
_____________________________________________________________________
юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
Электронная почта ________ Тел (Факс) ____ Банковский счет ________________
______________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии.
Руководитель _________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___" __________ 20 __ года
Приложение 10 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 4
к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере использования
космического пространства"
Заявление физического лица для переоформления лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию № __________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)___________________________________________________________
(номер(а) лицензии, дата выдачи, наименование услугодателя, выдавшего лицензию)
на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.egov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
4. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көзі нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.egov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
8-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Лицензияны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
___________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
___________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _______________________________
(пошталық индексі,
________________________________________________________________________
облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы, үй немесе ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _________________ Тел (Факс) _______________ Банк шоты
__________________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы, үй немесе ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы
лицензияны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға _____________ ________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "____" ___________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
9-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Лицензияны алуға арналған заңды тұлғаның өтініші
______________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
______________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның БСН болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің БСН)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елдімекені,
көше атауы, үй немесе ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ________ Тел (Факс) ______ Банк шоты ____________
_____________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені,
_____________________________________________________________________
көше атауы, үй немесе ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; лицензияны беру кезінде цифрлық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы _____________ ____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "____" ___________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
10-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші
_________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
20___ жылғы "___" ___________ № __________, _________________________________
(лицензияның нөмірі, берілген күні, лицензияны берген көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
берілген лицензияны мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица – услугополучателя___________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-услугополучателя, изменение его наименования ___________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-услугополучателя, изменение его юридического адреса _____________________________________________________
4) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
5) изменение наименования вида деятельности ____________________________
Адрес местожительства физического лица ________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания)
Электронная почта _______ Тел (Факс) _______ Банковский счет _____________
_____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии.
Физическое лицо ___________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 11 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности в сфере использования
космического пространства"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер (БИН) юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), БИН филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия БИН у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию № _________ от _________ 20 ___ года, выданную(ое)(ых)_____________________________________________________ (номер(а) лицензии, дата выдачи, наименование услугодателя, выдавшего лицензию)
на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға - көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) өзгеруі __________
2) жеке кәсіпкер - көрсетілетін қызметті алушының қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі __________
3) жеке кәсіпкер - көрсетілетін қызметті алушының қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі __________
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда __________
5) қызмет түрінің атауы өзгеруі __________
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы_____________________
_____________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы, үй немесе ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта __________________ Тел (Факс) _____________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы, үй немесе ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі)
___________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы
лицензияны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ______________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
11-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші
_______________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның БСН болмаған жағдайда – шетелдік
заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
20___ жылғы "___" ___________ № __________, _______________________________
(лицензияның нөмірі, берілген күні, лицензияны берген көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
берілген лицензияны мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-услугополучателя в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х): слияния ____ преобразования ____присоединения ____ выделения ____ разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-услугополучателя ______
3) изменение места нахождения юридического лица-услугополучателя ___
4) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________
5) изменение наименования вида деятельности _______________________
Адрес юридического лица ____________________________________________
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания стационарного помещения)
Электронная почта _______ Тел (Факс) _______ Банковский счет ___________
____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии.
Руководитель ________ ____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 12 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности в сфере
использования космического
пространства"
Форма сведений к квалификационным требованиям для деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им

1) заңды тұлға - көрсетілетін қызметті алушы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті Х жолға қою қажет):
бірігу ____ қайта құру ____ қосылу ____ бөліп шығару ____ бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға - көрсетілетін қызметті алушы атауының өзгеруі ________
3) заңды тұлға - көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жерінің өзгеруі __________
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда __________
5) қызмет түрінің атауы өзгеруі __________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
_____________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, БСН, заңды тұлғаның
БСН болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН)
Электрондық пошта __________________ Тел (Факс) _________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елдімекені,
көше атауы, үй немесе ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
___________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы
лицензияны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
12-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
6-қосымша
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызмет үшін біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

1. Для физических лиц (индивидуальных предпринимателей):
1) Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
специальность и квалификация ___________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности ____________________________________________________;
сведение по признанию и нострификации документов об образовании, выданных зарубежными организациями ___________________________________________;
наименование организации, выдавшей документ об образовании, дата выдачи
______________________________________________________________;
место работы __________________________________________________;
период, занимаемые должности __________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и (или) номер и дата трудового договора _______________________________________________;
номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при его наличии)
_______________________________________________________________.
2) Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы ________________________________________________;
местонахождение технико-производственной базы или помещения
_______________________________________________________________;
дата заключения договора ________________________________________;
с кем заключен договор __________________________________________;
номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры
____________________________________________________________________;
орган выдавший паспорт ______________________________________________;
назначение оборудования ______________________________________________;
номер, дата, орган выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при его наличии) _______________________________________________.

1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1) Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімінің және тиісті салада
кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
мамандығы және біліктілігі _________________________________________________;
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі туралы дипломның
нөмірі және берілген күні ____________________________________________________;
шетелдік ұйымдары берген білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау
бойынша мәлімет ______________________________________________________;
білім туралы құжатты берген ұйымның атауы, берген күні ___________________
_____________________________________________________________________;
жұмыс орны __________________________________________________________;
кезеңі, атқаратын лауазымдары __________________________________________;
жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
және (немесе) еңбек шартының нөмірі және күні ___________________________
_____________________________________________________________________;
сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның
атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________;
2) Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-
жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе
технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру
аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу
(жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы
шарттың нөмірі_______________________________________________________;
техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері
_____________________________________________________________________;
шарт жасасқан күн ____________________________________________________;
шарт кіммен жасалды __________________________________________________;
арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе
сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі
және күні ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
паспорт берген орган __________________________________________________
жабдықтың тағайындалуы ______________________________________________;
сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы
сертификаттың қолданыс мерзімі (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________;

3) Информация о наличии утвержденного технического проекта:
название технического проекта ___________________________________;
краткое содержание основной цели проекта ________________________;
описание технологического процесса ______________________________;
территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг _______________________________________________________________;
кем утвержден технический проект _______________________________;
дата утверждения технического проекта ___________________________.
2. Для юридических лиц:
1) Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности:
специальность и квалификация ___________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем образовании ________________;
сведение по признанию и нострификации документов об образовании, выданных зарубежными организациями ___________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании
_______________________________________________________________;
место работы __________________________________________________;
должность ____________________________________________________;
местонахождение организации ___________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и (или) номер и дата трудового договора _______________________________________________;
номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при его наличии)
______________________________________________________________.
2) Информация о наличии в штате не менее 10 % состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
общее количество специалистов по штатному расписанию (единиц) ____;
количество специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _____________________________________________________;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификацию ________________________________________________________;
место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________________________;
должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и (или) номер и дата трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ________________________________________;
номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при его наличии) _______________________________________________________________.

3) Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
техникалық жобаның атауы ___________________________________________;
жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны __________________________;
технологиялық процестің сипаттамасы _________________________________;
өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ _________________
____________________________________________________________________;
техникалық жобаны кім бекіткен _______________________________________;
техникалық жобаның бекітілген күні ____________________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1) Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс
өтілінің болуы туралы ақпарат:
мамандығы және біліктілігі ____________________________________________;
жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні ________________;
жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
_____________________________________________________________________;
жұмыс орны __________________________________________________________;
лауазымы ____________________________________________________________;
ұйымның орналасқан жері ______________________________________________;
жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
және (немесе) еңбек шартының нөмірі және күні ___________________________
_____________________________________________________________________;
сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның
атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________.
2) Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің
бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпарат:
штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік) __________________;
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандар саны
_____________________________________________________________________;
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), олардың
мамандықтары және біліктілігі___________________________________________________;
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір
маманның жұмыс орны ________________________________________________________;
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның
лауазымы _____________________________________________________________;
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның
жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі және күні
және (немесе) еңбек шартының нөмірі мен күні
________________________________________________________________________;
сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның
атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір
маманның оқу курсының тақырыбы (ол болған
жағдайда)____________________________________________________________.

3) Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы __________________________________________________;
местонахождение технико-производственной базы или помещения
_________________________________________________________________;
дата заключения договора _________________________________________;
с кем заключен договор ___________________________________________;
номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры
___________________________________ ____________________________;
орган, выдавший паспорт _________________________________________;
назначение оборудования _________________________________________;
номер, дата, орган, выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при его наличии) __________________________________________.
4) Информация о наличии утвержденного технического проекта:
название технического проекта _____________________________________;
краткое содержание основной цели проекта __________________________;
описание технологического процесса ________________________________;
территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг _________________________________________________________________;
кем утвержден технический проект _________________________________;
дата утверждения технического проекта _____________________________.
Приложение 13 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 1 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по повышению уровня готовности технологий (количество разработанных и переданных для внедрения и производства технологий)
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: Сведения по повышению уровня готовности технологий (количество разработанных и переданных для внедрения и производства технологий).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-УГТ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: товарищество с ограниченной ответственности "Ghalam", акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий", товарищество с ограниченной ответственности "Астрофизический институт имени В.Г. Фесенкова".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 апреля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название разрабатываемой технологии
Период реализации (годы)
Статус реализации в процентном соотношении (%)
Информация о ходе реализации
1
2
3
4
5
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель______________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по повышению
уровня готовности технологий
(количество разработанных и
переданных для внедрения и
производства технологий)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по повышению уровня готовности технологий (количество разработанных и переданных для внедрения и производства технологий)" (индекс формы 1-УГТ, годовая)

3) Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-
жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе
технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру
аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
техникалық-өндірістік базаны сатып алу - сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу
(жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы
шарттың нөмірі ____________________________________________________;
техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері
_________________________________________________________________;
шарт жасасқан күн _______________________________________________;
шарт кіммен жасалды _____________________________________________;
арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе
сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі
және күні _______________________________________________________;
паспорт берген орган _____________________________________________;
жабдықтың тағайындалуы _________________________________________;
сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы
сертификаттың қолданыс мерзімі (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________.
4) Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
техникалық жобаның атауы ________________________________________;
жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны _______________________;
технологиялық процестің сипаттамасы ______________________________;
өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
_________________________________________________________________;
техникалық жобаны кім бекіткен ___________________________________;
техникалық жобаның бекітілген күні ________________________________.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Технологиялардың дайындық деңгейін арттыру (технологияларды енгізу және өндіру үшін әзірленген және берілген саны) бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Технологиялардың дайындық деңгейін арттыру (технологияларды енгізу және өндіру үшін әзірленген және берілген саны) бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ТДД
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Ghalam" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы, "В.Г. Фесенков атындағы астрофизикалық институт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Әзірлеменің аты
Іске асыру мерзімі (жыл)
Пайыздық қатынаста орындалу мәртебесі (%)
Іске асыру барысы туралы ақпарат
1
2
3
4
5
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
"Технологиялардың дайындық
деңгейін арттыру
(технологияларды
енгізу және өндіру үшін
әзірленген және берілген саны)
бойынша мәліметтер" нысанына
қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Технологиялардың дайындық деңгейін арттыру (технологияларды енгізу және өндіру үшін әзірленген және берілген саны) бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 1-ТДД, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по повышению уровня готовности технологий (количество разработанных и переданных для внедрения и производства технологий)" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название разрабатываемой технологии;
3. в графе 3 формы указывается период реализации (годы);
4. в графе 4 формы указывается статус реализации в процентном соотношении (%);
5. в графе 5 формы указывается информация о ходе реализации.
Приложение 14 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 2 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по увеличению периодичности и охвата съемки дистанционного зондирования Земли с казахстанских космических аппаратов
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
Форма административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по увеличению периодичности и охвата съемки дистанционного зондирования Земли с казахстанских космических аппаратов"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ДЗЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 202_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 апреля года, следующего за отчетным годом
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Наименование космической системы дистанционного зондирования Земли
Производительность космической системы дистанционного зондирования Земли (миллион квадратных километров)
Количество суток в периоде (год)
Коэффициент безотказности системы (безразмерный)
Объем произведенной космической съемки в год (миллион квадратных километров)
1
2
3
4
5
6
Наименование _____________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель ______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе в области
космической деятельности
"Сведения по увеличению
периодичности и охвата съемки
дистанционного зондирования
Земли с казахстанских
космических аппаратов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по увеличению периодичности и охвата съемки дистанционного зондирования Земли с казахстанских космических аппаратов" (индекс формы 2-ДЗЗ, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Технологиялардың дайындық деңгейін арттыру (технологияларды енгізу және өндіру үшін әзірленген және берілген саны) бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында әзірленіп жатқан әзірлеменің аты көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында іске асыру мерзімі (жыл) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында пайыздық қатынаста орындалу мәртебесі (%) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында іске асыру барысы туралы ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Қазақстандық ғарыш аппараттарынан Жерді қашықтықтан зондтау түсірілімінің кезеңділігі мен қамтылуын ұлғайту бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстандық ғарыш аппараттарынан Жерді қашықтықтан зондтау түсірілімінің кезеңділігі мен қамтылуын ұлғайту бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-ЖҚЗ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақстан Ғарыш Сапары" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі атауы
Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі өнімділігі (миллион шаршы километр)
Кезеңдегі тәулік саны (жыл)
Жүйенің сенімділік коэффициенті (өлшемсіз)
Жылына жүргізілген ғарыштық түсірілім көлемі (миллион шаршы километр)
1
2
3
4
5
6
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
"Қазақстандық
ғарыш аппараттарынан
Жерді қашықтықтан
зондтау түсірілімінің кезеңділігі
мен қамтылуын ұлғайту
бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстандық ғарыш аппараттарынан Жерді қашықтықтан зондтау түсірілімінің кезеңділігі мен қамтылуын ұлғайту бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 2-ЖҚЗ, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по увеличению периодичности и охвата съемки дистанционного зондирования Земли с казахстанских космических аппаратов" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается наименование космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан;
3. в графе 3 формы указывается производительность космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан (миллион квадратных километров);
4. в графе 4 указывается количество суток в периоде (год);
5. в графе 5 формы указывается применяемый коэффициент безотказности космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан (безразмерный);
6. в графе 6 формы указывается объем произведенной космической съемки в отчетном году (миллион квадратных километров).
Приложение 15 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 3 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по 100% охвату отраслей экономики цифровыми платформами космического мониторинга
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz.
Наименование административной формы: "Сведения по 100% охвату отраслей экономики цифровыми платформами космического мониторинга".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-КМ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 апреля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название цифровых платформ космического мониторинга, введенных в эксплуатацию
Количество цифровых платформ космического мониторинга, введенных в эксплуатацию (единица)
1
2
3
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель __________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по 100% охвату
отраслей экономики цифровыми
платформами космического
мониторинга"

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстандық ғарыш аппараттарынан Жерді қашықтықтан зондтау түсірілімінің кезеңділігі мен қамтылуын ұлғайту бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесінің атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесінің өнімділігі (миллион шаршы километр) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында кезеңдегі тәулік саны (жыл) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесінің қолданылатын сенімділік коэффициенті (өлшемсіз) көрсетіледі;
6. нысанның 6-бағанында есепті жылы жүргізілген ғарыштық түсірілім көлемі (миллион шаршы километр) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Экономика салаларын ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларымен 100% қамту бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Экономика салаларын ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларымен 100% қамту бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 3-ҒМ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақстан Ғарыш Сапары" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Пайдалануға берілген ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларының атауы
Пайдалануға берілген ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларының саны (бірлік)
1
2
3
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Экономика
салаларын ғарыштық
мониторингтің цифрлық
платформаларымен 100%
қамту бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по 100% охвату отраслей экономики цифровыми платформами космического мониторинга" (индекс формы 3-КМ, годовая)
1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по 100% охвату отраслей экономики цифровыми платформами космического мониторинга" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название цифровых платформ космического мониторинга, введенных в эксплуатацию;
3. в графе 3 формы указывается количество цифровых платформ космического мониторинга, введенных в эксплуатацию (единица).
Приложение 16 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 4 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по увеличению пропускной способности спутниковой системы связи "KazSat"
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по увеличению пропускной способности спутниковой системы связи "KazSat".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 4-ССС.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Республиканский центр космической связи".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 апреля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Пропускная способность спутниковой системы связи "KazSat" (План) (Гбит/с)
Пропускная способность спутниковой системы связи "KazSat" (Факт) (Гбит/с)
1
2
3
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель ______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе в области
космической деятельности
"Сведения по увеличению
пропускной способности
спутниковой системы
связи "KazSat"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по увеличению пропускной способности спутниковой системы связи "KazSat" (индекс формы 4-ССС, годовая)

Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Экономика салаларын ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларымен 100% қамту бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 3-ҒМ, жылдық)
1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Экономика салаларын ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларымен 100% қамту бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында пайдалануға берілген ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларының атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында пайдалануға берілген ғарыштық мониторингтің цифрлық платформаларының саны (бірлік) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
"KazSat" спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігін ұлғайту бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "KazSat" спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігін ұлғайту бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 4-ЖБЖ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
"KazSat" спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігі (Жоспар) (Гбит/с)
"KazSat" спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігі (Нақты) (Гбит/с)
1
2
3
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "KazSat
спутниктік байланыс жүйесінің
өткізу қабілеттілігін ұлғайту
бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "KazSat спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігін ұлғайту бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 4-ЖБЖ, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по увеличению пропускной способности спутниковой системы связи "KazSat" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается пропускная способность спутниковой системы связи "KazSat" (План) (Гбит/с);
3. в графе 3 формы указывается пропускная способность спутниковой системы связи "KazSat" (Факт) (Гбит/с).
Приложение 17 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 5 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по росту объема производства космической техники и технологий (накопительный)
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по росту объема производства космической техники и технологий (накопительный)".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 5-КТТ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: товарищество с ограниченной ответственностью "Ghalam".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 апреля года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название проекта
Период реализации проекта (годы)
Стоимость проекта
(тысяч теңге)
Статус реализации проекта (%)
Информация о ходе реализации проекта
1
2
3
4
5
6
Наименование _____________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложения к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по росту объема
производства космической
техники и технологий
(накопительный)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по росту объема производства космической техники и технологий (накопительный)" (индекс формы 5-КТТ, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "KazSat спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігін ұлғайту бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында "KazSat" спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігі (Жоспар) (Гбит/с) көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында "KazSat" спутниктік байланыс жүйесінің өткізу қабілеттілігі (Нақты) (Гбит/с) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ғарыш техникасы мен технологиялар өндірісі көлемінің ұлғаюы (жинақтаушы) бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Ғарыш техникасы мен технологиялар өндірісі көлемінің ұлғаюы (жинақтаушы) бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 5-ҒТТ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұынатын тұлғалар тобы: "Ghalam" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жобаның атауы
Жобаны іске асыру мерзімі (жыл)
Жобаның құны (мың тенге)
Жобаның орындалу жағдайы (%)
Жобаны іске асыру барысы туралы ақпарат
1
2
3
4
5
6
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Ғарыш
техникасы мен технологиялар
өндірісі көлемінің ұлғаюы
(жинақтаушы) бойынша
мәліметтер" нысанына
қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ғарыш техникасы мен технологиялар өндірісі көлемінің ұлғаюы (жинақтаушы) бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 5-ҒТТ, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по росту объема производства космической техники и технологий (накопительный)" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название реализуемого проекта;
3. в графе 3 формы указывается период реализации проекта (годы);
4. в графе 4 формы указывается стоимость проекта (тысяч теңге);
5. в графе 5 формы указывается статус реализации проекта (%);
6. в графе 6 формы указывается информация о ходе реализации проекта.
Приложение 18 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 6 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по уровню завершенности проекта по созданию ракеты-носителя сверхлегкого класса
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по уровню завершенности проекта по созданию ракеты-носителя сверхлегкого класса".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 6-РН СЛК.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 апреля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Уровень готовности технологий (%)
Количество разработанных технологий в рамках проекта по созданию ракеты-носителя сверхлегкого класса (единица)
1
2
3
Наименование _____________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по уровню
завершенности проекта
по созданию ракеты-носителя
сверхлегкого класса"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности проекта по созданию ракеты-носителя сверхлегкого класса" (индекс формы 6-РН СЛК, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ғарыш техникасы мен технологиялар өндірісі көлемінің ұлғаюы (жинақтаушы) бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында әзірленіп жатқан жобаның атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында жобаны іске асыру мерзімі (жыл) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында жобаның құны (мың теңге) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында жобаның орындалу жағдайы (%) көрсетіледі;
6. нысанның 6-бағанында жобаны іске асыру барысы туралы ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Аса жеңіл класты зымыран тасығышты жасау жөніндегі жобаның аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Аса жеңіл класты зымыран тасығышты жасау жөніндегі жобаның аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 6-АЖК ЗТ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Технологиялар дайындық деңгейі (%)
Аса жеңіл класты зымыран тасығышты жасау жөніндегі жоба шеңберінде әзірленген технологиялардың саны (бірлік)
1
2
3
Атауы_______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Аса жеңіл
класты зымыран тасығышты
жасау жөніндегі жобаның
аяқталу деңгейі бойынша
мәліметтер" нысанына
қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аса жеңіл класты зымыран тасығышты жасау жөніндегі жобаның аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 6-АЖК ЗТ, жылдық)

1. в графе 1формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности проекта по созданию ракеты-носителя сверхлегкого класса" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается уровень готовности технологий (%);
3. в графе 3 формы указывается количество разработанных технологий в рамках проекта по созданию ракеты-носителя сверхлегкого класса (единица).
Приложение 19 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 7 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по доле опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по доле опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 7-ОКР.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий", товарищество с ограниченной ответственностью "Ghalam", товарищество с ограниченной ответственностью "Астрофизический институт им. В.Г. Фесенкова".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Количество опытно-конструкторских работ трехлетней программы за отчетный год (единица)
Количество научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ трехлетней программы за отчетный год (единица)
Доля опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (%)
1
2
3
4
Наименование ________________________________________________________
Адрес________________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по доле
опытно-конструкторских
работ в общем объеме
научно-исследовательских
и опытно-конструкторских
работ"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по доле опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ" (индекс формы 7-ОКР, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аса жеңіл класты зымыран тасығышты жасау жөніндегі жобаның аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында технологиялар дайындық деңгейі (%) көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында аса жеңіл класты тасымалдағыш зымырандар жасау жөніндегі жоба шеңберінде әзірленген технологиялардың саны (бірлік) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 7-ТКЖ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы, "Ghalam" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "В.Г. Фесенков атындағы астрофизикалық институт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Есепті жылдағы үш жылдық бағдарламаның тәжірбиелік-конструкторлық жұмыс саны (бірлік)
Есепті жылдағы үш жылдық бағдарламаның ғылыми зерттеу және тәжірбиелік-конструкторлық жұмыс саны (бірлік)
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі (%)
1
2
3
4
Атауы_______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
"Ғылыми-зерттеу және
тәжірибелік-конструкторлық
жұмыстардың жалпы
көлеміндегі
тәжірибелік-конструкторлық
жұмыстардың үлесі бойынша
мәліметтер" нысанына
қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 7-ТКЖ, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по доле опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается количество опытно-конструкторских работ трехлетней программы за отчетный год (единица);
3. в графе 3 формы указывается количество научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ трехлетней программы за отчетный год (единица);
4. в графе 4 формы указывается доля опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (%).
Приложение 20 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 8 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года №493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по объему услуг по предоставлению космических снимков и инфраструктуры пространственных данных государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по объему услуг по предоставлению космических снимков и инфраструктуры пространственных данных государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 8-ИПД.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Объем переданных государственным органам данных с космических аппаратов дистанционного зондирования Земли с 2018 до отчетного периода (тысяч квадратных километров)
Объем сырых космических снимков, переданных государственным органам за отчетный год (тысяч квадратных километров)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында есепті жылдағы үш жылдық бағдарламаның тәжірбиелік-конструкторлық жұмыс саны (бірлік) көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында есепті жылдағы үш жылдық бағдарламаның ғылыми зерттеу және тәжірбиелік-конструкторлық жұмыс саны (бірлік) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі (%) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Жерді қашықтықтан зондтау деректері негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыш түсірілімдерін және кеңістіктік деректер инфрақұрылымын ұсыну жөніндегі қызметтер көлемі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жерді қашықтықтан зондтау деректері негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыш түсірілімдерін және кеңістіктік деректер инфрақұрылымын ұсыну жөніндегі қызметтер көлемі бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 8-КДИ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақстан Ғарыш Сапары" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынудың мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
2018 жылдан бастап есепті кезеңге дейін Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш аппараттарынан мемлекеттік органдарға берілген деректер көлемі (мың шаршы километр)
Есепті жылы мемлекеттік органдарға берілген шикі ғарыштық түсірілімдердің көлемі (мың шаршы километр)

Объем космических снимков, реализованный в рамках космического мониторинга за отчетный год с уровнем обработки L-3, L-5, в том числе с зарубежных космических аппаратов (Maxar, Planet) для решения задач государственных органов (тысяч квадратных километров)
Объем инфраструктуры пространственных данных за отчетный период для решения задач государственных органов
(тысяч квадратных километров)
Объем услуг по предоставлению космических снимков и инфраструктуры пространственных данных государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли (тысяч квадратных километров)
1
2
3
4
5
6
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по объему услуг
по предоставлению космических
снимков и инфраструктуры
пространственных данных
государственным органам и
организациям на основе данных
дистанционного зондирования
Земли"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по объему услуг по предоставлению космических снимков и инфраструктуры пространственных данных государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли" (индекс формы 8-ИПД, годовая)
1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по объему услуг по предоставлению космических снимков и инфраструктуры пространственных данных государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается объем переданных государственным органам данных с космических аппаратов дистанционного зондирования Земли с 2018 до отчетного периода (тысяч квадратных километров);

Есепті жылы L-3, L-5 өңдеу деңгейімен, оның ішінде мемлекеттік органдардың міндеттерін шешу үшін шетелдік ғарыш аппараттарынан (Maxar, Planet) ғарыштық мониторинг шеңберінде іске асырылған ғарыштық түсірілімдердің көлемі (мың шаршы километр)
Мемлекеттік органдардың міндеттерін шешу үшін есепті кезеңдегі кеңістіктік деректер инфрақұрылымының көлемі (мың шаршы километр)
Жерді қашықтықтан зондтау деректері негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыштық түсірілімдерді және кеңістіктік деректер инфрақұрылымын ұсыну жөніндегі қызметтер көлемі (мың шаршы километр)
1
2
3
4
5
6
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Жерді
қашықтықтан зондтау деректері
негізінде мемлекеттік органдар
мен ұйымдарға ғарыш
түсірілімдерін және кеңістіктік
деректер инфрақұрылымын
ұсыну жөніндегі қызметтер
көлемі бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жерді қашықтықтан зондтау деректері негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыш түсірілімдерін және кеңістіктік деректер инфрақұрылымын ұсыну жөніндегі қызметтер көлемі бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 8-КДИ, жылдық)
1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жерді қашықтықтан зондтау деректері негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыш түсірілімдерін және кеңістіктік деректер инфрақұрылымын ұсыну жөніндегі қызметтер көлемі бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында 2018 жылдан бастап есепті кезеңге дейін Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш аппараттарынан мемлекеттік органдарға берілген деректер көлемі (мың шаршы километр) көрсетіледі;

3. в графе 3 формы указывается объем сырых космических снимков, переданных государственным органам за отчетный год (тысяч квадратных километров);
4. в графе 4 формы указывается объем космических снимков, реализованный в рамках космического мониторинга за отчетный год с уровнем обработки L-3, L-5, в том числе с зарубежных космических аппаратов (Maxar, Planet) для решения задач государственных органов (тысяч квадратных километров);
5. в графе 5 формы указывается объем инфраструктуры пространственных данных за отчетный период для решения задач государственных органов (тысяч квадратных километров);
6. в графе 6 формы указывается объем услуг по предоставлению космических снимков и инфраструктуры пространственных данных государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли (тысяч квадратных километров).
Приложение 21 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 9 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 9-ЗС ДЗЗ СР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 202_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: товарищество с ограниченной ответственностью "Ghalam"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название проекта
Затраты на создание замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения в отчетный год (равны выделенной на проект сумме из республиканского бюджета на отчетный год) (миллион теңге)
Полная стоимость проекта по созданию замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения (миллион теңге)
Уровень завершенности в предыдущем году (%)
Уровень завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан (%)
1
2
3
4
5
6
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по уровню
завершенности создания
замещающих спутников
дистанционного зондирования
Земли среднего разрешения
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан" (индекс формы 9-ЗС ДЗЗ СР, годовая)

3. нысанның 3-бағанында Есепті жылы мемлекеттік органдарға берілген шикі ғарыштық түсірілімдердің көлемі (мың шаршы километр) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында Есепті жылы L-3, L-5 өңдеу деңгейімен, оның ішінде мемлекеттік органдардың міндеттерін шешу үшін шетелдік ғарыш аппараттарынан (Maxar, Planet) ғарыштық мониторинг шеңберінде іске асырылған ғарыштық түсірілімдердің көлемі (мың шаршы километр) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында мемлекеттік органдардың міндеттерін шешу үшін есепті кезеңдегі кеңістіктік деректер инфрақұрылымының көлемі (мың шаршы километр) көрсетіледі;
6. нысанның 6-бағанында Жерді қашықтықтан зондтау деректері негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыштық түсірілімдерді және кеңістіктік деректер инфрақұрылымын ұсыну жөніндегі қызметтердің көлемі (мың шаршы километр) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 9- ЖҚЗ ОШ АС
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Ghalam" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынудың мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпаннан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жобаның атауы
Есепті жылы Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құруға арналған шығындар (жобаға есепті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген сомаға тең) (миллион теңге)
Жерді қашықтықтан зондтаудың 0орта шешімді алмастырушы спутниктерін құру жөніндегі жобаның толық құны (миллион теңге)
Өткен жылғы аяқталу деңгейі (%)
Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі (%)
1
2
3
4
5
6
Атауы________________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Қазақстан
Республикасының Жерді
қашықтықтан зондтаудың
орта шешімді алмастырушы
спутниктерін құрудың аяқталу
деңгейі бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 9-ЖҚЗ ОШ АС, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название проекта;
3. в графе 3 формы указываются затраты на создание замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения в отчетный год (равны выделенной на проект сумме из республиканского бюджета на отчетный год) (миллион теңге);
4. в графе 4 формы указывается полная стоимость проекта по созданию замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения (миллион теңге);
5. в графе 5 формы указывается уровень завершенности в предыдущем году (%);
6. в графе 6 формы указывается уровень завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения Республики Казахстан (%).
Приложение 22 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 11 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по уровню завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек"
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по уровню завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 11-КРК.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название проекта
Затраты на создание космического ракетного комплекса "Байтерек" в отчетный год (равны выделенной на проект сумме из республиканского бюджета на отчетный год) (миллион теңге)
Полная стоимость проекта по созданию космического ракетного комплекса "Байтерек" (миллион теңге)
Уровень завершенности в предыдущем году (%)
Уровень завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (%)
1
2
3
4
5
6
Наименование _____________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области космической деятельности
на безвозмездной основе "Сведения
по уровню завершенности
создания космического
ракетного комплекса
"Байтерек"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (индекс формы 11-КРК, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында жоба атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында есепті жылы Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құруға арналған шығындар (жобаға есепті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген сомаға тең) (миллион теңге) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құру жөніндегі жобаның толық құны (миллион теңге) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында өткен жылғы аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі;
6. нысанның 6-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың орта шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
"Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 11-ҒЗК
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 202_ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жобаның атауы
Есепті жылы "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құруға арналған шығындар (жобаға есепті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген сомаға тең) (миллион теңге)
"Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру жөніндегі жобаның толық құны (миллион теңге)
Өткен жылғы аяқталу деңгейі (%)
"Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі (%)
1
2
3
4
5
6
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Бәйтерек"
ғарыш зымыран кешенін
құрудың аяқталу деңгейі
бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 11-ҒЗК, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название проекта;
3. в графе 3 формы указываются затраты на создание космического ракетного комплекса "Байтерек" в отчетный год (равны выделенной на проект сумме из республиканского бюджета на отчетный год) (миллион теңге);
4. в графе 4 формы указывается полная стоимость проекта по созданию космического ракетного комплекса "Байтерек" (миллион теңге);
5. в графе 5 формы указывается уровень завершенности в предыдущем году (%);
6. в графе 6 формы указывается уровень завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (%).
Приложение 23 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 15 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 15-УЗ ДЗЗ ВР.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Товарищество с ограниченной ответственностью "Ghalam".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название проекта
Затраты на завершение создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан (миллион теңге)
Полная стоимость проекта создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан (миллион теңге)
Уровень завершенности в предыдущем году (%)
Уровень завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан (%)
1
2
3
4
5
6
Наименование ____________________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения по уровню
завершенности создания
замещающих спутников
дистанционного зондирования
Земли высокого разрешения
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан" (индекс формы 15-УЗ ДЗЗ ВР, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында жоба атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында есепті жылы "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құруға арналған шығындар (жобаға есепті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген сомаға тең) (миллион теңге) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру жөніндегі жобаның толық құны (миллион теңге) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында өткен жылғы аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі;
6. нысанның 6-бағанында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 15-ЖҚЗ ЖШ АС.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: 202_ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Ghalam" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жобаның атауы
Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құруды аяқтауға арналған шығындар (миллион теңге)
Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың толық құны (миллион теңге)
Алдыңғы жылы аяқталу деңгейі (%)
Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі
(%)
1
2
3
4
5
6
Атауы ____________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Қазақстан
Республикасының Жерді
қашықтықтан зондтаудың
жоғары шешімді алмастырушы
спутниктерін құрудың аяқталу
деңгейі бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 15-ЖҚЗ ЖШ АС, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название проекта;
3. в графе 3 формы указываются затраты на завершение создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан (миллион теңге);
4. в графе 4 формы указывается полная стоимость проекта по созданию замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан (миллион теңге);
5. в графе 5 формы указывается уровень завершенности в предыдущем году (%);
6. в графе 6 формы указывается уровень завершенности создания замещающих спутников дистанционного зондирования Земли высокого разрешения Республики Казахстан (%).
Приложение 24 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 16 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по уровню завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения по уровню завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 16-УЗ КСС.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Республиканский центр космической связи".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название проекта
Затраты на создание космической системы связи Республики Казахстан в отчетный год (равны выделенной на проект сумме из республиканского бюджета на отчетный год) (миллион теңге)
Полная стоимость проекта по созданию космической системы связи Республики Казахстан (миллион теңге)
Уровень завершенности в предыдущем году (%)
Уровень завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан (%)
1
2
3
4
5
6
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической
деятельности "Сведения
по уровню завершенности
создания космической
системы связи
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан" (индекс формы 16-УЗ КСС, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында жоба атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құруды аяқтауға арналған шығындар (миллион теңге) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың толық құны (миллион теңге) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында өткен жылғы аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі;
6. нысанның 6-бағанында Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтаудың жоғары шешімді алмастырушы спутниктерін құрудың аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
24-қосымша
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі бойынша мәліметтер".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 16-ҒБЖ.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: 202_ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жобаның атауы
Есепті жылы Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құруға арналған шығындар (есепті кезеңге республикалық бюджеттен жобаға бөлінген сомаға тең) (миллион теңге)
Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құру жобасының жалпы құны (миллион теңге)
Өткен жылғы аяқталу деңгейі (%)
Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі (%)
1
2
3
4
5
6
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
___________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Қазақстан
Республикасының ғарыштық
байланыс жүйесін құрудың
аяқталу деңгейі"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 16-ҒБЖ, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения по уровню завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название проекта;
3. в графе 3 формы указываются затраты на создания космической системы связи Республики Казахстан в отчетный год (равны выделенной на проект сумме из республиканского бюджета на отчетный год) (миллион теңге);
4. в графе 4 формы указывается полная стоимость проекта по созданию космической системы связи Республики Казахстан (миллион теңге);
5. в графе 5 формы указывается уровень завершенности в предыдущем году (%);
6. в графе 6 формы указывается уровень завершенности создания космической системы связи Республики Казахстан (%).
Приложение 25 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 362/НҚ
Приложение 17 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 августа 2025 года № 493/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 17-КЛИ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 202_ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "совместное предприятие "Байтерек".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Основная часть формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Название проекта
Срок реализации проекта
(год)
Сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний
1
2
3
4
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
в области космической деятельности
"Сведения о космическом
ракетном комплексе "Байтерек",
прошедший все этапы
комплексных и летных
испытаний"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний" (индекс формы 17-КЛИ, годовая)

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында жобаның атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында есепті жылы Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құруға арналған шығындар (есепті кезеңге республикалық бюджеттен жобаға бөлінген сомаға тең) (миллион теңге) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құру жобасының жалпы құны (миллион теңге) көрсетіледі;
5. нысанның 5-бағанында Өткен жылғы аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі;
6.нысанның 6-бағанында Қазақстан Республикасының ғарыштық байланыс жүйесін құрудың аяқталу деңгейі (%) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 362/НҚ Бұйрыққа
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 493/НҚ бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 17-КҰС.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: 202_ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Бәйтерек" бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі:
Жоба атауы
Жобаны іске асыру мерзімі (жыл)
Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер
1
2
3
4
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ғарыш қызметі
саласындағы әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Кешенді
және ұшу сынақтарының барлық
кезеңдерінен өткен "Бәйтерек"
ғарыш зымыран кешені
бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер"нысанын толтыру бойынша түсіндірме (нысанның индексі 17-КҰС, жылдық)

1. в графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области космической деятельности "Сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний" (далее – Форма) указывается порядковый номер;
2. в графе 2 формы указывается название проекта;
3. в графе 3 формы указывается срок реализации проекта (год);
4. в графе 4 формы указываются сведения о космическом ракетном комплексе "Байтерек", прошедший все этапы комплексных и летных испытаний.

1. Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер" нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. нысанның 2-бағанында жобаның атауы көрсетіледі;
3. нысанның 3-бағанында жобаны іске асыру мерзімі (жыл) көрсетіледі;
4. нысанның 4-бағанында Кешенді және ұшу сынақтарының барлық кезеңдерінен өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешені бойынша мәліметтер көрсетіледі.