О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июня 2026 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2026 года № 39087
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 12 июля 2026 года, за исключением абзацев второго и пятого пункта 4 Перечня, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июня 2026 года № 256
Перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 4-1/502 "О некоторых вопросах системы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11848) следующие изменения:
в Требованиях к созданию, функционированию и ликвидации фондов гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, условия участия хлебоприемных предприятий в системе гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 24 маусымдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 25 маусымда № 39087 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға тиіс және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін Тізбенің 4-тармағының екінші және бесінші абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 24 маусымдағы
№ 256 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4-1/502 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11848 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорларын құруға, олардың жұмыс iстеуі мен таратылуына қойылатын талаптар, астық қабылдау кәсiпорындарының астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру жүйесiне қатысу шарттарында:

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) информация о держателях зерновых расписок – цифровой документ, формируемый в государственном цифровом реестре держателей зерновых расписок и предоставляемый хлебоприемным предприятием Фонду;";
подпункт 11) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11) сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органе государственных доходов, полученных по запросу налогоплательщика (налогового агента) из цифровых систем органов государственных доходов в соответствии с Правилами ведения лицевых счетов, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16601).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Участник ежемесячно предоставляет Фонду информацию о держателях зерновых расписок из государственного цифрового реестра держателей зерновых расписок (далее – ГЦРДЗР), в целях мониторинга гарантируемых зерновых расписок.".
в Правилах получения гарантий фонда (фондов) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам и погашения обязательств по зерновым распискам фондом (фондами) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) выписка с лицевого счета по зерновой расписке из ГЦРДЗР;";
подпункт 6) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"6) отсутствия данных о зерновой расписке в ГЦРДЗР;".
2. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 288 "Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13931) следующие изменения:
заголовок настоящего приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный цифровой реестр держателей зерновых расписок";
пункт 1 настоящего приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму и объем передачи данных в государственный цифровой реестр держателей зерновых расписок из автоматизированной цифровой системы государственного земельного кадастра по земельным участкам, оформленным за хлебоприемными предприятиями, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) периодичность передачи данных в государственный цифровой реестр держателей зерновых расписок из автоматизированной цифровой системы государственного земельного кадастра по земельным участкам, оформленным за хлебоприемными предприятиями, согласно приложению 2 к настоящему приказу.".

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) астық қолхаттарын ұстаушылар туралы ақпарат – астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізілімінде қалыптастырылатын және астық қабылдау кәсіпорны Қорға беретін цифрлық құжат;";
11-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16601 болып тіркелген) бекітілген Жеке шоттарды жүргізу қағидаларына сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) сұранымы бойынша мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйелерінен алынған, есепке алынуы мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешегінің жоқтығы (бар болуы) туралы мәліметтер.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қатысушы кепілдік берілетін астық қолхаттарын мониторингтеу мақсатында ай сайын Қорға астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізілімінен (бұдан әрі – АҚҰМЦТ) астық қолхаттарын ұстаушылар туралы ақпаратты ұсынады.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорының (қорларының) кепiлдiктер алу және астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорының (қорларының) астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi өтеу қағидаларында:
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) АҚҰМЦТ-дан астық қолхаты бойынша дербес шотынан үзінді-көшірме;";
9-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) АҚҰМЦТ-да астық қолхаттары туралы деректердің болмауы;".
2. "Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді берудің нысандарын, көлемін және мерзімділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 288 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13931 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізіліміне деректерді берудің нысандарын, көлемін және мерзімділігін бекіту туралы";
осы бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінен астық қабылдау кәсіпорындарына ресімделген жер учаскелері бойынша деректерді астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізіліміне беру нысаны мен көлемі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінен астық қабылдау кәсіпорындарына ресімделген жер учаскелері бойынша деректерді астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізіліміне беру мерзімділігі бекітілсін.".

3. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 33 "Об утверждении Правил проведения открытого конкурса по определению регистратора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №18249) следующие изменения:
в Правилах проведения открытого конкурса по определению регистратора, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) регистраторская цифровая система (далее – цифровая система) – автоматизированная система ведения реестра, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации по зерновым распискам и их держателям;";
подпункты 2) и 3) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) копии документов по цифровой системе, владельцем которой является потенциальный регистратор:
акт испытаний с положительным результатом испытаний цифровой системы на соответствие требованиям кибербезопасности или протокол испытаний с положительным результатом испытаний на соответствие требованиям кибербезопасности;
3) прейскурант цен на оказание платных электронных услуг клиентам цифровой системы;";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Комиссия определяет соответствие представленных документов и потенциальных регистраторов требованиям пункта 12 настоящих Правил.
Для подтверждения наличия интеграционных взаимодействий цифровой системы с государственными системами и базами данных, указанными в пункте 3 Правил формирования и ведения государственного цифрового реестра держателей зерновых расписок, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 4-1/699 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12016), а также возможности проведения в цифровой системе операций с зерновыми расписками, в том числе с использованием технологий blockchain, потенциальный регистратор проводит для комиссии демонстрацию работы клиента в цифровой системе.
Демонстрация работы клиента в цифровой системе проводится на заседании комиссии после определения соответствия потенциального регистратора требованиям, указанным в пункте 12 настоящих Правил.
17. Если в течение срока представления конкурсных заявок представлена только одна конкурсная заявка, соответствующая требованиям, указанным в пункте 12 настоящих Правил, комиссия принимает решение об определении данного юридического лица регистратором.
Если в течение срока представления конкурсных заявок представлены несколько конкурсных заявок, соответствующих требованиям, указанным в пункте 12 настоящих Правил, комиссия определяет регистратора исходя из наименьшего размера ежегодной абонентской платы за годовое обслуживание лицевого счета клиента цифровой системы.
При этом, ежегодная абонентская плата за предоставление доступа хлебоприемному предприятию к государственному цифровому реестру держателей зерновых расписок составляет тридцати шестикратный размер месячного расчетного показателя, а ежегодная абонентская плата за годовое обслуживание лицевого счета клиента (держателя зерновой расписки, владельца зерна, залогодержателя) определяется потенциальным регистратором самостоятельно.";

3. "Тіркеушіні айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 33 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18249 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тіркеушіні айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тіркеуші цифрлық жүйе (бұдан әрі – цифрлық жүйе) – астық қолхаттары мен оларды ұстаушылар жөніндегі ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған, тізілімді жүргізудің автоматтандырылған жүйесі;";
12-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуетті тіркеуші иесі болып табылатын цифрлық жүйе бойынша құжаттардың көшірмелері:
цифрлық жүйені киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі бар сынақтар актісі немесе киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі бар сынақтар хаттамасы;
3) цифрлық жүйенің клиенттеріне ақылы электрондық қызметтер көрсетуге арналған бағалар прейскуранты.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Комиссия ұсынылған құжаттар мен әлеуетті тіркеушілердің осы Қағидалардың 12-тармағының талаптарына сәйкестігін айқындайды.
Цифрлық жүйенің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 4-1/699 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12016 болып тіркелген) бекітілген Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларының 3-тармағында көрсетілген мемлекеттік жүйелермен және дерекқорлармен интеграциялық өзара іс-қимылының болуын, сондай-ақ цифрлық жүйеде астық қолхаттарымен операциялар жүргізу, оның ішінде blockchain технологияларын пайдалана отырып жүргізу мүмкіндіктерін растау үшін әлеуетті тіркеуші комиссия үшін клиенттің цифрлық жүйедегі жұмысын көрсетуді жүргізеді.
Цифрлық жүйеде клиенттің жұмысын көрсету әлеуетті тіркеушінің осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестігі айқындалғаннан кейін комиссияның отырысында жүргізіледі.
17. Егер конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі ішінде осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін бір ғана конкурстық өтінім ұсынылса, комиссия осы заңды тұлғаны тіркеуші ретінде айқындау туралы шешім қабылдайды.
Егер конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі ішінде осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін бірнеше конкурстық өтінім ұсынылса, комиссия цифрлық жүйе клиентінің дербес шотына жылдық қызмет көрсеткені үшін жыл сайынғы абоненттік төлемақының ең аз мөлшерін негізге ала отырып тіркеушіні айқындайды.
Бұл ретте, астық қабылдау кәсіпорнына астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізіліміне рұқсат бергені үшін жыл сайынғы абоненттік төлем айлық есептік көрсеткіштің отыз алты еселенген мөлшерін құрайды, ал клиенттің (астық қолхатын ұстаушының, астық иесінің, кепіл ұстаушының) жеке шотына жылдық қызмет көрсетілгені үшін жыл сайынғы абоненттік төлемді әлеуетті тіркеуші дербес айқындайды.";

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 178 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22952) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:"
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" (далее – государственная услуга).";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее –услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала документы, указанные в пункте 8 Перечня.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество (зернохранилище, элеватор, хлебоприемный пункт) и его технических характеристиках, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги";

көрестілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 1 маусымдағы № 178 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22952 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды."
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды жолдайды.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке (астық сақтау орны, элеватор, астық қабылдау пункті) тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі."

подпункт 4) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Переоформление лицензии осуществляется при:
4) изменении адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты".
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется по основаниям, указанным в подпунктах 2) и 4) части первой настоящего пункта, если изменения адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов осуществляются посредством интеграции государственных цифровых систем.
В соответствии с пунктом 2 статьи 33 Закона о разрешениях и уведомлениях, при изменении наименования вида деятельности, для которых введен разрешительный порядок, лицензиат имеет право подать заявление о переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
Лицензиат, имеющий лицензию на вид деятельности, по которому произошло изменение наименования, вправе получить приложение к лицензии после предварительного переоформления лицензии.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пунктом 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
пункт 13-1 изложить в следующей редакции:
"13-1. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства" и услугодателю.
Министерство и услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;

9-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензияны қайта ресімдеу:
4) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін объект нақты көшірілместен, оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген кезде жүзеге асырылады.
Егер заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін объектінің орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көшелер атының өзгеруіне байланысты болса, онда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу осы тармақтың бірінші бөлімінің 2) және 4) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылмайды. Лицензиаттардың мекенжайларына мұндай өзгерістер мемлекеттік цифрлық жүйелерді біріктіру арқылы жүзеге асырылады.
Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 33-бабы 2-тармағына сәйкес рұқсат беру тәртібі енгізілген қызмет түрінің атауы өзгерген кезде, лицензиаттың лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу туралы өтініш беруге құқығы бар.
Атауы өзгерген қызмет түріне лицензиясы бар лицензиат лицензияны алдын ала қайта ресімдегеннен кейін лицензияға қосымша алуға құқылы.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
13-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13-1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Министрлік пен көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 3 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 4 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 199 "Об утверждении Правил субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28554) следующие изменения:
в Правилах субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
подпункт 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"1) копии документов, подтверждающих поставку национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса продовольственного зерна в мукомольные организаций (копия приказа на реализацию продовольственного зерна из портала государственного цифрового реестра держателей зерновых расписок, накладная на отпуск запасов в сторону, акт приема-передачи);";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Местный исполнительный орган с момента получения от национальной компании в сфере агропромышленного комплекса заявки с полным пакетом документов в течение 2 (двух) рабочих дней направляет счет к оплате на выплату субсидий, загружаемый в цифровую систему "Казначейство-Клиент", для перечисления субсидий на банковский счет национальной компании в сфере агропромышленного комплекса.
9. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию в цифровой системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.";

"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 1-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 3-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 4-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 21 маусымдағы № 199 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28554 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидаларында
6-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астық жеткізгенін растайтын құжаттардың көшірмелері (астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізілімі порталынан алынған азық-түліктік астық өткізуге арналған бұйрықтың көшірмесі, қорларды басқа жаққа жіберуге арналған жүкқұжат, қабылдау-тапсыру актісі);";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жергілікті атқарушы орган агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компаниядан құжаттардың толық топтамасымен бірге өтінімді алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде субсидияларды агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның банктік шотына аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шотын жібереді.
9. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ оларды сұраным бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілер бойынша мониторингінің цифрлық жүйесін құру жобасы шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім береді.";

приложение 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 и 7 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 67 "Об утверждении Правил выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, и Правил субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35770) следующие изменения:
в Правилах выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Администратор бюджетной программы в течение трех рабочих дней со дня получения реестра по перевозке зерна и сводную ведомость направляет счет к оплате по цифровой системе "Казначейство-клиент" на контрольный счет наличности оператора.";
в Правилах субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Администратор бюджетной программы в течение трех рабочих дней со дня получения от национальной компании в сфере агропромышленного комплекса документов, соответствующих настоящим Правилам, направляет счет к оплате по цифровой системе "Казначейство-клиент" на контрольный счет наличности национальной компании в сфере агропромышленного комплекса.".
Приложение 1
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам проведения
открытого конкурса по
определению регистратора
Форма
________________________
(государственный орган)
Заявка
Прошу допустить ________________________________________________
(указывается наименование юридического лица)
к участию в открытом конкурсе по определению регистратора.
Настоящим подтверждаем, что информационная система:
1) имеет веб-портальное решение;
2) использует свободную систему управления базами данных с открытым исходным кодом;
3) использует свободную операционную систему с открытым исходным кодом;
4) имеет акт о приемке в промышленную эксплуатацию цифровой системы в соответствии с законодательством об информатизации;
5) имеет акт испытаний с положительным результатом испытаний цифровой системы на соответствие требованиям кибербезопасности или протокол испытаний с положительным результатом испытаний на соответствие требованиям кибербезопасности;
6) использует blockchain-платформу для хранения данных цифровой системы об операциях с зерновыми расписками;

көрестілген Қағидаларға 2 және 3-қосымшалар осы Тізбеге 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларын және Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35770 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі астық тасымалдау жөніндегі тізілімді және жиынтық ведомості алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-клиент" цифрлық жүйесі бойынша төлем шотын оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотына жібереді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компаниядан осы Қағидаларға сәйкес келетін құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-клиент" цифрлық жүйесі арқылы агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның қолма-қол ақшаның бақылау шотына төлеу үшін шот жібереді."
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Тіркеушіні айқындау бойынша
ашық конкурс өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________
(мемлекеттік орган)
Өтінім
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы көрсетіледі)
тіркеушіні айқындау бойынша ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Осымен ақпараттық жүйе:
1) веб-порталдық шешімге ие екендігін;
2) ашық бастапқы коды бар дерекқорларды басқарудың бос жүйесін пайдаланатынын;
3) ашық бастапқы коды бар бос операциялық жүйені пайдаланатынын;
4) ақпараттандыру туралы заңнамаға сәйкес цифрлық жүйені өнеркәсіптік пайдалануға қабылдау туралы актіге ие екендігін;
5) цифрлық жүйені киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі бар сынақтар актісі немесе киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі бар сынақтар хаттамасына ие екендігін;
6) цифрлық жүйенің астық қолхаттарымен операциялар туралы деректерін сақтауға арналған blockchain-платформасы пайдаланатынын;

7) позволяет выполнять операции с зерновыми расписками в соответствии с Правилами формирования и ведения государственного цифрового реестра держателей зерновых расписок, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 4-1/699 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12016);
8) имеет интеграции с государственными системами и базами данных, в частности:
государственным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере разрешений и уведомлений – в отношении юридических лиц, имеющих лицензию на осуществление деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок;
государственным органом, осуществляющим регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности – в отношении информации, предоставляемой хлебоприемными предприятиями в депозитарий финансовой отчетности;
государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере государственной регистрации и государственного технического обследования недвижимого имущества – в отношении объектов недвижимости, зарегистрированных за хлебоприемными предприятиями;
государственным органом, осуществляющим регулирование в области земельных отношений – в отношении земельных участков, зарегистрированных за хлебоприемными предприятиями;
государственным органом, осуществляющим государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств – в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, зарегистрированных в реестре;
государственным органом по управлению государственным имуществом – в отношении лицензиаров хлебоприемных предприятий и их пространственных (географических) данных;
государственным органом, осуществляющим налоговое администрирование – в отношении данных по цифровым счетам-фактурам, выставленным хлебоприемными предприятиями и держателями зерновых расписок;
Национальной железнодорожной компанией – в отношении сведений о транспортировке зерна на внутреннем рынке и на экспорт;
государственным органом, осуществляющим формирование идентификационных номеров и ведение национальных реестров идентификационных номеров – в отношении физических лиц, зарегистрированных в реестре;
Национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан – в отношении использования участниками цифровой системы электронной цифровой подписи при совершении клиентами операций в цифровой системе;
платежной системой банка второго уровня – для осуществления клиентом операций с использованием опции "поставка против платежа";

7) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 4-1/699 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12016 болып тіркелген) бекітілген Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік цифрлық тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес астық қолхаттарымен операциялар орындауға мүмкіндік беретінін;
8) мемлекеттік жүйелермен және дерекқорлармен интеграцияланғанын, атап айтқанда:
астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензиясы бар заңды тұлғаларға қатысты – рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен;
астық қабылдау кәсіпорындары қаржылық есептілік депозитарийіне беретін ақпаратқа қатысты – бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен;
астық қабылдау кәсіпорындарына тіркелген жылжымайтын мүлік объектілеріне қатысты – жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және қызметті мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен;
астық қабылдау кәсіпорындарына тіркелген жер учаскелеріне қатысты – жер қатынастары саласындағы реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен;
тізілімде тіркелген заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысты – заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен;
астық қабылдау кәсіпорындарының лицензиарларына және олардың кеңістіктік (географиялық) деректеріне қатысты – мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі мемлекеттік органмен;
салықтық әкімшілендіруді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен – астық қабылдау кәсіпорындары және астық қолхаттарын ұстаушылар шығарған цифрлық шот-фактуралар жөніндегі деректерге қатысты;
астықты ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы мәліметтерге қатысты – Ұлттық темір жол компаниясымен;
тізілімде тіркелген жеке тұлғаларға қатысты – сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыруды және сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жүргізуді жүзеге асыратын мемлекеттік органмен;
клиенттер цифрлық жүйеде операциялар жүргізу кезінде ақпараттық жүйе қатысушыларының электрондық цифрлық қолтаңба пайдалануына қатысты – Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығымен;
клиенттің "төлемге қарсы жеткізу" опциясын пайдалана отырып операцияларды жүзеге асыруы үшін – екінші деңгейдегі банктің төлем жүйесімен интеграциясы бар екендігін;

9) функционирует 24 часа в сутки/7 дней в неделю, за исключением технических перерывов
Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Адрес и контактный телефон ______________________________________
__________ _____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии
на оказание услуг по складской
деятельности с выпуском
зерновых расписок"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
1) для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 10 (десять) рабочих дней;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 2 (два) рабочих дня;
3) для перевода лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), который составляет:

9) техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулігіне 24 сағат/аптасына 7 күн жұмыс істейтін цифрлық жүйені пайдалана отырып, қызметтер көрсетінін растаймыз.
Қоса беріліп отырған құжаттар:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Мекенжайы және байланыс телефоны_____________________________
__________ _______________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылғы "____" _______________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, оның ішінде заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 10 (он) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық нысанға ауыстыру үшін – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген оны алу тәсілдері
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыға ақылы негізде көрсетiледi. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді, ол Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабына сәйкес:

1) за выдачу лицензии – 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии. Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства". Лицензионный сбор не взимается:
1) при выдаче приложений к лицензии;
2) при выдаче лицензий и (или) приложений к лицензии по основаниям, предусмотренным статьей 44 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя; электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню; для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах; при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
1) заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;

1) лицензия бергені үшін – 10 (он) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияларды қайта ресімдегені үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды. Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады. Лицензиялық алым:
1) лицензияға қосымшаларды беру кезінде;
2) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабында көзделген негіздер бойынша лицензиялар және (немесе) лицензияларға қосымшаларды беру кезінде төленбейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші; осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтердің электрондық нысаны; лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері; заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;

2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
3) электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение, на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;
4) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню; для перевода лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат: заявление юридического лица на перевод лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат по форме согласно приложению 4 к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя. Справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество (зернохранилище, элеватор, хлебоприемный пункт) и его технических характеристиках, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 4-1/339 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11595) (далее – квалификационные требования);
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;

2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген, бөлу жүргізілген заңды тұлғаның лицензияны бөлініп шыққан заңды тұлғаға қайта ресімдеуге келіскені туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
4) осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны; лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа ауыстыру үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа ауыстыруға арналған өтініші. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке (астық сақтау орны, элеватор, астық қабылдау пункті) тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады. Цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер
1) заңды тұлғалардың осы санаты үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрiмен айналысуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 4-1/339 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11595 болып тіркелген) бекітілген астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;

6) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них. Основанием для отказа в оказании государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов. При реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги 8 (7172) 55-59-61, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
услуг по складской деятельности
с выпуском зерновых расписок"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица при отсутствии бизнес-идентификационного номера у юридического лица) Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)) Прилагается ______ листов. Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии. Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой (заполненной) мной информации.
Руководитель ______________________ _____________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года.
Приложение 4
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица при отсутствии бизнес- идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
_________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по следующему (им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілген қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің белгіленуі; Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін құжаттардың ұсынылмауы немесе тиісінше ресімделмеуі негіз болып табылады. Заңды тұлға-лицензиат бөліп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттардың ұсынылмауы немесе дұрыс ресімделмеуі;
2) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін мобильді қосымшада және пайдаланушының ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістерді пайдалана отырып авторизациядан өту керек, одан кейін "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжат қаралады. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефоны 8 (7172) 55-59-61, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші
Кімге _____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған кезде – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лерінің) толық атауы көрсетілсін)
__________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
__________________________________________________________________________
(почталық индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін), облыс, қала, аудан, елді мекен, көше
атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың нөмірі)
Электрондық почтасы ______________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факсы ____________________________________________________________________
Банктік шоты ______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы________________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
__________________ парақ қоса беріледі.
Осымен: барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы; барлық қоса беріліп отырған
құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.
Осымен мен ұсынған (толтырылған) ақпараттың дұрыстығына Қазақстан
Республикасы заңнамасына сәйкес жауапты болатынымды растаймын.
Басшы ______________________ _________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні:
20__ жылғы "__"____
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 4-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
3-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші
Кімге __________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен_________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (оның
ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған кезде, шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) _____________________________________________________
жүзеге асыруға арналған 20___жылғы "___"_________берілген
№ ___________________________ ___________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшалардың нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) (керегінің астын сызу)
_______________________________________________________________
төмендегі негіздер бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ________________________________________________________
преобразования _________________________________________________
присоединения __________________________________________________
выделения ______________________________________________________
разделения _____________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица лицензиата ____________
________________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица лицензиата _________
_________________________________________________________________
4) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ____________________________________________
__________________________________________________________________
5) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
__________________________________________________________________
Адрес юридического лица ___________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка) Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) ___ _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)) Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (при обращении через центр обслуживания населения).
Руководитель ___________________ _______________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения:
"__" _________ 20__ года.
Приложение 5
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 4
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
Заявление юридического лица на перевод лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица при отсутствии бизнес- идентификационного номера у юридического лица) прошу перевести лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) в электронный формат.
Адрес юридического лица ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)) Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _________________ _________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения:
"__" __________ 20____ года.
Приложение 6
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
возмещения расходов, понесенных
национальной компанией
в сфере агропромышленного комплекса
при реализации продовольственного
зерна для регулирующего
воздействия на внутренний рынок
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы и в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 1-ПЗ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: национальная компания в сфере агропромышленного комплекса
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта
№ п/п
Наименование мукомольной организации
Адрес местонахождения мукомольной организации
Договор поставки продовольственного зерна
Поставлено продовольственного зерна по фиксированной цене
номер
дата
объем, тонн
цена, тенге
сумма, тысячи тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" (индекс: форма 1-ПЗ, периодичность: ежемесячно)

1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
34-бабында белгіленген тәртіпке сәйкес заңды тұлға-лицензиаттың (тиісті ұяшықта Х
көрсетіңіз):
бірігу____________________________________________________________________
қайта құру _______________________________________________________________
қосылу___________________________________________________________________
бөліп шығару______________________________________________________________
бөліну____________________________________________________________________
жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға лицензиат атауының өзгеруі _____________________________________
__________________________________________________________________________
3) заңды тұлға лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _________________________
__________________________________________________________________________
4) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияларға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты
көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту
_________________________________________________________________________
5) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу талабының болуы
__________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(ел – шетелдік заңды тұлға үшін, почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық почтасы ______________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факсы ___________________________________________________________________
Банктік шоты ____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы ____________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
__________________ парақ қоса беріледі.
Осымен: барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы; барлық қоса беріліп отырған
құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде
қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады; өтініш беруші өтінішті (халыққа
қызмет көрсету орталығы арқылы жүгінген кезде) халыққа қызмет көрсету орталығы
жұмыскерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыруға келіседі
Басшы __________________________ ______________________________
(электрондық цифрлық қалтаңбасысы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"______
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
Тізбесіне 5-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
4-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа ауыстыруға арналған өтініші
Кімге __________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен_________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру
нөмірі болмаған кезде, шетелдік заңды тұлғаның филиалы
немесе өкілдігінің бизнес- сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауын көрсету)
жүзеге асыруға арналған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
электрондық форматқа ауыстыруды өтінемін.
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
_______________________________________________________________
(ел – шетелдік заңды тұлға үшін, почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факсы ________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің мекенжайы_________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Осымен барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы; лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.
Басшы _______________________ __________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні:
20__ жылғы "__" ______
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер
ету үшін азық-түліктік астықты
өткізу кезінде агроөнеркәсіптік
кешен саласындағы ұлттық
компанияның шеккен
шығыстарын өтеуді
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астық жеткізу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 1-АТА нысан
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _______
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырмасына дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Р/с №
Ұн тарту ұйымының атауы
Ұн тарту ұйымының орналасқан мекенжайы
Азық-түліктік астықты жеткізу шарты
Белгіленген баға бойынша азық-түліктік астықтың жеткізілгені
нөмірі
күні
көлемі тонна
бағасы, теңге
сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп
Атауы _______________________________________
Мекенжайы __________________________________
Телефоны ____________________________________
Электрондық почта мекенжайы ___________________
Орындаушы _________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "___" __________
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индексі: 1-АТА нысан, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" (далее – Форма 1).
2. Форма 1 заполняется национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса.
3. Форма 1 подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма 1 предоставляется национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы и в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно, до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
5. Форма заполняется на казахском и русском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы 1
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование мукомольной организации.
8. В графе 3 указывается адрес местонахождения мукомольной организации.
9. В графах 4 и 5 указываются номер и дата договора поставки продовольственного зерна.
10. В графах 6, 7 и 8 указываются объем, цена и сумма продовольственного зерна по фиксированной цене, поставленного в мукомольную организацию в соответствующем месяце.
Приложение 7
к Перечню приказов
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам субсидирования
возмещения расходов, понесенных
национальной компанией в сфере
агропромышленного комплекса
при реализации продовольственного
зерна для регулирующего
воздействия на внутренний рынок
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 2-ПЗ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта
№ п/п
Наименование мукомольной организации
Закуплено продовольственного зерна по фиксированной цене
Переработано продовольственного зерна, тонн
Получено продукции
Реализовано муки пшеничной первого сорта для производства хлеба пшеничного из муки первого сорта по фиксированной цене
объем, тонн
цена, тенге
сумма, тысячи тенге
мука пшеничная первого сорта, тонн
отрубей, тонн
объем, тонн
цена, тенге
сумма, тысячи тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Место для печати ____________________________
Дата сдачи отчета "____" ______________ 20__ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" (индекс: форма 2-ПЗ, периодичность: ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізді жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астықты жеткізу туралы есеп" жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – 1-нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 1-нысанды агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания толтырады.
3. 1-нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. 1-нысанды агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырмасына дейін ұсынады.
5. 1-нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. 1-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда ұн тарту ұйымының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда ұн тарту ұйымының орналасқан жерінің мекенжайы көрсетіледі.
9. 4 және 5-бағандарда азық-түліктік астықты жеткізу шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 6, 7 және 8-бағандарда тиісті айда ұн тарту ұйымына белгіленген баға бойынша жеткізілген азық-түліктік астықтың көлемі, бағасы және сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер
ету үшін азық-түліктік астықты
өткізу кезінде агроөнеркәсіптік
кешен саласындағы ұлттық
компанияның шеккен
шығыстарын өтеуді субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 2-АТА нысаны
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _______
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырма бесіне дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп
Р/с №
Ұн тарту ұйымының атауы
Белгіленген баға бойынша сатып алынған азық-түліктік астық
Өңделген азық-түліктік астық, тонна
Алынған өнім
Белгіленген баға бойынша бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нан өндіру үшін өткізілген бірінші сұрыпты бидай ұны
көлемі, тонна
бағасы, теңге
сомасы, мың теңге
бірінші сұрыпты бидай ұны, тонна
кебек, тонна
көлемі, тонна
бағасы, теңге
сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
Атауы _______________________________________
Мекенжайы __________________________________
Телефоны ____________________________________
Электрондық почта мекенжайы ___________________
Орындаушы _________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Мөрге арналған орын ______________________________
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "___" __________
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2-АТА нысан, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" (далее – Форма 2).
2. Форма 2 заполняется местными исполнительными органами области, города республиканского значения и столицы.
3. Форма 2 подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма 2 предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения и столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
5. Форма заполняется на казахском и русском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы 2
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование мукомольной организации.
8. В графе 3, 4 и 5 указывается объем, цена и сумма закупленного продовольственного зерна по фиксированной цене.
9. В графе 6 указывается общий объем переработанного продовольственного зерна в тоннах.
10. В графах 7 и 8 указываются объемы полученной продукции – муки пшеничной первого сорта и отрубей в тоннах.
11. В графах 9, 10 и 11 указываются объем, цена и сумма реализованной муки пшеничной первого сорта для производства хлеба пшеничного из муки первого сорта по фиксированной цене.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – 2-нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 2-нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. 2-нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. 2-нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырма бесіне дейін ұсынады.
5. 2-нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. 2-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда ұн тарту ұйымының атауы көрсетіледі.
8. 3, 4 және 5-бағандарда белгіленген баға бойынша сатып алынған азық-түліктік астықтың көлемі, бағасы және сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда өңделген азық-түліктік астықтың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі.
10. 7 және 8-бағандарда алынған өнімнің – бірінші сұрыпты бидай ұны мен кебектің көлемі тоннамен көрсетіледі.
11. 9, 10 және 11-бағандарда белгіленген баға бойынша бірінші сұрыпты ұннан бидай нанын өндіру үшін өткізілген бірінші сұрыпты бидай ұнының көлемі, бағасы және сомасы көрсетіледі.