О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 июня 2026 года № 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2026 года № 39072
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 12 июля 2026 года, за исключением абзацев второго и пятого пункта 1, абзацев второго и пятого пункта 2, абзацев второго и пятого пункта 3, приложения 3 Перечня которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики Агентства
по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2026 года № 248
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 "Об утверждении Правил аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11773) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 22 маусымдағы № 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 24 маусымда № 39072 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға тиіс және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың екінші және бесінші абзацтарын, 2-тармақтың екінші және бесінші абзацтарын, 3-тармақтың екінші және бесінші абзацтарын, Тізбенің 3-қосымшасын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан      Республикасы
Жасанды      интеллект       және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан      Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан      Республикасы
Өнеркәсіп       және       құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан       Республикасы
Сауда       және       интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан       Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан       Республикасы
Стратегиялық       жоспарлау       және
реформалар       агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 22 маусымдағы
№ 248 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве" и подпунктом 1) статьи 10, подпунктом 3-1) статьи 14 и статьей 21-3 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Правилах аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве" (далее – Закон о семеноводстве), подпунктом 1) статьи 10, подпунктом 3-1) статьи 14 и статьей 21-3 Закона Республики "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, а также порядок оказания государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее – государственная услуга).".
подпункты 5), 12) и 13) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) заявитель (далее – (заявитель (услугополучатель)) – физическое или юридическое лицо, подавшее заявление на веб-портале "цифрового правительства" (далее – портал) для прохождения аттестации и получения свидетельства об аттестации;";
12) оператор "цифрового правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об информатизации", на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним цифровой инфраструктуры "цифрового правительства";
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к элитно-семеноводческим хозяйствам согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к семеноводческим хозяйствам согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к реализаторам семян согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Филиалы и представительства юридических лиц самостоятельно подают заявления.
Заявитель (услугополучатель) подает заявление в адрес местного исполнительного органа (услугодателя), на территории которой расположен земельный участок и материально-техническая база хозяйствующего субъекта.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" изложен в приложении 8 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справку о регистрации (перерегистрации) юридического лица, местный исполнительный орган (услугодатель) получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При сдаче заявителем (услугополучателем) всех необходимых документов в подтверждение принятия заявления в "личном кабинете" заявителя (услугополучателя) отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, 14-бабының 3-1) тармақшасына және 21-3-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Тұқым шаруашылығы туралы заң) 6-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі –Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, 14-бабының 3-1) тармақшасына және 21-3-бабына сәйкес әзірленді және бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау тәртібін, сондай-ақ "Бірегей, элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 5), 12) және 13) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өтініш беруші (бұдан әрі – өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы)) - аттестаттаудан өту және аттестаттау туралы куәлік алу үшін "цифрлық үкімет" веб-порталына (бұдан әрі – портал) өтініш берген жеке немесе заңды тұлға;
12) "цифрлық үкіметтің" операторы (бұдан әрі – оператор) – өзіне бекітіп берілген "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес бірегей тұқым өндірушілерге қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарына қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес тұқым өсіру шаруашылықтарына қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
осы Қағидаларға 7-қосымшаларға сәйкес тұқым өткізушілерге қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны.
Заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері өз бетінше өтініш береді.
Өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) аумағында шаруашылық жүргізуші субъектінің жер учаскесі және материалдық-техникалық базасы орналасқан жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) атына өтініш береді.
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші репродукциялы тұқымдар өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 8-қосымшада көрсетілген.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде өтініштің қабылданғанын растау ретінде өтініш берушінің (көрсетілетін қызметті алушының) "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрінеді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. В случае сбоя цифровой системы, содержащей сведения для оказания государственной услуги, рабочий орган незамедлительно с момента обнаружения возникновения технического сбоя уведомляет об этом оператора.
В этом случае оператор составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с рабочим органом.
Рабочий орган обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила местным исполнительным органам (услугодателю), оператору и в Единый контакт-центр.";
дополнить пунктами 13-1, 13-2, 13-3 и 13-4 следующего содержания:
"13-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
13-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
13-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 13-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;
2) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 13-2 настоящих Правил, – до определения позиции государственным органом или до вступления в законную силу судебного акта.
13-4. Услугодатель по ходатайству услугополучателя или по своей инициативе приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:

"13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, жұмыс органы техникалық істен шығу пайда болған сәттен бастап дереу бұл туралы операторды хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор техникалық проблема туралы еркін нысанда хаттама жасайды және оған жұмыс органы қол қояды.
Жұмыс органы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органдарға (көрсетілетін қызметті берушіге), операторға және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
мынадай мазмұндағы 13-1, 13-2, 13-3 және 13-4-тармақтармен толықтырылсын:
"13-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
13-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
13-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 13-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;
2) осы Қағидалардың 13-2-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік орган ұстанымды айқындағанға дейін немесе сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
13-4. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша немесе өз бастамасы бойынша мынадай жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету процесін тоқтата тұрады:

1) действия непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказанию услуги. Под действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказания государственной услуги, понимается введение чрезвычайного положения, угроза или возникновение чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера;
2) нахождения услугополучателя в служебной командировке, в медицинской организации на стационарном лечении, превышающих срок оказания государственной услуги, за исключением случаев получения услуги его законными представителями.";
подпункт 2) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления свидетельства об аттестации, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
в приложении 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню:
приложение 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню:
2. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 4-2/602 "Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11879) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8-4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве" и подпунктом 1) статьи 10, подпунктом 3-1) статьи 14 и статьей 21-3 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 3 исключить;
в Правилах проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8-4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве" (далее – Закон о семеноводстве), подпунктом 1) статьи 10, подпунктом 3-1) статьи 14 и статьей 21-3 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), Законом Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений" (далее – Закон об охране селекционных достижений) и определяют порядок проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений, а также порядок оказания государственной услуги "Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность" (далее – государственная услуга).";

1) қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі. Мемлекеттік қызметті көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі деп төтенше жағдайды енгізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері немесе оның туындауы түсініледі;
2) көрсетілетін қызметті алушының оның заңды өкілдерінің көрсетілетін қызметті алу жағдайларын қоспағанда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінен асатын мерзімде қызметтік іссапарда, медициналық ұйымда стационарлық емделуде болуы.";
17-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік цифрлық жүйелерде ақпараты қамтылған құжаттарды қоспағанда, аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 4-2/602 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11879 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 8-4) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына, 14-бабының 3-1) тармақшасына және 21-3-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынақтан өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Тұқым шаруашылығы туралы заң) 6-бабы 1-тармағының 8-4) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына, 14-бабының 3-1) тармақшасына және 21-3-бабына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы заң) сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынақтан өткізу тәртібін, сондай-ақ "Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";

подпункты 9) и 10) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"9) оператор "цифрового правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об информатизации", на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним цифровой инфраструктуры "цифрового правительства";
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. В случае сбоя цифровой системы, содержащей сведения для оказания государственной услуги Государственная комиссия незамедлительно уведомляет оператора.
В этом случае оператор в течение 1 (одного) рабочего дня составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Государственная комиссия обеспечивает внесение данных о стадии принятия заявки в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.";
дополнить пунктами 61-1, 61-2, 61-3 и 61-4 следующего содержания:
"61-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
61-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
61-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 61-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;

2-тармақтың 9) және 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "цифрлық үкіметтің" операторы (бұдан әрі – оператор) – "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, бекітіліп берілген "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген заңды тұлға;
10) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, Мемлекеттік комиссия операторды дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде еркін нысанда техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
Мемлекеттік комиссия Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне өтінімді қабылдау сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 61-1, 61-2, 61-3 және 61-4-тармақтармен толықтырылсын:
"61-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
61-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
61-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 61-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;

2) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 61-2 настоящих Правил, – до определения позиции государственным органом или до вступления в законную силу судебного акта.
61-4. Услугодатель по ходатайству услугополучателя или по своей инициативе приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) действия непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказанию услуги. Под действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказания государственной услуги, понимается введение чрезвычайного положения, угроза или возникновение чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера;
2) нахождения услугополучателя в служебной командировке, в медицинской организации на стационарном лечении, превышающих срок оказания государственной услуги, за исключением случаев получения услуги его законными представителями.";
приложения 6 и 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20209) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) статьи 10, подпунктом 3-1) статьи 14 и статьей 21-3 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
В Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10, подпунктом 3-1) статьи 14 и статьей 21-3 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок предоставления бюджетных субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии), а также порядок оказания государственных услуг.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, который предусматривает внесение изменений и (или) дополнений информирует оператора "цифрового правительства" и Единый контакт-центр о внесенных изменениях и (или) дополнениях.";

2) осы Қағидалардың 61-2-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік орган ұстанымды айқындағанға дейін немесе сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
61-4. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша немесе өз бастамасы бойынша мынадай жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету процесін тоқтата тұрады:
1) қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі. Мемлекеттік қызметті көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі деп төтенше жағдайды енгізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері немесе оның туындауы түсініледі;
2) көрсетілетін қызметті алушының оның заңды өкілдерінің көрсетілетін қызметті алу жағдайларын қоспағанда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінен асатын мерзімде қызметтік іссапарда, медициналық ұйымда стационарлық емделуде болуы.";
көрсетілген Қағидаларға 6 және 7-қосымшалар осы Тізбеге 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, 14-бабының 3-1) тармақшасына және 21-3-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1)тармақшасына, 14-бабының 3-1) тармақшасына және 21-3-бабына сәйкес әзірленді және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджеттік субсидияларды (бұдан әрі – субсидиялар) тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде беру тәртібін және мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайды.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын және Бірыңғай байланыс орталығын хабардар етеді.";

подпункты 13), 14), 15), 21) и 22) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"13) цифровой реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной цифровой системе субсидирования;
14) государственная цифровая система субсидирования (далее – ГЦСС) – организационно-упорядоченная совокупность цифровых технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "цифрового правительства" и аграрным ситуационным центром, регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;
15) веб-портал государственной цифровой системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГЦСС;
21) веб-портал "цифрового правительства" – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
22) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в области сельского хозяйства (далее – Управление), в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуальных помесячных планов финансирования по соответствующим направлениям субсидирования (далее – План финансирования) размещает их на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГЦСС.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. По заявкам (переводным заявкам), в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренный в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки.
При превышении объемов заявленных субсидий над суммами, предусмотренными в местном бюджете по соответствующей бюджетной программе, дополнительные средства из местного бюджета выделяются путем внесения изменений в решение маслихата об утверждении соответствующего местного бюджета в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан. Объемы субсидий по направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил, размещаются в ГЦСС.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 13), 14), 15), 21) және 22) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"13) субсидиялауға арналған өтінімдердің цифрлық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
14) субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі (бұдан әрі – СМЦЖ) – субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған, "цифрлық үкіметтің" веб-порталымен және аграрлық ахуалдық орталықпен өзара іс-қимыл жасасуға, субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің (өтпелі өтінімнің) субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, цифрлық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып реттелген жиынтығы;
15) субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, СМЦЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
21) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын цифрлық жүйе;
22) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ЖАО-ның құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – Басқарма) субсидиялаудың тиісті бағыттары бойынша ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарлары (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оларды ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМЦЖ-да орналастырады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Субсидиялар көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидияларды төлеу өтінім берілген сәттен кейінгі келесі айдан бастап кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
Мәлімделген субсидиялар көлемдері тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша жергілікті бюджетте көзделген сомалардан асып кеткен жағдайда, жергілікті бюджеттен қосымша қаражат Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті жергілікті бюджетті бекіту туралы мәслихат шешіміне өзгерістер енгізу жолымен бөлінеді. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша субсидиялар көлімі СМЦЖ-ға орналастырылады.";
10-тармақ мынадай реадкцияда жазылсын:

"10. МИО в срок до 30 декабря соответствующего года для мониторинга субсидирования представляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий по формам согласно приложению 1-2 к Правилам, сформированную и выгруженную из ГЦСС по направлениям, указанным в пункте 3 Правил.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений" изложен в приложении 1-1 к Правилам (далее – Перечень № 1).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" изложен в приложении 2 к Правилам (далее – Перечень № 2).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" изложен в приложении 3 к Правилам (далее – Перечень № 3).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" изложен в приложении 4 к Правилам (далее – Перечень № 4).
МИО обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В случае сбоя ГЦСС, содержащих сведения для выдачи субсидий, МИО незамедлительно уведомляет Министерство по предоставлению доступа к ГЦСС о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГЦСС.
Информационное взаимодействие веб-портала "цифрового правительства" и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".";
дополнить пунктами 13-1, 13-2, 13-3 и 13-4 следующего содержания:
"13-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.

"10. ЖАО субсидиялауды мониторингтеу үшін тиiстi жылдың 30 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке осы Қағидалардың 1-2-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша қалыптастырылған және СМЦЖ-дан жүктеп алынған субсидияны пайдалану туралы жиынтық ақпарат ұсынады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 1 тізбе) осы Қағидаларға 1-1-қосымшада жазылған.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – №2 тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 3 тізбе) осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 4 тізбе) осы Қағидаларға 4-қосымшада жазылған.
ЖАО Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес субсидия алу сатысы туралы деректердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Субсидия беру үшін мәліметтерді қамтыған СМЦЖ-да іркіліс болған жағдайда, ЖАО СМЦЖ-ға қолжетімділікті бере отырып, туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблемалар туралы хаттама жасайды және оны СМЦЖ-ға орналастырады.
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 13-1, 13-2, 13-3 және 13-4-тармақтармен толықтырылсын:
"13-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.

13-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
13-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 13-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;
2) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 13-2 настоящих Правил, – до определения позиции государственным органом или до вступления в законную силу судебного акта.
13-4. Услугодатель по ходатайству услугополучателя или по своей инициативе приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) действия непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказанию услуги. Под действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказания государственной услуги, понимается введение чрезвычайного положения, угроза или возникновение чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера;
2) нахождения услугополучателя в служебной командировке, в медицинской организации на стационарном лечении, превышающих срок оказания государственной услуги, за исключением случаев получения услуги его законными представителями.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.
Электронная счет-фактура запрашивается из цифровой системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ЦС ЭСФ) в режиме "запрос – ответ" с подтверждением контрагента в ЦС ЭСФ до подачи заявки (переводной заявки) в ГЦСС (запрошенная электронная счет-фактура автоматически блокируется в ЦС ЭСФ при подтверждении использования электронной счет-фактуры для получения мер государственной поддержки).
При этом, в рамках механизма авансового субсидирования затраты приобретенных удобрений подтверждаются производителем удобрений путем загрузки электронной счета-фактуры в формате "XML (eXtensible Markup Language)", выгруженной из ЦС ЭСФ.
В случае неполучения сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидий (при неиспользовании электронной счета-фактуры для получения мер государственной поддержки), по обращению сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) руководителем Управления посредством ГЦСС в течение 5 (пяти) рабочих дней осуществляется разблокировка электронных счетов-фактур.
В случае отзыва, аннулирования и корректировки электронных счетов-фактур, связанных с изменением суммы и использованных для получения субсидий, получатель субсидий возвращает полученные субсидии в МИО.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

13-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
13-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 13-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;
2) осы Қағидалардың 13-2-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік орган ұстанымды айқындағанға дейін немесе сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
13-4. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша немесе өз бастамасы бойынша мынадай жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету процесін тоқтата тұрады:
1) қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі. Мемлекеттік қызметті көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі деп төтенше жағдайды енгізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері немесе оның туындауы түсініледі;
2) көрсетілетін қызметті алушының оның заңды өкілдерінің көрсетілетін қызметті алу жағдайларын қоспағанда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінен асатын мерзімде қызметтік іссапарда, медициналық ұйымда стационарлық емделуде болуы.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
Электрондық шот-фактура электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі цифрлық жүйеден (бұдан әрі – ЭШФ ЦЖ) СМЦЖ-ға өтінім (өтпелі өтінім) бергенге дейін ЭШФ ЦЖ-да контрагентті растай отырып, "сұраным-жауап" режимінде сұратылады (сұратылған электрондық шот-фактура мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдалануды растау кезінде ЭШФ ЦЖ-да автоматты түрде бұғатталады).
Бұл ретте, аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде сатып алынған тыңайтқыштардың шығындарын тыңайтқыш өндіруші ЭШФ ЦЖ-дан алынған "XML (eXtensible Markup Language)" форматындағы электрондық шот-фактураны жүктеу арқылы растайды.
Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидияларды алмаған жағдайда (мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдаланбаған кезде), ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) өтініші бойынша Басқарма басшысы СМЦЖ арқылы 5 (бес) жұмыс күні ішінде электрондық шот-фактураларды бұғаттан шығаруды жүзеге асырады.
Соманың өзгеруіне байланысты және субсидияларды алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралар қайтарып алынған, жойылған және түзетілген жағдайда, субсидия алушы алынған субсидияларды ЖАО-ға қайтарады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений (далее – перечень и нормы субсидий) предоставляются сопроводительным письмом за подписью заместителя акима области, города республиканского значения, столицы, на одобрение в Министерство не позднее 1 декабря соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству перечня и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты затрат по каждой субсидируемой культуре, согласованные с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющимися резидентами Республики Казахстан), а также подтверждающие согласование перечня и норм субсидий с региональной палатой предпринимателей и общественным советом области, города республиканского значения, столицы.
Нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур в закрытом грунте устанавливаются на один культурооборот овощных культур по итогам полученных всходов (не менее 95% прижившейся рассады на 1 квадратный метр). При этом в расчете затрат в отапливаемых промышленных тепличных комплексах и в фермерских теплицах учитываются затраты 1 (одного) культурооборота овощных культур, включающие расходы на электроэнергию, газ, уголь в зимне-весенний, либо осенне-зимний периоды. Неотапливаемые теплицы не субсидируются.
Министерство в течение десяти рабочих дней соответствующим сопроводительным письмом возвращает перечень и нормы субсидий – в случае положительного решения, либо направляет на доработку перечень и нормы субсидий – в случае отрицательного решения. Срок доработки перечня и норм субсидий МИО составляет пять рабочих дней.
Перечень и нормы субсидий утверждаются постановлением МИО не позднее 30 декабря соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГЦСС и на официальном интернет-ресурсе МИО.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой, второй, третьей, четвертой и пятой настоящего пункта.";
пункт 17-1 изложить в следующей редакции:
"17-1. Ежегодно Управлением создается комиссия по обследованию всходов семян/рассад овощных культур в закрытом грунте (далее – Комиссия по обследованию всходов семян/рассад овощных культур) из числа сотрудников МИО (в том числе районных/городских) и организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций. Председателем Комиссии по обследованию всходов семян/рассад овощных культур является руководитель Управления.
Члены Комиссии по обследованию всходов семян/рассад овощных культур регистрируются Управлением в ГЦСС.

"17. Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған басым дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары (бұдан әрі – тізбе және субсидиялар нормалары) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі орынбасарының қолы қойылған ілеспе хатпен тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей Министрлікке мақұлдауға беріледі.
Тізбені және субсидиялар нормаларын Министрлікке мақұлдауға берген кезде субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін (ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдармен келісілген әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелері), сондай-ақ тізбенің және субсидиялар нормаларының өңірлік кәсіпкерлер палатасымен және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық кеңесімен келісілгенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Жабық топырақта басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған субсидиялар нормалары алынған өсінділердің қорытындылары бойынша көкөніс дақылдарының бір дақыл айналымына белгіленеді (1 шаршы метрге тамыр жайған көшеттердің кемінде 95%). Бұл ретте жылытылатын өнеркәсіптік жылыжай кешендеріндегі және фермерлік жылыжайлардағы шығындарды есептеуде қысқы-көктемгі немесе күзгі-қысқы кезеңдердегі электр энергиясына, газға, көмірге арналған шығыстардан тұратын көкөніс дақылдарының 1 (бір) дақыл айналымының шығындары ескеріледі. Жылытылмаған жылыжайлар субсидияланбайды.
Министрлік оң шешім шығарған жағдайда, он жұмыс күні ішінде тізбені және субсидиялар нормаларын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады не теріс шешім шығарған жағдайда, тізбені және субсидиялар нормаларын пысықтауға жолдайды. ЖАО-ның тізбені және субсидиялар нормаларын пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Тізбе және субсидиялар нормалары ЖАО-ның қаулысымен тиісті жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМЦЖ-да және ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Тізбеге және субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші, екінші, үшінші, төртінші және бесінші бөлімдерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.";
17-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17-1. Жыл сайын Басқарма ЖАО (оның ішінде аудандық/қалалық) және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын ұйымдардың қызметкерлері қатарынан жабық топырақта көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия) құрады. Басқарма басшысы Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссияның төрағасы болып табылады. Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелерін Басқарма СМЦЖ-да тіркейді.

Для обследования овощных культур, возделываемых в закрытом грунте в промышленных тепличных комплексах и в фермерских теплицах, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает предварительную заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.
Члены Комиссии по обследованию всходов семян/рассад овощных культур в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия предварительной заявки осуществляют проверку документов, осмотр земельных участков сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), на наличие всходов семян/рассад овощных культур в закрытом грунте в промышленных тепличных комплексах или в фермерских теплицах.
На каждого сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) направляется не менее 2 (двух) специалистов, определяемые Комиссией по обследованию всходов семян/рассад овощных культур.
Осмотр в промышленных тепличных комплексах или в фермерских теплицах осуществляется в присутствии сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) или его доверенного лица и по результатам оформляется акт осмотра по форме согласно приложению 4-2 к настоящим Правилам.";
подпункты 1), 4) и 5) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к Правилам, либо заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте по форме согласно приложению 5-1 к Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства";
4) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости;
при возделывании сельскохозяйственных культур в закрытом грунте – наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости. Перечень тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГЦСС Управлением.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии:
при сдаче продукции на переработку членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при сдаче продукции на переработку сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии при сдаче продукции на переработку крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

Өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде және фермерлік жылыжайларда жабық топырақта өсірілетін көкөніс дақылдарын зерттеп-қарау үшін ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға алдын ала өтінім береді.
Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелері алдын ала өтінім қабылданған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жер учаскелерін, өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде немесе фермерлік жылыжайларда жабық топырақта көкөніс дақылдары тұқымдары/көшеттері өсінділерінің бар-жоғын қарап-тексеруді жүзеге асырады.
Әрбір ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия айқындайтын кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде немесе фермерлік жылыжайларда қарап-тексеру ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) немесе оның сенім білдірілген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 4-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарап-тексеру актісі ресімделеді.";
20-тармақтың 1), 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінімді не "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінімді беруі;
4) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМЦЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде);
жабық топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу кезінде – ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМЦЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМЦЖ-ға Басқарма орналастырады.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарөндірушілердің субсидия алуына өтінім береді. Бұл ретте, ауылшартауарөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім береді:
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативінің мүшелері тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативі тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте, ауылшаркооперативіне мүшелік өтінімге ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен алынған үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік нысанында ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар өнімді өңдеуге шаруа немесе фермерлік қожалықтар тапсырған жағдайда, субсидияға өтінім береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

5) подтверждении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) факта реализации приоритетных культур на перерабатывающее предприятие в результате информационного взаимодействия ГИСС с ЦС ЭСФ.
Подтверждение факта реализации не требуется для сахарных заводов и крахмалопаточных заводов, самостоятельно осуществляющих производство сахарной свеклы и кукурузы на зерно на землях сельскохозяйственного назначения и самостоятельно осуществляющих переработку данной продукции.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Управление в соответствии с Планом финансирования в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 27 настоящих Правил формирует в ГЦСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в цифровую систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Субсидии на производство посадочного материала выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства";
2) регистрации поданной оригинатором заявки в ГЦСС;
3) наличии в ГЦСС лицевого счета оригинатора, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГЦСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждении затрат оригинатора за фактически реализованный посадочный материал в результате информационного взаимодействия ГЦСС и ЦС ЭСФ;
5) наличии у оригинатора земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости.";
В случае подачи заявки оригинатором, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, земельные участки которых зарегистрированы за их членами, допускается подтверждение наличия земельных участков, правоустанавливающими и идентификационными документами на земельные участки, сканированные электронные копии которых размещаются в ГЦСС.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Управление в соответствии с Планом финансирования в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 37 настоящих Правил формирует в ГЦСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в цифровую систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа в Личный кабинет оригинатора.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:

5) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) басым дақылдарды өңдеуші кәсіпорынға өткізу фактісін СМАЖ-дың ЭШФ ЦЖ-мен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде растауы.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде қант қызылшасы мен дәндік жүгері өндіруді өз бетінше жүзеге асыратын және аталған өнімді өңдеуді өз бетінше жүзеге асыратын қант зауыттары мен крахмал-сірне зауыттары үшін өткізу фактісін растау талап етілмейді.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес Басқарма осы Қағидалардың 27-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМЦЖ-да қалыптастырады және электрондық құжат нысанында субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жолданады.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім беру;
2) оригинатор берген өтінімді СМЦЖ-да тіркеу;
3) СМЦЖ-да оригинатордың деректері СМЦЖ-дың "Заңды тұлғала" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) СМЦЖ бен ЭШФ ЦЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде нақты өткізілген отырғызу материалы үшін оригинатордың жұмсалған шығындарын растау;
5) оригинаторда СМЦЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Шаруа немесе фермер қожалығы нысанында құрылған, жер учаскелері мүшелерінің атына тіркелген оригинатор өтінім берген жағдайда, жер учаскелерінің бар екенін жер учаскелеріне арналған құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаттарымен растауға жол беріледі, олардың сканерленген электрондық көшірмелері СМЦЖ-да орналастырылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес Басқарма осы Қағидалардың 37-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМЦЖ-да қалыптастырады және электрондық құжат нысанында субсидиялардың аударылғаны туралы хабарламаны оригинатордың Жеке кабинетіне жолдайды.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"40. Управление размещает в ГЦСС перечень производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств и реализаторов семян по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При этом в течение 2 двух рабочих дней после выдачи свидетельства об аттестации, переаттестации либо прекращении действия свидетельства об аттестации в соответствии с Правилами аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11773) (далее – Правила аттестации), Управление вносит в ГЦСС соответствующие изменения в перечень производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств и реализаторов семян.
Предельные нормы высева семян сельскохозяйственных культур размещаются Управлением в ГЦСС на основе заключений научных организаций аграрного профиля, имеющих аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющихся резидентами Республики Казахстан. При расчете субсидий, в случае применения нормы высева, превышающей предельную норму высева, субсидии рассчитываются по предельной норме высева.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Ежегодно Управлением создается комиссия по обследованию многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – Комиссия по обследованию многолетних насаждений) из числа сотрудников МИО (в том числе районных/городских) и организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций. Председателем Комиссии по обследованию многолетних насаждений является руководитель Управления.
Члены Комиссии по обследованию многолетних насаждений регистрируются Управлением в ГЦСС.
Для обследования многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, включая насаждения земляники (клубники) одного (двух) года использования, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает предварительную заявку на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".
Члены Комиссии по обследованию многолетних насаждений в течение десяти рабочих дней осуществляют проверку документов, осмотр земельных участков сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), обследование многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, заложенных сельхозтоваропроизводителями (сельхозкооперативами) элитными саженцами.
На каждого сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) направляется не менее 2 (двух) специалистов, определяемые Комиссией по обследованию многолетних насаждений.
Обследование осуществляется в присутствии сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) или его доверенного лица и по результатам оформляется акт обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – акт обследования).";
пункт 43 изложить в следующей редакции:

"40. Басқарма СМЦЖ-да осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей тұқым өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының, тұқым өсіру шаруашылықтарының және тұқым өткізушілердің тізбесін орналастырады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) бекітілген Бірегей және элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларына (бұдан әрі – Аттестаттау қағидалары) сәйкес аттестаттау, қайта аттестаттау туралы куәлік берілгеннен не аттестаттау туралы куәліктің қолданылуы тоқтатылғаннан кейін 2 екі жұмыс күні ішінде Басқарма СМЦЖ-да бірегей тұқым өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының, тұқым өсіру шаруашылықтарының және тұқым өткізушілердің тізбесіне тиісті өзгерістер енгізеді.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымын себудің шекті нормаларын Басқарма СМЦЖ-да ғылыми және шекті ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдардың қорытындылары негізінде орналастырады. Субсидияларды есептеу кезінде себудің шекті нормасынан асатын себу нормасы қолданылған жағдайда, субсидиялар себудің шекті нормасы бойынша есептеледі.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Жыл сайын Басқарма ЖАО-ның (оның ішінде аудандық/қалалық) және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын ұйымдардың қызметкерлері қатарынан жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия) құрады. Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссияның төрағасы Басқарма басшысы болып табылады.
Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелерін Басқарма СМЦЖ-да тіркейді.
Бір (екі) жыл пайдаланылған бүлдірген (құлпынай) екпелерін қоса алғанда, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау үшін ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға алдын ала өтінім береді.
Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелері он жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жер учаскелерін қарап-тексеруді, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) элиталық көшеттермен отырғызған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарауды жүзеге асырады.
Әрбір ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия айқындаған кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Зерттеп-қарау ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) немесе оның сенім білдірілген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отырғызылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі (бұдан әрі – зерттеп-қарау актісі) ресімделеді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"43. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитсемхозом заявки на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче семхозом, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".
При этом субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля – на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника.
При условии наличия бюджетных средств в необходимом объеме, субсидии на элитные семена выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры. Доля посевной площади, подлежащей субсидированию, устанавливается один раз в год до начала приема заявок.
Семхозу одновременно являющемуся элитсемхозом не выплачиваются субсидии за фактически приобретенные элитные семена сортов, по которым данный семхоз в качестве элитсемхоза в текущем году или в предыдущие три года осуществлял производство и реализацию элитных семян в соответствии с Правилами аттестации.
Сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) одновременно являющемуся элитсемхозом не выплачиваются субсидии за фактически приобретенные элитные семена сортов, по которым данный сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) в качестве элитсемхоза в текущем году или в предыдущие три года осуществлял производство и реализацию элитных семян в соответствии с Правилами аттестации.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".
При этом субсидии выплачиваются на объем семян первой репродукции, приобретенных на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции – на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии наличия бюджетных средств в необходимом объеме, субсидии на семена первой репродукции выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры. Доля посевной площади, подлежащей субсидированию, устанавливается один раз в год до начала приема заявок.
Сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) одновременно являющемуся семхозом не выплачиваются субсидии за фактически приобретенные семена первой репродукции сортов, по которым данный сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) в качестве семхоза в текущем году или в предыдущие два года осуществлял производство и реализацию семян первой репродукции в соответствии с Правилами аттестации.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:

"43. Осы Қағидалардың 42-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда төленеді.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Осы Қағидалардың 42-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар тұқымшар, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді берген жағдайда төленеді.
Бұл ретте субсидиялар қызанақтың, қиярдың және мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 15 (он бес) пайыздан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Бюджет қаражаты қажетті көлемде болған жағдайда, элиталық тұқымдарға арналған субсидиялар дақылдың егіс алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді. Субсидиялауға жататын егіс алқабының үлесі өтінімдерді қабылдау басталғанға дейін жылына бір рет белгіленеді.
Бір мезгілде элиталық тұқым шаруашылығы болып табылатын тұқымшарға ағымдағы жылы элиталық тұқым ретінде немесе алдыңғы үш жылда Аттестаттау қағидаларына сәйкес элиталық тұқым өндіруді және өткізуді жүзеге асырған сорттардың нақты сатып алынған элиталық тұқымдары үшін субсидиялар төленбейді.
Бір мезгілде элиттұқымшар болып табылатын ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) осы ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) ағымдағы жылы немесе алдыңғы үш жылда элиттұқымшар ретінде Аттестаттау қағидаларына сәйкес элиталық тұқымдарды өндіруді және өткізуді жүзеге асырған сорттардың нақты сатып алынған элиталық тұқымдары үшін субсидиялар төленбейді.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Осы Қағидалардың 42-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына және (немесе) екінші репродукцияның мақта тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
Бұл ретте субсидиялар мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 20 (жиырма) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарының көлеміне, картоптың бірінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған тұқым көлеміне төленеді.
Бюджет қаражаты қажетті көлемде болған жағдайда, бірінші репродукция тұқымдарына субсидиялар дақылдың егіс алаңының 40 (қырық) пайызына дейінгі алаңға төленеді. Субсидиялауға жататын егіс алаңының үлесі өтінімдерді қабылдау басталғанға дейін жылына бір рет белгіленеді.
Бір мезгілде тұқымшар болып табылатын ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) осы ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) ағымдағы жылы немесе алдыңғы екі жылда тұқымшар ретінде Аттестаттау қағидаларына сәйкес бірінші репродукция тұқымдарын өндіруді және өткізуді жүзеге асырған сорттардың бірінші репродукциясының нақты сатып алынған тұқымдары үшін субсидиялар төленбейді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"46. Субсидии, указанные в подпункте 4) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. При приобретении субсидируемых семян по удешевленной стоимости у элитсемхоза (семхоза, реализатора) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян по форме согласно приложению 16 к Правилам, посредством веб-портала "цифрового правительства".
В таком случае субсидия выплачивается элитсемхозу (семхозу, реализатору) при условии внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) не позднее пятнадцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам в соответствии с пунктами 60 и 61 Правил.
В случае невнесения в установленный срок элитсемхозом (семхозом, реализатором) сведений в переводную заявку по фактически реализованным субсидируемым семенам сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
В случае реализации элитсемхозом (семхозом, реализатором) субсидируемых семян сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) другой области, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает заявку в адрес Управления области, на территории которой расположены посевные площади. При этом субсидии выплачиваются за счет средств, предусмотренных в местном бюджете области, на территории которой расположены посевные площади сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
пункт 48-1 изложить в следующей редакции:
"48-1. При приобретении субсидируемых семян у оригинатора, элитсемхоза (семхоза, реализатора) подтверждение наличия свидетельства об аттестации, выданного в соответствии с Правилами аттестации, на производство и (или) реализацию заявленного к субсидированию сорта подтверждается в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой "Государственная база данных "Е-лицензирование".

"46. Осы Қағидалардың 42-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарынөндiрушi (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда төленеді.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Осы Қағидалардың 42-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім берген кезде төленеді.";
48-тармақ мынадай редацияда жазылсын:
"48. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды шарт негізінде элиттұқымшардан (тұқымшардан, өткізушіден) арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда, осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы береді.
Мұндай жағдайда субсидия элиттұқымшарға (тұқымшарға, өткізушіге) элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) өтпелі өтінімге күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей осы Қағидалардың 60 және 61-тармақтарына сәйкес нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар туралы мәліметтерді енгізгенде төленеді.
Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) өтпелі өтінімге нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар туралы мәліметтерді белгіленген мерзімде енгізбеген жағдайда, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) субсидияланатын тұқымдарды басқа облыстың ауылшартауарынөндірушілеріне (ауылшаркооперативіне) өткізген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) аумағында егіс алаңдары орналасқан облыс басқармасының атына өтінім береді. Бұл ретте субсидиялар аумағында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) егіс алаңдары орналасқан облыстың жергілікті бюджетінде көзделген қаражат есебінен төленеді.";
48-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48-1. Субсидияланатын тұқымдарды оригинатордан, элиттұқымшардан (тұқымшардан, өткізушіден) сатып алу кезінде, Аттестаттау қағидаларына сәйкес берілген субсидиялануға өтінім берілген сортты өндіруге және (немесе) өткізуге арналған аттестаттау куәлігінің бар екендігін растау СМЦЖ-дың "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" цифрлық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.

В случае приобретения семян у оригинатора (элитсемхоза, семхоза), включенного в перечень в соответствии с пунктом 40 Правил, производится частичное возмещение затрат за фактически приобретенные оригинальные и элитные семена в размере 70 %, за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции, а также семена гибридов первого поколения в размере 50 %.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) регистрации поданной элитсемхозом (семхозом, реализатором) и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) в ГЦСС;
2) наличии в ГЦСС лицевого счета элитсемхоза, семхоза, реализатора и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГЦСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
3) подтверждении затрат за приобретенные элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян в результате информационного взаимодействия ГЦСС и ЦС ЭСФ.
При приобретении элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян напрямую у иностранного производителя, не использующего ЦС ЭСФ, затраты на приобретение субсидируемых семян подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива)), который приобрел субсидируемые семена из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 530 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения семян перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные субсидируемые семена (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом семян (элитсемхоза, семхоза, реализатора, иностранного производителя);
4) наличии у элитсемхоза, семхоза и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади на праве землепользования и (или) частной собственности (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе или в фермерской теплице наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, на праве землепользования и (или) частной собственности. Перечень тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГЦСС Управлением.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении субсидируемых семян членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении субсидируемых семян сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении семян крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

Қағидалардың 40-тармағына сәйкес тізбеге енгізілген оригинатордан (элиттұқымшардан, тұқымшардан) тұқымдар сатып алынған жағдайда, нақты сатып алынған бірегей және элиталық тұқымдар бойынша шығындардың 70 %-ы мөлшерінде, нақты сатып алынған бірінші репродукциялы және (немесе) екінші репродукциялы мақта тұқымдары, сондай-ақ бірінші буындағы будандар тұқымдары бойынша шығындардың 50 %-ы мөлшерінде ішінара өтеу жүргізіледі.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) және ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) берген өтінімінің (өтпелі өтінімінің) СМЦЖ-да тіркелуі;
2) СМЦЖ-да элиттұқымшардың, тұқымшардың, өткізушінің және ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) деректері СМЦЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
3) СМЦЖ бен ЭШФ ЦЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндiрушiлердің (ауылшаркооперативтерінің) сатып алған субсидияланатын тұқымдарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Элиттұқымшар, тұқымшар және ауылшартауарөндiрушi (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды ЭШФ ЦЖ қолданбайтын шетелдік тұқым өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, субсидияланатын тұқымдарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден субсидияланатын тұқымдар сатып алған элиттұқымшар, тұқымшар, ауылшартауарөндiрушiлер (ауылшаркооперативі) үшін) мәліметтерімен немесе Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 530-бабының 2-тармағына сәйкес тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тұқымдарды, кейіннен ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тұқымдар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тұқымдарды сатушы (оригинатор, элиттұқымшар, тұқымшар, өткізуші, шетелдік өндіруші) арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;
4) элиттұқымшарда, тұқымшарда және ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМЦЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде).
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМЦЖ-ға Басқарма орналастырады.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативінің мүшелері сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативі сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

5) наличии (для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством томатов и огурцов в защищенном грунте) промышленного тепличного комплекса или фермерской теплицы с соответствующим размером рабочей площади теплицы, подтвержденного в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости;
6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные семена в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Семена томатов и огурцов субсидируются для использования не более двух культурооборотов томатов и огурцов в защищенном грунте: первый – с 1 января по 15 июня и второй – с 1 сентября по 30 ноября текущего года (зимне-весенний и осенне-зимний периоды). Допускается отклонение от установленных дат начала и завершения культурооборота на 15 календарных дней.
При этом, МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГЦСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГЦСС требований подпунктов 3) и 4) пункта 49 настоящих Правил, либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГЦСС требования подпункта 4) пункта 49 настоящих Правил;
2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГЦСС путем ее подписания ЭЦП элитсемхоза, семхоза, реализатора, сельхозтоваропроизводителя, сельхозкооператива и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет элитсемхоза, семхоза, реализатора, сельхозтоваропроизводителя, сельхозкооператива в ГЦСС.

5) СМЦЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті мөлшерде жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің немесе фермерлік жылыжайдың (қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтері үшін) болуы;
6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдар) ауыспалы егістер туралы мәліметтердің болуы.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған тұқымдар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
Қызанақ және қияр тұқымдары қорғалған топырақта қызанақтың және қиярдың екеуден аспайтын: біріншісі – ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 15 маусымға дейін және екіншісі – 1 қыркүйектен 30 қарашаға дейін (қысқы-көктемгі және күзгі-қысқы кезеңдер) дақыл айналымын пайдалану үшін субсидияланады. Дақыл айналымының белгіленген басталу және аяқталу күндерінен күнтізбелік 15 күнге ауытқуға жол беріледі.
Бұл ретте, ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМЦЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 49-тармағы 3) және 4) тармақшаларының талаптарын СМЦЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 49-тармағының 4) тармақшасының талаптарын СМЦЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім (өтпелі өтінім) СМЦЖ-да элиттұқымшар, тұқымшар, тұқым өткізуші, ауылшартауарөндіруші, ауылшаркооперативі ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім (өтпелі өтінім) келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Басқарма өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не теріс шешім шығарады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМЦЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.

При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете элитсемхоза (семхоза, реализатора). Элитсемхоз (семхоз, реализатор) для выполнения требований подпункта 3) пункта 49 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным субсидируемым семенам.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГЦСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в цифровую систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пунктам 60 и 61 настоящих Правил;
после внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) в реестр сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам согласно требованиям подпункта 3) пункта 49 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. Перечень производителей (в том числе производителей, у которых имеется полный цикл производства удобрений от добычи сырья, его глубокой переработки до выпуска готовой продукции, имеющих лицензию либо контракт на недропользование и лицензию на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств по подвиду эксплуатация химических производств (далее – производители удобрений, имеющие полный цикл производства удобрений)), поставщиков, импортеров и иностранных производителей удобрений и производимой (реализуемой) ими продукции (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области промышленности Министерству и МИО не позднее 1 ноября текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года.
При этом в течение трех рабочих дней после его получения перечень поставщиков размещается Министерством на официальном интернет-ресурсе Министерства и в ГЦСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе МИО.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Продавцы удобрений, за исключением производителей удобрений, имеющих полный цикл производства удобрений, не позднее 1 ноября текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года представляют в МИО ценовые предложения (прайс-листы) на соответствующие виды удобрений.
Управление до 1 декабря текущего года на последующий год и до 1 июля соответствующего года вносит в ГЦСС цены на виды удобрений (с указанием содержания действующих веществ), имеющиеся в перечне поставщиков, в соответствующем регионе для определения минимальной стоимости удобрения по республике. При этом, ценовые предложения (прайс-листы) производителей удобрений, имеющих полный цикл производства удобрений, также учитываются при определении минимальной стоимости удобрения по республике.
Перечень и нормы субсидий на удобрения утверждаются постановлением МИО ежегодно не позднее 1 февраля соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГЦСС и на официальном интернет-ресурсе МИО.
Постановление, предусматривающее внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий на удобрения, утверждается не позднее 1 августа соответствующего года.
При этом, перечень и нормы субсидий на удобрения формируются на основе:
наличия продавцов и производимых (реализуемых) ими удобрений в перечне поставщиков удобрений;
анализа сложившихся цен на удобрения с использованием функционала ГЦСС для установления норм субсидий.

Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Элиттұқымшар (тұқымшар, тұқым өткізуші) осы Қағидалардың 49-тармағы 3) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізеді.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМЦЖ-да "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем шотын екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 60 және 61-тармақтарына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) осы Қағидалардың 49-тармағы 3) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Тыңайтқыштарды өндірушілер (оның ішінде шикізат өндіруден бастап, оны терең өңдеуден бастап дайын өнім шығаруға дейінгі тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар, жер қойнауын пайдалануға арналған лицензиясы не келісімшарты және тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар өндірушілердің тізбесі химиялық өндірістерді пайдалану (бұдан әрі – тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілер)), жеткізушілер, импорттаушылар және шетелдік өндірушілер және олар өндіретін (өткізетін) өнімдер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) өнеркәсіп саласындағы уәкiлеттi орган Министрлікке және ЖАО-ға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей және кейінгі жылға тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей ұсынады.
Бұл ретте жеткізушілер тізбесі алынғаннан кейін оны Министрлік үш жұмыс күні ішінде Министрліктің ресми интернет-ресурсында және СМЦЖ-да, ЖАО – ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырады.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілерді қоспағанда тыңайтқыштарды сатушылар, келесі жылға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей тыңайтқыштардың тиісті түрлеріне арналған баға ұсыныстарын (прайс-парақтарды) ЖАО-ға ұсынады.
Басқарма ағымдағы жылдың 1 желтоқсанына дейін кейінгі жылдарға және тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін республика бойынша тыңайтқыштың ең төменгі құнын айқындау үшін тиісті өңірдегі жеткізушілер тізбесінде бар тыңайтқыштардың түрлеріне (әсер етуші заттардың құрамын көрсете отырып) арналған бағаларды СМЦЖ-ға енгізеді. Бұл ретте тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілердің баға ұсыныстары (прайс-парақтары) республика бойынша тыңайтқыштардың ең төменгі құнын айқындау кезінде де ескеріледі.
Тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары жыл сайын тиісті жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей ЖАО қаулысымен бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМЦЖ-да және ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың тізбесі мен нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін қаулы тиісті жылдың 1 тамызынан кешіктірілмей бекітіледі.
Бұл ретте тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары:
тыңайтқыштарды жеткізушілер тізбесінде сатушылардың және олар өндіретін (өткізетін) тыңайтқыштардың болуы;
субсидиялар нормаларын белгілеу үшін СМЦЖ функционалын қолдана отырып, тыңайтқыштардың қалыптасқан бағаларын талдау негізінде қалыптастырылады.

Нормы настоящего пункта не распространяются на условия получения субсидий при приобретении удобрений у производителей удобрений, имеющих полный цикл производства удобрений, в том числе в рамках механизма субсидирования авансовым платежом, установленные в параграфе 3-1 главы 4 настоящих Правил.";
пункт 64-1 изложить в следующей редакции:
"64-1. Производители удобрений, имеющие полный цикл производства удобрений, в том числе в рамках механизма субсидирования авансовым платежом, не позднее 1 ноября текущего года представляют в МИО ценовые предложения (прайс-листы) на соответствующие виды удобрений на последующий год.
Управление не позднее 1 декабря текущего года вносит в ГЦСС на последующий год перечень, а также нормы субсидий на удобрения в соответствии с частью второй пункта 68 настоящих Правил, на основании представленных ценовых предложений (прайс-листов) на соответствующие виды удобрений.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 19 к Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений при условии внесения производителем удобрений не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям в соответствии с пунктом 75 Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в ГЦСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы удобрения в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) пункта 66 Правил;
2) регистрации в ГЦСС заявки (переводной заявки), поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГЦСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГЦСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки необходимо наличие лицевого счета в ГЦСС у производителя удобрений;

Осы тармақтың нормалары тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілерден тыңайтқыштар сатып алу кезінде, оның ішінде аванстық төлеммен субсидиялау тетігі шеңберінде осы Қағидалардың 4-тарауының 3-1-параграфында белгіленген субсидиялар алу шарттарына қолданылмайды.";
64-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64-1. Тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілер, оның ішінде аванстық төлеммен субсидиялау тетігі шеңберінде ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей ЖАО-ға тыңайтқыштардың тиісті түрлеріне келесі жылға арналған баға ұсыныстарын (прайс-парақтарды) ұсынады.
Басқарма келесі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей СМЦЖ-ға тізбені, сондай-ақ тыңайтқыштардың тиісті түрлеріне ұсынылған келесі жылға арналған баға ұсыныстары (прайс-парақтар) негізінде осы Қағидалардың 68-тармағының екінші бөлігіне сәйкес тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың нормаларын енгізеді.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге тыңайтқыштарды өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес төленеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, СМЦЖ-да осы Қағидалардың 66-тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде тыңайтқыштар өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ-сы қойылған өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМЦЖ-да тіркелуі;
3) СМЦЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМЦЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін тыңайтқыш өндірушінің СМЦЖ-да жеке шоты болуы қажет;

4) подтверждении затрат за приобретенные сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения в результате информационного взаимодействия ГЦСС и ЦС ЭСФ.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений, не использующего ЦС ЭСФ, затраты на приобретение удобрений подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, которыми приобретены удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 530 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения удобрений перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные удобрения (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом удобрений;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, на праве землепользования и (или) частной собственности. Перечень промышленных тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГЦСС Управлением.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении удобрений членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении удобрений сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении удобрений крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизингодателю, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизингодателем;

4) СМЦЖ бен ЭШФ ЦЖ-ның өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативі) сатып алынған тыңайтқыштарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқыштарды ЭШФ ЦЖ-ны пайдаланбайтын шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, тыңайтқыштарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтермен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 530-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішімен (өтініштерімен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тыңайтқыштарды, кейіннен ауылшартауарынөндірушілерінің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тыңайтқыштар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тыңайтқышты сатушы арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып табылады;
5) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМЦЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде).
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМЦЖ-ға Басқарма орналастырады.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалық субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тыңайтқыш сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады.
Лизинг берушіге жер учаскелеріне жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) лизинг беруші растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді;

6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 66-2 изложить в следующей редакции:
"66-2. Для получения субсидий на специальный счет производитель удобрений составляет план на соответствующий год, устанавливающий помесячные объемы реализации удобрений по удешевленной стоимости (далее – план реализации удобрений).
Производитель удобрений до 1 декабря текущего года на последующий год посредством ГЦСС направляет в Управление план реализации удобрений, с указанием цен без учета налога на добавленную стоимость. При этом, для субсидирования в 2024 году производитель удобрений направляет в Управление план реализации удобрений до 1 апреля 2024 года.
План финансирования формируется Управлением с учетом плана реализации удобрений. В течение 10 (десяти) рабочих дней после утверждения и (или) внесения изменений в План финансирования Управление направляет в Личный кабинет производителя удобрений уведомление об объемах бюджетных средств, планируемых к перечислению на специальный счет в текущем году. Перечисление субсидий на специальный счет производится ежемесячно на основании счета к оплате, сформированного в ГЦСС на основе информации, подтвержденной производителем удобрений. Перечисление субсидий на специальный счет производится в объемах не более 60 (шестидесяти) процентов от предусмотренных в Плане финансирования средств на соответствующий месяц, в случае поступления заявок (переводных заявок) без применения механизма авансового субсидирования на сумму, превышающую 40 (сорока) процентов от предусмотренных средств.
Управление осуществляет перечисление субсидий производителю удобрений авансовым платежом в размере 60 (шестидесяти) процентов от стоимости удобрений в соответствии с утвержденным Планом финансирования.";
пункт 66-3 изложить в следующей редакции:
"66-3. Сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования по форме согласно приложению 19-1 к настоящим Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства".
Прием переводных заявок осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 октября соответствующего года за приобретенные удобрения в текущем году.
Расчет и выплата субсидий по переводным заявкам осуществляются в порядке, установленном пунктами 67, 68, 72, 73, 74 и 75 настоящих Правил.";
пункт 67 изложить в следующей редакции:

6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдары) ауыспалы егіс туралы мәліметтің болуы.";
66-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66-2. Арнайы шотқа субсидиялар алу үшін тыңайтқыш өндіруші тыңайтқыштарды арзандатылған құны бойынша ай сайынғы өткізу көлемін белгілейтін тиісті жылға арналған жоспар (бұдан әрі – тыңайтқыштарды өткізу жоспары) жасайды.
Тыңайтқыш өндіруші ағымдағы жылдың 1 желтоқсанына дейін келесі жылға СМЦЖ арқылы Басқармаға қосылған құн салығын есепке алмай бағаларды көрсете отырып, тыңайтқыштарды өткізу жоспарын жібереді. Бұл ретте, 2024 жылы субсидиялау үшін тыңайтқыш өндіруші Басқармаға тыңайтқыштарды өткізу жоспарын 2024 жылғы 1 сәуірге дейін жібереді.
Басқарма қаржыландыру жоспарын тыңайтқыштарды өткізу жоспарын ескере отырып қалыптастырады. Қаржыландыру жоспарына өзгерістер бекітілгеннен және (немесе) кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Басқарма тыңайтқыш өндірушінің Жеке кабинетіне ағымдағы жылы арнайы шотқа аудару жоспарланып отырған бюджет қаражатының көлемдері туралы хабарлама жібереді. Арнайы шотқа субсидияларды аудару ай сайын тыңайтқыш өндіруші растаған ақпарат негізінге СМЦЖ-да қалыптастырылған төлем шоты негізінде жүргізіледі. Арнайы шотқа субсидияларды аудару тиісті айға Қаржыландыру жоспарында көзделген қаражаттың 60 (алпыс) пайызынан аспайтын көлемде, көзделген қаражаттың 40 (қырық) пайызынан асатын сомаға аванстық субсидиялау тетігін қолданбай өтінімдер (өтпелі өтінімдері) келіп түскен жағдайда жүргізіледі.
Басқарма бекітілген Қаржыландыру жоспарына сәйкес тыңайтқыш өндірушіге тыңайтқыш құнының 60 (алпыс) пайызы мөлшерінде аванстық төлеммен субсидиялар аударуды жүзеге асырады.";
66-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66-3. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 19-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алу кезінде тиесілі субсидияларға ақы төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық түрде береді.
Өтпелі өтінімдерді қабылдау ағымдағы жылы сатып алынған тыңайтқыштар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 қазанына дейін жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
Өтпелі өтінімдер бойынша субсидияларды есептеу және төлеу осы Қағидалардың 67, 68, 72, 73, 74 және 75-тармақтарында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"67. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) видов и объема удобрений (с учетом предельных норм внесения удобрений по группам сельскохозяйственных культур на указанную в заявках посевную площадь), перечня удобрений и норм субсидий, по следующей формуле:
С = Nв х S х Nc,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
Nв – предельная норма внесения удобрения на 1 гектар, размещенная в ГЦСС для расчета субсидий (тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар в физическом весе);
S – площадь применения удобрения, гектар (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий на удобрение, тенге (определяется в соответствии с пунктом 68 настоящих Правил).
При приобретении ниже норм внесения удобрений субсидии рассчитываются по фактически приобретенным удобрениям, в случае превышения норм внесения удобрений субсидии рассчитываются по установленным нормам внесения удобрений.
Предельные нормы внесения удобрений по группам сельскохозяйственных культур размещаются Управлением в ГЦСС на основе заключений республиканского государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РГУ). В случае отсутствия заключения РГУ, расчет предельных норм внесения удобрений используется на основе данных одной из научных организаций аграрного профиля, имеющей аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющейся резидентом Республики Казахстан.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные удобрения в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГЦСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).";
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГЦСС требований подпунктов 4), 5) пункта 66 настоящих Правил либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГЦСС требования подпункта 5) пункта 66 настоящих Правил;

"67. Субсидиялар ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) мәлімдеген тыңайтқыштардың түрлері мен көлеміне (өтінімдерде көрсетілген егіс алаңына ауыл шаруашылығы дақылдарының топтары бойынша тыңайтқыштарды енгізудің шекті нормаларын ескере отырып), тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларына сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nе х S х Nc,
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nе – субсидияларды есептеу үшін СМЦЖ-да орналастырылған, 1 гектарға тыңайтқыш енгізудің шекті нормасы (физикалық салмақта тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар);
S – тыңайтқышты қолдану алаңы, гектар (аталған алаң осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nс – тыңайтқышқа арналған субсидиялар нормасы, теңге (осы Қағидалардың 68-тармағына сәйкес айқындалады).
Тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар нақты сатып алынған тыңайтқыштар бойынша есептеледі, тыңайтқыштар енгізу нормаларынан асқан жағдайда, субсидиялар белгіленген тыңайтқыштар енгізу нормалары бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының топтары бойынша тыңайтқыштар енгізудің шекті нормаларын Басқарма СМЦЖ-да Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Агрохимиялық қызметтің республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – РММ) қорытындылары негізінде орналастырады. РММ қорытындысы болмаған жағдайда, тыңайтқыштарды енгізудің шекті нормаларын есептеу ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын, аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдардың бірінің деректері негізінде пайдаланылады.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған тыңайтқыштар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМЦЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру мен тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 66-тармағының 4), 5) тармақшаларының талаптарын СМЦЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 66-тармағының 5) тармақшасының талаптарын СМЦЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;

2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГЦСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва. При этом, по переводным заявкам отзыв не допускается.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление имеет возможность вернуть заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).";
пункт 75 изложить в следующей редакции:
"75. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки (переводной заявки) либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГЦСС.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете производителя удобрений. Производитель удобрений для выполнения требований подпункта 4) пункта 66 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным удобрениям.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в срок, установленный подпунктом 1) пункта 66 настоящих Правил, переводная заявка аннулируется. При этом, в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) становится доступным уведомление об аннулировании переводной заявки.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГЦСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в цифровую систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 75 настоящих Правил;
после внесения производителем удобрений в реестр сведений по фактически реализованным удобрениям согласно требованиям подпункта 4) пункта 66 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
пункт 79 изложить в следующей редакции:

2) өтінім (өтпелі өтінім) СМЦЖ-да ауылшартауарөндірушінің, ауылшаркооперативінің ЭЦҚ-сын қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер Басқарманың төлем шоттарын қалыптастыру сәтіне дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады. Бұл ретте, өтпелі өтінімдерді кері қайтарып алуға жол берілмейді.
Бұл ретте, төлем шоттары қалыптастырылғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, субсидиялар төленген сәтке дейін Басқарманың қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып,өтінімді қайтаруға мүмкіндігі бар.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Басқарма өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді (өтпелі өтінімді) растау туралы хабарлама не осы ұсынудан уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМЦЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама тыңайтқыштарды өндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 66-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді осы Қағидалардың 66-тармағының 1) тармақшасында белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, өтпелі өтінім жойылады. Бұл ретте, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде өтпелі өтінімнің жойылғаны туралы хабарлама қолжетімді болады.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Басқарма тыңайтқыштардың құнын субсидиялау жөніндегі жеке ай сайынғы қаржыландыру жоспарына сәйкес СМЦЖ-да "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған төлем шотын:
Басқарма осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес өтінімді қабылданғанын растағаннан кейін;
осы Қағидалардың 66-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес тыңайтқыштарды өндіруші нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"79. Перечень пестицидов, с учетом информации о культуре (обрабатываемом объекте) и регламенте их применения для расчета норм субсидий, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан, определяется согласно Списку пестицидов, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан (далее – Список пестицидов), утверждаемому в порядке, предусмотренном подпунктом 9) статьи 6 Закона о защите растений.
Список пестицидов, а также информация о вновь зарегистрированных пестицидах предоставляется Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства (далее – Комитет) в Управление в течение 10 (десяти) рабочих дней после утверждения соответствующим приказом. Список пестицидов размещается Комитетом в ГЦСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе МИО.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Поставщик пестицидов, биоагентов (энтомофагов) не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года представляет в МИО ценовые предложения (прайс-листы) на соответствующие виды пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
Управление до 1 января и до 1 августа соответствующего года вносит в ГЦСС цены на пестициды, имеющиеся в Списке пестицидов (согласно составу и концентрации действующих веществ), а также цены на биоагенты (энтомофаги) в соответствующем регионе для определения минимальной стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по республике.
Перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), утверждаются постановлением МИО ежегодно не позднее 1 апреля соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГЦСС и на официальном интернет-ресурсе МИО.
Постановление, предусматривающее внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), утверждается не позднее 1 сентября соответствующего года.
При этом, перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) формируются на основе:
наличия пестицидов в Списке пестицидов, а также наличия биоагентов (энтомофагов) в перечне поставщиков биоагентов (энтомофагов);
анализа сложившихся цен на пестициды, биоагенты (энтомофаги) с использованием функционала ГЦСС для установления норм субсидий.";
пункт 82 изложить в следующей редакции:
"82. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 20 к Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства".
При приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) по удешевленной стоимости у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 21 к Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю пестицидов, биоагентов (энтомофагов) при условии внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в соответствии с пунктом 89 Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в ГЦСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы пестициды, биоагенты (энтомофаги) в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) настоящего пункта Правил;

"79. Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген субсидиялар нормасын есептеу үшін дақыл (өңделетін объект) және оларды қолдану регламенті туралы ақпаратты ескере отырып, пестицидтердің тізбесі Өсімдіктерді қорғау туралы заңның 6-бабы 9) тармақшасында көзделген тәртіппен бекітілетін Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтердің тізіміне (бұдан әрі – Пестицидтердің тізімі) сәйкес айқындалады.
Пестицидтердің тізімін, сондай-ақ жаңадан тіркелген пестицидтер туралы ақпаратты Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) тиісті бұйрықпен бекітілгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Басқармаға ұсынады. Пестицидтер тізімін Комитет – СМЦЖ-да, ЖАО – ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырады.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Пестицидтер тізіміне сәйкес тіркеуші (өтінім беруші), сондай-ақ биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізуші кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей ЖАО-ға пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) тиісті түрлеріне баға ұсыныстарын (прайс-парақтарды) ұсынады.
Басқарма республика бойынша пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) ең төменгі құнын айқындау үшін тиісті өңірдегі Пестицидтер тізіміндегі пестицидтердің (әсер етуші заттардың құрамы мен концентрациясын көрсете отырып), биоагенттердің (энтомофагтардың) бағаларын тиісті жылдың 1 қаңтарына және 1 тамызына дейін СМЦЖ-ға енгізеді.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары ЖАО қаулысымен жыл сайын тиісті жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМЦЖ-да және ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялардың тізбесі мен нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін қаулы тиісті жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірілмей бекітіледі.
Бұл ретте пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары:
Пестицидтердің тізімінде пестицидтердің болуы, сондай-ақ биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізушілер тізбесінде биоагенттердің (энтомофагтардың) болуы;
субсидиялар нормаларын белгілеу үшін СМЦЖ функционалын пайдалана отырып, пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) қалыптасқан бағаларды талдау негізінде қалыптастырылады.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Пестицидті, биоагенттi (энтомофагты) шарт негізінде пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіге пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 89-тармағына сәйкес төленеді.
Пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтар) өндірушілер өтпелі өтінімге нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, СМЦЖ-да Қағидалардың тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;

2) регистрации в ГЦСС заявки (переводной заявки), поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГЦСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГЦСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки также необходимо наличие лицевого счета в ГЦСС у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов);
4) подтверждении реализации сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в результате информационного взаимодействия ГЦСС и цифровой системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов), не использующего цифровую систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение пестицидов, биоагентов (энтомофагов) подтверждаются сведениями из таможенной декларации (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел пестициды, биоагенты (энтомофаги) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 530 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения пестицидов, биоагентов (энтомофагов) перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и поставщиком пестицидов, биоагентов (энтомофагов);
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГЦСС с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности на праве землепользования и (или) частной собственности. Перечень промышленных тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГЦСС Управлением.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявки) на субсидии при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизингодателю, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизингодателем;

2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ-сы қойылған өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМЦЖ-да тіркелуі;
3) СМЦЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМЦЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін СМЦЖ-да пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушінің жеке шоты болуы қажет;
4) СМЦЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу цифрлық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өткізгенінің расталуы.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өндірушіден пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) тікелей сатып алған жағдайда, пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) сатып алуға жұмсалған шығындар кедендік декларацияның мәліметтерімен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 530-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының белгісі қойыла отырып, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды), кейіннен ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізуші арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;
5) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМЦЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде).
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМЦЖ-ға Басқарма орналастырады.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооператив мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермер қожалығы субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермер қожалығы пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде береді, бұл ретте шаруа немесе фермер қожалығы субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермер қожалығына мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады;
Лизинг берушіге жер учаскелерінің жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) лизинг беруші растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді;

6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 апреля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГЦСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. Формирование и регистрация сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГЦСС требований подпунктов 4), 5) пункта 82 настоящих Правил (либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГЦСС требования подпункта 5) пункта 82 настоящих Правил);
2) заявка или переводная заявка регистрируется в ГЦСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки или переводной заявки.
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление имеет возможность вернуть заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки или переводной заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки (переводной заявки) либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГЦСС.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов). Производитель пестицидов, биоагентов (энтомофагов) для выполнения требований подпункта 4) пункта 82 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам).

6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдары) ауыспалы егіс туралы мәліметтің болуы.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"85. Ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 сәуірі мен 1 желтоқсаны аралығында жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМЦЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді қалыптастыру мен тіркеуді Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 82-тармағы 4), 5) тармақшаларының талаптарын СМЦЖ-бен тексеру үшін қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім (не осы Қағидалардың 82-тармағының 5) тармақшасының талаптарын СМЦЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім) қалыптастырылады;
2) өтінім немесе өтпелі өтінім СМЦЖ-да ауылшартауарөндірушінің оған ЭЦҚ-сын қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың электрондық мекенжайына қарастыруға өтінімнің немесе өтпелі өтінімнің келіп түскені туралы электрондық хабарлама жолданады.
Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.
Бұл ретте, төлем шоттары қалыптастырылғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, субсидиялар төленген сәтке дейін Басқарма қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып,өтінімді қайтаруға мүмкіндігі бар.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Басқарма өтінімді немесе өтпелі өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тарту шығарады. Бұл ретте, өтінімді (өтпелі өтінімді) растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМЦЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Бұл ретте өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші осы Қағидалардың 82-тармағының 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізеді.

В случае несвоевременного внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в переводную заявку в срок, установленный подпунктом 1) пункта 82 настоящих Правил, переводная заявка аннулируется. При этом, в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) становится доступным уведомление об аннулировании переводной заявки.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГЦСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в цифровую систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 89 настоящих Правил;
после внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в реестр сведений о фактической реализации пестицидов, биоагентов (энтомофагов) согласно требованиям подпункта 4) пункта 82 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
приложения 1, 1-1, 1-2, 2, 3, 4, 4-1, 5, 5-1 и 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему Перечню;
приложение 9 к указанным Правилам изложить новой редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню;
приложения 11, 12, 13, 14 и 15 к указанным Правилам изложить новой редакции согласно приложениям 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящему Перечню;
приложения 17 и 18 к указанным Правилам изложить новой редакции согласно приложению 22 и 23 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 135 "Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания, использования им денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36050) следующие изменения:
в Правилах осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания, использования им денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении, утвержденных указанным приказом:
подпункты 26) и 39) пункта 10 изложить в следующей редакции:

Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді осы Қағидалардың 82-тармағының 1) тармақшасында белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, өтпелі өтінім жойылады. Бұл ретте, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде өтпелі өтінімнің жойылғаны туралы хабарлама қолжетімді болады.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМЦЖ-да екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге төленетін шоттарды қалыптастырады:
осы Қағидалардың 89-тармағына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші осы Қағидалардың 82-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) туралы мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін СМЦЖ-да қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 1-1, 1-2, 2, 3, 4, 4-1, 5, 5-1 және 6-қосымшалар осы Тізбеге 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымша осы Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшалар осы Тізбеге 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 17 және 18-қосымшалар осы Тізбеге 22 және 23-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 135 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36050 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидаларында:
10-тармақтың 26) және 39) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

"26) приобретение и установку офисного оборудования, офисной техники, цифровых систем и программного обеспечения, антивирусной программы, специального программного обеспечения автоматической обработки данных результатов в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;";
"39) абонентскую плату за годовое обслуживание лицевого счета клиента в регистраторской цифровой системе;".
Приложение 1
к Перечню приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам аттестации
производителей оригинальных и
элитных семян, семян первой,
второй и третьей репродукций и
реализаторов семян
Форма
____________________________________________________________________
(указывается наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы)
от __________________________________________________________________
(указываются полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Заявление о проведении аттестации (переаттестации)
Прошу провести аттестацию (переаттестацию) и выдать свидетельство об
аттестации на осуществление деятельности по производству и реализации
(для реализаторов семян – только реализации) оригинальных семян, элитных
семян, семян первой, второй и третьей репродукций
___________________________________________________________________
(указываются наименование сельскохозяйственного растения, наименование сортов)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения о заявителе:
Для физического лица: удостоверение личности
___________________________________________________________________;
(указывается номер, кем и когда выдано)
Индивидуальный идентификационный номер
___________________________________________________________________;
адрес
___________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон,
___________________________________________________________________;
факс, электронный адрес) банковские реквизиты
___________________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Для юридического лица: свидетельство или справка о государственной
регистрации (перерегистрации)
___________________________________________________________________;
(указывается номер и дата)
Бизнес-идентификационный номер
___________________________________________________________________;
адрес
___________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон,
___________________________________________________________________;
факс, электронный адрес) банковские реквизиты
___________________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в цифровых системах. Подтверждаю достоверность
представленной информации и осведомлен об ответственности за
предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
Руководитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
"____" ____________ 20 __ года.
Заявление принято к рассмотрению "___" _____________ 20 __ года.
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
___________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Приложение 2
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 8 к Правилам
аттестации производителей
оригинальных и элитных семян,
семян первой, второй
и третьей репродукций
и реализаторов семян
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
1
Наименование государственной услуги
Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян.
2
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
4
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги

"26) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласындағы нәтижелерді деректерін автоматты түрде өңдеуге офистік жабдықтарды, офистік техниканы, цифрлық жүйелер мен бағдарламалық қамтылымды, вирусқа қарсы бағдарламаны, арнайы бағдарламалық қамтылымды сатып алуға және орнатуға;
39) цифрлық тіркеу жүйесіндегі клиенттің дербес шотына жылдық қызмет көрсеткені үшін абоненттік төлемақы төлеуге;".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтiлген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
(кімге) ______________________________________________________________ (облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органының атауы көрсетiледi)
(кімнен) ____________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi көрсетiледi (мәліметтер цифрлық жүйеден тартылады))
Аттестаттау (қайта аттестаттау) жүргізу туралы өтініш
___________________________________________________________________ (ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң атауы, сұрыптардың атауы көрсетiледi)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
бірегей тұқымдарын, элиталық тұқымдарын, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқымдарын өндiру және өткізу (тұқым өткiзушiлер үшiн тек өткізу) қызметін жүзеге асыруға аттестаттау (қайта аттестаттау) жүргізуді және аттестаттау туралы куәлік берудi сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәлiметтер:
Жеке тұлға үшін:
жеке куәлiгi ________________________________________________________ (нөмiрi, кiм және қашан бергені көрсетiледi)
Жеке сәйкестендiру нөмiрі ___________________________________________
мекенжайы ________________________________________________________ (индексi, қаласы, ауданы, облысы, көшесi, үйдiң нөмiрi, телефоны,
___________________________________________________________________ факсы, электрондық мекенжайы)
банктік деректемелерi _______________________________________________ (шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Заңды тұлға үшін:
мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы куәлiк немесе анықтама
___________________________________________________________________ (нөмiрi және күні көрсетiледi)
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрі __________________________________________
мекенжайы ________________________________________________________ (индексi, қаласы, ауданы, облысы, көшесi, үйдiң нөмiрi, телефоны,
___________________________________________________________________ факсы,электрондық мекенжайы)
банктік деректемелерi _______________________________________________ (шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қоса берiлiп отырған құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы ______________________________________________________________ (аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi)
___________________________________ (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20__ жылғы "___" _____________.
Өтiнiш 20__ жылғы "___" __________________________ қарауға қабылданды.
___________________________________________________________________ (аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi)
___________________________________________________________________ (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтiлген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау
қағидаларына
8-қосымша
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы
Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болған жағдайда)
Жоқ.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі

1) для прохождения аттестации, переаттестации и получения свидетельства об аттестации – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
2) для переоформления свидетельства об аттестации – в течение 2 (двух) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги
Выдача свидетельства об аттестации, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
9
График работы услугодателя и объектов информации
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для прохождения аттестации, переаттестации и получения свидетельства об аттестации:
1) заявление о проведении аттестации (переаттестации) по форме согласно приложению 3 к Правилам аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11773) (далее – Правила);
2) форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян согласно приложению 4 к Правилам;
форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к элитно-семеноводческим хозяйствам согласно приложению 5 к Правилам;
форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к семеноводческим хозяйствам согласно приложению 6 к Правилам;
форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к реализаторам семян согласно приложению 7 к Правилам.
Для переоформления свидетельства об аттестации:

1) Аттестаттаудан, қайта аттестаттаудан өту және аттестаттау туралы куәлік алу үшін – 10 (он) жұмыс күні ішінде. 2) Аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде – өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
7
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Аттестаттау туралы куәлік беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдер
Тегін.
9
Қызмет көрсетушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz порталында.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Аттестаттаудан, қайта аттестаттаудан өту және аттестаттау туралы куәлік алу үшін:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) бекітілген Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткiзушiлердi аттестаттау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау (қайта аттестаттау) жүргізу туралы өтініш;
2) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес бірегей тұқым өндірушілерге қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарына қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес тұқым өсіру шаруашылықтарына қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес тұқым өткізушілерге қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысаны.
Аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:

1) заявление о переоформлении свидетельства об аттестации по форме согласно приложению 11 к Правилам;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления свидетельства об аттестации, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
3) электронную копию свидетельства об аттестации.
Сведения о документе, удостоверяющем личности физического лица, справку о регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для проведения аттестации, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для проведения аттестации, требованиям Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности по проведению аттестации.
12
Иные требования
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 11 к Правилам
аттестации производителей
оригинальных и элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян
Форма
от ____________________________________________________________________
(указывается полное наименование юридического лица или (фамилия, имя,
______________________________________________________________________
отчество (при его наличии) физического лица (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Заявление о переоформлении свидетельства об аттестации
Прошу переоформить свидетельство об аттестации № ____ от "____" _____20__ года,
в связи с _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать основание для переоформления)
Адрес: _______________________________________________________________
(индекс, район, область, город (село), улица, номер дома, телефон,
_____________________________________________________________________
электронный адрес)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
Руководитель:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Дата заполнения: "___" _________ 20 __ года.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 20__года.
______________________________________ ______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
Приложение 4
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам проведения
сортоиспытания
сельскохозяйственных растений
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность"
1
Наименование государственной услуги
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность
2
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
4
Способы предоставления государственной услуги

1) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш;
2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) аттестаттау туралы куәліктің электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаның тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы аттестаттау жүргізу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) аттестаттау жүргізу үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты аттестаттау жүргізу қызметіне тыйым салынғаны туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
12
Өзге талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтiлген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
(кімнен)
___________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
___________________________________________________________________ (бар болса), тегі көрсетіледі (мәліметтер цифрлық жүйеден тартылады))
Аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш
___________________________________________________________________ (қайта ресімдеуге негіз көрсету)
байланысты 20 __ жылғы "____" ___________ № ________ аттестаттау туралы
куәлікті қайта ресімдеуді сұраймын.
Мекенжайы:
___________________________________________________________________ (индексі, облысы, ауданы, қаласы (ауылы), көшесі, үй нөмірі,
___________________________________________________________________
телефоны, электрондық мекенжайы)
Қоса беріліп отырған құжаттар:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы: ____________________________ ________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Толтырылған күні: 20 __ жылғы "____" ______________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
бергенім үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік
туралы хабардармын.
Өтініш 20 ____ жылғы "____" __________________ қарауға қабылданды.
_______________________________ ___________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ауыл шаруашылығы
өсімдіктерін сұрыптық сынақтан
өткізу қағидаларына
6-қосымша
"Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болған жағдайда)
Жоқ.
4
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

1) канцелярия Государственной комиссии по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур (далее – Государственная комиссия);
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал).
5
Срок оказания государственной услуги
Государственное испытание сорта на хозяйственную полезность по данным государственного сортоиспытания, со дня закладки полевых опытов, проводится в следующие сроки:
по зерновым, зернобобовым, крупяным, масличным, техническим, прядильным, однолетним кормовым, овощным, бахчевым, цветочно-декоративным культурам и картофелю – не менее двух вегетационных периодов;
по многолетним травам – не менее двухциклов использования;
по плодовым, ягодным культурам и винограду – не менее двух хозяйственных урожаев.
6
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная) или бумажная.
7
Результат оказания государственной услуги
Уведомление об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Государственной комиссии – www.gcomsort.kz;
2) услугодателя – www.gov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении к услугодателю:
1) заявка на испытание селекционного достижения на хозяйственную полезность по форме согласно приложению к настоящему Перечню;

1) Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік комиссиясының (бұдан әрі – Мемлекеттік комиссия) кеңсесі;
2) "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік сынақтың деректері бойынша сұрыптың шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау танаптық тәжірибелер отырғызылған күннен бастап мынадай мерзімдерде жүргізіледі:
дәнді, дәнді-бұршақты, жарма, майлы, техникалық, иіру, бір жылдық азықтық, көкөніс, бақша дақылдары, гүлді-сәндік дақылдар және картоп бойынша – кемінде екі вегетациялық кезең;
көп жылдық шөптер бойынша – пайдаланудың кемінде екі циклі;
жеміс, жидек дақылдары мен жүзім бойынша – кемінде екі шаруашылық түсім.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету түрі
Электрондық (ішінара цифрландырылған) немесе қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
9
Көрсетілетін қызметті беруші мен ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) веб-портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Белгіленген жұмыс уақытының ұзақтығынан тыс өтінімді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мына интернет-ресурста орналастырылған:
1) Мемлекеттік комиссияның – www.gcomsort.kz;
2) көрсетілетін қызметті беруші – www.gov.kz.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) осы Тізбеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша селекциялық жетістікті шаруашылыққа пайдалылығына мемлекеттік сынауға арналған өтінім;

2) анкета селекционного достижения (по форме для соответствующей культуры);
3) описание селекционного достижения для соответствующих родов и видов;
4) фотографии цветков, соцветий, репродуктивных частей растений развитого растения в фазе хозяйственного использования с масштабной линейкой с указанием наименования сорта (если название не определено, то указывается селекционный номер);
5) документ, подтверждающий право на подачу заявки (для правопреемников и посредников);
6) документ об отсутствии генетически модифицированных объектов в сорте, передаваемом на испытание либо результаты экспертизы на содержание генетически модифицированных объектов (для сортов иностранной селекции).
При обращении на веб-портал:
1) заявка на испытание селекционного достижения на хозяйственную полезность по форме согласно приложению к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) электронную копию анкеты селекционного достижения (по форме для соответствующей культуры);
3) электронную копию описания селекционного достижения для соответствующих родов и видов;
4) фотографии цветков, соцветий, репродуктивных частей растений развитого растения в фазе хозяйственного использования с масштабной линейкой с указанием наименования сорта (если название не определено, то указывается селекционный номер) в электронном формате;
5) электронную копию документа, подтверждающего право на подачу заявки (для правопреемников и посредников);
6) электронную копию документа об отсутствии генетически модифицированных объектов в сорте, передаваемом на испытание либо результаты экспертизы на содержание генетически модифицированных объектов (для сортов иностранной селекции).
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, справку о регистрации (перерегистрации) юридического лица, уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для проведения испытания сорта, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для проведения испытания сорта, требованиям, установленным Правилами проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 4-2/602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11879);

2) селекциялық жетістіктің сауалнамасы (тиісті дақылға арналған нысан бойынша);
3) тиісті тектері мен түрлері үшін селекциялық жетістіктің сипаттамасы;
4) гүлдердің, гүл шоғырларының, өсімдіктердің репродуктивтік бөліктерінің және шаруашылықта пайдалану фазасында қалыпты дамыған өсімдіктің сұрып атауы (егер аты айқындалмаса, онда селекциялық нөмірі көрсетіледі) көрсетілген масштабты сызғышы бар фотографиялары;
5) өтінім беруге құқықты растайтын құжат (құқықтық мирасқорлар және делдалдар үшін);
6) сынаққа берілетін сұрыпта генетикалық түрлендірілген объектілердің жоқ екендігі туралы құжат не генетикалық түрлендірілген объектілердің құрамына жүргізілген сараптама нәтижелері (шетелдік селекциядағы сұрыптар үшін).
Веб-порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша селекциялық жетістікті шаруашылыққа пайдалылығына мемлекеттік сынауға арналған өтінім;
2) селекциялық жетістік сауалнамасының электрондық көшірмесі (тиісті дақылға арналған нысан бойынша);
3) тиісті тектер мен түрлер үшін селекциялық жетістік сипаттамасының электрондық көшірмесі;
4) электрондық форматта гүлдердің, гүл шоғырларының, өсімдіктердің репродуктивтік бөліктерінің және шаруашылықта пайдалану фазасында қалыпты дамыған өсімдіктің сұрып атауы (егер аты айқындалмаса, онда селекциялық нөмірі көрсетіледі) көрсетілген масштабты сызғышы бар фотографиялары;
5) өтінім беру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (құқықтық мирасқорлар мен делдалдар үшін);
6) сынаққа берілетін сұрыпта генетикалық түрлендірілген объектілердің жоқ екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі не генетикалық түрлендірілген объектілердің құрамына жүргізілген сараптама нәтижелері (шетелдік селекциядағы сұрыптар үшін).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының сұрыпты сынақтан өткізу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, сұрыпты сынақтан өткізу үшін қажетті деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 4-2/602 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11879 тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в цифровой форме через веб-портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на веб-портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Государственное испытание
сельскохозяйственных растений
на хозяйственную полезность"
Форма
Государственная комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан (010000, город Астана,
проспект Абая, дом 13, Бизнес центр "Іскер",
11 этаж, кабинет 1111)
Номер заявки
Дата регистрации
Заявка на государственное испытание селекционного достижения на хозяйственную полезность
Заявитель(и) _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
наименование юридического лица и адрес)
_________________________________________________________________
Гражданство _____________________________________________________
Почтовый адрес __________________________________________________
Телефон _______________ Электронный адрес ________________________
Наименование(ия), адрес(а) оригинатора(ов) селекционного достижения и
доля участия в % __________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Род, вид (казахское название) _______________________________________
Род, вид (русское название) _________________________________________
Род, вид (латинское название) _______________________________________
Предлагаемое название ____________________________________________
Селекционный номер ______________________________________________
Автор(ы) (если автор(ы) не является(ются) заявителем(ями))
Фамилия
Имя
Отчество
(при его наличии)
Адрес
домашний
Доля
участия, %
По имеющейся у меня (нас) информации других действительных авторов нет
Предыдущие заявки
Зарегистрированы
Номер заявки
Стадия
Под каким названием
в стране
дата
На предоставление охраны
На испытание
на хозяйственную
полезность
Я (мы) заявляю(ем), что материал, переданный с первой заявкой, представляет данный сорт и соответствует настоящей заявке.
Рекомендуемые оригинатором области испытания (использования)
Я (мы) прошу (просим) провести государственное испытание селекционного достижения на хозяйственную полезность.
Я (мы) заявляю(ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация, необходимая для рассмотрения заявки и внесенная в настоящую заявку и в приложения, является окончательной и правильной.
Я (мы) подтверждаю(ем), что образцы получены надлежащим образом и представляют репрезентативную выборку сорта.
Я (мы) гарантирую (ем) безвозмездно предоставлять необходимое количество семян для проведения испытаний на хозяйственную полезность по нарядам Государственной комиссии, а также эталонный образец сорта на хранение.
Подпись(и) услугополучателя (услугополучателей)
___________________ __________________
___________________ __________________
___________________ __________________
___________________ __________________
Приложение 5
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам проведения
сортоиспытания
сельскохозяйственных растений
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование и адрес услугополучателя)
Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги

3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
12.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде цифрлық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік қызметті веб-портал арқылы цифрлық нысанда алу мүмкіндігі бар және "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары веб-порталда орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Ауыл шаруашылығы
өсімдіктерінің шаруашылыққа
жарамдылығын мемлекеттік
сынау" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Ауыл шаруашылығы дақылдарын
сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік комиссиясы
(010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 13-үй,
"Іскер" бизнес орталығы, 11-қабат, 1111-кабинет)
Өтінім нөмірі
Тіркелген күні
Селекциялық жетістікті шаруашылыққа пайдалылығына мемлекеттік сынауға арналған өтінім
Өтініш беруші(лер)____________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, заңды тұлғаның атауы және мекенжайы)
Азаматтығы __________________________________________________________
Почталық мекенжайы _________________________________________________
____________________________________________________________________
Телефоны _________________ Электрондық мекенжайы ___________________
Селекциялык жетістік оригинаторының(ларының) атауы(лары) және қатысу үлесі, %
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тегі, түрі (қазақша атауы) ______________________________________________
Тегі, түрі (орысша атауы) ______________________________________________
Тегі, түрі (латынша атауы) _____________________________________________
Ұсынылып отырған атауы _____________________________________________
Селекциялық нөмірі _________________________________________________
Автор(лар) (егер автор(лар) өтініш беруші(лер) болып табылмаса
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Үйінің мекенжайы
Қатысу үлесі, %
Мендегі (біздегі) бар ақпарат бойынша басқа авторлары жоқ
Алдыңғы өтінімдер
Тіркелген
Өтінім нөмірі
Кезеңі
Қандай атаумен
елі
күні
Қорғауға беруге
Шаруашылыққа пайдалылығына сынауға
Мен (біз) бірінші өтінімде берілген материал осы сұрыпты білдіретінін және осы өтінімге сәйкес келетінін мәлімдеймін(міз).
Оригинатор ұсынып отырған сынау (пайдалану) салалары
Мен (біз) селекциялық жетістіктің шаруашылыққа жарамдылығына мемлекеттік сынақ жүргізуді өтінемін(міз).
Мен (біз) менде (бізде) бар мәліметтер бойынша өтінімді қарауға қажетті және осы өтінім мен қосымшаға енгізілген ақпарат түпкілікті және дұрыс екендігін мәлімдеймін (міз).
Мен (біз) үлгілердің тиісінше алынғандығын және сұрыптың репрезентативті іріктелгенін көрсететінін растаймын (мыз).
Мен (біз) Мемлекеттік комиссияның нарядтары бойынша шаруашылыққа жарамдылығына сынау жүргізу үшін тұқымның қажетті мөлшерін, сондай-ақ сақтауға сұрыптың эталондық үлгісін өтеусіз беруге міндеттенемін (міз).
Өтініш берушінің (берушілердің) қолы (қолдары)
__________________ ___________________
___________________ __________________
___________________ __________________
___________________ __________________
___________________ __________________
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Ауыл шаруашылығы
өсімдіктерін сұрыптық сынақтан
өткізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы және мекенжайы)
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
"Мемлекеттік көрсетілетін және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер

В соответствии с подпунктом 2) пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", сотрудник услугодателя
_________________________________________________________________
Согласно решению Экспертного совета Государственной комиссии по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур:
по сорту/гибриду ______________________ культуры ___________________
отказывает в оказании государственной услуги:
_________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги)
Основание для отказа: _____________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Настоящий отказ составлен в двух экземплярах, по одному для каждой стороны.
_________________________________________________________________
Руководитель: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Исполнитель: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Получил _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя, подпись)
"___" _________ 20__ год.
Приложение 6
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма 1
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса
Индекс формы административных данных: форма № 1-ВПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих информацию: сельскохозяйственные товаропроизводители (сельскохозяйственные кооперативы), получающие субсидии.
Срок представления формы административных данных: ежегодно, в срок с 20 января и до конца соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
________________________________________________
Наименование области
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива)
Бизнес-идентификационный номер /индивидуальный идентификационный номер сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива)
Наименование произведенной продукции (товаров или услуг)
Объем произведенной продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса за предыдущий год в натуральном выражении, тонн/голов/штук
Цена на продукцию (товар или услугу) агропромышленного комплекса, тысяч тенге*

туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1-тармағының 2)тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
___________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік
комиссияның Сараптамалық кеңесінің шешіміне сәйкес
___________________ дақылының ______________________ сұрыбы/буданы
бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
___________________________________________________________________ (мемлекеттік қызметтің атауын көрсету)
Бас тарту үшін негіздеме: ____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Осы бас тарту әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды
___________________________________________________________________
Басшы _____________________________________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Орындаушы ________________________________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Қабылдады__________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Агроөнеркәсіптік кешеннің өндірілген жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілген қызметтердің) көлемі туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ӨШЖӨ
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ж
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: субсидия алатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтер)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, 20 қаңтардан бастап және тиісті жылдың соңына дейінгі мерзімде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Облыс_________________________________________
Жылы _________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішісі бойынша код
________________________________________________
Облыс атауы
Ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) атауы
Ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі /жеке сәйкестендіру нөмірі
Өндірілген өнімнің (тауарлардың немесе көрсетілген қызметтердің) атауы
Агроөнеркәсіптік кешеннің өткен жылғы өндірілген өнімінің (тауарларының немесе көрсетілетін қызметтерінің) көлемі заттай мәнде, тонна/бас/дана
Агроөнеркәсіптік кешенөнімінің (тауардың немесе көрсетілетін қызметтің) бағасы, мың теңге *

Объем валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса за предыдущий год, тысяч тенге (5*6)**
Отклонение +/-/=, тысяч тенге **
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года

Агроөнеркәсіптік кешеннің өткен жылғы жалпы өнімінің (тауарларының немесе көрсетілген қызметтердің) көлемі, мың теңге (5*6) **
Ауытқу +/-/= , мың теңге **
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы_______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы____________________________________
Орындаушы__________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы " " __________

Примечание: * данные о ценах на продукцию (товар или услугу) агропромышленного комплекса (далее – АПК) заполняются автоматически государственной цифровой системой субсидирования (далее – ГЦСС) согласно пункту 10-1 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209);
** рассчитывается автоматически в ГЦСС.
При представлении информации об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) АПК субъект АПК указывает объем произведенной продукции АПК по всем видам деятельности один раз.
Подтверждаю достоверность представленных данных, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также сбор, обработку персональных данных.
Согласен предоставлять первичные статистические данные о сборе урожая сельскохозяйственных культур в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в соответствии с Правилами представления респондентами достоверных первичных статистических данных по утвержденным статистическим формам при проведении статистических наблюдений, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 9 июля 2010 года № 173 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6459). Данное требование распространяется в отношении юридических лиц и (или) их структурных и обособленных подразделений с основным или вторичным видами экономической деятельности по кодам общего классификатора видов экономической деятельности 01.1, 01.2, 01.3, 01.5, а также попавших в выборку индивидуальных предпринимателей, включая крестьянских или фермерских хозяйств, с основным или вторичным видами экономической деятельности по кодам общего классификатора видов экономической деятельности 01.1, 01.2, 01.3, 01.5.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Информация об объеме
произведенной валовой
продукции (товаров или услуг)
агропромышленного комплекса"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса" (индекс: форма № 1-ВПР, периодичность: годовая)

Ескертпе:* агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) өнімінің (тауардың немесе көрсетілетін қызметтің) баға туралы деректер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 10-1-тармағына сәйкес субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесімен (бұдан әрі – СМЦЖ) автоматты түрде толтырылады;
** СМЦЖ-да автоматты түрде есептеледі.
АӨК өндірілген жалпы өнімінің (тауарларының немесе көрсетілетін қызметтерінің) көлемі туралы ақпарат ұсынылған кезде АӨК субъектісі қызметтің барлық түрлері бойынша АӨК өндірілген өнімінің көлемін бір рет көрсетеді.
Ұсынылған деректердің дұрыстығын растаймын, дұрыс емес ақпарат және құжаттар бергенім үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 9 шілдедегі № 173 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6459 болып тіркелген) бекітілген Статистикалық байқаулар жүргізу кезінде респонденттердің бекітілген статистикалық нысандар бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсыну қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімін жинау туралы алғашқы статистикалық деректерді беруге келісемін. Бұл талап экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 01.1, 01.2, 01.3, 01.5 кодтары бойынша экономикалық қызметтің негізгі немесе қайталама түрлері бар заңды тұлғаларға және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелеріне, сондай-ақ экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 01.1, 01.2, 01.3, 01.5 кодтары бойынша экономикалық қызметтің негізгі немесе қайталама түрлері бар шаруа немесе фермер қожалықтарын қоса алғанда, дара кәсіпкерлердің іріктемесіне түскен адамдарға қолданылады.
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Агроөнеркәсіптік кешеннің өндірілген жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілген қызметтердің) көлемі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Агроөнеркәсіптік кешеннің
өндірілген жалпы өнімнің
(тауарлардың немесе
көрсетілетін қызметтердің)
көлемі туралы ақпарат"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Агроөнеркәсіптік кешеннің өндірілген жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілген қызметтердің) көлемі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 1- ӨШЖӨ нысан, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса" (далее – Форма).
2. Форма заполняется сельскохозяйственными товаропроизводителями (сельскохозяйственными кооперативами) в государственной цифровой системе субсидирования (далее – ГЦСС).
3. Форма подписывается руководителем либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
сельскохозяйственными товаропроизводителями (сельскохозяйственными кооперативами), получающими субсидии.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается область расположения сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива) согласно Классификатору административно-территориальных объектов.
7. В графе 2 Формы указывается наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя, (сельскохозяйственного кооператива), получающего субсидии.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер сельскохозяйственного товаропроизводителя, (сельскохозяйственного кооператива).
9. В графе 4 Формы указывается наименование произведенной продукции (товаров или услуг).
10. В графе 5 Формы указывается объем произведенной продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса за предыдущий год в натуральном выражении, тонн/голов/штук.
11. В графе 6 Формы указывается данные о ценах на продукцию (товар или услугу) агропромышленного комплекса, тысяч тенге, которые заполняются автоматически в ГЦСС.
12. В графе 7 Формы указывается объем валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса за предыдущий год, тысяч тенге, который рассчитывается автоматически в ГЦСС.
13. В графе 8 Формы указывается отклонение, которое заполняется автоматически в ГЦСС.
Форма 2
Реестр встречных обязательств
Наименование
Область
Отчетный год
Дата принятия встречных обязательств
Растениеводческая продукция
(да/нет)
Животноводческая продукция
(да/нет)
Продукты переработки
(да/нет)
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 7
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
1
Наименование государственной услуги
Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений.
2
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Агроөнеркәсіптік кешеннің өндірілген жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілген қызметтердің) көлемі туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) мемлекеттік цифрлық субсидиялау жүйесінде (бұдан әрі – СМЦЖ) толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
субсидия алатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтер) ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында ұлттық Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында субсидия алатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында өндірілген өнімнің (тауарлардың немесе көрсетілген қызметтердің) атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында агроөнеркәсіптік кешеннің өткен жылғы өндірілген өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемі заттай мәнде, тоннамен/баспен/данамен көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында агроөнеркәсіптік кешен өнімінің (тауардың немесе көрсетілетін қызметтің) бағасы туралы деректер, мың теңгемен көрсетіледі, олар автоматты түрде СМЦЖ-да толтырылады.
12. Нысанның 7-бағанында агроөнеркәсіптік кешеннің өткен жылғы жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемі, мың теңгемен көрсетіледі, ол автоматты түрде СМЦЖ-да есептеледі.
13. Нысанның 8-бағанында ауытқу, мың теңгемен көрсетіледі, ол СМЦЖ-да автоматты түрде толтырылады.
2-нысан
Қарсы міндеттемелер тізілімі
Атауы
Облыс
Есепті жыл
Қарсы міндеттемелерді қабылдау күні
Өсімдік шаруашылығы өнімдері
(иә / жоқ)
Мал шаруашылығы өнімдері
(иә / жоқ)
Қайта өңдеу өнімдері
(иә / жоқ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-1-қосымша
"Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы
Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)

1. На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку.
2. На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда.
4
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг осуществляются через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
6
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг электронная (полностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам государственных услуг бесплатно.
9
График работы услугодателя и объектов информатизации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур с приложением подтверждающих документов (обоснованных в соответствии с пунктом 21 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила)) по форме согласно приложению 5 к Правилам;
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГЦСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1. Өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға.
2. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша электронды (толық цифрландырылған).
7
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидиялар аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша тегін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында мыналарды ұсынады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (Қағидалардың 21-тармағына сәйкес негізделген) басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім ;
Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушының СМЦЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
11
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов;
2) портале;
3) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 8
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1-2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства приоритетных культур"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-CРПК
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ______________
№ п/п
Номер заявки
Год подачи заявки
Дата подачи заявки
Дата рассмотрения заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН перерабатывающего предприятия
Наименование перерабатывающего предприятия
Наименование услугодателя
Статус заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Наименование культуры
Объем сырья, сданного на переработку (тонна)
Площадь производства приоритетных овощных культур в закрытом грунте (гектар)
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Норматив субсидий (тенге)
Кадастровый номер земельного участка
Год севооборота
Номер и дата электронного счета-фактуры
Номер и дата договора
БИК банка
Дата отрицательного решения
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
Дата оплаты заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
24
25
26
27
28
29
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Развитие производства
приоритетных культур"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства приоритетных культур" (индекс: форма № 1-СРПК, периодичность: годовая)

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
12
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде цифрлық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында;
2) порталда;
3) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар бекітілген немесе өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Басым дақылдар өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-БДДС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінімнің нөмірі
Субсидияның алынған жылы
Өтінімнің берілген күні
Өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/ БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
ЖСН/БСН өңдеуші кәсіпорынның атауы
Өңдеуші кәсіпорынның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Дақылдың атауы
Өңдеуге өткізілген шикізат көлемі (тонна)
Жабық топырақта өндірілген көлемі (гектар)
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияның нормативі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауыспалы егіс жылы
Электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
Теріс шешім қабылданған күні
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі
Субсидияның қайтарылған күні
Өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
24
25
26
27
28
29
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі автоматты түрде толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Басым дақылдардың өндірісін
дамыту" бағыты бойынша
субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Басым дақылдардың өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 1-БДДС нысаны, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства приоритетных культур" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН перерабатывающего предприятия.
15. В графе 10 указывается наименование перерабатывающего предприятия.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается указывается статус заявки.
18. В графе 13 указывается сумма причитающихся субсидий.
19. В графе 14 указывается наименование культуры.
20. В графе 15 указывается объем сырья, сданного на переработку, в тоннах.
21. В графе 16 указывается площадь производства приоритетных овощных культур
22. в закрытом грунте в гектарах.
23. В графе 17 указывается норматив субсидий.
24. В графе 18 указывается кадастровый номер земельного участка.
25. В графе 19 указывается год севооборота.
26. В графе 20 указывается номер и дата электронного счета-фактуры.
27. В графе 21 указывается номер и дата договора.
28. В графе 22 указывается БИК банка.
29. В графе 23 указывается дата отрицательного решения.
30. В графе 24 указывается причина отрицательного решения.
31. В графе 25 указывается дата отзыва заявителем.
32. В графе 26 указывается причина отзыва заявителем.
33. В графе 27 указывается дата возврата субсидий.
34. В графе 28 указывается дата оплаты заявки.
35. В графе 29 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства многолетних насаждений"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 2-СПМН
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ______________
№ п/п
Номер заявки
Год
Дата подачи заявки
Дата рассмотрения заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН продавца
Наименование оригинатора
Наименование услугодателя
Статус заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем реализованного просубсидированного посадочного материала, штук
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Кадастровый номер земельного участка
Наименование сельскохозяйственной культуры
Наименование посадочного материала
Наименование сорта
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
Наименование сорта по ЭСФ
Номер и дата договора
БИК банка
16
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
Дата оплаты заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
30
31
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Развитие производства
многолетних насаждений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства многолетних насаждений" (индекс: форма № 2-СПМН, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Басым дақылдардың өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатынбірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидияның алынған жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінімнің берілген күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда өңдеуші кәсіпорынның ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда өңдеуші кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
18. 13-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
19. 14-бағанда дақылдардың атауы көрсетіледі.
20. 15- бағанда өңдеуге өткізілген шикізат көлемі тоннамен көрсетіледі
21. 16-бағанда жабық топырақта басым көкөніс дақылдарын өндіру алаңы (гектар) көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидия нормативі көрсетіледі.
23. 18-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
24. 19-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.
25. 20-бағанда электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні көрсетіледі.
26. 21-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
27. 22-бағанда банктің БСК көрсетіледі.
28. 23-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
29. 24-бағанда теріс шешім қабылданған себебі көрсетіледі.
30. 25-бағанда өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу себебі көрсетіледі.
32. 27-бағанда субсидиялардың қайтарылған күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
34. 29-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz
интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Көпжылдық екпелер өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 2-КЕӨС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінім нөмірі
Жыл
Өтінімді беру күні
Өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатушының ЖСН/БСН
Оригинатордың атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Субсидияланған отырғызу материалдарының өткізілген көлемі, дана
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Отырғызу материалының атауы
Сорттың атауы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
ЭШФ бойынша сорттың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
Субсидия алушының ЖСК (өтпелі өтінімдер бойынша – сатушының ЖСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
Өтінім берушінің өтінімдіқайтарып алу себебі
Субсидияларды қайтару күні
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
Өтінімді төлеу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
30
31
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
____________________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі автоматты түрде толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Көпжылдық екпелер өндірісін
амыту" бағыты бойынша
субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көпжылдық екпелер өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 2-КЕӨС нысаны, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства многолетних насаждений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН продавца.
15. В графе 10 указывается наименование оригинатора.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается статус заявки.
18. В графе 13 указывается сумма причитающихся субсидий в тенге.
19. В графе 14 указывается площадь использования в гектарах.
20. В графе 15 указывается общий объем реализованного просубсидированного посадочного материала в штуках.
21. В графе 16 указывается кадастровый номер земельного участка.
22. В графе 17 указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
23. В графе 18 указывается наименование посадачного материала.
24. В графе 19 указывается наименование сорта.
25. В графе 20 указывается номер и дата ЭСФ.
26. В графе 21 указывается наименование сорта по ЭСФ.
27. В графе 22 указывается номер и дата договора.
28. В графе 23 указывается БИК банка.
29. В графе 24 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца).
30. В графе 25 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
31. В графе 26 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
32. В графе 27 указывается дата отзыва заявки заявителем.
33. В графе 28 указывается причина отзыва заявки заявителем.
34. В графе 29 указывается дата возврата субсидий.
35. В графе 30 указывается даnа оплаты заявки заявки.
36. В графе 31 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие семеноводства"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 3-CРC
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ______________
№ п/п
Номер заявки/ переводной заявки
Год
Дата подачи заявки/ переводной заявки
Дата рассмотрения заявки/переводной заявки
ИИН/БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН продавца
Наименование продавца
Наименование услугодателя
Тип заявки (прямая/переводная)
Статус заявки/переводной заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем приобретенных семян
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Объем просубсидированных семян (принятый в расчет субсидий)
Единица измерения (тонн, штук, посевная единица)
Объем семян, приобретенный у аттестованных производителей семян
Кадастровый номер земельного участка
Наименование сельскохозяйственной культуры
Репродукция
Наименование сорта
Год севооборота
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
17
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Наименование сорта по ЭСФ
Номер и дата договора купли-продажи
БИК банка
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
Дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам)
Дата аннулирования переводной заявки
Дата оплаты заявки/переводной заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
33
34
35
36
37
38
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Развитие семеноводства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие семеноводства" (индекс: форма № 3-СРС, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көпжылдық екпелер өндірісіндамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімінің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидия алу жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінімді беру күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда оригинатордың атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
18. 13-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
19. 14-бағанда пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
20. 15-бағанда субсидияланған отырғызу материалдарының өткізілген көлемі данамен көрсетіледі.
21. 16-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
22. 17-бағанда ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы көрсетіледі.
23. 18-бағанда отырғызу материалының атауы көрсетіледі.
24. 19-бағанда сорттың атауы көрсетіледі.
25. 20-бағанда ЭШФ нөмірі мен күні көрсетіледі.
26. 21-бағанда ЭШФ бойынша сорттың атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
28. 23-бағанда банктің БИК көрсетіледі.
29. 24-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЖСК нөмірі) көрсетіледі.
30. 25-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда теріс шешімінің себебі көрсетіледі.
32. 27-бағанда өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі көрсетіледі.
34. 29-бағанда субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
35. 30-бағанда өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
36. 31-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Тұқым шаруашылығын дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі:
№ 3-ТШДС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінімнің/өтпелі өтінімнің нөмірі
Жыл
Өтінімді/өтпелі өтінімді беру күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатушының ЖСН/БСН
Сатушының атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінім түрі (тікелей/өтпелі)
Өтінім/ өтпелі өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Сатып алынған тұқымның жалпы көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияланған тұқым көлемі (субсидия есептеуіне қабылданған)
Өлшем бірлігі (тонна/дана/егу бірлігі)
Аттестатталған тұқым өндірушілерден сатып алынған тұқым көлемі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Репродукция
Сорттың атауы
Ауыспалы егіс жылы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
17
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
ЭШФ бойынша сорттың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
Субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЖСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі
Субсидияларды қайтарып алу күні
Өндірушінің тарапынан ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Өтпелі өтінімді жою күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
33
34
35
36
37
38
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы ________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
___________________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі автоматты түрде толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Тұқым шаруашылығын
дамыту" бағыты бойынша
субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тұқым шаруашылығын дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 3-ТШДС нысаны, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие семеноводства" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки/переводной заявки на субсидирование.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки/переводной заявки на субсидирование.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки/переводной заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки/переводной заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН продавца.
15. В графе 10 указывается наименование продавца.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается тип заявки (прямая/переводная).
18. В графе 13 указывается статус заявки/переводной заявки.
19. В графе 14 указывается сумма причитающихся субсидий.
20. В графе 15 указывается площадь использования семян, в гектарах.
21. В графе 16 указывается общий объем приобретенных семян.
22. В графе 17 указывается объем просубсидированных семян (принятый в расчет субсидий).
23. В графе 18 указывается единица измерения (тонн, штук, посевная единица).
24. В графе 19 указывается объем семян приобретенный у аттестованных производителей семян.
25. В графе 20 указывается кадастровый номер земельного участка.
26. В графе 21 указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
27. В графе 22 указывается репродукция семян.
28. В графе 23 указывается наименование сорта.
29. В графе 24 указывается год севооборота.
30. В графе 25 указывается номер и дата ЭСФ.
31. В графе 26 указывается наименование сорта по ЭСФ.
32. В графе 27 указывается номер и дата договора купли-продажи.
33. В графе 28 указывается БИК банка.
34. В графе 29 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца).
35. В графе 30 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
36. В графе 31 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
37. В графе 32 указывается дата отзыва заявки заявителем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тұқым шаруашылығын дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындады.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидиялауға өтінімді/ өтпелі өтінімді беру жылы көрсетіледі..
9. 4-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді беру күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда сатушының атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінім түрі (тікелей/өтпелі) көрсетіледі.
18. 13-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
19. 14-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
20. 15-бағанда тұқымды пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
21. 16-бағанда сатып алынған тұқымның жалпы көлемі көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидияланған тұқым көлемі (субсидия есептеуіне қабылданған) көрсетіледі.
23. 18-бағанда өлшем бірлігі тоннамен/данамен/егу бірлігімен көрсетіледі.
24. 19-бағанда аттестатталған тұқым өндірушілерден сатып алынған тұқым көлемі көрсетіледі.
25. 20-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
26. 21-бағанда ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда тұқымның репродукциясы көрсетіледі.
28. 23-бағанда сорттың атауы көрсетіледі.
29. 24-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.
30. 25-бағанда ЭШФ нөмірі мен күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда ЭШФ бойынша сорттың атауы көрсетіледі.
32. 27-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда банктің БСК көрсетіледі.
34. 29-бағанда субсидия алушының ШОТ нөмірі (аударым өтінімдері бойынша – сатушының ШОТ нөмірі) көрсетіледі.
35. 30-бағанда қызмет көрсетушінің теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
36. 31-бағанда қызмет көрсетушінің теріс шешімінің себебі көрсетіледі.
37. 32-бағанда өтінім беруші тарапынан өтінімнің кері қайтару күні көрсетіледі.

38. В графе 33 указывается причина отзыва заявки заявителем.
39. В графе 34 указывается дата возврата субсидий.
40. В графе 35 указывается дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам).
41. В графе 36 указывается дата аннулирования переводной заявки.
42. В графе 37 указывается дата оплаты заявки/переводной заявки.
43. В графе 38 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости удобрений (за исключением органических)"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 4-СМУ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _______________________________________________________
Год ___________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
______________________________________________________________
№ п/п
Номер заявки/ переводной заявки/авансовой переводной заявки
Год
Дата подачи заявки/ переводной заявки/авансовой переводной заявки
Дата рассмотрения заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки
ИИН/ БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/ БИН продавца
Наименование продавца
Наименование услугодателя
Тип заявки (прямая/переводная /авансовая переводная)
Статус заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем приобретенных удобрений
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Объем просубсидированных удобрений (принятый в расчет субсидий)
Единица измерения
(тонна, килограмм, литр)
Производство удобрения (отечественное/иностранное)
Кадастровый номер земельного участка
Наименование удобрения
Наименование сельскохозяйственной культуры/пар
Год севооборота
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Наименование удобрения по ЭСФ
Номер и дата договора купли-продажи
БИК банка
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
Причина отзыва заявителем
25
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Дата возврата субсидий
Дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам)
Дата подтверждения переводной заявки услугодателем в рамках авансового механизма (второй этап)
Дата аннулирования переводной заявки
Дата оплаты заявки/переводной заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
33
34
35
36
37
38
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Удешевление стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости удобрений (за исключением органических)" (индекс: форма № 4-СМУ, периодичность: годовая)

38. 33-бағанда өтінім беруші тарапынан кері қайтару себебі көрсетіледі.
39. 34-субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
40. 35-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі) көрсетіледі.
41. 36-бағанда өтпелі өтінімді жою күні көрсетіледі.
42. 37-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
43. 38-бағанда бюджеттің түрі көрсетіледі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz
интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 4-МТС
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінімнің /өтпелі өтінімнің нөмірі
Жыл
Өтінім /өтпелі өтінім/аванстық өтпелі өтінім берілген күні
Өтінім/өтпелі өтінім/аванстық өтпелі өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатушының ЖСН/БСН
Сатушының атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің түрі
(тікелей/өтпелі /аванстық)
Өтінімнің/өтпелі өтінімнің/авнстық өтпелі өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Сатып алынған тыңайтқыштардың жалпы көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияланған тыңайтқыштар көлемі (субсидия есептеуіне қабылданған)
Өлшем бірлігі
(тонна, килограмм, литр)
Тыңайтқыш өндіру (отандық/шетелдік)
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Тыңайтқыштың атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының/сүрі жерлердің атауы
Ауыспалы егіс жылы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
ЭШФ бойынша тыңайтқыштың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
Субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
Өтінім берушінің өтінімінқайтарып алу себебі
25
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Субсидияларды қайтару күні
Өндірушінің ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Аванстық тетік шеңберінде (екінші кезең) көрсетілетін қызметті берушінің өтпелі өтінімді растау күні
Өтпелі өтінімді жою күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
33
34
35
36
37
38
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
____________________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі автоматты түрде толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Тыңайтқыштардың
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) құнын арзандату"
бағыты бойынша субсидияларды
пайдалану туралы ақпарат"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 4-МТС нысаны, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки на субсидирование.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки на субсидирование.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН продавца.
15. В графе 10 указывается наименование продавца.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается тип заявки (прямая/переводная/авансовая переводная).
18. В графе 13 указывается статус заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки.
19. В графе 14 указывается сумма причитающихся субсидий.
20. В графе 15 указывается площадь использования удобрений, в гектарах.
21. В графе 16 указывается общий объем приобретенных удобрений.
22. В графе 17 указывается объем просубсидированных удобрений (принятый в расчет субсидий).
23. В графе 18 указывается единица измерения (тонн, килограмм, литр).
24. В графе 19 указывается производство удобрения (отечественное/иностранное).
25. В графе 20 указывается кадастровый номер земельного участка.
26. В графе 21 указывается наименование удобрения.
27. В графе 22 указывается наименование сельскохозяйственной культуры/пар.
28. В графе 23 указывается год севооборота.
29. В графе 24 указывается номер и дата ЭСФ.
30. В графе 25 указывается наименование удобрения по ЭСФ.
31. В графе 26 указывается номер и дата договора купли-продажи.
32. В графе 27 указывается БИК банка.
33. В графе 28 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда субсидиялау өтінімінің/өтпелі өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидиялауға өтінімді/өтпелі өтінімді/ аванстық өтпелі өтінімді беру жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінім/өтпелі өтінім/аванстық өтпелі өтінім берілген күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді/аванстық өтпелі өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда сатушының атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің түрі (тікелей/өтпелі/аванстық) көрсетіледі.
18. 13-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің/аванстық өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
19. 14-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
20. 15-бағанда пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
21. 16-бағанда сатып алынған тыңайтқыштардың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидияланған тыңайтқыштар көлемі (субсидиялар есептеуіне қабылданған) тоннамен көрсетіледі.
23. 18-бағанда өлшем бірлігі тоннамен, килограммен, литрмен көрсетіледі.
24. 19-бағанда тыңайтқыш өндіру (отандық/шетелдік) көрсетіледі.
25. 20-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
26. 21-бағанда тыңайтқыштың атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда ауыл шаруашылығы дақылының/ сүрі жерлерінің атауы көрсетіледі.
28. 23-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.
29. 24-бағандаэлектрондық шот-фактураның нөмірі мен күні (бұдан әрі – ЭШФ) көрсетіледі.
30. 25-бағанда ЭШФ бойынша тыңайтқыштың атауы көрсетіледі.
31. 26-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
32. 27-бағанда банктің БСК көрсетіледі.
33. 28-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі) көрсетіледі.

34. В графе 29 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
35. В графе 30 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
36. В графе 31 указывается дата отзыва заявки заявителем. 37. В графе 32 указывается причина отзыва заявки заявителем.
38. В графе 33 указывается дата возврата субсидий.
39. В графе 34 указывается дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам).
40. В графе 35 указывается дата подтверждения переводной заявки услугодателем в рамках авансового механизма (второй этап).
41. В графе 36 указывается дата аннулирования переводной заявки.
42. В графе 37 указывается дата оплаты заявки/переводной заявки.
43. В графе 38 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безмозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 5-ССЗР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область ___________________________________________________________
Год _______________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
__________________________________________________________________
№ п/п
Номер заявки/ переводной заявки
Год
Дата подачи заявки/ переводной заявки
Дата рассмотрения заявки/переводной заявки
ИИН/ БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/ БИН производителя/поставщика
Наименование производителя/поставщика
Наименование услугодателя
Тип заявки (прямая/переводная)
Статус заявки/переводной заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Объем просубсидированных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (принятый в расчет субсидий)
Единица измерения (тонна, килограмм, грамм, литр, штук)
Производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отечественное/иностранное)
Кадастровый номер земельного участка
Наименование пестицида, биоагента (энтомофага)
Тип пестицида (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг))
Наименование сельскохозяйственной культуры/пар
Год севооборота
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
Наименование пестицида, биоагента (энтомофага) по ЭСФ
Номер и дата договора купли-продажи
БИК банка
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК производителя)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
25
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
Дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам)
Дата аннулирования переводной заявки
Дата оплаты заявки/переводной заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
33
34
35
36
37
38
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Удешевление стоимости
пестицидов, биоагентов (энтомофагов),
предназначенных для
проведения обработки против
вредных и особо опасных
вредных организмов с
численностью выше
экономического порога
вредоносности и карантинных объектов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" (индекс: форма № 5-ССЗР, периодичность: годовая)

34. 29-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
35. 30-бағанда теріс шешімнің себебі көрсетіледі.
36. 31-бағанда өтінім берушінің өтінімін қайтарып алу күні көрсетіледі.
37. 32-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу себебі көрсетіледі.
38. 33-бағанда субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
39. 34-бағанда өндірушінің ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша) көрсетіледі.
40. 35-бағанда аванстық тетік шеңберінде (екінші кезең) көрсетілетін қызметті берушінің өтпелі өтінімді растау күні көрсетіледі.
41. 36-бағанда өтпелі өтінімді жою күні көрсетіледі.
42. 37-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
43. 38-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 5-ӨҚҚС нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінімнің /өтпелі өтінімнің нөмірі
Жыл
Өтінім /өтпелі өтінім берілген күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/ БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Өндірушінің/жеткізушінің ЖСН/БСН
Өндірушінің/жеткізушінің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің түрі
(тікелей/өтпелі өтінім/)
Өтінімнің/өтпелі өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) жалпы көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияланған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) көлемі (субсидиялардың есептеуіне қабылданған)
Өлшем бірлігі
(тонна, килограмм, грамм, литр, дана)
Пестицид, биоагент (энтомофаг) өндіру (отандық/шетелдік)
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) атауы
Пестицидтердің түрі (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг))
Ауыл шаруашылығы дақылының /сүрі жерлерінің атауы
Ауыспалы егіс жылы
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
ЭШФ бойынша пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) атауы
Сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні
Банктің БСК
Субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
25
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі
Субсидияларды қайтару күні
Өндірушінің ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Өтпелі өтінімді жою күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
33
34
35
36
37
38
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
_________________________________________________________________ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі автоматты түрде толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
Саны зиян тигізудің
экономикалық шегінен жоғары
зиянды және аса қауіпті зиянды
организмдерге және карантиндік
объектілерге қарсы өңдеулер
жүргізуге арналған
пестицидтердің, биоагенттердiң
(энтомофагтардың) құнын
арзандату" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 5-ӨҚҚС нысаны, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной цифровой системой субсидирования.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки/переводной заявки на субсидирование.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки/переводной заявки на субсидирование.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки/переводной заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки/переводной заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН производителя/поставщика.
15. В графе 10 указывается наименование производителя/поставщика.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается тип заявки (прямая/переводная).
18. В графе 13 указывается статус заявки/переводной заявки.
19. В графе 14 указывается сумма причитающихся субсидий.
20. В графе 15 указывается площадь использования пестицидов, биоагентов (энтомофагов), в гектарах.
21. В графе 16 указывается общий объем приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
22. В графе 17 указывается объем просубсидированных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (принятый в расчет субсидий).
23. В графе 18 указывается единица измерения (тонна, килограмм, грамм, литр, штук).
24. В графе 19 указывается производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отечественное/иностранное).
25. В графе 20 указывается кадастровый номер земельного участка.
26. В графе 21 указывается наименование пестицида, биоагента (энтомофага).
27. В графе 22 указывается тип пестицида (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг)).
28. В графе 23 указывается наименование сельскохозяйственной культуры/пар.
29. В графе 24 указывается год севооборота.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімінің/өтпелі өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидиялауға өтінімді/өтпелі өтінімді/ аванстық өтпелі өтінімді беру жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінім/өтпелі өтінім берілген күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда өндірушінің/жеткізушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда өндірушінің/жеткізушінің атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің түрі (тікелей/өтпелі өтінім/аванстық) көрсетіледі.
18. 13-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
19. 14-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
20. 15-бағанда пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
21. 16-бағанда сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) жалпы көлемі көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидияланған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) көлемі (субсидиялардың есептеуіне қабылданған) көрсетіледі.
23. 18-бағанда өлшем бірлігі тоннамен, килограммен, литрмен көрсетіледі.
24. 19-бағанда пестицид, биоагент (энтомофаг) өндіру (отандық/шетелдік) көрсетіледі.
25. 20-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
26. 21-бағанда пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) атауы атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда пестицидтердің түрі (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг)) көрсетіледі.
28. 23-бағанда ауыл шаруашылығы дақылының атауы (сүрі жерлер) көрсетіледі.
29. 24-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.

30. В графе 25 указывается номер и дата ЭСФ.
31. В графе 26 указывается наименование пестицида, биоагента (энтомофага) по ЭСФ.
32. В графе 27 указывается номер и дата договора купли-продажи.
33. В графе 28 указывается БИК банка.
34. В графе 29 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК производителя).
35. В графе 30 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
36. В графе 31 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
37. В графе 32 указывается дата отзыва заявки заявителем.
38. В графе 33 указывается причина отзыва заявки заявителем.
39. В графе 34 указывается дата возврата субсидий.
40. В графе 35 указывается дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам).
41. В графе 36 указывается дата аннулирования переводной заявки.
42. В графе 37 указывается дата оплаты заявки/переводной заявки.
В графе 38 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Приложение 9
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1
Наименование государственной услуги
Субсидирование развития семеноводства.
2
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
4
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
При этом при подаче переводной заявки срок оказания государственной услуги увеличивается на 15 (пятнадцать) календарных дней.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
6
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
9
График работы услугодателя и объектов информатизации

30. 25-бағанда банктің электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда ЭШФ бойынша тыңайтқыштың атауы көрсетіледі.
32. 27-бағанда сатып алу шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда Банктің БСК көрсетіледі.
34. 29-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі) көрсетіледі.
35. 30-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
36. 31-бағанда теріс шешімнің себебі көрсетіледі.
37. 32-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу күні көрсетіледі.
38. 33-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу себебі көрсетіледі.
39. 34-бағанда субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
40. 35-бағанда өндірушінің ЭШФ салу күн (өтпелі өтінімдер бойынша).
41. 36-бағанда өтпелі өтінімді жою күні көрсетіледі.
42. 37-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
43. 38-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
Жоқ.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Бұл ретте өтпелі өтінім берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күнге ұлғаяды.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған).
7
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
1) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 11 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила);
2) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 12 к Правилам;
3) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции по форме согласно приложению 13 к Правилам;
4) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника и (или) сорго по форме согласно приложению 14 к Правилам;
5) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 15 к Правилам;
6) переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян по форме согласно приложению 16 к Правилам;
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГЦСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірегей тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
2) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
3) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірінші репродукцияның тұқымдары және (немесе) екінші репродукцияның мақта тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
4) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның және (немесе) құмайдың бірінші буын будандарының тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
5) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
6) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМЦЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
11
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила), либо переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 19 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГЦСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға арналған өтінімді не Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМЦЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
11
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
12
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде цифрлық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;

2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 11
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов"
1
Наименование государственной услуги
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов.
2
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
4
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам).
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
6
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
9
График работы услугодателя и объектов информатизации

2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау ағидаларына
4-қосымша
"Саны зияндылықтың экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеуді жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы
Саны зияндылықтың экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеуді жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
Жоқ.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) бойынша мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған).
7
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты, (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 20 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила), либо переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 21 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГЦСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагентер (энтомофагтар) үшін субсидия алуға арналған өтінімді не пестицидті, биоагенті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМЦЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
11
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
12
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде цифрлық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;

2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 12
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 4-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Предварительная заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте
В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса) (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая) поля, гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано ______________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя для физического лица: местонахождение __________________________________
дата уведомления _______________________________________________

2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау ағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған алдын ала өтінім
1. Кімге: ___________________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
Осымен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұданәрі – БСН) __________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ___________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) __________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін басты туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күн ________________________________________________________

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН ________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________
6. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _______________________________________
адрес _______________________________________________________________
кадастровый номер ___________________________________________________
целевое назначение ___________________________________________________
7. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи ____________________________________________________
кем выдан ______________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 13
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлықнөмірі
Барлық алаңы, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН________________________________________________________________
банктің деректемелері: ______________________________________________________
банктің атауы: ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН _____________________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________
6. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
Жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі:_______________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп:
берілген күні _____________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Басым дақылдар өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім

1. В __________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер
телефона(факса), (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая) поля, гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование __________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: ______________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________
кем выдано ____________________________________________
дата выдачи ____________________________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя для физического лица: местонахождение _________________________________________
дата уведомления _______________________________________________________

1. Кімге: __________________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
Осы мен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) __________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) __________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс)
нөмірі:______________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді ____________________________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________________________
мекенжайы:_______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________________________________

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН ________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________
6. Договор с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной продукции:
номер _______________________________________________________________
акт сверки ___________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
7. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и перерабатывающим предприятием:
номер _______________________________________________________________
акт сверки ___________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
8. Платежные документы, подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) перерабатывающего предприятия:
номер и дата выдачи __________________________________________________
наименование перерабатывающего предприятия __________________________
адрес местонахождения перерабатывающего предприятия__________________
9. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между структурными подразделениями сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива:
номер ______________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 14
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН_________________________________________________________________
банктің деректемелері: ______________________________________________________
банктің атауы: ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН ____________________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________
6. Өңдеуші кәсіпорынмен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарт:
нөмірі _______________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ______________________________________
өнім көлемі, тоннамен ___________________________________________
7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен өңдеуші кәсіпорын арасындағы ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ______________________________________
өнім көлемі, тоннамен __________________________________________
8. Өңдеуші кәсіпорын шеккен шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттары:
нөмірі және берілген күні ________________________________________
өңдеуші кәсіпорын атауы ________________________________________
өңдеуші кәсіпорын орналасқан жердің мекенжайы _____________________________________
9. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің құрылымдық бөлімшелері арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
өнім көлемі, тоннамен __________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына

Приложение 5-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте
1. В _______________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса) (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая) поля, гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование __________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________
кем выдано ____________________________________________
дата выдачи ____________________________________________
адрес: __________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя для физического лица:
местонахождение _________________________________________
дата уведомления ________________________________________

5-1-қосымша
Нысан
Жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Кімге: _____________________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
кімнен ____________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
Осымен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендірунөмірі (бұданәрі – БСН)__________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұданәрі – ЖСН)__________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
жекетұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесініңаты (бар болса), тегі_________________________________________
жекесәйкестендірунөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________
жекебасынкуәландыратынқұжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________________
берілген күні_______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жекетұлғаүшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күн ________________________________________________________

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН __________________________________________________________
реквизиты банка: ____________________________________________________
наименование банка: _________________________________________________
банковский идентификационный код ___________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН _______________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________
6. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _______________________________________
адрес ______________________________________________________________
кадастровый номер __________________________________________________
целевое назначение __________________________________________________
7. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи __________________________________________________________
кем выдан ____________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 15
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
В __________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона(факса) (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу выплатить субсидии на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда ____________________ (сельскохозяйственная культура, сорт)
в объеме __________ штук, в размере ____тенге.

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауылшаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауылшаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН ________________________________________________________________
банктің деректемелері: ____________________________________________________
банктің атауы: ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН______________________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________
6. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайлардың жұмыс алаңының өлшемі:_____________________________________
мекенжайы ________________________________________________________________
кадастрлық нөмірі_________________________________________________________
нысаналы мақсаты_________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні______________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ___ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: __________________________________________________________________, (облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
__________ дана көлеміндегі ____________________________________________________ (ауыл шаруашылығы дақылдары, сорт) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге _________ теңге мөлшерінде субсидиялар төлеуді сұраймын.

1. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование __________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________
кем выдано ____________________________________________
дата выдачи __________________________________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя для физического лица:
местонахождение _________________________________________
дата уведомления _________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ___________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ____________________________________
наименование банка или оператора почты: _________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________________
БИН __________________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________________
№ п/п
Наименование культуры
Наименование сорта
Сведения договора купли-продажи между оригинатором и (или) элитно-семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем, сельскохозяйственным кооперативом
Сведения о документе, подтверждающем сортовые качества (акт апробации, сортовое свидетельство)
номер договора
дата заключения договора
номер
дата выдачи
кем выдано
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
номер платежного документа
дата выдачи платежного документа
дата выписки
номер счета-фактуры
номер накладной на отпуск
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Площадь поля, гектар
Фактический объем реализованного посадочного материала, штук
Фактическая цена реализованного посадочного материала, штук
Норматив субсидий на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда, штука, тенге
Сумма причитающихся субсидий, тенге
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному, сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности. В случае если фактическая стоимость посадочного материала ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий и рассчитывается по формуле графа 20 х графу 21 х 0,5.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)__________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _____________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы) __________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________________
кім берді_______________________________________________________________
берілген күні____________________________________________________________
мекенжайы:____________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________________________
хабардар етілген күн _____________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН /БСН ___________________________________________________
бенефициар коды (бұданәрі – Кбе) _________________________________
банктіңнемесе почта операторының деректемелері ___________________
банктіңнемесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
Р/с №
Дақылдың атауы
Сорттың атауы
Оригинатор және (немесе) элиталық тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші ауылшаруашылығы кооперативі арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
Сорттық сапаларды растайтын құжат (байқаудан өткізу актісі, сорттық куәлік) туралы мәліметтер
шарттың нөмірі
шарт жасалған күн
нөмірі
берілген күні
кім берді
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Жұмсалған шығындарды растайтын төлем құжаттары, шот-фактуралар, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері (өтінім берілген сәтке)
төлем құжатының нөмірі
төлем құжатының берілген күні
берілген күні
шот-фактураның нөмірі
қабылдау-тапсыру акт
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Жер учаскесініңкадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Оның ішінде егістік жерлер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесінің меншік иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
Танаптың алаңы, гектар
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Өткізілген отырғызу материалының нақты көлімі, дана
Өткізілген отырғызу материалының нақты бағасы, дана
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидиялар сомасы, теңге
20
21
22
23
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
Егер отырғызу материалының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 20-баған х 21-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.

В случае если фактическая стоимость посадочного материала выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 20 х графу 22.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 16
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Предварительная заявка на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В ________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, адрес, номер телефона (факса) (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу провести обследования использования элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (нужное подчеркнуть) для выплаты субсидии за приобретенные и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда(далее – элитные саженцы) ___________________ в объеме _____________________ штук,
в размере _________________________________ тенге,
(культура, сорт)(сумма цифрами и прописью)
использованные на проведение посевных работ (на закладку сада (виноградника)).
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: __________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение _______________________________________
дата уведомления _______________________________________

Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 20-баған х 22-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ___ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға арналған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға арналған алдын ала өтінім
Кімге: _______________________________________________________________________, (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың толық атауы)
кімнен: _______________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
Егіс жұмыстарын жүргізуге (бақ (жүзім) отырғызуға) пайдаланылған, жеміс- жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін __________ дана көлеміндегі ___________________________________________жеміс-жидек (ауыл шаруашылығы дақылдары, сорт) дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттеріне (бұдан әрі – элиталық көшеттер) _______________________________ (сомасы цифрлармен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидиялар төлеу үшін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға арналған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін (керегінің астын сызу керек) пайдалануға зерттеп-қарау жүргізуді сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы__________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ________________
мекенжайы: _____________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) __________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді________________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері _________________________________________
хабардар етілген күн _____________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________
реквизиты банка или оператора почты:_____________________
наименование банка или оператора почты:__________________
банковский идентификационный код ______________________
индивидуальный идентификационный код _________________
БИН _________________________________________________
Кбе __________________________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН _________________________________________________________
номер договора _____________________________________________________
дата заключения договора ____________________________________________
общая стоимость саженцев по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость саженцев с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости саженцев без НДС)__________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя элитных саженцев) _________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем элитных саженцев) ________________________
наименование культуры, сорт __________________________________________
объем элитных саженцев, штук _________________________________________
срок оплаты _________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________________________________
5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа ___________________________________________
дата выдачи платежного документа ______________________________________
номер счета-фактуры __________________________________________________
дата выписки _________________________________________________________
номер накладной на перевозку __________________________________________
номер накладной на отпуск _____________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН ____________________________________________________________
бенефициар коды (бұданәрі – Кбе) _________________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________________
банктің немесе почта операторының атауы
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды __________________________________________________
БСН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық көшеттер өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
ЖСН/БСН ______________________________________
шарт нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша көшеттердің жалпы құны, теңге (егер шартта көшеттердің құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, көшеттердің құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің) атауы және БСН-сы _________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана _________________________________
төлеу мерзімі____________________________________
межелі (босату) пункті _______________________________
5. Элиталық көшеттер сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және элиталық көшеттерді жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _____________________________________
төлем құжатының берілген күні _______________________________
шот-фактура нөмірі _________________________________________
берілген күні _______________________________________________
тасумалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі __________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _______________________________________

6. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации _____________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
наименование культуры, сорт ___________________________________________
объем элитных саженцев, штук __________________________________________
цена, тенге ___________________________________________________________
всего стоимость реализации ____________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ______________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев ____________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
наименование культуры, сорт ____________________________________________
объем элитных саженцев, штук ___________________________________________
цена, тенге ____________________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ________________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев ____________
8. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа ________________________________________________
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
кем выдан _____________________________________________________________
акт апробации:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
кем выдан _____________________________________________________________
9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи ____________________________________________________
наименование товара ____________________________________________________
экспортер/грузоотправитель ______________________________________________
импортер/грузополучатель _______________________________________________
По элитным саженцам: реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации;
по импортируемым элитным саженцам, приобретенным у реализаторов либо напрямую у иностранного производителя, указываются сведения о документе подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 17
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 11
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена
В ___________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от __________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные оригинальные семена ____________
(культура, сорт)
в объеме _____ тонн (посевных единиц), в размере _______________________ тенге. (сумма цифрами и прописью)

6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі _______________________________________
берілген күні ______________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ____________________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана ___________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________________________________
7. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ____________________________________
берілген күні _______________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ____________________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана ____________________________________
бағасы, теңге _______________________________________________
өткізу құны, барлығы ________________________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
Элиталық көшеттердің сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы____________________________________________
құжаттың нөмірі___________________________________________
берілген күні ______________________________________________
кім берді __________________________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі___________________________________________
берілген күні ______________________________________________
кім берді __________________________________________________
9. Тауардың (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _____________________________________
тауардың атауы _____________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________
импорттаушы/жүк алушы__________________________________
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сорттық куәлік және апробация актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын элиталық көшеттер бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сорттық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ___ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________, (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
____ тонна (егіс бірліктері) көлемінде арзандатылған құны бойынша өндірілген және өткізілген _____________ бірегей тұқымдарға _____________________________ теңге (дақыл, сұрып) (сомасы цифрлармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________
адрес: ___________________________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ____________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________
реквизиты банка или оператора почты:_____________________
наименование банка или оператора почты:__________________
банковский идентификационный код ______________________
индивидуальный идентификационный код _________________
БИН __________________________________________________
Кбе ___________________________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством и оригинатором (реализатором семян, иностранным производителем семян):
ИИН/БИН покупателя ___________________________
номер договора_________________________________
дата заключения договора________________________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) ______________________
наименование и БИН оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) ______________________________________________________
адрес местонахождения оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) __________________________________
наименование культуры, сорта_______________
объем семян, тонн (посевных единиц) ________
всего стоимость реализации _________________
срок оплаты ______________________________
пункт назначения (отпуска) _________________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы мен оригинатор (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шартың нөмірі ________________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы ______________________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
дақылдың, сұрыптың атауы ____________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) _____________________
өткізу құны, барлығы _______________________
төлеу мерзімі__________________________________________
межелі (босату) пункті _________________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение оригинальных семян:
номер платежного документа ________________
дата выдачи платежного документа ___________
номер счета-фактуры_______________________
дата выписки ______________________________
номер накладной на перевозку ______________
номер накладной на отпуск_________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении оригинальных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ________________________
дата выдачи ______________________________
наименование культуры, сорта______________
объем семян, тонн (посевных единиц) _________
цена, тенге______________________________
всего стоимость реализации _______________
наименование иностранного производителя семян ________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _______
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что оригинальные семена ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта________________
объем семян, тонн (посевных единиц)__________
цена, тенге_________________________________
всего стоимость реализации __________________
наименование иностранного производителя семян_____
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
8. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества оригинальных семян:
наименование документа___________________
номер документа _________________________
дата выдачи ______________________________
кем выдан ________________________________
удостоверение о кондиционности семян (акт клубневого анализа, результат анализа семян), выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
срок действия ____________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным оригинаторами:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

5. Бірегей тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және бірегей тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі _____________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі _________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________
6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірегей тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________
берілген күні _______________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ______________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) ___________________
бағасы, теңге ________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________
7. Бірегей тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _____________________________________
берілген күні _________________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ______________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) ____________________
бағасы, теңге ______________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы __________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірегей тұқымдардың сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы________________________________________________
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
жарамдылық мерзімі ____________________________________________
кім берді ______________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақыл тұқымдарының сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
оригинаторлар өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается элитно-семеноводческим хозяйством самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному элитно-семеноводческому хозяйству на праве землепользования и (или) частной собственности.
В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у оригинаторов, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,7;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,6.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 9 х графу 12.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении оригинальных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных оригинальных семян для производства элитных семян.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 18
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 12
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена
В ____________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные элитные семена ___________________ (культура, сорт)
в объеме ___ тонн (штук, посевных единиц), в размере ______________________тенге. (сумма цифрами и прописью)

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын элиталық тұқым өсіру шаруашылығы дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы элиталық тұқым өсіру шаруашылығына жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
оринигаторлардан сатып алынған тұқымдар бойынша - 8-баған х 9-баған х 11-баған х 0,7;
өткізушілерден немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – 8-баған × 9-баған × 11-баған × 0,6.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 8-баған х 9-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бірегей тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне мәліметтер толтырылады және тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Элиталық тұқым өндіру үшін субсидияланған бірегей тұқымдардың пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
18-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: _______________________________________________________________, (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
____ тонна (егіс бірліктері) көлемінде сатып алынған _________ элиталық тұқымдарға (дақыл, сұрып)
__________________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын. (сомасы цифрлармен және жазбаша)

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________
наименование банка или оператора почты: __________
банковский идентификационный код _______________
индивидуальный идентификационный код __________
БИН ___________________________________________
Кбе __________________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем семян) и семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ____________________
номер договора__________________________
дата заключения договора_________________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) __________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) __________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) _____________________________
наименование культуры, сорта_____________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _________________
всего стоимость реализации _______________________________
всего стоимость реализации _______________________________
срок оплаты _____________________________________________
пункт назначения (отпуска) ________________________________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с№
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқымдарды өндіруші) мен тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
сатып алушының ЖСН/БСН ____________________
шарт нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өткізушінің) атауы және БСН-сы ____________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ________________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ___________
өткізу құны, барлығы ________________________
төлеу мерзімі________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке элитных семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение элитных семян:
номер платежного документа _____________________
дата выдачи платежного документа ________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________
номер накладной на отпуск_______________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорта____________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ________
цена, тенге_____________________________________
всего стоимость реализации ______________________
наименование иностранного производителя семян ____________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ____________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что элитные семена ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта___________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _______
цена, тенге____________________________________
всего стоимость реализации _____________________
наименование иностранного производителя семян _____________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _____
8. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _____________________________________
адрес ____________________________________________________________________
кадастровый номер ________________________________________________________
целевое назначение ________________________________________________________
9. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

5. Элиталық тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және элиталық тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ___________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі_____________
6. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ________________________
берілген күні ________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы _______________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы __________________
7. Мемлекеттік кірістер органы берген, элиталық тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ___________________________
берілген күні ______________________________
дақылдың, сорттың атауы ______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірлігі) _____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы __________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы _______________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________________
8. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі ________________________________________
мекенжайы _______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі _________________________________________________________
нысаналы мақсаты __________________________________________________________
9. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

10. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества элитных семян:
наименование документа____________________________________________________
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
элитных семян, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
срок действия _____________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры)____________________________________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
срок действия _____________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

10. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық тұқымдардың сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы________________________________________________
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген элиталық тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
жарамдылық мерзімі ____________________________________________
кім берді ______________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақыл тұқымдарының сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному семеноводческому хозяйству, сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля на площадь – не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на элитные семена и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у элитно-семеноводческих хозяйств, ((графа 9 х графу 10)/100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,7;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, ((графа 9 х графу 10)/100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,6.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 9 х графу 10)/100 %) х графу 11 х графу 14.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
элитных семян (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян первой репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 19
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 13
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции
В ________________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции ________________________________________ в объеме ___________________________________________________ тонн (штук, посевных единиц), (культура, сорт)
в размере __________________________________ тенге, использованные на проведение (сумма цифрами и прописью)
посевных работ.

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы тұқым өсіру шаруашылығына, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Субсидиялар дақылдың себу алаңының 15 (он бес) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқымдар көлеміне төленеді, ал картоптың элиталық тұқымдары бойынша – себу алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға төленеді, қызанақ, қияр және мақта өсімдіктерінің элиталық тұқымдарынан басқа жағдайларда.
Элиталық тұқымдарға субсидияларды қажетті көлемде төлеу қамтамасыз етілген жағдайда және тиісті қаржы жылы ішінде жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген кезде, субсидиялар мәдениеттің себу алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,7;
өткізушілерден немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,6.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((9-баған х 10-баған)/100 %) х 11-баған х 14-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері элиталық тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне мәліметтер толтырылады және тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
бірінші репродукциялы тұқымдарды өндіру үшін элиталық тұқымдардың (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті жылы тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
19-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: _______________________________________________________________________, (облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: ________________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
______________________ тонна (дана, егіс бірлігі) көлемінде сатып алынған бірінші (дақыл, сұрып)
репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары
үшін __________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын. (сомасы цифрлармен және жазбаша)

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
адрес: ________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _______________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ________________________________________
наименование банка или оператора почты: _____________________________________
банковский идентификационный код __________________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________________________
БИН _______________________________
Кбе ________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ________________________
номер договора______________________________
дата заключения договора_____________________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) __________________
наименование и БИН семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) _______________________________________
адрес местонахождения семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) ___________________________
наименование культуры, сорт___________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ______________
всего стоимость реализации ____________________________
срок оплаты __________________________________________
пункт назначения (отпуска) _____________________________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шот мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
Банктің немесе почта операторының атауы ____________________________________
Банктік сәйкестендiру коды ______________________
Жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН ________________________________________
Кбе _________________________________________
4. Тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқымдарды өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН ____________________
шарт нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) атауы және БСН-сы __________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) орналасқан жердің мекенжайы ___________________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірлігі) ___________
өткізу құны, барлығы ________________________
төлеу мерзімі___________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа _________________________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________________________
номер накладной на отпуск________________________________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорт__________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _________
цена, тенге _____________________________________
всего стоимость реализации _______________________
наименование иностранного производителя семян ____________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ____
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта____________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ________
цена, тенге _____________________________________
всего стоимость реализации _______________________
наименование иностранного производителя семян _________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _________
8. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц:____________________________
адрес ___________________________________________________
кадастровый номер _______________________________________
целевое назначение _______________________________________
9. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _________________________________________
кем выдан __________________________________________

5. Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі _____________________________
берілген күні _______________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________
6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда) мәліметтері:
декларацияның нөмірі __________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________
7. Мемлекеттік кірістер органы берген, бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _____________________________
берілген күні _________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) __________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы _____________________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
8. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі:____________________
мекенжайы: ____________________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________
9. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні _____________________________________________
кім берді ________________________________________________

10. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
наименование документа_____________
номер документа____________________
дата выдачи ________________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян) семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
срок действия _____________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) _________________________________________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным производителем семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

10. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді ______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымдарды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні ___________________________________
жарамдылық мерзімі __________________________________
кім берді ______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) екінші мақтаның репродукция тұқымын өндіруші өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді ______________________________________

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Субсидии выплачиваются на объем семян первой репродукции, приобретенных на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти), за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на семена первой репродукции и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у семеноводческих хозяйств, ((графа 9 х графу 10) /100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,5;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, ((графа 9 х графу 10) /100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,4.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий, и рассчитывается по формуле ((графа 9 х графу 10 /100 %) х графу 11 х графу 14.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
семян первой репродукции (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян второй репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 20
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 14
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца
В ____________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы)
от ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца (нужное подчеркнуть) ________________________ в объеме __________ тонн (штук, (культура, гибрид)
посевных единиц), в размере ____________________________тенге, использованные на (сумма цифрами и прописью)
проведение посевных работ.

2025 және 2026 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Субсидиялар дақылдың себу алаңының 20 (жиырма) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған бірінші репродукциядағы тұқымдар көлеміне төленеді, ал картоптың бірінші репродукциядағы тұқымдары бойынша – себу алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға төленеді, мақтаның бірінші және екінші репродукциядағы тұқымдарынан басқа жағдайларда.
Бірінші репродукциядағы тұқымдарға субсидияларды қажетті көлемде төлеу қамтамасыз етілген жағдайда және тиісті қаржы жылы ішінде жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген кезде, субсидиялар ауыл шаруашылығы дақылының себу алаңының 40 (қырық) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,5;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,4.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((9-баған х 10-баған)/100 %) х 11-баған х 14-баған формуласы бойынша есептеледі.Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесі мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
екінші репродукция тұқымдарын өндіру үшін бірінші репродукция тұқымдарының (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "____" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
20-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдыңбірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: ____________________________________________________________________, (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
________________________________ ____ тонна (дана, егіс бірліктері) (дақыл, будан)
көлемінде сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына __________________________________________________ теңге (сомасы цифрлармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес: ________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: __________________________________
банковский идентификационный код _______________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ________________
номер договора______________________
дата заключения договора_____________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) ______________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян, иностранного производителя семян)_____________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян, иностранным производителем семян) _____________________
наименование культуры, гибрид ________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ______________
всего стоимость реализации ___________
срок оплаты _________________________
пункт назначения (отпуска) ____________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН _________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________
банктің немесе почта операторының деректемелері___________________
банктің немесе почта операторының атауы ___________
банктік сәйкестендiру коды ________________________
жеке сәйкестендiру коды __________________________
БСН ____________________________________________
Кбе __________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі __________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы _________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________
дақылдың, буданның атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ____________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________
төлеу мерзімі____________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
номер платежного документа ________________________________________________
дата выдачи платежного документа ___________________________________________
номер счета-фактуры________________________________________________________
дата выписки ______________________________________________________________
номер накладной на перевозку _______________________________________________
номер накладной на отпуск__________________________________________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, гибрид/сорт _________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя____________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, гибрид ____________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) __________________________________
цена, тенге _______________________________________________________________
всего стоимость реализации ________________________________________________
наименование иностранного производителя семян _____________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян________________
8. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _____
адрес _____________________________
кадастровый номер _________________
целевое назначение _________________

5. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ____________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні ___________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ___________________________
берілген күні ___________________________________
дақылдың, буданның/сұрыптың атауы ________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, буданның атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
8. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі:____________________
мекенжайы: ____________________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________

9. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _________________________
кем выдан __________________________
10. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян гибридов первого поколения сахарной свеклы, рапса, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
наименование документа ________________
номер документа _______________________
дата выдачи ___________________________
кем выдан ____________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян) семян гибридов первого поколения, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа _______________________
дата выдачи ___________________________
кем выдан _____________________________
срок действия __________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) _______________________________

9. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні _____________________________________________
кім берді ________________________________________________
10. Құжаттар туралы мәліметтер:
жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы_________________________________
құжаттың нөмірі__________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші буын будандары тұқымдарының кондициялылығы (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі) туралы куәлік:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
жарамдылық мерзімі __________________________________
кім берді _______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу аккредиттеу саласы) ____________________

11. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении семян гибридов первого поколения сахарной свеклы, рапса, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи ____________________
наименование товара____________________
экспортер/грузоотправитель______________
импортер/грузополучатель_______________

11. Тауардың (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
В случае если фактическая стоимость семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у элитно-семеноводческих хозяйств, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,5;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,4.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 9 х графу 12.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных семян гибридов первого поколения для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры с целью ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее (хлебоприемное) предприятие или в хлопкозаготовительную организацию. В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 21
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 15
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявки на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________, (полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса) (сведения подтягиваются из цифровой системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы плодово- ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы) _____________________________ в (культура, сорт)
объеме ______ штук, в размере ___________________________тенге, использованные на (сумма цифрами и прописью)
проведение посевных работ (на закладку сада (виноградника)).

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – 8-баған × 9-баған × 11-баған × 0,5;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – 8-баған × 9-баған × 11-баған × 0,4.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 8-баған х 9-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған бірінші буын будандарының тұқымдарының тиісті ауыл шаруашылығы дақылдарын сату, өңдеу не астық қабылдау кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында өсіру үшін пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "____" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "____" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
21-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға өтінімдер
Кімге: ______________________________________________________________________, (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: _______________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға _________________ дана көлемінде _______________________________________ (дақыл, сұрып)
нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін _________________________ теңге мөлшерінде субсидия (сомасы цифрлармен және жазбаша) төлеуді сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес: ___________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: ___________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
БИН ______________________________
Кбе _______________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _______________
номер договора_____________________
дата заключения договора____________
общая стоимость саженцев по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость саженцев с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости саженцев без НДС) __________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя элитных саженцев) ______________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем элитных саженцев) _____________________________________
наименование культуры, сорт________________________________________________
объем элитных саженцев, штук_______________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
срок оплаты ______________________
пункт назначения (отпуска) _________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________
банктің және почта операторының деректемелері___________________
банктің және почта операторының атауы ___________
банктік сәйкестендiру коды ______________________
жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН ___________________________________________
Кбе ___________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық көшеттерді өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша көшеттердің жалпы құны, теңге (егер шартта көшеттердің құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, көшеттердің құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттерді өндірушінің) атауы және БСН-сы ________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттерді өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана__________________
өткізу құны, барлығы ________________________________
төлеу мерзімі__________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа _________________________________
номер счета-фактуры________________
дата выписки ______________________
номер накладной на перевозку ______________________________________
номер накладной на отпуск___________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорт____________________
объем элитных саженцев, штук ______
цена, тенге ________________________
всего стоимость реализации _________
наименование иностранного производителя элитных саженцев _________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев __________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ___________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорт_________
объем элитных саженцев, штук _______
цена, тенге ________________________
всего стоимость реализации __________
наименование иностранного производителя элитных саженцев __________________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев __________
8. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа____________
номер документа___________________
дата выдачи _______________________
кем выдан ________________________
акт апробации:
номер документа___________________
дата выдачи _______________________
кем выдан ________________________

5. Элиталық көшеттерді сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
6. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________
берілген күні ____________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы __________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
7. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _______________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _______________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге ____________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы ___________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық көшеттердің сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжаттар:
құжаттың атауы________________________________
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________
наименование товара________________
экспортер/грузоотправитель__________
импортер/грузополучатель___________
10. Сведения об акте обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
номер документа___________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________________
импорттаушы/жүк алушы________________________
10. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі туралы мәліметтер:
құжат нөмірі___________________
берілген күні ______________________
кім берді ________________________

Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графа 9)
10
11
12
13
14
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По элитным саженцам реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации; по импортируемым элитным саженцам, приобретенным у реализаторов либо напрямую у иностранного производителя, указываются сведения о документе подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя.
В случае, если фактическая стоимость элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12 х 0,5.
В случае, если фактическая стоимость элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 13.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных саженцев членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу выращивание и уход за многолетними насаждениями плодово-ягодных культур и винограда, заложенными просубсидированными элитными саженцами.
В случае необеспечения выращивания (ухода) согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 22
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 17
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Норматив субсидий на семена приобретенные у оригинаторов, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств
№ п/п
Культура
Норматив субсидий, тенге
на 1 тонну
на 1 посевную единицу гибридов первого поколения
оригинальных семян
элитных семян
семян первой репродукции
семян второй репродукции
гибридов первого поколения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Пшеница

Тиесілі субсидия сомасы, теңге (7-баған х 9-баған)
7
8
9
10
11
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сұрыптық куәлік және байқау актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын тұқымдар бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сұрыптық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 8-баған х 10-баған х 11-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидияларды есептеу жүргізіледі.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің субсидияланған элиталық көшеттерін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін пайдалануға, сондай-ақ оларды өсіруді (күтуді) қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған және өсіруді (күтімді) қамтамасыз етпеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
22-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Оригинаторлардан, элиттік тұқым шаруашылықтарынан, тұқым шаруашылықтарынан сатып алынған тұқымдарға арналған субсидиялар нормативі
Р/с №
Дақыл
Субсидия нормативі, теңге
1 тоннаға арналған
бірінші ұрпақ будандарының 1 егіс бірлігіне
бірегей тұқымдар
элиталық тұқымдар
бірінші репродукция тұқымдары
екінші репродукция тұқымдары
бірінші ұрпақ будандары
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бидай

275
3
Виноград
96
4
Земляника (клубника)
124
5
Орехоплодные
2 751
Норматив субсидий на семена установлен без учета налога на добавленную стоимость.
Стоимость по семенам томата и огурца указана на 1 штуку семян.
Норматив субсидий определяется на основе рыночной цены, как среднее арифметическое между несколькими прайс-листами на семена соответствующей культуры.
Приложение 23
к Перечню приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 18
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости
В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы))
От ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя))
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений в объеме _________________ тонн (килограммов, литров) _______________________, (вид удобрений)
в размере _________________________тенге. (сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование_____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес:____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес:___________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение_________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________

275
3
Жүзім
96
4
Бүлдірген (құлпынай)
124
5
Жаңғақ-жемісті
2 751
Тұқымға арналған субсидиялар нормативі қосылған құн салығын есепке алмай белгіленді.
Қызанақ пен қияр тұқымдары бойынша тұқымның 1 данасының құны көрсетілді.
Субсидиялар нормативтері тиісті дақылдың тұқымдарына арналған бірнеше баға парақтары арасындағы орташа арифметикалық баға ретінде нарықтық баға негізінде айқындалады.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
23-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: _________________________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
кімнен _________________________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер цифрлық жүйеден алынады))
Тыңайтқыштарды сатушыдан _____________________ тонна (килограмм, литр)
көлемiнде сатып алынған _________________________________ тыңайтқышы үшiн (тыңайтқыш түрi)
маған _________________________________________________________________ (сома санмен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидия төленуін сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі__________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________
мекенжайы:______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________
берілген күні____________________________________________________
мекенжайы:______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері _________________________________________________
хабардар етілген күн _____________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
кадастровый номер: ______________________________________________
площадь всего, гектар: ___________________________________________
в том числе, пашни: ______________________________________________
целевое назначение: _____________________________________________
наименование лизингодателя: _____________________________________
номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива) с лизингодателем ______________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі
кадастрлық нөмірі: _______________________________________________
барлық алаң, гектар: _____________________________________________
оның ішінде егістіктер: ____________________________________________
нысаналы мақсаты: ______________________________________________
лизинг берушінің атауы:___________________________________________
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) лизинг берушімен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:________________________________________________________________

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ______________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________
наименование банка или оператора почты: __________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик, либо иностранный производитель ___________________________________________
номер договора _________________________________________________
дата заключения договора ________________________________________
общая стоимость удобрения по договору без налога на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость удобрения с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости удобрения без НДС) _______________
наименование и БИН продавца удобрений ___________________________
адрес местонахождения продавца удобрений ________________________
наименование удобрения _________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _______________________
срок оплаты ____________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _______________________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счет-фактуры ______________________________________________
дата выписки ____________________________________________________
номер накладной на перевозку _____________________________________
номер накладной на отпуск _______________________________________
7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары ___________________________
дата выдачи ____________________________________________________
наименование удобрения _________________________________________
единица измерения ______________________________________________
количество (объем) ______________________________________________
цена без НДС (тенге) ____________________________________________
всего стоимость реализации _______________________________________
наименование иностранного производителя удобрений ________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений ________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шотының мәліметтері:
ЖСН/БСН_______________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері: ___________________
банктің немесе почта операторының: ______________________________
банктік сәйкестендiру коды________________________________________
жеке сәйкестендiру коды__________________________________________
БСН ____________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші не жеткізуші не шетелдік өндіруші) ____________________________________________________________________
шарттың нөмірі__________________________________________________
шарттың жасалған күні___________________________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тыңайтқыштың жалпы құны, теңге (егер шартта тыңайтқыштың құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тыңайтқыштың құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-сы_____________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы ____________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) ______________________
төлеу мерзімі ___________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________________________
төлем құжатының берілген күні _____________________________________
номер счет-фактуры _______________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі _________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________
7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі ___________________
берілген күні ____________________________________________________
тыңайтқыштың атауы ____________________________________________
өлшем бірлігі __________________________________________________
мөлшері (көлемі) _______________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)___________________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы ________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________

8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений ________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений
________________________________________________________________
количество (объем) ______________________________________________
цена без НДС (тенге) _____________________________________________
всего стоимость реализации _______________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата ______________________________________________
дата выдачи сертификата _________________________________________
срок действия сертификата ________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения) __________
заявитель (наименование, адрес) ___________________________________
кем выдан ______________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения учитывается на момент приобретения удобрения.
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения иностранного производства):
номер и дата выдачи _____________________________________________
наименование товара _____________________________________________
страна происхождения ___________________________________________
экспортер/грузоотправитель________________________________________
импортер/грузополучатель_________________________________________
11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства _____________________________________________
полное название химической продукции ____________________________
фирма-производитель ____________________________________________
срок действия свидетельства ______________________________________
дата регистрации ________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
кому выдано _____________________________________________________

8. Тауардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері
құжаттың нөмірі _________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы _______________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________________________
мөлшері (көлемі) _______________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге) ___________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі ____________________________________________
сертификаттың берілген күні ______________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі __________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) __________________________________
кім берді ____________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.
10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері (шетелде өндірілген тыңайтқыштарды сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні ___________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
шыққан елі ____________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ____________________________________
импорттаушы/жүк алушы ________________________________________
11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәліктің нөмірі _______________________________________________
химиялық өнімнің толық атауы _____________________________________
өндіруші фирма _________________________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі _______________________________________
тіркелген күні __________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
кімге берілді ____________________________________________________

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
При приобретении ниже предельных норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения предельных норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 7 и 8 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 настоящей заявки.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3, 4, 5 и 6 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости заполняется на каждый вид удобрения.

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Шекті енгізу нормаларынан төмен тыңайтқыштарды сатып алған кезде тиесілі субсидия сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, шекті енгізу нормалары жоғары болған жағдайда, тиесілі субсидия сомасы 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де мыналарға қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 7 және 8-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тыңайтқыштарды тікелей сатып алған кезде толтырады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер.
Осы толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім тыңайтқыштың әр түріне толтырылады.