Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 18 июня 2026 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2026 года № 39016
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) отчет по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) отчет по расходам авиатоплива по приоритетным международным авиамаршрутам, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
Н. Сауранбаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной
статистики Агентства
по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 18 июня 2026 года № 149
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Отчет по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: С-2.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: авиакомпании.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Отчет по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам
_____________________________ за __________ месяц ___________ года
(наименование авиакомпании)
Периодичность: ежемесячная, единица измерения – тенге, с НДС
Дата рейса
№ рейса
Маршрут
Полетное время
Тип ВС
Стоимость летного часа ВС
Услуги аэропорта
ГСМ
АНО
Метеообеспечение
Прочие расходы
Всего эксплуатационных расходов
Количество перевезенных пассажиров
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Доход
Сумма, подлежащая субсидированию
14
15
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ________________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет по субсидируемым
приоритетным международным
авиамаршрутам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам"
(индекс – С-2 периодичность ежемесячная)
В графе 1 формы указывается дата рейса (число, месяц, год).
В графе 2 формы указывается номер рейса.
В графе 3 формы указывается маршрут.
В графе 4 формы указывается полетное время.
В графе 5 формы указывается тип воздушного судна.
В графе 6 формы указывается стоимость летного часа воздушного судна.
В графе 7 формы указывается услуги аэропорта.
В графе 8 формы указывается горюче-смазочные материалы.
В графе 9 формы указывается аэродромное и наземное обслуживание.
В графе 10 формы указывается метеообеспечение.
В графе 11 формы указывается прочие расходы.
В графе 12 формы указывается всего эксплуатационных расходов.
В графе 13 формы указывается количество перевезенных пассажиров.
В графе 14 формы указывается доход.
В графе 15 формы указывается сумма, подлежащая субсидированию.
Приложение 2 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 18 июня 2026 года № 149
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Отчет по расходам авиатоплива по приоритетным международным авиамаршрутам.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): С-3.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: авиакомпании.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Отчет по расходам авиатоплива по приоритетным международным авиамаршрутам
__________________________________ за_______ месяц______ года
(наименование авиакомпании)
Периодичность: ежемесячная, единица измерения – тенге, с НДС
Дата рейса
№ рейса
Маршрут
Полетное время
Тип ВС
Стоимость авиатоплива
Стоимость услуг по заправке
Расходы на железнодорожный тариф
Расходы на грузоотправление и маневровые работы
Подъездные пути, ж/д охрана
Перевозка автоцистернами
Хранение авиатоплива (перевалочная база, аэропорт)
Прочие расходы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Всего Расходов на авиатопливо
Сумма, подлежащая субсидированию
14
15
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ________________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет по расходам авиатоплива
по приоритетным международным
авиамаршрутам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет по расходам авиатоплива по приоритетным международным авиамаршрутам"
(индекс – С-3 периодичность ежемесячная)
В графе 1 формы указывается дата рейса (число, месяц, год).
В графе 2 формы указывается номер рейса.
В графе 3 формы указывается маршрут.
В графе 4 формы указывается полетное время.
В графе 5 формы указывается тип воздушного судна.
В графе 6 формы указывается стоимость авиатоплива.
В графе 7 формы указывается стоимость услуг по заправке.
В графе 8 формы указывается расходы на железнодорожный тариф.
В графе 9 формы указывается расходы на грузотправление и маневровые работы.
В графе 10 формы указывается подъездные пути, ж/д охрана.
В графе 11 формы указывается перевозка автоцистернами.
В графе 12 формы указывается хранение авиатоплива (перевалочная база, аэропорт).
В графе 13 формы указывается прочие расходы.
В графе 14 формы указывается всего расходов на авиатопливо.
В графе 15 формы указывается сумма, подлежащая субсидиров

Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2026 жылғы 18 маусымдағы № 149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 19 маусымда № 39016 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша есеп;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотын шығыстары жөніндегі есеп.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
Н. Сауранбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2026 жылғы 18 маусымдағы
№ 149 Бұйрыққа
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Авиакомпанияның субсидияланатын басымдағы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): С-2.
Кезенділік: ай сайын.
Есепті кезең: 20 ___ жылғы _________ (ай).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: авиакомпаниялар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі әрбір айдың 20-күніне дейін.
ЖСН
Жинау әдісі: электрондық түрде.
________________________________________ (авиакомпанияның атауы) авиакомпаниясының субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша 20__ жылғы__________есебі
Мерзімділігі: ай сайынғы, өлшем бірлігі: теңге, ҚҚС-пен
Рейс күні
Рейс №
Маршруты
Ұшу сағаты
ӘК типі
ӘК бойынша ұшу сағатының өзіндік құны
Әуежай қызметі
ЖЖМ
АНҚ
Метеоқамтамасыз ету
Өзге де шығыстар
Барлық пайдалану шығыстары
Тасымалданған жолаушылар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Кіріс
Субсидиялауға жататын сома
14
15
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан
қоспағанда) ___________________________________________
"Субсидияланатын
басымдағы бар халықаралық
авиамаршруттары бойынша
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Субсидияланатын басымдағы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі хабарлама (индекс – С-2 кезеңділігі ай сайын).
Нысанның 1-бағанында рейстің күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында рейстің нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында маршрут көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында ұшу уақыты көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында әуе кемесі түрі көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында әуе кемесі ұшу сағатының құны көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында әуежай қызметтері көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында жанар-жағармай көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында әуеайлаққа және жерде қызметтері көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында метеорологиялық қамтамасыз ету көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында өзге шығыстар көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында барлық пайдалану шығыстары көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында тасымалданған жолаушылар саны көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында кірісі көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында субсидиялауға жататын сома көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2026 жылғы 18 маусымдағы
№ 149 Бұйрыққа
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотынның шығыстары бойынша есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): С-3
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20 ___ жылғы _________ (ай)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: авиакомпаниялар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі әрбір айдың 20-күніне дейін.
ЖСН
Жинау әдісі: электрондық түрде.
________________________________________ (авиакомпанияның атауы) авиакомпаниясының басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотын шығыстары жөніндегі 20__ жылғы__________есебі
Мерзімділігі: ай сайынғы, өлшем бірлігі: теңге, ҚҚС-мен
Рейс күні
Рейс №
Маршруты
Ұшу сағаты
ӘК типі
Авиа отын құны
Май құю қызметінің құны
Теміржол тарифінің шығындары
Жүкті жөнелтуге және маневрлік жұмыстарға шығындары
Кірме жолдар, т/ж күзеті
Автоцистернамен тасымалдау
Авиаотынды сақтау (өткізу базасы, әуежай)
Басқа шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Авиаотынға жұмсалған жалпы шығындар
Субсидиялауға жататын сома
14
15
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан
қоспағанда) ___________________________________________
"басымдығы бар халықаралық
авиамаршруттар бойынша
шығыстар жөніндегі есеп"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотынның шығыстары бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі хабарлама (индекс-С3 кезеңділігі ай сайын).
Нысанның 1-бағанында рейстің күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында рейстің нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында маршрут көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында ұшу уақыты көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында әуе кемесі түрі көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында авиаотынның құны көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында жанармай құю Қызметтерінің құны көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында теміржол тарифіне арналған шығыстар көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында жүк жөнелтуге және маневрлік жұмыстарға арналған шығыстар көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында кірме жолдар, темір жол күзеті көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында автоцистерналармен тасымалдау көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында авиаотынның сақталуы (ауыстырып тиеу базасы, әуежай) көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында өзге шығыстар көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында авиаотынға жұмсалған жалпы шығындар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында субсидиялауға жататын сома көрсетіледі.