О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2026 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2026 года № 39007
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев
Утвержден приказом
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 19 июня 2026 года № 254
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 мая 2023 года № 192 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32659) следующие изменения:
в Правилах назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных указанным приказом:
подпункт 9) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"9) филиалы Государственной корпорации – филиалы Государственной корпорации столицы, области, городов республиканского значения;";
приложение 14 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 16 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
приложение 22 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 августа 2023 года № 344 "Об утверждении Типового положения о специальной комиссии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33314) следующие изменения:
в Типовом положении о специальной комиссии, утвержденном указанным приказом:

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 19 маусымда № 39007 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
А. Ертаев
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 19 маусымдағы
№ 254 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 31 мамырдағы № 192 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32659 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларында:
2-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Мемлекеттік корпорацияның филиалы – Мемлекеттік корпорацияның астанадағы, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардағы филиалдары;";
көрсетілген Қағидалардың 14-қосымшасына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидалардың 16-қосымшасына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидалардың 22-қосымшасы осы тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 23-қосымшасына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
2. "Арнайы комиссия туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 тамыздағы № 344 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33314 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнайы комиссия туралы үлгілік ережесінде: