О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ "Об утверждении Правил учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга" и в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 166/НҚ "Об утверждении Правил представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 10 июня 2026 года № 302/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2026 года № 38936
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ "Об утверждении Правил учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32271) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга и оказания государственной услуги "Включение (исключение) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр (из реестра) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга" (далее – государственная услуга).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 138/НҚ бұйрығына және "Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 166/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 10 маусымдағы № 302/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 11 маусымда № 38936 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 138/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32271 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу және "Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне (тізілімнен) қосу (алып тастау)" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет посредством цифрового объекта "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал) или через канцелярию услугодателя документы по форме, согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящим Правилам с приложением документов и сведений, изложенных в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Перечень).";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При внесении изменений и (или) дополнений в Правила услугодатель направляет оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", в Единый контакт-центр информацию об изменениях и (или) дополнениях в течении (3) трех рабочих дней.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.";
в приложении 5:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
";
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством цифрового объекта "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz или через канцелярию услугодателя.
";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная), бумажная.
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
График работы услугодателя, и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

"7. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" цифрлық объектісі арқылы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша құжаттар осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) баяндалған құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып жібереді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, бірыңғай байланыс орталығына (3) үш жұмыс күні ішінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.";
5-қосымшада:
1-реттік нөмірінің жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
";
2-реттік нөмірінің жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" цифрлық объектісі арқылы www.elicense.kz немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы.
";
4-реттік нөмірінің жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған), қағаз түрінде.
";
7-реттік нөмірінің жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерінен басқа;
2) портал – тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады), жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.
";
10-реттік нөмірінің жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар

1. Услугополучатель подает запрос для получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия у него ЭЦП.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан moap@mdai.gov.kz.
4. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777.
".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 166/НҚ "Об утверждении Правил представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32390) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" (далее – Закон) определяют порядок представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения.";
пункт 2 дополнить подпунктами 2) и 3) следующего содержания:
"2) цифровой майнер – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по цифровому майнингу;
3) цифровой майнинговый пул – юридическое лицо, аккредитованное в соответствии с законодательством Республики Казахстан о цифровых активах, предоставляющее услугу объединения мощностей аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга цифровых майнеров, осуществляющее распределение между цифровыми майнерами цифровых активов, возникших (созданных) в результате их совместной деятельности.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

1. Көрсетілетін қызметті алушы өзінде ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу үшін сұрау салу жібереді.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген moap@mdai.gov.kz.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері - 1414, 8-800-080-7777.
".
2. "Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 166/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32390 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнинг пулдарының кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және оларға салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну тәртібін айқындайды.";
2-тармақ мынадай мазмұндағы 2) және 3) тармақшалармен толықтырылсын:
"2) цифрлық майнер – цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының жеке кәсіпкері немесе заңды тұлғасы;
3) цифрлық майнингтік пул – Қазақстан Республикасының цифрлық активтер туралы заңнамасына сәйкес аккредиттелген, цифрлық майнерлердің цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенінің қуаттарын біріктіру қызметін ұсынатын, цифрлық майнерлердің бірлескен қызметінің нәтижесінде пайда болған (жасалған) цифрлық активтерді олардың арасында бөлуді жүзеге асыратын заңды тұлға.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. При выявлении уполномоченными органами фактов непредставления, несвоевременного, недостоверного и (или) неполного представления сведений цифровым майнинговым пулом в течение 5 (пять) рабочих дней со дня выявления указанных нарушений направляется уведомление майнинговому пулу о выявленных нарушениях посредством цифровой системы";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету цифровых активов и прорывных технологий Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие c 12 июля 2026 года, за исключением абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, шестого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, двадцатого, двадцать первого, двадцать второго и двадцать третьего пункта 1, а также абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого и тринадцатого пункта 2, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 10 июня 2026 года № 302/НҚ
Приложение 1
к Правилам представления
сведений о доходах цифровых
майнеров и цифровых
майнинговых пулов для целей
их налогообложения
Форма
Заявление о предоставлении сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения
В ________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ________________________________________________________________
(наименование цифрового майнингового пула, бизнес-идентификационный номер)
Прошу принять сведения о доходах цифровых майнеров и цифрового майнингового
пула для целей их налогообложения за ____________ 202__ год (месяц)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются достоверными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в цифровых системах.
Руководитель ____________________ ________________________________
(электронно-цифровая (фамилия, имя, отчество (при его подпись) наличии)
Дата заполнения: "__" ______ 20 _ года
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 10 июня 2026 года № 302/НҚ
Приложение 2
к Правилам представления
сведений о доходах цифровых
майнеров и цифровых
майнинговых пулов для целей
их налогообложения
Форма
Представляется: в Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai?lang=ru&ysclid=loiggo5o6796640988.
Наименование формы административных данных: Сведения о доходах цифровых
майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): 1-ЦМ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: за ________ месяц 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: цифровые майнинговые пулы
Срок представления формы административных данных:
ежемесячно не позднее 25 (двадцать пятого) числа
№ п/п
Наименование цифрового майнера и цифрового майнингового пула
Бизнес идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер цифрового майнера и цифрового майнингового пула
Номер лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу и дата ее выдачи
Реквизиты (адрес) цифрового электронного кошелька
Дата распределения цифрового актива
Наименование цифрового актива, распределенного цифровому майнеру
Количество цифрового актива, переданного цифровому майнеру, единиц
Комиссия цифрового майнингового пула, выраженная в цифровых активах 9
наименование цифрового актива
Количество, единиц
1
2
3
4
5
6
7
8
9.1
9.2
Наименование ______________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ___________________________________
Адрес электронной почты ____________________
Исполнитель _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________ подпись,
телефон _______________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
___________________ подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
__________________________________________

"10. Уәкілетті орган және (немесе) салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган цифрлық майнингтік пулдың мәліметтерді ұсынбау, уақтылы, дәйексіз және (немесе) толық ұсынбау фактілерін анықтаған кезде көрсетілген бұзушылықтар анықталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде майнингтік пулға хабарламаны цифрлық жүйе арқылы жолдайды;
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Цифрлық активтер және серпінді технологиялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші және жиырма үшінші абзацтарын, сондай-ақ 2-тармақтың екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы және он үшінші абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
– Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 10 маусымдағы
№ 302/НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Салық салу мақсаттары үшін
цифрлық майнерлер мен
цифрлық майнингтік пулдардың
кірістері туралы мәліметтерді
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну туралы өтініш
___________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
___________________________________________________________________
(цифрлық майнингтік пул атауы, бизнес сәйкестендіруші нөмірі)
Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың
202__ жылғы _________(ай) кірістері туралы мәліметтерді қабылдауды сұраймын.
Қоса беріледі _____ парақ.
Осымен расталады:
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады;
өтініш беруші заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелердегі қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы ____________________ __________________________________________
(электрондық-цифрлық (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған қолтаңба) жағдайда)
Толтыру күні: 202__ жылғы "__" ______
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 10 маусымдағы
№ 302/НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Салық салу мақсаттары үшін
цифрлық майнерлер мен
цифрлық майнингтік пулдардың
кірістері туралы мәліметтерді
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai?lang=ru&ysclid=loiggo5o679664098.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ЦМ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы _________ ай.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: цифрлық майнингтік пулдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын 25 (жиырма бесінші) күннен кешіктірмей.
Р/с №
Цифрлық майнердің және цифрлық майнингтік пулдың атауы
Цифрлық майнердің және цифрлық майнингтік пулдың бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі
Цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмірі және оның берілген күні
Цифрлық электрондық әмиянның деректемелері (мекенжайы)
Цифрлық активті тарату күні
Цифрлық майнерге бөлінген цифрлық активтің атауы
Цифрлық майнерге берілген цифрлық активтің саны, бірлік
Цифрлық майнингтік пулдың комиссиясы 9-цифрлық активтерде көрсетіледі
цифрлық активтің атауы
Саны, бірлік
1
2
3
4
5
6
7
8
9.1
9.2
Атауы _________________________________ Мекенжайы_________________
Телефон ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды
қоспағанда) _______________________