Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту строительства, декларации о соответствии
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 мая 2026 года № 268. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2026 года № 38832
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026 г.
В соответствии с подпунктом 74) статьи 24 Строительного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заключения о качестве строительно-монтажных работ согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения о соответствии выполненных работ проекту строительства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму декларации о соответствии согласно приложению 3 к настоящему приказу.
4) Перечень утративших силу некоторых приказов, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2026 года № 268
форма
Заключение о качестве строительно-монтажных работ
"__"________20__ года
Технический надзор _____________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя,
юридический адрес) в лице _____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) экспертов, № сертификатов, дата получения)
действующего на основании _______________________________________
№ договора и дата по строительному объекту: ______________________________
_______________________________________________________________________
(наименование и местонахождение строительного объекта) заказчиком, которого
является _______________________________________________________________
_________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
подтверждает, что:

Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың құрылыс жобасына сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 29 мамырдағы № 268 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 мамырда № 38832 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Құрылыс Кодексі 24-бабының 74) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес орындалған жұмыстардың құрылыс жобасына сәйкестігі туралы қорытындының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сәйкестік туралы декларацияның нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің 2026 жылғы
29 мамырдағы № 268
бұйрығына 1-қосымша
нысан
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды
20 жылғы "____" ___________
Техникалық қадағалау _______________________________________________
___________________________________________________________________
ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды мекенжайы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
атынан (сарапшылардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
сертификат № және алған күні)
____________________________________________________________________
негізінде әрекет етеді
шарт № және күні ____________________________________________________
құрылыс объектісі бойынша
(құрылыс объектісінің атауы және орналасқан жері)
тапсырыс берушісі ______________________________ болып табылатын
(ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) мыналарды растайды:

1. Строительство строительного объекта осуществлялось
1) подрядчиком (генеральным подрядчиком) ____________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации, № лицензии и дата получения)
в лице____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
2) субподрядными организациями_______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, № лицензии и дата получения)
в лице______________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
2. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год окончание работ ________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства_____________ месяц;
фактически_______________________________________________ месяц;
3. Сметная стоимость по утвержденному проекту (проектно-сметной
документации): всего _______тысяч тенге, в том числе строительно-монтажных
работ______ тысяч тенге, оборудования, инструмента и инвентаря ___________тысяч тенге;
4. Сметная стоимость основных фондов, принимаемых в эксплуатацию _____тысяч тенге,
в том числе:
стоимость строительно-монтажных работ_______ тысяч тенге;
стоимость оборудования, инструмента и инвентаря _______ тысяч тенге;
5. Строительный объект построен в соответствии с проектом (проектно-сметной
документацией) ______________________________________________
(наименование проектной организации, номер проекта)
утвержденным(ой)___________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(наименование организации, утвердившей (переутвердившей) проект и дата утверждения)
и требованиями государственных нормативных документов в области архитектуры,
градостроительства и строительства;
6. Примененные строительные материалы, конструкции, оборудование и изделия
соответствуют проекту и требованиям государственных нормативов;
6-1. Доля местного содержания предусмотрена в проектно-сметной документации _______%
и фактически применено _______% (на объектах финансируемых за счет государственных
инвестиций и средств квазигосударственного сектора);
7. Исполнительная техническая документация имеется в полном объеме, в том числе в
электронном модуле;

1. Құрылыс объектісінің құрылысын
1) мердігер (бас мердігер) ________________________________________________
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензия № және алған күні)
________________________________________________________________________
атынан; (басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
2) қосалқы мердігер ұйымдар: _____________________________________________
________________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, лицензия № және алған күні)
_________________________________________________ атынан жүзеге асырды;
(басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
2. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылды:
жұмыстың басталуы ________________ ;
айы, жылы
жұмыстың аяқталуы ________________;
айы, жылы
құрылыстың ұзақтығы, _____ ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша ____ ай; нақты
__________________________________________________________________ай;
3. Бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны:
барлығы _______ мың теңге, оның ішінде: құрылыс-монтаждау жұмыстары: ________ мың
теңге, жабдықтар, құрал-саймандар мен мүкәммалдар ________ мың теңге;
4. Пайдалануға қабылданатын негiзгi қорлардың сметалық құны: ______ мың теңге, оның ішiнде: құрылыс-монтаждау жұмыстарының құны ______ мың теңге, жабдықтар, құрал-саймандар мен
мүкәммалдардың құны ____ мың теңге;
5. Құрылыс объектісі ___________________________________ бекітілген
(жобаны бекiткен (қайта бекiткен) органның атауы және бекітілген күні) ___________________________________________________________________
(жобалаушы ұйымның атауы, жобаның нөмiрi)
жобаға (жобалау-сметалық құжаттамасына) және сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес салынған;
6. Қолданылған құрылыс материалдары, конструкциялары, жабдық пен бұйымдар жобаның және мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес келеді;
6-1. Жергілікті қамту үлесі жобалау-сметалық құжаттамада _________ % көзделеді және іс жүзінде _______% қолданылды
(мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілерде);
7. Атқарушылық техникалық құжаттама толық көлемде, оның ішінде электрондық модульде бар;

8. Замечания, выданные техническим надзором в процессе строительства, устранены;
9. Готовность строительного объекта к приемке в эксплуатацию обеспечена и подтверждена
органами государственного архитектурно - строительного контроля и надзора местных
исполнительных органов _______
____________________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись инспектора, дата)
Место печати (при наличии)
10. Завершенный строительством строительный объект обеспечивает прочность, устойчивость
и надежность на протяжении всего срока службы (эксплуатации, использования, применения)
и соответствует требованиям государственных нормативов направленных на обеспечение
интересов и безопасности собственников (пользователей) и общества в целом.
Технический надзор:
организация____________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя, подпись, дата)
Место печати (при наличии)
эксперт(ы) по техническому надзору______________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) эксперта (экспертов) № аттестатов, подпись, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к приказу Министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от __ _________2026 года № ___
форма
Заключение о соответствии выполненных работ проекту
"__"_______20__ года
Авторское сопровождение_________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя) в лице______________________________________________
__________________________________________________________________
_____________ ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) экспертов, № сертификатов и дата получения)
действующего на основании_______________________________________
(№ договора и дата) по строительному объекту: ________________________
______________ _____________________________________________________,
(наименование и местонахождение строительного объекта) заказчиком,
которого является ____________________________________________________
__________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
подтверждает, что:
1. Строительство строительного объекта осуществлялось
1) подрядчиком (генеральным подрядчиком) _________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации, № лицензии и дата получения)
в лице ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя

8. Құрылыс процесінде техникалық қадағалау берген ескертулер жойылған;
9. Құрылыс объектісінің пайдалануға қабылдауға дайындылығы қамтамасыз етілген және жергілікті атқарушы органның мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органымен расталды
_________________________________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, инспектордың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
10. Құрылысы аяқталған құрылыс объектісі беріктікті, орнықтылық пен сенімділікті қамтамасыз етеді және жалпы қызмет көрсету (пайдалану, іске асыру, қолдану) мерзімі барысында меншік иелерінің
(пайдаланушының) және қоғамның мүдделері мен қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес келеді.
Техникалық қадағалау:
Ұйым _______________________________________________________________
(ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Техникалық қадағалау сарапшысы (лары) ____________________________ ____________________________________________________________________
(сарапшының (сарапшылардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), аттестат №, қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің 20___ жылғы
"__" ____ №_____
бұйрығына
2-қосымша
нысан
Орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытынды
20__ жылғы "____" __________
Авторлық сүйемелдеу_________________________________________________
(ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________атынан
(сарапшылардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), сертификат № және алған күні) _________________________________________________ негізінде әрекет етеді. (шарт № және күні) ___________________________________________ құрылыс объектісі бойынша,
(құрылыс объектісінің атауы және орналасқан жері) ____________________________________________________________________ тапсырыс берушісі ____________________________________ болып
табылатын (ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
мыналарды растайды:
1. Құрылыс объектісінің құрылысы
1) мердігер (бас мердігер) _________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензия № және алған күні) _____________________________________________________________ атынан;
(басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))

2) субподрядными организациями _________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации, № лицензии и дата получения)
в лице ________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
2. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год
окончание работ _________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства _____________месяц;
фактически________________________________________________месяц;
3. Примененные строительные материалы, конструкции, оборудование и
изделия соответствуют требованиям проекта;
4. Замечания, выданные авторским надзором в процессе строительства, устранены;
5. Внесенные изменения в проект (проектно-сметную документацию) в процессе
строительства выполнены в соответствии с требованиями нормативов в области
архитектуры, градостроительства и строительства;
6. Строительный объект построен в соответствии с проектом (проектно-сметной
документацией) _____________________________________________,
(наименование проектной организации, номер проекта) утвержденным(ой)
________________________________________________________________
__________________________________ (наименование организации, утвердившей
(переутвердившей) проект и дата утверждения)
Авторское сопровождение:
организация_____________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя, подпись, дата)
Место печати (при наличии)
эксперт(ы) по авторскому надзору__________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) эксперта (экспертов), № сертификатов,
подпись, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к приказу Министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от "__" _________2026 года № ___
форма
Декларация о соответствии
"___" _______20__ года
Подрядчик (генеральный подрядчик) _____________________________________
______________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес)
в лице________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
по строительному объекту: ______________________________________
(наименование, местонахождения строительного объекта) заказчиком, которого
является______________________________________________________________
___________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
удостоверяет, что:

2) қосалқы мердігер ұйымдар: ____________________________________ ____________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, лицензия № және алған күні) _______________________________________________
атынан жүзеге асырды; ______________________________________________
(басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
2. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылды:
жұмыстың басталуы_______________________________;
айы, жылы
жұмыстың аяқталуы_____________________________;
айы, жылы
құрылыстың ұзақтығы, ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша ______ ай; нақты _________________________________________________ ай;
3. Қолданылған құрылыс материалдары, конструкциялар, жабдық пен бұйымдар жобаның талаптарына сәйкес;
4. Авторлық сүйемелдеу берген ескертулері құрылыс процесінде жойылған;
5. Құрылыс процесінде жобаға (жобалау-сметалық құжаттамасына) енгізілген өзгерістер сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы нормативтердің талаптарына сәйкес орындалған;
6. Құрылыс объектісі ___________________________________ бекітілген
(жобаны бекiткен (қайта бекiткен) органның атауы және бекітілген күні)
____________________________________________________________________
(жобалаушы ұйымның атауы, жобаның нөмiрi)
_________________________ жобаға (жобалау-сметалық құжаттамасына) сәйкес салынған.
Авторлық сүйемелдеу:
Ұйым _________________________________________________________
(ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық қадағалау сарапшысы
_____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________
(сарапшының (сарапшылардың) сертификат №, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің 20___ жылғы
"__" ____ №_____ бұйрығына
3-қосымша
нысан
Сәйкестік туралы декларация
20__жылғы "____" _________
Мердігер (бас мердігер) __________________________________________ ____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы) _________________________________________________________атынан (ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) ___________________________________________ құрылыс объектісі бойынша
(құрылыс объектісінің атауы, орналасқан жері)
____________________________________________________________________
Тапсырыс беруші _______________________________ болып табылатын
(ұйымның атауы, басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
мынаны куәландырады:

1. Строительно – монтажные работы на строительном объекте выполнены в
соответствии с утвержденным проектом (проектно – сметной документацией),
государственными нормативами в сфере архитектурной, градостроительной и
строительной деятельности;
2. Субподрядные организации: _____________________________________ ____
(наименование организации)
____________________________________________________________________;
3. Проект (проектно-сметная документация) _____________________________
____________________________________________________________________
(наименование проектной организации, номер проекта)
утвержден(а)____________________________________________________
____________________________________________________________________;
(наименование организации утвердившей (переутвердившей) проект и дата утверждения)
4. Строительный объект (комплекс) имеет следующие основные технико-экономические
показатели (мощность, производительность, производственная площадь, протяженность,
вместимость, объем, пропускная способность, провозная способность, число рабочих
мест и тому подобное, заполняется по всем объектам (кроме жилых домов) в единицах
измерения соответственно целевой продукции или основным видам услуг):
Мощность, производительность и так далее
Единица измерения
По проекту
Фактически
общая (с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
общая
(с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
Жилой дом имеет следующие показатели:
Показатели
Единица измерения
По проекту
Фактически
Общая площадь
метр в квадрате
(далее–м2)
Число этажей
этаж
Общий строительный объем
метр в кубе (далее–м3)
В том числе подземной части
м3
Площадь встроенных, встроено- пристроенных и пристроенных помещений
м2
Показатели
По проекту
Фактически
число квартир
площадь квартир, м2
число квартир
площадь квартир, м2
общая
жилая
общая
жилая
Всего квартир, в том числе:
однокомнатных двухкомнатных трехкомнатных четырехкомнатных и более
5. Технологические и архитектурно-строительные решения по строительному
объекту характеризуется следующими данными: ________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
(краткие технические характеристики по особенностям его размещения, по
основным материалам и конструкциям, инженерному и технологическому оборудованию)
6. На строительном объекте установлено предусмотренное проектом оборудование
в количестве согласно актам о его приемке после индивидуального испытания и
комплексного опробования;

1. Құрылыс объектісінде құрылыс-монтаж жұмыстары бекітілген жобаға (жобалау-сметалық құжаттамаға), сәулет, қалақұрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мемлекеттік нормативтерге сәйкес орындалған;
2. Қосалқы мердігерлік ұйым: _____________________________________
(ұйымның атауы)
___________________________________________________________________;
3. Жоба (жобалау-сметалық құжаттамасы) _________________________
____________________________________________________________________
(жобалау ұйымының атауы, жобаның нөмірі) ___________________________________________________________бекітілген;
(жобаны бекіткен (қайта бекіткен) ұйымның атауы және бекітілген күні)
4. Құрылыс объектісінің (кешеннің) мынадай негізгі техникалық-экономикалық
көрсеткіштері бар (қуаттылық, өнімділік, өндірістік алаң, ұзындық, сыйымдылық, көлем, өткізу қабілеттілігі, тасымалдау қабілеттілігі, жұмыс орындарының саны және сол сияқты) барлық объектілер (тұрғын үйлерден басқа) бойынша (нысаналы өнімдерге немесе көрсетілетін қызметтердің негізгі түрлеріне сәйкес өлшем бірліктерімен толтырылады):
Қуаттылық, өнімділік және тағы басқа
Өлшембірлігі
Жоба бойынша
Нақты
жалпы (бұрын қабылданғандарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
жалпы (бұрын қабылданғандарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
Тұрғын үйдің мынадай көрсеткіштері бар:
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Жоба бойынша
Нақты
Жалпы алаңы
шаршы метр (бұдан әрі – м2)
Қабаттар саны
қабат
Жалпы құрылыс көлемі
текше метр (бұдан әрі –м3)
Оның ішінде жерасты бөлігі
м3
Жапсарлас салынған, жапсарлас-жанаса салынған және жанаса салынған үй-жайлар алаңы
м2
Көрсеткіштер
Жоба бойынша
Нақты
пәтер саны
Пәтер алаңы, м2
пәтер саны
Пәтер алаңы, м2
жалпы
тұрғын
жалпы
тұрғын
Барлық пәтер,
Оның ішінде:
бір бөлмелі
екі бөлмелі
үш бөлмелі
төрт бөлмелі және одан көп
5. Құрылыс объектісі бойынша технологиялық және сәулет-құрылыс шешімдері мына деректермен сипатталады: _________________________________________________________ _______________________________________________________________________________;
(негізгі материалдар мен конструкциялар, инженерлік және технологиялық жабдықтар бойынша, оны орналастыру ерекшеліктері бойынша қысқаша техникалық сипаттамалар)
6. Құрылыс объектісінде жобада көзделген, жеке сынақтан және кешенді байқаудан кейін оны қабылдау туралы актілерге сәйкес мөлшерде жабдық орнатылған;

7. Мероприятия по охране труда, обеспечению взрывобезопасности, пожаробезопасности,
охране окружающей природной среды и антисейсмические мероприятия, предусмотренные
проектом выполнены;
8. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год окончание работ _________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства, месяц: ___________;
фактически, месяц: __________________________________________;
9. Примененные строительные материалы, конструкции, оборудование и изделия
соответствуют требованиям проекта и государственных нормативов;
9-1. Доля местного содержания предусмотрена в проектно-сметной документации
_______% и фактически применено _______% (на объектах финансируемых за счет
государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора);
10. Исполнительная геодезическая съемка фактического положения подземных
инженерных сетей и/или зданий (сооружений) выполнена (обязательное приложение к
декларации о соответствии);
10-1. Исполнительная техническая документация имеется в полном объеме, в том числе
в электронном модуле;
11. Наружные инженерные коммуникации (холодное и горячее водоснабжение,
канализация, теплоснабжение, газоснабжение, электроснабжение и связь) обеспечивают
нормальную эксплуатацию объекта, что подтверждается поставщиками услуг по инженерному
и коммунальному обеспечению.
Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению:
____________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии),
подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
12. Шумоизоляция здания соответствует проекту и подтверждается экспертным
заключением, выдаваемым аккредитованными испытательными лабораториями по
результатам проведенных лабораторных замеров (экспертное заключение прилагается);
13. Подтверждает центральный исполнительный орган, осуществляющий
руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения,
обеспечение доступности для маломобильных групп населения
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Подрядчик (генеральный подрядчик) считает объект _________________
____________________________________готовым к приемке в эксплуатацию,
(наименование строительного объекта (комплекса))
гарантирует качество выполненных строительно-монтажных и специальных
работ, и принимает на себя обязательство устранять дефекты, возникшие по его вине
при строительстве объекта согласно гарантийному сроку в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Подрядчик (генеральный подрядчик)
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя, подпись, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к приказу Министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2026 года № 268
Перечень утративших силу некоторых приказов

7. Жобада көзделген еңбекті қорғау, жарылыс қауіпсіздігін, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған табиғи ортаны қорғау және сейсмикаға қарсы іс-шаралар орындалған;
8.Құрылыс-монтаждау жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылған:
жұмыстардың      басталуы________________ ;
айы,жылы
жұмыстардың      аяқталуы________________;
айы,жылы
құрылыстыңұзақтығы, ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша _______ ай;
Нақты _____________________________________________________ ай;
9. Қолданылған құрылыс материалдары, конструкциялар, жабдық және бұйымдар жобаның және мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес;
9-1. Жергілікті қамту үлесі жобалау-сметалық құжаттамада __________ % көзделген және нақты қолданылған _______% (мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілерде);
10. Жерасты инженерлік желілердің және/немесе ғимараттың (құрылыс) нақты орналасуының атқарушы геодезиялық түсірілімі орындалды (сәйкестік туралы декларацияға міндетті қосымша);
10-1. Атқарушылық техникалық құжаттама толық көлемде, оның ішінде электрондық модульде бар;
11. Сыртқы инженерлік коммуникациялар (суық су және ыстық сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау және байланыс) объектінің қалыпты пайдаланылуын қамтамасыз етеді, оны инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызметтерді жеткізушілер растайды.
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызметті жеткізушілер:
_____________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
12. Ғимараттың шудан оқшаулануы жобаға сәйкес келеді және жүргізілген зертханалық өлшем қорытындылары бойынша аккредиттелген сынақ зертханалары беретін сараптама қорытындысымен расталады (сараптама қорытындысы қоса беріледі);
13. Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы органның халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін қолжетімділіктің қамтамасыз етілгенін растайды ___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Мердігер (бас мердігер) _________________________________________
_____________________________________ құрылыс объектісін қабылдауға дайын деп санайды, объектінің (кешеннің) атауы орындалған құрылыс-монтаждау және арнайы жұмыстардың сапасына кепілдік береді және объектінің құрылысы кезінде оның кінәсі бойынша пайда болған ақауларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кепілдік мерзім ішінде жоюға өзіне міндеттеме алады.
Мердігер (бас мердігер)
_______________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің 2026 жылғы
29 мамырдағы № 268
бұйрығына 4-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 235 "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15150).
2. Пункт 2 приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 августа 2019 года № 632 "О внесении изменений в приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" и от 24 апреля 2017 года № 235 "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19229).
3. Пункт 3 Перечня некоторых приказов в сфере строительной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2021 года № 53 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22203).
4. Пункт 2 Перечня некоторых приказов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 183 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32157).

1. "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15150 болып тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 және "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрықтарына өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 9 тамыздағы № 632 бұйрығының 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №19229 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 8 ақпандағы № 53 бұйрығымен бекітілген құрылыс қызметі саласындағы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесінің 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22203 болып тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 183 бұйрығымен бекітілген Құрылыс қызметі саласындағы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32157 болып тіркелген).