О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе "Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 19 мая 2026 года № 32/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2026 года № 38763
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе "Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20461) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и устанавливают порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" (далее – государственная услуга).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю заявление о выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном формате на веб-портал "цифрового правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя.";
пункт 6 дополнить частью 3 следующего содержания:
"В случае выявления несоответствия требованиям настоящих Правил, услугодатель уведомляет заранее услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателем позиции по предварительному решению, не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.".

"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 19 мамырдағы № 32/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 21 мамырда № 38763 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).";
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "цифрлық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсатты беру (ұзарту) туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) ұсынады.";
6-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала хабардар етеді. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі."

пункты 8, 9, 9-1 и 10 изложить в следующей редакции:
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
9. При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
9-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору "цифрового правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.
10. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом и Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – орган, рассматривающий жалобу).";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и устанавливают порядок оказания государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" (далее – государственная услуга).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю в электронном формате через веб-портал "цифрового правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
физическое лицо – заявление для получения пропуска по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
физические и юридические лица – представление для получения пропуска на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведения общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе, в котором указывают сведения о характере, месте, участниках, времени производства работ или проведения мероприятий, используемых промысловых и иных судах, транспортных и иных технических средствах, а в необходимых случаях – месте и времени пересечения госграницы, если это оговорено в международных договорах Республики Казахстан с сопредельным государством, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";

8, 9, 9-1 және 10-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
9. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
9-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "цифрлық үкімет" операторына жолданады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) берілуі мүмкін.";
Қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).";
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы:
жеке тұлға – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке және заңды тұлғалар – шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге де іс-шараларды өткізуге рұқсаттама алуға, онда жұмыс жүргізудің немесе іс-шаралар өткізудің сипаты, орны, қатысушылары, уақыты, кәсіпшілік және өзге де кемелерде пайдаланылатын көлік және өзге де техникалық құралдар туралы, ал қажет болған жағдайларда, егер бұл шектес мемлекетпен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында ескертілсе, мемлекеттік шекараны кесіп өту орны мен уақыты туралы мәліметтер көрсетілетін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныс береді.";

пункты 10, 11, 11-1 и 12 изложить в следующей редакции:
"10. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
11. При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
11-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору "цифрового правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.
12. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом и Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – орган, рассматривающий жалобу).";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и устанавливают порядок оказания государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" (далее – государственная услуга).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:

10, 11, 11-1 және 12-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
11. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
11-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "цифрлық үкімет" операторына жолданады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және "Мемлекеттік және леуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) берілуі мүмкін.";
Қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 3-қосымшасы осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызмет тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).";
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду с прилагаемым к нему списком лиц (далее – представление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном формате на веб-портал "цифрового правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Вносимое услугополучателем представление согласовывается с соответствующим территориальным подразделением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
Согласование осуществляется в срок не более трех рабочих дней с момента получения представления.
Представление вносится с приложением документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня.
Территориальное подразделение Комитета национальной безопасности Республики Казахстан отказывает в согласовании представления по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня.";
пункты 11, 12, 12-1 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
12. При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
12-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору "цифрового правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.
13. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом и Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – орган, рассматривающий жалобу).";

"3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "цифрлық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуы үшін рұқсаттамалар алуға ұсыныс (бұдан әрі – ұсыныс) береді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көрсетілетін қызметті алушы енгізетін ұсыну Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің тиісті аумақтық бөлімшесімен келісіледі.
Келісу ұсынуды алған кезден бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
Ұсыну Тізбенің 8-тармағында қарастырылған құжаттарды қоса бере отырып енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөлімшесі Тізбенің 9-тармағында қарастырылған негіздер бойынша ұсынуды келісуден бас тартады.";
11, 12, 12-1 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
12. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
12-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "цифрлық үкімет" операторына жолданады
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) берілуі мүмкін.";

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца восьмого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, двадцать первого, двадцать пятого, двадцать шестого, двадцать седьмого, тридцать пятого, сорок второго, сорок третьего и сорок четвертого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Установить, что абзац восьмой, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, двадцать первый, двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать седьмой, тридцать пятый, сорок второй, сорок третий и сорок четвертый пункта 1 настоящего приказа до 12 июля 2026 года действуют в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю заявление о выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном формате на веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя.";
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
"9. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
"9-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.";

Қағидалардың 1-қосымшасы осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармақтың сегізінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, жиырма бірінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, отыз бесінші, қырық екінші, қырық үшінші және қырық төртінші абзацтарын қоспағанда, оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осы бұйрықтың 1-тармағының сегізінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, жиырма бірінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, отыз бесінші, қырық екінші, қырық үшінші және қырық төртінші абзацтарын 2026 жылғы 12 шілдеге дейін мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсатты беру (ұзарту) туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) ұсынады.";
"8. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
"9. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
"9-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолданады.";

"3. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю в электронном формате через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:";
"10. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
"11. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
"11-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.";
"3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду с прилагаемым к нему списком лиц (далее – представление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном формате на веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя.";
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
"12. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";

"3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы:";
"10. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
"11. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
"11-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолданады.";
"3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуы үшін рұқсаттамалар алуға ұсыныс (бұдан әрі – ұсыныс) береді.";
"11. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне оларды көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
"12. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";

"12-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.".
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
СОГЛАСОВАНО
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 19 мая 2026 года № №32/қе
Приложение 2
к Правилам государственной
услуги "Выдача разрешения на
неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
2
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Пограничной службы КНБ.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства".
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По выдаче разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
По продлению или повторному получению разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан – 3 (три) рабочих дня.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

"12-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолданады.".
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2026 жылғы 19 мамырдағы
№ №32/қе
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2026 жылғы "___"
_________ №______
бұйрығына 1-қосымша
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік шекарасын
бірнеше рет кесіп өтуіне
рұқсаттар
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру".
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҰҚК Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдерін
"Цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімін
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру бойынша – 15 (он бес) жұмыс күні; Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсатты ұзартуға немесе қайтадан алуға – 3 (үш) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысанын
Электронды (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін
Тегін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін

1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Пограничной службы: gov.​egov.​kz/​mem​leke​t/​entitis/​she​kara​knb;
2) на веб-портале.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для получения разрешения:
1) заявление о выдаче разрешения с приложением к нему судовой роли, составленной капитаном (владельцем) казахстанского судна;
2) электронная копия свидетельства о праве собственности на казахстанское судно или копия договора аренды казахстанского судна (для морских судов);
3) электронная копия свидетельства о праве плавания под Государственным Флагом Республики Казахстан (для морских судов);
4) электронная копия разрешения на пользование животным миром;
5) электронные копии разрешений на работу для иностранных граждан и лиц без гражданства;
6) электронная копия судового свидетельства (для судов, зарегистрированных в Государственном судовом реестре Республики Казахстан);
7) сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации юридического лица) предоставляются услугодателю из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для продления или повторного получения разрешения:
1) заявление о выдаче (продлении) разрешения с приложением к нему судовой роли, составленной капитаном (владельцем) казахстанского судна;
2) электронная копия разрешения на пользование животным миром.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) отсутствие необходимости в неоднократном пересечении Государственной границы Республики Казахстан казахстанским судном при ведении промысловой деятельности, если указанный в заявлении район (районы) промысла находится в пределах территориальных вод (моря), внутренних вод Республики Казахстан;

1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін). Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Шекара қызметінің интернет-қорында: gov.egov.kz/memleket/entitis/shekaraknb;
2) веб-порталда көрсетілген.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
Рұқсатты алу үшін:
1) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) жасаған кеменің рөлі қоса берілген рұқсат беру туралы өтініш;
2) қазақстандық кемеге меншік құқығы туралы куәліктің электронды көшірмесі немесе қазақстандық кемені жалға алу шартының көшірмесі (теңіз кемелері үшін);
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәліктің электронды көшірмесі (теңіз кемелері үшін);
4) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың электронды көшірмесі;
5) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға арналған еңбекке рұқсат берудің электрондық көшірмелері;
6) кеме куәлігінің электронды көшірмесі (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кемелер тізілімінде тіркелген кемелер үшін);
7) жеке басты куәландыратын құжаттар, мемлекеттік тіркеу (заңды тұлғаны қайта тіркеу) туралы мәліметтер қызмет берушіге "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден ұсынылады.
Рұқсатты ұзарту немесе қайтадан алу үшін:
1) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) жасаған кеменің рөлі қоса берілген рұқсат беру туралы өтініш;
2) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың электронды көшірмесі.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі бар қосымшаны
1) егер рұқсат беру туралы өтініште көрсетілген кәсіпшілік ауданы (аудандары) Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңіз), ішкі суларының шегінде орналасқан болса, қазақстандық кеменің кәсіпшілік қызметті жүргізуі кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өту қажеттілігінің болмауы;

2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Для получения государственной услуги через веб-портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 99-10-07, 99-01-39, 99-01-13, 99-05-25, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 19 мая 2026 года № №32/қе
Приложение 2
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска на
въезд и пребывание в
пограничной полосе"
Форма
ҰСЫНУ (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға)
_________________________________________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс) шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама
(лар) беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск (а) на въезд и пребывание в пограничную полосу гражданам
Республики Казахстан (иностранным гражданам и лицам без гражданства) согласно списку)
__________________________________________________________________________
(населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ___________________________________________________________
Уақыты (время) ___________________________________________________________
Шекаралық белдеуге рұқсаттамалар алатын Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ адамдардың) тізімі
(Список граждан Республики Казахстан (иностранных граждан, лиц без гражданства) на получение пропуска в пограничную полосу)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Тұратын жерінің мекен жайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Азаматтығы
Ескертпе
(№ п/п)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(Число, месяц, год рождения)
(Адрес места жительства)
(Место работы, должность)
(№ документа, удостоверяющего личность)
(Гражданство)
(Примечание)
1
2
3
Шекара белдеуінде техникалық құралдар жұмылдырылады:
(В пограничной полосе будут задействованы технические средства):
Р/с № № п/п
Техникалық құралдардың атауы (Наименование технического средства)
Мемлекеттік тіркеу номері (Государственный регистрационный номер)
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Фамилия, имя, отчество водителя (при его наличии)
Иесі (Владелец)
Ескертпе (Примечание)
1
2
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі (К представлению прилагаются следующие документы)
______________________________________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекен-жайы (электронный адрес заявителя) ______________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу
персональную ответственность за достоверность представленных данных)
______________________________
лауазымы (должность)
_____________________________________________________________
(күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
Приложение 3 приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 19 мая 2026 года № №32/қе
Приложение 3
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска на
въезд и пребывание в
пограничной полосе"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
2
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Пограничной службы КНБ.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства".
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
10 (десять) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Пропуск на въезд и пребывание в пограничной полосе либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы алу үшін электронды цифрлық қолы болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан шығу мүмкіндігі режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 99-01-10, 99-01-39, 99-01-13, 99-05-25, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы "___" _________
№______ бұйрығына
2-қосымша
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ҰСЫНУ
(ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға) ________________________________________________________ (елді мекен, аудан, облыс) шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама (лар) беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск (а) на въезд и пребывание в пограничную полосу гражданам Республики Казахстан (иностранным гражданам и лицам без гражданства) согласно списку)
_________________________________________________________________________
(населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) _______________________________________________________________
Уақыты (время) ______________________________________________________________
Шекаралық белдеуге рұқсаттамалар алатын Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ адамдардың) тізімі
(Список граждан Республики Казахстан (иностранных граждан, лиц без гражданства) на получение пропуска в пограничную полосу)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Тұратын жерінің мекен жайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың
Азаматтығы
Ескертпе
(№ п/п)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(Число, месяц, год рождения)
(Адрес места жительства)
(Место работы, должность)
(№ документа, удостоверяющего личность)
(Гражданство)
(Примечание)
1
2
3
Шекара белдеуінде техникалық құралдар жұмылдырылады:
(В пограничной полосе будут задействованы технические средства):
Р/с п/п
Техникалық құралдардың атауы (Наименование технического средства)
Мемлекеттік тіркеу номері (Государственный регистрационный номер)
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Фамилия, имя, отчество водителя (при его наличии)
Иесі (Владелец)
Ескертпе (Примечание)
1
2
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі (К представлению прилагаются следующие документы) ____________________________________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекен-жайы (электронный адрес заявителя) ____________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу персональную ответственность за достоверность представленных данных) ___________________________
лауазымы (должность) ___________________________________________________________
(күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы "___" _________
№______ бұйрығына
3-қосымша
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру"
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҰҚК Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдерін
"Цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімін
10 (он) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысанын
Электронды (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін

1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Пограничной службы: gov.​egov.​kz/​mem​leke​t/​entitis/​she​kara​knb;
2) на веб-портале.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
физическое лицо – заявление для получения пропуска.
физические и юридические лица - для получения пропуска на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведение общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе:
1) представление, в котором указывают сведения о характере, месте, участниках, времени производства работ или проведения мероприятий, используемых промысловых и иных судах, транспортных и иных технических средствах, а в необходимых случаях – месте и времени пересечения госграницы, если это оговорено в международных договорах Республики Казахстан с сопредельным государством;
2) электронные копии разрешительных документов соответствующих уполномоченных органов на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведение общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе;
3) сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации юридического лица) предоставляются услугодателю из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;

1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Шекара қызметінің интернет-қорында: gov.egov.kz/memleket/entitis/shekaraknb;
2) веб-порталда көрсетілген.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
жеке тұлға – рұқсаттама алу үшін өтініш. жеке және заңды тұлғадан – шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге де іс-шараларды өткізуге рұқсаттама алу үшін:
1) ұсыну, онда жұмыс жүргізудің немесе іс-шаралар өткізудің сипаты, орны, қатысушылары, уақыты, кәсіпшілік және өзге де кемелерде пайдаланылатын көлік және өзге де техникалық құралдар туралы, ал қажет болған жағдайларда, егер бұл шектес мемлекетпен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында ескертілсе, мемлекеттік шекараны кесіп өту орны мен уақыты туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) тиісті уәкілетті органдардың шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге іс-шараларды өткізуге рұқсат құжаттарының электронды көшірмесі;
3) жеке басты куәландыратын құжаттар, мемлекеттік тіркеу (заңды тұлғаны қайта тіркеу) туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті берушіге цифрлық үкімет шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден ұсынылады.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі бар қосымшаны
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Для получения государственной услуги через веб-портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 99-10-07, 99-01-39, 99-01-13, 99-05-25, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 4 приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 19 мая 2026 года № №32/қе
Приложение 1
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска на
выход в территориальные воды
(море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных)
судов (средств) и средств
передвижения по льду"
Форма
Представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
__________________________
аумақтық бөлімшенің бастығына
(начальнику территориального подразделения
________________________)
ҰСЫНУ (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын________________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море) __________________________________________
(заң тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкісінің аты (болған жағдайда)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
Мақсаты (с целью) _____________________________________________________
Уақыты (время) ________________________________________________________
Ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе) ____________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства) ___________________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ____________________________________
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны (место приписки плавсредства): ________________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға) қоса берілген тізімге сәйкес саны _____ дана рұқсаттама
(Гражданам Республики Казахстан (иностранным гражданам и лицам без гражданства) согласно прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы) ______________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись)__________________
_______________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
(оборотная сторона)
Список граждан Республики Казахстан (иностранных граждан, лиц без гражданства) на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Адрес места жительства
Место работы, должность
№ документа, удостоверяющего личность
Гражданство
Примечание
1
2
3
Итого: ____________________________________________________________
(общее количество лиц – прописью)
При этом будут задействованы технические средства:
№ п/п
Наименование технического средства
Государственный регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание
1
2
Приложение 5 приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 19 мая 2026 года № №32/қе
Приложение 2
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска на
выход в территориальные воды
(море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов
(средств) и средств
передвижения по льду"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
2
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Пограничной службы КНБ.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства".
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
15 (пятнадцать) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Пропуск на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы алу үшін электронды цифрлық қолы болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан шығу мүмкіндігі режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 99-01-10, 99-01-39, 99-01-13, 99-05-25, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы "___" _________
№______ бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар алуға ұсыну
__________________________ аумақтық бөлімшенің бастығына
(начальнику территориального подразделения ________________________)
ҰСЫНУ (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын______________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море) _________________________________________
(заң тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкісінің аты (болған жағдайда)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
Мақсаты (с целью) _________________________________________________________
Уақыты (время) ____________________________________________________________
Ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе) ___________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства) _________________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ___________________________________
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны (место приписки плавсредства): ______________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға) қоса берілген тізімге сәйкес саны _____ дана рұқсаттама
(Гражданам Республики Казахстан (иностранным гражданам и лицам без гражданства) согласно прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы) ____________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись)__________________
_______________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
(Парақтың сыртқы жағы)
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығу үшін рұқсаттамалар алуға Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ тұлғалардың) тізімі
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған жылы, күні, айы
Тұратын жерінің мекенжайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәланды ратын құжаттың
Азаматтығы
Ескертпе
1
2
3
Барлығы: ____________________________________________________________
(адамдардың жалпы саны – жазбаша)
Бұл ретте мынадай техникалық құралдар тартылатын болады:
Р/с
Техникалық құралдардың атауы
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ескертпе
1
2
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы "___" _________
№______ бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру"
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҰҚК Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдерін
"Цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімін
15 (он бес) жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысанын
Электронды (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін
Шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін