О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 мая 2026 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2026 года № 38686
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 12 июля 2026 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 мая 2026 года № 169
Перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 16-07/333 "Об утверждении форм предписаний, Правил их составления и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8662):
в Правилах составления и выдачи предписаний, утвержденных указанным приказом:
третий абзац пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Предписания (за исключением предписания о применении меры оперативного реагирования в области биологической безопасности), сформированные в электронной форме, по выбору субъекта контроля и надзора передаются посредством веб-портала "цифрового правительства" или цифровых систем уполномоченного органа в области правовой статистики и специальных учетов.".
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 7-1/394 "Об утверждении Правил ведения, представления ветеринарного учета и отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11265):
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Правилах ведения, представления ветеринарного учета и отчетности, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 4 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 мамырда № 38686 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 4 мамырдағы
№ 169 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Нұсқама нысандарын, оларды жасау және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 16-07/333 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8662 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нұсқамаларды жасау және беру қағидаларында:
12-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық нысанда қалыптастырылған нұсқамалар (биологиялық қауіпсіздік саласындағы жедел ден қою шараларын қолдану туралы нұсқаманы қоспағанда) бақылау және қадағалау субъектісінің таңдауы бойынша "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органның цифрлық жүйелері арқылы беріледі.".
2. "Ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жүргізу, ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 7-1/394 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11265 болып тіркелген):
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жүргізу, ұсыну қағидаларында:

подпункт 1) пункта 2 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Ветеринарная отчетность осуществляется в цифровой системе, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ответственного лица.
В случае сбоя цифровой системы ветеринарная отчетность направляется получателям(ю) в бумажной форме (в виде оригинала или копии).".
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 января 2020 года № 19 "Об утверждении формы протокола об административных правонарушениях в области ветеринарии, а также Правил его составления и вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19972):
в Правилах составления и вынесения протокола об административных правонарушениях в области ветеринарии, утвержденных указанным приказом:
второй абзац пункта 9 изложить в следующей редакции:
"При составлении протокола об административном правонарушении в электронной форме участникам производства по делу об административном правонарушении сообщается о его размещении на веб-портале "цифрового правительства" и (или) цифровом сервисе уполномоченного органа в области правовой статистики и специальных учетов.".

2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ветеринариялық есептілік жауапты тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында цифрлық жүйеде жүзеге асырылады.
Цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, ветеринариялық есептілік алушы (лар) ға қағаз нысанында (түпнұсқа немесе көшірме түрінде) жіберіледі.".
3. "Ветеринария саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама нысанын, сондай-ақ оны толтыру және шығару қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 19 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19972 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринария саласындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы хаттамаларды толтыру және шығару қағидаларында:
9-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы электрондық нысанда толтырған кезде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысушыларға оның "цифрлық үкіметтің" веб-порталында және (немесе) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органның цифрлық сервисінде орналастырылғаны туралы хабарланады.".