О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 25 апреля 2026 года № 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2026 года № 38559
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев первого, второго, третьего, четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать шестого, двадцать девятого, сорок девятого, пятидесятого, пятьдесят первого, пятьдесят второго, пятьдесят четвертого, шестьдесят первого, шестьдесят второго, шестьдесят четвертого, шестьдесят восьмого, восемьдесят третьего, восемьдесят четвертого, восемьдесят пятого, восемьдесят шестого, девяносто шестого, сто третьего, сто четвертого, сто шестого, сто седьмого, сто шестнадцатого, сто семнадцатого, сто восемнадцатого, сто двадцать третьего, сто двадцать четвертого и сто тридцать третьего перечня некоторых приказов, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2026 жылғы 25 сәуірдегі № 98 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 сәуірде № 38559 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін кейбір бұйрықтар тізбесінің бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма алтыншы, жиырма тоғызыншы, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу төртінші, алпыс бірінші, алпыс екінші, алпыс төртінші, алпыс сегізінші, сексен үшінші, сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, тоқсан алтыншы, жүз үшінші, жүз төртінші, жүз алтыншы, жүз жетінші, жүз он алтыншы, жүз он жетінші, жүз он сегізінші, жүз жиырма үшінші, жүз жиырма төртінші және жүз отыз үшінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің міндетін атқарушы
М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
міндетін атқарушы

от 25 апреля 2026 года № 98
Перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, за исключением городов республиканского значения, столицы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11550) следующие изменения:
в Правилах перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, за исключением городов республиканского значения, столицы, утвержденных указанным приказом:
подпункт 10) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"10) единая система управления транспортными документами – цифровая система, обеспечивающая регистрацию, учет, обработку и хранение документов, связанных с перевозочной деятельностью в области автомобильного транспорта, и передачу формализованной информации о таких документах соответствующим уполномоченным государственным органам и участникам перевозочного процесса;";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Оплата, регистрация проезда и провоза багажа по маршрутам международных, междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа производится пассажирами в кассу автовокзала, автостанции, пункта обслуживания пассажиров, а на промежуточных остановочных пунктах маршрутов – кондуктору (водителю) непосредственно при посадке в автобус до его отправления от остановочного пункта или через цифровую систему оплаты за проезд.
Оплата проезда по маршрутам международных, междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных), в пригородных сообщениях может производиться через пассажирское агентство или через электронную систему оплаты за проезд.
Оплата проезда и провоза багажа по маршрутам международных, междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа принимается автовокзалами, автостанциями, пунктами обслуживания пассажиров, а также агентствами или цифровыми системами по продаже электронных билетов и осуществляется на основании документа, удостоверяющего личность пассажира, в оригинале либо в форме электронного документа посредством сервиса цифровых документов. Посадка пассажиров осуществляется путем сверки фамилии, имени и отчества (при его наличии) указанных в билете с документом, удостоверяющего личность пассажира, в оригинале либо в форме электронного документа посредством сервиса цифровых документов, на предусмотренные при продаже билета автотранспортное средство, номер места и его расположение.";
абзац первый пункта 92 изложить в следующей редакции:

2026 жылғы 25 сәуірдегі № 98
Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы қоспағанда, автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы қоспағанда, автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларында:
3-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) көлік құжаттарын басқарудың бірыңғай жүйесі – автомобиль көлігі саласындағы тасымалдау қызметіне байланысты құжаттарды тіркеуді, есепке алуды, өңдеуді және сақтауды және осындай құжаттар туралы қалыпқа түсірілген ақпаратты тиісті уәкілетті мемлекеттік органдар мен тасымалдау процесіне қатысушыларға беруді қамтамасыз ететін цифрлық жүйе;";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық, қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысiшiлiк) тасымалдаудың маршруттары бойынша жол жүру және багажды алып жүру төлемін, тіркеуін жолаушылар автовокзалдың, автостанцияның, жолаушыларға қызмет көрсету пунктінің кассасына, ал маршруттардың аралық аялдама пункттерінде кондукторға (жүргiзушiге) тікелей автобусқа отырғызу кезінде, ол аялдама пунктінен жөнелтілгенге дейін, немесе жол жүру үшін цифрлық төлем жүйесі арқылы төлейді.
Халықаралық, қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік), қала маңындағы қатынастарда маршруттары бойынша жол жүруге төлем жолаушылар агенттігі немесе жол жүру үшін электрондық төлем жүйесі арқылы жүргізілуі мүмкін.
Жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық, қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік) тасымалдау маршруттары бойынша жол жүру және багажды алып жүру төлемін, автовокзалдар, автостанциялар, жолаушыларға қызмет көрсету пункттері, сондай-ақ агенттік немесе электрондық билеттерді сататын цифрлық жүйесімен қабылданады және жолаушының жеке басын растайтын құжаттар түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисін қолдана отырып, электрондық құжат нысаны негізінде жүзеге асырады. Жолаушыларды отырғызу жолаушының жеке басын куәландыратын құжатпен түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисін қолдана отырып, электрондық құжат нысанында билетте көрсетілген тегі, аты, әкесінің атын (ол болған кезде), билетті сату кезінде көзделген автокөлік құралына орын нөмірін және оның орналасуын тексеру жолымен жүзеге асырылады.";
92-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"92. Для получения от уполномоченного органа в области автомобильного транспорта согласованных схем и расписаний движения по маршруту, тарифов на перевозку пассажиров и багажа, разрешения на осуществление регулярных международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - Разрешение), по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - разрешительные документы на международные перевозки), а также продления срока их действия перевозчик представляет в уполномоченный орган в области автомобильного транспорта заявку в произвольной форме с приложением следующих документов в электронной форме посредством цифровой аналитической системы "Электронные обращения" или в бумажной форме в канцелярию уполномоченного органа в области автомобильного транспорта оформленных в отдельную прошнурованную, пронумерованную и заверенную подписью ответственного лица заявителя, а также печатью (при наличии) папку, за исключением документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) настоящего пункта:";
абзац первый пункта 94-1 изложить в следующей редакции:
"94-1. Уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение 15 рабочих дней со дня регистрации заявки, при соответствии пакета документов, представленных в электронной форме посредством цифровой аналитической системы "Электронные обращения", требованиям пунктов 92 и 101 настоящих Правил, перевозчику направляется уведомление для представления документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 92 настоящих Правил.";
пункт 182 изложить в следующей редакции:
"182. Обжалование результатов Конкурса осуществляется в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12353) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-16) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"92. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органнан маршрут бойынша келісілген қозғалыс схемалары мен маршрут бойынша қозғалыс кестелерін, жолаушылар мен багажды тасымалдауға арналған тарифтерді, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық тұрақты тасымалдауды жүзеге асыруға арналған рұқсатты (бұдан әрі - Рұқсат) (бұдан әрі – халықаралық тасымалдауға арналған рұқсат құжаттары) алу үшін, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімін ұзарту үшін тасымалдаушы автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органға электрондық нысанда "Электрондық жолданымдар" цифрлық-талдау жүйесі арқылы немесе қағаз нысанда автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органның кеңсесіне мынадай құжаттарды қоса бере отырып, еркін нысандағы өтінімді тігілген, нөмірленген және өтініш берушінің жауапты тұлғасы қол қойған, сондай-ақ осы тармақтың 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоспағанда мөрмен (болған жағдайда) расталған жеке папкаға ресімделген мына құжаттарды:";
94-1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"94-1. "Электрондық жолданымдар" цифрлық-талдау жүйесі арқылы электрондық нысанда ұсынылған құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 92 және 101-тармақтарының талаптарына сәйкес келген кезде, автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган өтінім тіркелген күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде тасымалдаушыға осы Қағидалардың 92-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну үшін хабарлама жібереді.";
182-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"182. Конкурс нәтижелерiне шағым жасау Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес жүзеге асырылады.".
2. "Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 23-16) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23-16) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций, а также оказания государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях".";
в пункт 3 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Перевозчик (физическое или юридическое лицо) (далее - услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) заявление на субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях" согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день их поступления.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-16) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау, сондай-ақ "Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
3-тармаққа мемлекеттік тілде өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"3. Субсидиялауға тарифтерін облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) белгілейтін әлеуметтік маңызы бар қатынастары арқылы тасымалдауды орындау нәтижелері бойынша пайда болған тасымалдаушының шығындары жатады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Тасымалдаушы (жеке немесе заңды тұлға) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялауға арналған өтінішті (бұдан әрі –өтініш) және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес "Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Тізбеде жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды олар келіп түскен күні "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) тіркеуді жүзеге асырады.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші өтініш ЕЛ МДҚ келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. При поступлении от услугополучателя заявления и пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, исполнитель канцелярии услугодателя направляет данное заявление и пакет документов для рассмотрения руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности, который определяет исполнителя услугодателя через курирующего заместителя руководителя и (или) руководителя структурного подразделения услугодателя.
Исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня.";
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, исполнитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает данный пакет документов на соответствие требованиям настоящих Правил.
При соответствии представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, требованиям настоящих Правил, исполнитель услугодателя оформляет уведомление о назначении и оплате субсидии по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
25. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 10 Перечня, исполнитель услугодателя оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" ГБД ЕЛ услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:

"22. Көрсетілетін қызметті алушыдан Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес өтініш және құжаттар топтамасы түскен кезде, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе орындаушысы осы өтінішті және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе жетекшілік ететін басшының орынбасары және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы арқылы қарау үшін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.";
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы құжаттар топтамасының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Ұсынылған құжаттар топтамасы Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындау және төлеу туралы хабарламаны ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісуі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
25. Тізбенің 10-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"27. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (три) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Местный исполнительный орган обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально ответственных услугах.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в местные исполнительные органы, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";

"27. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағым жасауға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Жергілікті атқарушы орган Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен немесе өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органдарға, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-цифрлық инфрақұрылымының операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";

приложение 8 к настоящему Приказу изложить согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 9 к настоящему Приказу изложить согласно приложению 2 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20587) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа".";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Физические или юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) заявление на утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены согласно Приложению 2 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день их поступления.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
На портале в "личном кабинете" ГБД ЕЛ услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";

осы Бұйрыққа 8-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жазылсын;
осы Бұйрыққа 9-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жазылсын.
3. "Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 251 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20587 болып тіркелген):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттiк қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекітуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) көзделген тізбе бойынша құжаттар топтамасын жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жазылған.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды олар келіп түскен күні "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) тіркеуді жүзеге асырады.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші өтініш ЕЛ МДҚ келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.";

пункт 7-1 изложить в следующей редакции:
"7-1. При поступлении от услугополучателя заявления и пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, исполнитель канцелярии услугодателя направляет данное заявление и пакет документов для рассмотрения руководителю услугодателя либо лицу, исполняющему его обязанности, который определяет исполнителя услугодателя через курирующего заместителя руководителя и (или) руководителя структурного подразделения услугодателя.
Исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня.
При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, исполнитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает данный пакет документов на соответствие требованиям настоящих Правил и Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11550) (далее – Правила перевозок пассажиров и багажа).
При определении соответствия заявления и представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Перечнем, требованиям настоящих Правил и Правил перевозок пассажиров и багажа, исполнитель услугодателя рассматривает условия планового интервала движения между автобусами дублирующих маршрутов составляющие по времени в соответствии с подпунктом 1) пункта 13 Правил перевозок пассажиров и багажа и руководствуется приоритетом связи между поселками, селами с районными центрами, и между районными центрами с областным центром и иными близлежащими городами областного значения.
При соответствии представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, требованиям настоящих Правил и Правил перевозок пассажиров и багажа, исполнитель услугодателя оформляет уведомление об утверждении маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо лица, исполняющего его обязанности.";

7-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-1. Көрсетілетін қызметті алушыдан Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес өтініш және құжаттар топтамасы келіп түскен кезде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің орындаушысы осы өтінішті және құжаттар топтамасын қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның міндетін атқаратын адамға жібереді, ол көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын басшының жетекшілік ететін орынбасары және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы арқылы айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы құжаттар топтамасының осы Қағидалардың және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 болып тіркелген) Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларының (бұдан әрі – Жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидалары) талаптарына сәйкестігін қарайды.
Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес өтініш пен ұсынылған құжаттар топтамасының осы Қағидалардың және Жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларының талаптарына сәйкестігін айқындау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы Жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасына сәйкес уақыт бойынша қосарланған маршруттар автобустары арасындағы жоспарланған жүру интервалын құрайтын шартты қарайды және кенттер, ауылдар арасындағы аудан орталықтарымен және аудан орталықтары облыс орталығымен және облыстық маңызы бар өзге де жақын орналасқан қалалармен байланыс басымдылығын басшылыққа алады.
Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасы осы Қағидалардың және Жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларының талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту туралы хабарламаны ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының не оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";

пункт 8-1 изложить в следующей редакции:
"8-1. При наличии оснований, для отказа в оказании государственной услуги предусмотренных в пункте 10 Перечня, исполнитель услугодателя оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" ГБД ЕЛ услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица, исполняющего его обязанности.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона";
пункт 9-1 изложить в следующей редакции:
"9-1. Уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в местные исполнительные органы, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

8-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8-1. Тізбенің 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе оның міндетін атқаратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
9-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9-1. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен немесе өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарға, "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 1 к настоящему Приказу изложить согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 2 к настоящему Приказу изложить согласно приложению 4 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 318 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20791) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
осы Бұйрыққа 1-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жазылсын;
осы Бұйрыққа 2-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жазылсын.
4. "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 318 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20791 болып тіркелген):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі –Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Для получения государственной услуги физические или юридические лица (далее – услугополучатель) через веб-портал "цифрового правительства" (далее - портал) направляют услугодателю заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление ЮЛ для получения лицензии) или заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление ФЛ для получения лицензии) или заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявление ЮЛ для переоформления лицензии) или заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – заявление ФЛ для переоформления лицензии) с приложением документов по перечню предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (далее - Перечень) согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – ГБД ЕЛ) в день их поступления.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. При поступлении от услугополучателя заявления и пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, исполнитель канцелярии услугодателя направляет данное заявление и пакет документов для рассмотрения руководителю услугодателя либо лицу, исполняющему его обязанности, который определяет исполнителя услугодателя через курирующего заместителя руководителя и (или) руководителя структурного подразделения услугодателя.
Исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня.
При представлении заявителем неполного пакета документов разрешительный орган в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

"3. Жеке немесе заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның (бұдан әрі – лицензияны алу үшін ЗТ өтініші) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның (бұдан әрі – лицензияны алу үшін ЖТ өтініші) және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның (бұдан әрі – лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші) немесе осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның (бұдан әрі – лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтініші) және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" (бұдан әрі – Тізбе) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар жиынтығы.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Тізбеде жазылған.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды олар келіп түскен күні "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) тіркеуді жүзеге асырады.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші өтініш ЕЛ МДҚ келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті алушыдан Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес өтініш және құжаттар топтамасы келіп түскен кезде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің орындаушысы осы өтінішті және құжаттар топтамасын қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның міндетін атқаратын адамға жібереді, ол көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын басшының жетекшілік ететін орынбасары және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы арқылы айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
Өтініш беруші құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған кезде, рұқсат беру органы көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартады.

13. При представлении услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, исполнитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает данный пакет документов на соответствие требованиям настоящих Правил и Квалификационным требованиям, предъявляемых к деятельности по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении и перечню документов, подтверждающих соответствие их, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 72 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10800) (далее-Квалификационные требования), которые приведены в приложении 7 к настоящим Правилам.
При соответствии представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня, требованиям настоящих Правил и Квалификационным требованиям, исполнитель услугодателя оформляет лицензию на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении. Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" ГБД ЕЛ услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо лица, исполняющего его обязанности.";
пункт 13-1 изложить в следующей редакции:
"13-1. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";

13. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы құжаттар топтамасының осы Қағидалардың және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 72 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10800 болып тіркелген) бекітілген осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін қарайды.
Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге, осы Қағидалардың талаптарына және Біліктілік талаптарына сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасын сәйкес келтірген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензияны ресімдейді. Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқаратын адамға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының не оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
13-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13-1. Көрсетілетін қызметті беруші Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.";

пункт 13-2 изложить в следующей редакции:
"13-2. При наличии оснований, для отказа в оказании государственной услуги предусмотренных в пункте 10 Перечня, исполнитель услугодателя оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" ГБД ЕЛ услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица, исполняющим его обязанности.";
пункт 13-3 изложить в следующей редакции:
"13-3. Уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в местные исполнительные органы, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба заявителя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

13-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13-2. Тізбенің 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқаратын адамға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
13-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13-3. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен немесе өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарға, "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 5 к настоящему Приказу изложить согласно приложению 5 к настоящему перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
и Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Заявление
1. Договор организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - договор):
1) номер договора №: _________;
2) дата заключения договора (число, месяц, год): __________;
3) срок действия договора (число, месяц, год): __________.
2. Вид маршрута:
1) городские (сельские) □;
2) пригородные □;
3) внутрирайонные □;
4) межрайонные (междугородные внутриобластные) □.
3. Наименование и (или) номер маршрута: ___________;
4. Период обслуживания маршрута:
1) дата начала обслуживания (число, месяц, год) ___________;
2) дата завершения обслуживания (число, месяц, год) ___________.
5. Сумма субсидирования (указывается в цифрах и в тенге): ___________;
6. Прилагается пакет документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
*При заполнении сведений по пункту 3 настоящего заявления на городских (сельских) или пригородных маршрутах указывается номер маршрута, а на внутрирайонных или межрайонных (междугородных внутриобластных) маршрутах указываются наименования населенных пунктов, расположенных в начальном и конечном пунктах маршрута.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
и Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков, связанных
с осуществлением социально
значимых перевозок пассажиров
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через портал "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
5 (пять) рабочих дней.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о назначении и оплате субсидии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
осы Бұйрыққа 5-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Өтініш
1. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шарты (бұдан әрі – шарт):
1) шарт нөмірі №: ________;
2) шарт жасасу күні (күні, айы, жылы): __________;
3) шарт қолдану мерзімі (күні, айы, жылы): __________.
2. Маршрут түрі:
1) қалалық (ауылдық) □;
2) қала маңындағы □;
3) ауданішілік □;
4) ауданаралық (қалааралық облысішілік) □.
3. Маршрут атауы және (немесе) нөмірі: ____________.
4. Маршрутқа қызмет көрсетудің кезеңі:
1) қызмет көрсетуді бастау күні (күні, айы, жылы) _____________;
2) қызмет көрсетуді аяқтау күні (күні, айы, жылы) _____________.
5. Субсидия сомасы (цифрмен және теңгемен көрсетіледі): ____________;
6. Тізбенің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасы қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға қызметті жүзеге асыру немесе жеке әрекеттердің мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
* Осы өтініштің 3-тармағы бойынша мәліметтерді толтырған кезде қалалық (ауылдық) немесе қала маңындағы қатынастарда маршруттың нөмірі көрсетіледі, ал ауданішілік немесе ауданаралық (қалааралық облысішілік) қатынастарда маршруттың бастапқы және соңғы пункттерінде орналасқан елді мекендердің атаулары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
"Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арнасы) және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
"Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" порталы арқылы
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
5 (бес) жұмыс күні ішінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Электронды (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Субсидия тағайындау және төлеу туралы хабарлама не субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График работы для местных исполнительных органов:
города Астана - с понедельника по пятницу включительно, с 7.30 до 17.00 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
города Алматы - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Актюбинской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.30 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Алматинской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Восточно-Казахстанской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) информация о фактически перевезенных пассажиров по социально значимым сообщениям;
2) при осуществлении перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автотранспортных средств по маршруту (километр), информация о выполненной работе;
3) информация по реализации билетов согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
4) информация о финансовых средствах, поступивших от перевозки пассажиров согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
5) документ диспетчерской службы автовокзалов (автостанций, пунктов обслуживания пассажиров) и (или) документ диспетчерской системы в населенных пунктах, где отсутствует автовокзал (автостанция, пункт обслуживания пассажиров), подтверждающий выполненные рейсы по данному маршруту, при осуществлении перевозок в межрайонном (междугородном внутриобластном) или внутрирайонном сообщениях;

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Жергілікті атқарушы органдар үшін жұмыс кестесі:
Астана қаласы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 7.30-дан 17.00-ге дейін;
Алматы қаласы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін;
Ақтөбе облысы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін;
Алматы облысы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
Шығыс Қазақстан облысы-Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00 - ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
1) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша іс жүзінде тасымалданған жолаушылар туралы ақпарат;
2) Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автокөлік құралдарының маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған кезде, орындалған жұмыс туралы ақпарат;
3) осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес билеттерді сату жөніндегі ақпарат;
4) осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жолаушыларды тасымалдаудан түскен қаржы қаражаты туралы ақпарат;
5) тасымалдаулар ауданаралық (қалааралық облысішілік) немесе ауданішілік қатынастарда жүзеге асырылған кезде, осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растайтын автовокзалдардың (автостанциялардың, жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің) диспетчерлік қызметінің құжаты және (немесе) автовокзалы (автостанциясы, жолаушыларға қызмет көрсету пункті) жоқ елді мекендерде диспетчерлік жүйенің құжаты;

6) при осуществлении перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автотранспортных средств по маршруту (км), документ с единой диспетчерской службы населенного пункта, подтверждающего выполненные рейсы по данному маршруту;
7) документ диспетчерской службы (при наличии), подтверждающего выполнение рейсов по городским и пригородным маршрутам.
Документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта представляются в электронной копии или электронно цифровой подписи руководителя организации.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания госудрственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию и ее подвидов (при наличии)
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по телефону 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
и Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам утверждения
маршрутов и расписания
движений регулярных городских
(сельских), пригородных
и внутрирайонных автомобильных
перевозок пассажиров и багажа
Форма
Заявление на утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа

6) Қағидалардың 4-тарауына сәйкес айқындалған маршрут бойынша құны тасымалдауды жүзеге асыру кезінде маршрут (км) бойынша автокөлік құралдарының жалпы жылдық жүрісін негізгі ала отырып, елді мекеннің бірыңғай диспетчерлік қызметінен осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растайтын құжат;
7) диспетчерлік қызметтің қалалық және қала маңындағы маршруттар бойынша рейстерді орындамағанын растайтын (бар болған жағдайда) құжаты.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар электрондық көшірмеде немесе ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасында ұсынылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болуы.
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Жолаушылар мен багажды
автомобильмен қалалық
(ауылдық), қала маңындағы
және ауданішілік тұрақты
тасымалдау маршруттарын және
қозғалыс кестелерiн бекiту
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекітуге арналған өтініш

1. Свидетельство на право обслуживания маршрутов регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - свидетельство):
1) номер свидетельства №: ______________;
2) дата выдачи (число, месяц, год): ______________;
3) срок действия (число, месяц, год): ______________;
4) местный исполнительный орган, выдавший свидетельство: ___________.
2. Договор на организацию регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - договор):
1) номер договора №: ______________;
2) дата выдачи (число, месяц, год): ______________;
3) срок действия (число, месяц, год): ______________;
4) местный исполнительный орган, заключивший договор: ______________.
3. Вид сообщения регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее– вид сообщения):
1) городские (сельские)□ ;
2) пригородные□;
3) внутрирайонные□.
4. Наименование маршрута: начальный пункт ______, конечный пункт ____;
5. Расписание движений: время отправления с начального пункта ________, время отправления с конечного пункта __________.
6. Прилагается пакет документов, согласно перечню, предусмотренному Перечнем.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
*При заполнении сведений по пунктам 4 и 5 настоящего заявления указывается наименование одного маршрута, с указанием одного времени отправления с начального пункта и одного времени отправления с конечного пункта.
При городских (сельских) или пригородных сообщениях указываются наименования остановочных пунктов, расположенных в населенном пункте.
При внутрирайонных сообщениях указываются наименования населенных пунктов, расположенных в начальном и конечном пунктах маршрута.
Промежуточные пункты, при их наличии указываются в схеме маршрута и расписании движений.
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
и Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам утверждения
маршрутов и расписания
движений регулярных городских
(сельских), пригородных
и внутрирайонных автомобильных
перевозок пассажиров и багажа
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы районов, городов областного значения, городов Астана, Алматы и Шымкент
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через портал "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
4 (четыре) рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление об утверждении маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя и объектов информации

1. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына куәлік (бұдан әрі - куәлік):
1) куәлік нөмірі №: ________;
2) берілген күні (күні, айы, жылы): __________;
3) қолдану мерзімі (күні, айы, жылы): __________;
4) куәлікті берген жергілікті атқарушы органы: ___________.
2. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шарты (бұдан әрі - шарт):
1) шарт нөмірі №: ________;
2) берілген күні (күні, айы, жылы): __________;
3) қолдану мерзімі (күні, айы, жылы): __________;
4) шартты жасасқан жергілікті атқарушы органы: ___________.
3. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау қатынасының түрі (бұдан әрі – қатынас түрі):
1) қалалық (ауылдық) □;
2) қала маңындағы □;
3) ауданішілік □.
4. Маршруттың атауы: бастапқы пункттің атауы __________, соңғы пункттің атауы __________.
5. Қозғалыс кестесі: бастапқы пункттен жөнелту уақыты ____________, соңғы пункттен жөнелту уақыты ___________.
6. Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасы қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға қызметті жүзеге асыру немесе жеке әрекеттердің мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
*Осы өтініштің 4 және 5-тармақтары бойынша мәліметтерді толтырған кезде бір бастапқы пункттен жөнелту уақытын және бір соңғы пункттен жөнелту уақытын көрсете отырып, бір маршруттың атауы көрсетіледі.
Қалалық (ауылдық) немесе қала маңындағы қатынастарда елді мекенде орналасқан аялдама пункттерінің атаулары көрсетіледі.
Ауданішілік қатынастарда маршруттың бастапқы және соңғы пункттерінде орналасқан елді мекендердің атаулары көрсетіледі.
Аралық пункттер, олар бар болғанда маршрут схемасында және қозғалыс кестесінде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Жолаушылар мен багажды
автомобильмен қалалық
(ауылдық), қала маңындағы
және ауданішілік тұрақты
тасымалдау маршруттарын және
қозғалыс кестелерiн бекiту
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арнасы) және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
"Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" порталы арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
4 (төрт) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Электронды (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту туралы хабарлама, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График работы для местных исполнительных органов:
города Астана - с понедельника по пятницу включительно, с 7.30 до 17.00 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
города Алматы - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Актюбинской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.30 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Алматинской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Восточно-Казахстанской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление;
2) схема маршрутов регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
3) расписание движения по маршрутам регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
Сведения о документе, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Жергілікті атқарушы органдар үшін жұмыс кестесі:
Астана қаласы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 7.30-дан 17.00-ге дейін;
Алматы қаласы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін;
Ақтөбе облысы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін;
Алматы облысы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
Шығыс Қазақстан облысы-Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00 - ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
1) өтініш;
2) жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттар схемасы;
3) жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттары бойынша қозғалыс кестесі.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявления и представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Перечнем, требованиям настоящих Правил и Правил перевозок пассажиров и багажа;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и ее подвидов (при наличии)
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по телефону 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
и Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдачи лицензии на право
занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами
в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях,
а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами
в международном сообщении"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через портал "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) өтініш және Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасының осы Қағидалардың және Жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидалары талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетін атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
"Жолаушыларды облысаралық
қалааралық, ауданаралық
(облысішілік қалааралық) және
халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты
емес тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты
тасымалдау қызметімен
айналысу құқығына лицензия
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арнасы) және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
"Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" порталы арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету

1) при направлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 5 (пять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня; 3) при направлении дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия и (или) приложение к лицензии либо переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии либо дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на право занятия деятельностью, по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам: Лицензионный сбор уплачивается в местный бюджет по ставке сбора, установленной Налоговым Кодексом Республики Казахстан и составляет:
1) за выдачу лицензии – трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии. Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через ПШЭП.
8.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
График работы для местных исполнительных органов:

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жіберу кезінде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаны телнұсқасын жіберу кезінде – 2 (екі) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не осы Тізбенің 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: элетрондық түрінде
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға:
Лицензиялық алым Қазақстан Республикасының Салық Кодексінде белгіленген алымдар мөлшерлемесі бойынша жергілікті бюджетке төленеді және мыналарды құрайды:
1) лицензияны беруге – алымды төлеу күні қолданылатын үш еселенген айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеуге – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10%;
3) лицензияның телнұсқасын беруге – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден –100%.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда немесе ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Жергілікті атқарушы органдар үшін жұмыс кестесі:

города Астана - с понедельника по пятницу включительно, с 7.30 до 17.00 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
города Алматы - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Актюбинской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.30 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Алматинской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Восточно-Казахстанской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя; электронные копии документов, подтверждающих соответствие заявителя квалификационным требованиям, в случае отсутствия сведений в информационной системе. для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющих личность, и сертификат о проверке тахографов в автобусах и микроавтобусах услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

Астана қаласы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 7.30-дан 17.00-ге дейін;
Алматы қаласы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін;
Ақтөбе облысы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін;
Алматы облысы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
Шығыс Қазақстан облысы-Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00 - ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы; ақпараттық жүйеде ақпарат болмаған жағдайда, өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
лицензияны қайта және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Жеке басын куәландыратын құжаттар және автобустар мен шағын автобустардағы тахографтарды тексеру туралы сертификаттар мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) не внесен лицензионный сбор;
2) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию и (или) приложение к лицензии;
5) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и ее подвидов (при наличии)
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по телефону 1414, 8 800 080 7777.

1) лицензиялық алым енгізілмеген;
2) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
3) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
4) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруге уақытша тыйым салған;
5) өтініш беруші лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады.
11.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.