Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области защиты и карантина растений, племенного животноводства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 апреля 2026 года № 123. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2026 года № 38359
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму "Ежемесячный отчет по выданным предписаниям по карантинным объектам в области карантина растений" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму "Отчет по выявленным нарушениям при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму "Отчет по административным штрафам в области карантина растений" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму "Информация о проведенных обработках против карантинных объектов в области карантина растений" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Еженедельный отчет по соблюдению законодательства в области защиты растений" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Сводная информация о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2026 года № 123
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Ежемесячный отчет по выданным предписаниям по карантинным объектам в области карантина растений
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-КР
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: с __ по __ ______ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные инспекции Комитета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

Өсімдіктер карантині және оларды қорғау, асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 8 сәуірде № 38359 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректерді жинауға арналған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілер бойынша берілген нұсқамалар бойынша ай сайынғы есеп" нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде анықталған бұзушылықтар бойынша есеп" нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар бойынша есеп" нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілерге қарсы жүргізілген өңдеулер бойынша ақпарат" нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша апта сайынғы есеп" нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар бойынша жиынтық ақпарат" нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123
бұйрығына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілер бойынша берілген нұсқамалар туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ӨК-нысан
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ ___________ ____ ____________ дейін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Комитеттің аумақтық инспекциялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Ежемесячный отчет по выданным предписаниям по карантинным объектам в области карантина растений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными инспекциями областей, городов республиканского значения, столицы Комитета.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
территориальными инспекциями районов, городов областного значения Комитета в территориальные инспекции областей ежемесячно, не позднее 3 числа месяца отчетного периода, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года);
территориальными областей, городов республиканского значения, столицы в Комитет ежемесячно, не позднее 3 числа месяца отчетного периода, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года).
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 11 "Классификатор административно-территориальных объектов", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
8. В графе 3 Формы указано наименование отчетного периода.
9. В графе 4 Формы указывается общее количество выданных предписаний по локализации и ликвидации карантинных объектов и чужеродных видов в области карантина растений.
10. В графе 5 Формы указывается общее количество исполненных выданных предписаний.
11. В графе 6 Формы указывается общее количество выданных предписаний находящихся на исполнении.
12. В графе 7 Формы указывается общее количество неисполненных предписаний.
13. В графе 8 Формы указывается общее количество возбужденных административных дел.
14. В графе 9 Формы указывается общее количество принятых решений судом.
15. В графе 10 Формы указывается сумма наложенных административных штрафов, в тенге.
16. В графе 11 Формы указывается общее количество ожидающихся решений суда.
17. В графе 12 Формы указывается примечание к предоставляемой информации (при наличии).
18. При заполнении Формы необходимо соблюдать следующие контрольные соотношения между строками:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілер бойынша берілген нұсқамалар туралы ай сайынғы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
Комитеттің аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы аумақтық инспекциялары облыстардың аумақтық инспекцияларына ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі есепті кезең айының 3 күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін);
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумақтық инспекциялары Комитетке ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі есепті кезең айының 3 күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін) ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Әкімшілік аумақтық объектілер сыныптауышы" 11 ҚР ҰК Қазақстан Республикасының Ұлттық сыныптауышына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің атауы көрсетілген.
9. Нысанның 4-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлерді оқшаулау және жою бойынша берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында орындалған берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында орындаудағы берілген нұсқамалардың жалпы саны, дана көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында орындалмаған нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында қозғалған әкімшілік істердің жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында сот қабылдаған шешімдердің жалпы саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында соттың күтілетін шешімдерінің жалпы саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында ұсынылатын ақпаратқа қатысты ескертпе (бар болса) көрсетіледі.
18. Нысанды толтыру барысында жолдар арасында мынадай бақылау арақатынастары сақталуы тиіс:

1) графа 4 Формы равна сумме граф 5, 6 и 7;
2) графа 7 Формы равна графе 8;
3) графа 8 Формы равна сумме граф 9 и 11.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2026 года № 123
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет по выявленным нарушениям при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 2-КР
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: с __ по ________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: областные территориальные инспекции Комитета.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) Нысанның 4-бағаны 5, 6 және 7-бағандардың қосындысына тең;
2) Нысанның 7-бағаны 8-бағанға тең;
3) Нысанның 8-бағаны 9 және11-бағандардың қосындысына тең.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123
бұйрығына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді импорттау кезінде анықталған бұзушылықтар бойынша есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: № 2-ӨК.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20 __ жылдың ___ бастап ________ дейін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар: Комитеттің облыстық аумақтық инспекциялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по выявленным нарушениям при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными инспекциями областей, городов республиканского значения, столицы Комитета.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
территориальными инспекциями районов, городов областного значения Комитета в территориальные инспекции областей ежемесячно, не позднее 1 числа месяца, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года);
территориальными областей, городов республиканского значения, столицы в Комитет ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года).
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Таблица 1 Формы предоставляется отчет по выявленным нарушениям при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений с начала года.
7. Таблица 2 Формы предоставляется отчет по выявленным нарушениям при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений за отчетный период (месяц).
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
8. В графе 1 Таблицы 1 Формы указывается наименование страны-импортера подкарантинной продукции согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од (далее – Коды стран).
9. В графе 2 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
10. В графе 3 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений за отсутствие фитосанитарного сертификата при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
11. В графе 4 Таблицы 1 Формы указывается количество выявленных карантинных объектов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді импорттау кезінде анықталған бұзушылықтар бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы астанадағы аумақтық инспекциялары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам, аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
Комитеттің аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы аумақтық инспекциялары облыстардың аумақтық инспекцияларына ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі есепті кезең айының 1 күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін);
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумақтық инспекциялары Комитетке ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі есепті кезең айының 5 күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін) ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысанның 1-кестесінде елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді импорттау кезінде анықталған бұзушылықтар бойынша есебінде жыл басынан бергі ақпарат көрсетіледі.
7. Нысанның 2-кестесінде есептік кезең үшін (ай) елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді импорттау кезінде анықталған бұзушылықтар жөніндегі есеп ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
8. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген НК РК ISO 3166-1-2016 – "Елдердің атаулары мен олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары" (бұдан әрі – Елдердің кодтары) Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішіне сәйкес карантинге жатқызылған өнімді импорттаушы елдің атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде анықталған бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде фитосанитариялық сертификаттың болмауы үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде анықталған карантиндік объектілердің саны көрсетіледі.

12. В графе 5 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений с начала года за несоответствие фитосанитарного сертификата при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
13. В графе 6 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений за отсутствие маркировки при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
14. В графе 7 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран запрета на ручную кладь при импорте подкарантинной продукции в области карантина растений.
15. В графе 8 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за непредоставление на вторичный досмотр при импорте подкарантинной продукции в области карантина растений.
16. В графе 9 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за переадресацию подкарантинной продукции в пути следования в области карантина растений.
17. В графе 10 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за нарушение фитосанитарных требований при импорте подкарантинной продукции в области карантина растений.
18. В графе 11 Таблицы 1 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за ввоз запрещенной подкарантинной продукции в области карантина растений.
19. В графе 12 Таблицы 1 Формы указывается количество принятых мер возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран.
20. В графе 13 Таблицы 1 Формы указывается количество принятых мер уничтоженной подкарантинной продукции в разрезе стран.
21. В графе 14 Таблицы 1 Формы указывается количество принятых мер переработанной подкарантинной продукции в разрезе стран.
22. В графе 15 Таблицы 1 Формы указывается количество административных штрафов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
23. В графе 16 Таблицы 1 Формы указывается сумма наложенных административных штрафов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в тенге.
24. В графе 17 Таблицы 1 Формы указывается сумма взысканных административных штрафов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в тенге.
25. В графе 18 Таблицы 1 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в тоннах.

12. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде фитосанитариялық сертификаттың сәйкес келмегені үшін жыл басынан бергі бұзушылықтар саны көрсетіледі.
13. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде таңбалаудың болмағаны үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
14. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде елдер бөлінісінде қол жүгіне тыйым салудағы бұзушылықтар саны көрсетіледі.
15. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде қайталама тексеруге ұсынбағаны үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
16. Нысанның 1-кестесінің 9-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді қайта бағыттағаны үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
17. Нысанның 1-кестесінің 10-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде фитосанитариялық талаптар бойынша бұзушылықтар саны көрсетіледі.
18. Нысанның 1-кестесінің 11-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы тыйым салынған карантинге жатқызылған өнімді әкелгені үшін елдер бөлінісінде бұзушылықтар саны көрсетіледі.
19. Нысанның 1-кестесінің 12-бағанында елдер бөлінісінде қайтарылған карантинге жатқызылған өнім бойынша қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
20. Нысанның 1-кестесінің 13-бағанында елдер бөлінісінде жойылған карантинге жатқызылған өнім бойынша қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
21. Нысанның 1-кестесінің 14-бағанында елдер бөлінісінде қайта өңделген карантинге жатқызылған өнім бойынша қабылданған шараларының саны көрсетіледі.
22. Нысанның 1-кестесінің 15-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезіндегі әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
23. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
24. Нысанның 1-кестесінің 17-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
25. Нысанның 1-кестесінің 18-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны тоннамен көрсетіледі.

26. В графе 19 Таблицы 1 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в кубических метрах.
27. В графе 20 Таблицы 1 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
28. В графе 21 Таблицы 1 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в местах.
29. В графе 22 Таблицы 1 Формы указывается количество выданных предписаний при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран.
30. В графе 23 Таблицы 1 Формы указывается количество исполненных предписаний при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран.
31. В графе 1 Таблицы 2 Формы указывается наименование стран согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
32. В графе 2 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
33. В графе 3 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений за отсутствие фитосанитарного сертификата при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
34. В графе 4 Таблицы 2 Формы указывается количество выявленных карантинных объектов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
35. В графе 5 Таблицы 2 Формы указывается количество за несоответствие фитосанитарного сертификата при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
36. В графе 6 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений за отсутствие маркировки подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
37. В графе 7 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран запрета на ручную кладь при импорте подкарантинной продукции в области карантина растений.
38. В графе 8 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за непредоставления на вторичный досмотр подкарантинной продукции в области карантина растений.

26. Нысанның 1-кестесінің 19-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны текше метрмен көрсетіледі.
27. Нысанның 1-кестесінің 20-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны көрсетіледі.
28. Нысанның 1-кестесінің 21-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы, жергілікті жерлерде қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны көрсетіледі.
29. Нысанның 1-кестесінің 22-бағанында елдер бөлінісінде карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі.
30. Нысанның 1-кестесінің 23-бағанында елдер бөлінісінде карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде орындалған нұсқамалардың саны көрсетіледі.
31. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-ө бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген НК РК ISO 3166-1-2016 "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1-бөлім. Ел кодтары" Қазақстан Республикасының Ұлттық сыныптауышы талаптарына сәйкес елдің атауы көрсетіледі.
32. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезіндегі бұзушылықтар саны көрсетіледі.
33. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде фитосанитариялық сертификаттың болмауы үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
34. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде анықталған карантиндік объектілердің саны көрсетіледі.
35. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің сәйкес келмеген фитосанитариялық сертификаттардың саны көрсетіледі.
36. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді таңбалаудың болмағаны үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
37. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде қол жүгіне тыйымдағы бұзушылықтар саны көрсетіледі.
38. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді қайталама тексеруге ұсынбағаны үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.

39. В графе 9 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за переадресацию подкарантинной продукции в пути следования в области карантина растений.
40. В графе 10 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за нарушение фитосанитарных требований при импорте подкарантинной продукции в области карантина растений.
41. В графе 11 Таблицы 2 Формы указывается количество нарушений в разрезе стран за ввоз запрещенной подкарантинной продукции в области карантина растений.
42. В графе 12 Таблицы 2 Формы указывается количество принятых мер возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран.
43. В графе 13 Таблицы 2 Формы указывается количество принятых мер уничтоженной подкарантинной продукции в разрезе стран.
44. В графе 14 Таблицы 2 Формы указывается количество принятых мер переработанной подкарантинной продукции в разрезе стран.
45. В графе 15 Таблицы 2 Формы указывается количество административных штрафов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений.
46. В графе 16 Таблицы 2 Формы указывается сумма наложенных административных штрафов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в тенге.
47. В графе 17 Таблицы 2 Формы указывается сумма взысканных административных штрафов при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в тенге.
48. В графе 18 Таблицы 2 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в тоннах.
49. В графе 19 Таблицы 2 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в кубических метрах.
50. В графе 20 Таблицы 2 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в штуках.
51. В графе 21 Таблицы 2 Формы указывается количество возвращенной подкарантинной продукции в разрезе стран в области карантина растений, в местах согласно Кодам стран.
52. В графе 22 Таблицы 2 Формы указывается количество выданных предписаний при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран.
53. В графе 23 Таблицы 2 Формы указывается количество исполненных предписаний при импорте подкарантинной продукции в разрезе стран.

39. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді жүру жолында қайта бағыттағаны үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
40. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімді импорттау кезінде фитосанитариялық талаптар бойынша бұзушылықтар саны көрсетіледі.
41. Нысанның 2-кестесінің 11-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы тыйым салынған карантинге жатқызылған өнімді әкелгені үшін бұзушылықтар саны көрсетіледі.
42. Нысанның 2-кестесінің 12-бағанында елдер бөлінісінде қайтарылған карантинге жатқызылған өнім бойынша қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
43. Нысанның 2-кестесінің 13-бағанында елдер бөлінісінде жойылған карантинге жатқызылған өнім бойынша қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
44. Нысанның 2-кестесінің 14-бағанында елдер бөлінісінде қайта өңделген карантинге жатқызылған өнім бойынша қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
45. Нысанның 2-кестесінің 15-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезіндегі әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
46. Нысанның 2-кестесінің 16-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
47. Нысанның 2-кестесінің 17-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
48. Нысанның 2-кестесінің 18-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны, тоннамен көрсетіледі.
49. Нысанның 2-кестесінің 19-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы елдер бөлінісінде қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны текше метрмен көрсетіледі.
50. Нысанның 2-кестесінің 20-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы қайтарылған карантинге жатқызылған өнімнің саны данамен көрсетіледі.
51. Нысанның 2-кестесінің 21-бағанында елдер бөлінісінде өсімдіктер карантині саласындағы Елдердің кодтары бойынша қайтарылған жергілікті жерлердегі карантинге жатқызылған өнімнің саны көрсетіледі.
52. Нысанның 2-кестесінің 22-бағанында елдер бөлінісінде карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі.
53. Нысанның 2-кестесінің 23-бағанында елдер бөлінісінде карантинге жатқызылған өнімнің импорты кезінде орындалған нұсқамалардың саны көрсетіледі.

54. При заполнении Формы необходимо соблюдать следующие контрольные соотношения между строками:
1) графа 2 Таблицы 1 Формы равна сумме граф 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11;
2) графа 2 Таблицы 2 Формы равна сумме граф 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11;
3) графа 17 Таблицы 1 Формы равна или меньше суммы графы 16;
4) графа 17 Таблицы 2 Формы равна или меньше суммы графы 16;
5) графа 23 Таблицы 1 Формы равна или меньше суммы графы 22;
6) графа 23 Таблицы 2 Формы равна или меньше суммы графы 22.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2026 года № 123
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет по административным штрафам в области карантина растений.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 3-КР.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: с __ по __ ______ 20 __ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: областные территориальные инспекции Комитета.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года).
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.
Таблица 1. Отчет по административным штрафам в области карантина растений за _____ 20____ года (данные за отчетный период (месяц))
Наименование области
Количество штрафов
Сумма наложенного штрафа (100%), тенге
Количество взысканных штрафов
Сумма взысканного штрафа, тенге
Количество невзысканных штрафов
Сумма невзысканного штрафа, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО:
Наименование _____________________
Адрес ______________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель ______________________________ ___________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________ ______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) электронная цифровая подпись
М.П. ___________________________________________
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по административным штрафам в области карантина растений" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет по административным штрафам в области карантина растений" Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по административным штрафам в области карантина растений" (индекс: форма № 3-КР, периодичность: ежемесячная)

54. Нысанды толтыру кезінде жолдар арасында мынадай бақылау қатынастары сақталуы қажет:
1) Нысанның 1-кестесінің 2-бағаны 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандардың қосындысына тең;
2) Нысанның 2-кестесінің 2-бағаны бағандардың қосындысына тең 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандардың қосындысына тең;
3) Нысанның 1-кестесінің 17-бағаны 16-бағанның сомасына тең немесе одан кем;
4) Нысанның 2-кестесінің 17-бағаны 16-бағанның сомасына тең немесе одан кем;
5) Нысанның 1-кестесінің 23-бағаны 22-бағанның сомасына тең немесе одан кем;
6) Нысанның 2-кестесінің 23-бағаны 22-бағанның сомасына тең немесе одан кем.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123
бұйрығына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 3-ӨК-нысан
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы __ бастап __ ______ дейін.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Комитеттің облыстық аумақтық инспекциялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін).
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде.
1-кесте. Өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар бойынша _____ 20____ ж. есебі (Есепті кезеңдегі (айдағы) деректер)
Облыс атауы
Айыппұлдар
саны
Салынған айыппұл сомасы (100%), теңге
Өндіріп алынған айыппұлдар саны
Өндіріп алынған айыппұл сомасы, теңге
Өндірілмеген айыппұлдар саны
Өндірілмеген айыппұлдар сомасы,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Атауы _____________________ Мекенжайы ______________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы ____________________________ __________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) тегі) электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________ ______________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) электрондық цифрлық қолтаңбасы
М.О.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Өсімдіктер карантині
саласындағы әкімшілік
айыппұлдар туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – № 3-ӨК нысаны, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по административным штрафам в области карантина растений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными инспекциями областей, городов республиканского значения, столицы Комитета.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
территориальными инспекциями районов, городов областного значения Комитета в территориальные инспекции областей ежемесячно, не позднее 1 числа месяца, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года);
территориальными областей, городов республиканского значения, столицы в Комитет ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года).
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма предоставляется по административным штрафам в области карантина растений за отчетный период (месяц).
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
7. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 11 "Классификатор административно-территориальных объектов", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
8. В графе 2 Формы указывается общее количество наложенных административных штрафов в области карантина растений.
9. В графе 3 Формы указывается общая сумма наложенных административных штрафов в области карантина растений, в тенге.
10. В графе 4 Формы указывается количество взысканных административных штрафов в области карантина растений.
11. В графе 5 Формы указывается сумма взысканных административных штрафов в области карантина растений, в тенге.
12. В графе 6 Формы указывается количество невзысканных административных штрафов в области карантина растений.
13. В графе 7 Формы указывается сумма невзысканных административных штрафов в области карантина растений, в тенге.
14. При заполнении Формы необходимо соблюдать следующие контрольные соотношения между строками:
1) графа 2 Формы равна или меньше сумме граф 4 и 6.
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2026 года № 123
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация о проведенных обработках против карантинных объектов в области карантина растений.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 4-КР.
Периодичность: ежедневный
Отчетный период: " __" ______ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: областные территориальные инспекции Комитета.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежедневно, не позднее следующего рабочего дня после отчетной даты (в оперативный сезон).
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру туралы бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам, аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
Комитеттің аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы аумақтық инспекциялары облыстардың аумақтық инспекцияларына ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін);
облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялар Комитетке ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін) ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан есептік кезеңдегі (ай) өсімдіктер карантині саласындағы әкімшілік айыппұлдар бойынша ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысанның 2-бағанында "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Әкімшілік аумақтық объектілер сыныптауышы" 11 ҚР ҰК Қазақстан Республикасының Ұлттық сыныптауышына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 2-бағанында өсімдіктер карантині саласында салынған әкімшілік айыппұлдардың жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 3-бағанында өсімдіктер карантині саласында салынған әкімшілік айыппұлдардың жалпы сомасы теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 4-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 5-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
12. Нысанның 6-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы өндіріп алынбаған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 7-бағанында өсімдіктер карантині саласындағы өндіріп алынбаған әкімшілік айыппұлдардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
14. Нысанды толтыру кезінде жолдар арасындағы мынадай бақылау қатынастары сақталу қажет:
1) Нысанның 2-бағаны 4 және 6-бағандардың қосындысына тең немесе одан кем.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123
бұйрығына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілерге қарсы жүргізілген өңдеулер туралы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 4-ӨК нысаны.
Кезеңділігі: күнделікті
Есепті кезең: 20 __ жылғы " __ " __________.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар: Комитеттің облыстық аумақтық инспекциялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
күнделікті, есепті күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей (жедел маусымда).
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о проведенных обработках против карантинных объектов в области карантина растений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными инспекциями областей, городов республиканского значения, столицы Комитета.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
территориальными инспекциями районов, городов областного значения Комитета в территориальные инспекции областей ежедневно, не позднее следующего рабочего дня после отчетной даты (в оперативный сезон);
территориальными областей, городов республиканского значения, столицы в Комитет ежедневно, не позднее следующего рабочего дня после отчетной даты (в оперативный сезон).
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
6. В строке 1 Формы указывается план химических обработок за отчетный период, в области карантина растений.
7. В строке 2 Формы указывается площадь фактически обледованных участков за отчетный период в области карантина растений (гектар).
8. В строке 3 Формы указывается площадь заражения карантинными объектами за отчетный период в области карантина растений (гектар).
9. В строке 4 Формы указывается площадь участков, подлежащих обработке против карантинных объектов в области карантина растений (гектар).
10. В строке 5 Формы указывается фактически обработанная площадь против карантинных объектов в области карантина растений (гектар).
11. В строке 6 Формы указывается количество выданных предписаний против карантинных объектов в области карантина растений.
12. В строке 7 Формы указывается количество выданных рекомендаций против карантинных объектов в области карантина растений.
13. В строке 8 Формы указывается количество административных дел, направленных в суд.
14. В строке 9 Формы указывается количество наложенных административных штрафов при локализации и ликвидации карантинных объектов.
15. В строке 10 Формы указывается сумма наложенного штрафа в области карантина растений, в тенге.
16. В строке 11 Формы указывается площадь обработок за счет республиканского бюджета в разрезе наименовании карантинных сорняков (гектар).
17. В строке 12 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счет республиканского бюджета по всем карантинным сорнякам (гектар).
18. В строке 13 Формы указывается площадь обработок за счет республиканского бюджета в разрезе наименовании карантинных болезней (гектар).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктер карантині саласындағы карантиндік объектілерге қарсы жүргізілген өңдеулер бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөнінде бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам, аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
Комитеттің аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы аумақтық инспекциялары облыстардағы аумақтық инспекцияларға күнделікті, есепті күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей (жедел маусымда);
облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялар Комитетке күнделікті, есепті күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей (жедел маусымда) ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-жолында есептік кезеңде өсімдіктер карантині саласындағы химиялық өңдеу жоспары көрсетіледі.
7. Нысанның 2-жолында есептік кезеңде өсімдіктер карантині саласында іс жүзінде зерттеп-қаралған учаскелердің алаңы (гектар) көрсетіледі.
8. Нысанның 3-жолында есептік кезеңде өсімдіктер карантині саласында карантиндік объектілермен залалданған аумақтың алаңы көрсетіледі (гектар).
9. Нысанның 4-жолында өсімдіктер карантині саласында карантиндік объектілерге қарсы өңдеуге жататын учаскелердің алаңы көрсетіледі (гектар).
10. Нысанның 5-жолында өсімдіктер карантині саласында карантиндік объектілерге қарсы нақты өңделген аумақтың алаңы көрсетіледі (гектар).
11. Нысанның 6-жолында өсімдіктер карантині саласында карантиндік объектілерге қарсы берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-жолында өсімдіктер карантині саласында карантиндік объектілерге қарсы берілген ұсынымдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-жолында сотқа жолданған әкімшілік істердің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-жолында карантиндік объектілерді оқшаулау және жою кезінде салынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-жолында өсімдіктер карантині саласында карантиндік объектілерге қарсы салынған айыппұл сомасы теңгемен көрсетіледі.
16. Нысанның 11-жолында карантиндік арамшөптердің атауы бөлінісінде республикалық бюджет есебінен өңделетін алаң көрсетіледі (гектар).
17. Нысанның 12-жолында барлық карантиндік арамшөптер бойынша республикалық бюджет есебінен өңделетін алаңдардың жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
18. Нысанның 13-жолында карантиндік аурулардың атауы бөлінісінде республикалық бюджет есебінен өңделетін алаң көрсетіледі (гектар).

19. В строке 14 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счет республиканского бюджета по всем карантинным болезням (гектар).
20. В строке 15 Формы указывается площадь обработок за счет республиканского бюджета в разрезе наименовании карантинных вредителей (гектар).
21. В строке 16 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счет республиканского бюджета по всем карантинным вредителям (гектар).
22. В строке 17 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счет республиканского бюджета по всем карантинным объектам (сорнякам, болезням и вредителям) (гектар).
23. В строке 18 Формы указывается площадь обработок за счет предписаний в разрезе наименовании карантинных сорняков (гектар).
24. В строке 19 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счҰт предписаний по всем карантинным сорнякам (гектар).
25. В строке 20 Формы указывается площадь обработок за счет предписаний в разрезе наименовании карантинных вредителей (гектар).
26. В строке 21 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счт предписаний по всем карантинным вредителям (гектар).
27. В строке 22 Формы указывается площадь обработок за счет предписаний в разрезе наименовании карантинных болезней (гектар).
28. В строке 23 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, за счҰт предписаний по всем карантинным болезням (гектар).
29. В строке 24 Формы указывается итоговые суммы площадей обработок, выполненных за счҰт предписаний по всем карантинным объектам (сорнякам, вредителям и болезням) (гектар).
30. В столбце 4 указывается числовое значение, показателя столбца 3.
31. При заполнении Формы необходимо соблюдать следующие контрольные соотношения между строками:
1) строка 5 Формы равна сумме строкам 17, 24;
2) строка 12 Формы равна сумме строке 11;
3) строка 14 Формы равна сумме строке 13;
4) строка 16 Формы равна сумме строке 15;
5) строка 17 Формы равна сумме строкам 12, 14, 16;
6) строка 19 Формы равна сумме строке 18;
7) строка 21 Формы равна сумме строке 20;
8) строка 23 Формы равна сумме строке 22;
9) строка 24 Формы равна сумме строкам 19, 21, 23.
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2026 года № 123
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Еженедельный отчет по соблюдению законодательства в области защиты растений.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 5-ЗР
Периодичность: еженедельная
Отчетный период: с __ по __ ______ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные инспекции Комитета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

19. Нысанның 14-жолында барлық карантиндік аурулар бойынша республикалық бюджет есебінен өңделетін алаңдардың жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
20. Нысанның 15-жолында карантиндік зиянкестердің атауы бөлінісінде республикалық бюджет есебінен өңделетін алаң көрсетіледі (гектар).
21. Нысанның 16-жолында барлық карантиндік зиянкестер бойынша республикалық бюджет есебінен өңделетін алаңдардың жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
22. Нысанның 17-жолында республикалық бюджет есебінен барлық карантиндік объектілер (арамшөптер, аурулар және зиянкестер) бойынша жүргізілген өңдеу алаңдарының жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
23. Нысанның 18-жолында карантиндік арамшөптердің атауы бөлінісінде нұсқамалар есебінен өңделетін алаң көрсетіледі (гектар).
24. Нысанның 19-жолында барлық карантиндік арамшөптер бойынша нұсқамалар есебінен өңделетін алаңдардың жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
25. Нысанның 20-жолында карантиндік зиянкестердің атауы бөлінісінде нұсқамалар есебінен өңделетін алаң көрсетіледі (гектар).
26. Нысанның 21-жолында барлық карантиндік зиянкестер бойынша нұсқамалар есебінен өңделетін алаңдардың жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
27. Нысанның 22-жолында карантиндік аурулардың атауы бөлінісінде нұсқамалар есебінен өңделетін алаң көрсетіледі (гектар).
28. Нысанның 23-жолында барлық карантиндік аурулар бойынша нұсқамалар есебінен өңделетін алаңдардың жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
29. 24-жолда нұсқамалар есебінен барлық карантиндік объектілер (арамшөптер, аурулар және зиянкестер) бойынша жүргізілген өңдеу алаңдарының жиынтық сомасы көрсетіледі (гектар).
30. 4-бағанада 3-бағанадағы көрсеткіштің сандық мәні көрсетіледі.
31. Нысанды толтырған кезде жолдар арасында мынадай бақылау қатынастары сақталуы қажет:
1) Нысанның 5-жолы 17, 24-жолдардың қосындысына тең болуы тиіс;
2) Нысанның 12-жолы 11-жолдың қосындысына тең болуы тиіс;
3) Нысанның 14-жолы 13-жолдың қосындысына тең болуы тиіс;
4) Нысанның 16-жолы 15-жолдың қосындысына тең болуы тиіс;
5) Нысанның 17-жолы 12, 14, 16-жолдардың қосындысына тең болуы тиіс;
6) Нысанның 19-жолы 18-жолдың қосындысына тең болуы тиіс;
7) Нысанның 21-жолы 20-жолдың қосындысына тең болуы тиіс;
8) Нысанның 23-жолы 22-жолдың қосындысына тең болуы тиіс;
9) Нысанның 24-жолы 19, 21, 23-жолдардың қосындысына тең болуы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123
бұйрығына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша апта сайынғы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 5-ӨҚ нысан
Кезеңділігі: апталық
Есептік кезең: 20__ жылғы "__" ________ бастап "__" ________ дейін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Комитеттің аумақтық инспекциялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

в Комитет еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 января по 31 декабря календарного года).
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Еженедельный отчет по соблюдению законодательства в области защиты растений (форма № 5-ЗР)
Наименование области
Количество субьектов (объектов) контроля, охваченных профилактическими проверками без посещения
Количество выданных рекомендаций об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля
Количество не исполненных рекомендаций об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля
Проведено профилактических проверок с посещением субьекта (обьекта) контроля
Проведено внеплановых проверок
Проведено расследований
Количество выписанных предписаний
Количество исполненных предписаний
Количество не исполненных предписаний
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
продолжении таблицы
Кол-во наложен-ных штрафов, шт.
в том числе по статьям, штука
Сумма наложенных штрафов, тыс. тг
в том числе по статьям, тысяча тенге
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
12
13
продолжении таблицы
Количество взыскан-ных штрафов, штука.
в том числе по статьям, штука
Сумма взысканных штрафов, тыс. тг
в том числе по статьям, тысяча тенге
Примечание
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
14
15
16
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Еженедельный отчет по соблюдению законодательства в области защиты растений" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Еженедельный отчет по
соблюдению законодательства
в области защиты растений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Еженедельный отчет по соблюдению законодательства в области защиты растений" (индекс: форма № 5-ЗР, периодичность: еженедельная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Еженедельный отчет по соблюдению законодательства в области защиты растений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными инспекциями областей, городов республиканского значения, столицы Комитета.

Комитетке апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін).
Деректерді жинау әдісі: электрондық түрде
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
1-кесте. Өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнаманы сақтау жөніндегі апта сайынғы есеп (№ 5-ӨҚ нысан)
Облыс атауы
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай өткізілетін профилактикалық бақылаумен қамтылған бақылау субъектілері (объектілері)
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай өткізілген профилактикалық бақылау нәтижесінде анықталған бұзушылықтарды жою бойынша ұсыныстар
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай өткізілген профилактикалық бақылау нәтижесінде анықталған бұзушылықтарды жою бойынша орындалмаған ұсыныстар
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы өткізілген профилактикалық бақылау
Жоспардан тыс тексерулер
Өткізілген тергеп-тексерулер
Берілген нұсқама саны
Орындалған нұсқама саны
Орындалмаған нұсқама саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны:
Кестенің жалғасы
Салынған айыппұлдар саны, дана
Оның ішінде баптар бойынша, дана
Салынған айыппұлдардың сомасы, мың тг
Оның ішінде баптар бойынша, мың тг
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
12
13
кестеннің жалғасы
Өндірілген айыппұлдар саны, дана
Оның ішінде баптар бойынша, дана
Өндірілген айыппұлдардың сомасы, мың тг
Оның ішінде баптар бойынша, мың тг
Ескертпе
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
297
377
403 (1)
403 (2)
403 (3)
403 (4)
403 (5)
415 (1)
14
15
16
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша апта сайынғы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Өсімдіктерді қорғау
саласындағы заңнаманың
сақталуы бойынша апталық
есеп" нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша апталық есеп" нысанын толтыруға арналған түсіндірме (индекс: № 5-ӨҚ нысаны, кезеңділігі: апталық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша апталық есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру туралы бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялары толтырады.

3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
территориальными инспекциями районов, городов областного значения Комитета в территориальные инспекции областей еженедельно, не позднее второго рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 января по 31 декабря календарного года);
территориальными областей, городов республиканского значения, столицы в Комитет еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 января по 31 декабря календарного года).
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается нумерация по порядку;
7. В графе 2 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 11 "Классификатор административно-территориальных объектов", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации";
8. В графе 3 Формы указывается количество субъектов (объектов) контроля, охваченных профилактическими проверками без посещения;
9. В графе 4 Формы указывается количество выданных рекомендаций об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля;
10. В графе 5 Формы указывается количество не исполненных рекомендаций об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля;
11. В графе 6 Формы указывается количество профилактических проверок с посещением субьекта (обьекта) контроля;
12. В графе 7 Формы указывается количество внеплановых проверок;
13. В графе 8 Формы указывается количество расследований;
10. В графе 9 Формы указывается количество выписанных предписаний;
11. В графе 10 Формы указывается количество исполненных предписаний;
12. В графе 11 Формы указывается количество неисполненных предписаний;
13. В графе 12 Формы указывается количество наложенных штрафов, в штуках;
14. В графе 13 Формы указывается сумма наложенных штрафов, тысяча тенге;
15. В графе 14 Формы указывается количество взысканных штрафов, количество, штука;

3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
Комитеттің аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы аумақтық инспекциялары облыстардың аумақтық инспекцияларына апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның екінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін);
облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық инспекциялар Комитетке апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін) ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі;
7. Нысанның 2-бағанында "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Әкімшілік аумақтық объектілер сыныптауышы" 11 ҚР ҰК Қазақстан Республикасының Ұлттық сыныптауышына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай өткізілетін профилактикалық бақылаумен қамтылған бақылау субъектілерінің (объектілерінің) саны көрсетіледі;
9. Нысанның 4-бағанында бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы берілген ұсынымдардың саны көрсетіледі;
10. Нысанның 5-бағанында бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы орындалмаған ұсынымдардың саны көрсетіледі;
11. Форманың 1-кестесінің 6-бағанында бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы өткізілген профилактикалық бақылау саны көрсетіледі;
11. Нысанның 6-бағанында бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық тексерулердің саны көрсетіледі;
12. Нысанның 7-бағанында жоспардан тыс тексерулер саны көрсетіледі;
13. Нысанның 8-бағанында тергеу саны көрсетіледі;
10. Нысанның 9-бағанында жазылған нұсқамалардың саны көрсетіледі;
11. Нысанның 10-бағанында орындалған нұсқамалардың саны көрсетіледі;
12. Нысанның 11-бағанында орындалмаған нұсқамалардың саны көрсетіледі;
13. Нысанның 12-бағанында салынған айыппұлдардың саны, дана көрсетіледі;
14. Нысанның 13-бағанында салынған айыппұлдардың сомасы, мың теңге көрсетіледі;
15. Нысанның 14-бағанында өндіріп алынған айыппұлдардың саны, саны, дана көрсетіледі;

16. В графе 15 Формы указывается сумма взысканных штрафов, тысяча тенге;
17. В графе 16 Формы указывается примечание.
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2026 года № 123
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сводная информация о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 6-ПЖ
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: с __ по __ ______ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные инспекции Комитета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно, не позднее третьего рабочего дня месяца, следующей за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года).
Индивидульный идентификационный номер
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Асылтұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асылтұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар туралы
(№ АТ-1)
ЖИЫНТЫҚ АҚПАРАТ / СВОДНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" (форма № ПЖ-1)
__.__.20__ жыл / год
Облыс / Область
Тексеріс пен бақылау саны және түрлері / Число и виды проверок и контроля
Жеке және заңды тұлғалардан алынған хабарлама саны / рассмотрено уведомлений физических и юридических лиц
Республикалық палаталармен бірлесіп тексеруге қатысу / участие в обследовании хозяйств с Республиканскими палатами
Ақпараттық-талдау жүйесі базасына мониторинг / мониторинг базы информационно-аналитической системы (ИАС) (табылған қателіктер саны / всего выявленных ошибок)
Жеке және заңды тұлғаларға қолданылған шаралар / Меры принятые к физическим и юридическим лицам
барлығы / всего
соның ішінде / в том числе
жоспардан тыс / вне- плановые
профилактикалық бақылау / профилактический контроль
Берілген ұсынымдар, анықтамалар және қорытындылар / выдано рекомендаций, справок и заключений
салынған айыппұлдар / наложено штрафов
барып / с посещением
бармай / без посещения
барлығы / всего
орындалғаны / исполнено
%
барлығы / всего
сомасы, теңге / сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Жиыны / Итого:
Наименование _____________________
Адрес ______________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель ________________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________ _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) электронная цифровая подпись
М.П. _________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная информация о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение 1 к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе "Сводная
информация о проверках субъектов
в области племенного животноводства
и принятых мерах к нарушителям"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная информация о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" (индекс: форма № 6-ПЖ, периодичность: ежемесячная)

16. Нысанның 15-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар сомасы, мың теңге көрсетіледі;
17. Нысанның 16-бағанында ескертпе көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 7 сәуірдегі № 123
бұйрығына 6-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар бойынша жиынтық ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі:
№ АТМШ-1
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: __ бастап __ ______ 20 __ жылға дейін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар: Комитеттің аумақтық инспекциялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне ай сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін).
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар бойынша жиынтық ақпарат"
(№ АТМШ-1)
ЖИЫНТЫҚ АҚПАРАТ / СВОДНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве"
(форма № ПЖ-1)
__.__.20__ жыл / год
Облыс / Область
Тексеріс пен бақылау саны және түрлері / Число и виды проверок и контроля
Жеке және заңды тұлғалардан алынған хабарлама саны / рассмотрено уведомлений физических и юридических лиц
Республикалық палаталармен бірлесіп тексеруге қатысу / участие в обследовании хозяйств с Республиканскими палатами
Ақпараттық-талдау жүйесі базасына мониторинг / мониторинг базы информационно-аналитической системы (ИАС) (табылған қателіктер саны / всего выявленных ошибок)
Жеке және заңды тұлғаларға қолданылған шаралар / Меры принятые к физическим и юридическим лицам
барлығы / всего
соның ішінде / в том числе
жоспардан тыс / вне- плановые
профилактикалық бақылау / профилактический контроль
Берілген ұсынымдар, анықтамалар және қорытындылар / выдано рекомендаций, справок и заключений
салынған айыппұлдар / наложено штрафов
барып / с посещением
бармай / без посещения
барлығы / всего
орындалғаны / исполнено
%
барлығы / всего
сомасы, теңге / сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Жиыны / Итого:
Атауы _____________________
Мекенжайы ______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы ____________________________ ___________________________
(аты-жөні) электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________ ______________________________
(аты-жөні) электрондық цифрлық қолтаңбасы
М.О.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар туралы жиынтық ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Асыл тұқымды мал
шаруашылығы саласындағы
субъектілерді тексеру және
"Асыл тұқымды мал
шаруашылығы туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңын бұзушыларға
қолданылған шаралар бойынша
жиынтық ақпарат" нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар бойынша жиынтық ақпарат" нысанын толтыру туралы түсіндірме (индекс: № АТ-1 нысан, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная информация о проверках субъектов в области племенного животноводства и принятых мерах к нарушителям" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными инспекциями областей Комитета.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется: территориальными инспекциями областей Комитет ежемесячно, не позднее третьего рабочего дня месяца, следующей за отчетным периодом (с 1 января по 31 декабря календарного года).
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается нумерация по порядку.
7. В графе 2 Формы указывается область где проводились проверки Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 11 "Классификатор административно-территориальных объектов", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
8. В графе 3 Формы указывается общее количество проведенных проверок.
9. В графе 4 Формы указывается число проверок, не включенных в утвержденный план.
10. В графе 5 Формы указывается количество профилактических проверок с посещением (с выездом на место).
11. В графе 6 Формы указывается количество профилактических проверок без посещения (дистанционные или документальные проверки).
12. В графе 7 Формы указывается общее количество рассмотренных уведомлений физических и юридических лиц — Количество полученных уведомлении о начале деятельности в области племенного животноводства.
13. В графе 8 Формы указывается общее количество проверок, проведҰнных совместно с республиканскими палатами.
14. В графе 9 Формы указывается общее количество выявленных ошибок при мониторинге с использованием информационно-аналитической системы.
15. В графе 10 Формы указывается количество выданных рекомендации, справок и заключении.
16. В графе 11 Формы указывается количество мер, исполненных в полном объеме.
17. В графе 12 Формы указывается процент исполнения мер (рассчитывается по формуле: исполнено ÷ всего × 100).
18. В графе 13 Формы указывается количество наложенных штрафов.
19. В графе 14 Формы указывается общая сумма наложенных штрафов, тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерді тексеру және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушыларға қолданылған шаралар бойынша жиынтық ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Комитеттің аумақтық инспекциялары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
Комитеттің облыстардағы аумақтық инспекциялары ай сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанына дейін) ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік сан бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Әкімшілік аумақтық объектілер сыныптауышы" 11 ҚР ҰК Қазақстан Республикасының Ұлттық сыныптауышына сәйкес тексеру жүргізілген облыс көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жүргізілген тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында бекітілген жоспарға кірмеген тексерулер саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында барып (тексеру орнына барып) жүргізілген профилактикалық тексерулер саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында бармай (қашықтан немесе құжаттық тексеру) жүргізілген профилактикалық тексерулер саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен хабарламалардың қаралған жалпы саны көрсетіледі — Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметтің басталғаны туралы хабарламалар саны.
13. Нысанның 8-бағанында республикалық палаталармен бірлесіп өткізілген тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында ақпараттық-талдау жүйесін қолдану арқылы мониторинг кезінде анықталған қателіктердің (бұзушылықтардың) жалпы саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында берілген ұсынымдар, анықтамалар және қорытындылар саны көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында толық көлемде орындалған шаралар саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында шаралардың орындалу проценті көрсетіледі (есептеу формуласы: орындалғаны ÷ барлығы × 100).
18. Нысанның 13-бағанында салынған айыппұлдар саны көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында салынған айыппұлдардың жалпы сомасы көрсетіледі, теңге.

7. В графе 5 Журнала указывается Бизнес-идентификационный номер (БИН) субъекта.
8. В графе 6 Журнала указывается юридический или фактический адрес хозяйства.
9. В графе 7 Журнала указывается порода сельскохозяйственных животных, если проверка связана с племенным учетом.
10. В графе 8 Журнала указывается дата получения ответа от субъекта (оставляется пустым, если ответ не поступил).
11. Дополнительные указания:
- Исправления не допускаются. В случае ошибки сделайте корректную запись в новой строке, указав актуальные данные.
- Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и закрепляется подписью руководителя инспекции и печатью.
- Журнал хранится в течение установленного законодательством срока (обычно не менее 5 лет).
Приложение:  Данные пояснения являются обязательными для исполнения сотрудниками, ответственными за ведение журнала.

7. Журналдың 5-бағанында субъектінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) көрсетіледі.
8. Журналдың 6-бағанында шаруашылықтың заңды немесе нақты мекенжайы көрсетіледі.
9. Журналдың 7-бағанында егер тексеріс асыл тұқымды мал шаруашылығы есебіне қатысты болса, ауыл шаруашылығы малының тұқымы көрсетіледі.
10. Журналдың 8-бағанында субъектіден жауап келген күн көрсетіледі (жауап келмесе бос қалдырылады).
11. Қосымша нұсқамалар
- Түзетулер жасауға жол берілмейді, қате болған жағдайда жаңа жолға дұрыс деректерді қайта толтырыңыз.
- Журнал нөмірленеді, тігіледі және инспекция басшысының қолымен және мөрімен бекітіледі.
- Журнал заңнамада бекітілген мерзімде сақталынады (әдетте 5 жылдан кем емес).
Қосымша:
Бұл түсіндірмелерді журналды жүргізуге жауапты қызметкерлер орындауға міндетті.