О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 67 "Об утверждении Правил выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, и Правил субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2026 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2026 года № 38274
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 67 "Об утверждении Правил выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, и Правил субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35770) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
1) в Правилах выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна (далее – бюджетные субсидии).";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
2) в Правилах субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", и определяют порядок субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна (далее – бюджетные субсидии).";

"Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларын және Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 67 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 31 наурыздағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 1 сәуірде № 38274 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларын және Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35770 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) төлеу тәртібін айқындайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және астық тасымалдауға байланысты агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шығыстарын субсидиялау (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) тәртібін айқындайды.";

приложения 1 и 2 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 110
Приложение 1
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Форма
Заявка на выплату бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна
В ___________________________________________________________________
(наименование оператора)
от __________________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
Прошу выплатить бюджетные субсидии, связанные с перевозкой зерна (указать
класс зерна), в объеме ____ тонн, в размере __________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя): ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _______________________________________________________________
кем выдано __________________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение _____________________________________________________
дата уведомления _____________________________________________________

көрсетілген қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар
агенттiгiнің Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 31 наурыздағы
№ 110 бұйрығына 1-қосымша
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Астық тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған өтінім
___________________________________________________________________
(оператордың атауы)
___________________________________________________________________
(өнім берушінің толық атауы)
Көлемі ____ тонна мөлшеріндегі астықты (астық сыныбын көрсетіңіз)
тасымалдауға байланысты ____________________________ теңге мөлшерінде
(сомасы сандармен және жазумен) бюджеттік субсидиялар төлеуді сұраймын.
1. Өтініш беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) __________________________
ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды) _____________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): _______________________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________
ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды) _______________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _______________________________________________________________
кім берді ____________________________________________________________
берілген күні _________________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): _________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ______________________________________________________
хабарлама күні _______________________________________________________

2. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ___________________________________
наименование банка или оператора почты: ________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код ________________________________
БИН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
ЖСН/БСН ___________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Бек) ______________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері: ________________________
банктің немесе почта операторының атауы: _______________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Бек _________________________________________________________________

3. Сведения по контракту:
данные покупателя ____________________________________________________
номер контракта ______________________________________________________
дата заключения контракта _____________________________________________
объем зерна (класс), тонн _______________________________________________
пункт назначения _____________________________________________________
условия поставки _____________________________________________________
период отгрузки ______________________________________________________
(по месяцам)

3. Келісімшарт бойынша мәліметтер:
сатып алушының деректері _____________________________________________
келісімшарт нөмірі ____________________________________________________
келісімшарт жасалған күн ______________________________________________
астық көлемі (сыныбы), тонна __________________________________________
межелі пункті ________________________________________________________
жеткізу шарттары _____________________________________________________
тиеп-жөнелту кезеңі ___________________________________________________
(айлар бойынша)

4. Сведения о перевозке зерна:
№ п/ п
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
5. Расчет причитающихся субсидий:
№ п/п
Направление рынка
(страна импорта)
Объем перевозок зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 3 х графу 4.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Наименование поставщика _____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Подписано и отправлено в _____ часов "__" _____ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 110
Приложение 2
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 1-РП
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: члены комиссии и председатель комиссии
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня подтверждения принятия документов
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

4. Астық тасымалдау туралы мәліметтер:
Р/с №
Жөнелту нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
5. Тиесілі субсидияларды есептеу:
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Тиесілі субсидиялар сомасы 3-баған х 4-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өнім берушінің атауы__________________________________________________ (басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылғы "__" _____ сағат _____ де қол қойып, жіберілді
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 31 наурыздағы
№ 110 бұйрығына 2-қосымша
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ТТ нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: комиссия мүшелері және комиссия төрағасы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: құжаттардың қабылданғаны расталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом
п/п
Наименование поставщика
Направление рынка (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Объем перевозки зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Итого:
Члены комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Члены комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Члены комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Председатель комиссии ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная
цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна
железнодорожным транспортом" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Реестр
по перевозке зерна
железнодорожным
транспортом"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (индекс: форма 1-РП, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім
Р/с №
Өнім берушінің атауы
Нарық бағыты (импорт елі)
Тиеп-жөнелту кезеңі (ай)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Жиыны:
Комиссия мүшелері___________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия мүшелері: __________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия мүшелері___________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия төрағасы___ ________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты темір жол көлігімен
тасымалдау жөніндегі тізілім"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 1-ТТ нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.

3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Реестра по перевозке зерна железнодорожным транспортом" и направляет их администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается наименование поставщика.
7. В графе 3 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
8. В графе 4 Формы указывается период отгрузки (месяц).
9. В графе 5 Формы указывается объем перевозки зерна, тонн.
10. В графе 6 Формы указывается размер субсидий на 1 тонну, тенге.
11. В графе 7 Формы указывается сумма причитающейся субсидии, тенге.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 110
Приложение 3
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 2-СВ
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня подтверждения принятия документов
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында өнім берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында тиеп-жөнелту кезеңі (ай) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында астық тасымалдау көлемі, тонна көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында 1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында тиесілі субсидия сомасы, теңге көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 31 наурыздағы
№ 110 бұйрығына 3-қосымша
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомость 20___жылғы "___" _____-дан "___" ________ дейінгі кезең үшін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 2-ЖВ нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: құжаттардың қабылданғаны расталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года
п/п
Наименование поставщика
Направление рынка (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Объем перевозки зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Итого:
Наименование оператора: ___________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная
цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/
электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Сводная ведомость для выплаты
бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за
период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года" приведено в приложении к
настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Сводная
ведомость для выплаты
бюджетных субсидий на
возвещение стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна за
период с "__" _________ по
"__" __________ 20 __ года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года" (индекс: форма 2-СВ, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года" (далее – Форма).

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______дейінгі кезең үшін
Р/с №
Өнім берушінің атауы
Нарық бағыты (импорт елі)
Тиеп-жөнелту кезеңі (ай)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Жиыны:
Оператордың атауы _________________________________________________
қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астық тасымалдауға байланысты шағындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______ дейінгі кезең үшін" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын өтеуге бюджеттік
субсидиялар төлеуге арналған
жиынтық ведомость
20 __ жылғы "__" _______-дан
20 __ жылғы "__" ____дейінгі
кезең үшін" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______ дейінгі кезең үшін" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2-ЖВ нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______дейінгі кезең үшін" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования сводной ведомости для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года и направляет их Администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается наименование поставщика.
7. В графе 3 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
8. В графе 4 Формы указывается период отгрузки (месяц).
9. В графе 5 Формы указывается объем перевозки зерна, тонн.
10. В графе 6 Формы указывается размер субсидий на 1 тонну, тенге.
11. В графе 7 Формы указывается сумма причитающейся субсидии, тенге.
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 110
Приложение 4
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 3-АПВ
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение пяти рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______ дейінгі кезең үшін қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында өнім берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында тиеп-жөнелту кезеңі (ай) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында астық тасымалдау көлемі, тонна көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында 1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында тиесілі субсидия сомасы, теңге көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 31 наурыздағы
№ 110 бұйрығына 4-қосымша
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 3-ТРА нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Итого:
продолжение страницы
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозок, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Начислено субсидий, тенге
8
9
10
11
12
Наименование поставщика: ____________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Наименование оператора: ______________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя комиссии)
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения выплаты
бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Акт
подтверждения выплаты
бюджетных субсидий,
связанных с перевозкой зерна
№ от "__" ___ 20__года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года (индекс: форма 3-АПВ, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года" (далее – Форма).

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Жіберу нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Жиыны:
кестенің жалғасы
Шығу станциясы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Есептелген субсидия, теңге
7
8
9
10
11
12
Өнім берушінің атауы __________________________________________________
басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Оператордың атауы ___________________________________________________
комиссия төрағасының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты тасымалдауға
байланысты бюджеттік
субсидиялардың төленгенін
растау актісі 20 ___ жылғы
"____" ______ №" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 3-ТРА нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года" и направляет их Администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
7. В графе 3 Формы указывается номер отправки.
8. В графе 4 Формы указывается номер вагона.
9. В графе 5 Формы указывается станция отправления.
10. В графе 6 Формы указывается станция входа.
11. В графе 7 Формы указывается станция выхода.
12. В графе 8 Формы указывается станция (порт) назначения (пограничного перехода).
13. В графе 9 Формы указывается дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах).
14. В графе 10 Формы указывается объем перевозок, тонн.
15. В графе 11 Формы указывается размер субсидий на 1 тонну, тенге.
16. В графе 12 Формы указывается начислено субсидий, тенге.
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 110
Приложение 5
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20 __ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 4-О
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение пяти рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ № қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында жіберу нөмірі көрсетіледі
8. Нысанның 4-бағанында вагонның нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында жөнелту станциясы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында кіру станциясы көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында шығу станциясы көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында межелі (шекаралық өткел) станция (порт) көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі) көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында тасымалдау көлемі, тонна көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында 1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге көрсетіледі.
16. Нысанның 12-бағанында есептелген субсидия, теңге көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 31 наурыздағы
№ 110 бұйрығына 5-қосымша
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары және пайдаланылуы туралы 20 __ жылғы "__" _______ № __ есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 4-Е нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жыл ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджеттік субсидиялар төленген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Поступило средств, тенге
Использовано средств, тенге
Остаток средств, тенге
Планируемое использование средств, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Итого:
Наименование поставщика: ____________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Наименование оператора: ______________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя комиссии)
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках и использовании
средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет об
остатках и использовании
средств на контрольном счете
наличности оператора
№ от "__" _______ 20__года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года (индекс: форма 4-О, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ №
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Келіп түскен қаражат, теңге
Пайдаланылған қаражат, теңге
Қаражат қалдығы, теңге
Қаражатты жоспарлы пайдалану, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Жиыны:
Өнім берушінің атауы _________________________________________________
басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Оператордың атауы ___________________________________________________
комиссия төрағасының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ № " нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Оператордың қолма-қол
ақшаны бақылау шотындағы
қаражаттың қалдықтары мен
пайдаланылуы туралы есеп
20 ___ жылғы "____" ______ №
" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ № " нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 4-Е нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ № " нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.

3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года" и направляет их Администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
7. В графе 3 Формы указывается поступило средств, тенге.
8. В графе 4 Формы указывается использовано средств, тенге.
9. В графе 5 Формы указывается остаток средств, тенге.
10. В графе 6 Формы указывается планируемое использование средств, тенге.
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 110
Приложение 1
к Правилам субсидирования
расходов национальной
компании в сфере
агропромышленного комплекса,
связанных с перевозкой зерна
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 2-РП
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: единовременно
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында келіп түскен қаражат теңгемен көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында пайдаланылған қаражат теңгемен көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында қаражат қалдығы теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында қаражатты жоспарланған пайдалану теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 31 наурыздағы
№ 110 бұйрығына 6-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның астық
тасымалдауға байланысты
шығыстарын субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ТТ нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: біржолғы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
3.
продолжение таблицы
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозки зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
9
10
11
12
13
Должностное лицо ____________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна
железнодорожным транспортом" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Реестр
сведений по перевозке зерна
железнодорожным
транспортом"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (индекс: форма 1-РП, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом" направляется администратору бюджетных субсидий.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс __________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Тиеп-жөнелту кезеңі (ай)
Жіберу нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
3.
кестенің жалғасы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидияның жалпы сомасы, теңге,
9
10
11
12
13
Лауазымды тұлға _____________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты теміржол көлігімен
тасымалдау жөніндегі
мәліметтер тізілімі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 1-ТТ нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Итого:
продолжение таблицы
Станция выхода
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозок, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Начислено субсидий, тенге
7
8
9
10
11
12
Должностное лицо: ___________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения полученных
бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Акт
подтверждения полученных
бюджетных субсидий,
связанных с перевозкой зерна
№ от "__" _______ 20__года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года (индекс: форма 2-АППС, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі
20___жылғы "__" _______№__
Р/с№
Нарық бағыты (импорт елі)
Жіберу нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Барлығы:
кестенің жалғасы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Есептелген субсидия, теңге,
8
9
10
11
12
Лауазымды тұлға ____________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты тасымалдауға
байланысты алынған бюджеттік
субсидияларды растау актісі
20__жылғы "__" _______№ "
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі 20__жылғы "__" _______№ " нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2-АСРА нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі 20__жылғы "__" _______№ " нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.