Об утверждении Правил приемки, а также формы акта приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 20 марта 2026 года № 123. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2026 года № 38184
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026
В соответствии с пунктом 4 статьи 133 Строительного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила приемки построенного строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
Приложение 1
к приказу Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 123
Об утверждении Правил приемки, а также формы акта приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приемки, а также формы акта приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 133 Строительного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно.
2. Действие настоящих Правил распространяется на объекты, указанные в пункте 4 статьи 98 Кодекса.
Глава 2. Порядок приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно

Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау қағидаларын, сондай-ақ пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 20 наурыздағы № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 20 наурызда № 38184 тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің 133-бабының 4-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау актісінің актісінің нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 123 Бұйрыққа
1-қосымша
Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау қағидаларын, сондай-ақ пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдап алу тәртібін, сондай-ақ пайдалануға қабылдап алу актісінің нысаны (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 133-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар Кодекстің 98-бабының 4-тармағында көрсетілген объектілерге қатысты қолданылады.
2-тарау. Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау тәртібі

3. При приемке строительного объекта заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно требуется наличие:
1) архитектурно-планировочного задания, выданного местным исполнительным органом, осуществляющим функции в области архитектуры и градостроительства (за исключением реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменениями несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования и не предусматривающей дополнительный отвод (прирезку) земельного участка);
2) технических условий (при необходимости в подключении, дополнительном подключении объекта к источникам инженерного и коммунального обеспечения и/или увеличения нагрузок);
3) эскиза (эскизного проекта)/технического проекта;
4) исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и/или зданий (сооружений) (за исключением объектов, указанных в подпунктах 4), 12), 14), 17), 18) и 20) пункта 4 статьи 98 Кодекса.
4. При завершении строительно-монтажных работ, заказчик (собственник, инвестор) после получения письменного извещения от подрядчика о готовности объекта (если строительство объекта осуществлялось подрядным способом) приступает к процедуре приемки строительного объекта в эксплуатацию.
5. При приемке строительного объекта в эксплуатацию заказчик (собственник, инвестор):
1) принимает объект в эксплуатацию с оформлением акта приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно по форме, согласно приложению 2 к настоящему Приказу (далее – акт);
2) проверяет соблюдение требований эскиза (эскизного проекта)/технического проекта, выданных исходных материалов (документов) для проектирования объекта и действующих нормативно-технических документов;
3) проверяет соответствие выполненных строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования эскизу (эскизному проекту)/техническому проекту, а также государственным (межгосударственным) нормативам, в случае если строительство объекта осуществлялось подрядным способом.
4) при реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений не связанных с изменением несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования акт ввода построенного объекта согласовывает с проектировщиком на соответствие разработанного ранее технического проекта.

3. Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдауы кезінде мыналардың болуы талап етіледі:
1) сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды (тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертумен байланысты емес және жер учаскесін қосымша бөлуді (кесіп беруді) көздемейтін қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауды (қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды) қоспағанда) жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган берген сәулет-жоспарлау тапсырмасы;
2) техникалық шарттар (инженерлік және/немесе коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне объектілерді қосу, қосымша қосу және/немесе жүктемені арттыру қажет болған жағдайда);
3) нобай (нобайлық жоба)/техникалық жоба;
4) инженерлік желілердің және (немесе) ғимараттардың (құрылысжайлардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімі (Кодекстін 98-бабы 4-тармағының 4), 12), 14), 17), 18) және 20) тармақшаларында көрсетілген объектілерді қоспағанда).
4. Құрылыс-монтаждау жұмыстары аяқталған кезде тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор) мердігерден объектінің дайындығы туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейін (егер объектінің құрылысы мердігерлік тәсілмен жүзеге асырылса) құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау рәсіміне кіріседі.
5. Құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау кезінде тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор):
1) осы бұйрықтың 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау актісін (бұдан әрі – акт) ресімдей отырып, объектіні пайдалануға қабылдайды;
2) нобайдың (нобайлық жобаның)/техникалық жобаның, объектіні жобалау үшін берілген бастапқы материалдардың (құжаттардың) және қолданыстағы нормативтік техникалық құжаттардың талаптарының сақталуын тексереді;
3) объектінің құрылысы мердігерлік тәсілмен жүзеге асырылған жағдайда, орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылған құрылыс материалдарының (бұйымдардың, конструкциялардың) және жабдықтың нобайға (нобайлық жобаға)/техникалық жобаға, сондай-ақ мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкестігін тексереді;
4) тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертумен байланысты емес қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) кезінде жобалаушымен салынған объектіні пайдалануға беру актісінің бұрын әзірленген техникалық жобаға сәйкестігін келіседі.

6. Заказчик (собственник, инвестор) до утверждения акта приемки строительного объекта в эксплуатацию направляет исполнительную геодезическую съемку фактического положения инженерных сетей и (или) зданий (сооружений) в государственный градостроительный кадастр для регистрации в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра в соответствии с Правилами регистрации в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра градостроительных проектов, предпроектной и проектно-сметной документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности утвержденными уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства в соответствии с подпунктом 46) статьи 24 Кодекса.
7. Датой ввода объекта в эксплуатацию, принятого заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно, считается дата подписания акта.
8. Акт является исключительным исходным документом при регистрации имущественного права на строительный объект.
9. Акт с приложением исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и/или зданий (сооружений) подлежит обязательному учету в местных исполнительных органах, осуществляющих функции в области архитектуры и градостроительства в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра.
Приложение 2
к приказу
Форма
Акт приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно
"___" ____________ 20__ года
_______________________________
(наименование населенного пункта)
"___"____________ 20__ года
Заказчик (собственник, инвестор) объекта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес места проживания)
и подрядчик (если строительство объекта осуществлялось подрядным способом)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
лица, осуществлявшего строительство, адрес, телефон, № лицензии, дата получения)
УСТАНОВИЛ:
1. Строительство объекта/реконструкция (перепланировка, переоборудование)
помещений (отдельных частей) существующих зданий
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование объекта, месторасположение или адрес)
______________________________________________________________________
осуществлялось заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) и/или с привлеченной им подрядной
организацией)
______________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность лица).

6. Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор) құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау актісі бекітілгенге дейін Кодекстің 24-бабының 46) тармақшасына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органмен бекітілген, Қала құрылысы жобаларын, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманы, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерін тіркеу қағидаларына сәйкес Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде тіркеу үшін инженерлік желілердің және (немесе) ғимараттардың (құрылысжайлардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімін мемлекеттік қала құрылысы кадастрына жібереді.
7. Актiге қол қойылған күн тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор) өз бетінше қабылдаған объектiнiң пайдалануға енгізілген күнi деп есептеледi.
8. Акт құрылыс объектісіне мүліктік құқықты тіркеу кезінде айрықша бастапқы құжат болып табылады.
9. Инженерлік желілердің және/немесе ғимараттардың (құрылысжайлардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімі қоса берілген акт сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарда мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде міндетті есепке алуға жатады.
Бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін пайдалануға өз бетінше қабылдау актісі
20__ жылғы "___" ____________
_____________________________________
(елді мекеннің атауы)
20__ жылғы "___" __________
Объектінің тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)____________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрақты мекенжайы) және мердігер (егер объект
мердігерлік тәсілмен салынса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(құрылысты жүзеге асырған ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), мекенжайы, телефоны, лицензия №, алған күні)
АНЫҚТАДЫ:
1.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(объектінің атауы, орналасқан жері немесе мекенжайы)
__________________________________________________________________________
объектісін салуды/ қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауды (қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды) тапсырыс беруші
(меншік иесі, инвестор) өз бетінше____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) және/немесе мердігерлік ұйымды тарта отырып
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
жүзеге асырды. (ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

2. Выполнены:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(виды работ)
3. Строительство объекта произведено на основании:
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование органа вынесшего решение, № и дата решения)
4. Строительство/реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений
(отдельных частей) существующих зданий осуществлялось по эскизу (эскизному
проекту)/ техническому проекту, разработанному
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
лица, разработавшего эскиз (эскизный проект)/технический проект)
Эскиз (эскизный проект) согласован
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование организации, выдавший письмо-согласование, № и дата ).
5. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
Начало работ __________________________________________________________
(месяц и год)
окончание работ ___________________________________________.(месяц и год)
6. Принимаемый в эксплуатацию объект имеет технические характеристики согласно
приложению _____ к настоящему акту.
7. Мероприятия по обеспечению взрывобезопасности, пожаробезопасности, охране
окружающей природной среды
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(сведения о выполнении)
8. На основании подтверждения соответствия завершенного строительством
объекта/реконструкцией (перепланировкой, переоборудованием) помещений
(отдельных частей) существующих зданий государственным (межгосударственным)
нормативным требованиям, архитектурно-планировочному заданию, согласованному
эскизу (эскизному проекту)/техническому проекту заказчик (собственник, инвестор)
решил ПРИНЯТЬ
в эксплуатацию:_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование объекта)

2. Мыналар орындалды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жұмыстардың түрлері)
3. Объектіні салу ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(шешім шығарған органның атауы, шешім № және күні)
негізінде жүргізілді.
4. Құрылыс салу/ қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(нобайды (нобайлық жобаны)/техникалық жобаны әзірлеген ұйымның атауы, адамның
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)).
әзірлеген нобай (нобайлық жоба)/техникалық жоба бойынша жүзеге асырылды.
Нобай (нобайлық жоба) __________________________________________________
__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________елісілді.
(келісім хат берген ұйымның атауы, № және күні).
5. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мына мерзімде жүзеге асырылды:
Жұмыстың басталуы ________________________________________________________
(айы және жылы)
Жұмыстың аяқталуы ________________________________________________________
(айы және жылы)
6. Пайдалануға қабылданатын объектінің осы актіге ______ қосымшаға сәйкес
техникалық сипаттамалары бар.
7. Жарылыс қауіпсіздігін, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған табиғи ортаны
қорғау жөніндегі іс-шаралар
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(орындалғаны туралы мәліметтер)
8. Құрылысы аяқталған объектінің/ реконструкцияланған (қайта жоспарланған, қайта
жабдықталған) қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайлардың (жекелеген бөліктерінің)
мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтік талаптарға, сәулет-жоспарлау
тапсырмасына, келісілген нобайға (нобайлық жобаға)/техникалық жобаға сәйкестігін
растау негізінде тапсырыс берушісі (меншік иесі, инвестор):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(объектінің атауы)
пайдалануға қабылдау туралы шешім қабылдады.

9. Соответствие строительного объекта нормативным требованиям, архитектурно-
планировочному заданию, эскизу (эскизному проекту)/техническому проекту
подтверждаю.
Заказчик (собственник, инвестор) _______________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес места проживания, подпись, дата)
Подрядчик (генеральный подрядчик) (если строительство объекта осуществлялось
подрядным способом)
______________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность,
подпись, дата, печать (при наличии)
Проектная организация (в случае реконструкции (перепланировки, переоборудования)
здания и сооружений (отдельных частей, помещений), не связанных с изменением
несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем
и оборудования)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность, подпись, дата, печать)
10. Общая стоимость строительства объекта, принимаемого в эксплуатации
_____________________________________________________________________
тысяч тенге (определяется заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно).
Приложение 1
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно

9. Құрылыс объектісінің нормативтік талаптарға, сәулет-жоспарлау тапсырмасына,
нобайға (нобайлық жобаға)/техникалық жобаға сәйкестігін растаймын.
Объектінің тапсырыс берушісі (меншік иесі, инвестор)____________________________
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрақты мекенжайы, қолы, мерзімі) Мердігер (бас
мердігер) (егер объект мердігерлік тәсілмен салынса)
__________________________________________________________________________
(ұйым атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы, күні, мөр (бар болса)
Жобалау ұйымы (тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік жүйелер
мен жабдықтарды өзгертумен байланысты емес ғимараттар мен құрылысжайларды
(жекелеген бөліктерін, үй-жайларын) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта
жабдықтау) жағдайында)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйым атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы, күні, мөр)
10. Пайдалануға қабылданатын объект құрылысының жалпы құны
______________________________________________________мың тенге.
тапсырыс берушісі (меншік иесі, инвестор өз бетінше анықтайды)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
1-қосымша

1. Планы:
до реконструкции (перепланировки, переоборудования)__________________
после реконструкции (перепланировки, переоборудования) ______________
Экспликация к плану объекта
Этаж
Номер помещения, комнаты
Номера частей помещения, комнаты
Назначение частей помещения, комнаты
Площадь по внутреннему обмеру (м²), в том числе
общая
полезная
жилая
нежилая
1
2
3
4
5
6
7
8
Заказчик (собственник, инвестор)__________________________________
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Проектная организация___________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись, дата) Место печати (при наличии)
Приложение 5
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно
Технические характеристики объекта (сети электроснабжения с установленной мощностью до 200 киловатт для субъектов предпринимательства)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
1
Воздушные линии электропередач низкого напряжения …
Километр
(далее – км)
2
Кабельные линии электропередач низкого напряжения …
км
3
Площадь опор
м²
4
Опоры:
1) металлические
штук (далее – шт)
2) деревянные с деревянными приставками
шт
3) деревянные с железобетонными приставками
шт
4) железобетонные
шт
5) тросовые подвесы
шт
5
Провода:
1) медные
км
2) алюминиевые
км
3) сталеалюминиевые
км
6
Кронштейны для светильников:
1) железобетонные
шт
2) металлические
шт
7
Арматура уличного освещения:
1) светильники с лампами накаливания
шт
2) светильники с ртутными лампами
шт
3) светильники с люминесцетными лампами
шт
8
Кабели:
1) марки…….напряжением...
км
2)марки........напряжением...
км
9
Муфты соединительные...
шт
10
Муфты концевые
шт
11
Контуры заземления
шт
12
Устройства грозозащиты
шт
13
Дорожные покрытия кабельных сетей:
1) асфальтобетонные
м²
2) булыжные
м²
3) тротуары
м²
Заказчик (собственник, инвестор) __________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно
Технические характеристики объекта (сети водоснабжения и водоотведения индивидуальных жилых домов, защита инженерных сетей от электрокоррозии)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
Водопровод
1
Водоводы (общая протяженность)
м
1) из стальных труб
м

1. Жоспарлар: реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) дейін
________________________________________________________________
реконструкциялаудан (қайта жоспарлаудан, қайта жабдықтаудан) кейін
____________________________________________________________________
Объектінің жоспарына экспликация
Қабаты
Үй-жайлардың, бөлмелердің нөмірі
Үй-жайлардың, бөлмелердің бөліктерінің нөмірі
Үй-жайлардың, бөлмелердің бөліктерінің мақсаты
Ішкі өлшем бойынша алаңы (м2), оның ішінде
жалпы
пайдалы
тұрғын
тұрғын емес
1
2
3
4
5
6
7
8
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Жобалаушы ұйым __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мерзімі)
Мөр орны (бар болса)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
5-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (кәсіпкерлік субъектілері үшін белгіленген қуаты 200 киловатқа дейінгі электрмен жабдықтау желілері)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
Төмен кернеудегі әуе электр беру желілері...
километр (бұдан әрі – км)
2
Төмен кернеудегі кабельді электр беру желілері...
км
3
Тіректер алаңы
м2
4
Тіректер:
1) металл
дана
2) ағаш тіреуі бар ағаш
дана
3) темірбетон тіреуі бар ағаш
дана
4) темірбетон
дана
5) сымарқанды аспалар
дана
5
Сымдар:
1) мыс
км
2) алюминий
км
3) құрыш алюминий
км
6
Шырақтар үшін кронштейндер:
1) темірбетон
дана
2) металл
дана
7
Көше жарығы арматурасы:
1) қыздыру шамы бар шырағдан
дана
2) сынап шамды шырағдан
дана
3) люминесцентті шамдары бар шырағдан
дана
8
Кабельдер:
1) ...кернеулі маркалар...
км
2) ...кернеулі маркалар...
км
9
Біріктіретін жалғастырғыштар
дана
10
Соңғы жалғастырғыштар
дана
11
Жерге қосу схемасы
дана
12
Найзағайдан қорғау құрылғысы
дана
13
Кабель желілерінің жол жабындары:
1) асфальтбетон
м2
2) жұмыртас
м2
3) тротуарлар
м2
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
6-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (жеке тұрғын үйлердің сумен жабдықтау және су бұру желілері, инженерлік желілерді электр коррозиясынан сақтау)
Р/с
Атауы
Өлшем
бірлігі
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
Су құбыры
1
Су тартқыштар (жалпы ұзындығы)
м
1) болат құбырларынан
м

2) из чугунных труб
м
3) из асбестоцементных труб
м
4) из железобетонных труб
м
2
Распределительная сеть (общая протяженность)
м
1) из стальных труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из асбестоцементных труб
м
4) из полиэтиленовых труб
м
3
Прочие устройства
Смотровой колодец
шт
Задвижка,d-
шт
d-
шт
d-
шт
Вентили, d-
шт
d-
шт
d-
шт
Кран, d-
шт
d-
шт
d-
шт
Гидрант
шт
Водопроводный ввод
шт
Водоразборная колонка
шт
Стальной футляр
шт
Питьевой фонтанчик
шт
Канализация
1
Коллекторы (общая протяженность)
м
1) из керамических труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из бетонных труб
м
4) из асбестоцементных труб
м
5) из железобетонных труб
м
2
Канализационная сеть (общая протяженность)
м
1) из керамических труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из бетонных труб
м
4) из асбестоцементных труб
м
5) из железобетонных труб
м
3
Прочие устройства
Смотровой колодец
шт
Выпуск
шт
Горизонтальный разрез колодца
Вертикальный разрез колодца
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (размеры) (мм)
Количество
Примечание
Схема привязки колодца к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик (собственник, инвестор)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 7
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно
Технические характеристики объекта (внутриплощадочные сети и внутридомовые системы газоснабжения бытового назначения индивидуальных жилых домов или отдельно стоящих одноэтажных зданий (сооружений) для размещения объектов предпринимательства общей площадью до 20 квадратных метров)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
1
Протяженность трубопровода
м
Протяженность воздушной прокладки:
м
1) на эстакадах
м
2) на опорах
м
3) безопорная прокладка
м
Количество опор
шт
Протяженность подземной прокладки:
м
1) в проходных каналах
м
2) в полупроходных каналах
м
3) бесканальная прокладка
м
2
Количество колодцев (камер)
шт
3
Количество компенсаторов
шт
4
Количество вводов
шт
5
Количество задвижек d-
шт
d-
шт
6
Вентили (клапан) d-
шт
d-
шт
7
Кран проходной d-
шт
d-
шт
8
Сифоны (гидрозатворы)
шт
9
Переходники
шт
10
Затворы поворотные
шт
11
Регуляторы давления
шт
12
Скважины
шт
13
Станки - качалки (тип ______ , марка ____ )
шт
-//- (тип____, марка ____)
шт
-//- (тип____, марка ____)
шт
Горизонтальный разрез скважины (колодца)
Вертикальный разрез скважины (колодца)
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (размеры) (мм)
Количество
Примечание
Схема привязки скважины (колодца) к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик (собственник, инвестор)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 8
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно
Технические характеристики объекта (внутриплощадочные линии связи)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
1
Воздушные линии связи, в том числе:
км

2) шойын құбырларынан
м
3) асбестцемент құбырларынан
м
4) темірбетон құбырларынан
м
2
Таратқыш желі (жалпы ұзындығы)
м
1) болат құбырларынан
м
2) шойын құбырларынан
м
3) асбестцемент құбырларынан
м
4) полиэтилен құбырларынан
м
3
Өзге құрылғылар
Байқау құдығы
дана
Ысырма d-
дана
d-
дана
d-
дана
Бұрандалар d-
дана
d-
дана
d-
дана
Кран d-
дана
d-
дана
d-
дана
Гидрант
дана
Су құбыры шүмегі
дана
Су тарататын баған
Болат футляр
Ішетін су бүргіш
дана
Кәріз
1
Коллекторлар (жалпы ұзындығы)
м
1) қыш құбырларынан
м
2) шойын құбырларынан
м
3) бетон құбырларынан
м
4) асбестцемент құбырларынан
м
5) темірбетон құбырынан
м
2
Кәріз желісі (жалпы ұзындығы)
м
1) қыш құбырларынан
м
2) шойын құбырларынан
м
3) бетон құбырларынан
м
4) асбестцемент құбырларынан
м
5) темірбетон құбырларынан
м
3
Өзге құрылғылар
Байқау құдығы
дана
Шығарылым
дана
Құдықтың көлденең кескіні
Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні
Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі
(өлшемі) (мм)
Саны
Ескертпе
Құдықты тұрақты бағдар-нүктесіне байланыстыру схемасы
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
7-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (жеке тұрғын үйлерді немесе жалпы алаңы 20 шаршы метрге дейін кәсіперлік объектілерін орналастыруға арналған бөлек тұрған бір қабатты ғимараттарды (құрылысжайларды) тұрмыстық мақсаттағы газбен жабдықтаудың алаңішілік желілері және үйішілік жүйелері)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
1
Құбырдың ұзындығы
м
Ауа төсемінің ұзындығы:
м
1) эстакадаларда
м
2) тіреуіштерде
м
3) тіреуішсіз төсем
м
Тіректер саны
дана
Жерасты төсемінің ұзындығы:
м
1) өткізу арналарында
м
2) жартылай өткізу арналарында
м
3) арнасыз өткізу
м
2
Құдықтар (камералар) саны
дана
3
Компенсаторлар саны
дана
4
Кіріктірулер саны
дана
5
Ысырмалар саны d-
дана
d-
дана
6
Бұрандалар (клапан) d-
дана
d-
дана
7
Өткізу краны d-
дана
d-
дана
8
Сифондар (гидроқақпақтар)
дана
9
Жалғастырғыш тетіктер
дана
10
Бұрылмалы бекітпелер
дана
11
Қысымды реттегіштер
дана
12
Ұңғымалар
дана
13
Тербелме станоктар (типі _____ , маркасы ____ )
дана
- // - (типі _____ , маркасы ____ )
дана
- // - (типі _____ , маркасы ____ )
дана
Ұңғыманың (құдықтың) көлденең кескіні
Масштабы ______
Ұңғыманың (құдықтың) тік кескіні
Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі), мм
Саны
Ескертпе
Ұңғыманы (құдықты) тұрақты бағдар-нүктесіне байланыстыру схемасы
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
8-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (алаңішілік байланыс желілері)
Р/с
Атауы
Өлшем
бірлігі
Саны, ұзақтығы
1
Әуе байланыс желілері, оның ішінде:
км

1) марка
км
2) марка
км
3) марка
км
2
Кабельные линии связи, в том числе:
км
1) марка
км
2) марка
км
3) марка
км
3
Опоры, в том числе:
шт
1) металлические
шт
2) деревянные
шт
3) анкерные
шт
4) железобетонные
шт
5) тросовые подвесы
шт
4
Колодцы сетевые, в том числе:
шт
1) ККС 1
шт
2) ККС 2
шт
3) ККС 3
шт
4) ККС 4
шт
5) ККС 5
шт
5
Муфты соединительные
шт
6
Коллекторы коммуникационные, в том числе:
1) керамические
км
2) бетонные
км
3) асбесто-цементные
км
4) пластмассовые
км
7
Необслуживаемые усилительные пункты (далее - НУП)
шт
8
Прочие устройства
Горизонтальный разрез колодца
Вертикальный разрез колодца
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (мм) (размеры)
Количество
Примечание
Горизонтальный разрез НУП
Вертикальный разрез НУП
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Единицы измерения
Материал
Количество (размеры)
Примечание
Схема привязки колодцев кабельной линии связи и НУП к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик (собственник, инвестор)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 9
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно
Технические характеристики объекта (малые архитектурные формы и ограждения территорий; открытые спортивные площадки, тротуары, мощения вокруг зданий (сооружений); автостоянки открытого типа на количество автомашин не более пятидесяти единиц)
Наименование объекта
Общие сведения
площадь застройки (м²)
размеры (м)
прочие
1
2
3
4
продолжение таблицы
Описание конструктивных элементов
Благоустройство
фундамент
стены
покрытие
электроснабжение
водоснабжение
канализация
5
6
7
8
9
10
Заказчик (собственник, инвестор)
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 10
к Акту приемки
строительного объекта
в эксплуатацию заказчиком
(собственником, инвестором)
самостоятельно
Технические характеристики объекта (системы автоматической охранно-пожарной сигнализации внутри административно-бытовых и производственных зданий)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
1
провод
м
2
извещатель
шт
3
датчик
шт
4
Установка оповещения
световой
шт
звуковой
шт
5
Блоки источники бесперебойного питания
шт
6
Аккумуляторные батареи
шт
7
Приемно-контрольный прибор
табло
шт
Заказчик (собственник, инвестор)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к приказу
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №16165);

1) маркасы
км
2) маркасы
км
3) маркасы
км
2
Кабельдік байланыс желілері, оның ішінде:
км
1) маркасы
км
2) маркасы
км
3) маркасы
км
3
Тіректер, оның ішінде:
дана
1) металл
дана
2) ағаш
дана
3) анкер
дана
4) темірбетон
дана
5) сымарқанды аспалар
дана
4
Желілік құдықтар, оның ішінде:
дана
1) ТКС 1
дана
2) ТКС 2
дана
3) ТКС 3
дана
4) ТКС 4
дана
5) ТКС 5
дана
5
Жалғау муфталары
дана
6
Коммуникациялық коллекторлар, оның ішінде:
1) қыш
км
2) бетон
км
3) асбестцемент
км
4) пластмасса
км
7
Қызмет көрсетілмейтін күшейткіш орындар (ҚКО)
дана
8
Өзге де құрылғылар
Құдықтың көлденең кескіні
Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні
Масштабы ______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі) (мм)
Саны
Ескертпе
ҚКО көлденең кескіні
Масштабы ______
ҚКО тік кескіні
Масштабы ______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Өлшем бірлігі
Материалы
Саны (өлшемдері)
Ескертпе
Кабельдік байланыс желісінің құдықтары мен ҚКО-ны тұрақты бағдар-нүктесіне
байланыстыру схемасы
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
9-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (шағын сәулеттік нысандар және аумақтың қоршауы; ашық спорттық алаңдар, тротуарлар, ғимараттардың (құрылысжайлардың) маңындағы тас төсемдер; елу бірліктен аспайтын автомашиналар санына арналған ашық үлгідегі автотұрақтар)
Объектінің атауы
Жалпы мәліметтер
құрылыс салу алаңы (м2)
өлшемдері (м)
басқалары
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Конструктивтік элементтердің
сипаттамасы
Абаттандыру
іргетас
қабырғалар
жабын
электрмен жабдықтау
сумен жабдықтау
кәріз
5
6
7
8
9
10
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Тапсырыс берушісі
(меншік иесі, инвестор) құрылыс
объектісін пайдалануға өз
бетінше қабылдау актісіне
10-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (әкімшілік-тұрмыстық және өндірістік ғимараттардың ішіндегі автоматты күзет-өрт сигнализациясы жүйесі)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
сым
м
2
хабарлағыш
дана
3
қадаға
дана
4
Хабарлау қондырғысы
жарық
дана
дыбыс
дана
5
Үздіксіз қуат көздері блоктары
дана
6
Аккумуляторлы батареялар
дана
7
Қабылдау-бақылау құралы
табло
дана
Тапсырыс беруші (меншік иесі, инвестор)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса)
Бұйрыққа
3-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 16165 болып тіркелген);

2. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 октября 2018 года № 701 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750 "Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" и приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17577);
3. приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 352 "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20874);
4. приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 августа 2021 года № 413 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23855);
5. приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 461 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32899);
6. приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 октября 2024 года "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки" № 351 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35237).

2. "Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығына және "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 9 қазандағы № 701 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 17577 болып тіркелген);
3. "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 352 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 20874 болып тіркелген);
4. "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 2 тамыздағы № 413 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 23855 болып тіркелген);
5. "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 22 маусымдағы № 461 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 32899 болып тіркелген);
6. "Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 8 қазандағы № 351 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 35237 болып тіркелген).