О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 марта 2026 года № 81. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2026 года № 38114
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) следующие изменения:
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) гарант – дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий;";
подпункты 14) и 15) изложить в следующей редакции:
"14) кредит – заемные средства, предоставляемые банком, дочерними организациями национального инвестиционного холдинга в сфере агропромышленного комплекса, кредитными товариществами, региональными инвестиционными центрами, социально-предпринимательскими корпорациями, микрофинансовыми организациями заемщику по кредитному договору в национальной валюте Республики Казахстан на условиях платности, срочности, возвратности, обеспеченности и целевого назначения;
15) кредитор – банки второго уровня, дочерние организации национального инвестиционного холдинга в сфере агропромышленного комплекса, имеющие лицензии на право осуществления банковских операций (далее – дочерние организации), региональные инвестиционные центры, социально-предпринимательские корпорации, а также лизинговые компании, кредитные товарищества и микрофинансовые организации;";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Субсидирование части комиссии по гарантии на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ осуществляется по кредитным договорам, соответствующим следующим условиям:
1) выдаваемые банками, дочерними организациями, региональными инвестиционными центрами, социально-предпринимательскими корпорациями, кредитными товариществами и микрофинансовыми организациями на пополнение оборотных средств;

"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 5 наурыздағы № 81 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 11 наурызда № 38114 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) кепілгер – "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы;";
14) және 15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"14) кредит – банктің, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық инвестициялық холдингтің еншілес ұйымдарының, кредиттік серіктестіктердің, аймақтық инвестициялық орталықтарымен, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялармен, микроқаржы ұйымдарымен Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық, қамтамасыз етілу және нысаналы мақсат шарттарымен кредит шарты бойынша қарыз алушыға беретін қарыз қаражаты;
15) кредитор – екінші деңгейдегі банктер, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық инвестициялық холдингтің банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар еншілес ұйымдары (бұдан әрі − еншілес ұйымдар), аймақтық инвестициялық орталықтары, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялары, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер мен микроқаржы ұйымдары;";
3-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау мынадай талаптарға сәйкес келетін кредиттік шарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) банктер, еншілес ұйымдар, өңірлік инвестициялық орталықтар, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар, кредиттік серіктестіктер және микроқаржы ұйымдары айналым қаражатын толықтыруға беретін;

2) срок кредита – не более 18 (восемнадцати) месяцев, с возможностью пролонгации;
3) ставка вознаграждения в размере не более базовой ставки вознаграждения, установленной Национальным Банком Республики Казахстан с увеличением на 7,5 (семь целых пять десятых) % годовых;
4) валюта кредита – тенге;
5) погашение кредита – осуществление платежей в соответствии с условиями кредитного договора;
6) максимальная сумма кредита определяется гарантом на основании внутренних документов гаранта;
7) целевым назначением является пополнение оборотных средств на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ, включая кредитование перерабатывающих предприятий на пополнение оборотных средств для последующего финансирования субъектов агропромышленного комплекса путем авансирования закупа растениеводческой продукции (далее – весенне-полевые и/или уборочные работы);
8) срок гарантии – срок, превышающий 4 (четыре) месяца срока кредитного договора, с возможностью пролонгации;
9) размер гарантии – 85 (восемьдесят пять) (включительно) % от суммы основного долга;
10) комиссия за гарантирование составляет не более 10 (десять) % от суммы гарантии, при этом осуществляется единовременное субсидирование не более 9,99 (девять целых девяносто девять сотых) % от суммы гарантии и заемщиком оплачивается 0,01 (ноль целых одна сотая) % от суммы гарантии;
11) конечный заемщик принимает обязательства по страхованию посевных площадей, по которому одобрено выделение кредитных средств.
Условие, указанное в части первой настоящего подпункта, действует при наличии бюджетных средств на субсидирование страховых премий в рамках Правил субсидирования страховых премий, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 172 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20673), и действующего страхового лимита.
Гарант применяет метод портфельного гарантирования по кредитным договорам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ с заключением с кредитором соглашения о портфельном гарантировании и в соответствии с условиями настоящих Правил устанавливает в соглашении максимальную сумму кредита и гарантии на заемщика на основании внутренних документов гаранта. При применении метода портфельного гарантирования по кредитам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ кредитные договоры оформляются как самостоятельные кредитные договоры, в том числе в рамках соглашения об открытии кредитной линии.
В случае, если кредитором по кредитному договору выступает кредитное товарищество или социально-предпринимательская корпорация, профинансированные за счет средств дочерней организации с целью дальнейшего финансирования заемщиков, соглашение о портфельном гарантировании заключается между гарантом, дочерней организацией и кредитным товариществом или социально-предпринимательской корпорацией.
Кредитор самостоятельно, в соответствии с процедурой, установленной внутренними документами кредитора, рассматривает заявление заемщика на финансирование.

2) кредит мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, 18 (он сегіз) айдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемесі жылдық 7,5 (жеті бүтін оннан бес) %-ға ұлғайтылған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген сыйақының базалық мөлшерлемесінен аспайтын мөлшерде;
4) кредит валютасы – теңге;
5) кредитті өтеу – кредиттік шарттың талаптарына сәйкес төлемдерді жүзеге асыру;
6) кредиттің ең жоғары сомасын кепілгер кепілгердің ішкі құжаттары негізінде айқындайды;
7) нысаналы мақсаты агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін кейіннен өсімдік шаруашылығы өнімдерін сатып алуға аванс төлем жолымен қаржыландыру үшін айналым қаражатын толықтыруға қайта өңдеу кәсіпорындарына кредит беруді қоса алғанда көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге (бұдан әрі – көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстары) айналым қаражатын толықтыру болып табылады;
8) кепілдік мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, кредиттік шарттың мерзімінен 4 (төрт) айға асатын мерзім;
9) кепілдік мөлшері – негізгі борыш сомасының 85 (сексен бес) %-і (қоса алғанда);
10) кепілдік бергені үшін комиссия кепіл сомасының 10 (он) %-нан аспайды, бұл ретте кепіл сомасының 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) %-нан аспайтын бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады, ал қарыз алушы кепіл сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) %-ын төлейді;
11) соңғы қарыз алушы кредит қаражатын бөлу мақұлданған егіс алаңдарын сақтандыру бойынша міндеттемелерді қабылдайды.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген шарт Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 172 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20673 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидалары шеңберінде сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялауға бюджет қаражаты және қолданыстағы сақтандыру лимиті болған кезде қолданылады.
Кепілгер кредитормен портфельдік кепілдік беру туралы келісім жасаса отырып, көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған кредиттік шарттар бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданады және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келісімде кепілгердің ішкі құжаттары негізінде қарыз алушыға кредит пен кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілейді. Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған кредиттер бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде кредиттік шарттар дербес кредиттік шарттар ретінде, оның ішінде кредиттік желіні ашу туралы келісім шеңберінде ресімделеді.
Егер кредиттік шарт бойынша кредитор қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымның қаражаты есебінен қаржыландырылған кредиттік серіктестік немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация болған жағдайда, портфельді кепілдендіру туралы келісім кепілгер, еншілес ұйым және кредиттік серіктестік немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация арасында жасалады.
Кредитордың ішкі құжаттарында белгіленген рәсімге сәйкес кредитор қарыз алушының қаржыландыруға арналған өтінішін дербес қарайды.

В случае принятия кредитором положительного решения о предоставлении кредита на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ с гарантией гаранта, кредитор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания кредитного договора предоставляет гаранту копию кредитного договора, решения уполномоченного органа кредитора о финансировании, документ об оплате части комиссии по гарантии в соответствии с настоящими Правилами, на основании которых гарант в течение 2 (двух) рабочих дней оформляет гарантийное обязательство и направляет кредитору.
Порядок выставления требования по гарантии и его исполнение гарантом по гарантийным обязательствам производятся гарантом в соответствии с соглашением о портфельном гарантировании с соблюдением требований, установленных настоящими Правилами.";
пункт 3-2 изложить в следующей редакции:
"3-2. Субсидирование части комиссии по гарантии осуществляется по видам деятельности согласно приложению 1 к настоящим Правилам и по кредитным договорам, соответствующим следующим условиям:
1) выдаваемые кредиторами на пополнение оборотных средств;
2) срок кредита – не более 18 (восемнадцати) месяцев, с возможностью пролонгации;
3) ставка вознаграждения или ставка доходности, применяемая к финансированию на исламских принципах, в размере не более базовой ставки вознаграждения, установленной Национальным Банком Республики Казахстан с увеличением на 7,5 (семь целых пять десятых) % годовых;
4) валюта кредита – тенге;
5) погашение кредита – осуществление платежей в соответствии с условиями кредитного договора;
6) максимальная сумма кредита определяется гарантом на основании внутренних документов гаранта;
7) срок гарантии – срок, не превышающий 4 (четыре) месяца срока кредитного договора, с возможностью пролонгации;
8) размер гарантии – до 85 (восьмидесяти пяти) % (включительно) от суммы основного долга;
9) комиссия за гарантирование составляет не более 10 (десять) % от суммы гарантии, при этом осуществляется единовременное субсидирование в размере 9,99 (девять целых девяносто девять сотых) % от суммы гарантии и заемщиком оплачивается 0,01 (ноль целых одна сотая) % от суммы гарантии.
Гарант применяет метод портфельного гарантирования по кредитным договорам на пополнение оборотных средств с заключением с кредитором соглашения о портфельном гарантировании и в соответствии с условиями настоящих Правил устанавливает в соглашении максимальную сумму кредита и гарантии на заемщика на основании внутренних документов гаранта. При применении метода портфельного гарантирования по кредитам на пополнение оборотных средств кредитные договоры оформляются как самостоятельные кредитные договоры, в том числе в рамках соглашения об открытии кредитной линии.
В случае, если кредитором по кредитному договору выступает кредитное товарищество или социально-предпринимательская корпорация, профинансированные за счет средств дочерней организации с целью дальнейшего финансирования заемщиков, соглашение о портфельном гарантировании заключается между гарантом, дочерней организацией и кредитным товариществом или социально-предпринимательской корпорацией.
Кредитор самостоятельно, в соответствии с процедурой, установленной внутренними документами кредитора, рассматривает заявление заемщика на финансирование.

Кредитор кепілгер кепілдігімен көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кредит беру туралы оң шешімді қабылдаған жағдайда, кредиторкредиттік шартқа қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кепілгерге кредиттік шарттың көшірмесін, кредитордыңушінің уәкілетті органының қаржыландыру туралы шешімін, осы Қағидаларға сәйкес кепілдік жөніндегі комиссияның бір бөлігіне ақы төлеу туралы құжатты ұсынады, олардың негізінде кепілгер 2 (екі) жұмыс күні ішінде кепілдік міндеттемені ресімдейді және кредиторға жібереді.
Кепілдік бойынша талап қою тәртібін және кепілдік міндеттемелері бойынша кепілгердің оны орындауын кепілгер осы Қағидаларда белгіленген талаптарды сақтай отырып, портфельдік кепілдік беру туралы келісімге сәйкес жүргізеді.";
3-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-2. Кепілдік бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қызмет түрлері бойынша және мынадай шарттарға сәйкес келетін кредиттік шарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) кредиторлар айналым қаражатын толықтыруға беретін;
2) кредит мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, 18 (он сегіз) айдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемесі немесе ислам қағидаттарында қаржыландыруға қолданылатын кірістілік мөлшерлемесі жылдық 7,5 (жеті бүтін оннан бес) %-ға ұлғайта отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген базалық сыйақы мөлшерлемесінен аспайтын мөлшерде;
4) кредит валютасы – теңге;
5) кредитті өтеу – кредиттік шарттың талаптарына сәйкес төлемдерді жүзеге асыру;
6) кредиттің ең жоғары сомасын кепілгер кепілгердің ішкі құжаттары негізінде айқындайды;
7) кепілдік мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, кредиттік шарттың мерзімінен 4 (төрт) айға асатын мерзім;
8) кепілдік мөлшері – негізгі борыш сомасының 85 (сексен бес) %-на (қоса алғанда) дейін;
9) кепілдік бергені үшін комиссия кепілдік сомасының 10 (он) %-нан аспайды, бұл ретте кепілдік сомасының 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) % мөлшерінде бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады және қарыз алушы кепілдік сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) %-ын төлейді.
Кепілгер кредитормен портфельдік кепілдік беру туралы келісім жасаса отырып, айналым қаражатын толықтыруға арналған кредиттік шарттар бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданады және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келісімде кепілгердің ішкі құжаттары негізінде қарыз алушыға кредит пен кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілейді. Айналым қаражатын толықтыруға арналған кредиттер бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде кредиттік шарттар дербес кредиттік шарттар ретінде, оның ішінде кредиттік желіні ашу туралы келісім шеңберінде ресімделеді.
Егер кредиттік шарт бойынша кредит беруші қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымның қаражаты есебінен қаржыландырылған кредиттік серіктестік немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация болған жағдайда, портфельді кепілдендіру туралы келісім кепілгер, еншілес ұйым және кредиттік серіктестік немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация арасында жасалады.
Кредитордың ішкі құжаттарында белгіленген рәсімге сәйкес кредитор қарыз алушының қаржыландыруға өтінішін дербес қарайды.

В случае принятия кредитором положительного решения о предоставлении кредита на пополнение оборотных средств с гарантией гаранта, кредитор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания кредитного договора предоставляет гаранту копию кредитного договора, решения уполномоченного органа кредитора о финансировании, документ об оплате части комиссии по гарантии в соответствии с настоящими Правилами, на основании которых гарант в течение 2 (двух) рабочих дней оформляет гарантийное обязательство и направляет кредитору.
Порядок выставления требования по гарантии и его исполнение гарантом по гарантийным обязательствам производятся гарантом в соответствии с соглашением о портфельном гарантировании с соблюдением требований, установленных настоящими Правилами.";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) подачи гарантом, в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты заключения договора гарантии или при применении метода портфельного гарантировании, заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложении 3 к настоящим Правилам, заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам и заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС;";
подпункт 1) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"1) подачи страховой организацией в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты формирование графика субсидирования заемщика заявки на субсидирование по страхованию по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС;";
подпункт 1) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"1) при поступлении заявки от заемщика к кредитору на получение кредита (с намерением дальнейшего обращения к гаранту с заявкой на гарантирование) кредитор информирует гаранта с приложением документов, необходимых для гарантирования.
Для рассмотрения вопроса о предоставлении гарантии кредитор предоставляет гаранту документы по перечню, определенному внутренними нормативными документами кредитора.
Гарант после получения документов от кредитора и заявления от заемщика в течение 5 (пять) рабочих дней по кредитам не более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге и 10 (десять) рабочих дней по кредитам более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге рассматривает их и выносит проект на рассмотрение уполномоченного органа гаранта для принятия решения о предоставлении/непредоставлении гарантии.
В случае установления неполноты представленных сведений и (или) документов, гарант в течение 3 (трех) рабочих дней возвращает кредитору/заемщику представленные документы с указанием конкретных недостатков по представленным документам для доработки. При этом, общий срок рассмотрения заявки приостанавливается и возобновляется со дня получения полного пакета документов.
В случае несоответствия предпринимателя и (или) представленных материалов условиям настоящих Правил и (или) требованиям гаранта, утвержденным его уполномоченным органом, гарант направляет мотивированный отказ с указанием конкретных причин.
Отказ гаранта в предоставлении гарантии допускается в случае несоответствия проекта условиям настоящих Правил, а также несоответствия заемщиков требованиям к заемщикам, установленным решением кредитора.
При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, в течение 5 (пяти) рабочих дней формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств;";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

Кредитор беруші кепілгер кепілдігімен айналым қаражатын толықтыруға кредит беру туралы оң шешім қабылдаған жағдайда, кредитор кредиттік шартқа қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кепілгерге кредиттік шарттың көшірмесін, кредитордың уәкілетті органының қаржыландыру туралы шешімін, осы Қағидаларға сәйкес кепілдік жөніндегі комиссияның бір бөлігіне ақы төлеу туралы құжатты ұсынады, оның негізінде кепілгер 2 (екі) жұмыс күні ішінде кепілдік міндеттемені ресімдейді және кредиторға жібереді.
Кепілдік бойынша талап қою тәртібін және кепілдік міндеттемелері бойынша оны кепілгердің орындауын кепілгер осы Қағидаларда белгіленген талаптарды сақтай отырып, портфельдік кепілдік беру туралы келісімге сәйкес жүргізеді.";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кепілгердің кепілдік шарты жасалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде немесе портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді, осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді және осы Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;";
16-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 1) қарыз алушыны субсидиялау графигі қалыптастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде сақтандыру ұйымының осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;";
21-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қарыз алушыдан кредиторға кредит алуға өтінім келіп түскен кезде (кепілгерге кепілдендіру өтінімімен одан әрі жүгіну ниетімен) кредитор кепілдендіру үшін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, кепілгерді хабардар етеді.
Кепілдік беру туралы мәселені қарау үшін кредитор кепілгерге кредитордың ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды ұсынады.
Кепілгер кредитордан құжаттарды және қарыз алушыдан өтінішті алғаннан кейін 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден аспайтын кредиттер бойынша 5 (бес) жұмыс күні және 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден асатын кредиттер бойынша 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және кепілдік беру/бермеу туралы шешім қабылдау үшін жобаны кепілгердің уәкілетті органының қарауына шығарады.
Ұсынылған мәліметтердің және (немесе) құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, кепілгер 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды кредиторға/қарыз алушыға пысықтау үшін қайтарады. Бұл ретте өтінімді қараудың жалпы мерзімі құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап тоқтатылады және қайта басталады.
Кәсіпкер және (немесе) ұсынылған материалдар осы Қағидалардың шарттарына және (немесе) кепілгердің уәкілетті органы бекіткен оның талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, кепілгер нақты себептерін көрсете отырып, уәжді бас тартуды жібереді.
Жоба осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмеген, сондай-ақ қарыз алушылар кредитордың шешімімен белгіленген қарыз алушыларға қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, кепілгердің кепілдік беруден бас тартуына жол беріледі.
Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде 5 (бес) жұмыс күні ішінде СМАЖ-да кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім қалыптастырылады;";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"24. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель)/уполномоченный орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по гарантированию/заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств осуществляет:
1) проверку заявок на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами;
2) в случае соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, принимает решение об одобрении заявки заверенное ЭЦП услугодателя;
3) по итогам принятия решения об одобрении заявки услугодатель в соответствии с Планом финансирования, формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий по гарантированию, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент";
4) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – уведомление о перечислении субсидии), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 Перечня (далее – уведомление об отказе в оказании государственной услуги).
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный гарантом при регистрации в ГИСС, а также в личный кабинет гаранта в ГИСС.
При рассмотрении заявок в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, следующая заявка рассматриваются по очередности согласно дате и времени ее поступления.";
приложения 3, 3-1 и 3-2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложения 7, 7-1 и 7-2 изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
приложение 9-1 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовой поддержки в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

"24. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші)/уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті беруші) кепілдендіру бойынша субсидиялауға арналған өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім берілген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мыналарды жүзеге асырады:
1) өтінімдердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру;
2) осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған өтінімді мақұлдау туралы шешім қабылдайды;
3) өтінімді мақұлдау туралы шешім қабылдау қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті беруші Қаржыландыру жоспарына сәйкес "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін кепілдендіру бойынша субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМАЖ-да қалыптастырады;
4) осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарламаны (бұдан әрі – субсидияны аудару туралы хабарлама) не Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама) дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында СМАЖ-да тіркеу кезінде кепілгер көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.
Өтінімдер осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде қаралған кезде келесі өтінім оның келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша қаралады.";
3, 3-1 және 3-2-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7, 7-1 және 7-2-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5, және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-1-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешендегі қаржылық қолдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования, за исключением абзацев двадцать первого и двадцать второго пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2027 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 марта 2026 года № 81
Приложение 3
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Представляется: в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса или в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Заявка на получение субсидии по гарантированию
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № ЗСГ-1
Периодичность: единовременно
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты заключения договора гарантии или при применении метода портфельного гарантировании
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
В _________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения,
столицы / уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса)
от _________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий (далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии между Гарантом,
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
и ___________________________________________________________________.
(наименование кредитора (далее – кредитор)
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
____________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _______________________________________________________________
(наименование кредитора)
по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере

4. Осы бұйрық 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма бірінші және жиырма екінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 5 наурыздағы
№ 81 бұйрығына 1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ЗСГ-1 нысан
Кезеңділік: біржолғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: кепілдік шарты жасалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде немесе портфельдік кепілдік беру әдісін қолданғанда
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
(Кімге) ______________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы/агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган)
(кімнен) _______________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз
алушының аты-жөні)/атауы) және _______________________________________
(кредитордың атауы (бұдан әрі – кредитор)
арасында кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша ___________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
_______________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.

_____________ (19,99 (девятнадцать целых девяносто девять сотых) процентов
(далее – %) от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату договора гарантии, по которому перечисляется комиссии по гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ____________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________
ФИО руководителя ____________________________________________
адрес: _______________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
_____________________________________________________________
категория субъекта предпринимательства: ________________________

Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден __________________ (кепілдеме сомасынан 19,99 (он тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлем тағайындауында қарыз алушының аты-жөнін/атауын және кепілдік комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Аты-жөні/атауы_____________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН) ___________________________________________________
Басшының аты-жөні ________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды
(ЭҚТЖК): _________________________________________________________
кәсіпкерлік субъектісінің санаты ______________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН _________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________
Реквизиты кредитора: __________________________________________
Наименование кредитора: ______________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _______________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) __________________
БИН ________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________
Таблица 1. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
Таблица 2. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Заявка на получение субсидии
по гарантированию"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию"
(индекс: форма № ЗСГ-1, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию" (далее – Форма).
2. Форма заполняется дочерней организацией акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченной на предоставление гарантий.

2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН _____________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________
Кредитор деректемелері: ____________________________________________
Кредитор атауы: ___________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ____________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) _____________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________
1-кесте. Кредитор мен қарыз алушы арасында жасалған кредиттік шарт
(бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе кредит желісі)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
2-кесте. Кепіл шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылғы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Кепілдендіру бойынша
субсидия алуға арналған өтінім"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № ЗСГ-1 нысан, кезеңділік: бір мезгілде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы толтырады.

3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса или в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Таблицы 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Таблицы 1 указывается номер и дата кредитного договора.
8. В графе 3 Таблицы 1 указывается наименование заемщика.
9. В графе 4 Таблицы 1 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
10. В графе 5 Таблицы 1 указывается вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия).
11. В графе 6 Таблицы 1 указывается сумма и валюта кредита/кредитной линии.
12. В графе 7 Таблицы 1 указывается цель кредитования.
13. В графе 8 Таблицы 1 указывается срок кредита/кредитной линии.
14. В графе 9 Таблицы 1 указывается ставка вознаграждения (в процентах годовых).
15. В графе 1 Таблицы 2 указывается порядковый номер.
16. В графе 2 Таблицы 2 указывается номер и дата договора гарантии.
17. В графе 3 Таблицы 2 указывается наименование заемщика.
18. В графе 4 Таблицы 2 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
19. В графе 5 Таблицы 2 указывается сумма гарантии в тенге.
20. В графе 6 Таблицы 2 указывается срок гарантии в годах.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 марта 2026 года № 81
Приложение 3-1
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Представляется: в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса или в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № ЗСГ-2
Периодичность: единовременно
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты заключения договора гарантии или при применении метода портфельного гарантировании
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
В _________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения,
столицы / уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса)
от _________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)

3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысан агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-бағанында кредиттік шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-бағанында қарыз алушының атауы көрсетіледі.
9. 1-кестенің 4-бағанында қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. 1-кестенің 5-бағанында өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе кредит желісі) көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-бағанында кредиттің/кредит желісінің сомасы және валютасы көрсетіледі.
12. 1-кестенің 7-бағанында кредиттің мақсаты көрсетіледі.
13. 1-кестенің 8-бағанында кредиттің/кредит желісінің мерзімі көрсетіледі.
14 1-кестенің 9-бағанында сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен) көрсетіледі.
15. 2-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
16. 2-кестенің 2-бағанында кепілдік шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
17. 2-кестенің 3-бағанында қарыз алушының атауы көрсетіледі.
18. 2-кестенің 4-бағанында қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
19. 2-кестенің 5-бағанында кепілдік сомасы теңгеде көрсетіледі.
20. 2-кестенің 6-бағанында кепілдік мерзімі жылмен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 5 наурыздағы
№ 81 бұйрығына 2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-1-қосымша
Нысан
Ұсынылады: агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ЗСГ-2 нысан
Кезеңділік: біржолғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: кепілдік шарты жасалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде немесе портфельдік кепілдік беру әдісін қолданғанда
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
(кімге) _____________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы/агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган)
(кімнен) _______________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)

Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий (далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии между Гарантом,
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
и ___________________________________________________________________.
(наименование кредитора (далее – кредитор)
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
____________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _______________________________________________________________
(наименование кредитора)
по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере
_____________ (9,99 (девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %)
от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату договора гарантии, по которому перечисляется комиссии по гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ___________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________
ФИО руководителя ____________________________________________
адрес: _______________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности
(ОКЭД): _____________________________________________________
категория субъекта предпринимательства: ________________________

Осымен "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз
алушының аты-жөні)/атауы) және _______________________________________
(кредитордың атауы (бұдан әрі – кредитор)
арасында кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша ___________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
________________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты Сізден __________________ (кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз;
Төлем тағайындауында кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы ___________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН) ______________________________________________________
Басшының аты-жөні ___________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _________________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша код (ЭҚТЖК): _________________________________________________________
кәсіпкерлік субъектісінің санаты _________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН _________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________
Реквизиты кредитора: __________________________________________
Наименование кредитора: _______________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _______________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) __________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Таблица 1. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии (дата/месяц/год)
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
Таблица 2. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии (число/месяц/год)
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Заявка на получение субсидии
по гарантированию
на проведение весенне-полевых
и/или уборочных работ"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию
на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ"
(индекс: форма № ЗСГ-2, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ" (далее – Форма).

2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН _________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: ______________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) _______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) _________________________________________
БСН _________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
1-кесте. Кредитор мен қарыз алушы арасындағы жасалған кредиттік шарт (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі (күн/ай/жыл)
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
2-кесте. Кепіл шарты туралы мәліметтер: (бұдан әрі – КепШ)
Р/с №
КепШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі (күн/ай/жыл)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Көктемгі дала және/немесе егін
жинау жұмыстарын жүргізуге
кепілдендіру бойынша субсидия
алуға арналған өтінім" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № ЗСГ-2 нысан, кезеңділік: бір мезгілде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН _________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________
Реквизиты кредитора: __________________________________________
Наименование кредитора: _______________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ___________________
БИН _________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________
Таблица 1. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии (дата/месяц/год)
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
Таблица 2. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии (число/месяц/год)
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Заявка на получение субсидии
по гарантированию
на пополнение оборотных средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию
на пополнение оборотных средств"
(индекс: форма № ЗСГ-3, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств" (далее – Форма).

2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН _______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _____________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: _____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
1-кесте. Кредитор мен қарыз алушы арасындағы жасалған кредиттік шарт
(бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі (күн/ай/жыл)
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
2-кесте. Кепіл шарты туралы мәліметтер: (бұдан әрі – КепШ)
Р/с №
КепШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі (күн/ай/жыл)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Айналым қаражатын
толықтыруға кепілдендіру
бойынша субсидия алуға
арналған өтінім" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № ЗСГ-3 нысан, кезеңділік: бір мезгілде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий (далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183),
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
подана заявка на кредитование в ________________________________________
(наименование кредитора (далее – кредитора),
в случае одобрения которой, планируется подача заявки на гарантирование.
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
____________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _______________________________________________________________
(наименование кредитора)
по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим Вас предусмотреть (зарезервировать) в бюджете
на текущий год сумму субсидии в размере _____________ 19,99 (девятнадцать целых
девяносто девять сотых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование______________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
ФИО руководителя ______________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
категория субъекта предпринимательства: __________________________

Осымен "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – аты-жөні)/атауы)
____________________________________________________________________
(кредитордың (бұдан әрі – кредитор) атауы)
кредитке өтінім берді, ол өтінім мақұлданған жағдайда кепілдендіруге өтінім беру жоспарланады.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша __________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
________________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты Сізден __________________________ (кепілдеме сомасынан 19,99 (он тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) ) мөлшерінде субсидия (сомасын ағымдағы жылға арналған бюджетте көздеуді сұраймыз;
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы ______________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
___________________________________________________________________
Басшының аты-жөні _________________________________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________
кәсіпкерлік субъектісінің санаты _______________________________________

2. Сведения по счету у кредитора:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты кредитора: ____________________________________________
Наименование кредитора: _________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) __________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) _____________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Таблица 1. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
Таблица 2. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предварительная заявка
на получение субсидии
по гарантированию"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию"
(индекс: форма № ЗСГ-5, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию" (далее – Форма).
2. Форма заполняется дочерней организацией акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченной на предоставление гарантий.

2. Кредитор шот бойынша мәліметтер:
БСН _______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _____________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: _____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ________________________________________
БСН _______________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________
1-кесте. Кредитор мен қарыз алушы арасындағы жасалған кредиттік шарт
(бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
2-кесте. Кепіл шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Кепілдендіру бойынша
субсидия алуға арналған алдын
ала өтінім" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № ЗСГ-5 нысан, кезеңділік: бір мезгілде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – гарант) толтырады.

Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий (далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183),
______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
подана заявка на кредитование в __________________________________________,
(наименование кредитора (далее – кредитора)
в случае одобрения которой, планируется подача заявки на гарантирование.
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
______________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _________________________________________________________________
(наименование кредитора)
по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим Вас предусмотреть (зарезервировать) в бюджете
на текущий год сумму субсидии в размере _____________9,99 (девять целых
девяносто девять сотых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование______________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер
(далее – БИН) ___________________________________________________
ФИО руководителя ______________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
категория субъекта предпринимательства: ___________________________

Осымен "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес
_____________________________________________________________________ (қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – аты-жөні)/атауы)
_____________________________________________________________________
(кредитордың (бұдан әрі – кредитор) атауы)
кредитке өтінім берді, ол өтінім мақұлданған жағдайда кепілдендіруге өтінім
беру жоспарланады.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша ___________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
_______________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден ___________________________ (кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік құны аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы_____________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі –БСН) ___________________________________________________
Басшының аты-жөні ________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
кәсіпкерлік субъектісінің санаты______________________________________

2. Сведения по счету у кредитора:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты кредитора: ____________________________________________
Наименование кредитора: ________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ____________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Таблица 1. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
(дата/месяц/год)
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
Таблица 2. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии,
тенге
Срок гарантии
(число/месяц/год)
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предварительная заявка
на получение субсидии
по гарантированию
на проведение весенне-полевых
и/или уборочных работ"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии
по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ"
(индекс: форма № ЗСГ-6, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ" (далее – Форма).

2. Кредитордың шот бойынша мәліметтер:
БСН _____________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________
Кредитор деректемелері: ____________________________________________
Кредитор атауы: ___________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ____________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ______________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________
1-кесте. Кредитор пен қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
(күн/ай/жыл)
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
2-кесте. Кепіл шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, (күн/ай/жыл)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Көктемгі дала және/немесе егін
жинау жұмыстарын жүргізуге
кепілдендіру бойынша субсидия
алуға арналған алдын ала
өтінім" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № ЗСГ-6 нысан, кезеңділік: бір мезгілде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

на текущий год сумму субсидии в размере _____________9,99 (девять целых
девяносто девять сотых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование______________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер
(далее – БИН) ___________________________________________________
ФИО руководителя ______________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
категория субъекта предпринимательства: __________________________
2. Сведения по счету у кредитора:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты кредитора: ____________________________________________
Наименование кредитора: _________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ____________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Таблица 1. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии (дата/месяц/год)
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
Таблица 2. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии,
тенге
Срок гарантии
(число/месяц/год)
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предварительная заявка
на получение субсидии
по гарантированию
на пополнение оборотных средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Предварительная заявка на получение субсидии
по гарантированию на пополнение оборотных средств"
(индекс: форма № ЗСГ-7, периодичность: единовременно)

Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден __________________________ (кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік құны аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы________________________________________________ жеке
сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі –БСН) ____________________________________________________
Басшының аты-жөні _________________________________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________
кәсіпкерлік субъектісінің санаты_______________________________________
2. Кредитордың шот бойынша мәліметтер:
БСН ______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ____________________________________
Кредитор деректемелері: _____________________________________________
Кредитор атауы: ____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) _____________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) _______________________________________
БСН ______________________________________________________________
Кбе _______________________________________________________________
1-кесте. Кредитор пен қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі (күн/ай/жыл)
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
2-кесте. Кепіл шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі (күн/ай/жыл)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Айналым қаражатын
толықтыруға кепілдендіру
бойынша субсидия алуға
арналған алдын ала өтінім"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № ЗСГ-7 нысан, кезеңділік: бір мезгілде)

Отчетный период: ___ квартал 20___ года, 20 __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства, дочерняя организация акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, не позднее двадцатого января календарного года.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
п/п
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика
Наименование кредитора
Категория заемщика (малый/средний/крупный)*
Цель финансирования
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Номер договора о предоставлении гарантии
Дата договора о предоставлении гарантии
Размер гарантии от суммы основного долга, %
Сумма кредита,
тысяч тенге
Сумма гарантии,
тысяч тенге
Сумма комиссии,
тысяч тенге
7
8
9
10
11
12
*в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
(электронная цифровая подпись)
_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о фактическом
использовании субсидий
по гарантированию займов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий
по гарантированию займов"
(индекс: форма № 1-ГЗ, периодичность: ежеквартально, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов" (далее – Форма).

Есепті кезең: 20 __ жылғы ___ тоқсан, 20 __ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі, "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, күнтізбелік жылдың жиырмасыншы қаңтарынан кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с №
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Кредитордың атауы
Қарыз алушының санаты (шағын/орта/ірі)*
Қаржыландыру мақсаты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Кепілдік беру туралы шарттың нөмірі
Кепілдік беру туралы шарттың күні
Негізгі борыш сомасынан кепілдік мөлшері, %
Кредит сомасы,
мың теңге
Кепілдік сомасы,
мың теңге
Комиссия сомасы,
мың теңге
7
8
9
10
11
12
*Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
_______________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі)
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Қарыздарға кепілдік беру
жөніндегі субсидиялардың
нақты пайдаланылуы туралы
есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № 1-ГЗ нысан, кезеңділік: тоқсан сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдалануы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма заполняется структурным подразделением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующим функции в области сельского хозяйства (далее – МИО по вопросам сельского хозяйства), дочерней организацией акционерного общества "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", уполномоченной на предоставление гарантий (далее – гарант).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: МИО по вопросам сельского хозяйства и гарантом в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, не позднее двадцатого января календарного года.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование заемщика.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
9. В графе 4 указывается наименование кредитора.
10. В графе 5 указывается категория заемщика.
11. В графе 6 указывается цель финансирования.
12. В графе 7 указывается номер договора о предоставлении гарантии.
13. В графе 8 указывается дата договора о предоставлении гарантии.
14. В графе 9 указывается размер гарантии от суммы основного долга.
15. В графе 10 указывается сумма кредита.
16. В графе 11 указывается сумма гарантии.
17. В графе 12 указывается сумма комиссии.

2. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО), "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – гарант) толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды: ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО және гарант уәкілетті органға (көрсетілетін қызметті берушіге) тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, күнтізбелік жылдың жиырмасыншы қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда кредитордың атауы көрсетіледі.
10. 5-бағанда қарыз алушының санаты көрсетіледі.
11. 6-бағанда қаржыландыру мақсаты көрсетіледі.
12. 7-бағанда кепілдік беру туралы шарттың нөмірі көрсетіледі.
13. 8-бағанда кепілдік беру туралы шарттың күні көрсетіледі.
14. 9-бағанда негізгі борыш сомасынан кепілдік мөлшері көрсетіледі.
15. 10-бағанда кредит сомасы көрсетіледі.
16. 11-бағанда кепілдік сомасы көрсетіледі.
17. 12-бағанда комиссия сомасы көрсетіледі.