О внесении изменений и дополнений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 9 января 2023 года № 8/659 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 марта 2026 года № 9/22. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2026 года № 38079
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 9 января 2023 года № 8/659 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31677 от 11 января 2023 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 13:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) канцелярские и хозяйственные товары;";
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) изготовление полиграфической и печатной продукции, необходимой в избирательную кампанию, в том числе информационные плакаты избирательных комиссий; информационные плакаты о кандидатах; журналы, кувертки, бланки, конверты, пригласительные, пропуска, открепительные удостоверения на право голосования; бланки подписных листов для сбора подписей избирателей в поддержку кандидатов в Президенты и депутаты; бланки избирательных бюллетеней для голосования; удостоверения кандидатов в Президенты, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, доверенных лиц кандидатов в Президенты, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, политических партий, выдвинувших партийные списки, международных наблюдателей; брошюры; памятки; книги; календари; ежедневники; планинги; пакеты; папки-беговки; бейджи; блокноты; приглашение на выборы для избирателей; трафареты для избирателей с нарушением зрения для самостоятельного заполнения бюллетеня (в том числе для бюллетеней с шрифтом Брайля);";
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) флагштоки, флаги.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 8/659 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2026 жылғы 2 наурыздағы № 9/22 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2026 жылғы 3 наурызда № 38079 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 8/659 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2023 жылғы 11 қаңтардағы № 31677 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілген:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларында:
13-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) кеңсе және шаруашылық тауарлары;";
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"30) сайлау науқанында қажетті полиграфиялық және баспа өнімдерін дайындау: сайлау комиссияларының ақпараттық плакаттары; кандидаттар туралы ақпараттық плакаттар; дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктері, журналдар, куверткалар, конверттер, бланкілер, шакыру қағаздары, рұқсаттамалар; Президенттікке және депутаттыққа кандидаттарды қолдау үшін сайлаушылардың қолдарын жинауға арналған қол қою парақтарының бланкілері; дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерінің бланкілері; Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сенім білдірген адамдарының, халықаралық байқаушылардың куәліктері; брошюралар; жаднамалар; кітаптар; күнтізбелер; планингтер; күнделіктер; пакеттер; папкалар-беговкалар; бейдждер; блокноттар; сайлаушылар үшін сайлауға шақыру қағаздары; бюллетеньді өз бетінше толтыру үшін көру қабілеті бұзылған сайлаушыларға арналған трафареттер (оның ішінде Брайль қарпі бар бюллетеньдер үшін);";
50) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"50) тутұғырлар, тулар.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"23. Комиссия в целях своевременного информирования населения о ходе проходящих выборов, референдумов при приобретении услуг, установленных подпунктами 32), 36) и 39) пункта 13 настоящих Правил, в рамках утвержденного бюджета определить сразу несколько потенциальных поставщиков, оказывающие услуги.";
в пункте 39:
подпункт 6) части второй изложить в следующей редакции:
"6) канцелярские и хозяйственные товары;";
подпункт 30) части второй изложить в следующей редакции:
"30) изготовление полиграфической и печатной продукции, необходимой в избирательную кампанию, в том числе информационные плакаты избирательных комиссий; информационные плакаты о кандидатах; журналы, кувертки, бланки, конверты, пригласительные, пропуска, открепительные удостоверения на право голосования; бланки подписных листов для сбора подписей избирателей в поддержку кандидатов в Президенты и депутаты; бланки избирательных бюллетеней для голосования; удостоверения кандидатов в Президенты, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, доверенных лиц кандидатов в Президенты, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, политических партий, выдвинувших партийные списки, международных наблюдателей; брошюры; памятки; книги; календари; ежедневники; планинги; пакеты; папки-беговки; бейджи; блокноты; приглашение на выборы для избирателей; трафареты для избирателей с нарушением зрения для самостоятельного заполнения бюллетеня (в том числе для бюллетеней с шрифтом Брайля);";
подпункт 50) части второй изложить в следующей редакции:
"50) флагштоки, флаги.";
часть третью изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 525 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 328 "Об утверждении процедур казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, процедур казначейского учета и мониторинга", распорядителями бюджетных средств, выделяемых для проведения избирательной кампании, республиканского референдума в пределах утвержденного индивидуального плана финансирования, являются председатели соответствующих избирательных комиссий.".
2. Юридическому отделу аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Разместить настоящее постановление на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
Н. Абдиров
"Согласовано"
Агентство Республики Казахстан
по защите и развитию конкуренции
"Согласовано"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан

"23. Комиссия сайлаудың, референдумдардың барысы туралы халықты уақтылы хабардар ету мақсатында бекітілген бюджет шеңберінде осы Қағидалардың 13-тармағының 32), 36) және 39) тармақшаларында белгіленген қызметтерді сатып алу кезінде өтіп жатқан қызмет көрсететін бірнеше әлеуетті өнім берушілерді бірден айқындайды.";
39-тармақта:
екінші бөліктің 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) кеңсе және шаруашылық тауарлары;";
екінші бөліктің 30) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"30) сайлау науқанында қажетті полиграфиялық және баспа өнімдерін дайындау, оның ішінде: сайлау комиссияларының ақпараттық плакаттары; кандидаттар туралы ақпараттық плакаттар; дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктері, журналдар, куверткалар, конверттер, бланкілер, конверттер, шақыру қағаздары, рұқсаттамалар; Президенттікке және депутаттыққа кандидаттарды қолдау үшін сайлаушылардың қолдарын жинауға арналған қол қою парақтарының бланкілері; дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерінің бланкілері; Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сенім білдірген адамдарының, халықаралық байқаушылардың куәліктері; брошюралар; жаднамалар; кітаптар; күнтізбелер; планингтер; күнделіктер; пакеттер; папкалар-беговкалар; бейдждер; блокноттар; сайлаушылар үшін сайлауға шақыру қағаздары; бюллетеньді өз бетінше толтыру үшін көру қабілеті бұзылған сайлаушыларға арналған трафареттер (оның ішінде Брайль қарпі бар бюллетеньдер үшін);";
екінші бөліктің 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"50) тутұғырлар, тулар.";
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдерін, қазынашылық есепке алу және мониторинг рәсімдер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 27 маусымдағы №328 бұйрығының 525-тармағына сәйкес тиісті сайлау комиссияларының төрағалары бекітілген жеке қаржыландыру жоспары шегінде сайлау науқанын, республикалық референдумды өткізу үшін бөлінетін бюджет қаражатын бөлушілер болып табылады.".
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының заң бөлімі осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастырылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының Төрағасы
Н. Абдиров
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту
жөніндегі агенттігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі