О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 19 января 2026 года № 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2026 года № 37895
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
Н. Сауранбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 19 января 2026 года № 7
Перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8950) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2026 жылғы 19 қаңтардағы № 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 қаңтарда № 37895 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
Н. Сауранбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2026 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7 Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8950 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 23) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси), утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", Социальным кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и Правилами перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11550) (далее – Правила перевозок).";
подпункт 7) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"7) портал социальных услуг (далее – Портал) – объект информатизации, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, услугам по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Оказание услуг по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси осуществляется на основании действующего заключения врачебно-консультационной комиссии в соответствии с пунктом 23 настоящих Правил в пределах населенного пункта из расчета:
1) не менее двадцати пяти часов в месяц работающим, являющимся лицами с инвалидностью первой группы и лицами с инвалидностью второй группы, передвигающимся на кресла-колясках;
2) не менее двадцати пяти часов в месяц, воспитанникам дошкольных организаций, обучающимся в организациях образования, являющимися:
лицами с инвалидностью первой группы;
лицами с инвалидностью второй группы, передвигающимся на кресла-колясках;
детьми с инвалидностью до 18 лет;
3) не менее шести часов в месяц иным лицам с инвалидностью по направлениям согласно Перечня.
Увеличение количества часов, предусмотренных на услуги по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси, и продолжительности по времени одной поездки, допускается по решению местных исполнительных органов с учетом возможностей местного бюджета в соответствии с пунктом 28 настоящих Правил.
Неиспользованные часы в текущем месяце не переносятся на следующий месяц.
Переход лица с инвалидностью в другую категорию производится со следующего месяца после поступления сведений из информационных систем или подачи заявления.
Оказание услуг по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси прекращается со дня наступлении следующих обстоятельств:
изменения группы инвалидности;
смена постоянного места регистрации;
выезда за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительство либо смерти лица с инвалидностью.";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Порядок оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси посредством государственных закупок";

""Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 23) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 23) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне (бұдан әрі – Кодекс), "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 болып тіркелген) бекітілген Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларына (бұдан әрі – Тасымалдау қағидалары) сәйкес әзірленді.";
3-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы (бұдан әрі – Портал) – Кодекске сәйкес мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің, мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын жергілікті атқарушы органдардың кепілдік берілген сома шегінде өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін ақпараттандыру объектісі.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету елді мекен шегінде осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкес дәрігерлік-консультациялық комиссияның қолданыстағы қорытындысы негізінде мынадай санаттар бойынша есеппен жүзеге асырылады:
1) бірінші топтағы мүгедек адамдар және екінші топтағы мүгедек адамдар болып табылатын жұмыс істейтіндерге айына кемінде жиырма бес сағат;
2) мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиеленушілеріне, білім беру ұйымдарында білім алушыларына айына кемінде жиырма бес сағат:
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
кресло-арбамен қозғалатын екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
3) тізбеге сәйкес бағыттар бойынша мүгедектігі бар өзге адамдарға айына кемінде алты сағат.
Мүгедектігі бар адамдарды инватаксиге тасымалдау жөніндегі қызметтерге көзделген сағат санын және бір сапар уақыты бойынша ұзақтығын ұлғайтуға осы Қағидалардың 28-тармағына сәйкес жергілікті бюджеттің мүмкіндіктерін ескере отырып, жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша жол беріледі.
Мүгедектігі бар адамдар санатқа сәйкес пайдаланбаған сағаттар ағымдағы айда келесі айға ауыстырылмайды.
Мүгедектігі бар адамды басқа санатқа ауыстыру ақпараттық жүйелерден мәліметтер түскеннен немесе өтініш беруден кейін келесі айдың басынан бастап жүргізіледі.
Мүгедек адамдарды инватаксимен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету мынадай мән жайлар туындаған күннен бастап тоқтатылады:
мүгедектік тобының өзгеруі;
тұрақты мекен-жайының тіркелуін өзгертуі;
мүгедектігі бар адамның Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты мекен-жайға кетуі немесе қайтыс болуы.";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен мемлекеттік сатып алу арқылы тасымалдау бойынша қызметтер көрсету тәртібі";

приложения 3 и 4 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 348 "Об утверждении Типового договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11002) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовом договоре организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа, утвержденном указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Дополнения к настоящему Договору совершаются в порядке, предусмотренном статьей 402 Гражданского кодекса Республики Казахстан и являются неотъемлемыми частями Договора. Действительными и обязательными для Сторон являются дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме, подписаны уполномоченными представителями и заверены печатью (при наличии) обеих Сторон.".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, за исключением городов республиканского значения, столицы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11550) следующие изменения:
в Правилах перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, за исключением городов республиканского значения, столицы, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Нерегулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа осуществляются по заказам (заявкам) физических и юридических лиц. К таким перевозкам относятся: туристические, экскурсионные, по обслуживанию мероприятий, разовые, на длительный период.
Нерегулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа осуществляются на договорной основе в течение определенного периода.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Оплата, регистрация проезда и провоза багажа по маршрутам международных, междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа производится пассажирами в кассу автовокзала, автостанции, пункта обслуживания пассажиров, а на промежуточных остановочных пунктах маршрутов – кондуктору (водителю) непосредственно при посадке в автобус до его отправления от остановочного пункта или через электронную систему оплаты за проезд.
Оплата проезда по маршрутам международных, междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных), в пригородных сообщениях может производиться через пассажирское агентство или через электронную систему оплаты за проезд.
Оплата проезда и провоза багажа по маршрутам международных, междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа принимается автовокзалами, автостанциями, пунктами обслуживания пассажиров, а также агентствами или информационными системами по продаже электронных билетов и осуществляется на основании документа, удостоверяющего личность пассажира, в оригинале либо в форме электронного документа посредством сервиса цифровых документов. Посадка пассажиров осуществляется путем сверки фамилии, имени и отчества (при его наличии) указанных в билете с документом, удостоверяющего личность пассажира, в оригинале либо в форме электронного документа посредством сервиса цифровых документов, на предусмотренные при продаже билета автотранспортное средство, номер места и его расположение.";
пункт 150 изложить в следующей редакции:

3 және 4-қосымшалар осы тізбеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11002 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 23-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Осы Шартқа толықтырулар Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 402-бабында көзделген тәртіппен жасалады және Шарттың ажырамас бөліктері болып табылады. Тараптардың келісімі бойынша жазбаша нысанда жасалған, уәкілетті өкілдер қол қойған және екі Тараптың да мөрімен (бар болса) куәландырылған толықтырулар Тараптар үшін жарамды және міндетті болып табылады.".
3. "Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы қоспағанда, автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы қоспағанда, автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты емес тасымалдау жеке және заңды тұлғалардың бір жолғы тапсырысы (өтінімі) бойынша жүзеге асырылады. Мұндай тасымалдауға: туристік, экскурсиялық, іс-шараларға қызмет көрсету, бір реттік, ұзақ мерзімге жатады.
Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты емес тасымалдау белгілі бір кезең ішінде шарттық негізде жүзеге асырылуы мүмкін.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық, қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысiшiлiк) тасымалдаудың маршруттары бойынша жол жүру және багажды алып жүру төлемін, тіркеуін жолаушылар автовокзалдың, автостанцияның, жолаушыларға қызмет көрсету пунктінің кассасына, ал маршруттардың аралық аялдама пункттерінде кондукторға (жүргiзушiге) тікелей автобусқа отырғызу кезінде, ол аялдама пунктінен жөнелтілгенге дейін, немесе жол жүру үшін электрондық төлем жүйесі арқылы төлейді.
Халықаралық, қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік), қала маңындағы қатынастарда маршруттары бойынша жол жүруге төлем жолаушылар агенттігі немесе жол жүру үшін электрондық төлем жүйесі арқылы жүргізілуі мүмкін.
Жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық, қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік) тасымалдау маршруттары бойынша жол жүру және багажды алып жүру төлемін, автовокзалдар, автостанциялар, жолаушыларға қызмет көрсету пункттері, сондай-ақ агенттік немесе электрондық билеттерді сататын ақпарат жүйесімен қабылданады және жолаушының жеке басын растайтын құжаттар түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисін қолдана отырып, электрондық құжат нысаны негізінде жүзеге асырады. Жолаушыларды отырғызу жолаушының жеке басын куәландыратын құжатпен түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисін қолдана отырып, электрондық құжат нысанында билетте көрсетілген тегі, аты, әкесінің атын (ол болған кезде), билетті сату кезінде көзделген автокөлік құралына орын нөмірін және оның орналасуын тексеру жолымен жүзеге асырылады.";
150-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"150. При равном итоговом количестве баллов участников Конкурса по результатам проведенного Конкурса, предпочтение отдается перевозчику, автобусы и микроавтобусы которого приспособлены от завода-изготовителя для перевозки лиц с инвалидностью, использующих кресла-коляски и предложивший наименьший тариф на проезд, согласно которому будут производиться перевозки.";
пункт 202 изложить в следующей редакции:
"202. Нерегулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа осуществляются перевозчиками, имеющими лицензию на право занятие деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, согласно подпункту 13) статьи 1 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте".";
пункты 334, 335, 336, 337 и 338 изложить в следующей редакции:
"334. В передней и задней сторонах автобусов, микроавтобусов, используемых при регулярных городских и пригородных автомобильных перевозках пассажиров и багажа, указывается номер маршрута.
Номер маршрута указывается высотой шрифта не менее 120 мм. При осуществлении экспрессных перевозок под номером маршрута указывается надпись "Экспресс" красного цвета высотой шрифта не менее 60 мм.
335. С правой стороны автобусов, микроавтобусов и троллейбусов, используемых на городских (сельских) маршрутах регулярных автомобильных перевозках пассажиров и багажа, возле одной из пассажирских дверей салона указывается номер и краткое описание маршрута (наименования промежуточных и конечных остановок, основных улиц, по которым проходит маршрут, общественно значимых мест) на государственном и русском языках.
336. Автобусы и микроавтобусы междугородных межобластных и международных маршрутов оборудуются передним и боковым (на правой стороне) указателем с указанием начального, конечного и крупных промежуточных пунктов следования на государственном и русском, а при необходимости, и на других языках.
337. Передние и задние указатели номера маршрута подсвечиваются в темное время суток.
338. На передней и задней сторонах автотранспортных средств, используемых при перевозках пассажиров и багажа заказными автобусами, микроавтобусами указывается надпись "Заказной".
Надпись указывается черным цветом высотой шрифта не менее 120 мм и помещена в прямоугольную рамку.";
приложение 2-1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.

"150. Өткізілген Конкурс нәтижелері бойынша Конкурсқа қатысушылардың балдарының жиынтық саны тең болған жағдайда, онда кресло-арбамен қозғалатын мүгедектігі бар адамдарды тасымалдауға дайындаушы зауыттан бейімделген автобустары және шағын автобустары бар, тасымалдау жүргiзiлетiн ең төменгi жол жүру тарифiн ұсынған тасымалдаушы артықшылыққа ие болады.";
202-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"202. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты емес тасымалдауды "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 13) тармақшасына сәйкес жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиясы бар тасымалдаушылар жүзеге асырады.";
334, 335, 336, 337 және 338-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"334. Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық және қала маңындағы тұрақты тасымалдау кезiнде пайдаланылатын автобустардың, шағын автобустардың алдыңғы және артқы жақтарында маршрут нөмірі көрсетіледі.
Маршруттың нөмiрi шрифттiң биiктiгi кемінде 120 мм көрсетіледі. Жедел тасымалдауды жүзеге асыру кезінде маршрут нөмiрiнiң астында шрифттiң биiктiгi кемінде 60 мм қызыл түстi "Жедел" деген жазу көрсетіледі.
335. Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық) тұрақты тасымалдауда пайдаланылатын автобустар, шағын автобустар және троллейбустардың оң жағында, салонның жолаушылар есiктерi бiрiнің жанында маршруттың нөмiрi мен мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi қысқа сипаттамасы (аралық және соңғы аялдамалардың, маршрут өтетiн негiзгi көшелердiң, қоғамдық мәнi бар орындардың атауы) көрсетіледі.
336. Қалааралық облысаралық және халықаралық маршруттардағы автобустар мен шағын автобустарда жол жүрудiң бастапқы, соңғы және iрi аралық пункттерi көрсетiлген алдыңғы және бүйiрлiк (оң жағында) мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде, ал қажет болған жағдайда басқа тiлдерде көрсеткішпен жабдықталады.
337. Маршрут нөмірінің алдыңғы және артқы көрсеткіштері тәулiктiң қараңғы мезгiлiнде жарықтандырылады.
338. Жолаушылар мен багажды тапсырыс берiлген автобустармен, шағын автобустармен тасымалдау кезiнде пайдаланылатын автокөлiк құралдарының алдыңғы және артқы жақтарында "Тапсырыспен" деген жазу көрсетіледі.
Жазу шрифт биiктiгi кемiнде 120 мм қара түспен көрсетіледі және тiк төртбұрышты қоршамаға салынады.";
2-1-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

4. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 "Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12463) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-9) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:
первый абзац пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила перевозок грузов автомобильным транспортом (далее – Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 23-9) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", определяют порядок перевозок грузов автомобильным транспортом и оказания государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок", которые включают в себя:";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Перевозчик в процессе эксплуатации автотранспортных средств, обеспечивает прохождение водителями предрейсового и послерейсового медицинского осмотра в соответствии с Правилами и периодичностью проведения обязательных медицинских осмотров и оказания государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ-131/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21443), а также предрейсового технического осмотра автотранспортных средств.";
дополнить пунктом 11-2 следующего содержания:
"11-2. Автомобильные перевозки крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан осуществляются в соответствии с требованиями приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206 "Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11395).".

4. "Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-9) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларында:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау және "Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-9) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген, автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау тәртібін айқындайды, ол мыналарды:";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Тасымалдаушы автокөлік құралдарын пайдалану процесінде жүргізушілердің рейс алдындағы және рейстен кейінгі медициналық тексеруден өтуін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-131/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21443 болып тіркелген) Міндетті медициналық қарап-тексерулерді жүргізу қағидалары мен мерзімділігі және "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес, сондай-ақ автокөлік құралдарының рейс алдындағы техникалық қарап тексеруден өтуін қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 11-2 тармақпен толықтырылсын:
"11-2. Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді автомобильмен тасымалдау "Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелген) талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.".

5. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12353) следующие изменение:
в Правилах субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций, утвержденных указанным приказом:
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня, исполнитель услугодателя оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.".
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 19 января 2026 года № 7
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 3
к Правилам оказания услуг
по перевозке лиц
с инвалидностью
автомобильным транспортом
(инватакси)
Форма
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в местные исполнительные органы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация о маршруте оказания услуг инватакси через портал социальных услуг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): И3
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ____ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: поставщики
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: электронный
Информация о маршруте оказания услуг инватакси через портал социальных услуг
№ п/п
Маршрут поездки инватакси
Время обслуживания инватакси лица с инвалидностью
Дата перевозки инватакси (число, месяц, год)
Начальный пункт отправления
Конечный пункт назначения
Оценка
Время приезда инватакси, часов/ минут
Время посадки лица с инвалидностью, часов/ минут
Время высадки лица с инвалидностью, часов/ минут
Общее время поездки
1
2
3
..
ЭЦП поставщика _____________________________________________
ЭЦП лица с инвалидностью ____________________________________
Наименование __________________ Адрес _______________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель___________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о маршруте
оказания услуг инватакси
через портал социальных услуг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о маршруте оказания услуг инватакси через портал социальных услуг" (индекс – И3 периодичность месячная)
В графе 1 формы указывается дата перевозки инватакси (число, месяц, год).
В графе 2 формы указывается начальный пункт отправления.
В графе 3 формы указывается конечный пункт назначения.
В графе 4 формы указывается оценка.
В графе 5 формы указывается время приезда инватакси, часов/минут.
В графе 6 формы указывается время посадки лица с инвалидностью, часов/минут.
В графе 7 формы указывается время высадки лица с инвалидностью, часов/минут.
В графе 8 формы указывается общее время поездки.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 4
к Правилам оказания услуг
по перевозке лиц
с инвалидностью
автомобильным транспортом
(инватакси)
Форма
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в местные исполнительные органы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация о маршруте оказания услуг инватакси в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): И4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организации, оказывающие услуги инватакси
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами,
а также в агрегированном виде)
Метод сбора: электронный
Информация о маршруте оказания услуг инватакси в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках
п/п
Лицо с инвалидностью
Маршрут поездки инватакси
Время обслуживания инватакси лица с инвалидностью
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер телефона
Подпись
Начальный пункт отправления
Конечный пункт назначения
Время приезда инватаси, часов/ минут
Время посадки лица с инвалидностью, часов/минут
Время высадки лица с инвалидностью, часов/минут
1
2
3
Водитель ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись водителя ________________________________
Диспетчер ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись диспетчера _____________________________
Наименование __________________________________
Адрес _________________________________________
Телефон _______________________________________
Адрес электронной почты_________________________
Исполнитель_________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о маршруте
оказания услуг инватакси
в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
о государственных закупках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о маршруте оказания услуг инватакси (индекс – И4 периодичность месячная)
В графе 1 формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии).
В графе 2 формы указывается номер телефона.
В графе 3 формы указывается подпись.
В графе 4 формы указывается начальный пункт отправления.
В графе 5 формы указывается конечный пункт назначения.
В графе 6 формы указывается время приезда инватакси, часов/минут.
В графе 7 формы указывается время посадки лица с инвалидностью, часов/минут.
В графе 8 формы указывается время высадки лица с инвалидностью, часов/минут.
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение

5. "Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларында:
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.".
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2026 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Автомобиль көлігімен
(инватакси) мүгедектігі бар
адамдарды тасымалдау жөнінде
қызметтер көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: жергілікті атқарушы органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Инватакси қызметтерін әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетудің маршруты туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): И3
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы __ ай
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: өнім берушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі әрбір айдың 10-күніне дейін.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық
Инватакси қызметтерін әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетудің маршруты туралы ақпарат
№ р/с
Инватакси сапарының маршруты
Мүгедектігі бар адамға инватаксимен қызмет көрсету уақыты
Инватаксимен тасымалдау күні (күні, айы, жылы)
Бастапқы жөнелту пункті
Соңғы межелі пункті
Баға
Инватаксидің келу уақыты, сағат / минут
Мүгедектігі бар адамды отырғызу уақыты, сағат / минут
Мүгедектігі бар адамды түсіру уақыты, сағат / минут
Сапардың жалпы уақыты
1
2
3
...
Өнім берушінің ЭЦҚ ___________________________________________
Мүгедектігі бар адамның ЭЦҚ ___________________________________
Атауы ______________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы___________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
"Инватакси қызметтерін
әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер порталы арқылы
көрсетудің маршруты
туралы ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Инватакси қызметтерін әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетудің маршруты туралы ақпарат" (индекс – И3 айлық кезеңділік)
Нысанның 1-бағанында инватаксимен тасымалдау күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында бастапқы жөнелту пункті көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында соңғы межелі пункті көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында бағалау көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында инватаксидің келу уақыты, сағат/минут көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында мүгедектігі бар адамды отырғызу уақыты, сағат / минут көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында мүгедектігі бар адамды түсіру уақыты, сағат/минут көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында сапардың жалпы уақыты, сағат/минут көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 2-қосымша
Автомобиль көлігімен
(инватакси) мүгедектігі бар
адамдарды тасымалдау жөнінде
қызметтер көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: жергілікті атқарушы органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Инватакси қызметтерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес көрсетудің маршруты туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): И4
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы __ ай
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: инватакси қызметтерін көрсететін ұйымдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі әрбір айдың 10-күніне дейін.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық
Инватакси қызметтерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес көрсетудің маршруты туралы ақпарат
№ р/н
Мүгедектігі бар адам
Инватакси сапарының маршруты
Мүгедектігі бар адамға инватаксимен қызмет көрсету уақыты
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда оның болуы)
Телефон нөмірі
Қолы
Бастапқы жөнелту пункті
Соңғы межелі пункті
Инватаксидің келу уақыты, сағат / минут
Мүгедектігі бар адамды отырғызу уақыты, сағат / минут
Мүгедектігі бар адамды түсіру уақыты, сағат / минут
1
2
3
...
Жүргізуші ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүргізушінің қолы ___________________________________________
Диспетчер ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Диспетчердің қолы ____________________________________________
Атауы ______________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
"Инватакси қызметтерін
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік сатып алу туралы
заңнамасына сәйкес көрсетудің
маршруты туралы ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Инватакси қызметтерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес көрсетудің маршруты туралы ақпарат" (индекс – И4 айлық кезеңділік)
Нысанның 1-бағанында тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда оның болуы) көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында телефон номері көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында қолы көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында бастапқы жөнелту пункті көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында соңғы межелі пункті көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында инватаксидің келу уақыты, сағат/минут көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында мүгедектігі бар адамды отырғызу уақыты, сағат / минут көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында мүгедектігі бар адамды түсіру уақыты, сағат/минут көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Республикалық маңызы
бар қалаларды, астананы
қоспағанда, автомобиль
көлiгiмен жолаушылар мен
багажды тасымалдау
қағидаларына

Приложение 2-1
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом,
за исключением городов
республиканского значения, столицы
Форма
Расписание движения автобусов на регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных, межрайонных, междугородных межобластных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Расписание движения автобусов городского (сельских) маршрута № _______
_________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Номер графика выхода автобуса
Начальный/
конечный пункт
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Количество плановых рейсов, единицы
Продолжительность рабочего дня, час
Оборотная сторона листа Маршрут № ____ _____________________
Сезонность маршрута в году
Примечание:
Режим работы маршрута в недели
Количество автобусов в рабочие дни, единиц
Количество автобусов в выходные дни, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Интервал движения, минут
Эксплуатационная скорость, километр/час
Направления движения
Наименование остановочных пунктов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
В прямом направлении
В обратном направлении
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов внутрирайонного маршрута № _______
_________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Прямое направление
Средняя техническая скорость, кК/час
Время в движении, минут
Расстояние, километр
Наименование населенных пунктов
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
между пунктами
от начального пункта
Продолжение таблицы
Расписание движения автобусов внутрирайонного маршрута № _______ _________________________ ____________________ (наименование маршрута) (дни недели)
Обратное направление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Оборотная сторона листа Маршрут № ______ ________________
Вид маршрута
Примечание:
Сезонность маршрута в году
Режим работы маршрута в недели
Количество автобусов, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов межрайонного маршрута
№ _______ _________________________ ____________________ (наименование маршрута) (дни недели)
Прямое направление
Средняя техническая скорость, кК/час
Время в движении, минут
Расстояние, километр
Наименование населенных пунктов
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
между пунктами
от начального пункта
Продолжение таблицы
Расписание движения автобусов межрайонного маршрута № _______ _________________________ ____________________ (наименование маршрута) (дни недели)
Обратное направление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Оборотная сторона листа Маршрут № ______ ___________________
Вид маршрута
Примечание:
Сезонность маршрута в году
Режим работы маршрута в недели
Количество автобусов, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов пригородного маршрута
№ _______ _________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Номер графика выхода автобусов
Наименование населенного пункта
Расстояние от начального пункта, километр
Время, минут
Техническая скорость, километр /час
Время отправления
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Расписание движения автобусов пригородного маршрута № _______
_________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Количество плановых рейсов, единиц
Продолжительность рабочего дня, час
Оборотная сторона листа Маршрут № ____ _______________________
Сезонность маршрута в году
Примечание:
Режим работы маршрута в недели
Наименование остановочных пунктов в населенных пунктах
Количество автобусов в рабочие дни, единиц
Количество автобусов в выходные дни, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Интервал движения, в минутах
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов или микроавтобусов по междугороднему межобластному маршруту ______________________ (наименование маршрута)
Наименование населенных пунктов (остановочные пункты)
Прямое направление
Техническая характеристика
Расстояние, километр
Обратное направление
время
прибытия
время стоянки
время
отправления
время
в движении,
час/минут
скорость
в движении,
километр/час
между
пунктами
от начального пункта
время
прибытия
время стоянки
время
отправления
Сезонность маршрута в году __ (круглогодичный или сезонный от __до __)
Режим работы маршрута в неделе _________________ (дни недели или ежедневно)
Общее время в пути _____________________________ (час/минут)
Эксплуатационная скорость* ____________________ (километр /час)
Класс автобусов ___________________________ (второй или третий класс)
Примечание*:
где
– эксплуатационная скорость;
S – сумма расстояния прямого и обратного направления;
– время в движении;
– сумма времени стоянки прямого и обратного направления.
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 6
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом,
за исключением городов
республиканского
значения, столицы
Форма
Шкала оценки конкурсных предложений
Шкала оценки конкурсных предложений на обслуживание маршрутов регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа
№ п/п
Показатель
Количество баллов
Доля предложенных подвижных составов менее 30 %

2-1-қосымша
Нысан
Жолаушылар мен багажды қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік, ауданаралық, қалааралық облысаралық автомобильмен тұрақты тасымалдауға арналған автобустардың қозғалыс кестесі
Қалалық (ауылдық) бағыттағы автобустардың қозғалыс кестесі
№ _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Автобустың шығу кестесінің нөмірі
Бастапқы / соңғы пункт
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Жоспарлы рейстердің саны, бірлік
Жұмыс күннің ұзақтығы, сағат
Парақтың сырт жағы Маршрут № ____ ____________________
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Ескертпе:
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Жұмыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Демалыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қозғалыс аралығы, минут
Пайдалану жылдамдығы, километр/сағат
Қозғалыс бағыты
Аялдама пункттерінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Тура бағытта
Кері бағытта
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Ауданішілік бағыттағы автобустардың қозғалыс кестесі
№ _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Тікелей бағыт
Орташа техникалық жылдамдық, кК / сағат
Қозғалыстағы уақыт, минут
Қашықтық, километр
Елді мекендердің атауы
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету
Пунктілер арасында
Бастапқы пунктіден
Кестенің жалғасы
Ауданішілік бағыттағы автобустардың қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Кері бағыт
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету
Парақтың сырт жағы Маршрут № ______ ________________
Маршрут түрі
Ескертпе:
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Ауданаралық маршрут автобустарының қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________ (бағыттың атауы) (апта күндері)
Тікелей бағыт
Орташа техникалық жылдамдық, к кК/ сағат
Қозғалыстағы уақыт, минут
Қашықтық, километр
Елді мекендердің атауы
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету ие
пунктілер арасында
бастапқы пункттен
Кестенің жалғасы
Ауданаралық маршрут автобустарының қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________ (бағыттың атауы) (апта күндері)
Кері бағыт
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету
Парақтың сырт жағы Маршрут № ______ ___________________
Маршрут түрі
Ескертпе:
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Қала маңы маршруты автобустарының қозғалыс кестесі
№ _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Автобустардың шығу кестесінің нөмірі
Елді мекеннің атауы
Бастапқы пункттен қашықтық, километр
Уақыт, минут т
Техникалық жылдамдық, километр /час
Кету уақыты
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Қала маңы маршруты автобустарының қозғалыс кестесі
№ _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Жоспарлы рейстер саны, бірлік
Жалғастыру жұмыс күнінің ұзақтығы, сағат
Парақтың сырт жағы Маршрут№ ____ ________________________
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Ескерту:
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Аялдама пункттерінің атауы елді мекендерде
Жұмыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Демалыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қозғалыс аралығы, минутпен
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Қалааралық облысаралық бағыт бойынша автобустардың немесе шағын автобустардың қозғалыс кестесі ____________________________ (маршрут атауы)
Елді мекендердің (аялдамалардың) атауы
Алға бағыт
Техникалық сипаттамалар
Қашықтық, километр
Кері бағыт
келу уақыты
көлік тұрағы уақыты
жөнелу уақыты
қозғалыстағы уақыт сағат/минут
қозғалыстағы жылдамдық километр /сағат
қашықтық, километр
бастапқы пунктіден
келу уақыты
көлік тұрағы уақыты
жөнелу уақыты
Бір жылдағы маршруттың маусымдылығы ______________________
(жыл бойы немесе маусымнан бастап _____ дейін _____)
Маршруттың аптадағы жұмыс режимі _________________ (апта күндері немесе күнделікті)
Жалпы жол жүрген уақыты ____________________________(сағат/минут)
Пайдалану жылдамдығы* ____________________ (километр/сағат)
Автобус класы ___________________________ (екінші немесе үшінші сынып)
Ескертпе*:
мұндағы
– пайдалану жылдамдығы;
S – тікелей және кері қашықтықтың қосындысы;
– қозғалыстағы уақыт;
– тікелей және кері бағыттағы тұрақ уақытының қосындысы.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Республикалық маңызы
бар қалаларды, астананы
қоспағанда, автомобиль
көлiгiмен жолаушылар мен
багажды тасымалдау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Конкурстық ұсыныстарды бағалау шкаласы
Жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсетуге конкурстық ұсыныстарды бағалау шкаласы
Р/с
Көрсеткіш
Балдар саны
Ұсынылған жылжымалы құрамдар үлесі 30 %-дан кем

+0,7 (за каждую единицу)
объявляется кондуктором или водителем
+0,1 (за каждую единицу)
наличие подвижного состава, приспособленного от завода-изготовителя для перевозки лиц с инвалидностью, использующих кресла-коляски
+3 (за каждую единицу)
наличие на автобусе (микроавтобусе) системы непрерывной передачи данных по каналам связи в режиме реального времени при осуществлении перевозок
+1 (за каждую единицу)
*Средний балл выводится путем оценки каждого автобуса (микроавтобуса) (без учета резервных) по сроку эксплуатации, по которым баллы суммируются и делятся на количество автобусов (микроавтобусов)

+0,7 (әр бірлік үшін)
кондуктор немесе жүргізуші хабарлайды
+0,1 (әр бірлік үшін)
кресло-арбамен қозғалатын мүгедектігі бар адамдарды тасымалдауға дайындаушы зауыттан бейімделген жылжымалы құрамның болуы
+3 (әр бірлік үшін)
тасымалдауды жүзеге асырған кезде автобуста (шағын автобуста) нақты уақыт режимінде байланыс арналары арқылы үзбей деректер беру жүйесінің болуы
+1 (әр бірлік үшін)
*Орташа балл пайдалану мерзімі бойынша әр автобусты (шағын автобусты) бағалау жолымен (резервті есептемегенде) шығарылады, олар бойынша балдар қосылады және автобустардың (шағын автобустардың) санына бөлінеді.