О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 13 января 2026 года № 11-1-4/5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 января 2026 года № 37848
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства иностранных дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Службе государственного протокола Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений о выполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Е. Кошербаев
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
от 13 января 2026 года
№ 11-1-4/5
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства иностранных дел Республики Казахстан
1. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 11-1-4/66-1 "Об утверждении Перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16585).
2. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 11-1-4/66-2 "Об утверждении Перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16586).

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2026 жылғы 13 қаңтардағы № 11-1-4/5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 қаңтарда № 37848 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Мемлекеттік протокол қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
Е. Кошербаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
2026 жылғы 13 қаңтардағы
№ 11-1-4/5 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 11-1-4/66-1 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16585 болып тіркелген).
2. "Қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 11-1-4/66-2 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16586 болып тіркелген).

3. Приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2022 года № 11-1-4/364 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28838).
4. Приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 11-1-4/507 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33428).

3. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 14 шiлдедегi № 11-1-4/364 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28838 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 11-1-4/507 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33428 болып тіркелген).