О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 309 "Об утверждении Правил оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационных требований
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 9 января 2026 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 2026 года № 37838
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 309 "Об утверждении Правил оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационных требований" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32404) следующие изменения:
в Правилах оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационные требования, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. "Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата" является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Сертификат конечного пользователя и международный импортный сертификат оформляется на одну сделку независимо от количества и номенклатуры специфических товаров, включенных во внешнеторговый договор (контракт) или иной документ отчуждения между участниками сделки.
Сертификат конечного пользователя и международный импортный сертификат выдаются на товары двойного и военного назначения, товары, контролируемые для обеспечения национальной безопасности, а также по требованию компетентного органа страны-экспортера и (или) страны-происхождения.
Сертификат конечного пользователя и международный импортный сертификат оформляются с указанием десятизначного кода в соответствии с единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденной решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 309 "Қазақстан Республикасының түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптарын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 9 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 13 қаңтарда № 37838 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 309 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32404 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптарында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және халықаралық импорттық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Түпкілікті пайдаланушысының сертификаты және халықаралық импорттық сертификат сыртқы сауда шартына (келісімшартқа) енгізілген өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың саны мен номенклатурасына қарамастан бір мәмілеге ресімделеді.
Түпкілікті пайдаланушысының сертификаты мен халықаралық импорттық сертификат қосарланған және әскери мақсаттағы тауарларға, ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарларға, сондай-ақ экспорттаушы елдің және (немесе) шығу елі құзыретті органы талап еткен жағдайда беріледі.
Түпкілікті пайдаланушы сертификаты мен халықаралық импорттық сертификат он таңбалы код көрсетіле отырып Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешіміне сәйкес ресімделеді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Для получения государственной услуги физические и юридические лица Республики Казахстан (далее – услугополучатели) подают услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) документы в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Документы, составленные на иностранных языках, предоставляются с переводом на государственный язык и/или русский язык.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель проверяет документы на соответствие квалификационым требованиям, установленным согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
На основании результатов проверки представленных документов на соответствия квалификационным требованиям, ответственный исполнитель готовит результат государственной услуги - сертификат конечного пользователя и (или) международный импортный сертификат по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сертификаты конечного пользователя при импорте товаров военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения в рамках исполнения государственного оборонного заказа подписываются на бумажном носителе первым руководителем уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа или лицом, его замещающим по форме, утвержденной компетентным органом страны-экспортера и (или) страны-происхождения.";
в приложении 1 к указанным правилам:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан
(далее - услугодатель).
";
приложения 1 и 2 к Перечню основных требований изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
приложения 2 и 4 к указанным правилам изложить в редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 января 2026 года № 4
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата"
Форма 1
Заявление
В ____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер, № уведомление
о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя-
для индивидуального предпринимателя; полное наименование юридического лица
заявителя, бизнес‒идентификационный номер, № свидетельства или справки
государственной регистрации юридического лица заявителя – для юридического лица)
Адрес _______________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания, телефон)
Заявление на получение сертификата конечного пользователя
Прошу выдать сертификат конечного пользователя.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
услугополучатель дает согласие на использование сведений составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении услугополучателя не имеется вступившее в законную силу решение
(приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных
видов деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Заявитель ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года.
Форма 2
Заявление
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер, № уведомление
о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя -
для индивидуального предпринимателя; полное наименование юридического лица
заявителя, бизнес‒идентификационный номер, № свидетельства или справки
государственной регистрации юридического лица заявителя – для юридического лица)
Адрес _______________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания, телефон)
Заявление на получение международного импортного сертификата
Прошу выдать международный импортный сертификат.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
услугополучатель дает согласие на использование сведений составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении услугополучателя не имеется вступившее в законную силу решение
(приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных
видов деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Заявитель
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года.
Приложение 2 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 января 2026 года № 4
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата"
Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя)

"9. Мемлекеттік қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі) сәйкес құжаттарды "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Шетел тілдерінде жасалған құжаттар мемлекеттік тіліндегі және/немесе орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді.
Ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру нәтижелері негізінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықаралық импорттық сертификатты не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Мемлекеттік қорғаныс тапсырысын орындау шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларды, қосарлы мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), әскери мақсаттағы жұмыстарды және әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді импорттау кезінде түпкілікті пайдаланушысының сертификаттарына экспорттаушы елдің және/немесе шығарылған елдің құзыретті органы бекіткен нысан бойынша мемлекеттік қорғаныс тапсырысы саласындағы уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға қағаз жеткізгіште қол қояды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
1-реттік нөмірдегі жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
";
Негізгі талаптар тізбесіне 1 және 2-қосымшалар осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2 және 4-қосымшалар осы бұйрықтың 3 және 4-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект
және цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 9 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
1 қосымша
"Түпкілікті пайдаланушының
сертификатын және
халықаралық импорттық
сертификатын беру"
негізгі талаптарының тізбесіне
1-қосымша
1-нысан
Өтініш
________________________________________________________________________________
(толық көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке тұлғадан, жеке сәйкестендіру нөмірі, № дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама дара кәсіпкер үшін; өтініш берушінің заңды тұлғасының толық атауы, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, Өтініш берушінің заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу куәлігінің немесе анықтамасының № - заңды тұлға үшін)
Мекенжайы _____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі, телефоны)
Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын алуға өтініш
Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын беруіңізді сұраймын.
Қоса беріледі _ _ _ _ _ _ _ парақ.
Осы:
– көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады;
– көрсетілетін қызмет алушыға қатысты, қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы сот шешімі (үкімі) заңды күшіне енген жоқ;
– барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Осы арқылы ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жалған мәліметтерді бергені үшін жауапкершілікке тартылатыным жөнінде хабардармын.
Өтініш беруші ________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Толтыру күні 20 __ жылғы "___" _________
2-нысан
Өтініш
________________________________________________________________________________
(толық көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке тұлғадан, жеке сәйкестендіру нөмірі, № дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама – дара кәсіпкер үшін; өтініш берушінің заңды тұлғасының толық атауы, бизнес–сәйкестендіру нөмірі, өтініш берушінің заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу куәлігінің немесе анықтамасының № – заңды тұлға үшін)
Мекенжайы _____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі, телефоны)
Халықаралық импорттық сертификатты алуға өтініш
Халықаралық импорттық сертификатты беруіңізді сұраймын.
Қоса беріледі ______ парақ.
Осы:
– көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады;
– көрсетілетін қызмет алушыға қатысты, қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы сот шешімі (үкімі) заңды күшіне енген жоқ;
– барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Осы арқылы ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес жалған мәліметтерді бергені үшін жауапкершілікке тартылатыным жөнінде хабардармын.
Өтініш беруші __________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Толтыру күні 20 __ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 9 қаңтардағы
№ 4 Бұйрығына
2 қосымша
"Түпкілікті пайдаланушының
сертификатын және
халықаралық импорттық
сертификатын беру"
негізгі талаптарының тізбесіне
2-қосымша
Импорттаушының (түпкілікті пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі

1. Импортер (страна, адрес и телефон) БИН (ИИН)
2. Конечный пользователь (страна, адрес и телефон) БИН (ИИН) (при получении международного импортного сертификата, заполнение данной графы не требуется)
3. Экспортер (страна и адрес)
4. Место установки и (или) использования продукции
5. Цель конечного использования продукции
6. Наименование и описание продукции
7. Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
8. Код по контрольным спискам
9. Номер, дата внешнеторгового договора (контракта) или иного документа отчуждения
10. Единица измерения
11. Количество
12. Импортер (конечный пользователь) обязуется импортировать продукцию, указанную в пункте 6, до конечного пользователя, указанного в графе 2, и до места установки и (или) использования продукции, указанного в графе 4. Импортер (конечный пользователь) обязуется использовать продукцию, указанную в пункте 6, в целях, указанных в пункте 5, не передавать ее другому юридическому или физическому лицу на территории Республики Казахстан и не реэкспортировать без разрешения уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по контролю специфических товаров и согласия уполномоченного органа по контролю специфических товаров страны экспортера.
13. Импортер
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
14. Конечный пользователь
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
Приложение 3 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 января 2026 года № 4
Приложение 2 к Правилам
оформления и выдачи
сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата
и квалификационные
требования к ним
"Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Өнеркәсіп комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности
Министерства промышленности и строительства
Республики Казахстан"
Астана қ.
г. Астана
Дата: [Дата выдачи]
Номер: [Номер документа]
[Наименование организации]
[Адрес]
Мотивированный отказ
Республиканское государственное учреждение "Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан",
рассмотрев Ваше обращение от [Дата] г. № [Номер входящего документа] сообщает следующее.
[Текст]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при наличии) подписывающего]
Приложение 4 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 января 2026 года № 4
Приложение 4 к Правилам
оформления и выдачи сертификата
конечного пользователя
и международного импортного
сертификата и квалификационные
требования к ним
Форма 1
"Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Өнеркәсіп комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение
"Комитет промышленности
Министерства промышленности и строительства
Республики Казахстан"
СЕРТИФИКАТ КОНЕЧНОГО ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ
СЕРТИФИКАТ №

1. Импорттаушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
2. Түпкілікті пайдаланушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН) (халықаралық импорттық сертификат алған кезде осы бағанды толтыру талап етілмейді)
3. Экспорттаушы (елі және мекенжайы)
4. Өнімді орнату және (немесе) пайдалану орны
5. Өнімді орнату және (немесе) пайдалану орны
6. Өнімнің атауы және сипаттамасы
7. Бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі
8. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
9. Сыртқы сауда келісімінің (келісімшартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі, күні
10. Өлшем бірлігі
11. Саны
12. Импорттаушы (түпкілікті пайдаланушы) 6-бағанда көрсетілген өнімді 2-бағанда көрсетілген түпкілікті пайдаланушыға дейін және 4-бағанда көрсетілген өнімді орнату және (немесе) пайдалану орнына дейін импорттауға міндеттенеді.
Импорттаушы (түпкілікті пайдаланушы) 6-бағанда көрсетілген өнімді 5-бағанда көрсетілген мақсаттарда пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы басқа заңды немесе жеке тұлғаға бермеуге және оны Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз және экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жөніндегі уәкілетті органының келісімінсіз қайта экспорттамауға міндеттенеді.
13.Импорттаушы
Аты-жөні (болған жағдайда)
Лауазымы
Күні
14. Түпкілікті пайдаланушы
Аты-жөні (болған жағдайда)
Лауазымы
Күні
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 9 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3 қосымша
Түпкілікті пайдаланушының
сертификатын және
халықаралық импорттық
сертификатын ресімдеу және
беру қағидалары
мен біліктілік талаптарына
2 - қосымша
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп
және құрылыс министрлігі
Өнеркәсіп комитеті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности
Министерства промышленности и
строительства Республики Казахстан"
Астана қ.
г. Астана
Берілген күні:
[Шығарылған күні] жылы
Нөмір: [Құжат нөмірі]
[Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, БСН / ЖСН]
Дәлелді бас тарту
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Өнеркәсіп комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі Сіздің өтінішіңізді [жыл] № [кіріс құжатының нөмірі] қарағаннан кейін мынаны хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының Т. А. Ә.
(бар болса)]
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 9 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
4 қосымша
Түпкілікті пайдаланушының
сертификатын және
халықаралық импорттық
сертификатын ресімдеу және
беру қағидалары мен
біліктілік талаптарына
4-қосымша
1 нысан
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп
және құрылыс министрлігі
Өнеркәсіп комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности
Министерства промышленности и
строительства Республики Казахстан"
ТҮПКІЛІКТІ ПАЙДАЛАНУШЫСЫНЫҢ СЕРТИФИКАТЫ
№ СЕРТИФИКАТ

1. Импортер (страна, адрес, телефон) БИН (ИИН)
2. Конечный пользователь (страна, адрес, телефон) БИН (ИИН)
3. Экспортер (страна, адрес, телефон)
4. Место установки и (или) использования специфического товара
5. Цель использования специфического товара:
6. Наименование специфического товара
7. Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
8. Код по контрольным спискам
9. Единица измерения
10. Количество
11. Номер, дата внешнеторгового договора (контракта)
12. Настоящим подтверждается, что специфические товары, указанные в графе 6, будут использоваться в заявленных целях, указанных в графе 5, и не будут реэкспортироваться в третьи страны и передаваться третьим лицам без разрешения компетентного органа страны экспортера и (или) страны происхождения и уполномоченного органа Республики Казахстан. Настоящий документ должен быть представлен в уполномоченный государственный орган страны-экспортера в течение шести месяцев с даты его подписания.
13. Ведомство уполномоченного органа Республики Казахстан по контролю специфических товаров
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Подпись
М.П. (при наличии)
Дата
Форма 2
МЕЖДУНАРОДНЫЙ ИМПОРТНЫЙ СЕРТИФИКАТ
СЕРТИФИКАТ №
1. Импортер (страна, адрес, телефон) БИН (ИИН)
2. Экспортер (страна, адрес, телефон)
3. Наименование специфического товара
4. Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
5. Код по контрольным спискам
6. Единица измерения
7. Количество
8. Номер, дата внешнеторгового договора (контракта)
9. Настоящим подтверждается, что специфические товары, указанные в графе 3, будут импортированы в Республику Казахстан, и не будут передаваться третьим странам и третьим лицам без разрешения компетентного органа страны-экспортера и (или) страны-происхождения и уполномоченного органа Республики Казахстан.
Настоящий документ должен быть представлен в уполномоченный государственный орган страны-экспортера в течение шести месяцев с даты его подписания.
10. Ведомство уполномоченного органа Республики Казахстан по контролю специфических товаров
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Подпись
М.П. (при наличии)
Дата

1. Импорттаушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
2. Түпкілікті пайдаланушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
3. Экспорттаушы (ел, мекен-жайы)
4. Өзіңдік ерекшелігі бар тауардың орнатылатын және (немесе) пайдаланылатын орны
5. Өзіндік ерекшелігі бар тауарды пайдалану мақсаты:
6. Тауардың атауы және сипаттамасы
7. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
8. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
9.Өлшем бірлігі
10.Саны
11. Сыртқы сауда келісімінің (келісімшартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі, күні
12. Осы арқылы 6-бағанда көрсетілген өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың 5-бағанда көрсетілген мақсаттарда пайдаланылатыны және үшінші елдерге қайта экспортталмайтыны, сондай-ақ үшінші тұлғаларға берілмейтіні, экспорттаушы елдің (немесе) шыққан елдің құзыретті органының және Қазақстан Республикасының уәкілетті органының рұқсатынсыз қолданылмайтыны расталады.
Осы құжат қол қойылған күннен бастап алты ай ішінде экспорттаушы елдің уәкілетті мемлекеттік органына ұсынылуы тиіс.
2 нысан
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ИМПОРТТЫҚ СЕРТИФИКАТ
№ СЕРТИФИКАТ
1. Импорттаушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
2. Экспорттаушы (ел, мекен-жайы)
3. Ерекше тауардың атауы
4. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
5. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
6. Өлшем бірлігі
7. Саны
8. Сыртқы сауда келісімінің (келісімшартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі, күні
9. Осымен 3-бағанда көрсетілген өзіңдік ерекшелігі бар тауарлардың Қазақстан Республикасына импортталатыны және экспорттаушы елдің және (немесе) шығарылған елдің құзыретті органының және Қазақстан Республикасының уәкілетті органының рұқсатынсыз үшінші елдерге және үшінші тұлғаларға берілмейтіні расталады.
Осы құжат қол қойылған күннен бастап алты ай ішінде экспорттаушы елдің уәкілетті мемлекеттік органына ұсынылуға тиіс.
10. Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жөніндегі уәкілетті органы
Аты-жөні. (болған жағдайда)
Лауазымы
күні