Об установлении охранной зоны автоматической газораспределительной станции "Шорнак" расположенной вдоль магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент" и определения режима использования земель в них
Постановление акимата Туркестанской области от 28 мая 2025 года № 121. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 30 мая 2025 года № 6712-13
В соответствии со статьей 121 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 14 Закона Республики Казахстан "О магистральном трубопроводе", подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбыры бойында орналасқан "Шорнақ" автоматты газ тарату станциясының күзет аймағын белгілеу және олардағы жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 28 мамырдағы № 121 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 30 мамырда № 6712-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 121-бабына, Қазақстан Республикасының "Магистральдық құбыр туралы" Заңының 14-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить охранную зону автоматической газораспределительной станции "Шорнак" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель охранной зоны автоматической газораспределительной станции "Шорнак" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области Н. Кушеров
Приложение 1 к постановлению
акимата Туркестанской области
от 28 мая 2025 года № 121
Экспликация земельных участков, расположенных в охранной зоне автоматической газораспределительной станции "Шорнак" вдоль магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент"
Землепользователи
Кадастровый номер
Площадь, га
Территория, которая попадает в охранную зону, га
Категория земельного участка
1
Товарищества с ограниченной ответственностью "Газопровод Бейнеу-Шымкент"

1. "Шорнақ" автоматты газ тарату станциясының күзет аймағы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Шорнақ" автоматты газ тарату станциясының күзет аймағындағы жерді пайдалану режимi осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі Н. Кушеров
Түркістан облысы әкімдігінің
2025 жылғы 28 мамырдағы
№ 121 қаулысына 1-қосымша
"Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбыры бойында орналасқан "Шорнақ" автоматты газ тарату станциясының күзет аймағында орналасқан жер уческелерінің экспликациясы
Жер пайдаланушылар
Кадастрлық номері
Жер көлемі, га
Күзет аймағы түсетін аумағы, га
Жер учаскесінің санаты
1
"Бейнеу-Шымкент Газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің

19331001038
2,008
0,407
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
2
Товарищества с ограниченной ответственностью "Газопровод Бейнеу-Шымкент"
19331001035
2,586
0,573
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
3
Товарищества с ограниченной ответственностью "Газопровод Бейнеу-Шымкент"
19331001033
1,661
0,035
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
4
Товарищества с ограниченной ответственностью "Газопровод Бейнеу-Шымкент"
19331001135

19331001038
2,008
0,407
Өнеркәсiп, көлiк, байланыс жері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер
2
"Бейнеу-Шымкент Газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
19331001035
2,586
0,573
Өнеркәсiп, көлiк, байланыс жері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер
3
"Бейнеу-Шымкент Газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
19331001033
1,661
0,035
Өнеркәсiп, көлiк, байланыс жері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер
4
"Бейнеу-Шымкент Газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
19331001135

9,610
0,051
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
9
Земли включенных в состав специального земельного фонда района
10,304
10,304
Земли сельскохозяйственного назначения
Весего:
26,169
11,37
Приложение 2 к постановлению
акимата Туркестанской области
от 28 мая 2025 года № 121
Режим использования земель в охранной зоне автоматической газораспределительной станции "Шорнак" расположенного вдоль магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент"
В охранной зоне автоматической газораспределительной станции "Шорнак" расположенного вдоль магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент" не допускается:

9,610
0,051
Өнеркәсiп, көлiк, байланыс жері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер
5
Ауданның арнайы жер қоры құрамына енгiзiлген жерлер
10,304
10,304
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер
Барлығы:
26,169
11,37
Түркістан облысы әкімдігінің
2025 жылғы 28 мамырдағы
№ 121 қаулысына 2-қосымша
"Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбыры бойында орналасқан "Шорнақ" автоматты газ тарату станциясының күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі
"Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбыры бойында орналасқан "Шорнақ" автоматты газ тарату станциясының күзет аймақтарында:

1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;
2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).

1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;
2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге жол берілмейді.