О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 29 марта 2024 года № 8-13-1 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Айыртауском районе Северо-Казахстанской области"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 мая 2025 года № 8-27-18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 мая 2025 года № 7939-15
Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 29 марта 2024 года № 8-13-1 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Айыртауском районе Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7743-15) следующие изменения:
абзац первый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для назначения жилищной помощи услугополучатель (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и/или на веб-портал "электронного правительства" с предоставлением следующих документов:";
абзац девятый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Жилищная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня, организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта".
Перечисление денежных сумм на счета производится услугодателем ежемесячно за истекший месяц.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова

Айыртау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 8-13-1 "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 мамырдағы № 8-27-18 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 30 мамырда № 7939-15 болып тіркелді
Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 8-13-1 "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7743-15 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі туралы Қағидаларда:
7 -тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін көрсетілетін қызметті алушы (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) және/немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталына мынадай құжаттарды ұсына отырып жүгінеді:";
7- тармақтың тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.";
11 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Тұрғын үй көмегі Екінші деңгейдегі банктер, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері арқылы ақшалай нысанда көрсетіледі.
Шоттарға ақша сомаларын аударуды көрсетілетін қызметті беруші өткен ай үшін ай сайын жүргізеді.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының төрағасы Г. Абулкаирова