О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 17 января 2023 года № 211 "Об утверждении Правил содержания и защиты зеленых насаждений города Алматы"
Решение внеочередной XL сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30 декабря 2025 года № 273. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2025 года № 37761
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 17 января 2023 года № 211 "Об утверждении Правил содержания и защиты зеленых насаждений города Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1710), следующие изменения:
в Правилах содержания и защиты зеленых насаждений города Алматы, утвержденных указанным решением:
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Вырубка деревьев производится по разрешению уполномоченного органа в соответствии с разрешительными процедурами.";
пункты 69, 70 изложить в следующей редакции:
"69. В случае незаконной вырубки зеленых насаждений, включенных в Перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений и животных, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, компенсационная посадка осуществляется в стократном размере.";
70. Размер вреда, причиненного растительному миру, предусмотренный базовыми ставками для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира, утвержденного приказом Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31997), исчисляется уполномоченным органом.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев

"Алматы қаласының жасыл желектерін күтіп-ұстау және қорғау Қағидасын бекіту туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 211 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XL сессиясының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 273 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 желтоқсанда № 37761 болып тіркелді
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Алматы қаласының жасыл желектерін күтіп-ұстау және қорғау Қағидасын бекіту туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 211 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1710 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Алматы қаласының жасыл желектерін күтіп-ұстау және қорғау қағидаларында:
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Ағаштарды кесуді рұқсат беру рәсімдеріне сәйкес уәкілетті органның рұқсаты бойынша осы жер учаскесіне қызмет көрсететін ұйымдар жүргізеді.";
69, 70-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысымен бекітілген Өсімдіктер мен жануарлардың сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген түрлерiнiң тiзбесiне енгізілген жасыл екпелер заңсыз кесілген не олардың құрып кетуіне алып келген бүлінген жағдайда өтемдік отырғызу жүз есе мөлшерде жүзеге асырылады.";
"70. Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесіне келтірілген залалдың мөлшерін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 23 ақпандағы № 61 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның мөлшерлерін есептеуге арналған базалық ставкаларға (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31997 болып тіркелген) сәйкес уәкілетті орган есептейді.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев