О внесении дополнения в решение маслихата города Алматы от 19 июля 2024 года № 138 "Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы"
Решение очередной XXXIV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 19 сентября 2025 года № 241. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2025 года № 36903
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 19 июля 2024 года № 138 "Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1776-02) следующее дополнение:
Правила благоустройства территории города Алматы, утвержденные указанным решением:
дополнить пунктом 147-1 следующего содержания:
"147-1. В период особых метеоусловий (обильный снегопад, метель, гололед и прочие) проводится усиленный режим уборки с увеличением объемов и частоты работ с привлечением дополнительной техники и персонала.".
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Маслихата города Алматы" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Алматы после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев

"Алматы қаласының аумағын абаттандыру қағидаларын бекіту туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 138 шешіміне толықтыру енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXXIV сессиясының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 241 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қыркүйекте № 36903 болып тіркелді
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Алматы қаласының аумағын абаттандыру қағидаларын бекіту туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 138 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1776-02 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Алматы қаласының аумағын абаттандыру қағидалары:
мынадай мазмұндағы 147-1-тармақпен толықтырылсын:
"147-1. Ерекше метеожағдайлар (қалың қар, боран, көктайғақ және басқалар) кезінде қосымша техника мен персоналды тарта отырып, жұмыстардың көлемі мен жиілігін арттыра отырып, күшейтілген тазалау режимі жүргізіледі.".
2. "Алматы қаласы Мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Алматы қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы
мәслихатының төрағасы
М. Отыншиев