О внесении изменения в постановление акимата области Ұлытау от 6 декабря 2023 года № 64/01 "Об установлении водоохранной зоны, полосы участка реки Кокпекты в пределах границ месторождения "Кужал" по добыче твердых полезных ископаемых в Жанааркинском районе области Ұлытау и режима их хозяйственного использования"
Постановление акимата области Ұлытау от 8 апреля 2025 года № 34/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Ұлытау 9 апреля 2025 года № 184-20. Утратило силу постановлением акимата области Ұлытау от 10 октября 2025 года № 81/01
Сноска. Утратило cилу постановлением акимата области Ұлытау от 10.10.2025 № 81/01 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Ұлытау "Об установлении водоохранной зоны, полосы участка реки Кокпекты в пределах границ месторождения "Кужал" по добыче твердых полезных ископаемых в Жанааркинском районе области Ұлытау и режима их хозяйственного использования" от 6 декабря 2023 года № 64/01 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 76-20) следующее изменение:
подпункт 2) пункта 1 приложения 2 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, промыслового рыболовства, рыбоводных объектов, связанных с размещением и обслуживанием рыбоводных хозяйств и коммуникаций к ним, рыбохозяйственных технологических водоемов, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения. Положение данного подпункта применяется с учетом требований, установленных статьей 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Ұлытау Д. Рыспеков
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Нура-Сарысуская бассейновая инспекция
по регулированию, охране и использованию
водных ресурсов Комитета по регулированию,
охране и использованию водных ресурсов
Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического контроля
области Ұлытау Комитета санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент экологии по области Ұлытау
Комитета экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Государственное учреждение
"Управление сельского хозяйства
и земельных отношений области Ұлытау"

Ұлытау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 64/01 "Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданында қатты пайдалы қазбалар өндіру бойынша "Қужал" кен орнының шекарасындағы Көкпекті өзені учаскесінің су қорғау аймағын, белдеуін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2025 жылғы 8 сәуірдегі № 34/01 қаулысы. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 9 сәуірде № 184-20 болып тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысының әкімдігінің 2025 жылғы 10 қазандағы № 81/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысының әкімдігінің 10.10.2025 № 81/01 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлытау облысы әкімдігінің "Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданында қатты пайдалы қазбалар өндіру бойынша "Қужал" кен орнының шекарасындағы Көкпекті өзені учаскесінің су қорғау аймағын, белдеуін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 64/01 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 76-20 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасының 1-тармағының 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылысжайлар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылысжайларын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көліктік инфрақұрылым, кәсіпшілік балық өсіру объектілерін, балық өсіру шаруашылықтары мен олардың коммуникацияларын орналастыруға және қызмет көрсетуге байланысты балық өсіру объектілерін, балық шаруашылығы технологиялық су айдындарын, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайларды салмай, ғимараттар мен құрылысжайларды салуға және пайдалануға. Осы тармақшаның ережесі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 145-1-бабымен белгіленген талаптарды ескере отырып қолданылады;".
2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облысының әкімі Д. Рыспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитетінің
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану жөніндегі
Нұра-Сарысу бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті
Ұлытау облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің
Ұлытау облысы бойынша экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұлытау облысының ауыл шаруашылығы және
жер қатынастары басқармасы"
мемлекеттік мекемесі