Об установлении дифференцированных тарифов на регулярные социально значимые перевозки пассажиров на территории Карасайского района
Постановление акимата Карасайского района Алматинской области от 30 мая 2025 года № 249. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 мая 2025 года № 6237-05
В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2-1 статьи 19 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", акимат Карасайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дифференцированные тарифы на регулярные социально значимые перевозки пассажиров на территории Карасайского района следующим образом:
1) При оплате через электронную платежную систему, мобильные приложения, транспортные карты или банковские карты второго уровня:
для взрослых - 120 (сто двадцать) тенге;
для детей и подростков в возрасте от семи до восемнадцати лет - 60 (шестьдесят) тенге;
2) При оплате наличными деньгами:
для взрослых - 200 (двести) тенге;
для детей и подростков в возрасте от семи до восемнадцати лет - 100 (сто) тенге.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Карасайского района от 26 января 2023 года № 40 "Об установлении тарифа на регулярные социально значимые перевозки пассажиров на территории Карасайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5968-05)
3. Представить постановление акима района на согласование сессии Карасайского районного маслихата.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Карасайского района.
5. Настоящее постановление вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Р. Атчабаров

Қарасай ауданының аумағында жолаушыларды тұрақты әлеуметтік маңызы бар тасымалдауда сараланған тарифтерін белгілеу туралы
Алматы облысы Қарасай ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 249 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2025 жылы 30 мамырда № 6237-05 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабының 1-тармағының 9) тармақшасына, "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының19-бабының 2-1 тармағынасәйкес, Қарасай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарасай ауданы аумағында жолаушылардыәлеуметтік мәні бар тұрақты тасымалдауда сараланған тарифтері келесідей болып белгіленсін:
1) Электронды төлеу жүйесі, ұялы байланыс құралдары, көлік карталары немесе екінші деңгейдегі банк карталары арқылы төлеу кезінде:
ересектерге - 120 (жүз жиырма) теңге мөлшерінде;
жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі балалар мен жасөспірімдерге- 60 (алпыс) теңге мөлшерінде;
2) Қолма - қол ақшамен төлеу кезінде:
ересектерге 200 (екі жүз) теңге мөлшерінде;
жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі балалар мен жасөспірімдерге - 100 (жүз) теңге мөлшерінде.
2. Қарасай ауданы әкімдігінің 2023жылғы 26 қаңтардағы № 40 "Қарасай ауданының аумағында жолаушыларды әлеуметтік мәні бар тұрақты тасымалдау тарифін белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5968-05 болып тіркелген)қаулысының күші жойылсын.
3. Қарасай аудандық мәслихатының сессиясына аудан әкімдігінің қаулысы келісуге ұсынылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Р. Атчабаров