О внесении дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2023 года № 164 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области племенного животноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 509. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2025 года № 37797
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2023 года № 164 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области племенного животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32424) следующие дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Импорт племенного крупного рогатого скота молочного, молочно-мясного и мясного направления продуктивности", согласно приложению 5 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 5 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 509
Приложение 5 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 164
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Импорт племенного крупного рогатого скота молочного, молочно-мясного и мясного направления продуктивности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ОТИ-1
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: ____ квартал 20 ___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Областные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе или в электронном виде.
Наименование
Порода
Дата
Ввезено племенного скота
Страна-экспортер
Источник финансирования
сельхозформирования
района
завоза скота
завершения карантинирования
всего, голов
в том числе
бычков
коров
нетелей
телок
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
__________________область
Итого по области:
х
х
Наименование __________________________________
Адрес _________________________________________
Телефон _______________________________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель ___________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Импорт племенного крупного рогатого скота молочного, молочно-мясного и мясного направления продуктивности" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Импорт племенного крупного
рогатого скота молочного,
молочно-мясного и мясного
направления продуктивности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Импорт племенного крупного рогатого скота
молочного, молочно-мясного и мясного направления продуктивности"
(индекс: ОТИ-1, периодичность: ежеквартальная)

"Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 509 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 желтоқсанда № 37797 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32424 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнімділіктің сүтті, сүтті-етті және етті бағытындағы асыл тұқымды ірі қара мал импорты" нысаны.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 509
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2023 жылғы
27 сәуірдегі № 164
бұйрығына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өнімділіктің сүтті, сүтті-етті және етті бағытындағы асыл тұқымды ірі қара мал импорты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ОАИ-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейін
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште немесе электрондық түрде.
Атауы
Тұқым
Күні
Әкелінген асыл тұқымды мал
Экспорттаушы ел
Қаржыландыру көзі
ауыл шаруа шылығы құралымы
ауданы
малдың әкелінген
карантиндеудің аяқталуы
барлығы, бас
оның ішінде
бұқашықтар
сиырлар
құнажын
қашар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
__________________облысы
Облыс бойынша барлығы:
х
х
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы _________________________________
Орындаушы _______________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өнімділіктің сүтті, сүтті-етті және етті бағытындағы асыл тұқымды ірі қара мал импорты" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған "Өнімділіктің сүтті,
сүтті-етті және етті
бағытындағы асыл
тұқымды ірі қара мал импорты"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Өнімділіктің сүтті, сүтті-етті және етті бағытындағы асыл тұқымды ірі қара мал импорты" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: ОАИ-1, кезеңділігі: тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Импорт племенного крупного рогатого скота молочного, молочно-мясного и мясного направления продуктивности" (далее – Форма).
2. Форма заполняется областными территориальными инспекциями Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ).
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется ОТИ в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается нумерация по порядку.
7. В графе 2 Формы указывается наименование сельхозформирования.
8. В графе 3 Формы указывается наименование района согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 11 "Классификатор административно-территориальных объектов", утвержденного приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
9. В графе 4 Формы указывается порода.
10. В графе 5 Формы указывается дата завоза скота.
11. В графе 6 Формы указывается дата завершения карантинирования.
12. В графе 7 Формы указывается всего ввезенного племенного скота, голов.
13. В графе 8 Формы указывается количество завезенных бычков, голов.
14. В графе 9 Формы указывается количество завезенных коров, голов.
15. В графе 10 Формы указывается количество завезенных нетелей, голов.
16. В графе 11 Формы указывается количество завезенных телок, голов.
17. В графе 12 Формы указывается страна-экспортер согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран", утвержденного приказом исполняющего обязанности Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од "Об утверждении национальных стандартов, национального классификатора и отмене национального классификатора".
18. В графе 13 Формы указывается источник финансирования.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнімділіктің сүтті, сүтті-етті және етті бағытындағы асыл тұқымды ірі қара мал импорты" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – ОАИ) толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды ОАИ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында ауыл шаруашылығы құралымының атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында ауданның атауы "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші" ҚР ҰЖ 11 Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішке сәйкес көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында тұқымы көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында малдың әкелінген күні көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында малдың карантиндеудің аяқталу күні көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында әкелінген асыл тұқымды малдың барлығы, бас көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында әкелінген бұқашықтардың саны, бас көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында әкелінген сиырлардың саны, бас көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында әкелінген құнажындардың саны, бас көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында әкелінген қашарлардың саны, бас көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында "Ұлттық стандарттарды, ұлттық жіктеуішті бекіту және ұлттық жіктеуішті жою туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес экспорттаушы ел көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында қаржыландыру көзі көрсетіледі.