О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106 "Об утверждении стандарта оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года № 163. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2025 года № 37560
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106 "Об утверждении стандарта оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32740) следующие изменения и дополнения:
в стандарте оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях, утвержденном согласно приложению 1 к указанному приказу:
в правом верхнем углу слова "Приложение 1 к приказу Министр здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106" заменить словами "Приложение 1 к приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан";
в правом верхнем углу приложения 1 к указанному стандарту слова "Приложение 1 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях" заменить словами "Приложение 1 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан";
в правом верхнем углу приложения 2 к указанному стандарту слова "Приложение 2 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях" заменить словами "Приложение 2 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан";
в правом верхнем углу приложения 3 к указанному стандарту слова "Приложение 3 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях" заменить словами "Приложение 3 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан";
в правом верхнем углу приложения 4 к указанному стандарту слова "Приложение 4 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях" заменить словами "Приложение 4 к стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан";

"Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 163 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 9 желтоқсанда № 37560 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32740 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартында:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 Бұйрыққа 1-қосымша" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 бұйрығына 1-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын;
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандарты";
көрсетілген стандартқа 1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 1-қосымша" деген сөздер "Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 1-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген стандартқа 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 2-қосымша" деген сөздер "Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 2-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген стандартқа 3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 3-қосымша" деген сөздер "Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 3-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген стандартқа 4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 4-қосымша" деген сөздер "Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына 4-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын;

Перечень операций и манипуляций по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем, девятого пересмотра, оказываемых в стационарозамещающих условиях, утвержденный согласно приложению 4 к указанному стандарту, дополнить строками 551 и 552, следующего содержания:
"
551
41.31
Аспирационная биопсия костного мозга
552
41.98
Другие манипуляции на костном мозге
".
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

көрсетілген стандартқа 4-қосымшаға сәйкес бекітілген стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілетін тоғызыншы қайта қараудың аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесенің кодтары бойынша операциялар мен манипуляциялар тізбесі мынадай мазмұндағы 551 және 552-жолдармен толықтырылсын:
"
551
41.31
Сүйек кемігінің аспирациялық биопсиясы
552
41.98
Сүйек кемігінде басқа да манипуляциялар
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова