Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты, ипотечными организациями и организациями, осуществляющими кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 ноября 2025 года № 79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2025 года № 37493
В соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты, ипотечными организациями и организациями, осуществляющими кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурный элемент постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального
Банка Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Утверждены
постановлением Правления
Председатель Национального
Банка Республики Казахстан
Правила
представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты, ипотечными организациями и организациями, осуществляющими кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу

Ұлттық пошта операторының, ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 79 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 қарашада № 37493 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19 тармағының екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық пошта операторының, ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы қаулының құрылымдық элементінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 24 қарашадағы
№ 79 қаулысымен
бекітілді
Ұлттық пошта операторының, ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты, ипотечными организациями и организациями, осуществляющими кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты, ипотечными организациями и организациями, осуществляющими кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – небанковские организации) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) включая формы, предназначенные для сбора административных данных, периодичность и сроки представления.
Глава 2. Порядок представления отчетности
2. Отчетность представляется в электронном формате посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. При загрузке информации в информационной системе "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан" осуществляется внутриформенный контроль. В случае обнаружения ошибок при осуществлении внутриформенного контроля информация информационной системой не принимается.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем небанковской организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
6. Национальный оператор почты представляет в Национальный Банк:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты по форме согласно приложению 1 к Правилам – ежемесячно, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска по форме согласно приложению 2 к Правилам – ежемесячно, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық пошта операторының, ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) ""Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағының екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарын, кезеңділiгі мен оны ұсыну мерзімін қоса алғанда, Ұлттық пошта операторының, ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың (бұдан әрі – банктік емес ұйымдар) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Есептілікті ұсыну тәртібі
2. Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілік "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы электрондық форматта ұсынылады.
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесінде ақпаратты жүктеу кезінде нысанішілік бақылау жүзеге асырылады. Нысанішілік бақылауды жүзеге асыру кезінде қателер табылған жағдайда ақпараттық жүйе ақпаратты қабылдамайды.
4. Есептегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын банктік емес ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілік электрондық форматта сақталады.
6. Ұлттық пошта операторы Ұлттық Банкке:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, ай сайын;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, ай сайын ұсынады.

7. Ипотечные организации и организации, осуществляющие кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу представляют в Национальный Банк:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов по форме согласно приложению 3 к Правилам – ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска по форме согласно приложению 4 к Правилам – ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 5 к Правилам – ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности о выполнении
пруденциальных нормативов
Национальным оператором
почты, ипотечными
организациями и
организациями,
осуществляющими
кредитование субъектов
агропромышленного комплекса,
сто процентов голосующих
акций которых прямо или
косвенно принадлежат
национальному управляющему
холдингу
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- PN_KP
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Национальный оператор почты
Сроки представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма (значения)
1
2
3
1
Собственный капитал
2
Активы, взвешенные по степени кредитного риска
3
Высоколиквидные активы
4
Обязательства до востребования
5
Коэффициент достаточности собственных средств (К) (строка 1/строка 2) не менее 0,12
6
Коэффициент ликвидности (Кл) (строка 3/строка 4) не менее 0,30
7
Наличие у Национального оператора почты в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами и депозиторами (да, нет)
Наименование _______________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о выполнении
пруденциальных нормативов
Национальным оператором
почты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты (индекс – 1- PN_KP, периодичность – ежемесячная)

7. Ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдар Ұлттық Банкке:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пруденциялық нормативтерді орындау туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
2) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
3) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын ұсынады
Ұлттық пошта операторының,
ипотекалық ұйымдардың және
агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне
кредит беруді жүзеге асыратын,
дауыс беретін акцияларының
жүз пайызы тікелей немесе жанама
түрде ұлттық басқарушы холдингке
тиесілі ұйымдардың пруденциялық
нормативтерді орындауы туралы
есептілікті ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- PN_KP.
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Ұлттық пошта операторы .
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей, ай сайын
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы (мәні)
1
2
3
1
Меншікті капитал
2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша өлшенген активтер
3
Өтімділігі жоғары активтер
4
Талап етуге дейінгі міндеттемелер
5
Меншікті қаражаттың жеткіліктілігі коэффициенті (К) (1-жол/2-жол) кемінде 0,12
6
Өтімділік коэффициенті (Өк) (3-жол/4-жол) кемінде 0,30
7
Ұлттық пошта операторының есепті кезең ішінде кредиторлар мен депозиторлардың алдында мерзімі өткен міндеттемелерінің болуы (иә/жоқ)
Атауы ______________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы,       телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ұлттық пошта операторының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
(индексі – 1- PN_KP, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты" (далее – Форма).
2. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода.
3. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 307 "Об установлении пруденциальных нормативов для Национального оператора почты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14786).
6. В строке 5 "Коэффициент достаточности собственных средств (К)" указывается значение с двумя знаками после запятой.
7. В строке 6 "Коэффициент ликвидности (Кл)" указывается значение с двумя знаками после запятой.
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности о выполнении
пруденциальных нормативов
Национальным оператором
почты, ипотечными
организациями и
организациями,
осуществляющими
кредитование субъектов
агропромышленного комплекса,
сто процентов голосующих
акций которых прямо или
косвенно принадлежат
национальному управляющему
холдингу
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2 – RA_KP
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Национальный оператор почты
Сроки представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1.
Наличные тенге
0
2.
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
3.
Аффинированные драгоценные металлы
0
4.
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и иные требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
5.
Вклады в центральных банках стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6.
Вклады в международных финансовых организациях с долговым рейтингом не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
0
7.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
0
8.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные местными исполнительными органами городов Астана, Алматы и Шымкент
0
9.
Ценные бумаги, выпущенные акцинерным обществом "Банк Развития Казахстана" в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", акционерными обществами "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов", а также ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
0
10.
Ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, 100 (сто) процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
0
11.
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
12.
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13.
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
14.
Требования по открытым текущим счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
0
15.
Ценные бумаги, являющиеся предметом операции "обратного репо", заключенной с участием центрального контрагента
0
16.
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в І группу риска
0
II группа
17.
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
18.
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
19.
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
20.
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
21.
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
22.
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
23.
Государственные ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, за исключением государственных ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами городов Астана, Алматы и Шымкент
20
24.
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
25.
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
20
26.
Начисленное вознаграждение по активам, включенным во II группу риска
20
III группа
27.
Неаффинированные драгоценные металлы
50
28.
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
29.
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
30.
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
31.
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
32.
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международного рейтинговых агентств
50
33.
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международного рейтинговых агентств
50
34.
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
35.
Ценные бумаги, выпущенные субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, включенные в сектор "Долговые ценные бумаги" площадки "Основная" либо "Альтернативная" официального списка акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа", имеющие гарантию акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "ДАМУ" и (или) Банка Развития Казахстана, сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных ценных бумаг, и соответствующие следующим критериям:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады.
3. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ұлттық пошта операторы үшін пруденциялық нормативтерді белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 307 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14786 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. "Меншікті қаражаттың жеткіліктілігі коэффициенті (К)" 5-жолында үтірден кейін екі таңбалы мәні көрсетіледі.
7. "Өтімділік коэффициенті (Өк)" 6-жолында үтірден кейін екі таңбалы мәні көрсетіледі.
Ұлттық пошта операторының,
ипотекалық ұйымдардың және
агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне
кредит беруді жүзеге асыратын,
дауыс беретін акцияларының жүз
пайызы тікелей немесе жанама түрде
ұлттық басқарушы холдингке тиесілі
ұйымдардың пруденциялық
нормативтерді орындауы
туралы есептілікті ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2 – RA_KP.
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Ұлттық пошта операторы .
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей, ай сайын
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
І-топ
1.
Қолма-қол ақша
0
2.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің қолма-қол шетел валютасы
0
3.
Аффинирленген бағалы металдар
0
4.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өзге де талаптар
0
5.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
0
6.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
0
7.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
8.
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
9.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі", "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары, сондай-ақ Еуразия Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен номинирленген бағалы қағаздар
0
10.
Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының 100 (бір жүз) пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі заңды тұлға шығарған бағалы қағаздар
0
11.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
0
12.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
0
13.
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктерге талаптар
0
14.
Ашылған ағымдағы шоттар бойынша Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктерге талаптар
0
15.
Орталық контрагенттің қатысуымен жасалған "кері репо" операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
0
16.
І тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
0
IІ-топ
17.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
20
18.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
20
19.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
20
20.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
20
21.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
20
22.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
20
23.
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары шығарған мемлекеттік бағалы қағаздарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған мемлекеттік бағалы қағаздар
20
24.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
25.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
20
26.
ІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
20
IIІ-топ
27.
Аффинирленбеген бағалы металдар
50
28.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
50
29.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
50
30.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "A+"-дан "A"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
50
31.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
50
32.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
50
33.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
50
34.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
50
35.
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының ресми тізімінің "Негізгі" не "Баламалы" алаңының "Борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген, сомасы осы бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабатын "ДАМУ" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) Қазақстанның Даму Банкінің кепілдігі бар және мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетін бағалы қағаздар:

1) объем инвестиций в один выпуск ценных бумаг эмитента не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала;
2) валюта выпуска ценных бумаг - тенге.
50
36.
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту Республики Казахстан, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
37.
Требования по открытым текущим счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту Республики Казахстан, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
50
38.
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
39.
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в III группу риска
50
IV группа
40.
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
41.
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и международных финансовых организациях, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
42.
Вклады в организациях-резидентах Республики Казахстан, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, организациях-резидентах Республики Казахстан, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организациях-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
100
43.
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
44.
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
45.
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
46.
Ценные бумаги, выпущенные организациями-резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "А-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, организациями-резидентами Республики Казахстан, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами Республики Казахстан, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
100
47.
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту Республики Казахстан, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
100
48.
Требования по открытым текущим счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту Республики Казахстан, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
100
49.
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в IV группу риска
100
50.
Расчеты по платежам
100
51.
Основные средства
100
52.
Материальные запасы
100
53.
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
100
54.
Иные активы
100
V группа
55.
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
150
56.
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
150
57.
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах Республики Казахстан, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
58.
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
150
59.
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
150
60.
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств
150
61.
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" международного рейтингового агентства Standard & Poor’s (Стандарт энд Пурс) или рейтинг аналогичного уровня одного из других международных рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами Республики Казахстан, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
62.
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в V группу риска
150
63
Итого рисковые активы:
Х
Наименование _______________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основ
"Отчет о расшифровке
активов, взвешенных
с учетом кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска (индекс – 2 – RA_KP, периодичность – ежемесячная)

1) эмитенттің бағалы қағаздарының бір шығарылымына инвестициялардың көлемі меншікті капиталдың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызынан аспайды;
2) бағалы қағаздар шығару валютасы - теңге.
50
36.
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ-"-дан "ВВ+"-ға дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне қойылатын талаптар
50
37.
Ашылған ағымдағы шоттар бойынша Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ-"-дан "ВВ+"-ға дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне қойылатын талаптар
50
38.
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
50
39.
ІІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
50
IV-топ
40.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100
41.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
42.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "A-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденті-ұйымдардағы, тиісті рейтингтік бағасы жоқ Қазақстан Республикасының резиденті-ұйымдардағы және Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-дан "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезиденті-ұйымдардағы салымдар
100
43.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
44.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
45.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
46.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "А-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденті-ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ Қазақстан Республикасының резиденті-ұйымдар және Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезиденті-ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
100
47.
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне қойылатын талаптар
100
48.
Ашылған ағымдағы шоттар бойынша Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне қойылатын талаптар
100
49.
IV тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
100
50.
Төлемдер бойынша есептер
100
51.
Негізгі құрал-жабдықтар
100
52.
Материалдық қорлар
100
53.
Сыйақы және шығыстар сомасын алды ала төлеу
100
54.
Өзге де активтер
100
V-топ
55.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "В-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
150
56.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "В-"-тен төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
57.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы салымдар
150
58.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "В-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
59.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "ВВ-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
60.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық рейтинг агенттігінің "В-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
61.
Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс) халықаралық агенттігінің "ВВ-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
62.
V тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
150
63
Тәуекелді активтер жиынтығы:
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы,             телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген активтердің
талдамасы туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2 – RA_KP, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода.
3. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
6. В графе 4 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов.
7. В графе 5 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
8. При отсутствии сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности о выполнении
пруденциальных нормативов
Национальным оператором
почты, ипотечными
организациями и
организациями,
осуществляющими
кредитование субъектов
агропромышленного комплекса,
сто процентов голосующих
акций которых прямо или
косвенно принадлежат
национальному управляющему
холдингу
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о выполнении пруденциальных нормативов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 3-Prud_IO_APK
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ипотечные организации и организации, осуществляющие кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу
Сроки представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес идентификационный номер:
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Уставной капитал, за минусом собственных выкупленных акций
2
Оплаченный уставный капитал, в части простых акций, за минусом собственных выкупленных простых акций
3
Оплаченный уставный капитал, в части привилегированных акций, за минусом собственных выкупленных привилегированных акций
4
Дополнительный капитал
5
Нераспределенный чистый доход прошлых лет (убытки прошлых лет)
6
Фонды, резервы, сформированные за счет дохода прошлых лет
7
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) текущего года
8
Переоценка основных средств и ценных бумаг
9
Общие резервы (провизии), включаемые в расчет собственного капитала
10
Общие резервы (провизии), не включаемые в расчет собственного капитала
11

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады.
3. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша өлшенуге жататын активтер сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтердің әрбір тобы үшін пайызбен тәуекел дәрежесі көрсетіледі.
7. 5-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайызбен тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтер сомасы көрсетіледі (4-баған).
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Ұлттық пошта операторының,
ипотекалық ұйымдардың және
агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне
кредит беруді жүзеге асыратын,
дауыс беретін акцияларының
жүз пайызы тікелей немесе жанама
түрде ұлттық басқарушы холдингке
тиесілі ұйымдардың пруденциялық
нормативтерді орындауы туралы
есептілікті ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3-Prud_IO_APK.
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Сатып алынған меншікті акцияларды шегергенде, жарғылық капитал
2
Сатып алынған меншікті жай акцияларды шегергенде, жай акциялар бөлігінде төленген жарғылық капитал
3
Сатып алынған меншікті артықшылықты акцияларды шегергенде, артықшылықты акциялар бөлігінде төленген жарғылық капитал
4
Қосымша капитал
5
Өткен жылдардағы бөлінбеген таза кіріс (өткен жылдардағы шығын)
6
Өткен жылдардағы кіріс есебінен қалыптастырылған қорлар, резервтер
7
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза пайдасы (шығыны)
8
Негізгі құрал-жабдықты және бағалы қағаздарды қайта бағалау
9
Меншікті капиталды есептеу үшін қосылатын жалпы резервтер (провизиялар)
10
Меншікті капиталдың есебіне қосылмайтын жалпы резервтер (провизиялар)
11

Субординированный долг ипотечной организации и организации, осуществляющей кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которой прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Организация) за минусом выкупленного собственного долга Организации в соответствии с пунктом 9 Пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, а также перечня, форм и правил представления отчетности об их выполнении", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №14788 (далее – Пруденциальные нормативы)
12
Нематериальные активы
13
Инвестиции в акции эмитента, включая акции, предназначенные для торговли и имеющиеся в наличии для продажи, и доли участия в уставном капитале юридического лица, а также субординированный долг юридического лица
14
Собственный капитал Организации
15
Капитал первого уровня Организации
16
Капитал второго уровня Организации
17
Активы, взвешенные по степени кредитного риска
18
Условные и возможные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска
19
Активы, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
20
Коэффициент достаточности собственного капитала k1
21
Коэффициент достаточности собственного капитала k1-2
22
Коэффициент достаточности собственного капитала k1-3
23
Операционный риск
24
Средняя величина годового валового дохода за последние истекшие 3 (три) года
25
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков по любому виду обязательств перед Организацией согласно главе 4 Пруденциальных нормативов
26
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков) k2
27
Ссудный портфель Организации
28
Коэффициент максимального размера ссудного портфеля, не превышающий размер собственного капитала более чем в 8 (восемь) раз
29
Сумма активов с оставшимся сроком погашения не более 3 (трех) месяцев, включая высоколиквидные активы
30
Сумма обязательств с оставшимся сроком погашения не более 3 (трех) месяцев, включая обязательства до востребования
31
Коэффициент краткосрочной ликвидности k3
32
Наличие у Организации в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да/Нет)
33
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
34
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами k4
35
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k5
36
Коэффициент капитализации Организации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k5
37
Обязательства перед нерезидентами и долговые ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k6
38
Коэффициент капитализации Организации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k6
Наименование _______________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основ
"Отчет о выполнении
пруденциальных нормативов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов (индекс – 3-Prud_IO_APK, периодичность – ежемесячная)

"Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ оларды орындау туралы есептілігінің тізбесін, нысандары мен табыс ету қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 308 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14788 болып тіркелген) бекітілген Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің (бұдан әрі – Пруденциялық нормативтер) 9-тармағына сәйкес Ұйымның сатып алынған меншікті борышын шегергенде ипотекалық ұйымның және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымының (бұдан әрі – Ұйым) реттелген борышы
12
Материалдық емес активтер
13
Саудаға арналған және сату үшін қолда бар акцияларды қосқанда, эмитенттің акцияларына инвестициялар және заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестері, сондай-ақ заңды тұлғаның реттелген борышы
14
Ұйымның меншікті капиталы
15
Ұйымның бірінші деңгейдегі капиталы
16
Ұйымның екінші деңгейдегі капиталы
17
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтер
18
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер
19
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергендегі активтер
20
Меншікті капитал жеткіліктілігі коэффициенті k1
21
Меншікті капитал жеткіліктілігі коэффициенті k1-2
22
Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті k1-3
23
Операциялық тәуекел
24
Соңғы өткен 3 (үш) жылдағы жылдық жалпы кірістің орташа шамасы
25
Пруденциялық нормативтердің 4-тарауына сәйкес Ұйымның алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының жиынтық берешегі
26
Бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшері коэффициенті k2
27
Ұйымның несие портфелі
28
Меншікті капиталдың мөлшерінен 8 (сегіз) еседен астам аспайтын несие портфелінің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
29
Өтімділігі жоғары активтерді қосқанда, қалған өтеу мерзімі 3 (үш) айдан аспайтын активтер сомасы
30
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелерді қоса алғанда, қалған өтеу мерзімі 3 (үш) айдан аспайтын міндеттемелер сомасы
31
Қысқамерзімді өтімділік k3 коэффициенті
32
Ұйымда есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелердің болуы (Иә/Жоқ)
33
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
34
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті k4
35
k5 коэффициентінің есебіне қосылатын бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер
36
Қазақстан Республикасының бейрезиденті алдындағы міндеттемелерге Ұйымды капиталдандыру коэффициенті k5
37
k6 коэффициенті есебіне қосылатын бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және борыштық бағалы қағаздар
38
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге Ұйымды капиталдандыру коэффициенті k6
Атауы ______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы,       телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Пруденциялық нормативтердің
орындалуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп"
(индексі – 3-Prud_IO_APK, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" (далее – Форма).
2. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода.
3. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, а также перечня, форм и правил представления отчетности об их выполнении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14788) (далее – Пруденциальные нормативы).
6. В графе 3 строк 1, 2 и 3 указываются суммы уставного капитала Организации, за минусом собственных выкупленных акций.
7. В графе 3 строки 4 указывается сумма дополнительного капитала Организации.
8. В графе 3 строки 5 указывается сумма нераспределенного чистого дохода прошлых лет (убытков прошлых лет) Организации.
9. В графе 3 строки 6 указывается сумма фондов, резервов, сформированных за счет дохода прошлых лет Организации.
10. В графе 3 строки 7 указывается сумма нераспределенной чистой прибыли (убытка) текущего года Организации.
11. В графе 3 строки 8 указывается сумма переоценки основных средств и ценных бумаг Организации.
12. В графе 3 строк 9 и 10 указываются суммы общих резервов (провизий) Организации, включаемых и не включаемых в расчет собственного капитала.
13. В графе 3 строки 11 указывается сумма по субординированному долгу Организации, рассчитанного в соответствии с пунктом 9 Пруденциальных нормативов.
14. В графе 3 строки 12 указывается сумма нематериальных активов Организации.
15. В графе 3 строки 13 указывается сумма инвестиций Организации в акции эмитента, включая акции, предназначенные для торговли и имеющиеся в наличии для продажи, и доли участия Организации в уставном капитале юридического лица, а также субординированный долг юридического лица.
16. В графе 3 строк 14, 15 и 16 заполняются суммы собственного капитала, капитала первого и второго уровней Организации, рассчитанного в соответствии с пунктами 6, 7 и 8 Пруденциальных нормативов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады.
3. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ оларды орындау туралы есептілігінің тізбесін, нысандары мен табыс ету қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 308 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14788 болып тіркелген) (бұдан әрі – Пруденциялық нормативтер) сәйкес толтырылады.
6. 1, 2 және 3-жолдардың 3-бағанында Ұйымның жарғылық капиталының сомасы сатып алынған меншікті акциялар шегеріле отырып көрсетіледі.
7. 4-жолдың 3-бағанында Ұйымның қосымша капиталының сомасы көрсетіледі.
8. 5-жолдың 3-бағанында Ұйымның өткен жылдардың бөлінбеген таза кірісі (өткен жылдардың шығыны) сомасы көрсетіледі.
9. 6-жолдың 3-бағанында Ұйымның өткен жылдардың кірісі есебінен қалыптастырылған қорлардың, резервтердің сомасы көрсетіледі.
10. 7-жолдың 3-бағанында Ұйымның ағымдағы жылғы бөлінбеген таза кірісі (шығыны) сомасы көрсетіледі.
11. 8-жолдың 3-бағанында Ұйымның негізгі құрал-жабдықтарды және бағалы қағаздарын қайта бағалау сомасы көрсетіледі.
12. 9 және 10-жолдардың 3-бағанында Ұйымның меншікті капиталдың есебіне қосылатын және қосылмайтын жалпы резервтерінің (провизиялар) сомасы көрсетіледі.
13. 11-жолдың 3-бағанында Пруденциялық нормативтердің 9-тармағына сәйкес есептелген Ұйымның реттелген борышы бойынша сома көрсетіледі.
14. 12-жолдың 3-бағанында Ұйымның материалдық емес активтерінің сомасы көрсетіледі.
15. 13-жолдың 3-бағанында сатуға арналған және сату үшін қолда бар акцияларды және Ұйымның заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерін, сондай-ақ заңды тұлғаның реттелген борышын қоса алғанда, эмиттенттің акцияларына Ұйым инвестицияларының сомасы көрсетіледі.
16. 14, 15 және 16-жолдардың 3-бағанында Пруденциялық нормативтердің 6, 7, 8-тармақтарына сәйкес есептелген Ұйымның меншікті капиталы, бірінші және екінші деңгейдегі капиталының сомасы толтырылады.

1) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
2) Княжество Андорра;
3) Государство Антигуа и Барбуда;
4) Содружество Багамских островов;
5) Государство Барбадос;
6) Государство Бахрейн;
7) Государство Белиз;
8) Государство Бруней Даруссалам;
9) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
10) Республика Вануату;
11) Республика Гватемала;
12) Государство Гренада;
13) Республика Джибути;
14) Доминиканская Республика;
15) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
16) Республика Индонезия;
17) Испания (только в части территории Канарских островов);
18) Республика Кипр;
19) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
20) Республика Коста-Рика;
21) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг);
22) Республика Либерия;
23) Княжество Лихтенштейн;
24) Республика Маврикий;
25) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
26) Мальдивская Республика;
27) Республика Мальта;
28) Республика Маршалловы острова;
29) Княжество Монако;
30) Союз Мьянма;
31) Республика Науру;
32) Федеративная Республика Нигерия;
33) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Независимое Государство Самоа;
42) Королевство Тонга;
43) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
Острова Теркс и Кайкос;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка
200
65
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
66
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
67
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
68
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств:

1) Америка Құрама Штаттары (Америкалық Виргин аралдары, Гуам аралы және Пуэрто-Рико достастығы аумақтары бөлiгiнде ғана);
2) Андорра Князьдігі;
3) Антигуа және Барбуда мемлекеті;
4) Багам аралдары достастығы;
5) Барбадос мемлекеті;
6) Бахрейн мемлекеті;
7) Белиз мемлекеті;
8) Бруней Даруссалам мемлекеті;
9) Біріккен Араб Әмірліктері (Дубай қаласы аумағы бөлігінде ғана);
10) Вануату Республикасы;
11) Гватемала Республикасы;
12) Гренада мемлекеті;
13) Джибути Республикасы;
14) Доминикан Республикасы;
15) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдары аумағы бөлігінде ғана);
16) Индонезия Республикасы;
17) Испания (Канар аралдарының аумағы бөлiгiнде ғана);
18) Кипр Республикасы;
19) Комор Аралдары Федералды Ислам Республикасы;
20) Коста-Рика Республикасы;
21) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкiмшiлiк аудандарының аумақтары бөлiгiнде ғана);
22) Либерия Республикасы;
23) Лихтенштейн Князьдігі;
24) Маврикий Республикасы;
25) Малайзия (Лабуан анклавының аумағы бөлiгiнде ғана);
26) Мальдив Республикасы;
27) Мальта Республикасы;
28) Маршалл аралдары Республикасы;
29) Монако Князьдігі;
30) Мьянма Одағы;
31) Науру Республикасы;
32) Нигерия Федеративтiк Республикасы;
33) Нидерланд (Аруба аралының аумағы және Антиль аралдарының тәуелдi аумақтары бөлiгiнде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Португалия (Мадейра аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
37) Сейшел аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадин мемлекетi;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия мемлекеті;
41) Самоа Тәуелсiз мемлекетi;
42) Тонга Корольдiгi;
43) Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Бiрiккен Корольдiгi (мынадай аумақтар бөлiгiнде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британдық Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
Теркс және Кайкос аралдары;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы
200
65
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс)) агенттігінің "В-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
150
66
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс)) агенттігінің "В-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
67
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s (Стандард энд Пурс)) агенттігінің "ВВ-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдардағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент-ұйымдардағы салымдар
150
68
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген заңды тұлғалар (немесе олардың азаматтары) болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне берілген қарыздар:

44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка
200
71
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
72
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
73
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
74
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s (Стандард энд Пурc) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
75
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств:

44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы
200
71
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "В-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
72
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "ВВ-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
73
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "В-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
74
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "ВВ-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
150
75
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдары шығарған бағалы қағаздар:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода.
3. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, а также перечня, форм и правил представления отчетности об их выполнении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14788).
6. В графе 3 строк 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 и 57 указываются суммы по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 строк 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 и 57 указываются суммы по условным и возможным обязательствам, умноженным на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. При отсутствии сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 ноября 2025 года № 79
Перечень
утративших силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурного элемента постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 219 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19712).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады.
3. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ оларды орындау туралы есептілігінің тізбесін, нысандары мен табыс ету қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 308 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14788 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 және 57-жолдардың 3-бағанында кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға тиіс шартты және ықтимал міндеттемелердің сомалары көрсетіледі.
7. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 және 57-жолдардың 6-бағанында пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне (5-баған) көбейтілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сомалар көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған кезде Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2025 жылғы "__" ______
№ ___ қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 219 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19712 болып тіркелген).

2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 100 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов ипотечными организациями и организациями, осуществляющими кредитование субъектов агропромышленного комплекса, сто процентов голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30934).
3. Пункт 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2023 года № 98 "О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33869).

2. "Ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беруді жүзеге асыратын, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 21 қарашадағы № 100 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30934 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 98 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33869 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулылары тізбесінің 2-тармағы.