Об утверждении форм, Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, страховыми брокерами, а также коллекторскими агентствами
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 699. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2025 года № 37398
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026 г.
В соответствии со статьей 54 и абзацем вторым подпункта 2) и подпунктом 20) пункта 2 статьи 55 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений, представляемых в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 026.00) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений, представляемых в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 019.00) согласно приложению 2 к настоящему приказу;

Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, сақтандыру брокерлерінің, сондай-ақ коллекторлық агенттіктердің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну нысандарын, қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 699 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 қарашада № 37398 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 54-бабына және 55-бабының 2-тармағы 2) тармақшасының екінші абзацына және 20) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтер нысаны (026.00 нысаны);
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтер нысаны (019.00 нысаны);

3) Правила и сроки представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений, представляемых коллекторскими агентствами, банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по договорам, содержащим условия перехода права (требования), согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 699
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения, представляемые в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 026.00)
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения, представляемые в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СПУО1
Периодичность: один раз в год.
Отчетный период: __ число ____ месяц ____ год (ежегодно не позднее 30 июня года, следующего за отчетным годом).
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, кастодианы, включая управляющие инвестиционным портфелем, центральный депозитарией, брокеры и (или) дилеры, обладающие правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховые организации, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни", страховые (перестраховочные) организации, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховые брокеры (далее – подотчетная финансовая организация).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно не позднее 30 июня года, следующего за отчетным годом.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (ИИН/БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.

3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық банкі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 699
бұйрығына 1-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтер (026.00-нысан)
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтер (026.00-нысан).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): УОҰМ1
Кезеңділігі: жылына бір рет.
Есепті кезең: __ күні ____ айы ____ жылы (жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 маусымынан кешіктірмей).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандар, орталық депозитарилер, брокерлер және (немесе) дилерлер, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және сақтандыру брокерлері (бұдан әрі – есеп беретін қаржы ұйымы).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 маусымынан кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрінде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
_________________________________________________________________
(наименование подотчетной финансовой организации)
__________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер подотчетной финансовой организации)
Приложение к форме
"Сведения, представляемые
органы государственных
доходов банками
второго уровня, филиалами
банков-нерезидентов
Республики Казахстан
и организациями,
осуществляющими
отдельные виды банковских
операций, кастодианами,
включая управляющих
инвестиционным
портфелем, центральным
депозитарием, брокерами и
(или) дилерами, обладающими
правом ведения счетов клиентов
в качестве номинальных
держателей ценных бумаг,
страховыми организациями,
осуществляющими деятельность
по отрасли "страхование
жизни", страховыми
(перестраховочными)
организациями, филиалами
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и страховыми брокерами
(форма 026.00)"
Пояснение по заполнению сведений, представляемых в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 026.00)
Глава 1. Общие положения
1. Форма "Сведения, представляемые органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 026.00)" (далее – форма 026.00) предназначена для сбора Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) с банков второго уровня, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и организации, осуществляющих отдельные виды банковских операций, кастодианов, включая управляющих инвестиционным портфелем, центрального депозитария, брокеров и (или) дилеров, обладающих правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховых организации, осуществляющих деятельность по отрасли "страхование жизни", страховых (перестраховочных) организации, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховых брокеров (далее – подотчетная финансовая организация) с учетом абзаца восьмого преамбулы и статьи 6 Конвенции о взаимной административной помощи по налоговым делам, ратифицированной Законом Республики Казахстан (далее – Конвенция), с учетом Единого стандарта по обмену информацией и проведению комплексной проверки для информирования о финансовых счетах, предоставленного Организацией экономического сотрудничества и развития (далее – Единый стандарт отчетности ОЭСР) следующих сведений:

20___ жылғы "___" ________ бастап 20___ жылғы "____" ________ дейінгі кезең үшін
________________________________________________________________
(есеп беретін қаржы ұйымының атауы)
______________________________________________________________________
(есеп беретін қаржы ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
"Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- банктерінің
филиалдары мен банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың,
бағалы қағаздарды номиналды
ұстаушылар ретінде клиенттердің
шоттарын жүргізу құқығына ие
инвестициялық портфельді
басқаратындарды қоса алғанда,
кастодиандардың, орталық
депозитарийдің, брокерлердің
және (немесе) дилерлердің,
қызметін "өмірді сақтандыру"
саласы бойынша жүзеге асыратын
сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік
кірістер органдарына ұсынатын
мәліметтер" (026.00-нысан)"
нысанына
қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме (026.00-нысан)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтер (026.00-нысан)" нысаны (бұдан әрі – 026.00-нысан) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) екінші деңгейдегі банктерден, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардан, орталық депозитарийден, брокерлерден және (немесе) дилерлерден, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарынан, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарынан және сақтандыру брокерлерінен (бұдан әрі - есеп беретін қаржы ұйымы) Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Салық істері бойынша өзара әкімшілік көмек туралы конвенция (бұдан әрі – Конвенция) кіріспесінің сегізінші абзацын және 6-бабын ескере отырып, Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы ұсынған Қаржы шоттары туралы ақпараттандыру үшін ақпарат алмасу және кешенді тексеру жүргізу жөніндегі бірыңғай стандартты ескере отырып (бұдан әрі – ЭЫДҰ есептілігінің бірыңғай стандарты) мынадай:

1) о наличии лицевых счетов для учета ценных бумаг и иных финансовых инструментов, открытых в рамках договоров, заключенных с физическими лицами-нерезидентами, юридическими лицами-нерезидентами, юридическими лицами, бенефициарными собственниками которых являются нерезиденты, а также об остатках ценных бумаг и иных финансовых инструментов на этих счетах;
2) о наличии счетов, их номерах, об остатках денег на этих счетах, а также сведения о наличии, виде и стоимости иного имущества, в том числе размещенного на счетах или находящегося в управлении физических лиц-нерезидентов, юридических лиц-нерезидентов, юридических лиц, бенефициарными собственниками которых являются нерезиденты;
3) о наличии иных активов, за исключением ценных бумаг, принадлежащих физическим лицам – нерезидентам, юридическим лицам – нерезидентам, а также юридическим лицам, бенефициарными собственниками которых являются нерезиденты;
4) о наличии иных активов, за исключением указанных в подпункте 2) настоящего пункта, принадлежащих физическим и юридическим лицам, указанным в запросе уполномоченного органа иностранного государства, направленном в соответствии с международным договором об обмене информацией, а также иную информацию, относящуюся к заключенному такими лицами договору с физическим или юридическим лицом.
5) о заключенных договорах накопительного страхования, выгодоприобретателями по которым являются физические лица-нерезиденты;
6) о заключенных договорах накопительного страхования, выгодоприобретателями по которым являются физические лица, указанные в запросе уполномоченного органа иностранного государства, направленном в соответствии с международным договором об обмене информацией, а также иную информацию, относящуюся к данным договорам накопительного страхования.
7) в соответствии с международным договором об обмене информацией сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах, о наличии, виде и стоимости иного имущества, в том числе размещенного на металлических счетах или находящегося в управлении физических лиц – нерезидентов, юридических лиц – нерезидентов, юридических лиц, бенефициарными собственниками которых являются нерезиденты, в том числе:
по счету открытому физическому лицу-нерезиденту, юридическому лицу-нерезиденту, юридическому лицу, бенефициарным собственником которого является нерезидент в рамках осуществления кастодиальной, брокерской и(или) дилерской деятельности:
общую валовую сумму процентов, общую валовую сумму дивидендов и общую валовую сумму прочего дохода, полученного по активам, которые хранятся на счете, в каждом случае уплаченных или зачисленных на счет (или в отношении счета) в течение соответствующего отчетного периода;
валовые поступления от продажи или погашения финансовых активов, полученных в течение календарного года или иного отчетного периода, в отношение которых финансовая организация Республики Казахстан выступала в качестве кастодиана, брокера и (или) дилера, обладающим правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя ценных бумаг;
общую валовую сумму процентов, уплаченных в течение календарного года или соответствующего отчетного периода;

1) бейрезидент-жеке тұлғалармен, бейрезидент-заңды тұлғалармен, бейрезидент бенефициарлық меншік иелері болып табылатын заңды тұлғалармен жасалған шарттар шеңберінде ашылған бағалы қағаздар мен өзге де қаржы құралдарын есепке алуға арналған жеке шоттардың бар-жоғы туралы, сондай-ақ осы шоттардағы бағалы қағаздар мен өзге де қаржы құралдарының қалдықтары туралы;
2) шоттардың бар-жоғы, олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары туралы, сондай-ақ өзге мүліктің, оның ішінде шоттарда орналастырылған немесе бейрезидент-жеке тұлғалардың, бейрезидент-заңды тұлғалардың, бейрезиденттер бенефициарлық меншік иелері болып табылатын заңды тұлғалардың басқаруында өзге мүліктің бар-жоғы, түрі және құны туралы мәліметтер;
3) бейрезидент-жеке тұлғаларға, бейрезидент-заңды тұлғаларға, сондай-ақ бейрезиденттер бенефициарлық меншік иелері болып табылатын заңды тұлғаларға тиесілі бағалы қағаздарды қоспағанда, өзге активтердің бар-жоғы туралы;
4) шет мемлекеттің уәкілетті органының ақпарат алмасу туралы халықаралық шартқа сәйкес жіберген сұрау салуында көрсетілген жеке және заңды тұлғаларға тиесілі, осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілгендерді қоспағанда, өзге активтердің, сондай-ақ осындай тұлғалар жеке немесе заңды тұлғамен жасасқан шартқа қатысты өзге де ақпараттың бар-жоғы туралы;
5) бейрезидент-жеке тұлғалар пайда алушылар болып табылатын, жасалған жинақтаушы сақтандыру шарттары туралы;
6) шет мемлекеттің уәкілетті органының ақпарат алмасу туралы халықаралық шартқа сәйкес жіберген сұрау салуында көрсетілген жеке тұлғалар пайда алушылар болып табылатын, жасалған жинақтаушы сақтандыру шарттары, сондай-ақ осы жинақтаушы сақтандыру шарттарына қатысты өзге де ақпарат туралы;
7) ақпарат алмасу туралы халықаралық шартқа сәйкес банктік шоттардың бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары туралы, өзге де мүліктің, оның ішінде металл шоттарда орналастырылған немесе бейрезидент-жеке тұлғалардың, бейрезидент-заңды тұлғалардың, бейрезиденттер бенефициарлық меншік иелері болып табылатын заңды тұлғалардың басқаруында өзге мүліктің бар-жоғы, түрі және құны туралы, оның ішінде:
кастодиандық, брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру шеңберінде бейрезидент-жеке тұлғаның, бейрезидент-заңды тұлғаның, бейрезидент бенефициарлық меншік иесі болып табылатын заңды тұлғаның ашылған шоты бойынша:
тиісті есепті кезең ішінде шотқа (немесе шотқа қатысты) төленген немесе есептелген әрбір жағдайда шотта сақталатын активтер бойынша алынған пайыздардың жалпы жиынтық сомасы, дивидендтердің жалпы жиынтық сомасы және өзге де кірістің жалпы жиынтық сомасы;
Қазақстан Республикасының қаржы ұйымы өздеріне қатысты бағалы қағаздардың номиналды ұстаушысы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие кастодиан, брокер және (немесе) дилер ретінде әрекет еткен күнтізбелік жыл немесе өзге де есепті кезең ішінде алынған қаржы активтерін сатудан немесе өтеуден түскен жалпы түсімдер;
күнтізбелік жыл немесе тиісті есепті кезең ішінде төленген пайыздардың жалпы сомасы бойынша мәліметтерді жинауға арналған.

2. При наличии нескольких подотчетных счетов у одного и того же физического или юридического лица, открывшего счет в соответствии с договором с финансовой организацией (далее – владелец счета) по каждому такому счету заполняется отдельная строка.
3. Все поля и графы, требующие буквенного заполнения, заполняются только на латинском языке с применением транслитерации, соответствующей стандарту ISO 8859.
4. При указании кода страны применяется код, соответствующий национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
5. При указании кода валюты применяется код, соответствующий национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
Глава 2. Порядок заполнения формы 026.00
6. В разделе "Общая информация" формы указываются следующие данные:
1) в строке 1 указывается тип формы;
При представлении новых данных впервые за отчетный период отмечается ячейка "основной" или если сведения представляются по запросу уполномоченного органа для исправления ранее представленных сведений, то сведения представляются с исправленной информацией в качестве основных сведений и отмечается ячейка "исправленный".
Запрос Комитета направляется посредством информационной системы Комитета.
Подотчетные финансовые организации, которые не имеют сведений для представления, отмечают ячейку "отсутствуют счета для отчета" и заполняют только раздел "Общая информация";
2) в строке 2 указывается регистрационный номер предыдущего отчета.
Строка заполняется при представлении измененных сведений для идентификации предыдущих сведений, подлежащих аннулированию;
3) в строке 3 указывается отчетный период (день, месяц, год), за который представляются сведения (указывается арабскими цифрами).
7. В разделе "Информация о финансовой организации" формы указываются следующие данные:
1) в строке 4 формы указывается бизнес идентификационный номер подотчетной финансовой организации, представляющей сведения;
2) в строке 5 формы указывается наименование подотчетной финансовой организации, в соответствии с учредительными и иными документами;
3) в строке 6 формы указывается адрес места нахождения (почтовый адрес).
Если почтовая служба подотчетной финансовой организации не доставляет почту по адресу улицы и подотчетная финансовая организация имеет почтовый индекс, то указывается номер почтового индекса вместо адреса улицы.
В поле "Ф.И.О. лица, представившего сведения" формы указываются фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (далее – ФИО) уполномоченного лица подотчетной финансовой организации;
В поле "Дата подачи" формы указывается дата представления сведений в уполномоченный орган.

2. Қаржы ұйымымен жасалған шартқа сәйкес шот ашқан бір және сол жеке немесе заңды тұлғада (бұдан әрі – шот иесі) бірнеше есеп беретін шоттар болған кезде әрбір осындай шот бойынша жеке жол толтырылады.
3. Әріптік толтыруды қажет ететін барлық ашық жолдар мен бағандар ISO 8859 стандартына сәйкес келетін транслитерацияны қолдана отырып, тек латын тілінде толтырылады.
4. Ел кодын көрсеткен кезде Халықаралық стандарттау ұйымының ISO 3166-1 Альфа 2 стандартына сәйкес келетін код қолданылады.
5. Валюта кодын көрсеткен кезде Халықаралық стандарттау ұйымының ISO 4217 стандартына сәйкес келетін код қолданылады.
2-тарау. 026.00 нысанын толтыру тәртібі
6. Нысанның "Жалпы ақпарат" деген бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 1-жолда нысанның түрі көрсетіледі.
Есепті кезең ішінде алғаш рет жаңа деректерді ұсынған кезде "негізгі" ұяшық белгіленеді немесе егер мәлімет уәкілетті органның бұрын ұсынылған мәліметті түзету үшін сұрау салуы бойынша берілсе, онда мәлімет негізгі ақпарат ретінде түзетілген ақпаратпен бірге ұсынылады және "түзетілген" ұяшық белгіленуі тиіс.
Комитеттің сұрау салуы Комитеттің ақпараттық жүйесі арқылы жолданады.
Ұсыну үшін мәліметтері жоқ есеп беретін қаржы ұйымдары "есеп үшін шоты жоқ" ұяшығын белгілейді, тек "Жалпы ақпарат" бөлімі толтырылады.
2) 2-жолда алдыңғы есептің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
Жол жойылуға жататын алдыңғы мәліметті сәйкестендіру үшін өзгертілген мәліметті ұсыну кезінде толтырылады;
3) 3-жолда ақпарат ұсынылатын есепті кезең (жыл) көрсетіледі (араб цифрымен көрсетіледі).
7. Нысанның "Қаржы ұйымы туралы ақпарат" деген бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 4-жолда мәлімет ұсынатын есеп беретін қаржы ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2) 5-жолда құрылтай және өзге де құжаттарға сәйкес ақпарат ұсынатын есеп беретін қаржы ұйымының атауы көрсетіледі;
3) 6-жолда орналасқан мекенжайы (пошта мекенжайы) көрсетіледі.
Егер есеп беретін қаржы ұйымының пошта қызметі көше мекенжайы бойынша поштаны жеткізбесе және есеп беретін қаржы ұйымының пошта индексі болса, онда көше мекенжайының орнына пошта индексінің нөмірі көрсетіледі;
Нысанның "Мәліметті ұсынған адамның Т.А.Ә." ашық жолында есеп беретін қаржы ұйымының уәкілетті адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі - Т.А.Ә.) көрсетіледі;
Нысанның "Беру күні" ашық жолында уәкілетті органға мәлімет берілген күн көрсетіледі.

8. Раздел "Сведения о владельце счета" формы заполняется для отражения представляемых в орган государственных доходов сведений о владельце счета:
1) в графе А формы указывается порядковый номер строки в формате 0001;
2) в графе В формы указывается код категории владельца счета:
для юридических лиц – 1;
для физических лиц – 2;
3) в графе С формы указываются имя, ФИО физического лица-владельца счета или наименование юридического лица-владельца счета, если в графе В указано юридическое лицо;
4) в графе D формы указывается дата рождения физического лица-владельца счета в формате день-месяц-год, если в графе В указано физическое лицо;
5) в графе E формы указывается иностранный идентификационный номер налогоплательщика (или его аналог), присвоенный иностранным государством (территорией), налоговым резидентом которого является владелец счета (далее – иностранный идентификационный номер) владельца счета. Если отсутствует иностранный идентификационный номер, то графа не заполняется;
6) в графе F формы указывается код страны, выдавшей иностранный идентификационный номер;
7) в графе G формы указывается код страны налогового резидентства владельца счета;
8) в графе H формы указывается тип юридического лица – владельца счета; Указанная графа заполняется если в графе В указано юридическое лицо, при этом в зависимости от типа юридического лица заполняются следующие значения:
"CRS 101 – Пассивная нефинансовая организация с одним или несколькими контролирующими лицами, являющимися лицами подотчетной юрисдикции и соответствующими Закону Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма".
При этом под:
1) пассивной нефинансовой организацией понимается организация, которая не соответствует критериям активной нефинансовой организации, или организация, которая не является инвестиционной организацией.
2) активной нефинансовой организацией понимается организация, которая отвечает любому из критериев, указанных в определении активной нефинансовой организации в многостороннем соглашении компетентных органов об автоматическом обмене информацией о финансовых счетах от 29 октября 2014 года, принятое в реализацию статьи 6 Конвенции (далее – Соглашение);
3) подотчетной юрисдикцией понимается зарубежная страна (территория), подписавшая Соглашение, включенная в перечень подотчетных юрисдикций, который размещается на официальном интернет ресурсе уполномоченного органа и отражает любые изменения;
CRS 102 – Подотчетное лицо в целях Соглашения;
CRS 103 – Пассивная нефинансовая организация, которая является подотчетным лицом в целях Соглашения;

8. Нысанның "Шот иесі туралы мәліметтер" деген бөлімінде мемлекеттік органға ұсынылатын шот иесі туралы мәліметті көрсету үшін толтырылады:
1) нысанның А бағанында 0001 ворматында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның В бағанында шот иесі санатының коды көрсетіледі:
заңды тұлғалар үшін –1;
жеке тұлғалар үшін – 2;
3) нысанның С бағанында шот иесі-жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе егер В бағанында заңды тұлға көрсетілсе, шот иесі-заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
4) нысанның D бағанында егер В бағанында жеке тұлға көрсетілсе шот иесі-жеке тұлғаның күн-ай-жылы форматында туған күні көрсетіледі;
5) нысанның Е бағанында салықтық резидент шот иесі болып табылатын шет мемлекет (аумақ) берген салық төлеушінің шетелдік сәйкестендіру нөмірі (немесе оның баламасы) көрсетіледі (бұдан әрі – шетелдік сәйкестендіру нөмірі). Егер шетелдік сәйкестендіру нөмірі болмаса, онда баған толтырылмайды;
6) нысанның F бағанында шетелдік сәйкестендіру нөмірін берген елдің коды көрсетіледі;
7) нысанның G бағанында шот иесінің салықтық резидент елінің коды көрсетіледі;
8) нысанның H бағанында шот иесі - заңды тұлғаның типі көрсетіледі; көрсетілген баған егер В бағанында заңды тұлға көрсетілсе толтырылады, бұл ретте заңды тұлғаның типіне байланысты мынадай мәндер толтырылады:
"CRS 101 – есеп беретін юрисдикцияның тұлғалары болып табылатын және "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келетін бір немесе бірнеше бақылаушы тұлғалары бар пассивті қаржылық емес ұйым.
Бұл ретте:
1) пассивті қаржылық емес ұйым деп белсенді қаржылық емес ұйымның өлшемшарттарына сәйкес келмейтін ұйым немесе инвестициялық ұйым болып табылмайтын ұйым түсініледі.
2) белсенді қаржылық емес ұйым деп Конвенцияның 6-бабын (бұдан әрі – Келісім) іске асыруға қабылданған 2014 жылғы 29 қазандағы құзыретті органдардың қаржы шоттары туралы ақпаратты автоматты түрде алмасу туралы көпжақты келісімінде (бұдан әрі – Келісім) белсенді қаржылық емес ұйымды айқындауда көрсетілген кез келген өлшемшарттарға сәйкес келетін ұйым түсініледі;
3) есеп беретін юрисдикция деп Келісімге қол қойған, уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылатын және кез келген өзгерістерді көрсететін есеп беретін юрисдикциялар тізбесіне енгізілген шет ел (аумақ) түсініледі;
CRS 102 – Келісім мақсатында Есеп беретін тұлға;
CRS 103 – Келісім мақсатында Есеп беретін тұлға болып табылатын пассивті қаржылық емес ұйым";

9) в строке I формы указываются код страны, наименование места (области, региона, города республиканского значения), района/города, наименование улицы, номер дома/здания, номер этажа, офиса, почтовый индекс. Под адресом понимается постоянное место нахождения владельца счета. В случае отсутствия у подотчетной финансовой организации такого адреса, указывается почтовый адрес, используемый подотчетной финансовой организацией для связи с владельцем счета.
9. Раздел "Сведения о бенефициарном собственнике или контролирующем лице" формы заполняется для представления сведений о бенефициарном собственнике или контролирующем лице пассивной нефинансовой организации, указанных в графе С Раздела "Сведения о владельце счета":
1) в графе J формы указывается наименование юридического лица и ФИО бенефициарного собственника или контролирующего лица;
2) в графе К формы указывается дата рождения физического лица в формате день-месяц-год если в графе J указано физическое лицо;
3) в графе L формы указывается иностранный идентификационный номер владельца счета;
4) в графе M формы указывается код страны, выдавшей иностранный идентификационный номер;
5) в графе N формы указывается код страны резидентства владельца счета;
6) в строке О формы указывается адрес (области, региона, города республиканского значения), района/города, наименование улицы, номер дома/здания, номер этажа, офиса, почтовый индекс. Под адресом понимается постоянное место нахождения бенефициарного собственника или контролирующего лица. В случае отсутствия у подотчетной финансовой организации такого адреса, указывается почтовый адрес, используемый подотчетной финансовой организацией для связи с бенефициарным собственником или контролирующим лицом.
10. Раздел "Финансовые сведения" формы заполняется для указания финансовой информации, относящейся к подотчетному счету:
1) в графе Р формы указывается номер счета. Номером счета является идентифицирующий номер, присвоенный подотчетной финансовой организацией. Если финансовая организация не имеет систему нумерации, то указывается "NANUM" (not applicable – отсутствует наличие номера);
2) в графе Q формы указывается код валюты, указанный в графах S, T, U, V, W формы;
3) в графе R формы проставляется отметка, если счет, указанный в разделе "Финансовые сведения", был закрыт в течение календарного года;
4) в графе S формы указывается остаток денег или стоимость на счете по состоянию на конец календарного года или если счет был закрыт в таком периоде, на момент закрытия. При заполнении организацией по страхованию жизни, указывается сформированный резерв не произошедших убытков по договору накопительного страхования на конец календарного года или если договор был расторгнут, размер выкупной суммы на дату расторжения;

9) нысанның I жолында елдің коды, орынның (облыстың, өңірдің, республикалық маңызы бар қаланың), ауданның/қаланың атауы, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қабаттың, кеңсенің нөмірі, пошта индексі көрсетіледі. Мекенжай шот иесінің тұрақты орналасқан жерін білдіреді. Есеп беретін қаржы ұйымында мұндай мекенжай болмаған жағдайда есеп беретін қаржы ұйымы шот иесімен байланысу үшін пайдаланатын пошта мекенжайы көрсетіледі.
9. Нысанның "Бенефициарлық меншік иесі немесе бақылаушы тұлға туралы мәліметтер" бөлімі "Шот иесі туралы мәліметтер" бөлімінің С бағанында көрсетілген пассивті қаржылық емес ұйымның бенефициарлық меншік иесі немесе бақылаушы тұлғасы туралы мәліметтерді ұсыну үшін толтырылады:
1) нысанның J бағанында заңды тұлғаның атауы және бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның ТАӘ көрсетіледі;
2) нысанның К бағанында егер J бағанында жеке тұлға көрсетілсе жеке тұлғаның күн-ай-жыл форматында туған күні көрсетіледі;
3) нысанның L бағанында шот иесінің шетелдік сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4) нысанның М бағанында шетелдік сәйкестендіру нөмірін берген елдің коды көрсетіледі;
5) нысанның N бағанында шот иесінің резидент елінің коды көрсетіледі;
6) нысанның О жолында мекенжайы (облыс, өңір, республикалық маңызы бар қала), аудан/қала, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі, қабат, офис нөмірі, пошта индексі көрсетіледі. Мекенжай деп бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның тұрақты орналасқан жері түсініледі. Есеп беретін қаржы ұйымында мұндай мекенжайы болмаған жағдайда, есеп беретін қаржы ұйымы бенефициарлық меншік иесімен немесе бақылаушы тұлғамен байланысу үшін пайдаланатын пошта мекенжайы көрсетіледі.
10. Нысанның "Қаржылық мәліметтер" деген бөлімінде есеп беретін шотқа қатысты қаржылық ақпаратты көрсету үшін толтырылады:
1) нысанның Р бағанында шот нөмірі көрсетіледі. Есеп беретін қаржы ұйымы берген сәйкестендіру нөмірі шоттың нөмірі болып табылады. Егер қаржы ұйымында нөмірлеу жүйесі болмаса, онда "NANUM" көрсетіледі (Not applicable – нөмірдің болмауы);
2) нысанның Q бағанында нысанның S, T, U, V, W бағандарында көрсетілген валюта коды көрсетіледі;
3) нысанның R бағанында егер "Қаржылық мәліметтер" бөлімінде көрсетілген шот күнтізбелік жыл ішінде жабылған болса, белгі қойылады;
4) нысанның S бағанында күнтізбелік жылдың соңындағы жағдай бойынша немесе егер шот осындай кезеңде жабылған болса, жабылу сәтіндегі шоттағы ақша қалдығы немесе құны көрсетіледі. Өмірді сақтандыру жөніндегі ұйым толтырған кезде күнтізбелік жылдың соңына жинақтаушы сақтандыру шарты бойынша болмаған залалдардың қалыптастырылған резерві немесе егер шарт бұзылған болса, бұзу күніне сатып алу сомасының мөлшері көрсетіледі;

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
_________________________________________________________________
(наименование подотчетной финансовой организации)
__________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер подотчетной финансовой организации)
Приложение к форме
"Сведения, представляемые
органы государственных
доходов банками второго
уровня, филиалами банков-
нерезидентов Республики
Казахстан и организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций,
кастодианами, включая
управляющих инвестиционным
портфелем, центральным
депозитарием, брокерами и
(или) дилерами, обладающими
правом ведения счетов
клиентов в качестве
номинальных держателей
ценных бумаг, страховыми
организациями,
осуществляющими
деятельность по отрасли
"страхование жизни",
страховыми
(перестраховочными)
организациями, филиалами
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и страховыми брокерами
(форма 019.00)"
Пояснение по заполнению сведений, представляемых в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 019.00)
Глава 1. Общие положения
1. Форма "Сведения, представляемые в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 019.00) (далее – форма 019.00) предназначена для сбора Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) с банков второго уровня, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и организации, осуществляющих отдельные виды банковских операций, кастодианов, включая управляющих инвестиционным портфелем, центрального депозитария, брокеров и (или) дилеров, обладающих правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховых организации, осуществляющих деятельность по отрасли "страхование жизни", страховых (перестраховочных) организации, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховых брокеров (далее – подотчетная финансовая организация) с учетом положении статьи 3 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о совершенствовании международной, налоговой дисциплины ратифицированной Законом Республики Казахстан (далее – FATCA) по резидентам Соединенных Штатов Америки (далее – США) следующих сведений:

20___ жылғы "___" ________ бастап 20___ жылғы "____" ________ дейінгі кезең үшін
________________________________________________________________
(есеп беретін қаржы ұйымының атауы)
______________________________________________________________________
(есеп беретін қаржы ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
"Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктерінің филиалдары
мен банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың, бағалы қағаздарды
номиналды ұстаушылар ретінде
клиенттердің шоттарын жүргізу
құқығына ие инвестициялық
портфельді басқаратындарды қоса
алғанда, кастодиандардың, орталық
депозитарийдің, брокерлердің
және (немесе) дилерлердің, қызметін
"өмірді сақтандыру" саласы
бойынша жүзеге асыратын сақтандыру
ұйымдарының, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары филиалдарының
және сақтандыру брокерлерінің
мемлекеттік кірістер органдарына
ұсынатын мәліметтер" (019.00-нысан)"
нысанына қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме (019.00-нысан)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын мәліметтер (019.00-нысан)" нысаны (бұдан әрі – 019.00-нысан) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) екінші деңгейдегі банктерден, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардан, орталық депозитарийден, брокерлерден және (немесе) дилерлерден, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарынан, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарынан және сақтандыру брокерлерінен (бұдан әрі - есеп беретін қаржы ұйымы) Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы халықаралық салық тәртібін жетілдіру туралы келісімнің (бұдан әрі – FATCA) 3-бабының ережелерін ескере отырып, Америка Құрама Штаттарының (бұдан әрі – АҚШ) резиденттері бойынша мынадай:

2. При наличии нескольких подотчетных счетов у одного и того же владельца счета по каждому такому счету заполняется отдельная строка.
3. При наличии нескольких владельцев по одному и тому же счету по каждому такому владельцу счета заполняется отдельная строка.
4. При указании кода страны применяется код, соответствующий национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
5. При указании кода валюты применяется код, соответствующий национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
Глава 2. Порядок заполнения формы 019.00
14. В разделе "Общая информация" формы указываются следующие данные:
1) в строке 1 формы указывается тип формы:
при представлении новых данных впервые за отчетный период отмечается ячейка "основной";
если сведения представляются по запросу уполномоченного органа для исправления ранее представленных сведений, то сведения представляются с исправленной информацией в качестве основных сведений и отмечается ячейка "исправленный" (запрос уполномоченного органа направляется посредством информационной системы);
если сведения представляются для изменения ранее представленных сведений, то сведения представляются с измененной информацией в качестве основных сведений и отмечается ячейка "измененный", при этом вместе с измененной формой также представляется ранее представленная форма с отмеченной ячейкой "аннулированный";
финансовые организации, которые не имеют сведений для представления, отмечают ячейку "отсутствуют счета для отчета" и заполняют только раздел "Общая информация";
2) в строке 2 формы указывается регистрационный номер предыдущего отчета (строка заполняется при представлении измененных сведений для идентификации предыдущих сведений, подлежащих аннулированию);
3) в строке 3 формы указывается отчетный период (год), за который представляются сведения (указывается арабскими цифрами).
15. В разделе "Информация о финансовой организации" формы указываются следующие данные:
1) в строке 4 формы указывается бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) финансовой организации, представляющей отчет;
2) в строке 5 формы указывается наименование финансовой организации, представляющей сведения, в соответствии с учредительными и иными документами;
3) в строке 6 формы указывается код категории лица, представляющего отчет*;
4) в строке 7 формы указывается адрес места нахождения (почтовый адрес) финансовой организации, если почтовая служба финансовой организации не доставляет почту по адресу улицы, и финансовая организация имеет почтовый индекс, то указывается номер почтового индекса вместо адреса улицы;

2. Егер бір және сол шот иесінде бірнеше есеп беретін шоттар болған кезде әрбір осындай шот бойынша жеке жол толтырылады.
3. Бір және сол шот бойынша бірнеше иесі болса, әрбір осындай шот иесі бойынша жеке жол толтырылады.
4. Ел кодын көрсеткен кезде Халықаралық стандарттау ұйымының ISO 3166-1 Альфа 2 стандартына сәйкес келетін код қолданылады.
5. Валюта кодын көрсеткен кезде Халықаралық стандарттау ұйымының ISO 4217 стандартына сәйкес келетін код қолданылады.
2-тарау. 019.00 нысанды толтыру тәртібі
14. Нысанның "Жалпы ақпарат" деген бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 1-жолда нысанның түрі көрсетіледі:
есепті кезеңде алғаш рет жаңа деректерді ұсынған кезде "негізгі" ұяшық белгіленеді;
егер мәлімет уәкілетті органның бұрын ұсынылған мәліметті түзету үшін сұрау салуы бойынша берілсе, онда мәлімет түзетілген ақпаратпен бірге негізгі мәлімет ретінде ұсынылады және "түзетілген" ұяшыққа белгі қойылады (уәкілетті органның сұрау салуы ақпараттық жүйе арқылы жіберіледі);
егер мәлімет бұрын ұсынылған мәліметті өзгерту үшін ұсынылса, онда мәлімет өзгертілген ақпаратпен бірге негізгі мәлімет ретінде ұсынылады және "өзгертілген" ұяшыққа белгі қойылады, бұл ретте өзгертілген нысанмен бірге "жойылған" ұяшыққа белгі қойып, бұрын ұсынылған нысанды ұсынады;
Ұсыну үшін мәліметтері жоқ қаржы ұйымдары "есеп үшін шоты жоқ" ұяшығын белгілейді және "Жалпы ақпарат" бөлімі ғана толтырылады;
2) нысанның 2-жолында алдыңғы есептің тіркеу нөмірі көрсетіледі (жол жойылуға жататын алдыңғы ақпаратты сәйкестендіру үшін түзетілген мәліметті беру кезінде толтырылады);
3) нысанның 3-жолында мәлімет ұсынылатын есепті кезең (жыл) көрсетіледі (араб цифрымен көрсетіледі).
15. Нысанның "Қаржы ұйымы туралы ақпарат" деген бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) нысанның 4-жолында есепті ұсынатын қаржы ұйымының бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) көрсетіледі;
2) нысанның 5-жолында құрылтай және өзге де құжаттарға сәйкес мәліметті ұсынатын қаржы ұйымының атауы көрсетіледі;
3) нысанның 6-жолында есепті ұсынатын тұлғаның санат коды көрсетіледі*;
4) нысанның 7-жолында қаржы ұйымының орналасқан жерінің мекенжайы (пошта мекенжайы) көрсетіледі, егер есеп беретін қаржы ұйымының пошта қызметі көше мекенжайы бойынша поштаны жеткізбесе және есеп беретін қаржы ұйымының пошта индексі болса, онда көше мекенжайының орнына пошта индексінің нөмірі көрсетіледі;

5) в строке 8 формы указывается глобальный идентификационный номер посредника − идентификационный номер, присваиваемый финансовым организациям, прошедшим регистрацию на официальном интернет-ресурсе Федерального Налогового Управления США и представляющим сведения (далее – GIIN);
6) в строке 9 формы указывается идентификационный номер налогоплательщика США (далее – TIN);
7) в строке 10 формы указывается БИН спонсируемой организации или посредника;
8) в строке 11 формы указывается наименование спонсируемой организации или посредника;
9) в строке 12 формы указывается адрес места нахождения (почтовый адрес) спонсируемой организации или посредника, если почтовая служба финансовой организации не доставляет почту по адресу улицы, и финансовая организация имеет почтовый индекс, то указывается номер почтового индекса вместо адреса улицы;
10) в строке 13 формы указывается GIIN спонсируемой организации или посредника;
11) в строке 14 формы указывается TIN спонсируемой организации или посредника.
16. В разделе "Ответственность финансовой организации" формы указываются:
в поле "Фамилия, имя, отчество должностного лица, представившего форму" формы указываются фамилия, имя, отчество лица (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (далее – Ф.И.О.), представившего сведения;
в поле "Дата подачи отчета" формы указывается дата представления сведений в уполномоченный орган.
17. Раздел "Сведения о владельце счета или бенефициаре платежей" формы заполняется для отражения представляемых в уполномоченный орган сведений о владельце счета или бенефициаре платежей:
1) в графе А формы указывается порядковый номер строки в формате 0001;
2) в графе В "Код категории владельца счета" формы указывается:
для юридических лиц (филиалы и представительства) – 1;
для физических лиц (индивидуальные предприниматели "ИП") – 2.
3) в графе С "Фамилия, имя, отчество/наименование владельца счета или бенефициара платежа" формы указывается ФИО физического лица или наименование юридического лица – владельца счета или бенефициара платежа;
4) в графе D формы указывается гражданство, если в графе В указано физическое лицо;
5) в графе Е формы указывается дата рождения в формате "ДД-ММ-ГГГГ", если в графе В указано физическое лицо, и отсутствует его идентификационный номер налогоплательщика;
6) в графе F формы указывается TIN владельца счета или бенефициара платежей;
7) в графе G формы указывается код страны, выдавшей TIN;
8) в графе H формы указывается код страны резидентства владельца счета или бенефициара платежей;

5) Нысанның 8-жолында делдалдың жаһандық сәйкестендіру нөмірі – АҚШ Федералды Салық Басқармасының ресми интернет-ресурсында тіркеуден өткен және мәліметтерді ұсынатын қаржы ұйымдарына берілетін сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – GIIN) көрсетіледі;
6) нысанның 9-жолында АҚШ салық төлеушісінің сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – TIN) көрсетіледі;
7) нысанның 10-жолында демеуші ұйымның немесе делдалдың БСН көрсетіледі;
8) нысанның 11-жолында демеуші ұйымның немесе делдалдың атауы көрсетіледі;
9) Нысанның 12-жолында демеуші ұйымның немесе делдалдың орналасқан жерінің мекенжайы (пошта мекенжайы) көрсетіледі; егер қаржы ұйымының пошта қызметі көше мекенжайы бойынша поштаны жеткізбесе және қаржы ұйымының пошта индексі болса, онда көше мекенжайының орнына пошта индексінің нөмірі көрсетіледі;
10) нысанның 13-жолында демеуші ұйымның немесе делдалдың GIIN көрсетіледі;
11) нысанның 14-жолында демеуші ұйымның немесе делдалдың TIN көрсетіледі.
16. Нысанның "Қаржы ұйымының жауаптылығы" деген бөлімінде мыналар көрсетіледі:
Нысанның "Нысанды ұсынған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты" жолында мәліметті ұсынған адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)(бұдан әрі - Т.А.Ә.) көрсетіледі;
Нысанның "Есепті ұсыну күні" жолында уәкілетті органға мәліметті ұсыну күні көрсетіледі.
17. Нысанның "Шот иесі немесе төлем бенефициары туралы мәліметтер" деген бөлімінде уәкілетті органға ұсынылатын шот иесі немесе төлем бенефициары туралы мәліметті көрсету үшін толтырылады:
1) нысанның А бағанында 0001 форматында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның "Шот иесі санатының коды" В бағанында мыналар көрсетіледі:
заңды тұлғалар (филиалдар мен өкілдіктер) үшін – 1;
жеке тұлғалар үшін ("ДК" дара кәсіпкерлер) – 2.
3) нысанның "Шот иесінің немесе төлем бенефициарының тегі, аты, әкесінің аты/атауы" С бағанында жеке тұлғаның ТАӘ немесе заңды тұлғаның – шот иесінің немесе төлем бенефициарының атауы көрсетіледі;
4) нысанның D бағанында, егер В бағанында жеке тұлға көрсетілген болса, азаматтығы көрсетіледі;
5) нысанның Е бағанында егер В бағанында жеке тұлға көрсетілсе және оның салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі болмаса "КК-АА-ЖЖЖЖ" форматында туған күні көрсетіледі,;
6) нысанның F бағанында шот иесінің немесе төлем бенефициарының TIN көрсетіледі;
7) нысанның G бағанында TIN берген елдің коды көрсетіледі;
8) нысанның H бағанында шот иесінің немесе төлем бенефициарының резидент елінің коды көрсетіледі;

9) в графе I формы указывается тип юридического лица владельца счета или бенефициара платежей. Указанная графа заполняется, если в графе В указано юридическое лицо. В зависимости от типа юридического лица заполняются следующие значения:
FATCA101 – зарубежный финансовый институт с документально подтвержденным определенным американским владельцем;
FATCA102 – пассивное зарубежное нефинансовое лицо с существенным американским владельцем;
FATCA103 – не участвующий зарубежный финансовый институт;
FATCA104 – определенное лицо США;
FATCA105 – отчитывающийся напрямую иностранный нефинансовый институт;
10) в строке J "Адрес места нахождения" формы указывается адрес владельца счета или бенефициара платежей. Под адресом понимается постоянное место жительства владельца счета или бенефициара платежей. Если у финансовой организации отсутствует такой адрес, тогда указывается почтовый адрес, используемый финансовой организацией для связи с владельцем счета или бенефициаром платежей.
18. Раздел "Сведения о бенефициарном собственнике или контролирующем лице" формы заполняется для представления сведений о владельцах пассивной иностранной нефинансовой организации, указанных в графе С Раздела "Сведения о владельце счета или бенефициаре платежей":
1) в графе K "Фамилия, имя, отчество /наименование бенефициарного собственника или контролирующего лица" формы указывается Ф.И.О. физического лица владельца счета или наименование юридического лица;
2) в графе L формы указывается гражданство, согласно кодировке "Код страны резидентства", если в графе K указано физическое лицо;
3) в графе M формы указывается дата рождения в формате "ДД-ММ-ГГГГ", если в графе K формы указано физическое лицо и отсутствует его идентификационный номер налогоплательщика;
4) в графе N формы указывается TIN бенефициарного собственника или контролирующего лица;
5) в графе O формы указывается код страны, выдавшей TIN;
6) в графе P формы указывается код страны резидентства бенефициарного собственника или контролирующего лица;
7) в графе Q "Адрес места нахождения" формы указывается адрес бенефициарного собственника или контролирующего лица. Под адресом понимается постоянное место жительства владельца счета. Если у финансовой организации отсутствует такой адрес, тогда указывается почтовый адрес, используемый финансовой организацией для связи с владельцем счета.
19. Раздел "Финансовая информация" формы заполняется для указания финансовой информации, относящейся к подотчетному счету:
1) в графе R формы указывается номер счета (номером счета является индивидуальный идентификационный код или иной идентификационный номер, позволяющий идентифицировать финансовую информацию, в целях представления сведений. Номером счета является номер кастодиального счета или депозитарного счета, код, относящийся к долгу или доле участия (если не хранится в кастодиальном счете), или идентификационный код страхового договора с выкупной стоимостью или договора аннуитета. Если финансовая организация не имеет систему нумерации, то указывается "NANUM" (not applicable – отсутствует наличие номера);

9) Нысанның I бағанында шот иесінің немесе төлем бенефициарының заңды тұлға түрі көрсетіледі. Көрсетілген баған егер В бағанында заңды тұлға көрсетілген жағдайда толтырылады. Заңды тұлғаның түріне қарай мынадай мәндер толтырылады:
FATCA101 – белгілі бір американдық иесі құжатпен растаған шетелдік қаржы институты;
FATCA102 – маңызды американдық иесі бар пассивті шетелдік қаржылық емес тұлға;
FATCA103 – қатыспайтын шетелдік қаржы институты;
FATCA104 – АҚШ-тың белгілі бір тұлғасы;
FATCA105 – тікелей есеп беретін шетелдік қаржылық емес институт;
10) Нысанның "Орналасқан жері мекенжайы" J жолында шот иесінің немесе төлем бенефициарының мекенжайы көрсетіледі. Мекенжай деп шот иесінің немесе төлем бенефициарының тұрғылықты тұратын жері түсініледі. Егер қаржы ұйымында мұндай мекенжай болмаса, шот иесімен немесе төлемдер бенефициарымен байланыс жасау үшін қаржы ұйымы пайдаланатын пошталық мекенжай көрсетіледі.
18. Нысанның "Бенефициарлық меншік иесі немесе бақылаушы тұлға туралы мәліметтер" деген бөлімінде "Шот иесі немесе төлем бенефициары туралы мәліметтер" деген бөліміннің С бағанында көрсетілген пассивті шетелдік қаржылық емес ұйымының иелері туралы мәліметтерді беру үшін толтырылады:
1) нысанның "Бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты/атауы" K бағанында шот иесі жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
2) нысанның L бағанында егер K бағанында жеке тұлға көрсетілсе, "Ел резиденттігі коды" кодтауға сәйкес азаматтығы көрсетіледі;
3) нысанның М бағанында егер нысанның К бағанында жеке тұлға көрсетілсе және оның салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі болмаса "КК-АА-ЖЖЖЖ" форматында туған күні көрсетіледі;
4) нысанның N бағанында бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның TIN көрсетіледі;
5) нысанның О бағанында TIN берген елдің коды көрсетіледі;
6) нысанның P бағанында бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның резидент елінің коды көрсетіледі;
7) нысанның "Орналасқан жерінің мекенжайы" Q бағанында бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның мекенжайы көрсетіледі. Мекенжай деп шот иесінің тұрғылықты тұратын жері түсініледі. Егер қаржы ұйымында мұндай мекенжай болмаса, қаржы ұйымы шот иесімен байланыс жасау үшін пайдаланатын пошталық мекенжайы көрсетіледі.
19. Нысанның "Қаржылық ақпарат" деген бөлімінде есеп беретін шотқа қатысты қаржылық ақпаратты көрсету үшін толтырылады:
1) Нысанның R бағанында шот нөмірі көрсетіледі (мәліметтерді беру мақсатында қаржылық ақпаратты сәйкестендіруге мүмкіндік беретін, жеке сәйкестендіру коды немесе өзге сәйкестендіру нөмірі шот нөмірі болып табылады. кастодиандық шоттың немесе депозитарлық шоттың нөмірі, борышқа немесе қатысу үлесіне жататын коды (егер кастодиандық шотта сақталмаса) немесе сатып алу құнымен сақтандыру шартының немесе аннуитет шартының сәйкестендіру коды шоттың нөмірі болып табылады. Егер қаржы ұйымының нөмірлеу жүйесі болмаса, онда NANUM (not applicable – нөмірінің болмауы) көрсетіледі);

2) в графе S формы указывается код валюты;
3) в графе T "Счет закрыт в течение года" формы проставляется отметка, если счет, указанный в разделе "Финансовая информация", закрыт или переведен полностью в течение календарного года. Если владелец счета переоформляет счет с одного вида на другой в одной и той же финансовой организации в одном календарном году, то счет не указывается как закрытый;
4) в графе U формы указывается код платежа**;
5) в графе V "Баланс" формы указывается баланс счета или стоимость по состоянию на конец календарного года или другого соответствующего отчетного периода, или, если счет был закрыт в таком периоде, на момент закрытия;
6) в графе W "Дивиденды" формы указывается общая валовая сумма дивидендов, уплаченных или начисленных на деньги, находящиеся на счете, сведения по которому подлежат представлению за календарный год;
7) в графе X "Проценты" формы указывается общая валовая сумма вознаграждений (процентов), уплаченных или начисленных на деньги, находящиеся на счете, сведения по которому подлежат представлению за календарный год;
8) в графе Y "Валовая выручка" формы указывается общая валовая выручка от продажи или выкупа владения, уплаченная или начисленная на деньги, находящиеся на счете, сведения по которому подлежат представлению за календарный год;
9) в графе Z "Другое" формы указывается совокупная валовая сумма всех доходов, уплаченных или начисленных на счет на деньги, находящиеся на счете в календарном году, за вычетом процентов, дивидендов, и общей валовой выручки, указанных в предшествующих графах X, W, Y;
10) при заполнении граф W, X, Y, Z формы указывается один или более видов дохода.
Примечание:
*FATCA 601 - участвующее финансовое учреждение, включая американский филиал участвующего финансового
учреждения, не рассматриваемый как лицо США;
FATCA 602 - зарегистрированное финансовое учреждение, признанное соблюдающим требования Соглашения;
FATCA 605 - квалифицированный посредник; товарищество, удерживающее налог; траст, удерживающий налог;
FATCA 607 - спонсирующее лицо спонсируемого финансового учреждения;
FATCA 609 - доверительный управляющий траста с оформленным доверительным управляющим;
FATCA 610 - агент по удержанию налога.
** FATCA101 - зарубежный финансовый институт с документально подтвержденными определенным американским владельцем;
FATCA102 - пассивное зарубежное нефинансовое лицо с существенными американскими владельцем;
FATCA103 - неучаствующий зарубежный финансовый институт;
FATCA104 - определенное лицо США;
FATCA105 - отчитывающийся напрямую иностранный нефинансовый институт.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан

2) нысанның S бағанында валюта коды көрсетіледі;
3) Нысанның "Бір жыл ішінде жабылған шот" T бағанында егер "Қаржылық ақпарат" бөлімінде көрсетілген шот күнтізбелік жыл ішінде жабылған немесе толық аударылған жағдайда белгі қойылады. Егер шот иесі сол күнтізбелік жыл ішінде сол қаржы мекемесінде шотты бір түрден екіншісіне қайта ресімдесе, шот жабылған деп көрсетілмейді;
4) нысанның U бағанында төлем коды** көрсетіледі;
5) Нысанның "Баланс" V бағанында күнтізбелік жылдың немесе өзге де тиісті есепті кезеңнің соңындағы, ал егер шот осындай кезеңде жабылған болса, жабу кезіндегі шоттың балансы немесе құны көрсетіледі;
6) нысанның "Дивидендтер" W бағанында күнтізбелік жыл үшін мәлімет ұсынылуы тиіс шоттағы ақшаға төленген немесе есептелген дивидендтердің жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
7) нысанның "Пайыздар" Х бағанында күнтізбелік жыл үшін мәліметтер ұсынылуы тиіс шоттағы ақшаға төленген немесе есептелген сыйақының (пайыздың) жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
8) Нысанның "Жалпы кіріс" Y бағанында күнтізбелік жыл үшін мәліметтер ұсынылуы тиіс шоттағы ақшаға төленген немесе есептелген мүлікті сатудан немесе өтеуден түскен жалпы жиынтық кіріс көрсетіледі;
9) нысанның "Басқа" Z бағанында алдыңғы X, W, Y бағандарында көрсетілген пайыздарды, дивидендтерді және жиынтық жалпы кірісті шегере отырып, күнтізбелік жыл ішінде шоттағы ақша бойынша шотқа төленген немесе есептелген барлық кірістердің жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
10) нысанның W, X, Y, Z бағандарын толтыру кезінде бір немесе одан көп кіріс түрлері көрсетіледі.
Ескертпе:
*FATCA 601 - АҚШ тұлғасы болып саналмайтын қаржы институтының қатысушысы америкалық филиалын қоса алғанда, қаржы мекемесіне қатысушы;
FATCA 602 - Келісімнің талаптарын сақтайтын деп танылған тіркелген қаржы мекемесі;
FATCA 605 - білікті делдал; салық ұстайтын серіктестік; салық ұстайтын траст;
FATCA 607 - қаржы мекемесіне демеушілік ететін демеуші тұлға;
FATCA 609 - сенімгерлік басқарушыға ресімделген трасттың сенімгерлік басқарушысы;
FATCA 610 - салық ұстайтын агент.
** FATCA101 – белгілі бір американдық иесі құжатпен растаған шетелдік қаржы институты;
FATCA102 – маңызды американдық иесі бар пассивті шетелдік қаржылық емес тұлға;
FATCA103 – қатыспайтын шетелдік қаржы институты;
FATCA104 – АҚШ-тың белгілі бір тұлғасы;
FATCA105 – тікелей есеп беретін шетелдік қаржылық емес институт.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі

от 12 ноября 2025 года
№ 699
Правила и сроки представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктами 1, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 статьи 54 и абзацем вторым подпункта 2) и подпунктом 20) пункта 2 статьи 55 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки предоставления в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (далее – подотчетные финансовые организации).

2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 699
бұйрығына 3-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 54-бабының 1, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-тармақтарына және 55-бабының 2-тармағы 2) тармақшаның екінші абзацына және 20) тармақшасына сәйкес әзірленді және Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің (бұдан әрі – есеп беретін қаржы ұйымдары) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) подотчетный счет – счет или номер договора накопительного страхования, по которому передаются финансовые сведения в соответствии с Многосторонним соглашением компетентных органов об автоматическом обмене информацией о финансовых счетах (далее – Соглашение) или с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о совершенствовании международной, налоговой дисциплины ратифицированным Законом Республики Казахстан;
2) счет – текущий и (или) сберегательный банковский счет, металлический счет, а также лицевые счета (субсчета) и внебалансовые счета для учета ценных бумаг и иного имущества;
3) форма самосертификации – заполненная и подписанная клиентом на бумажном носителе либо в электронном виде анкета, требования к которой утверждаются подотчетной организацией самостоятельно на основании Соглашения и включающая ответственность клиента за предоставленную в анкете информацию.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законами Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок и сроки представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 026.00)
3. Подотчетными финансовыми организациями представляются сведения с учетом абзаца восьмого преамбулы и статьи 6 Конвенции о взаимной административной помощи по налоговым делам, ратифицированной Законом Республики Казахстан (далее – Конвенция), с учетом Единого стандарта по обмену информацией и проведению комплексной проверки для информирования о финансовых счетах, предоставленного Организацией экономического сотрудничества и развития (далее – Единый стандарт отчетности ОЭСР) по нерезидентам, за исключением Соединенных Штатов Америки (далее – США) (далее – сведения (форма 026.00)).
4. Под сведениями понимается информация:
1) о наличии лицевых счетов для учета ценных бумаг и иных финансовых инструментов, открытых в рамках договоров, заключенных с физическими лицами-нерезидентами, юридическими лицами-нерезидентами, юридическими лицами, бенефициарными собственниками которых являются нерезиденты, а также об остатках ценных бумаг и иных финансовых инструментов на этих счетах;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) есеп беретін шот – Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қаржылық шоттар туралы ақпаратпен автоматты түрде алмасу жөніндегі құзырлы органдардың көпжақты келісіміге (бұдан әрі – Келісім) немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы халықаралық салық тәртібін жетілдіру туралы келісімге сәйкес қаржылық мәлімет берілетін шот немесе жинақтаушы сақтандыру шартының нөмірі;
2) шот – ағымдағы және (немесе) жинақ банктік шоты, металл шоты, сондай-ақ бағалы қағаздар мен өзге де мүлікті есепке алуға арналған дербес шоттар (қосалқы шоттар) және баланстан тыс шоттар;
3) өзін-өзі сертификаттау нысаны – клиент қағаз жеткізгіште немесе электронды түрде толтырылған және қол қойған, оған қойылатын талаптарды есеп беруші ұйым Келісімшарт негізінде дербес бекітетін және сауалнамада көрсетілген ақпарат үшін клиенттің жауапкершілігін қамтитын сауалнама.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері (026.00-нысан)
3. Есеп беретін қаржы ұйымдары Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Салық істері бойынша өзара әкімшілік көмек туралы конвенция (бұдан әрі – Конвенция) кіріспесінің сегізінші абзацын және 6-бабын ескере отырып, Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы ұсынған Қаржы шоттары туралы ақпараттандыру үшін ақпарат алмасу және кешенді тексеру жүргізу жөніндегі бірыңғай стандартты ескере отырып (бұдан әрі – ЭЫДҰ есептілігінің бірыңғай стандарты), Америка Құрама Штаттарын (бұдан әрі – АҚШ) қоспағанда, бейрезиденттер бойынша мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер (026.00 нысаны)) ұсынады.
4. Мәліметтер деп ақпаратты:
1) бейрезидент-жеке тұлғалармен, бейрезидент-заңды тұлғалармен, бейрезидент бенефициарлық меншік иелері болып табылатын заңды тұлғалармен жасалған шарттар шеңберінде ашылған бағалы қағаздар мен өзге де қаржы құралдарын есепке алуға арналған жеке шоттардың бар-жоғы туралы, сондай-ақ осы шоттардағы бағалы қағаздар мен өзге де қаржы құралдарының қалдықтары туралы;

5. Подотчетная финансовая организация в отношении каждого подотчетного счета предоставляет сведения в органы государственных доходов по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу (далее – сведения (форма 026.00)).
6. Представление сведений (форма 026.00) осуществляется в электронной форме посредством телекоммуникационной сети Комитета. При представлении сведений (форма 026.00) подотчетная финансовая организация получает в электронном виде подтверждение о принятии или непринятии органом государственных доходов сведений, представленных подотчетной финансовой организации (далее – Подтверждение), согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Сведения (форма 026.00) представляются ежегодно не позднее 30 июня года, следующего за отчетным годом. При этом первое представление сведений (форма 026.00) осуществляется по сведениям, относящимся к 2019 году.
8. Счет рассматривается как подотчетный счет, начиная с даты, на которую он идентифицируется как таковой в соответствии с формой самосертификации и процедурами определения, предусмотренными в Соглашении.
Остаток денег или объем средств на счете определяется по состоянию на последний день календарного года и в случае закрытия счета в отчетном периоде указывается о закрытии счета.
9. В случае необходимости внесения дополнений и (или) изменений в ранее представленные сведения (форма 026.00), подотчетные финансовые организации представляют в Комитет дополнительные сведения (форма 026.00) с отметкой исправленный.
10. В случае выявления представления сведений (форма 026.00), не соответствующих настоящим Правилам и положениям Соглашения, Комитет направляет запрос в юридический адрес подотчетной финансовой организации. Сведения (форма 026.00) по запросу Комитета подлежат представлению не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения такого запроса.
Глава 3. Порядок и сроки представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами (форма 019.00)

5. Есеп беретін қаржы ұйымы әрбір есеп берілетін есепке қатысты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерін (бұдан әрі – мәлімет (026.00-нысан)) ұсынады.
6. Мәліметтерді ұсыну (026.00-нысан) Комитеттің телекоммуникациялар желісі арқылы электрондық нысанда жүзеге асырылады. Мәліметтерді ұсыну кезінде (026.00-нысан) есеп беретін қаржы ұйымы осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес есеп беретін қаржы ұйымына ұсынған мәліметтерін мемлекеттік кірістер органының қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы электрондық растауды (бұдан әрі – Растау) алады.
7. Мәлімет (026.00-нысан) жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 маусымынан кешіктірілмей ұсынылады. Бұл ретте, мәліметті бірінші ұсыну (026.00-нысан) 2019 жылға қатысты мәлімет бойынша жүзеге асырылады.
8. Шот өзін-өзі сертификаттау нысанына және Келісімде көзделген анықтау рәсімдеріне сәйкес ол сәйкестендірілген күннен бастап есеп берілетін шот ретінде қарастырылады.
Шоттағы ақша қалдығы немесе қаражат көлемі күнтізбелік жылдың соңғы күніндегі жағдай бойынша анықталады және есепті кезеңде шот жабылған жағдайда шоттың жабылғаны туралы көрсетіледі.
9. Бұрын ұсынылған мәліметке толықтырулар және (немесе) өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда (026.00-нысан) есеп беретін қаржы ұйымдары Комитетке түзетілген деген белгімен қосымша мәліметті (026.00-нысан) ұсынады.
10. Ұсынылған мәліметтердің (026.00-нысаны) осы Қағидаларға және Келісімнің ережелеріне сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, Комитет есеп беретін қаржы ұйымының заңды мекенжайына сұрау салу жолдайды. Комитеттің сұрау салу бойынша мәлімет (026.00-нысан) осындай сұрау салуды алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей ұсынылуы тиіс.
3-тарау. Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері (019.00-нысан)

11. Подотчетными финансовыми организациями представляются сведения с учетом положении статьи 3 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о совершенствовании международной, налоговой дисциплины, ратифицированного Законом Республики Казахстан (далее – Соглашение FATCA) по резидентам США (далее – сведения (форма 019.00).
12. Подотчетными финансовыми организациями представляются сведения, указанные в пункте 4 настоящих Правил.
13. Подотчетная финансовая организация в отношении каждого подотчетного счета предоставляет сведения в органы государственных доходов по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу (далее – сведения (форма 019.00)).
14. Представление сведений (форма 019.00) осуществляется в электронной форме посредством телекоммуникационной сети Комитета. При представлении сведений подотчетная финансовая организация получает в электронном виде Подтверждение.
Датой принятия сведений (форма 019.00) в электронной форме является дата обработки Комитетом.
15. Сведения (форма 019.00) представляются ежегодно не позднее 30 июня года, следующего за отчетным годом. При этом первое представление сведений (форма 026.00) осуществляется по сведениям, относящимся к 2014 году.
16. В случае необходимости внесения дополнений и (или) изменений в ранее представленные сведения (форма 019.00), подотчетные финансовые организации представляют дополнительные сведения (форма 019.00) с отметкой исправленный.
17. В случае выявления представления сведений (форма 019.00), не соответствующих настоящим Правилам и положениям Соглашения, Комитет направляет запрос в юридический адрес подотчетной финансовой организации. Сведения (форма 019.00) по запросу Комитета подлежат представлению не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения такого запроса.
Приложение
к Правилам и срокам
представления
сведений в органы
государственных доходов
банками второго уровня,
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан и
организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций,
кастодианами, включая
управляющих инвестиционным
портфелем, центральным
депозитарием, брокерами и
(или) дилерами, обладающими
правом ведения счетов
клиентов в качестве
номинальных держателей
ценных бумаг, страховыми
организациями,
осуществляющими
деятельность по отрасли
"страхование жизни",
страховыми
(перестраховочными)
организациями, филиалами
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и страховыми брокерами
Подтверждение о принятии или непринятии органом государственных доходов сведений, представленных банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских и операций, кастодианами, включая управляющих инвестиционным портфелем, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, страховыми организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и страховыми брокерами
____________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
(ИИН/БИН)
_______________________________________________________________
Наименование финансовой, спонсирующей, посреднической организации /фамилия,
имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Код формы версия__________________________________
Вид формы ________________________________________
Наименование формы _______________________________
Период ___________________________________________
Способ приема_____________________________________
Входящий (регистрационный) номер формы: ________________
Обработка Формы
Система
Статус
Дата/Время

11. Есеп беретін қаржы ұйымдары Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы халықаралық салық тәртібін жетілдіру туралы келісімнің (бұдан әрі – FATCA келісімі) 3-бабының ережелерін ескере отырып, АҚШ резиденттері бойынша мәліметті (бұдан әрі – мәлімет) ұсынады.
12. Есеп беретін қаржы ұйымдары осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген мәліметті ұсынады.
13. Есеп беретін қаржы ұйымы әрбір есеп берілетін шотқа қатысты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерін (бұдан әрі – мәлімет (019.00-нысан)) ұсынады.
14. Мәліметті беру (019.00-нысан) Комитеттің телекоммуникациялар желісі арқылы электрондық нысанда жүзеге асырылады. Мәліметтер ұсынылғаннан кейін есеп беретін қаржы ұйымы электрондық түрде Растауды алады.
Комитеттің өңдеу күні Мәліметтерді (019.00 нысаны) электрондық нысанда қабылдау күні болып табылады.
15. Мәлімет (019.00-нысан) жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 маусымынан кешіктірілмей ұсынылады. Мәліметті бірінші ұсыну (026.00 нысаны) 2014 жылға қатысты мәлімет бойынша жүзеге асырылады.
16. Бұрын ұсынылған мәліметке толықтырулар және (немесе) өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда (019.00-нысан) есеп беретін қаржы ұйымдары түзетілген деген белгімен қосымша мәліметті (019.00-нысан) ұсынады.
17. Ұсынылған мәліметтің (019.00-нысаны) осы Қағидаларға және Келісімнің ережелеріне сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, Комитет есеп беретін қаржы ұйымының заңды мекенжайына сұрау салу жолдайды. Комитеттің сұрау салуы бойынша мәлімет (019.00-нысан) осындай сұрау салуды алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей ұсынылуы тиіс.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктерінің
филиалдары мен банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың,
бағалы қағаздарды номиналды
ұстаушылар ретінде клиенттердің
шоттарын жүргізу құқығына
ие инвестициялық портфельді
басқаратындарды қоса алғанда,
кастодиандардың, орталық
депозитарийдің, брокерлердің
және (немесе) дилерлердің, қызметін
"өмірді сақтандыру" саласы
бойынша жүзеге асыратын сақтандыру
ұйымдарының, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және сақтандыру
брокерлерінің мемлекеттік
кірістер органдарына мәліметтерді
ұсыну қағидалары мен
мерзімдеріне қосымша
Мемлекеттік кірістер органының екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие инвестициялық портфельді басқаратындарды қоса алғанда, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) дилерлердің, қызметін "өмірді сақтандыру" саласы бойынша жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және сақтандыру брокерлерінің ұсынған мәліметтерді қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы растауы
_______________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_______________________________________________________________
Қаржы, демеушілік немесе делдал ұйымның атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Нысан нұсқасының коды ______________________________________
Нысан түрі ______________________________________
Нысанның атауы ______________________________________
Кезең ___________________________________________
Қабылдау әдісі ______________________________________________________
Нысанның кіріс (тіркеу) нөмірі: ________________
Нысанды өңдеу
Жүйе
Мәртебесі
Күні/Уақыты

Ошибки при приеме cведений (форма 026.00) и сведений (форма 019.00)
Подпись прикладного сервера
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 699
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения, представляемые коллекторскими агентствами, банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по договорам, содержащим условия перехода права (требования)
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения, представляемые коллекторскими агентствами, банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по договорам, содержащим условия перехода права (требования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КОЛЛ-1
Периодичность: один раз в квартал.
Отчетный период: __ квартал ____ год (ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за кварталом).
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: коллекторские агентства, банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за кварталом.
(ИИН/БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.

Мәліметті (026.00 нысаны) және мәліметті (019.00 нысаны) қабылдау кезіндегі қателер
Қолданбалы серверінің қолы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 699
бұйрығына 4-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
Әкімшілік нысанның атауы: Коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқа әріптік-цифрлық көрінісі): КОЛЛ-1
Кезеңділігі: тоқсанына бір рет.
Есепті кезең: __ тоқсан ___ жыл (тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: коллекторлық агенттіктер, екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізді жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей.
(ЖСН/БСН)
(деректерді жеке тұлғалар ұсынған жағдайда, және агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
_________________________________________________________________
(наименование коллекторского агентства, банка второго уровня, филиала банка-
нерезидента Республики Казахстан, организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций)
__________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер коллекторского агентства, банка второго уровня,
филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
Сведения, представляемые коллекторскими агентствами, банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по договорам, содержащим условия перехода права (требования)
Наименование коллекторского агентства
БИН* коллекторского агентства
Наименование кредитора, уступившего право требования коллекторскому агентству
БИН* кредитора (банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, микрофинансовые организаций), уступившего право требования коллекторскому агентству
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Ф.И.О.***/ Наименование заемщика (должника)
БИН*/ИИН** заемщика (должника)
№ договора займа
Дата заключения договора займа
Дата окончания договора займа
№ договора и дата заключения договора, содержащего условия перехода права (требования)
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы (тенге)
Стоимость приобретения права требования
Приобретенная задолженность коллекторским агентством
Погашено задолженности c нарастающем итогом с момента приобретения
Погашено задолженности за отчетный налоговый период
Всего
основной долг
вознаграждение
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
12
13
14
15
16
17
18
Примечание:
* БИН – бизнес-идентификационный номер;
** ИИН – индивидуальный-идентификационный номер;
*** Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).

20___ жылғы "___" ________ бастап 20___ жылғы "____" ________ дейінгі кезеңге
________________________________________________________________
(коллекторлық агенттіктің, екінші деңгейдегі банктің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкінің филиалының, банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымның атауы)
______________________________________________________________________ (коллекторлық агенттіктің, екінші деңгейдегі банктің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкінің филиалының, банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтер
Коллекторлық агенттіктің атауы
Коллекторлық агенттіктің БСН*
Коллекторлық агенттікке талап ету құқығын берген кредитордың атауы
Коллекторлық агенттікке талап ету құқығын берген кредитордың (екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, микроқаржы ұйымдары) БСН*
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Қарыз алушының (борышкердің) Т.А.Ә. ***/атауы
Қарыз алушының (борышкердің) БСН*/ЖСН**
Қарыз шартының нөмірі
Қарыз шартының жасалған күні
Қарыз шартының аяқталу күні
Құқықтарды (талаптарды) беру талаптарын қамтитын шарттың нөмірі және шартты жасау күні
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы (теңге)
Талап ету құқығын сатып алу құны
Коллекторлық агенттіктің сатып алған берешегі
Сатып алу сәтінен бастап өсу қорытындысымен өтелген берешек
Есепті салық кезеңінде өтелген берешек
Барлығы
негізгі қарыз
сыйақы
айыппұл, өсімпұл және басқа түріндегі өзге де есептеулер
12
13
14
15
16
17
18
Ескертпе:
* БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
** ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
*** Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе).

Графы 17 и 18 – не заполняются банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций.
Наименование _________________
_______________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон _________________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________________
Исполнитель___________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ___________________________________________
Приложение к форме
"Сведения, представляемые
коллекторскими агентствами,
банками второго уровня,
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан и
организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций по
договорам, содержащим условия
перехода права (требования)"
Пояснение по заполнению сведений, представляемых коллекторскими агентствами, банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по договорам, содержащим условия перехода права (требования)
Глава 1. Общие положения
1. Форма "Сведения, представляемые коллекторскими агентствами, банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по договорам, содержащим условия перехода права (требования)" (далее – форма) предназначена для сбора Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) с коллекторских агентств, банков второго уровня, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций сведений по договорам, содержащим условия перехода права (требования).
Глава 2. Порядок заполнения формы
2. В форме указываются следующие данные:
1) в графе 2 указывается наименование коллекторского агентства;
2) в графе 3 указывается БИН коллекторского агентства;
3) в графе 4 указывается наименование кредитора, уступившего право требования коллекторскому агентству;
4) в графе 5 указывается БИН кредитора (банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, микрофинансовые организаций), уступившего право требования коллекторскому агентству;

17 және 18-бағанды екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар толтырмайды.
Атауы _________________
_______________________________
Мекен-жайы_______________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы
______________________________________________________________
Орындаушы___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын (жеке меншік субъектілері болып табылатын адамдарды
қоспағанда кәсіпкерлік) ___________________________________________
"Коллекторлық агенттіктердің,
екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктерінің
филиалдары мен банк
операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың құқықтың (талаптың)
өтуі талаптарын қамтитын шарттар
бойынша ұсынатын мәліметтер"
нысанына қосымша
Коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтерді толтыру бойынша түсініктеме
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтер" нысаны (бұдан әрі-нысан) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) коллекторлық агенттіктердің, екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың құқықтың (талаптың) өтуі талаптарын қамтитын шарттар бойынша ұсынатын мәліметтер жинауға арналған.
2 тарау. Нысанды толтыру тәртібі
2. Нысанда мынадай деректер көрсетіледі:
1) 2-бағанда коллекторлық агенттіктің атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда коллекторлық агенттіктің БСН көрсетіледі;
3) 4-бағанда талап ету құқығын коллекторлық агенттікке берген кредитордың атауы көрсетіледі;
4) 5-бағанда коллекторлық агенттікке талап ету құқығын берген кредитордың (екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, микроқаржы ұйымдары) БСН көрсетіледі;

5) в графе 6 указывается Ф.И.О./ наименование заемщика (должника);
6) в графе 7 указывается БИН/ИИН заемщика (должника);
7) в графе 8 указывается № договора займа;
8) в графе 9 указывается дата заключения договора займа;
9) в графе 10 указывается дата окончания договора займа;
10) в графе 11 указывается № договора и дата заключения договора, содержащего условия перехода права (требования);
11) в графе 12 указывается стоимость приобретения права требования;
12) в графах 13 – 16 указывается сумма приобретенной задолженности коллекторским агентством;
13) в графе 17 указывается сумма погашенной задолженности c нарастающем итогом с момента приобретения;
14) в графе 18 указывается сумма погашенной задолженности за отчетный налоговый период.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года
№ 699
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16564).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 291 "Об утверждении форм сведений по договорам, содержащим условия перехода права (требования)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16575).
3. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 1429 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, управляющих инвестиционным портфелем, а также страховыми организациями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19803).
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2021 года № 344 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 1429 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, управляющих инвестиционным портфелем, а также страховыми организациями"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22554).

5) 6-бағанда қарыз алушының (борышкердің) Т. А. Ә./ атауы көрсетіледі;
6) 7-бағанда қарыз алушының (борышкердің) БСН/ЖСН көрсетіледі;
7) 8-бағанда қарыз шартының № көрсетіледі;
8) 9-бағанда қарыз шартын жасасу күні көрсетіледі;
9) 10-бағанда қарыз шартының аяқталған күні көрсетіледі;
10)11-бағанда Шарттың № және құқықтың (талаптың) ауысу талаптарын қамтитын шартты жасасу күні көрсетіледі;
11) 12-бағанда талап ету құқығын сатып алу құны көрсетіледі;
12) 13-16 – бағандарда коллекторлық агенттік сатып алған берешек сомасы көрсетіледі;
13) 17-бағанда сатып алу сәтінен бастап өспелі қорытындымен өтелген берешек сомасы көрсетіледі;
14) 18-бағанда есепті салық кезеңі үшін өтелген берешек сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 699
бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 171 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16564 болып тіркелді).
2. "Құқықтың (талап етудің) өту жағдайларын қамтитын шарттар бойынша мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 291 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16575 болып тіркелді).
3. "Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиандардың, орталық депозитарийлердің, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығы бар брокерлердің және (немесе) дилерлердің, инвестициялық портфельді басқарушылардың, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 1429 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19803 болып тіркелді).
4. "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 1429 "Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиандардың, орталық депозитарийлердің, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығы бар брокерлердің және (немесе) дилерлердің, инвестициялық портфельді басқарушылардың, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 15 сәуірдегі № 344 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22554 болып тіркелді).

5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2021 года № 434 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 291 "Об утверждении форм сведений по договорам, содержащим условия перехода права (требования)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22739).
6. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 июня 2022 года № 575 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28439).
7. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 715 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 291 "Об утверждении форм сведений по договорам, содержащим условия перехода права (требования)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32928).

5. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 291 "Құқықтың (талап етудің) өту жағдайларын қамтитын шарттар бойынша мәліметтер нысандарын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 6 мамырдағы № 434 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22739 болып тіркелді).
6. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 171 "Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 10 маусымдағы № 575 бүйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28439 болып тіркелді).
7. "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 715 "Құқықтың (талап етудің) өту жағдайларын қамтитын шарттар бойынша мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы №291 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 832 болып тіркелді).