Об утверждении формы сведений, представляемых в орган государственных доходов лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 632. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2025 года № 37243
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 8 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму сведений, представляемых в орган государственных доходов лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 221 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов под № 16491);
2) приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 18 декабря 2019 года № 1387 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 221 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов"" (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов под № 19775).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан

Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік кірістер органына ұсынатын мәліметтер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 632 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 қазанда № 37243 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабының 8-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік кірістер органына ұсынатын мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 221 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізімінде № 16491 болып тіркелген);
2) ""Мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 221 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 1387 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілер тізімінде № 19775 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан күннен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі

от 28 октября 2025 года № 632
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения, представляемые в орган государственных доходов лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами
Представляется: в органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения, представляемые в орган государственных доходов лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СД1.
Периодичность: по запросу органа государственных доходов.
Отчетный период: "___" ________20 ___г.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: лица, осуществлявшие пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер:
________________________________________________________________.
Метод сбора: в электронном виде и (или) бумажный.
Основание: по запросу органа государственных доходов _______________
от "____"___________20__ года №_____
Наименование налогоплательщика (налогового агента) ________________
_______________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный/бизнес идентификационный номер
_______________________________________________________________
Сведения по доставленным товарам налогоплательщику, осуществляющему электронную торговлю товарами за период с "___" ______ 20__ года по "___" ______ 20__ года
Наименование поставщика
Индивидуальный идентификационный или бизнес-идентификационный номер поставщика
Резидентство поставщика
Номер договора
Дата договора
Наименование товара
1
2
3
4
5
6
7
Всего стоимости:
продолжение таблицы
Единица измерения
Количество
Код валюты
Стоимость товара (тенге)
Общая сумма товара (тенге)
Стоимость услуги (тенге)
Дата доставки
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сведения по доставленным товарам от налогоплательщика, осуществляющего электронную торговлю товарами за период с "___" ______ 20__ года по "___" ______ 20__ года
Номер договора заключенного между лицом, осущестувляющим доставку товара и продавцом
Дата договора заключенного между лицом, осущестувляющим доставку товара и продавцом
Индивидуальный идентификационный номер покупателя
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) покупателя
Дата доставки
Количество
15
16
17
18
19
20
Всего количества:
продолжение таблицы
Сведения об оплате за выполненные работы, оказанные услуги за период "___" ______ 20__ года по "___" ______ 20__ года
Вид платежного документа
Дата платежного документа
Номер платежного документа
Сумма
Примечание
21
22
23
24
25
Всего сумма:
продолжение таблицы
Дополнительные сведения (погашение взаимных требований, товарообменные и иные безденежные операции, бартер, безвозмездная передача) за период с "___" ______ 20__ года по "___" ______ 20__ года
Наименование операций
Содержание
Номер доку мента
Дата доку мента
Сумма операции
Отражено в бухгалтерском учете (Да/Нет)
Отражено в налоговой отчетности (Да/Нет)
Отражено в декларации по налогу на добавленную стоимость (период)
26
27
28
29
30
31
32
33
Всего:
продолжение таблицы
Сведения по задолженности между получателем и поставщиком (кредиторская и дебиторская) за период с "___" ______ 20__ года по "___" ______ 20__ года
Дата на начало налогового периода:
Сумма задолженности на начало налогового периода
Дата на конец налогового периода:
Сумма задолженности на конец налогового периода
34
35
36
37
Всего суммы задолженности:
Примечание: Пояснение по заполнению формы сведений, представляемых в орган государственных доходов лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами приведено в приложении к указанной форме.
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства).
Приложение к форме,
сведений, представляемых
в орган государственных
доходов лицами,
осуществляющими пересылку,
перевозку, доставку товаров
при электронной торговле товарами
Пояснение к заполнению формы "Сведения, представляемые в орган государственных доходов лицами,
осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами"
В строке наименование налогоплательщика (налогового агента) указывается полное налогоплательщика (налогового агента).
В строке индивидуальный идентификационный/ бизнес-идентификационный номер указывается индивидуальный идентификационный/бизнес-идентификационный номер.
Сведения по доставленным товарам налогоплательщику, осуществляющему электронную торговлю товарами:
в графе 1 формы указывается порядковый номер;
в графе 2 формы указывается наименование поставщика;
в графе 3 формы указывается индивидуальный идентификационный или бизнес-идентификационный номер поставщика;
в графе 4 формы указывается резидентство поставщика;
в графе 5 формы указывается номер договора;
в графе 6 формы указывается дата договора;
в графе 7 формы указывается наименование товара в соответствии с национальной справочной информации Республики Казахстан (НСИ);
в графе 8 формы указывается единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета (МКЕИ);
в графе 9 формы указывается количество;

2025 жылғы 28 қазандағы № 632
Бұйрыққа қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік кірістер органына ұсынатын мәліметтер
Ұсынылады: мемлекеттік кірістер органына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.kgd.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік кірістер органына ұсынатын мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі ТМ1.
Кезеңділігі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша.
Есепті кезең: 20 ___жылғы "___" ________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: сұрау салуды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі: __________________.
Жинау әдісі: электронды түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.
Негіздеме: мемлекеттік кірістер органының 20__ жылғы "____" ___________ №_____ сұрауы бойынша
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы ______________________________
________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі __________________
________________________________________________________________________
Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушіге жеткізілген тауарлар бойынша мәліметтер
20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы "____" ________ кезең үшін
Жеткізушінің атауы
Жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жеткізушінің резиденттігі
Шарт нөмірі
Шарт күні
Тауардың атауы
1
2
3
4
5
6
7
Барлық құны :
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Саны
Валюта коды
Тауар құны (теңге)
Тауардың жалпы құны (теңге)
Қызмет құны (теңге)
Жеткізу күні
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушіге жеткізілген тауарлар бойынша мәліметтер
20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы "____" ________ кезең үшін
Тауарды жеткізуді жүзеге асыратын тұлға мен сатушы арасында жасалған шарттың нөмірі
Тауарды жеткізуді жүзеге асыратын тұлға мен сатушы арасында жасалған шарттың күні
Сатып алушының жеке сәйкестендіру нөмірі
Сатып алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Жеткі зу күні
Саны
15
16
17
18
19
20
Барлық саны:
кестенің жалғасы
Орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін төлем туралы мәліметтер
20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы "____" ________ кезең үшін
Төлем құжатының түрі
Төлем құжатының күні
Төлем құжатының нөмірі
Сомасы
Ескертпе
21
22
23
24
25
Барлық сомасы:
кестенің жалғасы
Қосымша мәліметтер (өзара талаптарды өтеу, тауар алмасу және өзге де ақшасыз операция, бартер, өтеусіз беру)
20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы "____" ________ кезең үшін
Операция ның атауы
Мазмұ ны
Құжат нөмірі
Құжат күні
Операция сома сы
Бухгалтерлік есепке алуда көрсетілді (Иә/Жоқ)
Салықтық есептілікте көрсетілді (Иә/Жоқ)
Қосылған құн салығы бойынша декларация да көрсетілді (кезең)
26
27
28
29
30
31
32
33
Барлығы:
кестенің жалғасы
Алушы мен жеткізуші арасындағы берешек бойынша мәліметтер (кредиторлық және дебиторлық)
20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы "____" ________ кезең үшін
Салықтық кезең басындағы күн
Салықтық кезең басындағы берешек сомасы
Салықтық кезең соңындағы күн
Салықтық кезең соңындағы берешек сомасы
34
35
36
37
Берешек сомасының барлығы:
Ескертпе: Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік кірістер органына ұсынатын мәліметтер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы __________________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындушы ______________________________________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Тауарлардың электрондық
саудасы кезінде тауарларды
жөнелтуді, тасымалдауды,
жеткізуді жүзеге асыратын
тұлғалардың мемлекеттік
кірістер органына ұсынатын
мәліметтер нысанына қосымша
"Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік кірістер органына ұсынатын мәліметтер" нысанын толтыруға түсіндірме
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы жолында салық төлеушінің (салық агентінің) атауы көрсетіледі.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі жолында жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушіге жеткізілген тауарлар бойынша мәліметтер:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында жеткізушінің атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында жеткізушінің резиденттігі көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында шарттың нөмірі көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында шарттың күні көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында Қазақстан Республикасының ұлттық анықтамалық ақпараттарына (ҰАА) сәйкес тауардың атауы көрсетілед;
нысанның 8-бағанында өлшем бірліктер мен шоттың мемлекетаралық жіктеушіне (ӨБМЖ) сәйкес өлшем бірлігі көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында саны көрсетіледі;

в графе 10 формы указывается код валюты в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
в графе 11 формы указывается стоимость товара;
в графе 12 формы указывается общая сумма товара;
в графе 13 формы указывается стоимость услуги (тенге);
в графе 14 формы указывается дата доставки.
Сведения по доставленным товарам от налогоплательщика, осуществляющего электронную торговлю товарами:
в графе 15 формы указывается номер договора заключенного между лицом, осуществляющим доставку товара и продавцом;
в графе 16 формы указывается дата договора заключенного между лицом, осуществляющим доставку товара и продавцом;
в графе 17 формы указывается индивидуальный идентификационный номер покупателя;
в графе 18 формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) покупателя;
в графе 19 формы указывается дата доставки;
в графе 20 формы указывается количество.
Сведения об оплате за выполненные работы, оказанные услуги:
в графе 21 формы указывается вид платежного документа;
в графе 22 формы указывается дата платежного документа;
в графе 23 формы указывается номер платежного документа;
в графе 24 формы указывается сумма;
в графе 25 формы указывается примечание;
в графе 26 формы указывается наименование операций;
в графе 27 формы указывается содержание;
в графе 28 формы указывается номер документа;
в графе 29 формы указывается дата документа;
в графе 30 формы указывается сумма операции;
в графе 31 формы указывается отражено в бухгалтерском учете (да/нет);
в графе 32 формы указывается отражено в налоговой отчетности (да/нет);
в графе 33 формы указывается отражено в декларации по налогу на добавленную стоимость (период).
Сведения по задолженности между получателем и поставщиком (кредиторская и дебиторская):
в графе 34 формы указывается дата на начало налогового периода;
в графе 35 формы указывается сумма задолженности на начало налогового периода;
в графе 36 формы указывается дата на конец налогового периода;
в графе 37 формы указывается сумма задолженности на конец налогового периода.

нысанның 10-бағанында "валюталар мен қорларды ұсынуға арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуші cәйкес валюта коды көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында тауардың құны (теңгемен) көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында тауардың жалпы құны (теңгемен) көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында қызмет құны (теңгемен) көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында жеткізу күні көрсетіледі.
Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушіге жеткізілген тауарлар бойынша мәліметтер:
нысанның 15-бағанында тауарды жеткізуді жүзеге асыратын тұлға мен сатушы арасында жасалған шарттың нөмірі көрсетіледі;
нысанның 16-бағанында тауарды жеткізуші мен сатушы арасында жасалған шарттың шарттың күні көрсетіледі;
нысанның 17-бағанында сатып алушының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 18-бағанында сатып алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
нысанның 19-бағанында жеткізу күні көрсетіледі;
нысанның 20-бағанында саны көрсетіледі.
Орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін төлем туралы мәліметтер:
нысанның 21-бағанында төлем құжатының түрі көрсетіледі;
нысанның 22-бағанында төлем құжатының күні көрсетіледі;
нысанның 23-бағанында төлем құжатының нөмірі көрсетіледі;
нысанның 24-бағанында сомасы көрсетіледі;
нысанның 25-бағанында ескертпе көрсетіледі;
нысанның 26-бағанында операциялардың атауы көрсетіледі;
нысанның 27-бағанында мазмұны көрсетіледі;
нысанның 28-бағанында құжаттың нөмірі көрсетіледі;
нысанның 29-бағанында құжаттың күні көрсетіледі;
нысанның 30-бағанында операция сомасы көрсетіледі;
нысанның 31-бағанында бухгалтерлік есепке алуда көрсетілген көрсетіледі (иә/жоқ);
нысанның 32-бағанында салықтық есептілікте көрсетілген көрсетіледі (иә/жоқ);
нысанның 33-бағанында қосылған құн салығы бойынша декларацияда көрсетілген (кезеңі) көрсетіледі.
Алушы мен жеткізуші арасындағы берешек бойынша мәліметтер (кредиторлық және дебиторлық):
нысанның 34-бағанында салықтық кезең басындағы күн көрсетіледі;
нысанның 35-бағанында салықтық кезең басындағы берешек сомасы көрсетіледі;
нысанның 36-бағанында салықтық кезең соңындағы күн көрсетіледі;
нысанның 37-бағанында салықтық кезең соңындағы берешек сомасы көрсетіледі.