О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 7 июня 2024 года № 212 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области жилищных отношений"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 22 октября 2025 года № 447. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2025 года № 37195
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 7 июня 2024 года № 212 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области жилищных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34477) следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных в области жилищных отношений:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных в области жилищных отношений "Сводная информация по освоению средств для осуществления субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных в области жилищных отношений "Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления субсидирования", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных в области жилищных отношений "Отчет по обеспечению арендным жильем граждан Республики Казахстан, кандасов нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму, предназначенную для сбора административных данных в области жилищных отношений "Отчет по предоставлению жилищных сертификатов" согласно приложению 4 к настоящему приказу.".
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2025 года № 447
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 212
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области жилищных отношений
"Сводная информация по освоению средств для осуществления субсидирования части
арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"
Представляется: в уполномоченный орган в сфере жилищных отношений.
Форма, предназначенная для сбора административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сводная информация по освоению средств для осуществления субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"
Индекс: ОС – 1
Периодичность: квартальная
Отчетный период: _ квартал 202_ года
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Отбасы банк"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально
до 25 (двадцать пять) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН:
п/п
Банктің атауы
/Наименование банка
Барлық көзделген субсидиялар, мың теңге
/Всего предусмотрено субсидий, тысяч тенге
оның ішінде:
/в том числе:
Барлық аударылған субсидиялар, мың теңге
/Всего перечислено субсидий, тысяч тенге
жыл басынан бастап есепті кезеңнің басына дейінгі кезеңде жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
/по действующим договорам аренды, заключенным за период с начала года к началу отчетного периода
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
/по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы /продолжение таблицы
оның ішінде:/в том числе:
Бұрын мерзімі өткен төлемдер бойынша өтелді, мың теңге
/Возмещено по ранее просроченным платежам, тысяч тенге
оның ішінде:/в том числе:
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
/по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
жеке табыс салығы
/индивидуальный подоходный налог
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
/по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
жеке табыс салығы
/индивидуальный подоходный налог
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
/по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
/по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы /продолжение таблицы
Төлеуге берілетін субсидиялардың қалдығы,
мың теңге
(3-6-11-бағандар)/
Остаток субсидий к выплатам,
тысяч тенге (графы 3-6-11)
оның ішінде:/в том числе:
Ескертпе
/примечание
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
/по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
/по договорам аренды, заключенным в отчетном квартале
14
15
16
17
Атауы /Наименование _________________________________________
Мекен жайы/Адрес ____________________________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы/
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Орындаушы/Исполнитель: __________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Орындаушының байланыс нөмірі электрондық мекен жайы/
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
_______________________________________________________________
Күні/Дата "____" ___________ 20__ жыл/год
Ескертпе: тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғын үй үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау тәртібін жүзеге
асыру үшін қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат _____________
бойынша _____________ жылғы жағдай бойынша " ___" ___________ 20___
(есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 1-ші күні)" осы нысанға қосымшада келтірілген
/Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных в сфере жилищных отношений "Сводная информация
по освоению средств для осуществления субсидирования части арендной платы
за жилище, арендованное в частном жилищном фонде с _____________
по ____________ года по состоянию на " ___" ___________ 20___ года
(1-ое число квартала, следующего за отчетным периодом)",
приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области жилищных отношений
"Сводная информация
по освоению средств
для осуществления субсидирования
части арендной платы
за жилище, арендованное
в частном жилищном фонде"
Пояснение по заполнению формы административных данных в области жилищных отношений "Сводная информация по освоению средств для осуществления субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"

"Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 7 маусымдағы № 212 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 447 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қазанда № 37195 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 7 маусымдағы № 212 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34477 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялауға арналған қаражаттың игерілуі туралы жиынтық ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қабылданған міндеттемелер және субсидияларды жүзеге асыру бойынша қаражаттың болжамды қалдығы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын, қандастарды республикалық бюджеттен жалға берілетін тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі есеп" тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Тұрғын үй сертификаттарын беру жөніндегі есеп" тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2025 жылғы 22 қазандағы
№ 447 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 212 бұйрығына
1-қосымша
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялауға арналған қаражаттың игерілуі туралы жиынтық ақпарат" тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны https://www.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған:
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялауға арналған қаражаттың игерілуі туралы жиынтық ақпарат"
Индексі: ҚИ - 1
Мерзімділігі:тоқсан сайын
Есепті кезең: __тоқсан 202__жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: "Отбасы банк" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бес) күніне дейін
БСН:
п/п
Банктің атауы
/Наименование банка
Барлық көзделген субсидиялар, мың теңге/
Всего предусмотрено
субсидий, тысяч тенге
оның ішінде:/
в том числе:
Барлық аударылған субсидиялар, мың теңге/
Всего перечислено субсидий, тысяч тенге
жыл басынан бастап есепті кезеңнің басына дейінгі кезеңде жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша /
по действующим договорам аренды, заключенным за период с начала года к началу отчетного периода
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша/
по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы /продолжение таблицы
оның ішінде:/в том числе:
Бұрын мерзімі өткен субсидиялар бойынша өтелді,
мың теңге /Возмещено по ранее просроченным платежам, тысяч тенге
оның ішінде:/в том числе:
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша /по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
жеке табыс салығы /индивидуальный подоходный налог
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша /по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
жеке табыс салығы /индивидуальный подоходный налог
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша /по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша /по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы /продолжение таблицы
Төлеуге берілетін субсидиялардың қалдығы,
мың теңге
(3-6-11-бағандар)/Остаток субсидий к выплатам,
тысяч тенге (графы 3-6-11)
оның ішінде:/в том числе:
ескертпе /примечание
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша /
по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша /по договорам аренды, заключенным в отчетном квартале
14
15
16
17
Атауы /Наименование ___________________________________________________
Мекен жайы/Адрес _____________________________________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы /Руководитель или лицо, исполняющее
его обязанности:
___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись
Орындаушы/Исполнитель: ___________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись
Орындаушының байланыс нөмірі электрондық мекен жайы/Номер телефона,
электронный адрес исполнителя: _________________________________________
Күні/Дата "____" ___________ 20__ жыл/год
Ескертпе: тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау тәртібін жүзеге асыру үшін қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат_______ бойынша________жылғы жағдай бойынша " ___" ___________ 20___ (есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 1-ші күні)" осы нысанға қосымшада келтірілген/Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в сфере жилищных отношений "Сводная информация по освоению средств для осуществления субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде с _______ по _______ года по состоянию на " ___" ______ 20___ года (1-ое число квартала, следующего за отчетным периодом)", приведено в приложении к настоящей Форме.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Жеке тұрғын үй
қорынан жалға алынған
тұрғынжай үшін жалдау
ақысының бір бөлігін
субсидиялауға арналған
қаражаттың игерілуі туралы
жиынтық ақпарат" нысанға
қосымша
Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялауға арналған қаражаттың игерілуі туралы жиынтық ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области жилищных отношений "Сводная информация по освоению средств для осуществления субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде" (далее - Отчет).
2. Отчет заполняется Акционерным обществом "Отбасы банк" представляется в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Отчет подписывается курирующим заместителем руководителя Акционерного общество "Отбасы банк либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя структурного подразделения).
4. Форма заполняется на государственном и русском языках.
5. Форма заполняется следующим образом:
6. В графе 1 заполняется порядковый номер.
7. В графе 2 заполняется наименование банка.
8. В графе 3 заполняется сумма всех предусмотренных субсидий в тысячах тенге.
9. В графе 4 заполняется сумма предусмотренных субсидий, в том числе по действующим договорам аренды, заключенным за период с начала года к началу отчетного периода.
10. В графе 5 заполняется сумма предусмотренных субсидий в том числе по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
11. В графе 6 заполняется сумма всех перечисленных субсидий в тысячах тенге.
12. В графе 7 заполняется сумма перечисленных субсидий в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
13. В графе 8 заполняется сумма индивидуального подоходного налога из перечисленных субсидий в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
14. В графе 9 заполняется сумма перечисленных субсидий в том числе по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
15. В графе 10 заполняется сумма индивидуального подоходного налога по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
16. В графе 11 заполняется сумма возмещения по ранее просроченным платежам в тысячах тенге.
17. В графе 12 заполняется сумма возмещения по ранее просроченным платежам в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
18. В графе 13 заполняется сумма возмещения по ранее просроченным платежам в том числе по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
19. В графе 14 заполняется остаток субсидий к выплатам в тысячах тенге.
20. В графе 15 заполняется субсидий к выплатам в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.

1. Осы түсіндірме "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялауға арналған қаражаттың игерілуі туралы жиынтық ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Есеп) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есепті "Отбасы банк" акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынады.
3. Есепке "Отбасы банк" акционерлік қоғамының жетекшілік ететін орынбасары не оның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, оның міндетін атқарушы адам (құрылымдық бөлімше басшысының міндетін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан мемлекеттік тілде және орыс тілінде толтырылады.
5. Нысан мынадай түрде толтырылады:
6. 1 - бағанда реттік нөмір толтырылады.
7. 2 - бағанда банктің атауы толтырылады.
8. 3 - бағанда барлық көзделген субсидиялардың сомасы мың теңгемен толтырылады.
9. 4 - бағанда көзделген субсидиялар сомасы оның ішінде жыл басынан бастап есепті кезеңнің басына жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша толтырылады.
10. 5 - бағанда көзделген субсидиялар сомасы оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша толтырылады.
11. 6 - бағанда аударылған барлық субсидиялардың сомасы мың теңгемен толтырылады.
12. 7 - бағанда аударылған субсидиялар сомасы, оның ішінде есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша толтырылады.
13. 8 - бағанда аударылған субсидиялардан, оның ішінде есепті кезеңнің басына жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша жеке табыс салығының сомасы толтырылады.
14. 9 - бағанда аударылған субсидиялар сомасы оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша толтырылады.
15. 10 - бағанда есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша жеке табыс салығының сомасы толтырылады.
16. 11 - бағанда бұрын мерзімі өткен субсидиялар бойынша өтеу сомасы мың теңгемен толтырылады.
17. 12 - бағанда бұрын мерзімі өткен субсидиялар бойынша, оның ішінде есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша өтеу сомасы толтырылады.
18. 13 - бағанда бұрын мерзімі өткен субсидиялар бойынша оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша өтеу сомасы толтырылады;
19. 14 - бағанда төлеуге төленетін субсидиялардың қалдығы мың теңгемен толтырылады.
20. 15 - бағанда төлеуге төленетін субсидиялардың қалдығы, оның ішінде есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша толтырылады.

21. В графе 16 заполняется остаток субсидий к выплатам в том числе по договорам аренды, заключенным в отчетном квартале.
22. В графе 17 заполняется примечание, при наличии.
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2025 года № 447
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 212
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области жилищных отношений "Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления субсидирования"
Представляется: в уполномоченный орган в сфере жилищных отношений.
Форма, предназначенная для сбора административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления субсидирования"
Индекс: ОПО - 1
Периодичность: квартальная
Отчетный период: _ квартал 202_ года
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Отбасы банк"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально
до 25 (двадцать пять) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН:
Кезең басындағы қалдық (мың теңге)/Остаток на начало периода (тысяч тенге)
Ағымдағы жылы түскен қаражат (мың теңге)/Поступило средств на текущий год (тысяч тенге)
Аударылды (мың теңге)/Перечислено (тысяч тенге))
Кезең соңындағы қалдық (мың теңге)/Остаток на конец периода (тысяч тенге)
Жүзеге асырылған субсидияларды есепке алмағанда, барлық кезең үшін субсидиялар бойынша қабылданған міндеттемелердің қалдығы (мың теңге)/Остаток принятых обязательств по субсидированию за весь период без учета осуществленных субсидий (тысяч тенге)
Субсидияларды жүзеге асыруға арналған қаражаттың болжамды қалдығы
(5-6 бағандар) (мың теңге)/Прогнозный остаток средств для осуществления субсидирования
(графа 5-6) (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Атауы /Наименование ________________________________________
Мекен жайы/Адрес ___________________________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы/
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Орындаушы/Исполнитель: _________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Орындаушының байланыс нөмірі электрондық мекен жайы/
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
____________________________________________________________
Күні/Дата "____" ___________ 20__ жыл/год
Ескертпе: тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Қабылданған міндеттемелер
бойынша есеп және субсидияларды жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды
қалдығы" _____________ бойынша_____________жылғы жағдай бойынша
" ___" ___________ 20___ (есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 1-ші күні)"
осы нысанға қосымшада келтірілген/
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных в сфере жилищных отношений "Отчет по принятым
обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления субсидирования"
за период с _____________ по ____________ года по состоянию
на " ___" ___________ 20___ года (1-ое число квартала, следующего за отчетным
периодом)", приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области жилищных отношений
"Отчет по принятым
обязательствам и прогнозному
остатку средств
для осуществления субсидирования"
Пояснение по заполнению формы административных данных в области жилищных отношений "Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления субсидирования"

21. 16 - бағанда төлеуге төленетін субсидиялардың қалдығы, оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша толтырылады.
22. 17 - бағанда ескертпе бар болса толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2025 жылғы 22 қазандағы
№ 447 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 212 бұйрығына
2-қосымша
"Қабылданған міндеттемелер бойынша есеп және субсидияларды жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы" тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны https://www.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған:
"Қабылданған міндеттемелер бойынша есеп және төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы"
Индексі: БҚБЕ- 1
Мерзімділігі:тоқсан сайын
Есепті кезең: __тоқсан 202__жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: "Отбасы банк" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бес) күніне дейін
БСН:
Кезең басындағы қалдық (мың теңге)/Остаток на начало периода (тысяч тенге)
Ағымдағы жылы түскен қаражат (мың теңге)/Поступило средств на текущий год (тысяч тенге)
Аударылды (мың теңге)/Перечислено (тысяч тенге)
Кезең соңындағы қалдық (мың теңге)/Остаток на конец периода (тысяч тенге)
Жүзеге асырылған субсидияларды есепке алмағанда, барлық кезең үшін субсидиялар бойынша қабылданған міндеттемелердің қалдығы (мың теңге)/Остаток принятых обязательств по субсидированию за весь период без учета осуществленных субсидий(тысяч тенге)
Субсидияларды жүзеге асыруға арналған қаражаттың болжамды қалдығы
(5-6 бағандар) (мың теңге)/Прогнозный остаток средств для осуществления субсидирования
(графа 5-6) (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Атауы /Наименование ___________________________________________________
Мекен жайы/Адрес _____________________________________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы /Руководитель или лицо, исполняющее
его обязанности: _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись
Орындаушы/Исполнитель: _____________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись
Орындаушының байланыс нөмірі электрондық мекен жайы/Номер телефона,
электронный адрес исполнителя: __________________________________________
Күні/Дата "____" ___________ 20__ жыл/год
Ескертпе: тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Қабылданған міндеттемелер бойынша есеп және субсидияларды жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы" __________ бойынша________жылғы жағдай бойынша "__" ________ 20_ (есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 1-ші күні)" осы нысанға қосымшада келтірілген/Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в сфере жилищных отношений "Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления субсидирования" за период с _____________ по ____________ года по состоянию на " ___" ___________ 20___ года (1-ое число квартала, следующего за отчетным периодом)", приведено в приложении к настоящей Форме.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Қабылданған
міндеттемелер бойынша есеп
және субсидияларды жүзеге
асыру үшін қаражаттың
болжамды қалдығы" нысанға
қосымша
"Қабылданған міндеттемелер бойынша есеп және субсидияларды жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы" тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по обеспечению арендным жилищем граждан Республики Казахстан, кандасов нуждающихся в жилище" (далее - Отчет).
2. Отчет заполняется соответствующими управлениями местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и представляется в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Отчет подписывается курирующим заместителем акима области, города республиканского значения, столицы, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя структурного подразделения).
4. Форма заполняется на государственном и русском языках.
5. Форма заполняется следующим образом:
6. в графе 1 указывается порядковый номер;
7. в графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
8. в графе 3 указывается наименование региона;
9. в графе 4 указывается общее количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища.
10. в графе 5 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны";
11. в графе 6 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Ветераны боевых действий на территории других государств";
12. в графе 7 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Лица с инвалидностью первой и второй группы";
13. в графе 8 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью";
14. в графе 9 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения";
15. в графе 10 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Пенсионеры по возрасту";
16. в графе 11 указывается количество заключенных договоров найма жилья по механизму предоставления арендного жилища по категории "Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия";

1. Осы түсіндірме "Тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын, қандастарды республикалық бюджеттен жалға берілетін тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Есеп) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есепті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының тиісті басқармалары толтырады және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынады.
3. Есепке облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің жетекшілік ететін орынбасары не оның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, оның міндетін атқарушы адам (құрылымдық бөлімше басшысының міндетін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан мемлекеттік тілде және орыс тілінде толтырылады.
5. Нысан мынадай түрде толтырылады:
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
7. 2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі;
8. 3-бағанда аймақтың атауы көрсетіледі;
9. 4-бағанда жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша жасалған тұрғын үйді жалдау шарттарының жалпы саны көрсетіледі;
10. 5-бағанда "Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;
11. 6-бағанда "Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;
12. 7-бағанда "Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;
13. 8-бағанда "Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;
14. 9-бағанда "Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;
15. 10-бағанда "Жасы бойынша зейнеткерлер" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;
16. 11-бағанда "Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар" санаты бойынша жасалған жалға берілетін тұрғын үйді беру тетігі бойынша тұрғын үйді жалдау шарттарының саны көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по предоставлению жилищных сертификатов" (далее - Отчет).
2. Отчет заполняется соответствующими управлениями местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и представляется в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Отчет подписывается курирующим заместителем акима области, города республиканского значения, столицы, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя структурного подразделения).
4. Форма заполняется на государственном и русском языках.
5. Форма заполняется следующим образом:
6. в графе 1 указывается порядковый номер;
7. в графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов;
8. в графе 3 указывается наименование региона;
9. в графе 4 указывается общий размер и сумма жилищных сертификатов;
10. в графе 5 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны";
11. в графе 6 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Ветераны боевых действий на территории других государств";
12. в графе 7 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Лица с инвалидностью первой и второй групп";
13. в графе 8 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью";
14. в графе 9 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения";
15. в графе 10 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Пенсионеры по возрасту";
16. в графе 11 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия";
17. в графе 12 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Кандасы";
18. в графе 13 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера";

1. Осы түсіндірме "Тұрғын үй сертификаттарын беру жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Есеп) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есепті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының тиісті басқармалары толтырады және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынады.
3. Есепке облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің жетекшілік ететін орынбасары не оның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, оның міндетін атқарушы адам (құрылымдық бөлімше басшысының міндетін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан мемлекеттік тілде және орыс тілінде толтырылады.
5. Нысан мынадай түрде толтырылады:
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
7. 2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі;
8. 3-бағанда аймақтың атауы көрсетіледі;
9. 4-бағанда тұрғын үй сертификаттарының жалпы саны мен мөлшері көрсетіледі;
10. 5-бағанда "Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
11. 6-бағанда "Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
12. 7-бағанда "Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
13. 8-бағанда "Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
14. 9-бағанда "Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
15. 10-бағанда "Жасы бойынша зейнеткерлер" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
16. 11-бағанда "Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
17. 12-бағанда "Қандастар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
18. 13-бағанда "Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;

19. в графе 14 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи";
20. в графе 15 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка";
21. в графе 16 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Неполные семьи";
22. в графе 17 указывается размер и сумма жилищных сертификатов по категории "Вдовы (вдовцы)".

19. 14-бағанда ""Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
20. 15-бағанда "Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
21. 16-бағанда "Толық емес отбасы" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі;
22. 17-бағанда "Жесір әйелдер (тұл ер адамдар)" санаты бойынша тұрғын үй сертификаттарының саны мен мөлшері көрсетіледі.