О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 111 "Об утверждении Правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 578. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2025 года № 37086
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 111 "Об утверждении Правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 16387) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 10 статьи 133, пунктом 3 статьи 187 Налогового кодекса Республики Казахстан и пунктом 2 статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 133, 3 статьи 187 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее - Налоговый кодекс) и пунктом 2 статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов.";

"Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 111 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 578 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 8 қазанда № 37086 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 111 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16387 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 133-бабы 10-тармағына, 187-бабы 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 132-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар бойынша берешектің, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздың есебіне өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 133-бабы 10-тармағына, 187-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 132-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар бойынша берешектің, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздың есебіне өткізу тәртібін айқындайды.";

подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) компания – уполномоченное юридическое лицо, определенное в соответствии с подпунктом 4) статьи 3 Налогового кодекса и подпунктом 56) пункта 1 статьи 3 Кодекса;";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 578
Приложение 1
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком
и (или) третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента)
в счет налоговой задолженности,
плательщика – в счет
задолженности по таможенным
платежам, налогам,
специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам,
пеней, процентов
Форма
Акт наличия и (или) отсутствия залогового имущества и (или) ограниченного в распоряжении имущества
"____" _________ 20__ года № ________
Компания _______________________________________________________
________________________________________________________________
в лице __________________________________________________________
с одной стороны (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (далее – фамилия, имя и отчество)) и оценщик
________________________________________________________________
в лице __________________________________________________________,
действующие на основании договора от "__" ________ 20___ года № ____
с другой стороны, в присутствии должника и (или) третьего лица:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
составили (наименование и (или) фамилия, имя и отчество налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес идентификационный номер (ИИН/БИН), e-mail и банковские
реквизиты) настоящий акт наличия и (или) отсутствия залогового имущества
и (или) ограниченного в распоряжении имущества с целью реализации
необходимое подчеркнуть) имущества в соответствии с постановлением
органа государственных доходов об обращении взыскания на ограниченное
в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента),
плательщика и (или) договором о залоге имущества от "__" ____ 20__ года № __.
Перечень описанного и (или) заложенного имущества согласно акту описи и (или)
приложению к договору о залоге имущества от "__" _________ 20___года № _____:
Наименование имущества
Количество (штук)
Итого стоимость по акту описи в тенге
Фактическое наличие или отсутствие имущества да/нет
Местонахождение имущества
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Акт наличия и (или) отсутствия залогового имущества и (или) ограниченного
в распоряжении имущества составили:
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество представителя компании, подпись)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, подпись оценщика)
В присутствии должника и (или) третьего лица
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество и подпись должностного лица, налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, дата подписания)
В случаях отсутствия должника и (или) третьего лица или отказа его от подписи
составлен в присутствии представителя органа государственных доходов и понятых
(с приложением к акту копии удостоверений личности):
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, подпись понятого, дата подписания, вид и номер
документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
и адрес места жительства, № сотового телефона при его наличии)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, подпись понятого, дата подписания, вид и номер
документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
и адрес места жительства, № сотового телефона при его наличии)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество должностного лица органа государственных доходов)
подпись, дата подписания)
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 578
Приложение 2
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком
и (или) третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента)
в счет налоговой задолженности,
плательщика – в счет
задолженности по таможенным
платежам, налогам,
специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам,
пеней, процентов
Форма
Заключение об установлении рыночной стоимости залогового имущества
и (или) ограниченного в распоряжении имущества
"____" _________ 20__ года № ________
Настоящее заключение составлено _________________________________
_______________________________________________________________
(наименование, бизнес идентификационный номер, юридический адрес
уполномоченного юридического лица)
_______________________________________________________________
в соответствии с пунктом 12 Правил реализации имущества, заложенного
налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного
в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента)
в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности
по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам, пеней, процентов, в отношении имущества
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование и (или) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (далее – фамилия, имя и отчество))
налогоплательщика (налогового агента), плательщика,
_______________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный
номер (далее – ИИН/БИН),
e-mail и банковские реквизиты) согласно постановлению органа государственных
доходов _________________ об обращении взыскания на ограниченное
в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента),
плательщика от "____" _________ 20__ года № _________.
Наименование ограниченного в распоряжении имущества с указанием
его характеристик:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Рыночная стоимость ограниченного имущества: _____________________
_______________________________________________________________
тенге (в цифрах и прописью)
Основание для заключения: отчет об оценке "_" ______ 20__ года № ___
идентичного товара
однородного товара
наименование идентичного и (или) однородного имущества с описанием его
характеристик: __________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
рыночная стоимость идентичного и (или) однородного имущества: _____
_______________________________________________________________
тенге (в цифрах и прописью)
Приложение: фотографии идентичного и (или) однородного имущества (количество)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, подпись представителя уполномоченного
юридического лица)
_______________________________________________________________
Место печати (при наличии) (фамилия, имя и отчество), подпись
Руководителя (заместителя руководителя) уполномоченного юридического лица)
_______________________________________________________________
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 578
Приложение 3
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком
и (или) третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента)
в счет налоговой задолженности,
плательщика – в счет
задолженности по таможенным
платежам, налогам,
специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам,
пеней, процентов
Форма
Уведомление об отказе в реализации залогового имущества и (или) ограниченного в распоряжении имущества
"____" _________ 20__ года № _______
В соответствии с пунктом 16 Правил реализации имущества, заложенного
налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности,
плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам,
специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
______________________________________________________________________
(наименование, бизнес идентификационный номер (далее – БИН), юридический
адрес уполномоченного юридического лица)
Уведомляет ___________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
______________________________________________________________________
об отказе в реализации следующего имущества по постановлению органа
государственных доходов об _____________________________________________
______________________________________________________________________
обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество
налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) договора о залоге
имущества от "___"________20__ года № ___________, вынесенного в отношении
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование и (или) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (далее – фамилия, имя и отчество)) налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, индивидуальный идентификационный номер
или БИН))
Наименование имущества
Количество
Местонахождение имущества
Итого стоимость имущества в тенге согласно
Примечание
акту описи
заключению или отчету об оценке стоимости имущества
1
2
3
4
5
6
7
Приложение (указать):
Заключение компании об установлении рыночной стоимости залогового имущества
и (или) ограниченного в распоряжении имущества
Отчет об оценке стоимости залогового имущества и (или) ограниченного
в распоряжении имущества оценщика
Отчет об оценке стоимости залогового имущества и (или) ограниченного
в распоряжении имущества, представленный должником
Документ от "___" __________________ 20____года № _____________
(дата и номер заключения компании об установлении рыночной стоимости залогового
имущества и (или) ограниченного в распоряжении имущества или отчета об оценке
стоимости залогового имущества и (или) ограниченного в распоряжении имущества)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество и подпись сотрудника уполномоченного юридического лица)
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 578
Приложение 4
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком
и (или) третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента)
в счет налоговой задолженности,
плательщика – в счет
задолженности по таможенным
платежам, налогам,
специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам,
пеней, процентов
Форма
Заявка на участие в электронном аукционе

2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) компания – Салық кодексінің 3-бабы 4) тармақшасына және Кодекстің 3-бабы 1-тармағының 56) тармақшасына сәйкес айқындаған уәкілетті заңды тұлға;";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымша осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 578 Бұйрыққа 1-қосымша
Салық төлеуші және (немесе)
үшінші тұлға кепілге қойған
мүлікті, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген мүлкін –салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер,
салықтар бойынша берешектің,
арнайы, демпингке қарсы, өтем
баждардың, өсімпұлдардың,
пайыздың есебіне өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің бар және (немесе) жоқ екені туралы акт
20__ жылғы "__" ____ № ____ _____ жылғы "__" _______ № __________
шарт негізінде әрекет ететін _________________________________________
компаниясының атынан _____________________________________________
бірінші тараптан (тегі, аты, әкесінің аты (ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) (тегі, аты және әкесінің аты)) және ___________________________
атынан ______________________________________ бағалаушы екінші тараптан
борышкердің және (немесе) үшінші тұлғаның қатысуымен салық төлеушінің (салық
агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы мемлекеттік
кірістер
органының 20__жылғы "__" _______ қаулысына және (немесе) кепіл мүлкі туралы
шартқа сәйкес________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің атауы және (немесе)
тегі, аты және әкесінің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(БСН/ЖСН), e-mail
және банк деректемелері) мүлкін өткізу мақсатында кепіл мүліктің және (немесе)
билік етуі шектеулі мүліктің бар және (немесе) жоқ екені туралы осы (қажетінің асты
сызылсын) актіні жасады.
Тізімдеме актісіне және (немесе) 20 ___ жылғы "___" ___________ № ______________
кепіл мүлкі туралы шартқа қосымшаға сәйкес тізімделген және (немесе) кепілге салынған
мүліктің тізбесі:
Мүліктің атауы
Саны (дана)
Тізімдеме актісі бойынша құнының жиыны
Мүліктің нақты болуы немесе болмауы ия/жоқ
Мүліктің орналасқан жері
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің бар және (немесе)
жоқ екені туралы актіні:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(компания өкілінің тегі, аты және әкесінің аты, қолы)
_________________________________________________________________
(бағалаушының тегі, аты және әкесінің аты, қолы)
_________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің, лауазымды тұлғаның тегі, аты
және әкесінің аты, қолы, қол қойған күні)
борышкердің және (немесе) үшінші тұлғаның қатысуымен жасады.
Борышкер және (немесе) үшінші тұлға болмаған немесе ол қол қоюдан бас тартқан
жағдайларда, акт мемлекеттік кірістер органы өкілінің және куәгерлердің (актіге жеке
куәліктерінің көшірмелері қоса беріледі) қатысуымен жасалады:
__________________________________________________________________
(куәгердің тегі, аты және әкесінің аты, қолы, қол қойған күні, жеке басын
куәландыратын құжаттың түрі мен нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі және
тұрғылықты жерінің мекенжайы, ол бар болса ұялы телефон №)
__________________________________________________________________
(куәгердің тегі, аты және әкесінің аты, қолы, қол қойған күні, жеке басын
куәландыратын құжаттың түрі мен нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі және
тұрғылықты жерінің мекенжайы, ол бар болса ұялы телефон №)
__________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты және әкесінің аты,
қолы, қол қойған күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 578 Бұйрыққа 1-қосымша
Салық төлеуші және (немесе)
үшінші тұлға кепілге қойған
мүлікті, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген мүлкін –салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер,
салықтар бойынша берешектің,
арнайы, демпингке қарсы, өтем
баждардың, өсімпұлдардың,
пайыздың есебіне өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің нарықтық құнын белгілеу туралы қорытынды
20__ жылғы "____" _________ № ___________________
Осы қорытындыны
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі, заңды мекенжайы)
Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі
есебіне,төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар бойынша берешектің, арнайы,
демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздың есебіне өткізу
қағидалардың 12-тармағына сәйкес
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
мүлкіне қатысты
(салықтөлеушінің (салық агентінің), төлеушінің атауы және (немесе) тегі, аты,
әкесінің аты (ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (тегі, аты және
әкесінің аты), жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан
әрі – БСН/ЖСН), e-mail және банк деректемелері)
салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп
алу туралы мемлекеттік кірістер органының 20___жылғы "___" ___________ №
_________ қаулысына сәйкес жасады.
Билік етуі шектелген мүліктің сипаттамасын көрсете отырып, оның атауы:
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Билік етуі шектелген мүліктің нарықтық құны:_________________________
____________________________________________________________ теңге
(цифрмен және жазбаша түрде)
Қорытынды жасау үшін негіздеме:
20__ жылғы "____" _________ № ____________ бағалау туралы есеп
бірдей тауар
біртекті тауар
бірдей және (немесе) біртекті мүліктің сипаттамасын көрсете отырып, оның атауы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
бірдей және (немесе) біртекті мүліктің нарықтық құны:__________________
____________________________________________________теңге
(цифрмен және жазбаша түрде)
Қосымша: бірдей және (немесе) біртекті мүліктің фотосуреттері (саны)
__________________________________________
(уәкілетті заңды тұлға өкілінің тегі, аты және әкесінің аты, қолы)
__________________________________________
Мөр орны
(уәкілетті заңды тұлға басшысының (басшы
орынбасарының) тегі, аты және әкесінің аты, қолы)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 578 Бұйрыққа 1-қосымша
Салық төлеуші және (немесе)
үшінші тұлға кепілге қойған
мүлікті, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген мүлкін –салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер,
салықтар бойынша берешектің,
арнайы, демпингке қарсы, өтем
баждардың, өсімпұлдардың,
пайыздың есебіне өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кепіл мүлікті және (немесе) билік етуі шектеулі мүлікті өткізуден бас тарту туралы хабарлама
20__ жылғы "____" ________ № _______________
Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар бойынша берешектің, арнайы, демпингке
қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздың есебіне өткізу қағидалардың 16-
тармағына сәйкес
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН),
заңды мекенжайы)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты (ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (тегі, аты және әкесінің аты), жеке сәйкестендіру нөмірі немесе БСН)
қатысты шығарылған 20__жылғы "___" __________ № ____ салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы мемлекеттік кірістер органының қаулысы және (немесе) кепіл мүлкі туралы шарт бойынша мынадай мүлікті өткізуден бас тартатыны туралы хабарлайды.
Мүліктің атауы
Саны
Мүліктің орналасқан жері
Мүліктің жиынтық құны, теңгемен
Ескертпе
тізімдеме актісіне сәйкес
мүліктің құнын бағалау туралы қорытындыға немесе есепке сәйкес
1
2
3
4
5
6
7
Қосымша (көрсетілсін):
Кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің нарықтық құнын белгілеу туралы компанияның қорытындысы
Бағалаушының кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің құнын бағалау туралы есебі
Борышкер ұсынған кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің құнын бағалау туралы есебі
20____жылғы "___" __________________ № ________________ құжат
(кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі шектеулі мүліктің нарықтық құнын белгілеу
туралы компания қорытындысының немесе кепіл мүліктің және (немесе) билік етуі
шектеулі мүліктің құнын бағалау туралы есептің күні мен нөмірі)
_________________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлға қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты, қолы)
_________________________________________________ Мөр орны
(уәкілетті заңды тұлға басшысының (басшы орынбасарының)
тегі, аты және әкесінің аты, қолы)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 578 Бұйрыққа 1-қосымша
Салық төлеуші және (немесе)
үшінші тұлға кепілге қойған
мүлікті, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген мүлкін –салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер,
салықтар бойынша берешектің,
арнайы, демпингке қарсы, өтем
баждардың, өсімпұлдардың,
пайыздың есебіне өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Электрондық аукционға қатысуға өтінім

1. Рассмотрев опубликованное извещение о продаже имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет
задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам, пеней, процентов и ознакомившись с Правилами
реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом,
а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового
агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности
по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам, пеней, процентов __________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность) (далее – фамилия, имя и отчество),
для юридического лица: наименование) желает принять участие в электронном
аукционе, который состоится в ___ часа -ов) "__" __ 20__ года на веб-портале реестра.
2. Мною (нами) внесен (-о) ________ гарантийный (-х) взнос (-ов) для участия
в (количество) электронном аукционе общей суммой ____________ (_____________)
тенге на (цифрами) (прописью) расчетный счет организатора
_____________________________________________________________________
(указываются реквизиты расчетного счета)
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование имущества, по которому внесен гарантийный взнос для участия в электронном аукционе
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
3
4
5
1
2
Итого
3. Я (мы) осведомлен (-ы), что не подлежат регистрации в качестве участника:
1) физическое (юридическое) лицо, которое не соответствует особым условиям
и (или) дополнительным требованиям, указанным в извещении о проведении
электронного аукциона к покупателям имущества;
2) организатор;
3) компания.
4. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия
требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия
в электронном аукционе, в результате чего подписанный мной (нами) протокол
об итогах торгов и договор купли-продажи будут признаны недействительными.
5. В случае, если я (мы) буду (-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов,
принимаю (-ем) на себя обязательства подписать ЭЦП протокол об итогах торгов
в день проведения электронного аукциона, оплатить цену продажи в сроки,
установленные Правилами, и подписать договор купли-продажи в срок,
установленный Правилами.

1. Салық төлеушінің (салық агентінің) мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің мүлкін – кеден төлемдері, салықтар бойынша берешегі, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздың есебіне өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап және Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар бойынша берешектің, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздың есебіне өткізу қағидаларымен танысып,
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(дара кәсіпкер үшін: тегі, аты, әкесінің аты (ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) (тегі, аты және әкесінің аты)), заңды тұлға үшін: атауы)
____________________________________________________________________
тізілімнің веб-порталында 20__ жылғы "__" ___ сағат __ өткізілетін электрондық
аукционға қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) электрондық аукционға қатысу үшін _________________________
_______________________________________________________________
(есеп шоттың деректемелері көрсетіледі)
ұйымдастырушының есеп шотына жалпы сомасы ________ (___________) теңге
(цифрмен) (жазумен)_____ кепілдік жарнаны енгіздім (енгіздік). (саны)
Енгізілген кепілдік жарна(-лар) туралы мәлімет:
Р/c №
Кепілдік жарнаның мақсаты және электрондық аукционға қатысу үшін кепілдік жарна енгізілген мүліктің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1
2
Жиыны
3. Мен (біз):
1) электрондық аукцион өткізу туралы хабарламада көрсетілген мүлікті сатып алушыларға қойылатын ерекше шарттар мен (немесе) қосымша талаптарға сәйкес келмейтін жеке (заңды) тұлға;
2) ұйымдастырушы;
3) компания қатысушы ретінде тіркелуге жатпайтыны туралы хабардармын (хабардармыз).
4. Қатысушыға қойылатын талаптарға менің (біздің) сәйкес келмегенім (келмегеніміз) анықталған жағдайда, мен (біз) электрондық аукционда қатысу құқығынан айырылатыныммен (айырылатынымызбен), нәтижесінде мен (біз) қол қойған сауда-саттық қорытындылары туралы хаттама және сатып алу-сату шарты жарамсыз деп танылатынына келісемін (келісеміз).
5. Егер мен (біз) сауда-саттық жеңімпазы болып танылған жағдайда, сауда қорытындылары туралы хаттамаға аукцион өткен күні ЭЦҚ қоюға, Қағидаларда белгіленген мерзімде сату құнын төлеуге және Қағидаларда белгіленген мерзімде сатып-алу сату шартына қол қоюға міндеттенемін (міндеттенеміз).

6. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса
не возвращается и остается у компании в случаях:
1) отказа подписать ЭЦП протокол об итогах торгов;
2) отказа подписать договор купли-продажи в установленный срок;
3) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств
по договору купли-продажи;
4) обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым
к участнику;
5) нарушения срока внесения цены продажи в установленный срок.
7. Настоящая заявка вместе с протоколом об итогах торгов имеет силу договора,
действующего до заключения договора купли-продажи.
8. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для физического лица или индивидуального предпринимателя:
Фамилия, имя и отчество ______________________________________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________
Сведения о документах, удостоверяющих личность (номер и дата выдачи)
____________________________________________________________________
Адрес: ______________________________________________________________
Номер телефона (факса): ______________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК _______________________________________________________________
БИК _______________________________________________________________
Наименование банка _________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________
Для юридического лица:
Наименование _______________________________________________________
Бизнес идентификационный номер (БИН) _______________________________
Фамилия, имя и отчество руководителя _________________________________
Адрес: _____________________________________________________________
Номер телефон (факса) _______________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК _______________________________________________________________
БИК _______________________________________________________________
Наименование банка ________________________________________________
Кбе _______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество физического лица или наименование
юридического лица и фамилия, имя и отчество руководителя)
Принята веб-порталом реестра государственного имущества
"__" ____________ 20___года ____ часов ____ мин.
Аукционный номер участника _________________________________________
___________________________________________________________________
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
Кбе – код Бенефициара.

6. Мынадай:
1) сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамаға ЭЦҚ қоюдан бас тартқан;
2) белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан;
3) сатып алу-сату шарты бойынша мен (біз) міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған;
4) менің (біздің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес келмегенім (келмегеніміз) анықталған;
5) белгіленген мерзімде сату бағасын енгізу мерзімі бұзылған жағдайларда, мен (біз) енгізген кепілдік жарна сомасының қайтарылмайтынына және компанияда қалатынына келісемін (келісеміз).
7. Осы өтінімнің сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге сатып алу-сату шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарт күші бар.
8. Өзім (із) туралы мынадай мәліметтер ұсынамын (ұсынамыз):
Жеке тұлға немесе дара кәсіпкер үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты):
__________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ЖСН:_____________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәлімет (нөмірі мен берілген күні):
__________________________________________________________________
Мекенжайы:_______________________________________________________
Телефон нөмірі (факс):______________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК: ______________________________________________________________
БСК:_____________________________________________________________
Банк атауы:__________________________________________________________
Кбе:________________________________________________________________
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ______________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмір (БСН):_______________________________________
Басшысының тегі, аты және әкесінің аты: _________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): _________________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК: ________________________________________________________________
БСК:_____________________________________________________________
Банк атауы:____________________________________________________________
Кбе:____________________________________________________________
_______________________________________________________________
(қолы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы,
басшысының тегі, аты, әкесінің аты)
Мемлекеттік мүлік тізілімнің веб-порталы 20__ жылғы "__" _____ сағат минутта қабылданды.
Қатысушының аукциондық нөмірі ________________________________________
Ескерту: аббревиатураларға түсініктеме:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктің сәйкестендіру коды;
Kбе – бенефициар коды.