Об утверждении форм решений органа государственных доходов по вопросам сопоставительного контроля выписки электронных счетов-фактур
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 573. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2025 года № 37084
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с частью четвертой пункта 4 статьи 49, пунктом 1, 3 статьи 81, подпунктом 5) пункта 1 статьи 82, пунктом 3 статьи 88 и пунктом 1, 5 и 10 статьи 142 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму уведомления о подтверждении фактического совершения оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму решения о признании уведомления о подтверждении фактического совершения оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг неисполненным согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму решения о приостановлении выписки электронных счетов-фактур согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму решения об отмене приостановления выписки электронных счетов-фактур согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму извещения о совершении взаиморасчетов с налогоплательщиком, не исполнившим уведомление о подтверждении фактического совершения оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму извещения о совершении взаиморасчетов с налогоплательщиком, уведомление о подтверждении фактического совершения оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг, которое признано неисполненным согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Электрондық шот-фактураларды жазып беруді салыстырмалы бақылау мәселелері бойынша мемлекеттік кірістер органының шешімдері нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 573 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 8 қазанда № 37084 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 49-бабының 4-тармағының төртінші бөлігіне, 81-бабының 1) және 3) тармақтарына, 82-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, 88-бабының 3-тармағына, сондай-ақ 142-бабының 1), 5) және 10) тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарлама нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес электрондық шот-фактураларды жазып беруді тоқтата тұру туралы шешім нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес электрондық шот-фактураларды жазып беруді тоқтата тұрудың күшін жою туралы шешім нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарламаны орындамаған салық төлеушімен өзара есеп айырысу фактісі туралы хабарлама нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарламасы орындалмаған деп танылған салық төлеушімен өзара есеп айырысу фактісі туралы хабарлама нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 573
форма
Уведомление о подтверждении фактического совершения оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг
"___" ______________ 20___ года № ___________
_____________________________________________________________________
(наименование, код, адрес органа государственных доходов)
В соответствии с пунктом 1 статьи 142 и подпунктом 5) пункта 1 статьи 82
Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) уведомляет
Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – ФИО) или наименование, место нахождения налогоплательщика (налогового
агента), ФИО руководителя)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
о наличии операций по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг,
по которым у налогового органа имеются сомнения в фактическом их совершении,
выявленных "___" ____________ 20____ года,
по результатам сопоставительного контроля выписки электронных счетов-фактур,
проводимого органом государственных доходов в целях установления фактического
совершения оборота по реализации товаров, оказанию работ и услуг.
__________________ (период)
В соответствии с абзацем вторым пункта 2 статьи 82 Налогового кодекса Вам необходимо
исполнить настоящее уведомление в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня,
следующего за днем его вручения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 142 Налогового кодекса уведомление исполняется
налогоплательщиком в случае:
1) согласия с отсутствием факта совершения оборота по электронным счетам-фактурам,
указанным в уведомлении, путем отзыва таких электронных счетов-фактур
и представления пояснения об их отзыве;
2) несогласия с отсутствием факта совершения оборота по электронным счетам-фактурам,
указанным в уведомлении, путем представления пояснения с обоснованием, подтверждающим
фактическое совершение оборота, с обязательным приложением копий документов по операциям
(сделкам) и (или) по происхождению товаров, а также любых других документов, подтверждающих
фактическое выполнение работ, оказание услуг.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет приостановление расходных
операций по банковским счетам налогоплательщика в соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 86
Налогового кодекса и приостановление выписки электронных счетов-фактур в соответствии
с подпунктом 1) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса.
При невыполнении законных требований органа государственных доходов и их должностных лиц
в отношении Вас будут применены административные взыскания в соответствии с пунктами 1 и 2
статьи 288 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Приложение с описанием выявленных операций на _________листе (-ах).
________________________ ________________ ________________
(должность) (подпись) (ФИО руководителя или уполномоченного лица органа государственных доходов)
Место печати
Уведомление получил:
____________________________________________________________________
(ФИО налогоплательщика (налогового агента) или должностного лица налогоплательщика,
подпись, дата, печать (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства))
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_____________________________________________
(ФИО должностного лица органа государственных доходов,
подпись, дата)
ФИО или наименование
налогоплательщика:
____________________
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_______________________________________
Адрес:
____________________
____________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 573
форма
Решение о признании уведомления о подтверждении фактического совершения оборота
по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг неисполненным
"___" _________20___года №___
____________________________________________________________________
(наименование, код, адрес органа государственных доходов)

4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 573 бұйрығына 1-қосымша
нысан
Тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау жəне қызметтерді көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарлама
"___" ______________ 20___ жыл № ___________
___________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, коды, мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 142-бабы 1)
тармақшасына және 82-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына сәйкес Сізге:
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол көрсетілсе) (бұдан әрі – ТАӘ) немесе атауы,
орналасқан жері, басшысының ТАӘ)
_____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша
айналымның іс жүзінде жасалғанын анықтау мақсатында мемлекеттік кірістер органы
жүргізген электрондық шот-фактураларды жазып беруді салыстырмалы бақылау
нәтижелері бойынша __________ жылғы "___" ____________ күні анықталған салық
органының олардың іс жүзінде жасалғанына күмәні бар тауарларды өткізу,
жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі операциялардың бар
екендігі туралы хабарлайды.
__________________ (кезең)
Салық кодексінің 82-бабы 2-тармағының екінші абзацына сәйкес осы хабарламаны ол тапсырылған күннен кейінгі күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде орындау қажет.
Салық кодексінің 142-бабының 2-тармағына сәйкес салық төлеуші хабарламаны:
1) хабарламада көрсетілген электрондық шот-фактуралар бойынша айналым жасау фактісінің болмауымен келіскен жағдайда, осындай электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алу жəне оларды кері қайтарып алу туралы түсінік беру арқылы;
2) хабарламада көрсетілген электрондық шот-фактуралар бойынша айналым жасау фактісінің болмауымен келіспеген жағдайда, операциялар (мəмілелер) жəне (немесе) тауарлардың шығу тегі бойынша құжаттардың, сондай-ақ іс жүзінде жұмыстардың орындалуын, қызметтердің көрсетілуін растайтын кез келген басқа құжаттардың көшірмелерін міндетті түрде қоса бере отырып, айналымның іс жүзінде жасалғанын растайтын негіздемемен түсінік беру арқылы орындайды.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 86-бабы 2-тармағы 6) тармақшасына сәйкес салық төлеушінің банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға және Салық кодексінің 88-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес электрондық шот-фактураларды жазып беруді тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік кірістер органы мен оның лауазымды адамдарының заңды талаптарын орындамау Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 288-бабы 1 және 2-тармақтарына сәйкес әкімшілік жаза қолдануға негіз болады.
Анықталған операциялардың сипаттамасы бар қосымша ____ парақта қоса беріліп отыр.
________________________ ________________ ________________
(лауазымы) (қолы) (мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе уәкілетті
тұлғаның ТАӘ)
Мөр орны
Хабарламаны алды:
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) ТАӘ немесе салық төлеушінің лауазымды
тұлғасының ТАӘ, қолы, күні, мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды
тұлғалардан басқа))
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылды:
_____________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының ТАӘ, қолы, күні)
Салық төлеушінің ТАӘ немесе атауы:
____________________
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)
Жіберілді ______________________________________
Мекенжайы:
____________________
____________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын растайтын құжат)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 573 бұйрығына 2-қосымша
нысан
Тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешім
"___" _________20___жыл №___
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, коды, мекенжайы)

В соответствии с пунктом 5 статьи 142 Налогового кодекса Республики Казахстан
признает уведомление о подтверждении фактического совершения оборота
по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг
от "___" __________20 ___года № ________, представленное Вам
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – ФИО) или наименование, место нахождения налогоплательщика
(налогового агента), ФИО руководителя)
____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
не исполненным:
____________________________________________________________________
(указываются причины, которые послужили основанием для принятия решения
о признании уведомления о подтверждении фактического совершения оборота
по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг неисполненным)
________________________ __________________________ ________________
(должность) (подпись) (ФИО руководителя или уполномоченного лица
органа государственных доходов)
Место печати
Решение получил:
____________________________________________________________________
(ФИО налогоплательщика (налогового агента) или должностного лица
налогоплательщика, подпись, дата, печать (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства))
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 573
форма
Решение о приостановлении выписки электронных счетов-фактур
"___" _________20___года №___
____________________________________________________________________
(наименование, код, адрес органа государственных доходов)
В соответствии со статьей 88 Налогового кодекса Республики Казахстан
(далее – Налоговый кодекс), в связи с (нужное выделить):
подпунктом 1) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 3) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 4) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 5) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 6) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 7) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 8) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 9) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 10) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 11) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 12) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 13) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса
подпунктом 14) пункта 1 статьи 88 Налогового кодекса

Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 142-бабының 5-тармағына сәйкес Сізге
____________________________________________________________________
салық төлеушінің (салық агентінің) жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол көрсетілсе) (бұдан әрі – ТАӘ) немесе атауы,
орналасқан жері, басшысының ТАӘ)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
ұсынылған " " __________ 20 ж. № ________ тауарларды өткізу, жұмыстарды
орындау жəне қызметтерді көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын
растау туралы хабарлама орындалмаған деп танылады:
____________________________________________________________________
(тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша
айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарламаны орындалмаған деп
тану туралы шешім қабылдауға негіз болған себептер көрсетіледі)
________________________ ________________ ________________
(лауазымы) (қолы) (мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе уәкілетті
тұлғаның ТАӘ)
Мөр орны
Шешімді алды:
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) ТАӘ немесе салық төлеушінің лауазымды
тұлғасының ТАӘ, қолы, күні, мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды
тұлғалардан басқа))
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 573 бұйрығына 3-қосымша
нысан
Электрондық шот-фактуралар жазып беруді тоқтата тұру туралы шешім
"___" _________20___жыл №___
___________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, коды, мекенжайы)
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 88-бабына (бұдан әрі – Салық кодексі)
сәйкес, төмендегі негіз бойынша (қажетінің астын сызу):
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 1-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 2-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 3-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 4-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 5-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 6-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 7-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 8-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 9-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 10-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 11-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 12-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 13-тармақшасы
□ Салық кодексінің 88-бабының 1-тармағы 14-тармақшасы

В соответствии с пунктом 10 статьи 142 и подпунктом 2) пункта 1 статьи 81
Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) извещает Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – ФИО) или наименование, место нахождения налогоплательщика (налогового агента),
ФИО руководителя)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
о том, что Ваш контрагент
_____________________________________________________________________
(ФИО или полное наименование контрагента)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
не исполнил в установленный срок уведомление о подтверждении фактического совершения
оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг
№ _____________"___" ____________ 20____ года, что повлекло приостановление выписки
электронных счетов-фактур и приостановление расходных операций по банковским счетам
налогоплательщика. Данный факт является основанием для проведения налоговой проверки
в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 156 Налогового кодекса. Вам необходимо
рассмотреть вопрос о добровольном внесении корректировок в налоговую отчетность
посредством исключения соответствующих сумм взаиморасчетов с данным контрагентом,
в целях предотвращения назначения налоговой проверки.
Приложение с перечислением электронных счетов-фактур на _______листе (-ах).
________________________ ________________ ________________
(должность) (подпись) (ФИО руководителя или уполномоченного лица
органа государственных доходов)
Место печати
Извещение получил:
____________________________________________________________________
(ФИО налогоплательщика (налогового агента) или должностного лица налогоплательщика,
подпись, дата, печать (за исключением юридических лиц, относящихся
к субъектам частного предпринимательства))
Извещение вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________________
(ФИО должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
ФИО или наименование налогоплательщика:
______________________
Извещение отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
_______________________________________
Адрес:
______________________
______________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 573
форма
Извещение о совершении взаиморасчетов с налогоплательщиком,
уведомление о подтверждении фактического совершения оборота по реализации товаров,
выполнению работ и оказанию услуг, которое признано неисполненным
"___" ______________ 20___ года № _______
_____________________________________________________________________
(наименование, код, адрес органа государственных доходов)

Қазақстан Республикасының Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 142-бабының 10-тармағына және 81-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес
Сізге
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол көрсетілсе) (бұдан әрі – ТАӘ) немесе атауы,
орналасқан жері, басшысының ТАӘ)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Сіздің контрагентіңіз
_____________________________________________________________________
(контрагенттің ТАӘ немесе толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_______ жылғы "___" ____________ № _____________ тауарларды өткізу,
жұмыстарды орындау жəне қызметтерді көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарлама белгіленген мерзімде орындамағанын, бұл электрондық шот-фактуралар жазып беруді және салық төлеушінің банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соқтырғанын хабарлаймыз. Аталған факт Салық кодексінің 156-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес салықтық тексеру тағайындауға негіз болып табылады. Сізге осы контрагентпен өзара есеп айырысулардың тиісті сомаларын алып тастау арқылы салықтық есептілікке өз еркіңізбен түзетулер енгізу мәселесін қарастыру қажет, бұл салықтық тексеру тағайындаудың алдын алу мақсатында жасалады.
Электрондық шот-фактуралардың тізбесі бар қосымша _______ парақта.
________________________ ________________ _______________
(лауазымы) (қолы) (мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе уәкілетті
тұлғаның ТАӘ)
Мөр орны
Хабархатты алды:
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) ТАӘ немесе салық төлеушінің лауазымды
тұлғасының ТАӘ, қолы, күні, мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды
тұлғалардан басқа))
Хабархат салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылды:
_____________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының ТАӘ, қолы, күні)
Салық төлеушінің ТАӘ немесе атауы:
____________________
Хабархат салық төлеушіге (салық агентіне)
жіберілді
_______________________________________
Мекенжайы:
____________________
____________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын растайтын құжат)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 573 бұйрығына 6-қосымша
нысан
Тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау жəне қызметтерді көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы хабарламасы орындалмаған деп танылған салық төлеушімен өзара есеп айырысу жасалғаны туралы хабархат
"___" ______________ 20___ жыл № ___________
___________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, коды, мекенжайы)

В соответствии с пунктом 10 статьи 142 и подпунктом 3) пункта 1 статьи 81
Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) извещает Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – ФИО) или наименование, место нахождения налогоплательщика (налогового агента),
ФИО руководителя)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
о том, что уведомление о подтверждении фактического совершения оборота по реализации
товаров, выполнению работ и оказанию услуг № _____________"___" ____________ 20____ года,
представленное в адрес
Вашего контрагента
_____________________________________________________________________
(ФИО или полное наименование контрагента)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
признано неисполненным, в связи не подтверждением происхождения товаров,
фактического выполнения работ, оказания услуг по электронным счетам-фактурам,
указанных в вышеуказанном уведомлении, что повлекло приостановление выписки
электронных счетов-фактур. Данный факт является основанием для проведения
налоговой проверки в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 156
Налогового кодекса. Вам необходимо рассмотреть вопрос о добровольном внесении
корректировок в налоговую отчетность посредством исключения соответствующих
сумм взаиморасчетов с данным контрагентом, в целях предотвращения назначения
налоговой проверки.
Приложение с перечислением электронных счетов-фактур на _______листе (-ах).
________________________ ________________ ________________
(должность) (подпись) (ФИО руководителя или уполномоченного лица
органа государственных доходов)
Место печати
Извещение получил:
____________________________________________________________________
(ФИО налогоплательщика (налогового агента) или должностного лица налогоплательщика,
подпись, дата, печать (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства))
Извещение вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________________
(ФИО должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
ФИО или наименование налогоплательщика:
______________________
Извещение отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_______________________________________
Адрес:
______________________
______________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 573
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 142-бабының 10-тармағына және 81-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес
Сізге
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол көрсетілсе) (бұдан әрі – ТАӘ) немесе атауы,
орналасқан жері, басшысының ТАӘ)
_____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Сіздің контрагентіңіздің
____________________________________________________________________
(контрагенттің ТАӘ немесе толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
атына тауарлардың шығу тегі, жұмыстардың нақты орындалуы, қызметтердің көрсетілуі электрондық шот-фактураларда расталмағанына байланысты, тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау жəне қызметтерді көрсету бойынша айналымның іс жүзінде жасалғанын растау туралы № ____ " " _______ 20_жылғы хабарлама орындалмаған деп танылғанын, бұл электрондық шот-фактураларды жазып беруін тоқтата тұруға әкелгенін хабарлаймыз. Аталған факт Салық кодексінің 156-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес салықтық тексеру тағайындауға негіз болып табылады. Сізге осы контрагентпен өзара есеп айырысулардың тиісті сомаларын алып тастау арқылы салықтық есептілікке өз еркіңізбен түзетулер енгізу мәселесін қарастыру қажет, бұл салықтық тексеру тағайындаудың алдын алу мақсатында жасалады.
Электрондық шот-фактуралардың тізбесі бар қосымша _______ парақта.
________________________ ________________ ________________
(лауазымы) (қолы) (мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе уәкілетті
тұлғаның ТАӘ)
Мөр орны
Хабархатты алды:
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) ТАӘ немесе салық төлеушінің лауазымды
тұлғасының ТАӘ, қолы, күні, мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды
тұлғалардан басқа))
Хабархат салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылды:
_____________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының ТАӘ, қолы, күні)
Салық төлеушінің ТАӘ немесе атауы:
______________________
Хабархат салық төлеушіге (салық агентіне)
жіберілді
_______________________________________
Мекенжайы:
______________________
______________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын растайтын құжат)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 573 бұйрығына 7-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күшін жою туралы тізбе

1. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18633).
2. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2020 года № 221 "О внесении изменения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20103).
3. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 279 "Об утверждении Правил вынесения решений об ограничении выписки счетов-фактур в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и об отмене такого ограничения, а также форм таких решений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32088).
4. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 284 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32100).
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 февраля 2024 года № 116 "О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 279 "Об утверждении Правил вынесения решений об ограничении выписки счетов-фактур в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и об отмене такого ограничения, а также форм таких решений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34105).

1. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18633 болып тіркелген).
2. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2020 жылғы 3 наурыздағы № 221 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20103 болып тіркелген).
3. "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электронды нысанда шот- фактуралардың жазып берілуін шектеу және мұндай шектеуді жою туралы қағидаларын, сондай-ақ осындай шешімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 279 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32088 болып тіркелген).
4. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 284 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32100 болып тіркелген).
5. "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электронды нысанда шот-фактуралардың жазып берілуін шектеу және мұндай шектеуді жою туралы қағидаларын, сондай-ақ осындай шешімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 279 бұйрығына өзгерту енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 116 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34105 болып тіркелген).

6. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 марта 2024 года № 117 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля неисполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34104).

6. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № 117 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34104 болып тіркелген).