О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июля 2015 года № 4-4/631 "Об утверждении форм и Правил представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 354. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2025 года № 37081
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июля 2015 года № 4-4/631 "Об утверждении форм и Правил представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12107) следующие изменения:
приложения 1, 1-1 и 1-2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
в Правилах представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Производители биотоплива представляют отчеты в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива, по формам согласно приложениям 1, 1-1 и 1-2 к настоящему приказу (далее – отчеты по производству биотоплива).".
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

"Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептер ұсыну нысандары мен оларды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 4-4/631 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 6 қазандағы № 354 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 7 қазанда № 37081 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептер ұсыну нысандары мен оларды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 4-4/631 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12107 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1, 1-1 және 1-2-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Биоотын өндірушілер облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына осы бұйрыққа 1, 1-1 және 1-2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді (бұдан әрі – биоотын өндірісі бойынша есептер) ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы

от 6 октября 2025 года № 354
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об объеме реализованного сырья
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № ОРС-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал ____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители биотоплива
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе или в электронном виде
№ п/п
Вид сырья согласно коду единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Поступило сырья, тонн
Собственное выращенное пищевое сырье, использованное в производстве биотоплива
Наименование поставщика пищевого сырья, место происхождения (область, район)
Дата, номер договора по поставке пищевого сырья
Использованные остатки, тонн
Переработано сырья, тонн
Порча, утрата сырья, тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" __________ 20___ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объеме реализованного сырья" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об объеме
реализованного сырья"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объеме реализованного сырья" (индекс: форма ОРС-1, периодичность: ежеквартальная)

2025 жылғы 6 қазандағы № 354
бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ОРС-1 нысаны
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____ тоқсан ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: биоотын өндірушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште немесе электронды түрде
№ р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының кодына сәйкес шикізат түрі
Шикiзаттың келiп түскенi, тонна
Биоотын өндiрiсiнде пайдаланылған өзi өсiрген тамақ шикiзаты
Тамақ шикiзатын жеткiзушiнiң атауы, орналасқан жерi (облыс, аудан)
Тамақ шикiзатын жеткiзу шартының күнi, нөмiрi
Қолданылған қалдықта, тонна
Қайта өңделген шикiзат, тонна
Шикiзаттың бүлiнгенi, жоғалғаны, тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Бас бухгалтер_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Есепті өткізген күні 20___ жылғы "__" __________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп" осы нысанның қосымшасында келтірілген
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Өткізілген шикізат көлемі
туралы есеп"
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп" (нысанның индексі: ОРС-1 нысаны, кезеңділігі: тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объеме реализованного сырья" (далее – Форма).
2. Форма заполняется производителем биотоплива.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, а также главным бухгалтером производителя биотоплива.
4. Форма представляется производителем биотоплива в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы ежеквартально, до 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается вид сырья согласно коду единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Для пшеницы дополнительно указываются класс пшеницы, номер и дата документа по оценке соответствия в области технического регулирования на данную партию пшеницы.
8. В графе 3 указывается общий объем поступившего сырья, в тоннах.
9. В графе 4 указывается количество собственного выращенного пищевого сырья, использованного в производстве биотоплива, в случае, если предусматривается его выращивание.
10. В графе 5 указываются наименование поставщика пищевого сырья, место происхождения (область, район).
11. В графе 6 указываются дата, номер договора поставки пищевого сырья.
12. В графе 7 указываются использованные остатки, в тоннах.
13. В графе 8 указывается количество переработанного сырья, в тоннах.
14. В графе 9 указывается количество испорченного, утраченного сырья, в тоннах.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 354
Приложение 1-1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об объеме произведенного биотоплива
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № ОПБ-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал ____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители биотоплива
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе или в электронном виде
№ п/п
Персональный идентификационный номер- код биотоплива
Реализовано производителем, тонн
Порча, утрата, литров
Возврат биотоплива, литров
Всего
лицам по производству биотоплива
на компаундирование нефтепродуктов
на производство продукции химической и связанных с ней отраслей промышленности
использовано на собственные производственные нужды
на экспорт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" __________ 20___ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объеме произведенного биотоплива" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об объеме
произведенного биотоплива"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объеме произведенного биотоплива" (индекс: форма ОПБ-2, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды биоотын өндіруші толтырады.
3. Нысанға биоотын өндірушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер қол қояды.
4. Нысанды биоотын өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астаналардың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының кодына сәйкес шикізат түрі көрсетіледі. Бидай үшін бидайдың осы партиясына техникалық реттеу саласындағы сәйкестікті бағалау жөніндегі құжаттың нөмірі мен күні қосымша көрсетіледі.
8. 3-бағанда шикізаттың түсімі тоннамен көрсетіледі.
9. 4-бағанда, егер оны өсіру көзделген жағдайда, биоотын өндірісінде пайдаланылған, өздерінде өсірілген тамақ шикізатының мөлшері көрсетіледі.
10. 5-бағанда тамақ шикізатын жеткізушінің атауы, шыққан жері (облысы, ауданы) көрсетіледі.
11. 6-бағанда тамақ шикізатын жеткізу шартының күні, нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда қолданылған қалдықтар тоннамен көрсетіледі.
13. 8-бағанда өңделген шикізаттың саны тоннамен көрсетіледі.
14. 9-бағанда бүлінген, жоғалған шикізаттың саны тоннамен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 6 қазандағы № 354
бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
1-1-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ОПБ-2 нысаны
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____ тоқсан ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: биоотын өндірушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште немесе электронды түрде
№ р/с
Дербес сәйкестендіру нөмірі - биоотын коды
Өндiрушiнiң өткізгені, тонна
Бүлiнгенi, жоғалғаны, литр
Өнiмдi қайтару, литр
Барлығы
биоотын өндiретін тұлғаларға
мұнай өнiмдерiн компаундирлеуге
химия және онымен байланысты өнеркәсіп салаларының өнімдерін өндіруге
өзінің өндiрiстiк мұқтаждықтарына пайдаланылғаны
экспортқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Бас бухгалтер_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Есепті өткізген күні 20___ жылғы "__" __________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп" осы нысанның қосымшасында келтірілген
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанын толтыру жөніндегі
түсіндірме "Өндірілген биоотын
көлемі туралы есеп"
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп" (нысанның индексі: ОПБ-2 нысаны, кезеңділігі: тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объеме произведенного биотоплива" (далее – Форма).
2. Форма заполняется производителем биотоплива.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, а также главным бухгалтером производителя биотоплива.
4. Форма представляется производителем биотоплива в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы ежеквартально, до 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается персональный идентификационный номер – код биотоплива.
8. В графе 3 указывается общее количество, реализованного биотоплива (графа 3 = графа 4 + графа 5 + графа 6 + графа 7 + графа 8), в литрах.
9. В графе 4 указывается количество биотоплива, реализованного лицам по производству биотоплива, в литрах.
10. В графе 5 указывается количество биотоплива, реализованного на компаундирование нефтепродуктов, в литрах.
11. В графе 6 указывается количество биотоплива, реализованного на производство продукции химической и связанных с ней отраслей промышленности, в литрах.
12. В графе 7 указывается количество биотоплива, использованного на собственные производственные нужды, в литрах.
13. В графе 8 указывается количество биотоплива, реализованного на экспорт, в литрах.
14. В графе 9 указывается количество испорченного, утраченного биотоплива производителем, в литрах.
15. В графе 10 указывается количество возвращенного биотоплива производителю, в литрах.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 354
Приложение 1-2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № ПБП-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал ____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители биотоплива
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе или в электронном виде
№ п/п
Тип поставки
Цель поставки биотоплива
Сведения о поставщике
Объем поставленной продукции, литров
Код бюджетной классификации
Код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Номер декларации на товары
Дата декларации на товары
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Наименование ____________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер __________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" __________ 20___ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о приходе
биотоплива от других
поставщиков"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков" (индекс: форма ПБП-2, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды биоотын өндіруші толтырады.
3. Нысанға биоотын өндірушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер қол қояды.
4. Нысанды биоотын өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда дербес сәйкестендіру нөмірі-биоотын коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда өткізілген биоотынның жалпы саны (3-баған = 4-баған + 5-баған + 6-баған + 7-баған+ 8-баған) литрмен көрсетіледі.
9. 4-бағанда, биоотын өндіретін тұлғаларға өткізілген биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
10. 5-бағанда мұнай өнімдерін компаундирлеуге өткізілген биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
11. 6-бағанда химия және онымен байланысты өнеркәсіп өнімдерін өндіруге өткізілген биоотын мөлшері литрмен көрсетіледі.
12. 7-бағанда меншікті өндірістік мұқтаждарға пайдаланылған биоотын мөлшері литрмен көрсетіледі.
13. 8-бағанда экспортқа өткізілген биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
14. 9-бағанда өндіруші бүлдірген, жоғалтқан биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
15. 10-бағанда өндірушіге қайтарылған биоотынның мөлшері, литрмен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 6 қазандағы № 354
бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
1-2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ПБП-2 нысаны
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____ тоқсан ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: биоотын өндірушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште немесе электронды түрде
№ р/с
Жеткiзу түрi
Жеткiзу мақсаты
Жеткiзушi туралы мәлiмет
Жеткiзілген өнiм көлемi, литр
Бюджеттік сыныптама коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды
Тауарларға арналған декларация нөмірі
Тауарларға арналған декларация күнi
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Бас бухгалтер_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________________________
_________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Есепті өткізген күні 20___ жылғы "__" __________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп" осы нысанның қосымшасында келтірілген
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанын толтыру жөніндегі
түсіндірме "Басқа
жеткізушілерден
биоотынның келуі
туралы есеп" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп" (нысанның индексі: ПБП-2 нысаны, кезеңділігі: тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков" (далее – Форма).
2. Форма заполняется производителем биотоплива.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, а также главным бухгалтером производителя биотоплива.
4. Форма представляется производителем биотоплива в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы ежеквартально, до 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
7. В графе 2 указывается тип поставки биотоплива (импорт, поставки внутреннего рынка).
8. В графе 3 указываются цель поставки биотоплива (для переработки в другие виды биотоплива, для технических нужд, возврат ранее поставленной продукции).
9. В графе 4 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер поставщика биотоплива.
10. В графе 5 указывается наименование поставщика биотоплива.
11. В графе 6 указывается объем поставленного поставщиком в течение отчетного периода биотоплива, как импортного, так и внутреннего производства, в литрах.
12. В графе 7 указывается код бюджетной классификации.
13. В графе 8 указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Евразийского экономического союза. Графа заполняется при условии, что поставленное биотопливо является импортом.
14. В графе 9 указывается номер декларации на товары (далее – ДТ) к ввозимому биотопливу. Графа заполняется при условии, что поставленное биотопливо является импортом.
15. В графе 10 указывается дата оформления ДТ к ввозимому биотопливу. Графа заполняется при условии, что поставленное биотопливо является импортом.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды биоотын өндіруші толтырады.
3. Нысанға биоотын өндірушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер қол қояды.
4. Нысанды биоотын өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда биоотынды жеткізу түрі (импорт, ішкі нарықты жеткізу) көрсетіледі.
8. 3-бағанда биоотынды жеткізу мақсаты (биоотынның басқа түрлеріне қайта өңдеу үшін, техникалық қажеттіліктер үшін, бұрын жеткізілген өнімді қайтару) көрсетіледі.
9. 4-бағанда, биоотын жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. 5-бағанда биоотын берушінің атауы көрсетіледі.
11. 6-бағанда импорттық және ішкі өндірістің есепті кезеңі ішінде жеткізуші жеткізген биоотынның көлемі литрмен көрсетіледі.
12. 7-бағанда бюджеттік сыныптаманың коды көрсетіледі.
13. 8-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасын кесіп өткен кезде тауарға берілетін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Баған жеткізілген биоотын импорт болған жағдайда толтырылады.
14. 9-бағанда әкелінетін биоотынға тауарларға арналған декларацияның (бұдан әрі – ТД) нөмірі көрсетіледі. Баған жеткізілген биоотын импорт болған жағдайда толтырылады.
15. 10-бағанда әкелінетін биоотынға ТД ресімделген күні көрсетіледі. Баған жеткізілген биоотын импорт болған жағдайда толтырылады.