О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92 "Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 августа 2025 года № 106. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2025 года № 36746
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92 "Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23196) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Электронный информационный учетный документ 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму "Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
форму № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

"Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 25 тамыздағы № 106 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 тамызда № 36746 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23196 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5А нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 ЖС нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

форму № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить формой № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан" в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить формой "Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан" в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) в информационную систему судебных органов Республики Казахстан (далее – ИС СО РК) и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел определяет основные положения ввода ЭИУД и формирования на их основе отчетов по рассмотрению административных дел судами первой, апелляционной, кассационной инстанций и Верховным Судом Республики Казахстан (далее – отчеты).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отчеты на основании данных ЭИУД ИС СО РК формируются Комитетом, его территориальными и приравненными к ним органами (далее – территориальные органы).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Формирование отчетов осуществляется на основании следующих форм:
1) "Электронный информационный учетный документ 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции" (далее – ЭИУД 1);
2) "Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" (далее – ЭИУД 2);
3) "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" (далее – ЭИУД 3);
4) "Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан" (далее – ЭИУД 4).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5А нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес редакцияда "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 ЖС нысанымен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес редакцияда "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысанымен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және көрсетілген бұйрықпен бекітілген соттардың әкімшілік істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы есептерді қалыптастыру туралы нұсқаулықта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ҚР СО АЖ) электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – ЭАЕҚ) енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық ЭАЕҚ енгізудің және олардың негізінде бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есептерді қалыптастыруының негізгі ережелерін айқындайды (бұдан әрі – есептер).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Есептерді ҚР СО АЖ ЭАЕҚ-ның деректері негізінде Комитет, оның аумақтық және оларға теңестірілген органдары қалыптастырады (бұдан әрі – аумақтық органдар).";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есептерді қалыптастыру мынадай нысандар негізінде іске асырылады:
1) "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 1-ЭАЕҚ);
2) "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2- электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 2-ЭАЕҚ);
3) "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 3-ЭАЕҚ);
4) "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 4-ЭАЕҚ).";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ИС СО РК, производится по инициативе Судебной администрации, канцелярии судов, по письму Комитета и его территориальных органов.";
абзац третий части третьей пункта 11 изложить в следующей редакции:
"дела, по которым обжалуются действия (бездействия) акимов, акиматов и его структурных подразделений (согласно базовой структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608 "Об утверждении базовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан") отражаются в строках "Аким, аппарат акима" и "Организации, находящиеся в ведении акиматов и его ведомств".";
часть первую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"12. В реквизите 10 раздела 1 отражаются сведения об участии иностранных лиц, субъектов предпринимательства, сведения о поступивших исках от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, инвестиционных спорах и так далее.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Все категории дел учитываются в строчных показателях отчета.
В разделе 10 ЭИУД 1 отражаются сведения о динамике приостановления производства.
В реквизите 3 ЭИУД 1 отражаются основания приостановления по делу (статьи 272, 273 ГПК РК).
В реквизите 2 ЭИУД 1 отражается дата назначения после приостановления (статья 276 ГПК РК).";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. В разделе 1 ЭИУД 2 подлежат заполнению реквизиты с 1 по 10.
Реквизит 5 раздела 1 заполняется согласно значениям словарного реквизита.";
часть вторую пункта 36 изложить в следующей редакции:
"ЭИУД 3 составляется на административное дело, поступившее в Верховный Суд Республики Казахстан (далее – ВС РК) в порядке кассационной инстанции по жалобам участников административного процесса и ходатайствам прокуроров на не вступившие в законную силу судебные акты, а также по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 6 статьи 169 АППК РК, части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) на вступившие в законную силу судебные акты.";
пункты 37-45 изложить в следующей редакции:
"37. Реквизиты ЭИУД 3 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами административного дела.
38. Раздел 1 ЭИУД 3 содержит данные по виду, порядку поступления, категории производства.
Реквизиты "вид производства", "обжалуемые судебные акты", "порядок поступления", "категория" и "дополнение к категории дела" заполняются путем выбора соответствующего административному делу значения из справочника.

"7. ҚР СО АЖ-да енгізілген ЭАЕҚ-тың деректемелерін түзету Сот әкімшілігінің, соттар кеңсесінің бастамасы бойынша, Комитеттің және оның аумақтық органдарының хаты бойынша жүргізіледі.";
11-тармақтың үшінші бөлігінің үшінші азат жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"әкімдердің, әкімдіктердің және оның құрылымдық бөлімшелерінің әрекеттері (әрекетсіздігі) шағымдалатын істер (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқарудың базалық құрылымын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" №608-қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқарудың базалық құрылымына сәйкес) "Әкім, әкім аппараты" және "Әкімдіктердің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдар" деген жолда көрсетіледі.";
12-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"12. 1-бөлімнің 10-деректемесінде шетелдік тұлғалардың, кәсіпкерлік субъектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қоюлар, инвестициялық даулар туралы мәліметтер және тағы басқалары көрсетіледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Істердің барлық санаттары есептің жолдық көрсеткіштерінде есепке алынады.
1-ЭАЕҚ 10-бөлімінде іс жүргізуді тоқтата тұру серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-ЭАЕҚ 3-деректемесінде іс бойынша тоқтата тұру негіздері көрсетіледі (ҚР АПК-нің 272, 273-баптары).
1-ЭАЕҚ 2-деректемесінде тоқтата тұрудан кейінгі тағайындау күні көрсетіледі (ҚР АПК-нің 276-бабы).";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. 2-ЭАЕҚ 1-бөлімінде 1-ден 10-ға дейінгі деректемелер толтырылуы тиіс.
1-бөлімнің 5-деректемесі сөздік деректеменің мәндеріне сәйкес толтырылады.";
36 тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3-ЭАЕҚ әкімшілік процеске қатысушылардың шағымдары және прокурорлардың заңды күшіне енбеген сот актілеріне өтінішхаттары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылығы бойынша кассациялық саты тәртібімен заңды күшіне енген сот актілеріне Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына (бұдан әрі – ҚР ЖС) келіп түскен әкімшілік іске жасалады (ҚР ӘРПК 169-бабының 3, 6-бөліктері, ҚР АПК 434-бабы 3, 4-бөліктері).";
37-45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"37. 3-ЭАЕҚ деректемелері әкімшілік іс материалдарына сәйкес ҚР СО АЖ-да толтырылады.
38. 3-ЭАЕҚ 1-бөлімі іс жүргізу түрі, түсу тәртібі, санаты жөніндегі мәліметтерді қамтиды.
"Іс жүргізу түрі", "шағымдалатын сот актілері", "келіп түсу тәртібі", "санаты" және "іс санатына толықтыру" деректемелері анықтамалықтан әкімшілік іске сәйкес келетін мәнді таңдау жолымен толтырылады.

39. В разделе 2 ЭИУД 3 отражаются сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины. Сумма государственной пошлины, подлежащая к уплате, отражается в реквизите 1 ЭИУД. При наличии оснований для освобождения от уплаты государственной пошлины заполняется реквизит 2.
Сумма уплаченной государственной пошлины отражается в реквизите 3 ЭИУД 3.
При возврате государственной пошлины подлежат заполнению реквизиты 7 и 8 раздела 2 ЭИУД 3.
Сведения об определенной судом сумме судебных издержек содержатся в реквизите 12 ЭИУД 3.
40. В случае применения судом мер процессуального принуждения подлежат заполнению реквизиты раздела 3 ЭИУД 3.
41. Информация о сторонах судебного производства содержится в разделе 4 (истец/ответчик).
42. Сведения о динамике производства отражаются в разделах 5 и 7 ЭИУД 3 и подлежат заполнению по результатам рассмотрения административного дела.
43. Дата прекращения производства по жалобе (протесту) отражается в реквизите 3 раздела 5 ЭИУД 3. При возврате без рассмотрения дата и причины отражаются в реквизитах 4 и 5.
Информация по отозванным кассационным жалобам, протестам содержится в реквизитах 6 и 7 раздела 5 ЭИУД 3, при приостановлении дела заполняется реквизит 12.
Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам указывается в реквизите 13 ЭИУД 3.
44. Реквизиты раздела 7 ЭИУД 3 заполняются по результатам рассмотрения административного дела в зависимости от принятого решения.
При выявлении судом грубых нарушений, допущенных судами первой и апелляционной инстанции, заполняются реквизиты 14 и 15 ЭИУД 3. Подлежит обязательному заполнению текстовый реквизит 18 ЭИУД.
При рассмотрении дела с участием прокурора заполнению подлежит реквизит 19 ЭИУД 3.
45. Реквизиты 1-6 раздела 8 ЭИУД 3 заполняются при вынесении судом в процессе рассмотрения дела частного определения.";
пункт 46 исключить;
дополнить главой 6-1 следующего содержания:
"Глава 6-1. Особенности ввода ЭИУД 4 на административное дело, рассмотренное ВС РК
46-1. ЭИУД 4 составляется на административное дело, поступившее в ВС РК в порядке статьи 169-1 АППК РК.
46-2. Раздел 1 ЭИУД 4 содержит сведения о поступлении жалобы, протеста, ходатайства (дела), представлений, где заполнению подлежат реквизиты: номер производства в коллегии, первичное поступление, кем поданы жалобы, ходатайство (протест), обжалуемые судебные акты, язык судопроизводства, категория дела.

39. 3-ЭАЕҚ-ның 2-бөлімінде сот ұсталымдары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер көрсетіледі. Төлеуге жататын мемлекеттік баждың сомасы ЭАЕҚ-ның 1-деректемесінде көрсетіледі. Мемлекеттік бажды төлеуден босату үшін негіздер болған кезде 2-деректеме толтырылады.
Төленген мемлекеттік баж сомасы 3-ЭАЕҚ-ның 3-деректемесінде көрсетіледі.
Мемлекеттік бажды қайтару кезінде 3-ЭАЕҚ-ның 2-бөлімінің 7 және 8-деректемелері толтырылуға жатады.
Сот айқындаған сот ұсталымдарының сомасы туралы мәліметтер 3-ЭАЕҚ-ның 12-деректемесінде қамтылады.
40. Сот процестік мәжбүрлеу шараларын қолданған жағдайда 3-ЭАЕҚ-ның 3-бөлімінің деректемелері толтырылуға жатады.
41. Сот ісін жүргізу тараптары туралы ақпарат 4-бөлімде (талапкер/жауапкер) қамтылады.
42. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер 3-ЭАЕҚ-ның 5 және 7-бөлімдерінде көрсетіледі және әкімшілік істі қарау нәтижелері бойынша толтырылуға жатады.
43. Шағым (наразылық) бойынша іс жүргізудің тоқтатылған күні 3-ЭАЕҚ-ның 5-бөлімінің 3-деректемесінде көрсетіледі. Қараусыз қайтарылған кезде күні мен себептері 4 және 5-деректемелерде көрсетіледі.
Кері шақыртып алынған кассациялық шағымдар, наразылықтар бойынша ақпарат 3-ЭАЕҚ-ның 6 және 7-деректемелерінде қамтылады, істі тоқтата тұрған кезде 12-деректеме толтырылады.
Қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні 3-ЭАЕҚ-ның 13-деректемесінде көрсетіледі.
44. 3-ЭАЕҚ-ның 7-бөлімінің деректемелері қабылданған шешімге байланысты әкімшілік істі қарау нәтижелері бойынша толтырылады.
Сот бірінші және апелляциялық сатыдағы соттар жол берген өрескел бұзушылықтарды анықтаған кезде 3-ЭАЕҚ-ның 14 және 15-деректемелері толтырылады. Мәтіндік ЭАЕҚ-ның 18-деректемесі міндетті толтырылуға жатады.
Прокурордың қатысуымен істі қарау кезінде 3-ЭАЕҚ-ның 19-деректемесі толтырылуы тиіс.
45. 3-ЭАЕҚ-ның 8-бөлімінің 1-6-деректемелері істі қарау процесінде сот жеке ұйғарым шығарған кезде толтырылады.";
46-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тараумен толықтырылсын:
"6-1-тарау. ҚР ЖС қараған әкімшілік іске 4-ЭАЕҚ енгізу ерекшеліктері
46-1. 4-ЭАЕҚ ҚР ӘРПК 169-1-бабы тәртібінде ҚР ЖС-на келіп түскен әкімшілік іске жасалады.
46-2. 4-ЭАЕҚ-ның 1-бөлімінде шағымның, наразылықтың, өтінішхаттың (істің), ұсынымдардың келіп түскені туралы мәліметтер бар, онда мынадай деректемелер толтырылуға жатады: алқадағы іс жүргізу нөмірі, алғашқы келіп түсуі, шағымдарды кім бергені, өтінішхат (наразылық), шағымдалатын сот актілері, сот ісін жүргізу тілі, істің санаты.

46-3. В случае, если жалоба, ходатайство (протест), представление возвращено, то заполняется реквизит 4 раздела 6 ЭИУД 4 с указанием причины возврата в реквизите 5 раздела 6. При оставлении жалобы, ходатайства (протеста) без рассмотрения заполняется реквизит 6, при отзыве на стадии предварительного слушания реквизиты 7, 8.
46-4. В случае объединения указывается номер объединенного производства и дата объединения.
46-5. При истребовании дела в соответствии с частью 6 статьи 169 АППК РК, со статьей 438 ГПК РК указываются дата истребования (реквизит 11 раздела 6 ЭИУД 4), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 12 раздела 6 ЭИУД 4), дата поступления дела (реквизит 13 раздела 6 ЭИУД 4).
46-6. По результатам рассмотрения указывается решение (реквизит 14 раздела 6 ЭИУД 4). Если дело рассмотрено с нарушением или без нарушения сроков (реквизит 16 раздела 6 ЭИУД), то отмечается символьными значениями "Да" или "Нет".
46-7. Раздел 7 ЭИУД 4 содержит сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов), где указывается дата поступления в коллегию (реквизит 1 ЭИУД), основание к пересмотру решения (реквизит 2 ЭИУД).
46-8. В случае поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (реквизит 3 ЭИУД 4), возврата дела без рассмотрения (реквизит 4 ЭИУД 4), вынесения постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 5 ЭИУД 4), определения об отмене постановления и возобновлении кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 6 ЭИУД 4), отзыва жалобы, протеста или ходатайства (реквизит 7 ЭИУД 4), оставления без рассмотрения (реквизит 10 ЭИУД 4) указывается их дата.
46-9. Реквизиты 7 и 8 раздела 7 ЭИУД 4 заполняются, если на стадии пересмотра согласно статье 446 ГПК РК отзывается жалоба, ходатайство, представление или протест.
46-10. При объединении дел указывается номер объединенного производства (реквизит 11 ЭИУД 4).
46-11. В разделе 9 ЭИУД 4 заполняются сведения о результатах судебного заседания, где указываются результаты пересмотра судебных актов судов в кассационной инстанции.";
заголовок главы 7 "Формирование отчетов № 5, № 5А, № 5К" изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Формирование отчетов";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. В графе 34 учитываются дела, рассмотренные с участием прокурора в соответствии с частью 2 статьи 54 ГПК РК, главами 25 и 26 АППК РК.";
часть вторую пункта 53 изложить в следующей редакции:

46-3. Егер шағым, өтінішхат (наразылық), ұсыныс қайтарылған жағдайда, 4-ЭАЕҚ 6-бөлімінің 5-деректемесінде қайтару себебін көрсете отырып, 6-бөлімнің 4-деректемесі толтырылады. Шағымды, өтінішхатты (наразылықты) қараусыз қалдырған кезде 6-деректеме, алдын ала тыңдау сатысында кері шақыртып алған кезде 7, 8-деректемелер толтырылады.
46-4. Біріктірілген жағдайда біріктірілген өндірістің нөмірі және біріктіру күні көрсетіледі.
46-5. Істі талап ету кезінде ҚР ӘРПК-нің 169-бабы 6-бөлігіне, ҚР АПК-нің 438-бабына сәйкес талап ету күні (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 11-деректемесі), талап етілген істер бойынша еске салу күндері (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 12-деректемесі), істің келіп түскен күні (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 13-деректемесі) көрсетіледі.
46-6. Қарау нәтижелері бойынша шешім көрсетіледі (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 14-деректемесі). Егер іс мерзімдері бұзыла отырып немесе бұзылмай қаралса (ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 16-деректемесі), онда "Иә" немесе "Жоқ" символдық мәндерімен белгіленеді.
46-7. 4-ЭАЕҚ-ның 7-бөлімінде алқаға келіп түскен күні (ЭАЕҚ-ның 1-деректемесі), шешімді қайта қарауға негіз (ЭАЕҚ-ның 2-деректемесі) көрсетілетін іс жүргізу динамикасы (сот актілерін қайта қарау) туралы мәліметтер қамтылады.
46-8. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылық түскен (4-ЭАЕҚ-ның 3-деректемесі), істі қараусыз қайтарған (4-ЭАЕҚ-ның 4-деректемесі), наразылық немесе жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулы шығарған (4-ЭАЕҚ-ның 5-деректемесі), қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша кассациялық іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымды шығарған (4-ЭАЕҚ-ның 6-деректемесі), шағымды, наразылықты немесе өтінішхатты кері қайтарып алған (4-ЭАЕҚ-ның 7-деректемесі), қараусыз қалдырған (4-ЭАЕҚ-ның 10-деректемесі) жағдайда, олардың күні көрсетіледі.
46-9. Егер қайта қарау сатысында ҚР АПК-нің 446-бабына сәйкес шағым, өтінішхат, ұсыныс немесе наразылық кері қайтарылып алынса, 4-ЭАЕҚ-ның 7 және 8-деректемелері толтырылады.
46-10. Істерді біріктіру кезінде біріктірілген іс жүргізу нөмірі көрсетіледі (4-ЭАЕҚ-ның 11-деректемесі).
46-11. 4-ЭАЕҚ-ның 9-бөлімінде сот отырысының нәтижелері туралы мәліметтер толтырылады, онда кассациялық сатыдағы соттардың сот актілерін қайта қарау нәтижелері көрсетіледі.";
"№ 5, № 5А, № 5К есептерді қалыптастыру" 7-тарауының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7 тарау. Есептерді қалыптастыру";
52 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. 34-бағанда ҚР АПК-нің 54-бабы 2-бөлігіне, ҚР ӘРПК-нің 25 және 26-тарауларына сәйкес прокурордың қатысуымен қаралған істер ескеріледі.";
53-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"Данные категории являются единообразными для раздела 1 отчета формы № 5, разделов 1, 2 и 3 отчета формы № 5А, разделов 1, 2, 3 отчета формы № 5К, разделов 1, 2, 3 отчета формы № 5 ВС.";
пункты 65 и 66 изложить в следующей редакции:
"65. Отчет формы № 5К отражает сведения о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению административных дел и формируется на основании данных ЭИУД 3.
В разделе 1 отчета формы № 5К отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по жалобам и протестам, раздел 2 содержит сведения о результатах пересмотра административных дел, по которым вынесены решения в первой инстанции. В разделе 3 отражаются результаты пересмотра административных дел, по которым вынесены определения в первой инстанции.
66. Раздел 4 отчета содержит сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.";
дополнить пунктом 67 в следующей редакции:
"67. Раздел 5 отчета отражает результаты рассмотрения вопроса об определении подсудности.";
дополнить Главой 11 в следующей редакции:
"Глава 11. Отчет формы № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан"
68. Отчет формы № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан" отражает сведения о работе ВС РК по пересмотру административных дел в соответствии с статьей 169-1 АППК РК и формируется на основании данных ЭИУД 4. Отчет состоит из четырех разделов.
69. В разделе 1 отображается движение поступивших, возвращенных и отозванных ходатайств, раздел 2 содержит результаты по пересмотру судебных актов и состоит из 79 граф. В Разделе 3 подлежат учету результаты рассмотрения поступивших с протестами дел, в том числе дела по которым протесты отозваны (графа 4) и оставлены без рассмотрения (графа 5). Раздел 4 отражает результаты рассмотрения административных дел по кассационным жалобам и ходатайствам.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.

"Бұл санаттар № 5 нысанды есептің 1-бөлімі, № 5А нысанды есептің 1, 2 және 3-бөлімдері, № 5К нысанды есептің 1, 2, 3-бөлімдері, № 5 ЖС нысанды есептің 1, 2, 3-бөлімдері үшін бірыңғай болып табылады.";
65 және 66-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"65. № 5К нысанды есеп әкімшілік істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді және 3-ЭАЕҚ-ның деректері негізінде қалыптастырылады.
№ 5К нысанды есептің 1-бөлімінде шағымдар мен наразылықтар жөніндегі қарау үшін келіп түскен істер туралы деректер көрсетіледі, 2-бөлімде бірінші сатыда шешімдері шығарылған әкімшілік істерді қайта қарау нәтижелері туралы мәліметтер қамтылады. 3-бөлімде бірінші сатыда ұйғарымдары шығарылған әкімшілік істерді қайта қарау нәтижелері көрсетіледі.
66. Есептің 4-бөлімінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер қамтылады.";
мынадай редакциядағы 67-тармақпен толықтырылсын:
"67. Есептің 5-бөлімінде соттылықты анықтау туралы мәселені қарау нәтижелері көрсетіледі.";
мынадай редакциядағы 11 тараумен толықтырылсын:
"11 тарау. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 ЖС нысанды есебі.
68. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" №5 ЖС нысанды есебі ҚР АРПК 169-1-бабына сәйкес ҚР ЖС әкімшілік істерді қайта қарау жөніндегі жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді және 4-ЭАЕҚ-ның деректері негізінде қалыптастырылады. Есеп төрт бөлімнен тұрады.
69. 1-бөлімде келіп түскен, қайтарылған және кері шақыртылған өтінішхаттардың қозғалысы көрсетіледі, 2-бөлімде сот актілерін қайта қарау жөніндегі нәтижелер қамтылады және 79-бағаннан тұрады. 3-бөлімде наразылықтармен келіп түскен істерді, оның ішінде наразылықтары кері шақыртылған және қараусыз қалдырылған істерді қарау нәтижелері есепке алуға жатады (4-баған). 4-бөлімде кассациялық шағымдар мен өтінішхаттар бойынша әкімшілік істерді қарау нәтижелері көрсетілген.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАНО"
Судебная администрация
Республики Казахстан
Приложение № 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 25 августа 2025 года № 106
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Форма
Форма № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции"

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2025 жылғы 25 тамыздағы
№ 106 Бұйрыққа № 1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
"Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны

Раздел 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел"
Наименование
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел (исков) за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
из граф 1-3
Дело (иск) направлено по подсудности
Направлено по экстерриториальной подсудности
Рассмотрено с вынесением решения
Рассмотрено с вынесением определения

1-бөлім "Әкімшілік істердің қозғалысы және қарау нәтижелері"
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істер (талап қоюлар)
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылуына байланысты істер бойынша қайта жаңартылған іс жүргізулер
1-3-бағандардан
Іс (талап қою) соттылығы бойынша жіберілді
Эксаумақтық соттылығы бойынша жіберілді
Шешім шығарылып қаралды
Ұйғарым шығарылып қаралды
оның ішінде

Раздел 2 "Результаты рассмотрения административных дел по апелляционным жалобам и протестам"
Наименование
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период
Возобновлено апелляционных производств после отмены первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Отменено решений (определений) вышестоящим судом
Прекращено производств по жалобе (ходатайству прокурора)
Отозваны апелляционные жалобы и ходатайства прокурора
Возвращено без рассмотрения
Решение оставлено без изменения
Рассмотрено дел после отмены вышестоящей инстанцией

2-бөлім "Апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша әкімшілік істерді қарау нәтижелері"
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істердің барлығы
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңартылған апелляциялық іс жүргізулер
Жоғары тұрған сот шешімдердің (ұйғарымдардың) күші жойылды
Шағым (прокурордың өтінішхаты) бойынша тоқтатылды
Прокурордың апелляциялық шағымдары мен өтінішхаттары кері шақыртылды
Қараусыз қайтарылды
Шешім өзгеріссіз қалдырылды
Жоғары тұрған саты күшін жойғаннан кейін қаралған істер

Раздел 3 "Результаты рассмотрения дел по частным жалобам и протестам"
Наименование
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период
Возобновлено апелляционных производств после отмены первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Отменено определений вышестоящим судом
Прекращено производств по жалобе (ходатайству)
Отозвано частных жалоб и ходатайств
Возвращено без рассмотрения
Определений, оставленных без изменения
Рассмотрено дел после отмены вышестоящей инстанцией
Всего отменено определений

3-бөлім "Жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері"
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істердің барлығы
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңартылған апелляциялық іс жүргізулер
Жоғары тұрған сот ұйғарымдардың күшін жойды
Шағым (өтінішхат) бойынша іс жүргізулер тоқтатылды
Жеке шағымдар мен өтінішхаттар кері шақыртылып алынды
Қараусыз қайтарылды
Өзгеріссіз қалдырылған ұйғарымдар
Жоғары сатыда тұрған саты күшін жойғаннан кейін қаралған істер

Раздел 1. Сведения о поступлении кассационных жалоб и ходатайств прокурора
1. № дела [текст]
2. Вид производства [словарный состав]
3. Дело в электронном формате [да, нет]
4. Обжалуемые судебные акты [словарный состав]
5. Порядок поступления [словарный состав]
6. Категория дела [словарный состав]
7. Дополнение к категории дела [словарный состав]
8. Язык судопроизводства [русский, казахский]
9. Секретное дело [да, нет]
Раздел 2. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [текст]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный состав]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [текст]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [словарный состав]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [текст]
7. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [текст]
8. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
9. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [текст]
10. Принято без уплаты по искам прокурора [текст]
11. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [текст]
12. Определенная судом сумма судебных издержек [текст]
13. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 3. Меры процессуального принуждения
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Наименование участника [текст]
2. Взыскание [словарный состав]
3. К кому применена мера [словарный состав]
4. Тип участника [словарный состав]
5. Основание наложения денежного взыскания [словарный состав]
6. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
7. Сумма назначенного денежного взыскания [сумма в тенге]
8. Срок исполнения до [дата]
9. Освобожден от уплаты денежного взыскания [да, нет]
10. Сумма уменьшенного денежного взыскания [сумма в тенге]
11. Дата определения об освобождении или уменьшении денежного взыскания [дата]
12. Отсрочка, рассрочка до [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14 Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [да, нет]
15. Резолютивная часть [текст]
16. Комментарии [текст]
Раздел 4. Стороны
1. Тип [словарный состав]
2. ИИН/БИН [текст]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Наименование [текст]
Раздел 5. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1 Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата прекращения производства по жалобе (протесту) [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Причина возврата [словарный состав]

1-бөлім. Прокурордың кассациялық шағымдары мен өтінішхаттарының келіп түскені туралы мәліметтер
1. Іс № [мәтін]
2. Іс жүргізу түрі [сөздік құрамы]
3. Электрондық форматтағы іс [иә, жоқ]
4. Шағымдалған сот актілері [сөздік құрамы]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік құрамы]
6. Істің санаты [сөздік құрамы]
7. Істің санатына қосымша [сөздік құрамы]
8. Сот ісін жүргізу тілі [орысша, қазақша]
9. Құпия іс [иә, жоқ]
2-бөлім. Сот ұсталымдары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [мәтін]
2. Мемлекеттік баж төлеуден босату негіздері [сөздік құрам]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [мәтін]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [мәтін]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге шегеру [сөздік құрам]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [мәтін]
7. Бюджеттен қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [мәтін]
8. Мемлекеттік бажды қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
9. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [мәтін]
10. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [мәтін]
11. Мемлекет мүддесіне прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [мәтін]
12. Сот белгілеген сот ұсталымдарының сомасы [мәтін]
13. Төленген сот ұсталымдары [мәтін]
3-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Қатысушының Т.А.Ә./Атауы [мәтін]
2. Өндіріп алу [сөздік құрам]
3. Шара кімге қолданылды [сөздік құрам]
4. Қатысушы түрі [сөздік құрам]
5. Ақшалай өндіріп алуды салу негізі [сөздік құрам]
6. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
7. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы [сома теңгемен]
8. Дейін орындау мерзімі [күні]
9. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [иә, жоқ]
10. Азайтылған ақшалай өндіріп алу сомасы [сома теңгемен]
11. Ақшалай өндіріп алудан босату немесе азайту туралы ұйғарымның күні [күні]
12. Дейін кейінге шегеру, бөліп төлеу [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Жоғары тұрған сатыда салынған шараның күші жойылды [иә, жоқ]
15. Бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
16. Түсіндірмелер [мәтін]
4-бөлім. Тараптар
1. Түрі [сөздік құрам]
2. ЖСН/БСН [мәтін]
3. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
5-бөлім. Іс жүргізудің қозғалысы туралы мәліметтер (таныстыру)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы уақытта істі қараушы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
3. Шағым (наразылық) бойынша іс жүргізуді тоқтату күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [сөздік құрам]

6. Отозваны все кассационные жалобы, протесты [словарный состав]
7. Дата отзыва жалобы, протеста [дата]
8. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
9. Дата истребования дела [дата]
10. Даты напоминаний по истребованным делам [дата]
11. Дата поступления дела [дата]
12. Дата приостановления [дата]
13. Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
14. Отменено в вышестоящей инстанции [да, нет]
15. Дата поступления отзыва на жалобу, протест (ст.446 ГПК) [дата]
16. Объединено с делом № [текст]
17. Дата объединения [дата]
18. Является основным делом [да, нет]
19. Комментарии [текст]
Раздел 6. Судебное заседание
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Секретарь судебного заседания [текст]
4. Аудио-, видео фиксация [да, нет]
5. Аудио фиксация [да, нет]
6. Заседание отложено [да, нет]
7. Комментарии [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (рассмотрение)
1. Дата оглашения постановления [дата]
2. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный состав]
3. Результат пересмотра определения суда первой инстанции [словарный состав]
4. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный состав]
5. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный состав]
6. Вынесено новое решение по иску [словарный состав]
7. Решение по заявлению [словарный состав]
8. Решение по кассационной жалобе [словарный состав]
9. Решение по протесту [словарный состав]
10. Вынесено постановление о прекращении кассационного рассмотрения [да, нет]
11. Решение (определение), постановление судов первой, апелляционной инстанций отменено (изменено) с [словарный состав]
12. Основание к отмене или изменению решения (определения), постановления суда первой, апелляционной инстанций [словарный состав]
13. Результат рассмотрения предыдущего постановления кассационной инстанции [словарный состав]
14. Грубые нарушения судьи первой инстанции [да, нет]
15. Грубые нарушения судьи апелляционной инстанции [да, нет]
16. Письменное производство [да, нет]
17. Дело разрешилось в пользу истца [да, нет]
18. Резолютивная часть [текст]
19. Рассмотрено с участием прокурора [да, нет]
20. Рассмотрено с применением конвенций (пактов) [словарный состав]
21. Дата вынесения определения об исправлении описок, явных арифметических ошибок [дата]
22. Дата вынесения определения о разъяснении вынесенного постановления [дата]
23. Дата вынесения дополнительного решения [дата]
24. Рассмотрено с нарушением сроков [да, нет]

6. Барлық кассациялық шағымдар, наразылықтар кері шақыртылды [сөздік құрам]
7. Шағымды, наразылықты кері шақырту күні [күні]
8. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулының күні [күні]
9. Істі талап ету күні [күні]
10. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
11. Істің келіп түскен күні [күні]
12. Тоқтата тұру күні [күні]
13. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қаулының күшін жою және іс жүргізуді қайта жаңғырту туралы ұйғарымның күні [күні]
14. Жоғары тұрған сатыда күші жойылды [иә, жоқ]
15. Шағымға, наразылыққа кері шақыртудың келіп түскен күні (АПК 446-б.) [күні]
16. № іспен біріктірілді [мәтін]
17. Біріктіру күні [күні]
18. Негізгі іс болып табылады [иә, жоқ]
19. Түсіндірмелер [мәтін]
6- бөлім. Сот отырысы
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
4. Аудио-, бейнежазба [ия, жоқ]
5. Аудиожазба [ия, жоқ]
6. Отырыс кейінге қалдырылды [ия, жоқ]
7. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (қарау)
1. Қаулыны жариялау күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
3. Бірінші сатыдағы сот ұйғарымын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
4. Апелляциялық саты шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
5. Апелляциялық саты қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
6. Талап қою бойынша жаңа шешім шығарылды [сөздік құрам]
7. Өтініш бойынша шешім [сөздік құрам]
8. Кассациялық шағым бойынша шешім [сөздік құрам]
9. Наразылық бойынша шешім [сөздік құрам]
10. Кассациялық қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды [иә, жоқ]
11. Бірінші, апелляциялық сатылы соттардың шешімі (ұйғарымы), қаулысы күшін жойды (өзгертілді) [сөздік құрам]
12. Бірінші, апелляциялық сатылы соттар шешімінің (ұйғарым), қаулысының күшін жоюға немесе өзгертуге негіз [сөздік құрам]
13. Кассациялық сатының алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі [сөздік құрам]
14. Бірінші сатыдағы судьяның өрескел бұзушылықтары [иә, жоқ]
15. Апелляциялық сатыдағы судьяның өрескел бұзушылықтары [иә, жоқ]
16. Жазбаша іс жүргізу [иә, жоқ]
17. Іс талап қоюшының пайдасына шешілді [иә, жоқ]
18. Бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
19. Прокурордың қатысуымен қаралды [иә, жоқ]
20. Конвенциялар (пактілер) қолданыла отырып қаралды [сөздік құрам]
21. Қателерді, анық арифметикалық қателерді түзету туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
22. Шығарылған қаулыны түсіндіру туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
23. Қосымша шешім шығару күні [күні]
24. Мерзімі бұзылып қаралды [иә, жоқ]

Раздел 8. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение вынесено в адрес [словарный состав]
3. Сущность [текст]
4. Кому направлено частное определение [текст]
5. Даты направления [дата]
6. Ответы [текст]
Раздел 9. Завершение производства
1. Дата составления постановления (решения) [дата]
2. Дата направления дела в суд первой инстанции [дата]
Раздел 10. Сведения о рассмотрении в суде первой инстанции
1. Суд первой инстанции [текст]
2. Регион [словарный состав]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
4. К кому подан иск [словарный состав]
5. Дата вынесения решения [дата]
6. Вид судебного акта [словарный состав]
7. Результат рассмотрения [словарный состав]
Раздел 11. Сведения о рассмотрении в апелляционной инстанции
1. Суд апелляционной инстанции [словарный состав]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
3. Рассмотрены в апелляционной инстанции [словарный состав]
4. Результат по жалобе [словарный состав]
5. Результат по ходатайству прокурора [словарный состав]
6. Дата вынесения решения (постановления, определения) [дата]
7. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный состав]
8. Результат пересмотра определения суда первой инстанции [словарный состав]
Раздел 12. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
2. Рассмотрены в кассационной инстанции [словарный состав]
3. Результат по жалобе [словарный состав]
4. Результат по протесту [словарный состав]
5. Дата вынесения постановления [дата]
6. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный состав]
7. Результат пересмотра определения суда первой инстанции [словарный состав]
8. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный состав]
9. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный состав]
Раздел 13. Сведения о рассмотрении в Верховном Суде Республики Казахстан
1. Пересмотрено в связи с поступлением [словарный реквизит]
2. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный реквизит]
3. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный реквизит]
4. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
5. Результат пересмотра постановления кассационной инстанции [словарный реквизит]
6. Комментарии [текст]
Приложение № 6 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 25 августа 2025 года № 106
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
форма
Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан

8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Шығару күні [күні]
2. Мекенжайға жеке ұйғарым шығарылды [сөздік құрам]
3. Мәні [мәтін]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жолдау күндері [күні]
6. Жауаптар [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Қаулыны (шешімді) құру күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сотқа істі жолдау күні [күні]
10-бөлім. Бірінші сатыдағы сотта қарау туралы мәліметтер
1. Бірінші сатыдағы сот [мәтін]
2. Аймақ [сөздік құрам]
3. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
4. Талап қою кімге берілді [сөздік құрам]
5. Шешім шығару күні [дата]
6. Сот актісінің түрі [сөздік құрам]
7. Қарау нәтижесі [сөздік құрам]
11-бөлім. Апелляциялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Апелляциялық сатыдағы сот [сөздік құрам]
2. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
3. Апелляцияда қаралды [сөздік құрам]
4. Шағым бойынша нәтиже [сөздік құрам]
5. Прокурордың өтінішхаты бойынша нәтиже [сөздік құрам]
6. Шешім (қаулы, ұйғарым) шығару күні [күні]
7. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
8. Бірінші сатыдағы сот ұйғарымын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
12-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
2. Кассациялық сатыда қаралды [сөздік құрам]
3. Шағым бойынша нәтиже [сөздік құрам]
4. Наразылық бойынша нәтиже [сөздік құрам]
5. Қаулы шығару күні [күні]
6. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау күні [сөздік құрам]
7. Бірінші сатыдағы сот ұйғарымын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
8. Апелляциялық сатының шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
9. Апелляциялық сатының қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
13-бөлім. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотында қарау туралы мәліметтер
1. Келіп түсуіне байланысты қайта қаралды [сөздік құрам]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
3. Апелляциялық сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
4. Апелляциялық сатыдағы сот қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
5. Кассациялық сатыдағы сот қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
6. Түсіндірмелер [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2025 жылғы 25 тамыздағы
№ 106 Бұйрыққа
№ 6 қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты

Раздел 1. О поступлении протеста, ходатайства (дела)
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № предварительного рассмотрения [текст]
3. № производства в коллегии [текст]
4. № производства по пересмотру [текст]
5. Первичное поступление [словарный реквизит]
6. Повторно [словарный реквизит]
7. Кем подано ходатайство, протест [словарный реквизит]
8. Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
9. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
10. Сложность дела [словарный реквизит]
11. Сущность протеста (ходатайства) [текст]
12. Вид производства [словарный реквизит]
13. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
14. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Недоимка [текст]
5. Пеня [текст]
6. Неустойка [текст]
7. Оплата помощи представителя [текст]
8. Комментарии [текст]
Раздел 3. Судебные расходы
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [тенге]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [тенге]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [тенге]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [тенге]
7. Госпошлина, взысканная по решению суда и реально поступившая в бюджет [тенге]
8. Дата уплаты [дата]
9. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [тенге]
10. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
11. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [тенге]
12. Принято без уплаты по искам прокурора [тенге]
13. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [тенге]
14. Определенная судом сумма судебных издержек [тенге]
15. Выплаченные судебные издержки [тенге]
Раздел 4. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]
9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]

1-бөлім. Наразылықтың, өтінішхаттың (істің) келіп түсуі туралы
1. Сот (сот атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. алдын ала қарау № [мәтін]
3. алқадағы іс жүргізу № [мәтін]
4. қайта қарау бойынша іс жүргізу № [мәтін]
5. Бастапқы келіп түсуі [сөздік деректеме]
6. Қайталап [сөздік деректеме]
7. Өтінішхатты, наразылықты кім берді [сөздік деректеме]
8. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректеме]
9. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
10. Істің күрделілігі [сөздік деректеме]
11. Наразылықтың (өтінішхаттың) мәні [мәтін]
12. Іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
13. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
14. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге талаптарда мәлімделген сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұл санкциялары [мәтін]
4. Берешек [мәтін]
5. Өсімпұл [мәтін]
6. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
7. Өкіл көмегін төлеу [мәтін]
8. Түсіндірмелер [мәтін]
3-бөлім. Сот шығындары
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [теңге]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босату негіздері [сөздік деректеме]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [теңге]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [теңге]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [сөздік деректеме]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж[теңге]
7. Сот шешімі бойынша өндіріп алынған және бюджетке анық түскен мемлекеттік баж [теңге]
8. Төлеу күні [күні]
9. Бюджеттен кері қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [теңге]
10. Мемлекеттік бажды кері қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
11. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [теңге]
12. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
13. Прокурордың талап қоюлары бойынша мемлекет мүддесіне төлемсіз қабылданды [теңге]
14. Сот белгілеген сот ұсталымдарының сомасы [теңге]
15. Төленген сот ұсталымдары [теңге]
4-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
5. Дейін орындау мерзімі: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Азайтылған ақшалай өндіріп алу сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]
9. Дейін кейінге қалдыру, бөліп төлеу: [күні]
10. Қайтадан ақшалай өндіріп алу шарасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайта тағайындалғаннан кейін ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Дейін орындау мерзімі: [күні]

13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 5. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Наименование [текст]
6. E-MAIL [словарный реквизит] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 6. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в отдел ходатайств [дата]
2. Дата передачи в коллегию [дата]
3. Дата передачи судье [дата]
4. Дата возврата [дата]
5. Причина возврата [словарный реквизит]
6. Дата оставления без рассмотрения [дата]
7. Дата отзыва [дата]
8. Кем отозваны [словарный реквизит]
9. Дата письма об отказе во внесении представления [дата]
10. Дата передачи ходатайства в коллегию по гражданским делам [дата]
11. Дата истребования дела [дата]
12. Даты напоминаний по истребованным делам [дата]
13. Дата поступления дела [дата]
14. Решение по предварительному рассмотрению [словарный реквизит]
15. Дата решения по предварительному рассмотрению [дата]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [текст]
17. Комментарии по предварительному рассмотрению [текст]
18. Объединено с производством № [текст]
19. Дата объединения [дата]
20. Объединено с делом № [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов)
1. Дата поступления в коллегию [дата]
2. Основание к пересмотру решения [словарный реквизит]
3. Дата поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Дата постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
6. Дата постановления об отмене решения и возобновлению кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
7. Дата отзыва протеста или ходатайства [дата]
8. Кем отозван протест [словарный реквизит]
9. Отозваны на стадии пересмотра [словарный реквизит]
10. Дата оставления без рассмотрения [дата]
11. Объединено с производством № [текст]
12. Комментарии [текст]
13. Объединено с делом № [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]

13. Орындау күні [күні]
14. Дейін кейінге қалдыру, бөліп төлеу: [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда салынған шара күшін жойды [сөздік деректеме]
5-бөлім. Тараптар
1. Қатысушы түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [сөздік деректеме] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Іс жүзіндегі мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірмелер [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Өтінішхаттар бөліміне беру күні [күні]
2. Алқаға беру күні [күні]
3. Судьяға беру күні [күні]
4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [сөздік деректеме]
6. Қараусыз қалдыру күні [күні]
7. Кері шақырту күні [күні]
8. Кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Ұсыныс енгізуден бас тарту туралы хаттың күні [күні]
10. Азаматтық істер бойынша алқаға өтінішхатты беру күні [күні]
11. Істі талап ету күні [күні]
12. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
13. Істің келіп түскен күні [күні]
14. Алдын ала қарау бойынша шешім [сөздік деректеме]
15. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні [күні]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [мәтін]
17. Алдын ала қарау бойынша түсіндірмелер [мәтін]
18. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
19. Біріктіру күні [күні]
20. № іспен біріктірілді [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (сот актілерін қайта қарау)
1. Алқаға келіп түскен күні [күні]
2. Шешімді қайта қарауға негіз [сөздік деректеме]
3. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылықтың келіп түскен күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулының күні [күні]
6. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша шешімнің күшін жою және кассациялық іс жүргізуді қайта жаңғырту туралы қаулының күні [күні]
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні [дата]
8. Наразылықты кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Қайта қарау сатысында кері шақыртылды [сөздік деректеме]
10. Қараусыз қалдыру күні [күні]
11. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
13. № іспен біріктірілді [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]

4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (решение суда)
1. Постановление суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции [словарный реквизит]
2. Постановление суда в отношении решения (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
3. Постановление суда в отношении решения суда первой инстанции в предыдущем кассационном рассмотрении [словарный реквизит]
4. Решение суда первой, апелляционной или кассационной инстанции отменено (изменено) [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по протесту [словарный реквизит]
7. Основания оставления иска без рассмотрения [текст]
8. Результат рассмотрения предыдущего постановления Верховного Суда Республики Казахстан (далее – ВС РК) [текст]
9. Решение по представлению Председателя [словарный реквизит]
10. Постановление в отношении постановления кассационной инстанции ВС РК [словарный реквизит]
11. Постановление суда в отношении постановления специализированной коллегии ВС РК [словарный реквизит]
12 Вынесены другие постановления [текст]
13 Резолютивная часть (новое решение) [текст]
Раздел 10. Частные определения, вынесенные судом в кассационной инстанции
1. Дата вынесения частного определения [дата]
2. Сущность частного определения [текст]
3. Дата направления частного определения [дата]
4. Кому направлено частное определения [текст]
5. Даты поступления ответов на частное определение [дата]
6. Сущность ответов [текст]
Раздел 11. Завершение производства
1 Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения [дата]
2 Дата сдачи судьей постановления по пересмотру [дата]
3 Дата возврата истребованного дела [дата]
4 Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
5 Дата передачи в архив (канцелярию) [дата]
6 Дата сверки в архиве (канцелярии) [дата]
7 Специалист архива, сделавший сверку [текст]
Раздел 12. Рассмотрение в предыдущих инстанциях
Подраздел 1. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции [текст]
2. № гражданского дела суда первой инстанции [текст]
3. Вид производства суда первой инстанции [словарный реквизит]
4. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи первой инстанции [текст]
5. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]

4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Мамандандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. сот отырысы залының (кабинет) № [мәтін]
9. Аудио-, бейне тіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудио тіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот шешімі)
1. Бірінші сатылы сот шешімдеріне (ұйғарымдарына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
2. Апелляциялық сатылы сот шешімдеріне (ұйғарымдарына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
3. Алдыңғы кассациялық қараудағы бірінші сатылы соттың шешімдеріне қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
4. Бірінші, апелляциялық немесе кассациялық сатыдағы сот шешімі күшін жойды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
5. Шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
7. Талап қоюды қараусыз қалдыру негізі [мәтін]
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының (бұдан әрі – ҚР ЖС) алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі [мәтін]
9. Төрағаның ұсынысы бойынша шешім [сөздік деректеме]
10. ҚР ЖС кассациялық сатысының қаулысына қатысты қаулы [сөздік деректеме]
11. ҚР ЖС мамандандырылған алқасының қаулысына қатысты қаулы [сөздік деректеме]
12.Басқа қаулылар шығарылды [мәтін]
13.Бұрыштамалық бөлігі (жаңа шешім) [мәтін]
10-бөлім. Сот кассациялық сатыда шығарған жеке ұйғарымдар
1. Жеке ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымды жолдау күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түсу күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Судьяның алдын ала қарау қаулысын беру күні [күні]
2. Судьяның қайта қарау жөніндегі қаулыны беру күні [күні]
3. Талап етілген істі кері қайтару күні [күні]
4.Салыстырып тексеру жасаған алқа маманы [мәтін ]
5. Мұрағатқа (кеңсеге) беру күні [күні]
6. Мұрағатта салыстырып тексеру күні [күні]
7. Салыстырып ттексеру жүргізген мұрағат маманы [мәтін]
12-бөлім. Алдыңғы сатыларда қарау
1-бөлімше. Бірінші сатыда қарау
1. Бірінші сатыдағы соттың атауы [мәтін]
2. Бірінші сатыдағы соттың азаматтық ісінің № [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы соттың іс жүргізу түрі [сөздік кдеректеме]
4. Бірінші сатыдағы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
5. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]

6. Дополнение к категории дела [текст]
7. Дата решения (определения) [дата]
8. Решение (определение) суда первой инстанции [словарный реквизит]
9. Сущность иска [текст]
Подраздел 2. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционной инстанции [словарный реквизит]
2. Дата постановления [дата]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей в суде апелляционной инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, ходатайству [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции [текст]
Подраздел 3. Рассмотрение в кассационной инстанции
1. Дата постановления [дата]
2. Судья-докладчик в суде кассационной инстанции [текст]
3. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, протесту [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления кассационной инстанции [текст]

6. Істің санатына қосымша [мәтін]
7. Шешімнің (ұйғарымның) күні [күні]
8. Бірінші сатыдағы сот шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректеме]
9. Талап қоюдың мәні [мәтін]
2-бөлімше. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық сатыда қаралды [сөздік деректеме]
2. Қаулының күні [күні]
3. Апелляциялық сатылы сот судьяларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
4. Бірінші сатыдағы сот шешіміне және ұйғарымына қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, наразылық борйынша шешім [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық саты қаулысының бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
3-бөлімше. Кассациялық сатыда қарау
1. Қаулының күні [күні]
2. Кассациялық сатыдағы баяндаушы-судья [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы сот шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижесі [мәтін]
4. Апелляциялық сатыдағы сот қаулысына (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Кассациялық саты қаулысының бұрыштамалық бөлігі [мәтін]