О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 192 "Об утверждении Перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, а также Правил формирования такого перечня"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 4 августа 2025 года № 420. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2025 года № 36584
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 192 "Об утверждении Перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, а также Правил формирования такого перечня" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16466) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 340 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Перечне мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
пункт пропуска "Ауежай Астана"
таможенный пост "Ауежай Астана" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
";
строки, порядковые номера 15, 16, 17 и 18, изложить в следующей редакции:
"
15.
пункт пропуска "Нур жолы"
таможенный пост "Нуржолы" Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
16.
пункт пропуска "Калжат"
таможенный пост "Калжат" Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
17.
пункт пропуска "Алаколь"
таможенный пост "Алаколь" Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
18.
пункт пропуска "Бахты"
таможенный пост "Бахты" Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
";
в Правилах формирования перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай тізбені қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 15 ақпандағы № 192 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 4 тамыздағы № 420 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 6 тамызда № 36584 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. ""Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай тізбені қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 15 ақпандағы № 192 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16466 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 340-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
"Әуежай Астана" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Әуежай Астана" кеден бекеті
";
реттік нөмірі 15, 16, 17 және 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
15.
"Нұр жолы" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Нұржолы" кеден бекеті
16.
"Қалжат" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Қалжат" кеден бекеті
17.
"Алакөл" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Алакөл" кеден бекеті
18.
"Бақты" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Бақты" кеден бекеті
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін қалыптастыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила формирования перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 340 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и устанавливают порядок формирования перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора.".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов

"1. Осы Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 340-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін қалыптастыру тәртібін белгілейді.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов