О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-229/2020 "Об утверждении правил ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 июля 2025 года № 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2025 года № 36454
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-229/2020 "Об утверждении правил ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21728) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 29) статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите прав потребителей" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденных указанным приказом:
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29) статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите прав потребителей" и определяют порядок ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) система анализа опасных факторов и критические точки контроля (далее – ХАССП) – систематическая идентификация, оценка и управление опасными факторами, влияющими на безопасность продукции по всей продовольственной цепочке, путем выявления и оценки потенциальных рисков, которые являются критическими для безопасности пищевых продуктов, при установлении постоянного контроля в критических точках контроля (в английской транскрипции НАССР – Hazard Analysis and Critical Control Points);

"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-229/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2025 жылғы 14 шiлдедегi № 65 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 16 шiлдеде № 36454 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-229/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21728 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабының 29) тармақшасына, "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы сәйкес" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармақта 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 9-бабының 29) тармақшасына және "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.";
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) қауіпті факторларды талдау жүйесі және бақылаудың сындарлы нүктелері (бұдан әрі – ХАССП) – бақылаудың сындарлы нүктелерінде тұрақты бақылауды орнату кезінде, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі үшін сындарлы болып табылатын әлеуетті тәуекелдерді анықтау және бағалау арқылы барлық азық-түлік тізбегі бойынша өнімнің қауіпсіздігіне әсер ететін қауіпті факторларды жүйелі сәйкестендіру, бағалау және басқару (НАССР ағылшын транскрипциясында – Hazard Analysіs and Crіtіcal Control Poіnts);

2) контрольный закуп продукции - осуществление органом контроля и надзора покупки в рамках контроля продукции в форме товара;
3) заявитель – физические, юридические лица производителя-импортера продукции, представляющие сведения и материалы о продукции с целью исключения продукции с Реестра;
4) государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – государственный орган) – государственный орган, реализующий государственную политику в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и иными законодательными актами Республики Казахстан;
5) реестр продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Реестр) – перечень продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
3. Отчет по контрольному закупу и санитарно-эпидемиологической экспертизе продукции, с указанием перечня продукции в электронном виде, формируется территориальными подразделениями и направляется в государственный орган ежемесячно к 5 числу месяца по форме, указанной в приложении 2 настоящих Правил.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ведение реестра осуществляется посредством ежемесячного размещения на интернет-ресурсе государственного органа перечня не соответствующей продукции, представляющей риск для здоровья и безопасности населения, выявленной при проведении контрольного закупа продукции.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Основанием для включения продукции в Реестр являются:
1) результаты контрольного закупа и санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции в случаях выявления нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
2) результаты контрольного закупа и санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции, подтверждающие информацию от международных организаций, от государств-членов Евразийского экономического союза или третьих стран о выявлении подконтрольной государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Сведения, подтверждающие соблюдение производителями требований нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения согласно статье 95 Кодекса, гарантирующих выпуск в оборот безопасной и качественной продукции, сведения о внедрении процедуры, основанных на принципах ХАССП и результаты лабораторного контроля, представленные заявителем в территориальное подразделение, подлежат исключению из Реестра в течение трех рабочих дней со дня установления такого факта на основании решения государственного органа.
Порядок подачи заявления, его приема и сроков рассмотрения заявления, представленные заявителем в территориальное подразделение рассматривается в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.";
приложение 2 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2) өнімді бақылау мақсатында сатып алу – бақылау және қадағалау органының тауар нысанындағы өнімді бақылау шеңберінде сатып алуды жүзеге асыруы;
3) өтініш беруші – өнімді Тізілімнен шығару мақсатында өнім туралы мәліметті және материалдарды ұсынатын өнімнің импорттаушы-өндірушінің жеке,заңды тұлғалары;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган (бұдан әрі – мемлекеттік орган) – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау мен қадағалауды іске асыратын мемлекеттік орган;
5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізбесі.
3. Электрондық түрдегі өнім тізбесін көрсете отырып, өнімді бақылау мақсатында сатып алу және өнімнің санитариялық-эпидемиологиялық сараптамасы бойынша есепті аумақтық бөлімшелер қалыптастырады және осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ай сайын, айдың 5-ші күніне мемлекеттік органға жібереді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тізілімді жүргізу өнімді бақылау мақсатында сатып алу жүргізу кезінде анықталған, халықтың денсаулығы мен қауіпсіздігі үшін тәуекел тудыратын сәйкес келмейтің өнімдердің тізбесін мемлекеттік органның интернет-ресурсында ай сайын орналастыру арқылы жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Өнімді Тізілімге енгізу үшін мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының заңнама талаптарын бұзушылықтар анықталған жағдайларда халықтын санитариялық-эпидемиологиялық саламаттығы саласындағы өнімді бақылау мақсатында сатып алу және өнімнің санитариялық-эпидемиологиялық сараптамасы нәтижелері;
2) халықаралық ұйымдардан, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден немесе үшінші елдерден техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалаудың (бақылаудың) бақылауындағы өнімнің анықталғаны туралы ақпаратты растайтын өнімді бақылау мақсатында сатып алу және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелері.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Кодекстің 95-бабына сәйкес өндірушілердің қауіпсіз және сапалы өнімді айналымға шығаруға кепілдік беретін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын сақтауын растайтын мәліметтер, ХАССП қағидаттарына негізделген рәсімді енгізу туралы мәліметтер және өтініш беруші аумақтық бөлімшеге ұсынған зертханалық бақылау нәтижелері мемлекеттік органның шешімі негізінде осындай факт анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Тізілімнен алып тасталуға жатады.
Өтініш беру, оны қабылдау және өтініш беруші аумақтық бөлімшеге ұсынған өтінішті қарау мерзімдері Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік - процестік кодексінде белгіленген тәртіппен қаралады.";
көрсетілген қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице - министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 июля 2025 года № 65
Приложение 2
к Правилам ведения
реестра продукции,
не соответствующей требованиям
нормативных правовых актов
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Реестр продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 01-ИРПК
Периодичность: ежемесячно, с нарастающим итогом по году
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы и Шымкент Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Реестр продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
пункта
Вид продукции
Наименование продукции
Производитель
Номер партии или серии, дата изготовления, срок годности
Место отбора образцов (наименование объекта, адрес)
код продукции (товара) или штрих код
наименование по коду

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 14 шілдедегі
№ 65 Бұйрығына қосымша
Халықтың санитариялық-
Эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілердің талаптарына сәйкес
келмейтін өнімдердің тізілімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімі"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 01-ИРПК
Кезеңділік: ай сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Есепті кезең: ________________20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-не ұсынылады
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімі
Тармақ №
Өнімдердің түрі
Өнімдердің атауы
Өндіруші
Партия немесе серия нөмірі, дайындалған күні, жарамдылық мерзімі
Үлгілерді іріктеу орны (объектінің атауы, мекен жайы)
өнімдердің коды/штрих коды
код бойынша атауы

код страны (в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран")
наименование страны
изготовитель (наименование юридического или физического лица, адрес)
Продолжение
Виды нарушений
микробиологические показатели, фактическое значение и допустимые нормы по нормативной документации (протокол экспертизы №, дата)
физико-химические показатели, фактическое значение и допустимые нормы по нормативной документации (протокол экспертизы №, дата)
показатели безопасности, фактическое значение и допустимые нормы по нормативной документации (протокол экспертизы №, дата)
маркировка, характер нарушений (протокол экспертизы №, дата)
фальсифицированная продукция
Продолжение
Принятые меры
выдано предписание (№, дата, в адрес кого направлено)
объект торговли
поставщик
акт обследования, дата, №, выявление нарушения)
меры (штраф, статья, сумма штрафа, на кого)
всего снято с реализации
в том числе возвращено поставщику (количество в килограммах, литрах)
в том числе уничтожено продукции, способ уничтожения (количество в килограммах, литрах)
акт обследования, №, дата, выявленные нарушения
меры (штраф, статья, сумма штрафа, на кого)
всего снято с реализации (количество в килограммах, литрах)
в том числе возвращено поставщику или производителю (количество в килограммах, литрах)
в том числе уничтожено продукции, способ уничтожения (количество в килограммах, литрах)
Продолжение
Принятые меры
Наименование документа, подтверждающего соответствие продукции (товара)
Поставщик продукции (товара) (наименование, адрес)
решение суда
передан материал в суд
на рассмотрении
удовлетворено (административные меры, постановление)
отклонено
номер
наименование, дата выдачи, срок действия, кем выдан
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты _________
Исполнитель _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ___________________________________________
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Реестр продукции, не
соответствующей требованиям
нормативных правовых актов
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (индекс: 01-ИРПК и периодичность формы: ежемесячно, с нарастающим итогом по году)

елдің коды (Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес ҚР ҰК ISO 3166-1-2016 "Елдердің атаулары мен олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1- бөлім. Ел кодтары")
елдің атауы
өндіруші (заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы)
Жалғасы
Бұзушылықтардың түрлері
микробиологиялық көрсеткіштер, нақты мәні және нормативтік құжаттама бойынша рұқсат етілетін нормалар (сараптама хаттамасы №, күні)
физикалық-химиялық, нақты мәні және нормативтік құжаттама бойынша рұқсат етілген нормалар (сараптама хаттамасы №, күні)
қауіпсіздік көрсеткіштері, нақты мәні және нормативтік құжаттама бойынша рұқсат етілген нормалар (сараптама хаттамасы №, күні)
таңбалау, бұзушылық сипаты (сараптама хаттамасы № күні)
жалған өнім
Жалғасы
Қолданылған шаралар
нұсқама берілді (№, күні, кімге жіберілді, соның мекенжайына)
сауда объектісі
өнім беруші
тексеру актісі, күні, нөмірі, бұзушылықты анықтау
шаралар (айып пұл, бабы, айып пұл сомасы, кімге)
сатылымнан алынғаны, барлығы
оның ішінде өнім берушіге қайтарылғаны (килограмм, литр)
оның ішінде өнімн жойылды, жою тәсілі (саны, килограмм, литр)
тексеру актісі, №, күні, анықталған бұзушылықтар
шаралар (айып пұл, бабы, айып пұл сомасы, кімге)
сатылымнан алынғаны, барлығы (килограмм, литр)
оның ішінде өнім берушіге немесе өндірушіге қайтарылғаны (саны, килограмм, литр)
оның ішінде өнім жойылды, жою тәсілі (саны, килограмм, литр)
Жалғасы
Қолданылған шаралар
Өнімнің сәйкестігін растайтын құжаттың атауы
Өнімнің (тауардың) өнім берушісі (атауы, мекенжайы)
сот шешімі
Материал сотқа жіберілді
қаралуда
қанағаттандырылғаны (әкімшілік шара, қаулы)
бас тартылғаны
нөмірі
атауы, берілген күні, қолданылу мерзімі, кім берген
Атауы                                          Мекенжайы
__________________________ ______________________________
__________________________ _________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы____________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)  қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам_________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілердің талаптарына
сәйкес келмейтін өнімдердің
тізілімі" Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімі" (нысанның индексі: 01 - ИРПК және кезеңділігі: ай сайын, жыл бойынша өсу қорытындысымен)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (далее – Форма) "Реестр продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения".
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы и Шымкент Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) срок годности – период времени, по истечении которого продукция считается непригодной для использования по назначению;
2) дата изготовления (производства) – дата, проставляемая изготовителем, информирующая об окончании технологического процесса изготовления (производства) продукции;
3) маркировка – текст, товарные знаки, условное обозначение и рисунки, несущие информацию для потребителя и нанесенные на продукцию, документы, памятки (листы - вкладыши, информационные листы), этикетки, ярлыки, упаковку (тару).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 заполняется номер по порядку "№";
2) в графе 2 указывается вид продукции согласно национальному Классификатору продукции по видам экономической деятельности НК РК 04-2008;
3) в графе 3 указывается наименование продукции;
4) в графе 4 указывается производитель;
5) в графе 5 указывается номер партии или серии, дата изготовления, срок годности;
6) в графе 6 указывается место отбора образцов (наименование объекта, адрес);
7) в графе 7 указываются виды нарушений;
8) в графе 8 указываются принятые меры;
9) в графе 9 указывается наименование документа, подтверждающего соответствие продукции (товара);
10) в графе 10 указывается поставщик продукции (товара) (наименование, адрес).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірынғай толаптарда айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері толтырады.
3. Нысан ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 - не ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты - жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) дайындалған (өндірілген) күні – өнімді дайындаудың (өндірудің) технологиялық процесінің аяқталғаны туралы ақпарат беретін, дайындаушы белгілейтін күн;
2) жарамдылық мерзімі – мерзімі өткеннен кейін өнім мақсаты бойынша пайдалануға жарамсыз болып саналатын уақыт кезеңі;
3) таңбалау – тұтынушыға арналған ақпаратты жеткізетін және өнімге, құжаттарға, жаднамаларға (қосымша парақтар, ақпараттық парақтар), затбелгілерге, заттаңбаларға, қаптамаға (ыдысқа) жазылған мәтін, тауарлық белгілер, шарттық белгі және суреттер.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда "№" реттік нөмірі бойынша толтырылады;
2) 2-бағанда ҚР ҰК 04-2008 экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің ұлттық жіктеуішіне сәйкес өнім түрі көрсетіледі;
3) 3-бағанда өнімдердің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда өндіруші көрсетіледі;
5) 5-бағанда партия немесе серия нөмірі, дайындалған күні, жарамдылық мерзімі көрсетіледі;
6) 6-бағанда үлгілерді іріктеу орны (объектінің атауы, мекенжайы) көрсетіледі;
7) 7-бағанда бұзушылықтардың түрлері көрсетіледі;
8) 8-бағанда қолданылған шаралар көрсетіледі;
9) 9-бағанда өнімнің (тауардың) сәйкестігін растайтын құжаттың атауы көрсетіледі;
10) 10-бағанда өнімнің (тауардың) өнім берушісі (атауы, мекенжайы) көрсетіледі.