О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2025 года № 63. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2025 года № 36376
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19617) следующие изменения:
в Правилах формирования тарифов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) правила определения тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства;";
в пункте 3:
подпункт 57) изложить в следующей редакции:
"57) заемный капитал – капитал, образуемый за счет займов (получения кредитов, выпуска и продажи облигаций, получения средств по другим видам денежных обязательств) для создания или реконструкции объекта государственно-частного партнерства;";
подпункты 80) и 81) изложить в следующей редакции:
"80) заявленный вагонооборот – планируемый вагонооборот, указанный в заявке потребителя и (или) субъекта государственно-частного партнерства на утверждение временного понижающего коэффициента;
81) заявленный грузооборот (пассажирооборот) – планируемый грузооборот (пассажирооборот), указанный в заявке потребителя и (или) субъекта государственно-частного партнерства на утверждение временного понижающего коэффициента;";
подпункт 85) изложить в следующей редакции:
"85) собственные средства – денежные средства (акционерный (уставный) капитал, нераспределенная прибыль (чистый доход) или амортизационные отчисления) субъекта государственно-частного партнерства, используемые в создании и реконструкции объекта государственно-частного партнерства;";
подпункт 113) изложить в следующей редакции:
"113) регулируемые услуги субъекта – услуги, предоставляемые субъектом государственно-частного партнерства в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию ведомством уполномоченного органа, включая случаи предоставления услуг в виде передачи определенного товара потребителю;";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) определение тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2025 жылғы 30 маусымдағы № 63 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 2 шiлдеде № 36376 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19617 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тарифтерді қалыптастыру қағидаларында:
1-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау қағидаларын;";
3-тармақта:
57) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"57) қарыз капиталы – мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін құру немесе реконструкциялау үшін қарыздар (кредиттер алу, облигациялар шығару және сату, ақшалай міндеттемелердің басқа да түрлері бойынша қаражат алу) есебінен пайда болған капитал;";
80) және 81) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"80) мәлімделген вагон айналымы – тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің уақытша төмендету коэффицентін бекітуге арналған өтінімінде көрсетілген жоспарланған вагон айналымы;
81) мәлімделген жүк айналымы (жолаушылар айналымы) – тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің уақытша төмендету коэффицентін бекітуге арналған өтінімінде көрсетілген жоспарланған жүк айналымы (жолаушылар айналымы);";
85) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"85) меншікті қаражат – мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін құру және реконструкциялау үшін пайдаланылатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің ақшалай қаражаты (акционерлік (жарғылық) капитал, бөлінбеген пайда (таза кіріс) немесе амортизациялық аударымдар);";
113) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"113) субъектінің реттеліп көрсетілетін қызметтері – белгілі бір тауарды тұтынушыға беру түрінде көрсетілетін қызметтерді ұсыну жағдайларын қоса алғанда, табиғи монополия саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі ұсынатын және уәкілетті орган ведомствосының мемлекеттік реттелуіне жататын көрсетілетін қызметтер;";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Определение тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства утвержденной инвестиционной программы осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.";
подпункт 3) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"3) определение тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства, осуществляемое ведомством уполномоченного органа по его инициативе или на основании заявления субъекта государственно-частного партнерства в сфере естественной монополии.";
абзац шестой пункта 48 изложить в следующей редакции:
"расчет тарифа с учетом применения метода определении тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства.";
заголовок параграфа 5 подраздела 3 раздела 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Расчет тарифа с учетом применения метода определении тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства";
пункт 217 изложить в следующей редакции:
"217. Возврат инвестированного капитала рассчитывается по формуле:
BKi = BKPi + BKБi, где:
ВКi – возврат инвестированного капитал в году i;
ВКРi – возврат инвестированного заемного капитала;
ВКБi – возврат инвестированных собственных средств.
BKPi = PИКi - ИИКi,
РИКi – размер годового платежа инвестированного заемного капитала, принятый в соответствии с графиком погашения договора займа на год i.
ИИКi – сумма амортизационных отчислений, которая по согласованию с ведомством уполномоченного органа в случае необходимости направляется также на погашение займа и учитывается в затратной части тарифа в том же периоде года i;
ПИКi– первоначальная сумма инвестированных собственных средств;
РИi – сумма реинвестированного собственного капитала, в процессе эксплуатации объекта государственно-частного партнерства;
НЦКi – сумма собственного капитала, использованная не по целевому назначению;
СВКi – остаточный срок действия договора государственно-частного партнерства, в годах;
ВКрi – возвращенный в предыдущие периоды собственный капитал.";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Правила определения тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства";
пункты 375, 376 и 377 изложить в следующей редакции:
"375. При определении тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства применяется порядок расчета тарифа субъектов, осуществляющих свою деятельность на основании заключенного договора государственно-частного партнерства.
376. При рассмотрении проекта договора государственно-частного партнерства тариф рассчитывается не ниже стоимости затрат, необходимых для предоставления регулируемой услуги, с учетом обеспечения возврата вложенных инвестиций государственного и частного партнера и уровня доходности на вложенные инвестиции в соответствии с технико-экономическим обоснованием проекта договора государственно-частного партнерства, если иное не предусмотрено договором государственно-частного партнерства.

"12. Бекітілген инвестициялық бағдарламаның жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.";
13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) уәкілетті органның ведомствосы өзінің бастамасы бойынша немесе табиғи монополия саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің өтініші негізінде жүзеге асыратын, жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау.";
48-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау әдісін қолдану ескерілген тарифті есептеуді айқындайды.";
8-бөлім 3-кіші бөлімшесінің 5-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Тарифті жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау әдісін қолдануды ескере отырып есептеу";
217-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"217. Инвестицияланған капиталды қайтару мынадай формула бойынша есептеледі:
ҚKi = ҚKPi + ҚKБi, мұндағы:
ҚКi – i жылы инвестицияланған капиталды қайтару;
ҚКРi – инвестицияланған қарыз капиталын қайтару;
ҚКБi – инвестицияланған меншік қаражатты қайтару.
ҚКРi =МИКi – ИИКi, мұндағы:
МИКi – і жылға қарыз шартын өтеу графигіне сәйкес қабылданған инвестицияланған қарыз капиталының жылдық төлем мөлшері.
ИИКi – уәкілетті орган ведомствосымен келісу бойынша қажет болған жағдайда қарызды өтеуге бағытталатын және і жылдың сол кезеңінде тарифтің шығын бөлігінде ескерілетін амортизациялық аударымдар сомасы;
БИКi – инвестицияланған меншікті қаражаттың бастапқы сомасы;
ҚИi – мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдалану процесінде қайта инвестицияланған меншікті капитал сомасы;
НЕКi – нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған меншікті капиталдың сомасы;
ҚМКi – мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын қолданудың қалдық мерзімі, жылдармен;
ҚКрi – алдыңғы кезеңдерде қайтарылған меншікті капитал.";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау қағидалары";
375, 376 және 377-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"375. Жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде тарифті айқындау кезінде жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты негізінде өз қызметін жүзеге асыратын субъектілердің тарифін айқындау тәртібі қолданылады.
376. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының жобасын қарау кезінде, егер мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында өзгеше көзделмесе, тариф мемлекеттік және жекеше әріптестің салынған инвестицияларын қайтаруды қамтамасыз етуді және кірістілік деңгейін ескере отырып, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты жобасының техникалық-экономикалық негіздемесіне сәйкес салынған инвестицияларға реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті шығындардың құнынан төмен болмай есептеледі.

377. После окончания срока действия договора государственно-частного партнерства тарифы формируются без учета возврата инвестированного капитала с обеспечением возможности получения прибыли для эффективного функционирования субъекта.";
пункт 380 изложить в следующей редакции:
"380. При формировании тарифа учитываются расходы, связанные с финансированием объектов социальной сферы, входящей в имущественный комплекс объекта государственно-частного партнерства, подтвержденные соответствующими обосновывающими материалами.";
пункты 382, 383, 384 и 385 изложить в следующей редакции:
"382. Общий размер инвестированного капитала определяется как сумма собственного и заемного инвестированного капитала.
Прогнозный предельный размер и предварительные условия привлечения (структура, ставка вознаграждения заемного капитала и ставка прибыли собственных средств, целевое использование, график освоения, условия возврата) первоначальной суммы инвестированного капитала определяются на основании подтверждающих документов субъекта (финансовой отчетности субъекта, меморандумов о финансировании проекта государственно-частного партнерства, выписки со счетов банков).
После привлечения инвестированного капитала в договор государственно-частного партнерства вносятся соответствующие изменения путем заключения дополнительного соглашения, в котором предусматриваются сумма и условия привлечения инвестированного капитала (структура, ставка вознаграждения заемного капитала и ставка прибыли собственных средств, целевое использование, график освоения и условия возврата) в соответствии с заключенными договорами займа.
383. Не допускается нецелевое использование инвестированного капитала.
Возврат инвестированного капитала (собственного и заемного) в составе тарифа производится только на капитал, использованный по целевому назначению, предусмотренному в договоре государственно-частного партнерства и инвестиционной программе субъекта и подтвержденному соответствующими документами.
Сумма и сроки реинвестирования собственных средств субъекта в период эксплуатации объекта государственно-частного партнерства определяются договором государственно-частного партнерства и инвестиционной программой субъекта, и подлежат подтверждению соответствующими документами целевого использования.
Годовая сумма возврата заемного капитала, учитываемая в тарифе, определяется на основании графика возврата (погашения) заемного капитала, устанавливаемого договором займа. При расчете суммы возврата заемного капитала учитываются свободные денежные средства амортизационного фонда, не используемые субъектом в предстоящем периоде для реинвестирования (обновления и ремонта основных средств) согласно инвестиционной программе и условиям договора государственно-частного партнерства.
Возврат инвестированных собственных средств субъекта, учитываемых в тарифе, производится равномерными ежегодными платежами на протяжении срока действия договора государственно-частного партнерства со дня начала эксплуатации объекта государственно-частного партнерства. При реинвестировании собственных средств субъектом возврат собственных средств осуществляется с учетом реинвестированной суммы собственных средств.
Ежегодно в течение периода регулирования ведомством уполномоченного органа производится корректировка величины возврата инвестированного капитала, устанавливаемого на очередной расчетный год периода регулирования, с учетом фактических данных о введенных в эксплуатацию объектах, корректировки утвержденного плана вводов и остатков не возвращенного инвестированного капитала.

377. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін тарифтер субъектінің тиімді жұмыс істеуі үшін пайда алу мүмкіндігін қамтамасыз ете отырып, инвестицияланған қаражаттың қайтарылуын есепке алынбай қалыптастырылады.";
380-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"380. Тарифті қалыптастыру кезінде тиісті негіздеуші материалдармен расталған мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісінің мүліктік кешеніне кіретін әлеуметтік саланың объектілерін қаржыландыруға байланысты шығыстар ескеріледі.";
382, 383, 384 және 385-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"382. Инвестицияланған капиталдың жалпы мөлшері меншікті және инвестицияланған қарыз капиталы сомасы ретінде айқындалады.
Инвестицияланған капиталдың бастапқы сомасының болжамды шекті мөлшері және оны тартудың алдын ала шарттары (қарыз капиталының құрылымы, сыйақы мөлшерлемесі және меншікті қаражаттың пайда мөлшерлемесі, мақсатты пайдаланылуы, игеру графигі, қайтару шарттары) субъектінің растайтын құжаттарының негізінде (субъектінің қаржылық есептілігі, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын, қаржыландыру туралы меморандумдар, банк шоттарынан үзінді көшірмелер) айқындалады.
Инвестицияланған капиталды тартқаннан кейін мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартына жасалған қарыз шарттарына сәйкес инвестицияланған капиталды (қарыз капиталының құрылымы, сыйақы мөлшерлемесі және меншікті қаражаттың пайда мөлшерлемесі, мақсатты пайдалану, игеру графигі, қайтару шарттары) тарту сомасы мен шарттары көзделетін қосымша келісім жасасу арқылы тиісті өзгерістер енгізіледі.
383. Инвестицияланған капиталды мақсатсыз пайдалануға жол берілмейді.
Тариф құрамындағы инвестицияланған капиталды (меншікті және қарыз) қайтару мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында және тиісті құжаттармен расталған субъектінің инвестициялық бағдарламасында көзделген нысаналы мақсат бойынша пайдаланылған капиталға ғана жүргізіледі.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін, пайдалану кезеңінде субъектінің меншікті қаражатын қайта инвестициялау сомасы мен мерзімдері мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында және субъектінің инвестициялық бағдарламасында айқындалады және мақсатты пайдаланудың тиісті құжаттармен расталуға тиіс.
Тарифте ескерілетін қарыз капиталын қайтарудың жылдық сомасы қарыз шартында белгіленетін қарыз капиталын қайтару (өтеу) графигінің негізінде айқындалады. Қарыз капиталын қайтару сомасын есептеу кезінде инвестициялық бағдарламаға және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының талаптарына сәйкес қайта инвестициялау (негізгі құралдарды жаңарту және жөндеу) үшін алдағы кезеңде субъект пайдаланбайтын амортизациялық қордың бос ақша қаражаты ескеріледі.
Субъектінің тарифте ескерілетін инвестицияланған меншікті қаражатын қайтару мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдалану басталған күннен бастап мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының қолданылуы мерзімі бойы жыл сайын тең төлемдермен жүргізіледі. Субьектінің меншікті қаражатын қайта инвестициялау кезінде меншікті қаражатты қайтару меншікті қаражаттың қайта инвестицияланған сомасы ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Жыл сайын уәкілетті органның ведомствосы реттеу кезеңі ішінде пайдалануға берілген объектілер туралы нақты деректерді, бекітілген пайдалануға беру жоспарын түзетуді және қайтарылмаған инвестицияланған капиталдың қалдығын ескере отырып, реттеу кезеңінің кезекті есепті жылына белгіленетін инвестицияланған капиталды қайтару шамасына түзету жүргізеді.

384. Годовая сумма прибыли на инвестированные и (или) реинвестированные собственные средства субъекта, учитываемая в тарифе, рассчитывается как произведение ставки прибыли на остаточную сумму собственных средств субъекта, вложенных в проект государственно-частного партнерства.
Ставка прибыли на инвестированный собственный капитал является величиной не менее стоимости вознаграждения на заемные средства или ставки привлечения денежных средств (депозитов) банками второго уровня Республики Казахстан, определенной на момент подписания договора государственно-частного партнерства.
После полного возврата инвестированных и реинвестированных собственных средств субъекта годовая сумма прибыли учитывается в тарифе.
385. Выделяемые субъектам из средств государственного бюджета источники возмещения затрат и получения доходов, предусмотренные законодательством в области государственно-частного партнерства, учитываются при уменьшении тарифа, за исключением выплат, направленных на покрытие расходов и обеспечение доходов, не учтенных в затратной и доходной части тарифа.
Размер и порядок выплат источников возмещения затрат и получения доходов из средств государственного бюджета предусматриваются в договоре государственно-частного партнерства и осуществляются в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.";
пункт 391 изложить в следующей редакции:
"391. К заявке на утверждение тарифа для субъектов в упрощенном порядке прилагаются документы, указанные в пункте 302 настоящих Правил, а также:
1) копия заключенного договора государственно-частного партнерства;
2) информация об использовании чистого дохода (прибыли) от регулируемых услуг в соответствии с договором государственно-частного партнерства;
3) сведения о возврате инвестированного капитала (заемного и собственного) за предыдущие периоды;
4) график возврата заемных средств и выплат вознаграждений по заемным средствам;
5) план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разработанный по итогам энергоаудита или экспресс-энергоаудита.";
подпункт 1) пункта 393 изложить в следующей редакции:
"1) копия заключенного договора государственно-частного партнерства;";
пункт 395 изложить в следующей редакции:
"395. Прилагаемые к заявлению расчеты и обосновывающие материалы составляются в соответствии со следующими требованиями:
1) прилагаемые материалы подписываются руководителем субъекта либо лицом, его замещающим, либо заместителем руководителя субъекта. Данное требование не распространяется на представление заявки в электронной форме.

384. Субъектінің тарифте ескерілетін инвестицияланған және (немесе) қайта инвестицияланған меншікті қаражатына арналған пайданың жылдық сомасы пайда мөлшерлемесінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына салынған субъектінің меншікті қаражатының қалдық сомасына көбейтіндісі ретінде есептеледі.
Инвестицияланған меншікті капиталға пайда мөлшерлемесі қарыз қаражатына арналған сыйақы құнынан немесе мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартына қол қою сәтіне белгіленген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері ақша қаражатын (депозиттер) тарту мөлшерлемесінен кем емес шама болып табылады.
Субъектінің инвестицияланған және қайта инвестицияланған меншікті қаражаты толық қайтарылғаннан кейін пайданың жылдық сомасы тарифте ескеріледі.
385. Субъектілерге мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы заңнамада көзделген мемлекеттік бюджет қаражатынан шығындарды өтеуге және кіріс алуға бөлінетін көздер тарифтің шығын және кіріс бөліктерінде ескерілмеген шығыстарды жабуға және кірістерді қамтамасыз етуге бағытталған төлемдерді қоспағанда, тарифті азайтуда ескеріледі.
Шығындарды өтеу және кірістер алу көздерінің мөлшері мен оларды төлеу тәртібі мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында көзделеді және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
391-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"391. Субъектілер үшін тарифті оңайлатылған тәртіппен бекітуге арналған өтінімге осы Қағидалардың 302-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ:
1) жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының көшірмесі;
2) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартына сәйкес реттеліп көрсетілетін қызметтерден алынған таза кірістің (пайданың) пайдануы туралы ақпарат;
3) өткен кезеңдер үшін инвестицияланған капиталды (қарыз және меншік) қайтару туралы мәліметтер;
4) қарыз қаражатын және қарыз қаражаты бойынша сыйақыларды төлеу графигі;
5) энергия аудитінің немесе экспресс-энергия аудитінің қорытындысы бойынша әзірленген энергияны үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспары қоса беріледі.";
393-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының көшірмесі;";
395-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"395. Өтінішке қоса берілетін есептер мен негіздеуші материалдар мынадай талаптарға сәйкес жасалады:
1) Қоса беріліп отырған материалдарға субъектінің басшысы не оны алмастыратын тұлға не субъект басшысының орынбасары қол қояды. Бұл талап өтінімді электрондық нысанда ұсынуға қолданылмайды.

2) в качестве обосновывающих материалов представляются фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, и за предыдущий календарный год;
3) субъект государственно-частного партнерства в течение пятнадцати календарных дней после принятия заявки к рассмотрению по требованию ведомства уполномоченного органа представляет в ведомство уполномоченного органа уточненные фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки;
4) с целью исключения влияния сезонных колебаний объемов на тарифы, в обоснование принимаются данные в расчете на год;
5) при расчете проектов тарифов, за базу принимаются фактические объемы регулируемых услуг за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
6) при снижении объемов регулируемых услуг представляются материалы, обосновывающие и подтверждающие снижение;
7) подготовленные по отдельности на каждый вид деятельности, осуществляемой субъектом государственно-частного партнерства.";
пункт 405 изложить в следующей редакции:
"405. Срок действия тарифа устанавливается на период, не превышающий срок реализации субъектом государственно-частного партнерства утвержденной инвестиционной программы и договора государственно-частного партнерства.";
заголовок параграфа 4 раздела 2 главы 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Особенности утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства";
пункт 439 изложить в следующей редакции:
"439. Критериями целесообразности утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства являются:
1) заявленный грузооборот превышает фактический грузооборот за соответствующий период предыдущего года;
2) заявленный вагонооборот превышает (сохраняет) фактический вагонооборот за соответствующий период предыдущего года.
В случае сохранения вагонооборота представляется заключение компетентного органа о невозможности дальнейшего увеличения вагонооборота;
3) возможность использования незадействованных, слабо задействованных участков магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства либо переориентации грузопотоков на альтернативные маршруты транспортировки.
Не задействованность или слабая задействованность участков магистральной железнодорожной сети подтверждается заключением компетентного органа.
Возможность переориентации грузопотоков на альтернативные маршруты транспортировки подтверждается Национальным оператором инфраструктуры или субъектом государственно-частного партнерства;

2) негiздеушi материалдар ретiнде өтiнiм берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі және өткен күнтiзбелiк жыл iшiндегi шығындар туралы нақты деректер ұсынылады;
3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі өтінім қарауға қабылданғаннан кейін уәкілетті орган ведомствосының талабы бойынша өтінім берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі шығындар туралы нақты деректерді уәкілетті органның ведомствосына күнтізбелік он бес күн ішінде ұсынады;
4) тарифтерге көлемдердің маусымдық ауытқуының әсерін болдырмау мақсатында бір жылға есептелген деректер негізге алынады;
5) тарифтердің жобаларын есептеу кезінде базаға өтінім берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі немесе өткен күнтізбелік жыл ішіндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің нақты көлемдері алынады;
6) реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң көлемдерi төмендеген кезде төмендетудi негiздеушi және растаушы материалдар ұсынылады;
7) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі жүзеге асыратын қызметтердiң әрбiр түрiне жеке дайындалады.";
405-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"405. Тарифтің қолданылу мерзімі мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің бекітілген инвестициялық бағдарламаны және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын iске асыру мерзімінен аспайтын кезеңге белгiленедi.";
8-тараудың 2-бөлімінің 4-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтерге уақытша төмендету коэффициентін бекітудің ерекшеліктері";
439-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"439. Магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтерге уақытша төмендету коэффициентін бекітудің орындылығының өлшемшарттары мыналар болып табылады:
1) мәлімделген жүк айналымы өткен жылдың тиісті кезеңіндегі нақты жүк айналымынан асады;
2) мәлімделген вагон айналымы өткен жылдың тиісті кезеңіндегі нақты вагон айналымынан артады (сақтайды).
Вагон айналымы сақталған жағдайда құзыретті органның вагон айналымын одан әрі ұлғайту мүмкін емес екені туралы қорытындысы ұсынылады;
3) магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың қолданысқа енгізілмеген, қолданысқа нашар енгізілген учаскелерін пайдалану не жүк айналымдарын баламалы тасымалдау маршруттарына қайта бағдарлау мүмкіндігі.
Магистральдық теміржол желісінің қолданысқа енгізілмеген немесе қолданысқа нашар енгізілген учаскелерін құзыретті органның қорытындысы растайды.
Жүк ағымдарын тасымалдаудың баламалы маршруттарына қайта бағдарлау мүмкіндігін Ұлттық инфрақұрылым операторы немесе мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі растайды;

4) экологическая опасность побочной продукции промышленного производства.
Экологическая опасность побочной продукции промышленного производства подтверждается заключением уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды Республики Казахстан.
В случае соответствия критерию, указанному в настоящем подпункте, утверждение временного понижающего коэффициента производится только при соблюдении критерия, предусмотренного подпунктом 1) пункта 439 настоящих Правил;
5) осуществление пассажирских перевозок.
Компетентный орган подтверждает, что перевозчик осуществляет перевозки в своем заключении о целесообразности с предоставлением документов (информации) в соответствии с пунктом 454 настоящих Правил;
Для прицепных и беспересадочных вагонов, вагонов – ресторанов и багажных вагонов, включенных в поезда, ведомство уполномоченного органа устанавливает временный понижающий коэффициент в порядке, предусмотренном пунктом 454 настоящих Правил;
6) возможность переориентации грузопотоков с альтернативных видов транспорта на железнодорожный транспорт.
В таком случае Национальный оператор инфраструктуры подтверждает в своем заключении целесообразность или возможность такой переориентации;
7) сохранение (уменьшение) объемов перевозок производимой потребителем продукции (сырья, необходимого для производства продукции) в целях предотвращения связанных с этим остановки или снижения объемов производства, вызванных снижением цен на международных рынках, при условии наличия обязательств потребителя со своей стороны, в том числе по стабилизации деятельности, сохранению количества рабочих мест, оптимизации затрат.";
заголовок раздела 1 параграфа 4 главы 8 изложить в следующей редакции:
"Раздел 1. Утверждение временного понижающего коэффициента к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства.";
пункт 441 изложить в следующей редакции:
"441. Утверждение временного понижающего коэффициента производится ведомством уполномоченного органа по заявке потребителя, а также по заявке Национального оператора инфраструктуры в случаях, указанных в подпункте 1) пункта 439 настоящих Правил.
Заявка на утверждение временного понижающего коэффициента к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства (далее – заявка) подается по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам с приложением документов и информации, представляемой потребителем на утверждение временных понижающих коэффициентов к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства, а также показателей перевозок грузов железнодорожным транспортом и перевозок пассажирских вагонов железнодорожным транспортом согласно приложениям 20, 21 и 22 к настоящим Правилам с соблюдением следующих требований:

4) өнеркәсіптік өндірістің жанама өнімінің экологиялық қауіптілігі.
Өнеркәсіптік өндірістің жанама өнімінің экологиялық қауіптілігі Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органының қорытындысымен расталады.
Осы тармақшада көрсетілген өлшемшартқа сәйкес келген жағдайда, уақытша төмендету коэффициентін бекіту осы Қағидалардың 439-тармағының 1) тармақшасында көзделген өлшемшарт сақталған кезде ғана жүргізіледі;
5) жолаушылар тасымалын жүзеге асыру.
Құзыретті орган тасымалдаушы осы Қағидалардың 454-тармағына сәйкес құжаттарды (ақпаратты) ұсына отырып, орындылығы туралы өзінің қорытындысында тасымалдарды жүзеге асыратынын растайды;
Поездарға қосылған тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондар, вагон-мейрамханалар мен багаж вагондары үшін уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 454-тармағында көзделген тәртіппен уақытша төмендету коэффициентін белгілейді;
6) жүк ағындарын баламалы көлік түрлерінен теміржол көлігіне қайта бағдарлау мүмкіндігі.
Мұндай жағдайда Ұлттық инфрақұрылым операторы өзінің қорытындысында осындай қайта бағдарлаудың орындылығын немесе мүмкіндігін растайды;
7) тұтынушының тарапынан міндеттемелер, оның ішінде қызметті тұрақтандыру, жұмыс орындарын сақтау, шығындарды оңтайландыру бойынша міндеттемелері болған кезде, тұтынушының өндірілетін өнімінің (өнім шығаруға қажетті шикізаттың) көлемдерін осыған байланысты халықаралық нарықтардағы бағалардың төмендеуінен туындаған өндіріс көлемінің тоқтауын немесе төмендеуін болдырмау мақсатында сақтау (азайту).";
8-тараудың 4-параграф 1-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлім. Магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтерге уақытша төмендету коэффициентін бекіту";
441-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"441. Уәкілетті органның ведомствосы уақытша төмендету коэффициентін бекітуді тұтынушының өтінімі бойынша, сондай-ақ осы Қағидалардың 439-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларда Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша жүргізеді.
Магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтерге уақытша төмендету коэффициентін бекітуге арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтерге уақытша төмендету коэффициентін бекітуге тұтынушы ұсынатын құжаттар мен ақпаратты, сондай-ақ осы Қағидаларға 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес теміржол көлігімен жүк тасымалдау және теміржол көлігімен жолаушылар вагондарын тасымалдау көрсеткіштерін осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса бере отырып, мынадай:

1) каждый лист заявки парафируется первым руководителем потребителя и (или) субъект государственно-частного партнерства, либо лицом, исполняющим его обязанности, с приложением подтверждающих документов, финансовые документы главным бухгалтером;
2) представляются фактические данные по результатам финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период, а также ожидаемые результаты от применения временного понижающего коэффициента на запрашиваемый период их утверждения.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, предоставляются документы и информация предусмотренная подпунктами 1), 2), 3), 5) 10), 11), 12) и 13) приложения 20 к настоящим Правилам.";
пункты 444, 445, 446, 447 и 448 изложить в следующей редакции:
"444. Ведомство уполномоченного органа не позднее пяти рабочих дней со дня поступления заявки в письменной форме уведомляет потребителя, Национального оператора инфраструктуры, субъекту государственно-частного партнерства (в случае подачи им заявки) о принятии заявки к рассмотрению (одновременно направляя экземпляры заявки Национальному оператору инфраструктуры (в случае подачи заявки на утверждении временного понижающего коэффициента на регулируемые услуги субъекта государственно-частного партнерства) компетентному органу), либо о мотивированном отказе в ее принятии.
445. В случае, если при рассмотрении заявки необходима дополнительная информация, ведомство уполномоченного органа запрашивает ее в письменном виде с установлением срока, но не менее пяти рабочих дней.
При этом рассмотрение заявки приостанавливается до получения необходимой информации с извещением об этом потребителя, Национального оператора инфраструктуры (в случае подачи им заявки).
При непредставлении потребителем, Национальным оператором инфраструктуры (в случае подачи им заявки) запрашиваемой информации по истечении десяти рабочих дней с даты получения запроса, ведомство уполномоченного органа отказывает в утверждении временного понижающего коэффициента с письменным уведомлением об этом Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства, компетентного органа и потребителя.
446. Национальный оператор инфраструктуры, субъект государственно-частного партнерства, компетентный орган, не позднее пятнадцати рабочих дней со дня поступления заявки, представляют заключения о целесообразности либо нецелесообразности утверждения временного понижающего коэффициента в ведомство уполномоченного органа и потребителю и (или) субъекту государственно-частного партнерства по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам.

1) растайтын құжаттарды қоса бере отырып, өтінімнің әрбір парағына тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам, ал қаржы құжаттарына бас бухгалтердің қол қоюы;
2) алдыңғы кезеңдегі қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері бойынша нақты деректер, сондай-ақ оларды бекіту сұратылған кезеңге уақытша төмендету коэффициентін қолданудан болатын болжамды нәтижелерді ұсыну талаптарын сақтай отырып беріледі.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтінім берген жағдайда, осы Қағидаларға 20-қосымшаның 1), 2), 3), 5), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көзделген құжаттар мен ақпарат ұсынылады.";
444, 445, 446, 447 және 448-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"444. Уәкілетті органның ведомствосы өтінім түскен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша нысанда тұтынушыны, Ұлттық инфрақұрылым операторын, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің (оларға өтінім берген жағдайда) өтінімді қарауға қабылдағаны (өтінім даналарын бір уақытта Ұлттық инфрақұрылым операторына жібере отырып (өтінім мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерге уақытша төмендету коэффициентін бекітуге құзыретті органға берілген жағдайда) не оны қабылдаудан дәлелді бас тартқаны туралы хабардар етеді.
445. Өтінімді қарау кезінде қосымша ақпарат қажет болған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы бес жұмыс күнінен кем емес мерзімді белгілей отырып оны жазбаша түрде сұратады.
Бұл ретте, өтінімді қарау тұтынушыға, Ұлттық инфрақұрылым операторына (өтінімді ол берген жағдайда) бұл туралы хабарлай отырып, қажетті ақпаратты алғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Тұтынушы, Ұлттық инфрақұрылым операторы (өтінімді ол берген жағдайда) сұрау салуды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде ақпаратты ұсынбаған кезде, уәкілетті органның ведомствосы бұл туралы Ұлттық инфрақұрым операторын, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісін, құзыретті орган мен тұтынушыны жазбаша түрде хабардар ете отырып, уақытша төмендету коэффициентін бекітуден бас тартады.
446. Ұлттық инфрақұрым операторы, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі, құзыретті орган өтінім түскен күннен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның ведомствосына және тұтынушыға және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің уақытша төмендету коэффициентін бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытынды ұсынады.

447. При получении дополнительной информации, представленной по инициативе потребителя, Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства, либо по ходатайству заинтересованных государственных органов ведомство уполномоченного органа продлевает рассмотрение заявки на пять рабочих дней.
448. Ведомство уполномоченного органа на основании заключений, представленных Национальным оператором инфраструктуры и (или) субъектом государственно-частного партнерства, компетентным органом, с учетом проверки заявки и дополнительно предоставленных по запросу документов, принимает решение в срок не более двадцати пяти рабочих дней со дня принятия заявки к рассмотрению.
Решение об утверждении временного понижающего коэффициента принимается в случае получения положительных заключений Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства и (или) компетентного органа.
Непредставление заключений Национальным оператором инфраструктуры и (или) субъектом государственно-частного партнерства, и компетентным органом в срок, предусмотренный пунктом 450 настоящих Правил, считается согласием с заявленными потребителем условиями и уровнем временного понижающего коэффициента.
Решение об утверждении временного понижающего коэффициента, за исключением решения об утверждении временного понижающего коэффициента по заявке Национального оператора инфраструктуры, принимается с учетом позиции Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа, отраженной в заключении, с указанием объемов перевозки грузов (грузооборота), в разрезе месяцев, либо квартала, либо полугодия, либо в целом по году, в зависимости от заявки потребителя, или (вагонооборота).";
абзац второй пункта 450 изложить в следующей редакции:
"Решение об утверждении временного понижающего коэффициента направляется Национальному оператору инфраструктуры, потребителю и (или) субъекту государственно-частного партнерства, компетентному органу, не позднее, чем за десять календарных дней до даты введения в действие решения ведомства уполномоченного органа.";
пункты 451 и 452 изложить в следующей редакции:
"451. В случае отказа в утверждении временного понижающего коэффициента ведомство уполномоченного органа выносит соответствующее мотивированное заключение, которое направляется в срок не более пяти рабочих дней со дня принятия решения об отказе Национальному оператору инфраструктуры, субъекту государственно-частного партнерства, компетентному органу и потребителю.
452. Потребитель и (или) субъект государственно-частного партнерства, а также Национальный оператор инфраструктуры не обращается вновь с заявкой по критерию, по которому было получено соответствующее мотивированное заключение об отказе, до истечения периода времени, указанного в такой заявке, за исключением случаев увеличения в планируемом периоде времени грузооборота/вагонооборота.";

447. Тұтынушының, Ұлттық инфрақұрылым операторының, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің бастамасы бойынша не мүдделі мемлекеттік органдардың өтінішхаты бойынша ұсынылған қосымша ақпаратты алған кезде уәкілетті органның ведомствосы өтінімді қарауды бес жұмыс күніне ұзартады.
448. Уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторы және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі, құзыретті орган ұсынған қорытындылардың негізінде өтінімді және сұрау салу бойынша қосымша берілген құжаттарды тексеруді ескере отырып, өтінімді қарауға қабылдаған күннен бастап жиырма бес жұмыс күннен аспайтын мерзімде шешім қабылдайды.
Уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторының, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің және (немесе) құзыретті органның оң қорытындылары алынған жағдайда қабылданады.
Ұлттық инфрақұрылым операторының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің және құзыретті органның осы Қағидалардың 450-тармағында көзделген мерзімде қорытындыларды ұсынбауы тұтынушы мәлімдеген уақытша төмендету коэффициентінің шартымен және деңгейімен келісу деп саналады.
Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы шешімді қоспағанда, уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы шешім тұтынушының өтініміне қарай айлар, не тоқсан, не жартыжылдық бөлінісінде, не жалпы жыл бойынша жүктерді (жүк айналымын) немесе вагон айналымын тасымалдау көлемдерін көрсетумен, қорытындыда көрсетілген Ұлттық инфрақұрылым операторы мен құзыретті органның ұстанымы ескеріле отырып қабылданады.";
450-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторына, тұтынушыға және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі, құзыретті органға уәкілетті орган ведомствосының шешімі қолданысқа енгізілген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей жолданады.";
451 және 452-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"451. Уақытша төмендету коэффициентін бекітуден бас тартылған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы тиісті дәлелді қорытынды шығарады, ол бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Ұлттық инфрақұрылым операторына, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісіне құзыретті органға және тұтынушыға жолданады.
452. Тұтынушы, және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі, сондай-ақ Ұлттық инфрақұрылым операторы жоспарланған уақыт кезеңінде жүк айналымын/вагон айналымын ұлғайту жағдайын қоспағанда, өтінімде көрсетілген бас тарту туралы тиісті дәлелді қорытынды алынған өлшемшарт бойынша өтінімде көрсетілген уақыт кезеңі өткенге дейін осындай өтінім бойынша қайта өтінім бере алмайды.";

пункты 458, 459 и 460 изложить в следующей редакции:
"458. Решение об утверждении временного понижающего коэффициента при осуществлении грузовых и (или) пассажирских перевозок принимается при условии отсутствия у потребителя услуг магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства просроченной задолженности перед Национальным оператором инфраструктуры и (или) субъектом государственно-частного партнерства или при условии ее погашения в соответствии с графиком погашения.
459. Национальный оператор инфраструктуры, применяет временный понижающий коэффициент на основании договора, заключенного между Национальным оператором инфраструктуры или субъектом государственно-частного партнерства и потребителем (далее – договор). Данный договор предусматривает период действия утвержденного временного понижающего коэффициента и ответственность потребителя и субъекта государственно-частного партнерства за невыполнение критериев предусмотренных пунктом 439 настоящих Правил, в виде перерасчета тарифов на фактически выполненный объем потребления регулируемых указанных услуг без применения временного понижающего коэффициента.
460. Договор заключается в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан не позднее десяти рабочих дней со дня подачи потребителем заявки на заключение договора о применении утвержденного ведомством уполномоченного органа временного понижающего коэффициента Национальному оператору инфраструктуры, субъекту государственно-частного партнерства.";
пункт 462 изложить в следующей редакции:
"462. Действие временного понижающего коэффициента прекращается по истечении утвержденного срока, а также со дня утверждения ведомством уполномоченного органа новых тарифов на регулируемые услуги Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства.";
пункты 464, 465 и 466 изложить в следующей редакции:
"464. Потребитель, Национальный оператор инфраструктуры, субъект государственно-частного партнерства, компетентный орган обращается в ведомство уполномоченного органа с предложением об отмене действия временного понижающего коэффициента, представив при этом документы и информацию, обосновывающие необходимость такой отмены.
При принятии решения об отмене утвержденного временного понижающего коэффициента ведомство уполномоченного органа запрашивает необходимую информацию у Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства, компетентного органа, потребителя.
При непредставлении по истечении десяти рабочих дней с даты направления запроса заключений Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства компетентного органа ведомство уполномоченного органа проводит проверку обосновывающих материалов по отмене утвержденного временного понижающего коэффициента, с учетом имеющихся в наличии материалов.

458, 459 және 460-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"458. Жүк және (немесе) жолаушы тасымалдарын жүзеге асыру кезінде уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы шешім магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың көрсетілетін қызметтерін тұтынушының Ұлттық инфрақұрылым операторының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің алдында мерзімі өткен берешегі болмаған жағдайда немесе оны өтеу графигіне сәйкес өтеген жағдайда қабылданады.
459. Ұлттық инфрақұрылым операторы уақытша төмендету коэффициентін Ұлттық инфрақұрылым операторының немесе мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің және тұтынушының арасында жасалған шарттың (бұдан әрі – шарт) негізінде қолданады. Бұл шартта бекітілген уақытша төмендету коэффициентінің қолданылу кезеңі және тұтынушының және мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің осы Қағидалардың 439-тармағында көзделген өлшемшарттарды орындамағаны үшін тарифтерді уақытша төмендету коэффициентін қолданбай, реттеліп көрсетілетін қызметтерді тұтынудың нақты орындалған көлеміне қайта есептеу түріндегі жауапкершілігі көзделеді.
460. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Ұлттық инфрақұрылым операторына, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісіне уәкілетті органның ведомствосы бекіткен уақытша төмендету коэффициентін қолдану туралы шарт жасасуға тұтынушы өтінім берген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жасалады.";
462-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"462. Уақытша төмендету коэффициентінің қолданылуы бекітілген мерзім өткеннен кейін, сондай-ақ уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторының, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне жаңа тарифтерді бекіткен күннен бастап тоқтатылады.";
464, 465 және 466-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"464. Тұтынушы, Ұлттық инфрақұрылым операторы, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі, құзыретті орган уәкілетті органның ведомствосына уақытша төмендету коэффициенті қолданылуының күшін жою қажет екенін негіздейтін құжаттар мен ақпаратты ұсына отырып, оның күшін жою туралы ұсыныспен жүгінеді.
Бекітілген уақытша төмендету коэффициентін жою туралы шешім қабылдау кезінде уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторынан, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінен, құзыретті органнан, тұтынушыдан қажетті ақпаратты сұратады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі, құзыретті орган сұрау салу жолданған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қорытындыларды ұсынбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы қолда бар материалдарды ескере отырып, бекітілген уақытша төмендету коэффициентін жою бойынша негіздеуші материалдарға тексеру жүргізеді.

465. Ведомство уполномоченного органа в срок не более двадцати пяти рабочих дней рассматривает и проводит проверку представленных к рассмотрению обосновывающих документов и информации с учетом заключений Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства, компетентного органа.
В случаях, предусмотренных пунктом 463 настоящих Правил, ведомство уполномоченного органа принимает решение в виде приказа об отмене утвержденного временного понижающего коэффициента с уведомлением Национального оператора инфраструктуры, субъекта государственно-частного партнерства, отраслевого государственного органа, компетентного органа в срок не позднее пяти рабочих дней со дня его подписания.
466. Приказ об отмене утвержденного временного понижающего коэффициента направляется Национальному оператору инфраструктуры, субъекту государственно-частного партнерства, компетентному органу, потребителю не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до даты введения приказа ведомства уполномоченного органа в действие.
При отклонении предложения об отмене действия временного понижающего коэффициента ведомством уполномоченного органа выносится мотивированное заключение, которое направляется заявителю, обратившемуся с таким предложением не позднее трех рабочих дней со дня принятия решения.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
приложения 19 и 20 изложить в редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
приложения 23, 24 и 25 изложить в редакции согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра А. Амрин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 63
Приложение 1
к Правилам формирования тарифов
Проект тарифа, тарифной сметы, инвестиционной программы, отчетов об исполнении утвержденной тарифной сметы, об исполнении утвержденной инвестиционной программы
форма 1
Тарифная смета ___________________ на
(наименование субъекта естественной монополии,
за исключением региональной электросетевой компании)
______________________________________
наименование вида регулируемых услуг
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Принято в действующей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проект тарифной сметы субъекта
За весь период реализации проекта, в том числе
1-ый (базовый) год реализации проекта
2-ой год реализации проекта
i-й год реализации проекта
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
Тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе
1.1
Сырье и материалы
1.2
Покупные изделия
1.3
Горюче-смазочные материалы
1.4
Топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
3
Амортизация
4
Ремонт, всего, в том числе
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
5
Прочие затраты (расшифровать)
II
Расходы периода всего, в том числе
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
6.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
6.3
Налоги
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат на предоставление услуг
IV
Доход (РБА*СП)
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА)
VI
Всего доходов
VII
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге / на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
Производственного
8.2
Административного
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в том числе
тенге
9.1
Производственного персонала
9.2
Административного персонала
10
Капитальный ремонт
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
12
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств, всего, в том числе
12.1
Материалы на ремонт
12.2
Заработная плата
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии:
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 2
Тарифная смета ___________________ на
(наименование субъекта естественной монополии,
за исключением региональной электросетевой компании)
_____________________________________
наименование вида регулируемых услуг
п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Принято в действующей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проект тарифной сметы субъекта
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
Тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе
1.1
Сырье и материалы
1.2
Покупные изделия
1.3
Горюче-смазочные материалы
1.4
Топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
3
Амортизация
4
Ремонт, всего, в том числе
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
5
Прочие затраты (расшифровать)
II
Расходы периода всего, в том числе
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
6.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
6.3
Налоги
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат на предоставление услуг
IV
Доход (РБА*СП)
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА)
VI
Всего доходов
VII
Объем предоставляемых услуг (товаров, работ)
в натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
тенге / на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
В том числе:
8.1
Производственного
8.2
Административного
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в том числе
тенге
9.1
Производственного персонала
9.2
Административного персонала
10
Капитальный ремонт
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
12
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств, всего, в том числе
12.1
Материалы на ремонт
12.2
Заработная плата
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 3
Тарифная смета _____________________________________________ на
(наименование электросетевой компании)
__________________________________________________
наименование вида регулируемых услуг
п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Принято в действующей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проект тарифной сметы субъекта
За весь период реализации проекта, в том числе
1-ый (базовый) год реализации проекта
2-ой год реализации проекта
i-й год реализации проекта
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе
1.1
Сырье и материалы
1.2
Покупные изделия
1.3
Горюче-смазочные материалы
1.4
Топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
3
Амортизация
4
Ремонт, всего, в том числе
4.1
Капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
5
Прочие затраты (расшифровать)
II
Расходы периода всего, в том числе
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
6.2
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
6.3
Налоги
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат на предоставление услуг
IV
Доход (РБА*СП)
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА)
VI
Всего доходов
VII
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
В натуральных показателях
IX
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге/ на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
Производственного
8.2
Административного
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в том числе
тенге
9.1
Производственного персонала
9.2
Административного персонала
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости основных средств
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом, всего, в том числе
12.1
Материалы на ремонт
12.2
Заработная плата
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
Примечание:* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 4
Наименование субъекта ___________________________________
Тарифная смета на регулируемые услуги субъекта естественной монополии, осуществляющего свою деятельность на основании заключенного договора государственно-частного партнерства
№ п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Принято в действующем тарифе в расчете на год, всего
Проект субъекта государственно-частного партнерства
1
2
3
4
5
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
Тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе:

465. Уәкілетті органның ведомствосы жиырма бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Ұлттық инфрақұрылым операторының, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің, құзыретті органның қорытындыларын ескере отырып, қарауға ұсынылған негіздеуші құжаттар мен ақпаратты қарайды және оларға тексеру жүргізеді.
Осы Қағидалардың 463-тармағында көзделген жағдайларда уәкілетті органның ведомствосы оған қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Ұлттық инфрақұрылым операторын, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісін, салалық мемлекеттік органды, құзыретті органды хабардар ете отырып, бекітілген уақытша төмендету коэффициентін алып тастау туралы бұйрық түрінде шешім қабылдайды.
466. Бекітілген уақытша төмендету коэффициентін алып тастау туралы бұйрық Ұлттық инфрақұрылым операторына, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісіне, құзыретті органға, тұтынушыға уәкілетті орган ведомствосының бұйрығын қолданысқа енгізу күніне дейін он бес күнтізбелік күннен кешіктірілмей жолданады.
Уақытша төмендету коэффициентінің қолданылуы жойылғаны туралы ұсыныс қабылданбаған кезде, уәкілетті органның ведомствосы дәлелді қорытынды шығарады, ол осындай ұсыныспен жүгінген өтініш берушіге шешім қабылданған кезден бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
19 және 20-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
23, 24 және 25-қосымшалар осы бұйрыққа 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы А. Амрин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 63 Бұйрыққа
1-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
1-қосымша
Тарифтің, тарифтік сметаның, инвестициялық бағдарламаның, бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы, бекітілген инвестициялық бағдарламаның орындалуы туралы есептердің жобасы
1-нысан
_________________________________________________________________
(өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи монополия субъектісінің
атауы) арналған тарифтік смета
________________________________________________________________
реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштері
Субъектінің тарифтік сметасының жобасы
Жобаны іске асырудың барлық кезеңіне, оның ішінде
Жобаны іске асырудың 1 (базалық) жылы
Жобаны іске асырудың 2-жылы
Жобаны іске асырудың i-жылы
I
Тауарларды өндіруге және көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
Жанар-жағармай материалдары
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы, оның ішінде
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6.3
Салықтар
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
III
Көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған барлық шығын
IV
Кіріс (АРБ*ПМ)
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
VI
Барлық кіріс
VII
Ұсынылатын қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
IX
Тариф (қосымша құн салығынсыз)
Теңге/ ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
8.1
Өндірістік
8.2
Әкімшілік
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу, барлығы, оның ішінде
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – тартылған активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ –пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы:
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
2-нысан
______________________________________________________________________
арналған тарифтік смета (өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи
монополия субъектісінің атауы)
_________________________________________________________________________
реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштер
Субъектінің тарифтік сметасының жобасы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
Мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
Жанар-жағармай материалдары
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары барлығы, оның ішінде
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6.3
Салықтар
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақы төлеу шығыстары
III
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығын
IV
Кіріс (АРБ*ПМ)
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
VI
Барлық кіріс
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
IX
Тарифі (қосымша құн салығынсыз)
Теңге/ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
Оның ішінде:
8.1
Өндірістік
8.2
Әкімшілік
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу, барлығы, оның ішінде
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – тартылған активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ –пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
3-нысан
___________________________________________________________
арналған тарифтік смета (өңірлік электр желілік компанияның атауы)
________________________________________________________
реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштер
Субъектінің тарифтік сметасының жобасы
Жобаны іске асырудың барлық кезеңіне, соның ішінде
Жобаны іске асырудың
1 (базалық) жылы
Жобаны іске асырудың
2-жылы
Жобаны іске асырудың
i-жылы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
Жанар-жағармай материалдары
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы, оның ішінде
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
6.3
Салықтар
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
III
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығын
IV
Кіріс (АРБ*ПМ)
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
VI
Барлық кіріс
VII
Ұсынылатын қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
IX
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
Теңге/ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
8.1
Өндірістік
8.2
Әкімшілік
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-алдын ала) жөндеу, барлығы, оның ішінде
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – тартылған активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ –пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
4-нысан
Субъектінің атауы ______________________________________________
Өзінің қызметін жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының негізінде жүзеге асыратын табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Бір жылға есептегенде қолданыстағы тарифте қабылданған, барлығы
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің жобасы
1
2
3
4
5
1
Тауарлар өндірісіне және көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
2
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:

1)
Сырье и материалы
2)
Энергия
3)
ГСМ
4)
Топливо
5)
Энергия покупная
6)
Вода покупная
2
Технологический расход электрической энергии водоснабжения и (или) водоотведения (нормативные потери)
3
Затраты на оплату труда, всего, в том числе:
1)
Заработная плата
2)
Социальный налог и социальные отчисления, обязательное социальное медицинское страхование
4
Амортизация
5
Ремонт, всего, в том числе:
1)
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
6
Прочие затраты, всего, в том числе:
1)
Услуги связи
2)
Транспортировка грузов сторонними организациями
3)
Услуги охраны
4)
Командировочные расходы
5)
Подготовка кадров
6)
Охрана труда и техника безопасности
7)
Плата за использование природных ресурсов (воду и другие)
8)
Пусконаладочные работы
9)
Дезинфекция, дератизация производственных помещений, вывоз мусора и другие коммунальные услуги
10)
Обязательные виды страхования
11)
Приобретение лицензий
12)
Охрана окружающей среды
13)
Другие затраты (необходимо расшифровать)
2
Расходы периода, всего
7
Общие и административные расходы, всего
1)
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
2)
Заработная плата административного персонала
3)
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
4)
Услуги банка
5)
Амортизация
6)
Расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, вычислительной техники и так далее (расшифровать)
7)
Коммунальные услуги
8)
Услуги сторонних организаций
9)
Командировочные расходы
10)
Представительские расходы, расходы на периодическую печать, связь
11)
Охрана труда и техника безопасности
12)
Аренда основных средств общехозяйственного назначения
13)
Налоги
14)
Другие расходы (необходимо расшифровать)
8
Расходы на содержание службы сбыта, всего, в том числе:
1)
Заработная плата
2)
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
3)
Расходы на оформление квитанций
4)
Амортизация (в том числе водомеров), связанная со сбытом услуг
5)
Текущий ремонт
6)
Ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
7)
Маркетинговые услуги
8)
Другие расходы (необходимо расшифровать)
9
Расходы на выплату вознаграждений
3
Всего затрат
4
Прибыль
5
Всего доходов
6
Объемы предоставляемых услуг
7
Нормативные потери
тысяч м3/тысяч тенге, тысяч Гкал/тысяч тенге, кВтч/тысяч тенге
8
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
тенге/м3, тенге/Гкал, тенге/кВтч
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются субъектом естественной монополии, осуществляющим свою деятельность на основании заключенного договора государственно-частного партнерства, наименование показателей и единицы измерения указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг;
ГСМ – горюче-смазочные материалы;
м3 – кубический метр;
Гкал – Гигакалорий;
кВтч – киловатт-час;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
__________________________________ __________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20___года
форма 5
Представляется: в ведомство государственного органа,
осуществляющее руководство в соответствующих сферах
естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: AML-R1
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественной монополии, за исключением региональной электросетевой компании
Срок представления формы административных данных: – ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом
Наименование показателей
Единица измерения
Предусмотрено в утвержденной тарифной смете
Фактически сложившиеся показатели тарифной сметы
Отклонение в процентах
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
тысяч тенге
Материальные затраты, всего, в том числе
Сырье и материалы
Покупные изделия
Горюче-смазочные материалы
Топливо
Энергия
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
Заработная плата производственного персонала
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
Амортизация
Ремонт, всего, в том числе
Текущий ремонт
Прочие затраты (расшифровать)
Расходы периода всего, в том числе
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
Заработная плата административного персонала
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
Налоги
Прочие расходы (расшифровать)
Расходы на выплату вознаграждений
Всего затрат на предоставление услуг
Доход (РБА*СП)
Регулируемая база задействованных активов (РБА).
Всего доходов
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
Нормативные технические потери
%
В натуральных показателях
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге/на единицу предоставляемых услуг
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Наименование организации ____________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________________
Руководитель ____________________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20___года
Приложение к форме 5,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги (индекс - AML-R1, периодичность: годовая)

1)
Шикізат пен материалдар
2)
Энергия
3)
ЖЖМ
4)
Отын
5)
Сатып алынатын энергия
6)
Сатып алынатын су
2
Электр энергиясының, сумен жабдықтаудың және (немесе) су бұрудың технологиялық шығысы (нормативтік ысыраптар)
3
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
1)
Жалақы
2)
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
4
Амортизация
5
Жөндеу, барлығы, оның ішінде:
1)
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
6
Өзге де шығындар, барлығы, оның ішінде:
1)
Байланыс қызметтері
2)
Бөгде ұйымдардың жүктерді тасымалдауы
3)
Күзет қызметтері
4)
Іссапар шығыстары
5)
Кадрлар даярлау
6)
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
7)
Табиғи ресурстарды (суды және басқаларды) пайдаланғаны үшін төлем
8)
Іске қосу-реттеу жұмыстары
9)
Өндірістік үй-жайларды дезинфекциялау, дератизациялау, қоқыс шығару және басқа да коммуналдық қызметтер
10)
Сақтандырудың міндетті түрлері
11)
Лицензиялар сатып алу
12)
Қоршаған ортаны қорғау
13)
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
2
Кезең шығыстары, барлығы
7
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
1)
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде:
2)
Әкімшілік персоналдың жалақысы
3)
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
4)
Банк қызметтері
5)
Амортизация
6)
Техникалық басқару құралдарын, есептеу техникасын және және т.б. ұстауға және қызмет көрсетуге арналған шығыстар (таратып жазу қажет)
7)
Коммуналдық қызметтер
8)
Бөгде ұйымдардың қызметтері
9)
Іссапар шығыстары
7
Өкілдік шығыстар, мерзімдік басылым, байланыс шығыстары
11)
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
12)
Жалпы шаруашылық тағайындаудағы негізгі құралдарды жалға алу
13)
Салықтар
14)
Басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
8
Өткізу қызметін ұстауға арналған шығыстар, барлығы, оның ішінде:
1)
Жалақы
2)
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3)
Түбіртектерді ресімдеу шығыстары
4)
Қызметтерді өткізумен байланысты амортизация (оның ішінде су өлшеуіштер)
5)
Ағымдағы жөндеу
6)
Негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін жөндеу
7)
Маркетингтік қызметтер
8)
Басқа шығыстар (толық жазу)
9
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
3
Барлық шығындар
4
Пайда
5
Барлық кірістер
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
7
Нормативтік ысыраптар
мың м3/мың теңге, мың Гкал/мың теңге, кВт.сағ./мың теңге
8
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
теңге/м3, теңге/Гкал, теңге/кВт.сағ.
Ескертпе:
* шығындарды қажет болған жағдайда өзінің қызметін жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының негізінде жүзеге асыратын табиғи монополия субъектісі кеңейтеді немесе толықтырады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі;
ЖЖМ – жанар-жағармай материалдары;
м3 – текше метр;
Гкал – Гигакалория;
квт/сағ – киловатт-сағат;
ОСМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы_______________ __________________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда) тегі қолы
Күні 20 жылғы "________" __________________________
5-нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаның орындалуы туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: AML-R1
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи монополия субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Бекітілген тарифтік сметада көзделген
Тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіштері
Ауытқу %
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Тауарларды өндіру және қызметтерді ұсыну шығындары, барлығы, оның ішінде
мың теңге
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
Шикізат пен материалдар
Сатып алынатын бұйымдар
Жанар-жағармай материалдары
Отын
Энергия
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар, барлығы, оның ішінде
Өндірістік персоналдың жалақысы
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
Амортизация
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
Ағымдағы жөндеу
Өзге шығындар (таратып жазу)
Кезең шығыстары, барлығы, оның ішінде
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
Әкімшілік персоналдың жалақысы
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
Салықтар
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
Сыйақылар төлеу шығыстары
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығындар
Кіріс (АРБ*ПС)
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
Барлық кіріс
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
теңге /ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Ескертпе:
* шығындар қажет болғанда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ – пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Ұйымның атауы _______________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушының тегі және телефоны _____________________________
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
_____________________________________________ ______________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Реттеліп көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік сметаның орындалуы туралы есеп (индексі-AML-R1, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами, за исключением региональной электросетевой компании, отчета об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги. Тарифная смета – перечень доходов, расходов и объемов предоставляемой регулируемой услуги по форме, утвержденной уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 26) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" (далее – Закон).
2. При подаче заявки и принятии решения об утверждении проектов тарифов, в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, ведомство уполномоченного органа или его территориальный орган и субъекты естественной монополии руководствуются настоящими Правилами и нормативными правовыми актами, устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налоговым законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. 1 графа – указывается наименование показателей тарифной сметы, утверждаемые ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом в разрезе регулируемых услуг показатели о статьях доходов и расходов, об объемах предоставляемых регулируемых услуг и другие экономические показатели деятельности субъекта по форме, утвержденной ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом;
4. 2 графа – указывается единица измерения показателей тарифной сметы;
5. 3 графа – указывается предусмотренные в утвержденной тарифной смете показатели о статьях доходов и расходов, об объемах предоставляемых регулируемых услуг и другие экономические показатели деятельности субъекта естественной монополии;
6. 4 графа – указываются фактически сложившиеся показатели тарифной сметы о статьях доходов и расходов, об объемах предоставляемых регулируемых услуг и другие экономические показатели деятельности субъекта за период предоставления отчета об исполнении тарифной сметы;
7. 5 графа – указывается процентное соотношение фактически сложившихся показателей тарифной сметы от утвержденных показателей тарифной смете;
8. 6 графа – указывается подробное описание причин отклонения показателей тарифной сметы.
форма 6
Представляется: в ведомство государственного органа,
осуществляющее руководство в соответствующих сферах
естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о фактической выплате наступивших обязательств по займам
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: ФВЗ-1
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий
Срок представления формы административных данных: – ежеквартально до 25 числа, следующего за отчетным периодом
Наименование показателей
Единица измерения
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Обязательства по выплате:
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Процентов за кредиты
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Комиссионных выплат, премий и так далее
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Основной суммы займа
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Направлено в резервный фонд
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Фактическое наличие средств в резервном фонде на конец отчетного периода
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Суммы начисления вознаграждения на накопленные средства
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Примечание:
* В случае, если займы в национальной валюте, то направляется только информация по выплатам в тенге. В случае, если займы взяты в иностранной валюте, то информация представляется в двух измерениях: иностранной валюте, в национальной валюте по фактическому курсу оплаты обязательств по полученным займам.
** Указывать курс тенге к доллару США.
Наименование организации _____________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ________________________________
Руководитель ____________________________________ ____________
(фамилия имя отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
Приложение к форме 6,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Сведения о фактической выплате наступивших обязательств по займам (индекс - ФВЗ-1, периодичность: квартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, субъектілердің реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті дайындауына арналған. Тарифтік смета – "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 26) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің кірістері, шығыстары мен көлемдерінің тізбесі.
2. Өтінім беру және тарифтердің, оның ішінде сараланған тарифтердің жобаларын бекіту туралы шешім қабылдау кезінде, сондай-ақ тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті қарау кезінде уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы мен табиғи монополия субъектілері осы Қағидаларды және бухгалтерлік есеп стандарттарын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасының салық заңнамасын басшылыққа алады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. 1-баған – реттеліп көрсетілетін қызметтер бөлінісінде уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы бекітетін тарифтік смета көрсеткіштерінің атауы, уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы бекіткен нысан бойынша кірістер мен шығыстардың баптары туралы, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы көрсеткіштер және субъект қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері көрсетіледі;
4. 2-баған – тарифтік смета көрсеткіштерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
5. 3-баған – бекітілген тарифтік сметада көзделген кірістер мен шығыстардың баптары туралы, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы көрсеткіштер және табиғи монополия субъектісі қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері көрсетіледі;
6. 4-баған – тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті ұсыну кезеңіндегі кірістер мен шығыстардың баптары туралы, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіштері және субъект қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері көрсетіледі;
7. 5-баған – тарифтік сметаның бекітілген көрсеткіштерінен тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіштерінің пайыздық арақатынасы көрсетіледі;
8. 6-баған – тарифтік смета көрсеткіштерінің ауытқу себептерінің толық сипаттамасы көрсетіледі.
6-нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Қарыздар бойынша пайда болған міндеттемелерді нақты төлеу туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ жыл.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ҚНТ-1
Кезең: тоқсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: – тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Төлем бойынша міндеттемелер:
Мың $*
Миллион теңге*
Кредиттер үшін пайыздар
Мың $*
Миллион теңге*
Комиссиялық төлемақылар, сыйлықақылар және тағы басқа
Мың $*
Миллион теңге*
Қарыздың негізгі сомасы
Мың $*
Миллион теңге*
Резервтік қорға жіберілді
Мың $*
Миллион теңге*
Есепті кезең соңында резервтік қорда қаражаттың нақты болуы
Мың $*
Миллион теңге*
Жинақталған қаражатқа сыйақы есептеу сомалары
Мың $*
Миллион теңге*
Ескертпе:
* Егер қарыздар ұлттық валютада болған жағдайда, онда тек теңгемен төлемдер бойынша ақпарат жіберіледі. Егер қарыздар шетел валютасымен алынған жағдайда, онда ақпарат екі өлшемде: шетел валютасымен, алынған қарыздар бойынша міндеттемелерге төлемақының нақты бағамы бойынша ұлттық валютамен беріледі.
** АҚШ долларына теңгенің бағамын көрсету.
Ұйымның атауы ____________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ______________________________________
Орындаушының тегі және телефоны __________________________________
Басшысы _____________________________________ ________________
(Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған 6-нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қарыздар бойынша пайда болған міндеттемелерді нақты төлеу туралы мәліметтер
(индексі - ҚНТ-1, кезеңділігі: тоқсандық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественных монополий (далее – субъекты) информации о фактической выплате наступивших обязательств по займам.
2. Указанная информация представляется субъектами, имеющим инвестиционную программу ежеквартально до 25 числа, следующего за отчетным периодом, с документальными подтверждениями достигнутых фактических показателей и разъяснениями причин, в случае их отклонений от согласованного варианта.
3. В тарифы включаются затраты на выплату вознаграждений и сумма возврата основного долга за кредиты для реализации инвестиционной программы. Изменение размера вознаграждений (проценты за кредиты, комиссионные выплаты) и сумма возврата основного долга по полученным кредитам в период реализации инвестиционной программы допускается только в сторону снижения.
4. Вознаграждения и сумма возврата основного долга за кредиты, полученные в иностранной валюте, включаются в тариф с учетом прогнозируемого изменения курса тенге к иностранной валюте на основании основных показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция).
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. 1 графа – указывается наименование показателей на выплату вознаграждений и сумма возврата основного долга за кредиты для реализации инвестиционной программы, по форме, утвержденной ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом.
6. 2 графа – указывается единица измерения показателей (в случае, если займы в национальной валюте, то направляется только информация по выплатам в тенге. В случае, если займы взяты в иностранной валюте, то информация представляется в двух измерениях: иностранной валюте, в национальной валюте по фактическому курсу оплаты обязательств по полученным займам. Кроме того, указывается курс тенге к доллару США).
7. 3 графа – указывается информация показателей на выплату вознаграждений и сумма возврата основного долга за кредиты по кварталам соответствующего года.
Проект тарифа, тарифных смет на регулируемую услугу, предоставляемую субъектом естественной монополии, созданным впервые или предоставляющим новую регулируемую услугу (новые регулируемые услуги) или в случае приобретения (строительства) новых объектов и (или) участков, если действующий тариф на регулируемые услуги данного субъекта естественной монополии утвержден раздельно по объектам и (или) участкам.
форма 7
Тарифная смета ____________________________________ на
(наименование субъекта естественной монополии)
______________________________________
наименование вида регулируемых услуг
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тысяч тенге
В том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
В том числе:
1.1
Сырье и материалы
-//-
1.2
Покупные изделия
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
Топливо
-//-
1.5
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
В том числе:
2.1
Заработная плата
-//-
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
В том числе:
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты (расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
-//-
В том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
-//-
6.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
6.3
Амортизация
-//-
6.4
Коммунальные услуги
-//-
6.5
Налоги
-//-
6.6
Другие расходы (расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
тысяч тенге
VII
Нормативные потери
%
В натуральных показателях
VIII
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге/на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность работников, всего
Человек
В том числе:
8.1
Производственного персонала
-//-
8.2
Административного персонала
-//-
9
Среднемесячная заработная плата, всего
Тенге
В том числе:
9.1
Производственного персонала
-//-
9.2
Административного персонала
-//-
10
Капитальный ремонт
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
-//-
12
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств, всего
-//-
В том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъектілер) қарыздар бойынша пайда болған міндеттемелерді нақты төлеу туралы ақпаратты дайындауына арналған.
2. Көрсетілген ақпаратты инвестициялық бағдарламасы бар субъектілер тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін қол жеткізілген нақты көрсеткіштерді құжаттамалық растай отырып және келісілген нұсқадан олар ауытқыған жағдайда себептерін түсіндіре отырып ұсынады.
3. Тарифтерге сыйақы төлеуге арналған шығындар және инвестициялық бағдарламаны іске асыру үшін кредиттер үшін негізгі борышты қайтару сомасы енгізіледі. Инвестициялық бағдарламаны іске асыру кезеңінде сыйақылар (кредиттер үшін пайыздар, комиссиялық төлемдер) мөлшерінің өзгеруіне және алынған кредиттер бойынша негізгі борышты қайтару сомасына төмендету жағына ғана жол беріледі.
4. Шетел валютасында алынған кредиттер үшін сыйақылар мен негізгі борышты қайтару сомасы Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының негізгі көрсеткіштері негізінде теңге бағамының шетел валютасына болжамды өзгеруі (инфляция) ескеріле отырып, тарифке енгізіледі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-баған - сыйақы төлеуге арналған көрсеткіштердің атауы және уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы бекіткен нысан бойынша инвестициялық бағдарламаны іске асыру үшін кредиттер үшін негізгі борышты қайтару сомасы көрсетіледі.
6. 2-баған - көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі (егер қарыздар ұлттық валютада болған жағдайда, онда тек теңгемен төлемдер бойынша ақпарат жіберіледі. Егер қарыздар шетел валютасымен алынған жағдайда, онда ақпарат екі өлшемде: шетел валютасымен, алынған қарыздар бойынша міндеттемелерді төлеудің нақты бағамы бойынша ұлттық валютамен ұсынылады. Бұдан басқа, теңгенің АҚШ долларына шаққандағы бағамы көрсетіледі).
7. 3-баған - тиісті жылдың тоқсандары бойынша сыйақылар төлеуге арналған көрсеткіштердің ақпараты және кредиттер үшін негізгі борышты қайтару сомасы көрсетіледі.
Жаңадан құрылған немесе жаңадан реттеліп көрсетілетін (жаңа ретттеліп көрсетілетін) қызметтерді ұсынатын табиғи монополия субъектілері ұсынатын реттіліп көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтің, тарифтік сметаның жобасы, егер қолданыстағы тариф объектiлер және (немесе) учаскелер бойынша бөлек бекiтiлген болса, жаңа объектiлерді және (немесе) учаскелерді сатып алған (салған) жағдайда.
7-нысан
Алғаш рет құрылған немесе жаңа реттеліп көрсетілетін қызметті (жаңа реттеліп көрсетілетін қызметтерді) ұсынатын табиғи монополия субъектісінің немесе егер осы табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне қолданыстағы тариф объектiлер және (немесе) учаскелер бойынша бөлек бекiтiлген болса және (немесе) учаскелерді сатып алған (салған) жағдайда реттеліп көрсетілетін қызметке тарифтің, тарифтік сметалардың жобасы
_______________________________________(табиғи монополия субъектісінің атауы)
_______________________________________реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы арналған тарифтік смета
Р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
Оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
Оның ішінде:
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
ЖЖМ
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
Оның ішінде:
2.1
Жалақы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы
Оның ішінде:
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
Оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6.3
Амортизация
6.4
Коммуналдық қызметтер
6.5
Салықтар
6.6
Басқа да шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
III
Барлық шығындар
IV
Пайда
V
Барлық кіріс
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Тарифі (қосымша құн салығынсыз)
Теңге/көрсетілетін қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Жұмыскерлерінің орташа тізім бойынша саны, барлығы
Адам
Оның ішінде:
8.1
Өндірістік персонал
8.2
Әкімшілік персонал
9
Орташа айлық жалақы, барлығы
Теңге
Оның ішінде:
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу, барлығы
Оның ішінде:

12.1
Материалы на ремонт
-//-
12.2
Заработная плата
-//-
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
-//-
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
ГСМ – горюче-смазочные материалы;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
_____________________________________________ _______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 8
Наименование субъекта естественной монополии ___________________
Тарифная смета на услуги по передаче электрической энергии
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тысяч тенге
В том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
В том числе:
1.1
Сырье и материалы
-//-
1.2
Топливо
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
В том числе:
2.1
Заработная плата
-//-
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
В том числе:
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
-//-
5
Услуги сторонних организаций производственного характера
-//-
6
Прочие затраты (расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
7
Общие административные расходы, всего
-//-
В том числе:
7.1
Заработная плата административного персонала
-//-
7.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
7.3
Амортизация
-//-
7.4
Налоговые платежи и сборы
-//-
7.5
Командировочные
-//-
7.6
Представительские
-//-
7.7
Коммунальные услуги
-//-
7.8
Услуги связи
-//-
7.9
Оплата консалтинговых, маркетинговых услуг
-//-
7.10
Услуги банка
-//-
7.11
Другие расходы (расшифровать)
-//-
8
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
9
Затраты на компенсацию нормативных потерь, в том числе
тысяч тенге
9.1
Нормативные потери
%
тысяч кВтч
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем предоставляемых услуг
тысяч кВтч
тысяч тенге
VII
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
тенге/кВтч
Справочно:
10
Среднесписочная численность работников, всего
количество
В том числе:
10.1
Производственного персонала
-//-
10.2
Административного персонала
-//-
11
Среднемесячная заработная плата, всего
тенге
В том числе:
11.1
Производственного персонала
-//-
11.2
Административного персонала
-//-
12
Капитальный ремонт
тысяч тенге
13
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
тысяч тенге
14
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом
тысяч тенге
В том числе:
14.1
Материалы
-//-
14.2
Оплата труда работников
-//-
14.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
-//-
15
Коммерческие (сверхнормативные) потери
%
тысяч кВтч
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
ГСМ – горюче-смазочные материалы;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
____________________________________________ __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 9
Наименование субъекта естественной монополии _________________________
Тарифная смета на услуги по передаче электрической энергии и (или) по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии на ______ год
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта естественной монополии
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
Миллионов тенге
В том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
В том числе:
1.1
Сырье и материалы
-//-
1.2
Энергия
-//-
1.3
Топливо
-//-
1.4
ГСМ
-//-
2
Пусковые расходы
-//-
3
Услуги по облетам ЛЭП
-//-
4
Услуги ОДЦ Энергия
-//-
5
Расходы на оплату труда
-//-
В том числе:
5.1
Заработная плата
-//-
5.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
6
Ремонт
-//-
В том числе:
6.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
-//-
7
Амортизация
-//-
8
Технологический расход электроэнергии
-//-
9
Затраты, связанные с совершенствование, технологии
-//-
10
Услуги сторонних организаций
-//-
В том числе:

12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
ЖЖМ – жанар-жағар май материалдары;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
____________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
7-1-нысан
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту бойынша ұлттық жоба шеңберінде іске асырылатын
____________________________(табиғи монополия субъектісінің атауы)
___________________реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы тарифтік сметасы
ЖСН/БСН
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызмет көрсетуге арналған шығындар, барлығы
мың теңге
Оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
Шикізат және материалдар
-//-
1.2
Сатып алынған өнімдер
-//-
1.3
ЖЖМ
-//-
1.4
Жанармай
-//-
1.5
Энергия
-//-
2
Еңбекақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
Оның ішінде:
2.1
Жалақы
-//-
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
-//-
МӘМС
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
Оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін жөндеу
-//-
5
Басқа шығындар (декодтау)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
Оның ішінде:
6.1
Әкімшілік қызметкерлердің жалақысы
-//-
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
-//-
МӘМС
6.3
Амортизация
-//-
6.4
Коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
Салықтар
-//-
6.6
Басқа шығындар (декодтау)
-//-
7
Сыйақы төлеуге арналған шығыстар
-//-
8
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту бойынша ұлттық жоба шеңберінде іске асырылатын сыйақы төлеуге арналған шығыстар
9
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту бойынша ұлттық жобасы іске асыру шеңберінде негізгі қарыздар
III
Барлық шығындар
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық кірістер
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Табиғи көрсеткіштерде
мың теңге
VII
Нормативтік ысырап
%
Табиғи көрсеткіштерде
VIII
Тариф (қосылған құн салығы жоқ)
теңге/ ұсынылатын қызметтер үшін бірлік
Анақтама:
10
Қызметкерлердің орташа тізімдік саны, барлығы
адам
Оның ішінде:
10.1
Өндірістік персонал
-//-
10.2
Әкімшілік персонал
-//-
11
Орташа айлық жалақы, барлығы
теңге
Оның ішінде:
11.1
Өндірістік персонал
-//-
11.2
Әкімшілік персонал
-//-
12
Күрделі жөндеу
мың теңге
13
Пайда есебінен жүзеге асырылатын шығындар (теріп жазу)
-//-
14
Негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін жөндеу, барлығы
-//-
Оның ішінде:
14.1
Жөндеуге арналған материалдар
-//-
14.2
Жалақы
-//-
14.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
-//-
Ескерту:
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
ЖЖМ - жанар-жағармай материалдары;
МӘМС - міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
_____________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Күні "___" ______________ 20 жыл
8-нысан
Табиғи монополия субъектісінің атауы ___________________
Электр энергиясын беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
Оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
Оның ішінде:
1.1
Шикізат пен материалдар
1.2
Отын
1.3
ЖЖМ
1.4
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
Оның ішінде:
2.1
Жалақы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы
Оның ішінде:
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Бөгде ұйымдардың өндірістік сипаттағы қызметтері
6
Өзге шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы
7
Жалпы әкімшілік шығыстар, барлығы
Оның ішінде:
7.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
7.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
7.3
Амортизация
7.4
Салықтық төлемдер мен алымдар
7.5
Іссапар
7.6
Өкілдік
7.7
Коммуналдық қызметтер
7.8
Байланыс қызметтері
7.9
Консалтингтік, маркетингтік қызметтерге ақы төлеу
7.10
Банк қызметтері
7.11
Басқа шығыстар (таратып жазу)
8
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
9
Нормативтік ысыраптарды өтеуге арналған шығындар, оның ішінде
мың теңге
9.1
Нормативтік ысыраптар
%
мың кВт.сағ.
III
Барлық шығын
IV
Пайда
V
Барлық кіріс
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың кВт.сағ.
мың теңге
VII
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
теңге/ кВт.сағ.
Анықтама ретінде:
10
Жұмыскерлердің орташа тізім бойынша саны, барлығы
саны
Оның ішінде:
10.1
Өндірістік персонал
10.2
Әкімшілік персонал
11
Орташа айлық жалақы, барлығы
теңге
Оның ішінде:
11.1
Өндірістік персоналдың
11.2
Әкімшілік персоналдың
12
Күрделі жөндеу
мың теңге
13
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
мың теңге
14
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-алдын алу) жөндеу, барлығы, оның ішінде
мың теңге
Оның ішінде:
14.1
Материалдар
14.2
Жұмыскерлерге еңбекақы төлеу
14.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
15
Коммерциялық (нормативтен тыс) ысыраптар
%
мың кВт.сағ.
Ескертпе:
шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
ЖЖМ – жанар-жағар май материалдары;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
_______________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
9-нысан
Табиғи монополия субъектісінің атауы ___________________
______ жылға арналған электр энергиясын беру жөнiндегi және (немесе) электр энергиясын желiге беруді техникалық диспетчерлендiру және тұтыну жөніндегі қызметтерге тарифтік смета
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
Миллион теңге
Оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
Оның ішінде:
1.1
Шикізат пен материалдар
1.2
Энергия
1.3
Отын
1.4
ЖЖМ
2
Іске қосу шығыстары
3
ЭЖЖ ұшып аралау қызметтері
4
Энергия ЖДО қызметтері
5
Еңбекке ақы төлеу шығыстары
Оның ішінде:
5.1
Жалақы
5.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6
Жөндеу
Оның ішінде:
6.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
7
Амортизация
8
Электр энергиясының технологиялық шығысы
9
Технологияларды жетілдірумен байланысты шығындар
10
Бөгде ұйымдардың қызметтері
Оның ішінде:

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг передачи и распределения электрической энергии в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству данных услуг, в том числе Правилами предоставления услуг по обеспечению надежности и устойчивости электроснабжения, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 февраля 2015 года № 72 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10547), Правилами по предотвращению аварийных нарушений в единой электроэнергетической системе Казахстана и их ликвидации, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 58 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10552).
форма 15
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: производство, передача, распределение и (или) реализация тепловой энергии
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "_______________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения
"_______________"
натуральная единица
1.1.
Показатели Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Тепловая мощность котла
Гкал/час
(или МВт/ч)
1.3.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.4.
Длительность установки общедомовых прибора учета, в том числе вышедшего из строя
единица времени (дни, часы) /заявление
1.5.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.6.
Количество установленных общедомовых приборов учета
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Спрос (дополнительный полезный отпуск тепловой энергии), (в натуральных единицах или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
миллион киловатт-час (или в Гкал, %)
2.5.
Количество точек подключения
штук
2.6
Резервная мощность
миллион киловатт-час (или Гкал, в процентах)
2.7.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километров
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на топливо на единицу услуги
тенге/Гкал
3.2.
Затраты на электроэнергию (собственные нужды) на единицу услуги
тенге/Гкал
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие
"________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения
"_______________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру электр энергиясын беру және бөлу қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 11 ақпандағы № 72 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10547 болып тіркелген) Электрмен жабдықтаудың сенімділігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсету қағидаларына және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 58 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10552 болып тіркелген) Қазақстанның бірыңғай электр энергетикасы жүйесінде авариялық бұзушылықтардың алдын алу жөніндегі қағидаларға сәйкес келтіруге бағытталған болса толтырылады.
15-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: жылу энергиясын өндіру, беру, тарату және (немесе) онымен өткізу
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "_______________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "_______________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Қазандықтың жылу қуаты
Гкал/сағат (немесе МВт/сағат)
1.3.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтінім
1.4.
Үйге ортақ есепке алу аспаптарын, оның ішінде істен шыққандарын орнатудың ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтініш
1.5.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызда
1.6.
Орнатылған үйге ортақ есепке алу аспаптарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызда
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Өндірістік негізгі құралдардың тозуы
пайыз
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.3.
Аварияларды жоюдың ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.4.
Сұраныс (жылу энергиясын қосымша пайдалы босату), (табиғи бірліктерде немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға пайызбен)
миллион киловатт сағат (немесе Гкал, пайызда-да)
2.5.
Іске қосу нүктелерінің саны
дана
2.6.
Резервтік қуат
Миллион киловатт сағат (немесе Гкал, пайызда-да)
2.7.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама
іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне отын шығындары
теңге/Гкал
3.2.
Қызметті ұсыну бірлігіне (жеке мұқтаждықтарға) электр энергиясы шығындары
теңге/Гкал
3.3.
Қызметті ұсыну бірлігіне еңбекке ақы төлеу шығындары
теңге/Гкал
3.4.
Техникалық ысыраптар
пайыз
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "______________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "_______________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются также в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг производства, передачи, распределения и реализация тепловой энергии в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству, надежности и безопасности данных услуг, в том числе Правилами пользования тепловой энергией, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10234).
Длительность обработки заявки или установки прибора учета, под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения или установки прибора, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 16
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: водоснабжение и (или) водоотведение
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "___________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "____________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.3.
Длительность установки приборов учета, в том числе вышедшего из строя
единица времени (дни, часы) / заявление
1.4.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными и по которым ведомством уполномоченного органа выписано субъекту предписание об устранении причин жалоб
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.5.
Оснащенность приборами учета
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.6.
Мощность трансформаторной группы насосных станций первого, второго подъемов и водоочистных сооружений
Миллион ватт-час
1.7.
Суммарная мощность установленного насосного оборудования
Миллион ватт-час
1.8.
Расчетный напор при подаче воды насосной станцией второго подъема
м
1.9.
Фактический напор при подаче воды насосной станцией второго подъема
м
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность
штук/1километр
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Прирост объема услуг
тысяч м3 (или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
2.5.
Количество точек подключения (количество абонентов, подключенных к централизованной системе водоснабжения и (или) водоотведения)
штук
2.6.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километр
2.7.
Количество случаев отключения потребителей, перерывов в предоставлении услуг в течение трех часов и более
штук
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
киловатт-час/год
3.2.
Потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "____________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "____________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру жылу энергиясын беру және бөлу қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10234 болып тіркелген) Жылу энергиясын пайдалану қағидаларына сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған кезден бастап аспапты тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есепке алу аспабын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
16-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: сумен жабдықтау және (немесе) су бұру
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
...
Т жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Тұтынушының өтінімін өңдеудің ұзақтығы (іске қосуға, техникалық шарттар беруге)
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.3.
Есепке алу аспаптарын, оның ішінде істен шыққандарын орнатудың ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтініш
1.4.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған және уәкілетті органның ведомствосы субъектіге шағым себептерін жою туралы нұсқама берген тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызбен
1.5.
Есепке алу аспаптарымен жарақталу
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызбен
1.6.
Бірінші, екінші көтерілімдердің сорғы станциялары мен су тазарту жабдықтарының трансформаторлық тобының қуаты
миллион ватт сағат
1.7.
Орнатылған су сорғысының жиынтық қуаты
миллион ватт сағат
1.8.
Екінші көтерілімнің сорғы станциясы суын беру кезіндегі есептік қысым
м
1.9.
Екінші көтерілімнің сорғы станциясы суын беру кезіндегі нақты қысым
м
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық
дана/1 километр
2.3.
Аварияларды жоюдың ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайызбен
2.4.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі
мың м3 (немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызбен)
2.5.
Іске қосу нүктелерінің саны (сумен жабдықтау және (немесе) су бұрудың орталықтандырылған жүйесіне қосылған абоненттердің саны)
дана
2.6.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
2.7.
Тұтынушыларды ажырату, көрсетілетін қызметтерді ұсынудағы үш және одан көп сағатқа үзіліс жағдайларының саны
дана
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
Киловатт сағат / жыл
3.2.
Ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
По показателю 1.5. представляется информация отдельно по:
микробиологическим и паразитологическим показателям;
обобщенным показателям химических веществ;
органолептическим показателям.
В графе "Аварийность" указывается количество аварий на 1 километр трубопровода.
По показателям 2.2. и 2.7. учитываются аварийные случаи, устранение которых связано с отключением потребителей, независимо это один потребитель, или несколько, или весь населенный пункт. Утечки воды, устраняемые без отключения водоснабжения, не учитываются.
По показателю 3.2, учитываются непосредственно технические и коммерческие потери воды, при этом, не учитываются расходы воды на производственные нужды водоканала (собственные нужды – промывка сооружений и сетей, гидравлические испытания, промывка сетей водоотведения, полив зеленых насаждений).
Длительность обработки заявки или установки прибора учета, под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения или установки прибора, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 17
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: Услуги магистральных железнодорожных сетей
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "____________________"
Тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
Натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Прирост пропускной способности участков магистральной железнодорожной сети
Пара поездов в сутки
1.3.
Средняя участковая скорость движения поезда
километр/час
1.4.
Средняя техническая скорость движения поездов
километр/час
1.5.
Прирост протяженности дополнительно электрифицированных участков магистральной железнодорожной сети
тысяч километров
1.6.
Доля электрифицированных участков
%
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (или риск возникновения нештатных ситуаций на путях)
%
2.3.
Прирост объема услуг
тысяч пассажиров/километр
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
мВт/год
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "____________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
1.5-көрсеткіш бойынша мыналар:
микробиологиялық және паразитологиялық көрсеткіштер;
химиялық заттардың жалпыланған көрсеткіштері;
органолептикалық көрсеткіштер жөнінде жеке ақпарат ұсынылады.
"Авариялық" бағанында 1 км құбыр жолына авариялар саны көрсетіледі.
2.2 және 2.7-көрсеткіштер бойынша жойылуы бір немесе бірнеше тұтынушы немесе тұтас елді мекен болуына қарамастан, тұтынушылардың ажыратылуымен байланысты авариялық жағдайлар есепке алынады. Сумен жабдықтауды ажыратусыз жойылатын судың ағуы есепке алынбайды.
3.2-көрсеткіш бойынша техникалық және коммерциялық су ысыраптары тікелей есепке алынады, бұл ретте өндірістік қажеттіліктерге су шығыстары есепке алынбайды (жеке қажеттіліктер – құрылысты және желілерді шаю, гидравликалық сынаулар, су бұру желілерін шаю, жасыл көшеттерді суару).
Субъект өтінімді алған күннен бастап құралды тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есепке алу аспабын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
17-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: Магистральдық теміржол желілерінің көрсетілетін қызметтері
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
....
А жыл
1.
Іс-шара "____________________2
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Магистральдық теміржол желісі учаскелерінің өткізу қабілетінің өсімі
тәулігіне екі поезд
1.3.
Поезд қозғалысының орташа учаскелік жылдамдығы
километр-сағат
1.4.
Поезд қозғалысының орташа техникалық жылдамдығы
километр-сағат
1.5.
Магистральдық теміржол желісінің қосымша электрленген учаскелері ұзақтығының өсімі
мың километр
1.6.
Электрленген учаскелер үлесі
%
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (немесе жолдарда штаттан тыс жағдайлардың туындау қаупі)
%
2.3.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі
мың жолаушы – километр
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
мВт/жыл
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются также в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, безопасности и надежности услуг магистральной железнодорожной сети.
В строках 1.1. – 1.4. в случае наличия нескольких участков железнодорожного пути указывается среднее арифметическое соответствующих значений.
форма 18
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: транспортировка товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Допустимая пропускная способность газопроводов
тысяч м3
в год
1.3.
Максимальная мощность газопроводов/газораспределительной системы
тысяч м3
в год
1.4.
Длительность обработки заявки потребителя (на технические условия)
единица времени (дни, часы) /заявка
1.5.
Давление в газопроводах (соответствие нормативам)
мегапаскаль
1.6.
Давление в газораспределительных системах (соответствие нормативам)
мегапаскаль
1.7.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.8.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.9.
Количество установленных контрольных приборов учета (к году, предшествующему году подачи заявки)
% (или штук)

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, сондай-ақ егер инвестициялық жобаларды іске асыру, сондай-ақ магистральдық теміржол қызметтерінің сапасын, қауіпсіздігін және сенімділігін сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
1.1.- 1.4.-жолдарда теміржол жолының бірнеше учаскесі болған жағдайда тиісті орташа арифметикалық мәндер көрсетіледі.
18-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: тауарлық газды жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызда
Ақпараттың атауы
Ақпарат
өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
...
А жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Газ құбырларының жол берілетін өткізу қабілеті
жылына мың м3
1.3.
Газ құбырларының / газ тарату жүйесінің ең жоғары қуаты
жылына мың м3
1.4.
Тұтынушының өтінімін (техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.5.
Газ құбырларындағы қысым (нормативтерге сәйкестік)
мегапаскаль
1.6.
Газ тарату жүйелеріндегі қысым (нормативтерге сәйкестік)
мегапаскаль
1.7.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттарды беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.8.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
% жылы алдындағы жылы өтінім беру
1.9.
Орнатылған бақылау есепке алу аспаптарының саны (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
% (немесе дана)

1.10.
Уровень собираемости платежей с потребителей за предоставленные регулируемые услуги
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Свободная мощность газопроводов/газораспределительной системы
тысяч м3 в год
2.4.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.5.
Прирост объема услуг, (в натуральном единице или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
тысяч м3-километр (или в процентах)
2.6.
Протяженность газопроводов, построенных в соответствии с Генеральной схемой газификации
тысяч километров
2.7.
Объекты газоснабжения, приобретенные/построенные в соответствии с Генеральной схемой газификации
штук
2.8.
Количество точек подключения
штук
2.9.
Противоаварийная автоматика
устройства
2.10.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки газопроводы
тысяч километров
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Затраты на газ (собственные нужды) на единицу услуги
тысяч м3
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Фактическая численность производственного персонала
человек
3.5.
Фактическая численность административного персонала
человек
3.6.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

1.10.
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тұтынушылардан төлемдер жинау деңгейі
% жылы алдындағы жылы өтінім беру
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
пайыз
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.3.
Газ құбырларының / газ тарату жүйесінің бос қуаты
жылына мың м3
2.4.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.5.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі (табиғи бірлікте немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға пайызда)
мың м3- километр (немесе пайызда-да)
2.6.
Газдандырудың бас схемасына сәйкес салынған газқұбырларының ұзындығы
мың километр
2.7.
Газдандырудың бас схемасына сәйкес сатып алынған/салынған газбен жабдықтау объектілері
дана
2.8.
Қосу нүктелерінің саны
дана
2.9.
Аварияға қарсы автоматика
құрылғы
2.10.
Құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) газ құбырлары учаскелері
мың километр
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
миллион киловатт-сағат
3.2.
Қызметтер бірлігіне жұмсалатын (жеке қажеттіліктерге) газ шығындары
мың м3
3.3.
Қызметтер бірлігіне еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
3.4.
Өндірістік персоналдың нақты саны
адам
3.5.
Әкімшілік персоналдың нақты саны
адам
3.6.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "___________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг транспортировки товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам в соответствие с требованиями, установленными Правилами эксплуатации магистральных газопроводов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 33 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10363), требованиями по безопасности объектов систем газоснабжения, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2017 года № 673 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15986).
Длительность обработки заявки на подключение (выдачу технических условий), под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 19
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: транспортировка нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "_____________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Допустимая пропускная способность трубопроводов
тысяч тонн-километр в год
1.3.
Максимальная мощность трубопроводов
тысяч тонн в год
1.4.
Длительность обработки заявки потребителя (на технические условия)
единица времени (дни, часы) /заявка
1.5.
Давление в трубопроводах
мегапаскаль
1.6.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
мегапаскаль
1.7.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными
единица времени (дни, часы)/заявка
1.8.
Количество установленных контрольных приборов учета (к году, предшествующему году подачи заявки)
штук (или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
Прочие показатели
% (или штук)
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Свободная мощность трубопроводов
тысяч тонн в год
2.4.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.5.
Прирост объема услуг, (в натуральных единицах или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
тысяч тонн-километр (или в процентах)
2.6.
Протяженность построенных/созданных трубопроводов
тысяч километров
2.7.
Количество точек подключения
штук
2.8.
Противоаварийная автоматика
устройства
2.9.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки трубопроводы
тысяч километров
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Затраты на нефть (собственные нужды) на единицу услуги
тысяч м3
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Фактическая численность производственного персонала
человек
3.5.
Фактическая численность административного персонала
человек
3.6.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "____________________"
тысяч тенге
Характеристика Мероприятия и Показатель измерения "____________________"
натуральная единица
6.
ИТОГО сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру тауарлық газды жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газды тарату жүйелері арқылы тасымалдау қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 33 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10363 болып тіркелген) Магистральдық газ құбырларын пайдалану қағидаларында белгіленген талаптарға, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 9 қазандағы № 673 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15986 болып тіркелген) Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарға сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған күннен бастап тікелей қосқанға немесе уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
19-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама
іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Құбыр жолдарының жол берілетін өткізу қабілеті
жылына мың тонна-километр
1.3.
Құбыр жолдарының ең жоғары қуаты
жылына мың тонна-километр
1.4.
Тұтынушының өтінімін (техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.5.
Құбыр жолдарындағы қысым
мегапаскаль
1.6.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттарға) өңдеудің ұзақтығы
мегапаскаль
1.7.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.8.
Орнатылған бақылау есепке алу аспаптарының саны (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
дана (немесе өтінім берген жылдың алдындағы жылға пайызмен)
Өзге де көрсеткіштер
пайыз (немесе дана)
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.3.
Құбыр жолдарының бос қуаты
жылына мың тонна
2.4.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.5.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі (табиғи бірлікте немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға пайызбен)
мың тонна километр (немесе пайызбен)
2.6.
Салынған/құрылған құбыр жолдарының ұзақтығы
мың километр
2.7.
Іске қосу нүктелерінің саны
дана
2.8.
Аварияға қарсы автоматика
құрылғы
2.9.
Құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) құбыр жолдары учаскелері
мың километр
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
миллион киловатт-сағат/жыл
3.2.
Қызметтер бірлігіне жұмсалатын (жеке қажеттіліктерге) мұнай шығындары
мың м3
3.3.
Қызметтер бірлігіне еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
3.4.
Өндірістік персоналдың нақты саны
адам
3.5.
Әкімшілік персоналдың нақты саны
адам
3.6.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша ЖИЫНТЫҚ сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству данных услуг, в том числе Национального плана обеспечения готовности и действий к ликвидации разливов нефти на море, внутренних водоемах и в предохранительной зоне Республики Казахстан, утвержденного совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 182, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 376 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2018 года № 374 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17128), законодательством гражданской защиты Республики Казахстан и экологическим законодательством Республики Казахстан.
Длительность обработки заявки на подключение (выдачу технических условий), под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 20
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера портов при отсутствии конкуренции на рынке портовых услуг
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы көрсетілетін қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 182, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 376 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 мамырдағы № 374 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17128 болып тіркелген) теңізде, Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында және сақтық аймағында мұнай төгілуі салдарын жоюға арналған дайындықты және іс-қимылдарды қамтамасыз етудің ұлттық жоспарына, Қазақстан Республикасының азаматтық қорғаныс заңнамасына және Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасына сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған кезде бастап тікелей қосқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, іске қосуға арналған өтінімді өңдеу (техникалық шарт беру) ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
20-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Портта көрсетілетін қызметтер нарығында бәсекелестік болмаған кездегі порттар саласы
Р/с
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
Жыл -1
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "_____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "_____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.

Продолжительность предоставления канала для прохода судов (отношение времени предоставления канала для прохода судов к причалу за отчетный год к расчетному показателю продолжительности предоставления услуги (365 дней за вычетом 30 дней по природно-климатическим условиям и 5 дней на плановый ремонт)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.3.
Количество жалоб от судовладельцев на качество получаемых услуг судозахода в порту
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Уровень аварийности плавания танкеров в акватории порта (отношение количества зарегистрированных аварийных случаев с танкерами по вине порта за отчетный год к количеству зарегистрированных аварийных случаев с танкерами в акватории порта по вине порта за предыдущий год)
%
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Максимальная возможность обработки судов у причалов в год
единиц/сутки
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Продолжительность времени обработки судна (Отношение времени обработки судна за отчетный период к времени обработки судна за предыдущий год)
3.2.
Затраты на электроэнергию (собственные нужды) на единицу услуги
тенге/Гкал
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
форма 21
Отчет об исполнении инвестиционной программы за _______ год
__________________________________________________________________
(наименование субъекта естественной монополии, вид деятельности)
№ п/п
Информация о плановых и фактических объемах предоставления регулируемых услуг
Отчет о прибылях и убытках*
Наименование регулируемых услуг (товаров, работ) и обслуживаемая территория
Наименование мероприятий
Единица измерения
Количество в натуральных показателях
Период предоставления услуги в рамках инвестиционной программы
План
Факт
Факт прошлого года
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Сумма инвестиционной программы
Информация о фактических условиях и размерах финансирования инвестиционной программы, тысяч тенге
План
Факт
Отклонение
Причины отклонения
Собственные средства
Заемные средства
Бюджетные средства
Амортизация
Прибыль
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Информация о сопоставлении фактических показателей исполнения инвестиционной программы с показателями, утвержденными в инвестиционной программе**
Разъяснение причин отклонения достигнутых фактических показателей от показателей в
Оценка повышения качества и надежности предоставляемых регулируемых услуг и эффективности
Снижение расхода сырья, материалов, топлива и энергии в натуральном
Снижение износа (физического) основных фондов (активов), %, по годам
Снижение потерь, %, по годам реализации в зависимости от
Снижение аварийности, по годам реализации в зависимости от утвержденной
выражении в зависимости от утвержденной инвестиционной программы
реализации в зависимости от утвержденной инвестиционной программы
утвержденной инвестиционной программы
инвестиционной программы
утвержденной инвестиционной программе
деятельности
Факт текущего года
Факт прошлого года
Факт текущего года
План
Факт
Факт прошлого года
Факт текущего года
17
18
19
20
21
22
24
25
26
Примечание:

Кемелердің өтуі үшін арнаны берудің ұзақтығы (есепті жылы айлаққа кемелердің өтуі үшін арна беру уақытының қызмет көрсету ұзақтығының есептік көрсеткішіне қатынасы (табиғи-климаттық жағдайлар бойынша 30 күнді және жоспарлы жөндеуге 5 күнді алып тастағанда 365 күн)
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.3.
Портта кеме кіруінің алынатын қызметтері сапасына кеме иелерінен шағымдар саны
өтінім беру жылының алдындағы жылға пайыз
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Өндірістік негізгі құралдардың тозуы
%
2.2.
Порт акваториясында танкерлердің жүзу авариялылығының деңгейі (есепті жылы порт кінәсі бойынша танкерлермен тіркелген авариялық жағдайлар санының өткен жылы порт кінәсі бойынша порт акваториясында танкерлермен тіркелген авариялық жағдайлар санына қатынасы)
%
2.3.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінім беру жылының алдындағы жылға)
%
2.4.
Бір жылда айлақтарда кемені өңдеудің ең көп мүмкіндігі
бірлік/тәулік
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Кемені өңдеу уақытының ұзақтығы (Есепті кезеңде кеме өңдеу уақытының өткен жылғы кеме өңдеу уақытына қатынасы)
3.2.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясына шығындар (өз мұқтаждары)
теңге/Гкал
3.3.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне еңбекке ақы төлеу шығындары
мың теңге
3.4.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "______________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "______________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
21-нысан
____________________________________________________________________
(табиғи монополия субъектісінің атауы, қызмет түрі)
_______ жылға арналған инвестициялық бағдарламаның орындалуы туралы есебі
Р/с №
Реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың жоспарлы және нақты көлемдері туралы ақпарат
Пайда және залал туралы есеп*
Реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) атауы және қызмет көрсетілетін аумақ
Іс-шарлардың атауы
Өлшем бірлігі
Заттай көрсеткіштермен саны
Инвестициялық бағдарлама шеңберінде қызметтерді көрсету кезеңі
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Инвестициялық бағдарламаның сомасы
Инвестициялық бағдарламаны қаржыландырудың нақты шарттары мен мөлшері туралы ақпарат, мың теңге
Жоспар
Нақты
Ауытқу
Ауытқу себептері
Меншікті қаражат
Қарыз қаражаты
Бюджет қаражаты
Амортизация
Пайда
9
10
11
12
13
14
15
16
Кестенің жалғасы
Инвестициялық бағдарламаны орындаудың нақты көрсеткіштерін инвестициялық бағдарламада бекітілген көрсеткіштермен салыстыру туралы ақпарат **
Қол жеткізілген нақты көрсеткіштердің бекітілген инвестициялық бағдарламадағы көрсеткіштермен ауытқу себептерін түсіндіру
Ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапасы мен сенімділігін және қызметтің тиімділігін арттыруды бағалау
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай заттай мәнде шикізат, материалдар, отын және энергия шығыстарының төмендеуі,
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай іске асыру жылдары бойынша тозудың (физикалық) негізгі қорлардың (активтердің) төмендеуі, %
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай іске асыру жылдары бойынша ысыраптардың төмендеуі, %
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай іске асыру жылдары бойынша авариялылықтың төмендеуі
нақты өткен жылғы
нақты ағымдағы жылғы
нақты өткен жылғы
нақты ағымдағы жылғы
жоспар
нақты
нақты өткен жылғы
нақты ағымдағы жылғы
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Ескертпе:

* отчет о прибылях и убытках представляется согласно приложению 3 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 404 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15384);
** информация заполняется, в том числе по иным показателям с учетом специфики отрасли (если предусмотрено в утвержденной инвестиционной программе);** информация представляется с приложением подтверждающих документов по реализации инвестиционной программы (копии соответствующих договоров, контрактов, акты о приемке выполненных работ, справка о стоимости выполненных работ и затрат, счет-фактуры, акты-приемки в эксплуатацию государственных приемочных комиссий, внутренние накладные, внутренние приказы субъектов естественных монополий о вводе в эксплуатацию и принятии на баланс).
форма 22
Приложение к отчету
об исполнении инвестиционной
программы за _______ год
Информация о достижении целевых показателей эффективности реализации инвестиционной программы
_____________________________________________________________________
наименование субъекта естественной монополии, вид деятельности)
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование данных
Единица измерения
Принято на отчетный год
Фактически за отчетный год
1.
Мероприятие "_____________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________"
натуральная единица
z
Целевые показатели для Цели z мероприятия инвестиционной программы (заполняется для каждой цели z, где z∈[1;2;3]) – "___________________" (наименование цели)
z.1.
Показатель 1 цели z – "___________" (наименование показателя)
натуральная единица
z.j.
Прочие показатели
натуральная единица
z.J.
Показатель J цели z
натуральная единица
2.
Мероприятие "______________"
натуральная единица
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________"
натуральная единица
Примечание:
Данные заполняются для всех принятых ведомством уполномоченного органа целевых показателей инвестиционной программы в разрезе целей и мероприятий.
К информации прилагаются обосновывающие материалы и расчет показателей эффективности реализации инвестиционной программы.
форма 23
Приложение к отчету
субъекта естественной
монополии об исполнении
инвестиционной программы
за _______ год
Расчет показателей эффективности реализации инвестиционной программы
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта естественной монополии, вид деятельности)
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование данных
Единица измерения
Целевое значение, принятое на отчетный год
Фактическое значение за отчетный год
Значение показателей эффективности реализации
Оценка
Абсолютное отклонение
1.
-
Мероприятие "__________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "__________"
натуральная единица
Z
-
Показатели Цели z инвестиционной программы (заполняется для каждой цели z, где z∈[1;2;3]) – "___________________" (наименование цели)
z.1.
Показатель 1 цели z – "_______" (наименование показателя)
натуральная единица
z.j.
Прочие показатели
натуральная единица
z.J.
Показатель J цели 1
натуральная единица
2.
Мероприятие "__________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и Показатель измерения "__________"
натуральная единица
Итого
Примечание:
Данные заполняются для всех принятых целевых показателей инвестиционной программы в разрезе целей, предусмотренных настоящей таблицей.
В графе "Оценка" указывается "целевой показатель j не достигнут", если значение в графе:
"Абсолютное отклонение." меньше или больше 0 в зависимости от того, направлена ли реализация инвестиционной программы на увеличение или уменьшение целевого показателя.
Во всех остальных случаях в графе "Оценка" указывается "целевой показатель j достигнут".
В графе "ИТОГО2 – "Оценка" указывается Субъектом достигнуты низкие показатели эффективности реализации инвестиционной программы", если более 10% показателей от общего количества утвержденных целевых показателей инвестиционной программы не достигнуты, то есть коэффициент достижения целевых показателей Ки:

* Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 404 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15384 болып тіркелген) 3-қосымшасына сәйкес пайда мен залал туралы есеп;
** ақпарат, оның ішінде саланың ерекшелігін есепке ала отырып, өзге де көрсеткіштер бойынша толтырылады (егер бекітілген инвестициялық бағдарламада көзделсе);
** ақпарат инвестициялық бағдарламаны іске асыру бойынша растайтын құжаттарды қоса бере отырып ұсынылады (тиісті шарттардың, келісімшарттардың көшірмелері, орындалған жұмыстарды қабылдау туралы актілер, орындалған жұмыстардың құны мен шығындар туралы анықтама, шот-фактуралар, мемлекеттік қабылдау комиссияларын пайдалануға қабылдау актілері, ішкі үстемелер, табиғи монополиялар субъектілерінің пайдалануға беру және теңгерімге қабылдау туралы ішкі бұйрықтары).
22-нысан
___жылға инвестициялық
бағдарламаның орындалуы
туралы есепке
қосымша
Инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы ақпарат
____________________________________________________________________
(табиғи монополия субъектісінің атауы, қызмет түрі)
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Деректердің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті жылға қабылданған
Есепті жылдағы нақты
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________""
табиғи бірлік
z
Инвестициялық бағдарламаның z мақсатына арналған нысаналы көрсеткіштер (әрбір z мақсат үшін толтырылады, мұнда z [1;2;3] – "____" (мақсаттың атауы)
z.1.
z мақсатының 1-көрсеткіші "____" (көрсеткіштің атауы)
табиғи бірлік
z.j.
Өзге де көрсеткіштер
табиғи бірлік
z.j.
z мақсатының j көрсеткіші
табиғи бірлік
2.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
...
Ескертпе:
Деректер мақсаттар мен іс-шаралар бөлінісінде инвестициялық бағдарламаның уәкілетті органның ведомствосы қабылдаған барлық нысаналы көрсеткіштер үшін толтырылады.
Ақпаратқа негіздеуші материалдар мен инвестициялық бағдарламаны іске асырудың тиімділік көрсеткіштерінің есебі қоса беріледі.
23-нысан
___жылға инвестициялық
бағдарламаның орындалуы
туралы табиғи монополия
субъектісінің есебіне
қосымша
Инвестициялық бағдарламаны іске асырудың тиімділігі көрсеткіштерінің есебі
____________________________________________________________________
(табиғи монополия субъектісінің атауы, қызмет түрі)
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Деректердің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті жылға қабылданған нысаналы мән
Есепті-жылдағы нақты мән
Іске асыру тиімділігінің мәні
Баға
Абсолюттік ауытқу
1.
-
Іс-шара "____________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________"
табиғи бірлік
z
-
Инвестициялық бағдарламаның z мақсатының көрсеткіштері (әрбір z мақсат үшін толтырылады, мұнда z [1;2;3] – "____" (мақсаттың атауы)
z.1.
z мақсатының 1-көрсеткіші "______" (көрсеткіштің атауы)
табиғи бірлік
z.j.
Өзге де көрсеткіштер
табиғи бірлік
z.J
1 мақсатының J көрсеткіші
табиғи бірлік
2.
Іс-шара "____________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "___________"
табиғи бірлік
Жиыны
Ескертпе:
Деректер осы кестеде көзделген мақсаттар бөлінісінде инвестициялық бағдарламаның барлық қабылданған нысаналы көрсеткіштері үшін толтырылады.
"Баға" бағанында егер:
инвестициялық бағдарламаны іске асыру нысаналы көрсеткішті арттыруға немесе азайтуға бағытталғанына қарай, "Абсолюттік ауытқу" 0-ден кем немесе артық болса, "j нысаналы көрсеткішіне қол жеткізілмеді" деп көрсетіледі.
Барлық басқа жағдайларда "Баға" бағанында "j нысаналы көрсеткішіне қол жеткізілді" деп көрсетіледі.
"ЖИЫНЫ" бағанында – егер инвестициялық бағдарламаның бекітілген нысаналы көрсеткіштерінің жалпы санынан 10% астамына қол жеткізілмесе, яғни нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізу коэффиценті КИ, болса, "Баға" "Субъект инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің төмен көрсеткіштеріне қол жеткізді" деп көрсетіледі:

КИ = 100 % – Сумма весов не достигнутых целевых показателей <90%
Во всех остальных случаях – "Субъектом достигнуты высокие показатели эффективности реализации инвестиционной программы".
форма 24
Заключение о результатах рассмотрения об исполнении тарифной сметы
на ____-____ годы _________________________________________
(наименование анализируемого документа)
_________________________________________________________________
(наименование регулируемой услуги и субъекта естественной монополии)

Ки = 100 % – Қол жеткізілмеген нысаналы көрсеткіштер салмағының сомасы ˃90%
Барлық басқа жағдайларда – "Субъект инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің жоғары көрсеткіштеріне қол жеткізді" деп көрсетіледі.
24-нысан
____-____ жылдарға арналған тарифтік сметаның орындалуы туралы қарау нәтижелері туралы қорытындыны
____________________________________________________________________
(талданатын құжаттың атауы)
____________________________________________________________________
(реттеліп көрсетілетін қызметтің және табиғи монополия субъектісінің атауы)

1. Введение (указываются наименование субъекта естественной монополии и показатели, планируемый период действия тарифа и перечень источников использованной информации и документов).
2. Основная часть (в табличной форме указываются результаты сопоставления значений и причины их изменений:
при рассмотрении проекта: процент изменения показателей, заявленных субъектом, от утвержденных, процент изменения показателей, проверенных ведомством уполномоченного органа в сравнении с заявленными, процент отклонения показателей, одобренных ведомством уполномоченного органа, в сравнении с утвержденными;
при рассмотрении отчета: процент изменения фактических показателей по отчету субъекта естественной монополии, к утвержденным, процент отклонения фактических проверенных показателей от фактических показателей по отчету субъекта, процент отклонения фактических проверенных показателей от утвержденных).
Таблица – Итоги рассмотрения __________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование анализируемого документа, субъекта естественной монополии и его регулируемой услуги)
п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Утвержденные показатели
Фактические показатели по отчету субъекта
Заявленный субъектом проект показателя
Отношение фактического показателя по отчету субъекта к утвержденному, %
Отношение заявленного показателя к утвержденному, %
Показатель, проверенный по итогам рассмотрения проекта/отчета
Отношение проверенного показателя к заявленному/фактическому по отчету субъекта, %
Отношение проверенного показателя к утвержденному, %
Причины изменения показателей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:

1. Кіріспе (табиғи монополия субъектісінің атауы және көрсеткіштер, тарифтің қолданылуының жоспарланатын кезеңі және пайдаланылған ақпарат көздері мен құжаттардың тізбесі көрсетіледі).
2. Негізгі бөлім (мәндерді салыстыру нәттижелері және оларды өзгерту себептері кесте нысанында көрсетіледі:
жобаны қарау кезінде: субъект мәлімдегенмен салыстырғанда бекітілгендерден көрсеткіштердің өзгеру пайызы, мәлімделгенмен салыстырғанда уәкілетті органның ведомствосы тексерген көрсеткіштердің өзгеру пайызы, бекітілгендермен салыстырғанда уәкілетті органның ведомствосы мақұлдаған көрсеткіштердің ауытқу пайызы;
есепті қарау кезінде: табиғи монополия субъектісінің есебі бойынша нақты көрсеткіштердің бекітілгендерге өзгеру пайызы, нақты тексерілген көрсеткіштердің субъектінің есебі бойынша нақты көрсеткіштерден ауытқу пайызы, нақты тексерілген көрсеткіштердің бекітілгендерден ауытқу пайызы).
Кесте – Қарау қорытындылары
___________________________________________________________________
(талданатын құжаттың, табиғи монополия субъектісінің және оның реттеліп көрсетілетін қызметінің атауы)
Р/с№
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Бекітілген көрсеткіштер
Субъектінің мәлімдеген көрсеткіштің жобасы
Субъек есебі бойынша нақты көрсеткіш
Субъектінің есебі бойынша нақты көрсеткіштің бекітілгенге қатынасы
Мәлімделген көрсеткіштің бекітілгенге қатынасы, пайызбен
Жобаны/есепті қарау қорытындысы бойынша тексерілген көрсеткіш
Тексерілген көрсеткіштің субъектінің есебі бойынша мәлімделген нақтыға қатынасы, пайызбен
Тексерілген көрсеткіштің бекітілген қатынасы, пайызбен
Көрсеткіштердің өзгеру себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:

при анализе проекта заполняются графы 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 и 12;
при анализе отчета: используются графы 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11 и 12.
3. Выводы и рекомендации (при рассмотрении проекта: приводится обоснование вносимых в проект изменений и уточнений, и рекомендация о целесообразности утверждения проекта или отказе в его утверждении;
при рассмотрении отчета: приводится обоснование вносимых в отчет изменений и уточнений, выводы о наличии или отсутствии оснований для:
введения временного компенсирующего тарифа;
или наложения штрафов (бонусов) за несоблюдение (соблюдение) показателей качества и надежности регулируемой услуги и эффективности деятельности субъекта естественной монополии).
Руководитель ____________________________________ _____________ (фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Дата "______" ______________ 20 года
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 63
Приложение 2
к Правилам формирования тарифов
Форма
Отраслевые Х-факторы, учитываемые в тарифах на регулируемые услуги субъектов, в разрезе отраслей сфер естественных монополий
Период действия отраслевого Х-фактора – _____-_____годы
Наименование отрасли
Отраслевой Х-фактор на каждый год периода его действия, в процентах
___год
___год
1
2
3
4
5
1.
Энергетика, к которой относятся следующие сферы естественных монополий:
производство, передача, распределение и (или) реализация тепловой энергии, за исключением тепловой энергии, выработанной с использованием тепла грунта, грунтовых вод, рек, водоемов, сбросной воды промышленных предприятий и электростанций, канализационно-очистных сооружений;
передача электрической энергии;
техническая диспетчеризация отпуска в сеть и потребления электрической энергии;
организация балансирования производства-потребления электрической энергии.
2.
Трубопроводный транспорт, к которому относятся следующие сферы естественных монополий:
транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан;
хранение, транспортировка товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировка сырого газа по соединительным газопроводам, за исключением хранения, транспортировки товарного газа в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан.
3.
Железнодорожный транспорт, к которому относятся следующие сферы естественных монополий:
магистральные железнодорожные сети, за исключением регулируемых услуг магистральных железнодорожных сетей при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан;
железнодорожные пути с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства при отсутствии конкурентного железнодорожного пути;
подъездные пути при отсутствии конкурентного подъездного пути.
4.
Водоснабжение, к которому относятся следующие сферы естественных монополий:
водоснабжение и (или) водоотведение.
5.
Морской транспорт, к которому относится следующая сфера естественной монополии:
порты.
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 63
Приложение 19
к Правилам формирования тарифов
Форма
Заявка на утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам на услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства

жобаны талдау кезінде 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 және 12-бағандар толтырылады;
есепті талдау кезінде: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11 және 12-бағандар толтырылады.
3. Тұжырымдар мен ұсынымдар
(жобаны қарау кезінде: жобаға енгізілетін өзгерістер мен нақтылаулардың негіздемесі және жобаны бекітудің немесе оны бекітуден бас тартудың орындылығы туралы ұсыным келтіріледі;
есепті қарау кезінде: есепке енгізілетін өзгерістер мен нақтылаулардың негіздемесі, мыналар:
уақытша өтемдік тарифті енгізу;
немесе реттеліп көрсетілетін қызметтің сапа және сенімділік және табиғи монополия субъектісі қызметінің тиімділік көрсеткіштерін сақтамағаны (сақтағаны) үшін айыппұлдар (бонустар) беру үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы тұжырымдар келтіріледі).
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
_______________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 63 Бұйрыққа 2-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Табиғи монополиялар салаларының аялары бөлінісінде субъектілердің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтерінде ескерілетін салалық Х-факторлар
Салалық Х-фактордың қолданылу кезеңі – _____-_____жылдар
Саланың атауы
Қолданылу кезеңінің әрбір жылына салалық Х-фактор, пайыздармен
___жыл
___жыл
1
2
3
4
5
1.
Энергетика, оған табиғи монополиялардың мынадай салалары жатады:
топырақтың жылуын, жерасты суларын, өзендерді, су айдындарын, өнеркәсіптік кәсіпорындардың және электр станцияларының, кәріздік-тазарту құрылысжайларының сарқынды суларын пайдалана отырып өндірілген жылу энергиясын қоспағанда, жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) оны өткізу;
электр энергиясын беру;
электр энергиясын желіге беруді техникалық диспетчерлендіру және тұтыну;
электр энергиясын өндіру-тұтыну теңгерімін ұйымдастыру.
2.
Құбыржол көлігі, оған мынадай табиғи монополиялар салалары жатады:
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдауды қоспағанда, оларды магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау;
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында тауарлық газды сақтауды, тасымалдауды қоспағанда, тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбырлары арқылы тасымалдау.
3.
Теміржол көлігі, оған мынадай табиғи монополиялар салалары жатады:
жүктерді контейнерлермен тасу, бос контейнерлерді тасу және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүктерді транзиттік тасу кезінде магистральдық теміржол желілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін қоспағанда, магистральдық теміржол желілері;
бәсекелес теміржол болмаған кезде мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдар;
бәсекелес кірме жол болмаған кезде кірме жолдар.
4.
Сумен жабдықтау, оған мынадай табиғи монополиялар салалары жатады:
сумен жабдықтау және (немесе) су бұру.
5.
Теңіз көлігі, оған мынадай табиғи монополия саласы жатады:
порттар.
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 63 Бұйрыққа
3-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтерге уақытша төмендету коэффицентін бекітуге өтінім

1. Полное наименование потребителя и (или) субъекта государственно-частного
партнерства (юридическое лицо), фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(физическое лицо): ___________________________________________
2. Критерий, на основании которого заявляется установить временный понижающий
коэффициент, в соответствии с пунктом 439 настоящих Правил:
____________________________________________________________
3. Уровень заявляемого временного понижающего коэффициента
(в разрезе по видам грузов, направлениям перевозки):
____________________________________________________________
4. Период действия заявляемого временного понижающего коэффициента:
____________________________________________________________
5. Вид сообщения: ____________________________________________
6. Маршрут: __________________________________________________
7. Вид перевозки (грузовая, пассажирская):
8. Род груза: __________________________________________________
9. Номенклатура грузов, планируемых к перевозке с применением временного
понижающего коэффициента, с указанием кодов тарифной группы и позиций
по Единой тарифно-статистической номенклатуре грузов: (заполняется в случае,
если потребителем и (или) субъектом государственно-частного партнерства
выступает перевозчик грузов) ____________________________________
10. Периодичность выполнения заявленного грузооборота (вагонооборота)
с учетом применения временного понижающего коэффициента: (заполняется
потребителем с указанием периодичности перевозок по месяцам, либо кварталам,
либо полугодию, либо в целом по году)
_______________________________________________________________
11. Тип, принадлежность подвижного состава, в котором планируется перевозка
грузов (пассажиров): _____________________________________________
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 63
Приложение 20
к Правилам формирования тарифов
Форма
Документы и информация, представляемые потребителем на утверждение временных понижающих коэффициентов к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства
1) заявка на утверждение временного понижающего коэффициента по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
2) справка-обоснование необходимости утверждения временного понижающего коэффициента, включая расчет экономической целесообразности и расчет его запрашиваемого уровня. Расчеты экономической целесообразности и уровня запрашиваемого коэффициента сопровождаются пояснениями в текстовом виде;

1. Тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің (заңды
тұлға) толық атауы, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі (жеке тұлға):
_________________________________________________________________
2. Осы Қағиданың 439-тармағына сәйкес уақытша төмендету коэффициентін белгілеу
мәлімдеуге негіз болатын өлшемшарттар:
____________________________________________________________________
3. Мәлімделетін уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі (жүктердің түрлері
бойынша, тасымалдау бағыттары бөлінісінде):
_________________________________________________________________
4. Мәлімделетін уақытша төмендету коэффициентінің қолданылу кезеңі:
____________________________________________________________________
5. Қатынас түрі: _________________________________________________
6. Маршрут: ____________________________________________________
7. Тасымалдау түрі (жүк, жолаушылар): _____________________________
8. Жүк түрі: ____________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Уақытша төмендету коэффициентін қолданып, Бірыңғай тарифтік статистикалық жүктер номенклатурасы бойынша тарифтік топтың кодтары мен позицияларын көрсетіп тасымалдауға жоспарланатын жүктер номенклатурасы: (егер жүктерді тасымалдаушы және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің тұтынушы болған жағдайда толтырылады) _______________________________________________________
10. Уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескере отырып, мәлімделген жүк айналымын (вагон айналымын) орындаудың кезеңділігі: (тұтынушы айлар, не тоқсан, не жартыжылдық, не тұтас жыл бойынша тасымалдау кезеңділігін көрсете отырып толтырады.) _________________________________________________________
11. Жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау жоспарланатын жылжымалы құрамның
типі, тиесілілігі: ____________________________________________
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 63 Бұйрыққа 4-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Магистралдық теміржол желісі және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту кезінде тұтынушы ұсынатын құжаттар мен ақпарат
1) осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уақытша төмендету коэффициентін бекітуге өтінім;
2) экономикалық орындылығының есеп-қисабы мен оның сұратылатын деңгейінің есеп-қисабын қоса алғанда, уақытша төмендету коэффициентін бекіту қажеттілігінің анықтама-негіздемесі. Экономикалық орындылықтың және сұратылған коэффициент деңгейінің есеп-қисаптары мәтін түріндегі түсіндірмелермен сүйемелденеді;

3) расчет увеличения (сохранения) налоговых обязательств перед бюджетом с учетом и без учета утверждения временного понижающего коэффициента по сравнению с аналогичным периодом прошлого года;
4) финансовая отчетность за календарный год, предшествующий году подачи заявки (бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, пояснительная записка, отчет по труду), а также анализ финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период (квартал, полугодие, 9 месяцев, либо год – в зависимости от даты подачи заявки) – в текстовой форме;
5) железнодорожный тариф на перевозку груза (по запрашиваемому маршруту), в том числе отдельно тариф на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства, его удельный вес в общих расходах потребителя и (или) субъекта государственно-частного партнерства (производственная и полная себестоимость);
6) информация о фактической производственной и полной себестоимости (в разрезе статей затрат на 1 единицу, с выделением транспортной составляющей) и ценах поставки по контракту за предшествующий и текущий год в разрезе по месяцам;
7) информация о планируемой производственной и полной себестоимости (в разрезе статей затрат на 1 единицу, с выделением транспортной составляющей) и прогнозных (контрактных – в случае наличия контракта) ценах поставки на заявляемый период в разрезе по месяцам;
8) информация о себестоимости пассажирских перевозок (в разрезе статей затрат с выделением затрат на услуги магистральной железнодорожной сети) в разрезе по месяцам;
9) состояние задолженности перед Национальным перевозчиком грузов (перевозчиком) и оператором железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства и субъектом государственно-частного партнерства (акт сверки взаиморасчетов на первое число текущего месяца и график погашения задолженности потребителя и (или) субъекта государственно-частного партнерства перед Национальным перевозчиком грузов (перевозчиком) и оператором железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства и субъектом государственно-частного партнерства, заверенный подписями потребителя и (или) субъекта государственно-частного партнерства и руководителя Национального перевозчика грузов (перевозчика) и оператора железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства, субъекта государственно-частного партнерства);

3) өткен жылдың тиісті кезеңімен салыстырғанда уақытша төмендету коэффициентін бекітуді ескерумен және ескермей бюджет алдында салық міндеттемелерін ұлғайтудың (сақтау) есеп-қисабы;
4) өтінім берілген жылдың алдындағы күнтізбелік жылдағы қаржылық есептілік (бухгалтерлік баланс, кірістер мен залалдар туралы есеп, ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп, түсіндірме жазба, еңбек бойынша есеп), сондай-ақ өткен кезеңдегі қаржылық-шаруашылық қызметті талдау (тоқсан, жартыжылдық, 9 ай не жыл – өтінімді беру күніне қарай) – мәтін нысанында;
5) жүкті тасымалдауға (сұратылатын маршрут бойынша) арналған теміржол тарифі, оның ішінде магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифі, тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің жалпы шығыстарындағы оның үлестік салмағы (өндірістік және толық өзіндік құны);
6) нақты өндірістік және толық өзіндік құн (көліктік құрамдасты бөле отырып, 1 бірлік үшін шығын баптары бөлінісінде) және өткен және ағымдағы жылда келісімшарт бойынша айлар бөлінісінде жеткізу бағалары;
7) жоспарланатын өндірістік және толық өзіндік құн туралы ақпарат (көліктік құрамдасты бөле отырып, 1 бірлік үшін шығын баптары бөлінісінде) және мәлімделген кезеңге жеткізудің айлар бөлінісіндегі болжамды бағалары (келісімшарттық – келісімшарт болған жағдайда) туралы ақпарат;
8) жолаушылар тасымалының өзіндік құны туралы ақпарат айлар бөлінісінде (шығындарды магистральдық теміржол желісінің көрсетілетін қызметтеріне бөле отырып, шығын баптары бөлінісінде);
9) Ұлттық жүк тасымалдаушы (тасымалдаушының) және мемлекеттік-жекешелік әріптестігі және мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдар операторының және алдындағы берешектің жай-күйі (ағымдағы айдың бірінші күніне өзара есеп айырысуды салыстыру актісі және тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің және Ұлттық тасымалдаушы басшылығының және мемлекеттік-жекешелік әріптестігінің шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдар операторының, мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің қолдарымен расталған, Ұлттық жүк тасымалдаушы және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдар операторының және мемлекеттік-жекешелік әріптестігі және мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің шарттары бойынша алдындағы тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің берешегін өтеу графигі.

10) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом за предшествующий год с разбивкой по месяцам по форме согласно приложениям 21 и 22 к настоящим Правилам;
11) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом за текущий год по месяцам по форме согласно приложениям 21 и 22 к настоящим Правилам;
12) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом с разбивкой по месяцам без учета применения временного понижающего коэффициента, согласно приложениям 21 и 22 к настоящим Правилам;
13) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом с разбивкой по месяцам с учетом применения временного понижающего коэффициента, согласно приложениям 21 и 22 к настоящим Правилам;
14) пользователи регулируемых услуг потребителя, субъект государственно-частного партнерства, покупатель (получатель) – полное наименование 2.
Примечание:
1заполняется по маршрутам перевозок с учетом эксплуатационного состояния подвижного состава;
2заполняется в случае, если потребителем и (или) субъектом государственно-частного партнерства выступает перевозчик грузов.
Приложение 5 к приказу
Исполняющий обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 63
Приложение 23
к Правилам формирования тарифов
Форма
Заключение о целесообразности либо нецелесообразности утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам на услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта
1. Потребитель: ________________________________________________
2. Отрасль, в которой осуществляет деятельность потребитель: ________
_______________________________________________________________
3. Уровень временного понижающего коэффициента, предлагаемого
для утверждения: _______________________________________________
4. Направления перевозок (маршруты), по которым предлагается утверждение
временного понижающего коэффициента: __________________________
5. Обоснование целесообразности/нецелесообразности утверждения временного
понижающего коэффициента _____________________________________
6. Оценка эффективности утверждения временного понижающего коэффициента
для потребителя, подавшего заявку: (Оценка производится отраслевым органом)
_______________________________________________________________
7. Оценка влияния утверждения временного понижающего коэффициента
на отрасль, в которой осуществляет деятельность потребитель:
(Оценка производится отраслевым органом) _________________________
8. Оценка эффективности утверждения временного понижающего коэффициента
для государства: (Оценка производится отраслевым органом)
________________________________________________________________

10) осы Қағидаларға 21 және 22-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша айларға бөлінген алдыңғы жылғы жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері;
11) осы Қағидаларға 21 және 22-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша айлар бойынша ағымдағы жылы теміржол көлігімен жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері;
12) осы Қағидаларға 21 және 22-қосымшаларға сәйкес уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескерместен, айларға бөлінген теміржол көлігімен жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері;
13) осы Қағидаларға 21 және 22-қосымшаларға сәйкес уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескеріп, айларға бөлінген теміржолмен жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері;
14) тұтынушының және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін пайдаланушылар, сатып алушы (алушы) – толық атауы 2.
Ескертпе:
1жылжымалы құрамды пайдалану жай-күйі ескеріліп, тасымалдау маршруттары бойынша толтырылады;
2егер жүктерді тасымалдаушы және (немесе) мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісі тұтынушы болған жағдайда толтырылады.
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 63 Бұйрыққа 5-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
23-қосымша
Нысан
Магистральдық теміржол желісінің және теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтерге уақытша төмендету коэффициентін бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытынды
1. Тұтынушы: _____________________________________________________________
2. Тұтынушы қызметін жүзеге асыратын сала:__________________________________
3. Бекітуге ұсынылатын уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі:
__________________________________________________________________________
4. Уақытша төмендету коэффициентін бекіту ұсынылатын тасымалдау бағыттары
(маршруттары): _______________________________________________________
5. Уақытша төмендету коэффициентін бекітудің орындылығының/орынсыздығының
негіздемесі________________________________________________________________
6. Өтінім берген тұтынушы үшін уақытша төмендету коэффициентін бекіту тиімділігін
бағалау: (Бағалауды салалық орган жүргізеді)
____________________________________________________________________
7. Тұтынушы қызметін жүзеге асыратын салаға уақытша төмендету коэффициентін
бекітудің әсерін бағалау: (Бағалауды салалық орган жүргізеді)
__________________________________________________________________________
8. Мемлекет үшін уақытша төмендету коэффициентін бекітудің тиімділігін бағалау:
(Бағалауды салалық орган жүргізеді)__________________________________________

9. Оценка последствий в случае не утверждения временного понижающего
коэффициента: (Оценка производится отраслевым органом)
_________________________________________________________________
10. Оценка влияния утверждения временного понижающего коэффициента
на деятельность Национального оператора инфраструктуры: (Оценка дается
компетентным органом) ____________________________________________
11. Периодичность (указывается возможность периодичности перевозок
по месяцам, либо кварталам, либо полугодию, либо в целом по году)
_________________________________________________________________
Приложение 6 к приказу
Исполняющий обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 63
Приложение 24
к Правилам формирования тарифов
Форма
Заключение о целесообразности либо нецелесообразности утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам на услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам государственно-частного партнерства
1. Национальный оператор инфраструктуры.
2. Уровень временного понижающего коэффициента, предлагаемого
для утверждения: ___________________________________________
3. Направления перевозок (маршруты), по которым предлагается
утверждение временного понижающего коэффициента:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
4. Обоснование целесообразности утверждения временного понижающего
коэффициента: ______________________________________________
5. Оценка влияния утверждения временного понижающего коэффициента
на отрасль, в которой осуществляет деятельность Национальный оператор
инфраструктуры: _____________________________________________
6. Оценка эффективности утверждения временного понижающего
коэффициента для государства: _________________________________
_____________________________________________________________
7. Оценка последствий в случае не утверждения временного понижающего
коэффициента: (Оценка производится компетентным органом)
_____________________________________________________________

9. Уақытша төмендету коэффициентін бекітпеген жағдайындағы салдарды бағалау:
(Бағалауды салалық орган жүргізеді)__________________________________________
10. Ұлттық инфрақұрылым операторының қызметіне уақытша төмендету
коэффициентін бекітудің әсерін бағалау: (Бағалауды құзыретті орган береді)
______________________________________________________
11. Кезеңділігі (Тасымалдаудың айлар, не тоқсан, не жартыжылдық, не тұтастай жыл
бойынша кезеңділігінің ықтималдылығы көрсетіледі)___________________________
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 63 Бұйрыққа 6-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
24-қосымша
Нысан
Магистральдық теміржол желісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициентін бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытынды
1. Ұлттық инфрақұрылым операторы
2. Бекітуге ұсынылған уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі:
_________________________________________________________________
3. Уақытша төмендету коэффициентін бекіту ұсынылып отырған тасымалдаулар
(маршруттар) бағыты: ___________________________________________
_________________________________________________________________
4. Уақытша төмендету коэффициентін бекітудің орындылығының негіздемесі
_________________________________________________________
5. Ұлттық инфрақұрылым операторы қызметін жүзеге асыратын салаға уақытша
төмендету коэффициентін бекітудің әсерін бағалау:
___________________________________________________________
6. Мемлекет үшін уақытша төмендету коэффициентін бекітудің тиімділігін бағалау:
_________________________________________________
7. Уақытша төмендету коэффициентін бекітпеген жағдайдағы салдарды бағалау:
(Бағалауды құзыретті орган жүргізеді):________________________________________