О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 ноября 2013 года № 951 "Об утверждении форм административных данных в рамках государственного учета автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2025 года № 36366
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 ноября 2013 года № 951 "Об утверждении форм административных данных в рамках государственного учета автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9047) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующий редакции:
"1. Утвердить формы предназначенная для сбора административных данных Министерства транспорта Республики Казахстан в рамках государственного учета автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Национальному оператору по управлению автомобильными дорогами - акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" обеспечить предоставление предназначенных для сбора административных данных в Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта согласно приложению 1 к настоящему приказу.
3. Акиматам областей обеспечить предоставление предназначенных для сбора административных данных в Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
приложение 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному приказу, изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын есепке алу шеңберінде әкімшілік деректердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 28 қарашадағы № 951 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 23 маусымдағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 шiлдеде № 36366 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын есепке алу шеңберінде әкімшілік деректердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 28 қарашадағы № 951 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9047 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын есепке алу шеңберінде Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі Ұлттық операторы "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" - акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне әкімшілік деректерді жинауға арналған ұсыныстарды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың әкімдіктері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне әкімшілік деректерді жинауға арналған ұсыныстарды қамтамасыз етсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.

1. Форма "Административных данных автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан" разработана в соответствии с подпунктом 10) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма "Административных данных автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан" представляется Национальным оператором по управлению автомобильными дорогами - акционерным обществом "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" ежегодно до 1 марта.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№ п.п" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование автодороги" указывается полное наименование области; в графе 3 "Индекс автодороги" указывается код по классификатору административно-территориальных объектов области, указываемой в соответствующей графе 2;
в графе 4 "Общая протяженность дорог, км" указывается общая протяженность дорог республиканского значения общего пользования в километрах, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 5 "I" указывается протяженность дорог в километрах по категории "I", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 6 "II" указывается протяженность дорог в километрах по категории "II", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 7 "III" указывается протяженность дорог в километрах по категории "III", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 8 "IV" указывается протяженность дорог в километрах по категории "IV", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 9 "V" указывается протяженность дорог в километрах по категории "V", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 10 "А/Б" указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - асфальто-бетонное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 11 "Ц/Б" указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - цементно-бетонное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 12 "черно-грав." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - черно-гравийное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 13 "черно-щебен." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - черно-щебеночное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 14 "черно-грунт." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - черно-грунтовое, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 15 "гравийно-щебен." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - гравийно-щебеночное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 16 "грунт." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - грунтовое, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 17 "шт." указывается общее количество мостов, находящихся в указанных в графе 2 областях соответственно (единица измерения - штука);
в графе 18 "п.м." указывается общая протяженность мостов, указанных в графе 16 мостов (единица измерения - погонный метр);
в графе 19 "шт." указывается общее количество труб, проходящих через дороги, указанных в графе 2 областях соответственно (единица измерения-штука);
в графе 20 "п.м." указывается общая протяженность труб, указанных в графе 18 мостов (единица измерения - погонный метр);
в графе 21 "Всего, км" указывается общая протяженность зеленых насаждений, проходящих вдоль дорог областей, указанных в графе 2 соответственно;
в графе 22 "снегозащит." указывается общая протяженность зеленых насаждений, служащих снегозащитными и проходящих вдоль дорог областей, указанных в графе 2 соответственно.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 28 ноября 2013 года № 951
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.esep.govtec.kz.
Наименование административной формы: "Форма административных данных автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: № 1-МЗ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог акиматов областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно до 1 марта.
Индивидуальный идентификационный номер
/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в бумажном носителе.
№ п/п
Наименование автодороги
Индекс автодороги
Общая протяженность дорог, км
По категориям
В том числе по покрытиям
I
II
III
IV
V
АБ
ЦБ
Черно-
грав.
щебен.
грунт.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ИТОГО:
продолжении таблицы
В том числе по покрытиям
Мосты
Трубы
Зеленые насаждения
Нормативное состояние
Ненормативное состояние
гравийно -шебен.
грунтов.
шт.
п.м
шт.
п.м
Всего,
км
снегозашит.
км
%
км
%
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Районного значения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ИТОГО:
Наименование :__________________
________________________________
________________________________
Адрес: __________________________________________________
_________
_________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________
Исполнитель_____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснения по заполнению формы
"Административных данных автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан"

1. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының әкімшілік деректер" нысаны "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының әкімшілік деректер" нысанын "ҚазАвтоЖол" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық операторы жыл сайын 1 наурызға дейін ұсынады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"№ р.с." деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді бұзбауы қажет;
"Автожолдың атауы" деген 2-бағанда облыстың толық атауы көрсетіледі;
"Автожолдың индексі" деген 3-баған тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстың әкімшілік-аумақтық объектінің жіктеуіш бойынша коды көрсетіледі;
"Жолдың жалпы ұзақтығы, км" деген 4-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар жолдардың жалпы ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"I" деген 5-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "I" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"II" деген 6-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "II" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"III" деген 7-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "III" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"IV" деген 8-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "IV" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"V" деген 9-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "V" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"А/Б" деген 10-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы асфальт-бетонды төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"Ц/Б" деген 11-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы цемент-бетонды төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қара-қиыршық" деген 12-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қара қиыршықтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қара-шағылтас" деген 13-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қара шағылтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қара топырақ" деген 14-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қара топырақты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қиыршықты-шағылтас" деген 15-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қиыршықты-шағылтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"топырақ" деген 16-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қиыршықты-шағылтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"дана" деген 17-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстарда орналасқан көпірлердің жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - дана);
"қ.м." деген 18-бағанда тиісінше көпірлер 16-бағанда көрсетілген көпірлердің жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - қума метр);
"дана" деген 19-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардағы жолдар арқылы өтетін құбырлардың жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - дана);
"қ.м." деген 20-бағанда тиісінше құбырлар 18-бағанда көрсетілген құбырлардың жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - кума метр);
"Барлығы, км" деген 21-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының бойынан өтетін жасыл көшеттердің жалпы ұзақтығы көрсетіледі;
"қардан қорғ." деген 22-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының бойынан өтетін қардан қорғайтын құрылғылардың жалпы -ұзақтығы көрсетіледі.
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2013 жылғы 28 қарашадағы
№ 951 бұйрығына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.esep.govtec.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының әкімшілік деректері".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ЖМ нысан.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: 20____жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармалары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын 1 наурызға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі /
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште.
P с
Автожолдың атауы
Автожолдың индексі
Жолдың жалпы ұзақтығы
Санаттары бойынша
Соның ішінде төсемдері бойынша
I
II
III
IV
V
АБ
ЦБ
Қара-
қиыршықты-шағылтас
топырақ
қиыршық
шағылтас
топырақ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Облыстық маңызы бар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Барлығы:
кестеннің жалғасы
Көпірлер
Құбырлар
Жасылкөшеттер
Нормативтік жай-күйі
Нормативтік емес жай-күйі
дана
км.
дана
км
Барлығы, км
қардан қорғау
км
%
км
%
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Аудандық маңызы бар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
БАРЛЫҒЫ
Мекеменің атауы:________________
_______________________________
________________________________
Мекенжайы: _____________________
_________________________________
_________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы____________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға қосымша
"Әкімшілік деректерді жинауға арналған" нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Административных данных автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан" разработана в соответствии с подпунктом 10) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма "Административных данных автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан" представляется управлениями пассажирского транспорта и автомобильных дорог акиматов областей ежегодно до 1 марта.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№ п.п" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование автодороги" указывается полное наименование дороги;
в графе 3 "Индекс автодороги" указывается код по классификатору административно-территориального объекта области, указываемой в соответствующей графе 2;
в графе 4 "Общая протяженность дорог, км" указывается общая протяженность дорог областного и районного значения общего пользования в километрах, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 5 "I" указывается протяженность дорог в километрах по категории "I", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 6 "II" указывается протяженность дорог в километрах по категории "II", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 7 "III" указывается протяженность дорог в километрах по категории "III", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 8 "IV" указывается протяженность дорог в километрах по категории "IV", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 9 "V" указывается протяженность дорог в километрах по категории "V", проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 10 "А/Б" указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - асфальто-бетонное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 11 "Ц/Б" указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - цементно-бетонное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 12 "черно-грав." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - черно-гравийное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 13 "черно-щебен." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - черно-щебеночное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 14 "черно-грунт." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - черно-грунтовое, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 15 "гравийно-щебен." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - гравийно-щебеночное, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 16 "грунт." указывается протяженность дорог в километрах по типу покрытия - грунтовое, проходящих по указанным в графе 2 областям соответственно;
в графе 17 "шт." указывается общее количество мостов, находящихся в указанных в графе 2 областях соответственно (единица измерения - штука);
в графе 18 "п.м." указывается общая протяженность мостов, указанных в графе 16 мостов (единица измерения - погонный метр);
в графе 19 "шт." указывается общее количество труб, проходящих через дороги, указанных в графе 2 областях соответственно (единица измерения-штука);
в графе 20 "п.м." указывается общая протяженность труб, указанных в графе 18 мостов (единица измерения - погонный метр);
в графе 21 "Всего, км" указывается общая протяженность зеленых насаждений, проходящих вдоль дорог областей, указанных в графе 2 соответственно;
в графе 22 "снегозащит." указывается общая протяженность зеленых насаждений, служащих снегозащитными и проходящих вдоль дорог областей, указанных в графе 2 соответственно;

1. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының әкімшілік деректер" нысаны "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының әкімшілік деректер" нысанын Облыстардың Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармалары жыл сайын 1 наурызға дейін ұсынады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"р.с. №" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді бұзбауы қажет;
"Автожолдың атауы" деген 2-бағанда жолдың толық атауы көрсетіледі;
"Автожолдың индексі" деген 3-бағанда код тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстың әкімшілік-аумақтық объектісінің жіктеуіші бойынша көрсетіледі;
"Жолдың жалпы ұзақтығы, км" деген 4-бағанда облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардың жалпы ұзындығы тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстар бойынша өтетін километрлерде көрсетіледі;
"I" деген 5-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "I" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"II" деген 6-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "II" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"III" деген 7-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "III" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"IV" деген 8-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "IV" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"V" деген 9-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың "V" санаттары бойынша ұзақтығы километрлерде көрсетіледі;
"А/Б" деген 10-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы асфальт-бетонды төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"Ц/Б" деген 11-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы цемент-бетонды төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қара-қиыршық." деген 12-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қара қиыршықтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қара-шағылтас" деген 13-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қара шағылтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қара-топырақ." деген 14-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қара топырақты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"қиыршықты-шағылтас." деген 15-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан ететін жолдардың ұзақтығы қиыршықты-шағылтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"топырақ" деген 16-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардан өтетін жолдардың ұзақтығы қиыршықты-шағылтасты төсемі бойынша километрлерде көрсетіледі;
"дана" деген 17-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстарда орналасқан көпірлердің жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - дана);
"қ.м." деген 18-бағанда тиісінше көпірлер 16-бағанда көрсетілген көпірлердің жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - қума метр);
"дана" деген 19-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыстардағы жолдар арқылы өтетін құбырлардың жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - дана);
"қ.м." деген 20-бағанда тиісінше құбырлар 18-бағанда көрсетілген құбырлардың жалпы саны көрсетіледі (өлшем бірлігі - қума метр);
"Барлығы, км" деген 21-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының бойынан өтетін жасыл көшеттердің жалпы ұзақтығы көрсетіледі;
"қардан қорғ." деген 22-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының бойынан өтетін қардан қорғайтын құрылғылардың жалпы ұзақтығы көрсетіледі;

в графе 23 "нормативное состояние" указывается общая протяженность нормативного состояния дорог области, указанных в графе 2 областях соответственно;
в графе 24 "нормативное состояние" указывается % нормативного состояния дорог области, указанных в графе 2 областях соответственно;
в графе 25 "ненормативное состояние" указывается общая протяженность нормативного состояния дорог области, указанных в графе 2 областях соответственно;
в графе 26 "ненормативное состояние" указывается % ненормативного состояния дорог области, указанных в графе 2 областях соответственно.

"нормативтік жай-күйі" деген 23-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының нормативтік жай-күйінің жалпы ұзақтығы көрсетіледі;
"нормативтік жай-күйі" деген 24-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының нормативтік жай-күйінің %-ы көрсетіледі;
"нормативтік жай-күйі" деген 25-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының нормативтік емес жай-күйінің жалпы ұзақтығы көрсетіледі;
"нормативтік жай-күйі" деген 26-бағанда тиісінше 2-бағанда көрсетілген облыс жолдарының нормативтік емес жай-күйінің %-ы көрсетіледі.