О внесении изменений и дополнения в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 октября 2024 года № 653/НҚ "Об утверждении Правил реализации автоматизации государственных функций и оказания вытекающих из них государственных услуг путем разработки и размещения платформенных программных продуктов"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 июня 2025 года № 297/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2025 года № 36290
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 октября 2024 года № 653/НҚ "Об утверждении Правил реализации автоматизации государственных функций и оказания вытекающих из них государственных услуг путем разработки и размещения платформенных программных продуктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35279) следующие изменения и дополнение:
в Правилах реализации автоматизации государственных функций и оказания вытекающих из них государственных услуг путем разработки и размещения платформенных программных продуктов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"6) Класс ППП, рассчитанный как прикладное программное обеспечение согласно Классификатору объектов информатизации, утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 135 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13349);";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Расчет стоимости разработки ППП осуществляется посредством калькулятора, размещенного на архитектурном портале "электронного правительства", в соответствии с Методикой расчета стоимости разработки платформенных программных продуктов на информационно - коммуникационной платформе "электронного правительства" согласно приложению 3.";
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 3 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту архитектуры и политики цифровой трансформации Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу және орналастыру арқылы мемлекеттік функцияларды автоматтандыруды іске асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қазандағы № 653/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 12 маусымдағы № 297/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 маусымда № 36290 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу және орналастыру арқылы мемлекеттік функцияларды автоматтандыруды іске асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қазандағы № 653/НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35279 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу және орналастыру арқылы мемлекеттік функцияларды автоматтандыруды іске асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларында:
10-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 135 бұйрығымен бекітілген ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышына сәйкес қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету ретінде есептелген ПБӨ сыныбы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13349 болып тіркелген);";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ПБӨ әзірлеу құнын есептеу 3-қосымшаға сәйкес "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасында платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу құнын есептеу әдістемеге сәйкес "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында орналастырылған калькулятор арқылы жүзеге асырылады.";
көрсетілген бұйрыққа 1 қосымша осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес 3 қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі Архитектура және цифрлық трансформация саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Приложение 1
к Правилам реализации
автоматизации государственных
функций и оказания вытекающих
из них государственных услуг
путем разработки и размещения
платформенных программных продуктов
Критерии для автоматизации деятельности путем разработки платформенных программных продуктов
Автоматизация деятельности путем разработки ППП осуществляется при одновременном соответствии критериям:
1) возможность срока разработки не более 6 месяцев;
2) количество автоматизируемых государственных функций не более 3;
3) стратегическая значимость реализации автоматизации (нормативные правовые акты, поручение Администрации Президента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан);
4) стоимость разработки одного платформенного программного продукта, не превышает 15 000 (пятнадцати тысяч) месячных расчетных показателей, устанавливаемых на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете.
Приложение 2 к приказу
Приложение 3
к Правилам реализации
автоматизации государственных
функций и оказания вытекающих
из них государственных услуг
путем разработки и размещения
платформенных программных продуктов
Методика расчета стоимости разработки платформенных программных продуктов на информационно - коммуникационной платформе "электронного правительства"
1. Расчет стоимости разработки ППП включает следующие этапы:
1) оценка функционального размера ППП;
2) оценка базовой трудоемкости разработки ППП;
3) определение значений поправочных коэффициентов трудоемкости;
4) расчет трудоемкости разработки ППП;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсыну.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Бұйрыққа 1-қосымша
Платформалық бағдарламалық
өнімдерді әзірлеу және
орналастыру арқылы
мемлекеттік функцияларды
автоматтандыруды іске асыру
және олардан туындайтын
мемлекеттік қызметтерді
көрсету Қағидаларына
1-қосымша
Платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу арқылы қызметті автоматтандыру өлшемшарттары
ПБӨ әзірлеу жолымен қызметті автоматтандыру критерийлерге бір мезгілде сәйкес келген кезде жүзеге асырылады:
1) әзірлеу мерзімінің мүмкіндігі 6 айдан аспайды;
2) автоматтандырылатын мемлекеттік функциялардың саны 3-дан аспайды;
3) автоматтандыруды іске асырудың стратегиялық маңыздылығы (нормативтік құқықтық актілер, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының тапсырмасы);
4) бір платформалық бағдарламалық өнімді әзірлеу құны республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленетін 15 000 (он бес мың) айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
Бұйрыққа 2-қосымша
Платформалық бағдарламалық
өнімдерді әзірлеу және
орналастыру арқылы
мемлекеттік функцияларды
автоматтандыруды іске асыру
және олардан туындайтын
мемлекеттік қызметтерді
көрсету Қағидаларына
3-қосымша
"Электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасында платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу құнын есептеу әдістемесі
1. ПБӨ әзірлеу құнын есептеу келесі кезеңдерді қамтиды:
1) ПБӨ функционалдық өлшемін бағалау;
2) ПБӨ әзірлеудің негізгі еңбек сыйымдылығын бағалау;
3) еңбек сыйымдылығының түзету коэффициенттерінің мәндерін анықтау;
4) ПБӨ әзірлеудің еңбек сыйымдылығын есептеу;

5) оценка срока разработки ППП;
6) корректировка трудоемкости при уменьшении срока разработки ППО;
7) оценка затрат на разработку ППП.
2. Оценка функционального размера ППП производится на основе базовых параметров, сформированных в процессе реинжиниринга и определяется набором из пяти элементов:
1) количество вариантов использования (Use Case) – C;
2) количество типов объектов (бизнес-объектов) (Entity) – Е;
3) количество свойств типов объектов (Tool) – Т;
4) количество взаимодействий между типами объектов (Interaction) – I;
5) количество типов узлов (Node) – N.
Функциональный размер ППП обозначается – SIZE = {C, E, T, I, N}.
3. Базовая трудоемкость каждого процесса разработки рассчитывается как сумма произведений единиц измерения функционального размера и значений показателей трудоемкости соответственно.
Базовая трудоемкость Sj процесса разработки с номером j рассчитывается по следующей формуле:
Sj=1/165·[C*Sj(C)+E*Sj(E)+T*Sj(T)+I*Sj(I)+N*Sj(N)], (1)
где:
Sj - трудоемкость процесса разработки с номером j в [человеко-месяц], j - номер процесса разработки (значения от 1 до 6) (значения указаны в Таблице 1);
Sj(C) - показатель трудоемкости реализации одного варианта использования в процессе разработки с номером j=1,2,…,6 {[человеко-час]/[вариант использования]};
Sj(E) – показатель трудоемкости реализации одного типа объектов в процессе разработки с номером j=1,2,...,6 {[человеко-час]/[тип объектов]};
Sj(T) – показатель трудоемкости реализации одного свойства типа объекта в процессе разработки с номером j=1,2,...,6 {[человеко-час]/[свойство типа объектов]};
Sj(I) – показатель трудоемкости реализации одного взаимодействия между типами объектов в процессе разработки с номером j=1,2,...,6 {[человеко-час]/[взаимодействие между типами объектов]};
Sj(N) – показатель трудоемкости реализации одного типа узла в процессе разработки с номером j=1,2,...,6 {[человеко-час]/[узел]};
165 – количество человеко-часов в одном человеко-месяце.
4. Оценка базовой трудоемкости разработки ППП определяет трудоемкость реализации функциональных требований пользователя, которые не включают в себя технические требования к ППП и требования количества пользователей. Влияние этих требований в расчете учитывается через поправочные коэффициенты. Поправочные коэффициенты трудоемкости процессов разработки ППП определяются, рассчитываются по формулам (1)-(3) через частные поправочные коэффициенты разработки и сопровождения ППП:
1) КП1=К7; (1)
2) КП2=К1·К2·К3·К4·К5·К6·К7; (2)

5) ПБӨ әзірлеу мерзімін бағалау;
6) ПБӨ әзірлеу мерзімін қысқарту кезінде еңбек сыйымдылығын түзету;
7) ПБӨ әзірлеу шығындарын бағалау.
2. ПБӨ функционалдық мөлшерін бағалау реинжиниринг процесінде қалыптасқан базалық параметрлер негізінде жүргізіледі және бес элементтен тұратын жиынтықпен айқындалады:
1) пайдалану жағдайларының саны (Use Case) – C;
2) объектілер (бизнес-объектілер)типтерінің саны (Entity) – Е;
3) нысан типтерінің қасиеттерінің саны (Tool) – Т;
4) нысан түрлері арасындағы өзара әрекеттесу саны (Interaction) – I;
5) түйін түрлерінің саны (Node) – N.
ПБӨ функционалдық мөлшері белгіленеді – SIZE = {C, E, T, I, N}.
3. Әрбір даму процесінің негізгі еңбек сыйымдылығы сәйкесінше функционалдық өлшем бірліктерінің және еңбек сыйымдылығы көрсеткіштерінің мәндерінің көбейтінділерінің қосындысы ретінде есептеледі.
j нөмірі бар әзірлеу процесінің Sj негізгі еңбек сыйымдылығы келесі формула бойынша есептеледі:
Sj=1/165·[C*Sj(C)+E*Sj(E)+T*Sj(T)+I*Sj(I)+N*Sj(N)], (1)
мұндағы:
Sj - j нөмірі бар даму процесінің еңбек сыйымдылығы [адам-ай],
j-әзірлеу процесінің нөмірі (1-ден 6-ға дейінгі мәндер) (мәндер 1-кестеде көрсетілген);
Sj(C) - j=1,2,...,6 {[адам-сағат]/[пайдалану жағдайы] нөмірі бар әзірлеу процесінде бір пайдалану жағдайын іске асырудың еңбек сыйымдылығының көрсеткіші};
Sj(E) – j=1,2,...,6 {[адам-сағат]/[нысан түрі]} нөмірі бар әзірлеу процесінде объектілердің бір түрін іске асырудың еңбек сыйымдылығының көрсеткіші;
Sj(T) – j=1,2,...,6 {[адам-сағат]/[объект түрінің қасиеті]} нөмірі бар әзірлеу процесінде объект типінің бір қасиетін іске асырудың еңбек сыйымдылығының көрсеткіші;
Sj(I) – j=1,2,...,6 {[адам-сағат]/[объект түрлері арасындағы өзара әрекеттесу]} нөмірі бар әзірлеу процесінде объектілердің типтері арасындағы бір өзара әрекеттесуді жүзеге асырудың еңбек сыйымдылығының көрсеткіші;
Sj(N) – j=1,2,...,6 {[адам-сағат] / [түйін]} нөмірі бар әзірлеу процесінде түйіннің бір түрін іске асырудың еңбек сыйымдылығының көрсеткіші;
165-бір адам-айдағы адам-сағат саны.
4. ПБӨ әзірлеудің негізгі еңбек сыйымдылығын бағалау ПБӨ-ға қойылатын техникалық талаптар мен пайдаланушылар санының талаптарын қамтымайтын пайдаланушының функционалдық талаптарын іске асырудың еңбек сыйымдылығын анықтайды. Бұл талаптардың әсері есептеу кезінде түзету коэффициенттері арқылы ескеріледі. ПБӨ әзірлеу процестерінің еңбек сыйымдылығының түзету коэффициенттері (1)-(3) формулалар бойынша ПБӨ әзірлеу мен сүйемелдеудің жеке түзету коэффициенттері арқылы анықталады, есептеледі:
1) КП1=К7; (1)
2) КП2=К1·К2·К3·К4·К5·К6·К7; (2)

3) КП3=К1·К7. (3).
5. Частные поправочные коэффициенты трудоемкости разработки ППП приведены в Таблице 1.
6. На основании поправочных коэффициентов трудоемкости разработки ППП делается расчет трудоемкости по следующей формуле (4):
S=КП1*S1+КП2*S2+КП2*S3+КП2*S4+КП2*S5+КП3*S6, (4)
где:
S – скорректированная трудоемкость процесса разработки ППП в человеко-месяцах;
Sj – базовая трудоемкость процесса разработки с номером j в человеко-месяцах;
КПj – поправочный коэффициент трудоемкости процесса разработки с номером j.
7. Для определения срока разработки ППП необходимо для полученного в пункте 6 значения S (трудоемкости создания ППП) найти минимальное и максимальное количество месяцев разработки ППП по данным, представленным в Таблице 2.
Среднее арифметическое, определенное по минимальному и максимальному значению количества месяцев разработки ППП, является оценкой срока разработки ППП и обозначается R.
8. Определение стоимости разработки ППП основано на расчете средней стоимости одного человека-месяца инженера-программиста и трудоемкости разработки ППП.
По опубликованному на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области государственной статистики (http://stat.gov.kz) статистическому бюллетеню "Занятость населения и оплата труда" определяем зарплату по профессии "Инженер-программист" среднюю по всем отраслям за последний завершенный год – Зо cp. Далее за предыдущие три года определяем средний размер инфляции как среднеарифметическое значение трех последних законченных лет по историческим данным уполномоченного органа в области государственной статистики - Иcp.
По формуле (5) определяем среднее количество лет реализации проекта в области ИКТ:
Гср=[R/12] +1, (5)
где:
Гср – среднее количество лет реализации проекта в области ИКТ;
квадратные скобки означают целую часть числа;
R - срок реализации проекта в области ИКТ в месяцах (ранее определенный по пункту 7).
Для каждого года реализации i определяем среднемесячную номинальную заработную плату Зicp по формуле (6):
Зicp= Зi-1cp * Иср/100, (6)
где:
Зicp – среднемесячная номинальная заработная плата;
i меняется от 1 до Гср;
Иср - средний размер инфляции;
Определяем трудоемкость разработки ППП по годам реализации по формуле (7):
Si = S/Гср , (7)
где i меняется от 1 до Гср.
Стоимость работ на разработку ППП производится по формуле (8):
Сиспыт – стоимость испытаний ППП.
9. Под сопровождением ППП понимается обеспечение использования введенного в промышленную эксплуатацию ППП в соответствии с его назначением, включающее мероприятия по проведению корректировки, модификации и устранению дефектов ППП, без проведения модернизации и реализации дополнительных функциональных требований и при условии сохранения его целостности.

3) КП3=К1·К7. (3).
5. ПБӨ әзірлеудің еңбек сыйымдылығының жеке түзету коэффициенттері 1 кестеде келтірілген.
6. ПБӨ әзірлеудің еңбек сыйымдылығының түзету коэффициенттері негізінде еңбек сыйымдылығын есептеу келесі формула бойынша жасалады (4):
S=КП1*S1+КП2*S2+КП2*S3+КП2*S4+КП2*S5+КП3*S6, (4)
мұндағы:
S – адам-айларда ПБӨ әзірлеу процесінің түзетілген еңбек сыйымдылығы;
Sj – адам-айлардағы j нөмірімен әзірлеу процесінің негізгі еңбек сыйымдылығы;
КПj – j нөмірімен әзірлеу процесінің еңбек сыйымдылығын түзету коэффициенті.
7. ПБӨ әзірлеу мерзімін айқындау үшін 6-тармақта алынған s мәні (ПБӨ құрудың еңбек сыйымдылығы) үшін 2-кестеде келтірілген деректер бойынша ПБӨ әзірлеу айларының ең аз және ең көп санын табу қажет.
ПБӨ-ны әзірлеу айлары санының ең төменгі және ең жоғары мәні бойынша айқындалған арифметикалық орташа мән ПБӨ-ны әзірлеу мерзімін бағалау болып табылады және R-мен белгіленеді.
8. ПБӨ әзірлеу құнын анықтау Инженер-бағдарламашының бір адам-айының орташа құнын және ПБӨ әзірлеудің еңбек сыйымдылығын есептеуге негізделген.
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланған (http://stat.gov.kz) "Халықты жұмыспен қамту және еңбекақы төлеу" статистикалық бюллетеніне "Инженер-бағдарламашы" мамандығы бойынша соңғы аяқталған жылдағы барлық салалар бойынша орташа жалақыны анықтаймыз – Зо cp. Бұдан әрі алдыңғы үш жыл ішінде инфляцияның орташа мөлшерін мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның тарихи деректері бойынша соңғы аяқталған үш жылдың орташа арифметикалық мәні ретінде анықтаймыз - Иcp.
(5) формула бойынша АКТ саласындағы жобаны іске асыру жылдарының орташа санын анықтаймыз:
Гср=[R/12] +1, (5)
мұндағы:
Гср – АКТ саласындағы жобаны іске асыру жылдарының орташа саны;
квадрат жақшалар санның бүтін бөлігін білдіреді;
R - АКТ саласындағы жобаны іске асыру мерзімі айлармен (бұрын 7-тармақ бойынша айқындалған).
Іске асырудың әрбір жылы үшін i (6) формула бойынша Зicp орташа айлық номиналды жалақысын анықтаймыз:
Зicp= Зi-1cp * Иср/100, (6)
мұндағы:
Зicp – орташа айлық номиналды жалақы;
i 1 ден Гср-ге дейін өзгереді;
Иср - инфляцияның орташа мөлшері;
(7) формула бойынша іске асыру жылдары бойынша ПБӨ әзірлеудің еңбек сыйымдылығын анықтаймыз:
Si = S/Гср , (7)
мұндағы i 1 ден Гср-ге дейін өзгереді.
ПБӨ әзірлеуге арналған жұмыстардың құны (8)формула бойынша жүргізіледі:
Сиспыт – ПБӨ сынақтарының құны.
9. ПБӨ-ның сүйемелдеуімен ПБӨ-ның мақсатына сәйкес өнеркәсіптік пайдалануға енгізілген ПБӨ-ны пайдалануды қамтамасыз ету, оған ПБӨ-ға түзетулер, модификациялар жүргізу және ақауларды жою жөніндегі іс-шаралар, жаңғырту жүргізбестен және қосымша функционалдық талаптарды іске асырусыз және оның тұтастығы сақталған жағдайда түсініледі.

10. Расчет сопровождения ППП в течение одного года рассчитывается по следующей формуле:
Сспп = Ссппо+ Ссто+Слпо (9)
Сспп – стоимость сопровождения ППП;
Ссто – стоимость системно-технического обслуживания ППП;
Слпо – стоимость технической поддержки лицензионного программного обеспечения.
11. Стоимость сопровождения ППП в течение одного года - Сcппп определяется от стоимости создания ППП по формуле:
Ссппп = Сппп*N*K1*K7 (10)
Где:
Ссппп – стоимость сопровождения ППП;
N – коэффициент трудоемкости сопровождения ППП определяется в соответствии с Таблицой 3.
Таблица 1
к Методике расчета стоимости
платформенных программных
продуктов на информационно-
коммуникационной платформе
"электронного правительства"
Фактор и обозначение частного поправочного коэффициента
Описание фактора частного поправочного коэффициента
Значение
1
2
3
Масштаб ППП К1

10. ПБӨ сүйемелдеу есебі бір жыл ішінде мынадай формула бойынша есептеледі:
Сспп = Ссппо+ Ссто+Слпо (9)
Сспп – ПБӨ сүйемелдеу құны;
Ссто – ПБӨ жүйелік - техникалық қызмет көрсету құны;
Слпо – лицензияланған бағдарламалық жасақтаманы техникалық қолдау құны.
11. Бір жыл ішінде ПБӨ сүйемелдеу құны- Ссппп формула бойынша ПБӨ құру құнынан анықталады:
Ссппп = Сппп*N*K1*K7 (10)
мұндағы:
Ссппп – ПБӨ сүйемелдеу құны;
N – ПБӨ сүйемелдеудің еңбек сыйымдылық коэффициенті 3 кестеге сәйкес анықталады.
"Электрондық үкімет"
ақпараттық-коммуникациялық
платформасындағы
платформалық бағдарламалық
өнімдердің құнын есептеу
әдістемесіне
1-кесте
Жеке түзету коэффициентінің факторы және белгіленуі
Жеке түзету коэффициентінің факторының сипаттамасы
Мағынасы
1
2
3
К1 ПБӨ Масштабы