О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 289. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2025 года № 36235
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2025 года № 289
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 "Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9479) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждение Правил проведения квалификационного экзамена администратора";
преамбулу к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" подпункта 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 103) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения квалификационного экзамена администратора.";
в Правилах проведения квалификационного экзамена, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила проведения квалификационного экзамена администратора";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 289 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 маусымда № 36235 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 9 маусымдағы
№ 289 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9479 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшінің біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрыққа кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-4) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 103) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған әкімшінің біліктілік емтиханын өткізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшінің біліктілік емтиханын өткізу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила проведения квалификационного экзамена администратора (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 103) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" и определяют порядок оказания государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)" (далее – Государственная услуга) центральным государственным органом, осуществляющим государственное регулирование в области реабилитации и банкротства.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается физическому лицу, отвечающему требованиям, установленным пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Услугополучатель).";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Услугополучатель для получения Государственной услуги представляет услугодателю через портал заявление о допуске к сдаче квалификационного экзамена согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)" приведен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления заявления и документов осуществляет их прием и регистрацию.
Информация о статусе принятия заявления на оказание государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя через портал.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день регистрации заявления и документов, представленных услугополучателем, передает их руководству структурного подразделения услугодателя, регулирующего вопросы реабилитации и банкротства, для распределения в последующем исполнителю.".;
абзац второй пункта 24 изложить в следующей редакции:
"В протоколе отражаются: дата, время и место проведения квалификационного экзамена, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) услугополучателя, результат тестирования, номер экзаменационного билета, баллы, выставленные членами Комиссии, и общий средний балл по вопросам экзаменационного билета, а также решение Комиссии, протокол подписывается членами Комиссии, присутствовавшими при проведении квалификационного экзамена, но не менее двух третей от всего состава Комиссии.";

"1. Осы Әкімшілік біліктілік емтиханын өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 103) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) оңалту және банкроттық саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік органның көрсету тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3 Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін жеке тұлғаға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.";
6 және 7 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес біліктілік емтиханын тапсыруға рұқсат беру туралы өтініш.
"Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.;";
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі өтініш және құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштің қабылдану мәртебесі туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндерде жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішті және құжаттарды тіркеген күні оларды кейіннен орындаушыны анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің оңалту және банкроттық мәселелерін реттейтін құрылымдық бөлімшесінің басшысына береді.;";
24-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Хаттамада: біліктілік емтиханының өткен күні, уақыты мен орны, көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тестілеу нәтижесі, емтихан билетінің нөмірі, емтихан сұрақтары бойынша Комиссия мүшелері берген баллдар және жалпы орташа бал, сондай-ақ Комиссия шешімі көрсетіледі, хаттамаға біліктілік емтиханын өткізу кезінде қатысқан Комиссия мүшелері, бірақ Комиссияның барлық құрамының кемінде үштен екісі қол қояды.";

абзац второй пункта 24-3 изложить в следующей редакции:
"В протоколе отражаются: дата, время и место проведения квалификационного экзамена, информация об использовании видеоконференцсвязи, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) услугополучателя, результат тестирования, а также решение Комиссии, протокол подписывается членами Комиссии, присутствовавшими при проведении квалификационного экзамена, но не менее двух третей от всего состава Комиссии.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложения 1, 1-1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2014 года № 224 "Об утверждений форм заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9522) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и подпунктом 113) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму заключительного отчета реабилитационного управляющего, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
форму заключительного отчета банкротного управляющего изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 343 "Об утверждении Правил размещения на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан списка лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20278) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующий редакции:

24-3 тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Хаттамада: біліктілік емтиханының өткен күні, уақыты мен орны, бейнеконференцбайланысты қолданғаны туралы ақпарат, көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тестілеу нәтижесі, сондай-ақ Комиссия шешімі көрсетіледі, хаттамаға біліктілік емтиханын өткізу кезінде қатысқан Комиссия мүшелері, бірақ Комиссияның барлық құрамының кемінде үштен екісі қол қояды.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарастырылуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарастырылуға жатады.";
1, 1-1 және 2-қосымша осы тізбеге 1, 2 және 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 15 мамырдағы № 224 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9522 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-4) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 113) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысаны осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
банкроттықты басқарушының қорытынды есебінің нысаны осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында әкімші қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдардың тізімін орналастыру, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау мен шеттету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 343 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20278 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілді:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и подпунктом 101) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах размещения на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан списка лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила размещения на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан списка лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и подпунктом 101) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" и определяют порядок:".
4. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 404 "Об утверждении типовых форм заключений временного администратора, временного управляющего и реабилитационного управляющего о финансовой устойчивости должника, а также банкротного управляющего о финансовой устойчивости должника с учетом реализации мероприятий, предусмотренных планом реабилитации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20454) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и подпунктом 111) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 и 9 к настоящему перечню.
Приложение 1 к перечню
некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам проведения
квалификационного экзамена
Комитет государственных
доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
____________________________
(адрес фактического
места жительства)
____________________________
(контактные телефоны,
электронный адрес)
Заявление о допуске к сдаче квалификационного экзамена
Прошу допустить меня к сдаче квалификационного экзамена.
Язык сдачи квалификационного экзамена: _______________________.
Прилагаемые документы:
__________________;
__________________;
__________________.
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие
на использование сведений, содержащихся в информационных системах,
составляющих охраняемую законом тайну.
__________________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
"____" ____________20 _ года.
Приложение 2 к перечню
некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения

"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-4) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 101) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында әкімші қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдардың тізімін орналастыру, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау мен шеттету қағидаларында:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында әкімші қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдардың тізімін орналастыру, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау мен шеттету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 15-бабы 1-4) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 101) тармақшасына сәйкес әзірленді және:".
4. "Уақытша әкімшінің, уақытша басқарушының және оңалтуды басқарушының борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы, сондай-ақ оңалту жоспарында көзделген іс-шараларды іске асыруды ескере отырып, банкроттықты басқарушының борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20454 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-4) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 111) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымша осы тізбеге 6, 7, 8 және 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Біліктілік емтиханын
өткізу қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитетіне
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
____________________________
(тұрғылықты жерінің
мекенжайы)
____________________________
(байланыс телефоны,
электрондық мекенжайы)
Біліктілік емтиханын тапсыруға рұқсат беру туралы өтініш
Маған біліктілік емтиханын тапсыруға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Біліктілік емтиханын тапсыру тілі: _______________________.
Қоса берілетін құжаттар:
__________________;
__________________.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растай отырып ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
_______________                   _____________________________________
(қолы)                         (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
20 _ жылғы "____" ____________.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Біліктілік емтиханын
өткізу қағидаларына

Приложение 1-1
к Правилам проведения
квалификационного экзамена
Комитет государственных
доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
бизнес-идентификационный
номер услугодателя __________
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Согласие услугополучателя, предоставляемое в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги
Я, _________________________________________________________________
даю согласие на доступ (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) к персональным данным ограниченного доступа
в соответствии с пунктом 6 Правил проведения квалификационного экзамена,
утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан
– Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 9479), которые требуются для оказания государственной услуги согласно
статье 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Согласен(а) на доступ к персональным данным ограниченного доступа, включающее
в себя иные сведения, которые требуются для подтверждения достоверности
предоставляемых документов, и соответствия квалификационным требованиям
при оказании государственной услуги.
Настоящее согласие действует в течение всего периода до получения результата
оказания государственной услуги.
___________ _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
"____" ____________20 _ года.
Приложение 3 к перечню
некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам проведения
квалификационного экзамена
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)"
1
Наименование услугодателя
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Решение о прохождении квалификационного экзамена на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих) – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о прохождении квалификационного экзамена на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих).
Результат оказания Государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должностного лица услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1-1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
көрсетілетін қызметті
берушінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
__________________________
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
Көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын, мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі
Мен,___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығымен бекітілген Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9479 болып тіркелген) 6-тармағына сәйкес қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісім беремін.
Ұсынылатын құжаттардың дұрыстығын және мемлекеттік қызмет көрсету кезінде біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін талап етілетін өзге де мәліметтерді қамтитын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісемін.
Осы Келісім мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алғанға дейін барлық кезең ішінде қолданылады.
_________                         ________________________
(қолы)                         (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
20 _ жылғы "____" ____________.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтары тізбене
3-қосымша
Біліктілік емтиханын
өткізу қағидаларына
2-қосымша
"Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету әдістері
www. egov. kz "Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені туралы шешімі – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені туралы шешімі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жолданады.
6
Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндірілетін төлем мөлшері және оны өндіру тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске және Заңға сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі

1) заявление о допуске к сдаче квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих), в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 1 к Правилам проведения квалификационного экзамена, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9479) (далее – Правила);
2) диплом о высшем образовании в области права, экономики и бизнеса;
3) электронная копия документа, подтверждающего наличие стажа работы не менее трех последовательных лет в юридической, экономической, бухгалтерской, финансовой, аудиторской или контрольно-ревизионной сферах;
4) согласие услугополучателя, предоставляемое в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги, по форме согласно приложению 1-1 к Правилам.
Согласие услугополучателя, указанное в подпункте 4) настоящего пункта, включает в себя доступ к персональным данным ограниченного доступа, его сбор и обработку.
Сведения документа, удостоверяющего личность, о наличии либо отсутствии непогашенной или неснятой судимости, о совершении уголовного правонарушения, о состоянии/не состоянии на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья, по поводу психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.

1) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығымен бекітілген Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9479 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын тапсыруға рұқсат беру туралы өтініш;
2) құқық, экономика және бизнес саласындағы жоғары білімі туралы диплом;
3) заңгерлік, экономикалық, бухгалтерлік, қаржылық, аудиторлық немесе бақылау-ревизия салаларындағы қатарынан үш жылдан кем емес жұмыс өтілін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қағидалардың 1-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі.
Осы тармақтың 4)-тармақшасында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының келісімі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізу, оны жинау және өңдеуді қамтиды.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттың, өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы немесе болмауы туралы, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы, психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтарының (ауруларының) себебі бойынша психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұратындығы/тұрмайтындығы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден көрсетілетін қызметті берушінің бас тартуы үшін негіздемелер
Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының порталындағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.

Единый контакт-центр: 8-800-080-7777, 1414.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа услугополучатель проходит авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее переходит в раздел "Цифровые документы" и выбирает необходимый документ.
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
заместителя Премьер–Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2014 года № 224
Форма
"Согласовано" протоколом
собрания кредиторов*
____________________________
(фамилия, имя, отчество)
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.)) или
наименование должника)
от "__" _______ 20___ года № __
____________________________
(подпись, Ф.И.О. председателя
собрания кредиторов
Заключительный отчет реабилитационного управляющего
___________ _______________________________________
(дата) (место составления)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. реабилитационного управляющего)

Бірыңғай байланыс орталығы: 8 800 080 7777, 1414.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ЭЦҚ немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 15 мамырдағы
№ 224 бұйрығына
1-қосымша
нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
( егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта
көрсетілсе ) немесе
борышкердің атауы)
кредиторлар жиналысының
20___ жылғы "___"_______
№____ хаттамасымен*
келісілді
____________________________
кредиторлар жиналысы
төрағасының
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты
( егер ол жеке басын
куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
Оңалтуды басқарушының қорытынды есебі
___________                         _____________________
(күні)                               (жасалған жері)
____________________________________________________________________
(оңалтуды басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)

2. Организационно–правовые мероприятия
2.1. Определение суда о возбуждении производства по делу о реабилитации от "___" ______________ 20 ___ года.
2.2. Объявление о возбуждении производства по делу о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами, размещенное на интернет–ресурсе уполномоченного органа"___"____________ 20 ___ года.
2.3. Решение суда о применении реабилитационной процедуры от "___" _____________ 20___года, вступление в законную силу решения суда о применении реабилитационной процедуры "___" _____________ 20 ___ года.
2.4. Протокол собрания кредиторов о согласовании плана реабилитации от "___"__________ 20__ года № _____, протокол собрания кредиторов о согласовании изменений и дополнений в план реабилитации от "___"_______________ 20__года № _____.

2. Ұйымдастыру-құқықтық іс-шаралар
2.1. Оңалту туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау туралы соттың 20__ жылғы "___" ______________ ұйғарымы.
2.2. Уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылған, оңалту туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыру.
2.3. Оңалту рәсімін қолдану туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ шешімі, оңалту рәсімін қолдану туралы соттың шешімі 20___ жылғы "__" ___________заңды күшіне енді.
2.4. Оңалту жоспарын келісу туралы кредиторлар жиналысының 20__ жылғы "___" ____________ № _____ хаттамасы, оңалту жоспарына өзгерістерді және толықтыруларды келісу туралы кредиторлар жиналысының 20__ жылғы "___" ________ № _____ хаттамасы.

2.5. Определение суда об утверждении плана реабилитации от "___" __________ 20__ года, вступление в законную силу определения суда об утверждении плана реабилитации "___"__________ 20__ года.
Определение суда о внесении изменений и дополнений в план реабилитации от "___" __________ 20__ года, вступление в законную силу определения суда о внесении изменений и дополнений в план реабилитации "___"__________ 20__ года.

2.5. Оңалту жоспарын бекіту туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ ұйғарымы, оңалту жоспарын бекіту туралы соттың ұйғарымы 20___ жылғы "__" ___________ заңды күшіне енді.
Оңалту жоспарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ ұйғарымы, оңалту жоспарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы соттың ұйғарымы 20___ жылғы "___" ___________ заңды күшіне енді.

2.6. Решение суда о прекращении процедуры банкротства, применении реабилитационной процедуры и утверждении плана реабилитации от "___" ____________ 20___ года № ____.
Пункт 2.6. подлежит заполнению в случае перехода должника от процедуры банкротства к реабилитационной процедуре в порядке, предусмотренном статьей 95-1 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон).
3. Формирование комитета кредиторов и собрания кредиторов

2.6. Банкроттық рәсімін тоқтату, оңалту рәсімін қолдану және оңалту жоспарын бекіту туралы соттың 20__ жылғы "___"____________ № _____ шешімі.
Борышкер "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 95-1-бабында көзделген тәртіпте банкроттық рәсімнен оңалту рәсіміне көшкен жағдайда 2.6-тармақ толтыруға жатады.
3. Кредиторлар комитетін қалыптастыру және кредиторлар жиналысы

3.1. Состав комитета кредиторов и изменения в него (если вносились), протокол собрания кредиторов от "___"___________ 20 ___ года № ____*:
Состав комитета кредиторов (Ф.И.О./наименование кредитора)
1
2
3.2. Заседания собрания кредиторов и принятые на них решения (в том числе по принятию решения о возложении полномочий по управлению должником на индивидуального предпринимателя – должника либо орган или лицо, уполномоченные собственником имущества, учредителем (участником) юридического лица – должника, по согласованию плана реабилитации, изменений и дополнений в план реабилитации, сделок вне рамок обычных коммерческих операций, не предусмотренных планом реабилитации, по утверждению суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию, об определении размера основного вознаграждения реабилитационному управляющему, об определении размера дополнительного вознаграждения реабилитационному управляющему в случае достижения им цели реабилитационной процедуры, о согласовании заключительного отчета и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6

3.1. Кредиторлар комитетінің құрамы және оған өзгерістер (егер енгізілсе), кредиторлар жиналысының 20___ жылғы "___" __________ № _____хаттамасы *:
реттік санының№
Кредиторлар комитетінің құрамы ( кредитордың Т.А.Ә. (ол болған кезде)/ атауы)
1
2
3.2. Кредиторлар жиналысының отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде борышкерді басқару борышкер - дара кәсіпкерге не борышкер - заңды тұлға мүлкінің меншік иесі, құрылтайшысы (қатысушысы) уәкілеттік берген органға немесе тұлғаға жүктеу туралы шешім қабылдау, оңалту жоспарын, оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтыруларды келісу, оңалту жоспарында көзделмеген, кәдімгі коммерциялық операциялар шеңберінен тыс мәмілелерді келісу, борышкердің өндiрiп алынуы мүмкiн емес дебиторлық берешегiнiң сомасын бекiту, оңалтуды басқарушының негізгі сыйақысын белгілеу, оңалту рәсімінің мақсаттарына қол жеткізілген жағдайда оңалтуды басқарушының қосымша сыйақысы айқындау, қорытынды есепті келісу бойынша және өзгелер):
реттік санының №
реттік саны
Хаттама нөмірі
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешімҚабылданған шешім
Қабылданған шешім
Ескерту
1
2
3
4
5
6

3.3. Заседания комитета кредиторов и принятые на них решения (в том числе договоры, заключенные между реабилитационным управляющим и комитетом кредиторов, по утверждению сметы административных расходов и количества работников, привлекаемых для проведения реабилитационной процедуры, по определению порядка продажи имущества должника вне рамок обычных коммерческих операций, включая предусмотренные планом реабилитации и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6

3.3. Кредиторлар комитетінің отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде оңалтуды басқарушы мен кредиторлар комитетінің арасында жасалған келісім шарттар, оңалту рәсімін жүргізу үшін әкімшілік шығыстардың сметасын және тартылатын қызметкерлердің санын бекіту, оңалту жоспарында көзделгендерді қоса алғанда, кәдімгі коммерциялық операциялар шеңберінен тыс борышкердің мүлкін сату тәртібін айқындау бойынша және өзгелер):
реттік санының №
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешім
Ескерту
1
2
3
4
5
6

4. Формирование и погашение реестра требований кредиторов
4.1. Общая кредиторская задолженность по бухгалтерскому балансу на дату введения реабилитационной процедуры _______________ (тысяч тенге)
в том числе:
требования по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью; по взысканию алиментов; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, с выплатой задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, по выплате вознаграждений авторам за служебные изобретение, полезную модель, промышленный образец
_____________________________________________________________;
требования, обеспеченные залогом имущества
_____________________________________________________________;
требования по налогам и таможенным платежам, специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам, процентам _______;
требования по гражданско-правовым и иным обязательствам
_____________________________________________________________;
требования по возмещению убытков и взысканию неустоек (штрафов, пени)
_____________________________________________________________.

4. Кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру және өтеуі
4.1. Оңалту рәсімін енгізу күніне бухгалтерлік баланс бойынша жалпы кредиторлық берешек ___________________________________ (мың теңге)
оның ішінде:
өмiріне немесе денсаулығына келтiрiлген зиянның орнын толтыру бойынша; алименттердi өндiрiп алу бойынша; Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар бойынша, мiндеттi зейнетақы жарналары, мiндеттi кәсiптiк зейнетақы жарналары бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешектердi төлей отырып, еңбек шарты бойынша жұмыс iстеген адамдардың еңбегіне ақы төлеу және оларға өтемақылар төлеу бойынша; қызметтік өнертабыс, пайдалы модель, өнеркәсіптік үлгі үшін авторларға сыйақылар төлеу бойынша талаптар _____________________;
мүлік кепілімен қамтамасыз етілген талаптар ___________________________________;
салықтық және кедендік төлемдер, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, пайыздар бойынша талаптар ____________________;
азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелер бойынша талаптар _______________;
залалдардың орнын толтыру және тұрақсыздық айыбын (айыппұлдарды, өсімпұлдарды) өндіріп алу бойынша талаптар ______________.

4.3. Реестр требований кредиторов направлен временным администратором в территориальное подразделение уполномоченного органа "___" _________ 20___года*, реестр требований кредиторов размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" __________ 20__ года.
Общая сумма кредиторской задолженности согласно реестру требований кредиторов _____________ тысяч тенге, в том числе по очередям:
1 очередь___________________________;
2 очередь___________________________;
3 очередь___________________________;
4 очередь___________________________;
5 очередь___________________________;
6 очередь____________________________.

4.3. Уақытша әкімші уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне кредиторлар талаптарының тізілімін 20__ жылғы "___" ____________ жолдады, кредиторлар талаптарының тізілімі уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес кредиторлық берешектің жалпы сомасы _________________ мың теңге, оның ішінде кезек бойынша:
1-кезек ____________________________;
2-кезек ____________________________;
3-кезек ____________________________;
4-кезек ____________________________;
5-кезек ____________________________;
6-кезек ____________________________.

9. Заключительное положение
Итоги исполнения плана реабилитации:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Отчет составлен на ___ листах, пронумерован и прошнурован на ________ страницах.
Приложение: на _____________ листах.
Реабилитационный управляющий
_______________________________________________________ ________
Ф.И.О. (подпись)
Главный бухгалтер
______________________________________________________ _________
Ф.И.О. (подпись)
Примечание:
* – с приложением копий подтверждающих документов
** – вид деятельности с указанием кода согласно Государственному классификатору Республики Казахстан 03 – 2007 "Общий классификатор видов экономической деятельности" (ОКЭД).
К заключительному отчету реабилитационного управляющего прилагается финансовая отчетность по формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 404 "Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15384), по состоянию на дату введения реабилитационной процедуры и на дату завершения реабилитационной процедуры.
В случае если цель реабилитационной процедуры в отношении должника достигнута, заполнению подлежат разделы 1, 2, 4 и 9 Заключительного отчета реабилитационного управляющего.
Приложение 5 к перечню
некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2014 года № 224
Форма
"Согласовано" протоколом
собрания кредиторов*
___________________________
(фамилия, имя, отчество)
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.))
или наименование должника)
от "__"_______ 20___ года № ___
__________________________
Ф.И.О. председателя
собрания кредиторов
Заключительный отчет банкротного управляющего
______________________________________
(дата) (место составления)
__________________________________________________
(Ф.И.О. банкротного управляющего)
1. Общие сведения о должнике

9. Қорытынды ереже
Оңалту жоспарын орындау қорытындысы: ____________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________
Есеп _____ парақта жасалды, ______ парақ нөмірленген және тігілген.
Қосымша: _____________ парақта.
Оңалтуды басқарушы_____________________
________________________________________ Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (қолы)
Бас бухгалтер____________________________
_______________________________________ Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (қолы)
Ескертпе:
* - растайтын құжаттар көшірмелері қоса беріледі.
** - "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" (ЭҚТЖЖ) Қазақстан Республикасы 03-2007 мемлекеттік классификаторына сәйкес коды көрсетілген қызмет түрі.
Оңалтуды басқарушының қорытынды есебіне "Жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа) жариялау үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 404 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15384 тіркелген) бекітілген нысандар бойынша оңалту рәсімі енгізілген күнгі және аяқталған күнгі жағдай бойынша қаржылық есептілік қоса беріледі.
Борышкерге қатысты оңалту рәсімінің мақсатына қол жеткізілген жағдайда Оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің 1, 2, 4 және 9-бөлімі толтыруға жатады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрінің
2014 жылғы 15 мамырдағы
№ 224 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе борышкердің атауы)
кредиторлар жиналысының
20___ жылғы "___"_______
№____ хаттамасымен*
келісілді
____________________________
кредиторлар жиналысы
төрағасының Т.А.Ә.
Банкроттықты басқарушының қорытынды есебі
__________                               _______________________
(күні)                                     (жасалған жері)
____________________________________________________________________
____________ (банкроттықты басқарушының Т.А.Ә.)
1-бөлім. Борышкер туралы жалпы мәліметтер

2. Организационно– правовые мероприятия
2.1. Определение суда о возбуждении производства по делу о банкротстве от "___" ____________ 20__ года.
2.2. Объявление о возбуждении дела о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами, размещенное на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" ____________ 20__ года.
2.3. Решение суда о признании должника банкротом от "___" ____________ 20__ года, вступление в законную силу решения суда о признании должника банкротом "___" ____________ 20__ года.

2. Ұйымдастыру-құқықтық іс-шаралар
2.1.Банкроттық туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау туралы соттың 20__ жылғы "___" ______________ ұйғарымы.
2.2. Уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылған, банкроттық туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыру.
2.3. Борышкерді банкрот деп тану туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ шешімі, борышкерді банкрот деп тану туралы соттың шешімі 20___ жылғы "__" ___________заңды күшіне енді.

2.4. Объявление о признании должника банкротом, размещенное на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" __________ 20__ года.
3. Формирование комитета кредиторов и собрания кредиторов
3.1. Состав комитета кредиторов и изменения в него (если вносились), протокол собрания кредиторов от "___" ____________ 20 ___ года № ___*:
№ по порядку
Состав комитета кредиторов (Ф.И.О. /наименование кредитора)
1
2
3.2. Заседания собрания кредиторов и принятые на них решения (в том числе о проведении оценки имущества, за исключением заложенного имущества, об утверждении регламента работы комитета кредиторов, об определении размера основного вознаграждения банкротному управляющему в пределах, установленных уполномоченным органом в соответствии с частью первой пункта 2 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон), о прямой продаже имущества банкрота, о переходе к реабилитационной процедуре в ходе процедуры банкротства, о согласовании заключительного отчета и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6

2.4. Уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "__" _________ орналастырылған, борышкерді банкрот деп тану туралы хабарландыру.
3. Кредиторлар комитетін қалыптастыру және кредиторлар жиналысы
3.1. Кредиторлар комитетінің құрамы және оған өзгерістер (егер енгізілсе), кредиторлар жиналысының 20___ жылғы "___" __________ № _____хаттамасы*:
реттік санының №
Кредиторлар комитетінің құрамы (кредитордың Т.А.Ә./ атауы)
1
2
3.2. Кредиторлар жиналысының отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде кепіл мүлікті қоспағанда, мүлікке бағалау жүргізу туралы, кредиторлар комитетінің жұмыс регламенті бекіту туралы, "Банкроттықты басқарушының негізгі сыйақысының ең төменгі және ең жоғарғы шегін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 344 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20321 тіркелген) белгіленген шекте банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақы мөлшерін айқындау туралы, банкроттың мүлкін тікелей сату туралы, банкроттық рәсімі барысында оңалту рәсіміне өту туралы, қорытынды есепті келісу бойынша және өзгелер)*:
реттік санының №
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешім
Ескертпе
1
2
3
4
5
6

3.3. Заседания комитета кредиторов и принятые на них решения (в том числе о заключении и расторжении договора между банкротным управляющим и комитетом кредиторов, об утверждении плана мероприятий по проведению процедуры банкротства, о проведении оценки вновь выявленного либо возвращенного в имущественную массу имущества банкрота, об утверждении плана продажи имущества, о выставлении имущества на электронный аукцион по балансовой стоимости, об утверждении суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6

3.3. Кредиторлар комитетінің отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде банкроттықты басқарушы мен кредиторлар комитетінің арасындағы келісім шарттарды жасау және бұзу, банкроттың жаңадан анықталған не мүліктік массаға қайтарылған мүлкіне бағалау жүргізу туралы, мүлікті сату жоспарын бекіту, мүлікті баланстық құны бойынша электрондық аукционға қою туралы, борышкердің өндіріп алу мүмкін емес дебиторлық берешегінің сомасын бекіту және өзгелер)*:
реттік санының №
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешім
Ескертпе
1
2
3
4
5
6

4. Формирование реестра требований кредиторов
4.1. Общая кредиторская задолженность по бухгалтерскому балансу на дату возбуждения процедуры банкротства _________________ (тысяч тенге)
в том числе:
требования по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью; по взысканию алиментов; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, с выплатой задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, по выплате вознаграждений авторам за служебные изобретение, полезную модель, промышленный образец
__________________________________________________________________;
требования, обеспеченные залогом имущества
__________________________________________________________________;
требования по налогам и таможенным платежам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам _______;
требования по гражданско-правовым и иным обязательствам
__________________________________________________________________;
требования по возмещению убытков и взысканию неустоек (штрафов, пени)
__________________________________________________________________.

4. Кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру
4.1. Банкроттық рәсімін қозғау күніне бухгалтерлік баланс бойынша жалпы кредиторлық берешек _______________________________ (мың теңге)
оның ішінде:
өмiріне немесе денсаулығына келтiрiлген зиянның орнын толтыру бойынша; алименттердi өндiрiп алу бойынша; Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар бойынша, мiндеттi зейнетақы жарналары, мiндеттi кәсiптiк зейнетақы жарналары бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешектердi төлей отырып, еңбек шарты бойынша жұмыс iстеген адамдардың еңбегіне ақы төлеу және оларға өтемақылар төлеу бойынша; қызметтік өнертабыс, пайдалы модель, өнеркәсіптік үлгі үшін авторларға сыйақылар төлеу бойынша талаптар ________________________;
мүлік кепілімен қамтамасыз етілген талаптар ___________________________________;
салықтық және кедендік төлемдер, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, пайыздар бойынша талаптар _____________________;
азаматтық-құқықтық және өзгеде міндеттемелер бойынша талаптар _____________________________;
залалдардың орнын толтыру және тұрақсыздық айыбын (айыппұлдарды, өсімпұлдарды) өндіріп алу бойынша талаптар ____________.

4.3. Реестр требований кредиторов направлен временным управляющим в территориальное подразделение уполномоченного органа "___" ___________ 20___года*, реестр требований кредиторов размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" ____________ 20___ года.
Общая сумма кредиторской задолженности ___________________________________________________ тысяч тенге, в том числе по очередям:
1 очередь____________________________;
2 очередь____________________________;
3 очередь____________________________;
4 очередь____________________________;
5 очередь____________________________;
6 очередь____________________________.
4.4. Сведения о внесении изменений в реестр требований кредиторов*:
__________________________________________________________________; (содержание изменений)
Реестр требований кредиторов (с учетом внесенных изменений) размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" ____________ 20__ года.
5. Инвентаризация, оценка имущества (активов), формирование имущественной массы

4.3. Уақытша басқарушы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне кредиторлар талаптарының тізілімін 20__ жылғы "___" ____________ жолдады, кредиторлар талаптарының тізілімі уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес кредиторлық берешектің жалпы сомасы _________________ мың теңге, оның ішінде кезек бойынша:
1-кезек ____________________________;
2-кезек ____________________________;
3-кезек ____________________________;
4-кезек ____________________________;
5-кезек ____________________________;
6-кезек ____________________________.
4.4. Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер*: ____________________________________________;
(өзгерістердің мазмұны)
Кредиторлар талаптарының тізілімі (енгізілген өзгерісті есепке алғанда) уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
5. Мүлікке (активтерге) түгендеу жүргізу, бағалау, мүліктік массаны қалыптастыру

5.1. Акт приема-передачи учредительных документов, печати (при наличии), штампов, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, учетной документации, переданных банкротному управляющему, акт от "__" __________ 20___года*.
5.2. Акт приема-передачи материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту, переданных банкротному управляющему, акт от "___" ___________ 20___ года*.
5.3. Инвентаризация имущественной массы должника проведена _________________________________. (дата, номер отчета, описи об инвентаризации*)
Протокол собрания кредиторов от "___" ____________ 20__ года № __ об одобрении отчета об инвентаризации имущества временного управляющего.

5.1. Банкроттықты басқарушыға берілген құрылтай құжаттарын, банкроттың мүлкіне құқық белгілейтін құжаттарды, мөрді (бар болған жағдайда), мөртабанды, есепке алу құжаттамаларды қабылдау-беру актісі, 20___ жылғы "___" __________ акті*.
5.2. Банкроттықты басқарушыға берілген, банкротқа тиесілі материалдық және өзге де құндылықтарды қабылдау-беру актісі, 20 ___ жылғы "___" _________ акті*.
5.3. Борышкердің мүліктік массасына түгендеу жүргізілді: ___________________________________________. (түгендеу туралы есептің, тізімінің күні, нөмірі*)
Уақытша басқарушының мүлікті түгендеу туралы есебін мақұлдау туралы 20___ жылғы "___" __________ № _____ кредиторлар жиналысының хаттамасы.

7. Продажа имущественной массы
7.1. План продажи* утвержден протоколом собрания кредиторов:
1) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
2) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
3) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
4) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
5) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________.

7. Мүліктік массаны сату
7.1. Кредиторлар жиналысының хаттамасымен бекітілген сату жоспары*:
1) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
2) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
3) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
4) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
5) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________.

7.2. Информация о проведении электронных аукционов, размещении на интернет-ресурсе уполномоченного органа:
1) "___" __________ 20__ года* _______________________________;
2) "___" __________ 20__ года* _______________________________;
3) "___" __________ 20__ года* _______________________________;
4) "___" __________ 20__ года* ________________________________;
5) "___" __________ 20__ года* ________________________________.

7.2. Электрондық аукциондарды өткiзу және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылғаны туралы ақпарат:
1) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
2) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
3) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
4) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
5) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________.

8.14. Заключительные выводы банкротного управляющего о наличии или отсутствии финансово-хозяйственных операций, имеющих признаки преднамеренного банкротства (далее – ПБ).
В ходе проведения процедуры банкротства выявлено (отражение сведений о наличии/отсутствии признаков ПБ): __________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________.

8.14. Банкроттықты басқарушының әдейі банкроттық (бұдан әрі – ӘБ) белгілері бар қаржы-шаруашылық операциялардың болуы немесе болмауы туралы қорытынды тұжырымдары.
Банкроттық рәсімін жүргізу барысында мыналар анықтылды (ӘБ белгілерінің болуы/болмауы туралы мәліметтерді көрсету):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________.

** – вид деятельности с указанием кода согласно Государственному классификатору Республики Казахстан 03-2007 "Общий классификатор видов экономической деятельности" (ОКЭД).
В случае если в период проведения процедуры банкротства осуществлена продажа предприятия банкрота, заполнению подлежат разделы 1, 2, 3, 4, 5, 7 и 11 Заключительного отчета банкротного управляющего.
Приложение 6
к перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 404
Типовая форма заключения временного администратора о финансовой устойчивости должника
_________                               ______________________
(дата)                                          (место составления)

**- "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы классификаторы" Қазақстан Республикасы 03-2007 мемлекеттік классификаторына сәйкес кодын көрсете отырып, қызмет түрі.
Егер, банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде банкрот кәсіпорын сатуды жүзеге асырған жағдайда, банкроттықты басқарушының қорытынды есебінің 1, 2, 3, 4, 5, 7 және 11-бөлімі толтырылуға жатады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 404 бұйрығына
1-қосымша
Уақытша әкімшінің борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындысының үлгілік нысаны
_________                                     ______________________
(күні)                                                 (жасалған жері)

В соответствии с пунктом 4 статьи 49 Закона Республики Казахстан
"О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) мною, временным администратором,
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.), (индивидуальный идентификационный номер (далее ИИН)
составлено заключение о финансовой устойчивости
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
(Ф.И.О. /наименование должника), (ИИН /бизнес идентификационный номер
(далее – БИН) должника)

"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 49-бабы 4-тармағына сәйкес мен, уақытша әкімші
___________________________________________
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
_________________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.), (жеке сәйкестендіру нөмірі) (бұдан әрі – ЖСН))
_________________________________________________________________
(борышкердің Т.А.Ә./атауы), (борышкердің ЖСН/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасадым.

1.10
сведения об участии государства в уставном капитале, процент
1.11
акционерное общество, акции которого размещены на рынке ценных бумаг (указать да или нет)
2. Сведения о возбуждении производства по делу о реабилитации
1. Дата заключения соглашения об осуществлении полномочий временного администратора "___" ______________20__года.
2. Дата подачи заявления должника/кредитора (кредиторов) о применении реабилитационной процедуры "___" ________________ 20__ года.
3. Дата определения суда о возбуждении производства по делу о реабилитации "___" ________________ 20__ года.
4. Дата размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявления о возбуждении производства по делу о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами "___" __________ 20__года.
3. Анализ причин и условий возникновения временной неплатежеспособности должника
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Возможности и перспективы восстановления платежеспособности должника
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(к примеру, оптимизация дебиторской задолженности, привлечение внешнего
финансирования, перепрофилирование деятельности, продажи части имущества
и так далее)

1.10
Жарғылық капиталға мемлекеттің қатысуы туралы мәліметтер, процент
1.11
Акциялары бағалы қағаздар нарығында орналастырылған Акционерлік қоғам (иә немесе жоқ деп көрсету керек)
2. Оңалту туралы іс бойынша өндіріс қозғау туралы мәлімет
1. Уақытша әкімшінің өкілеттіктерін жүзеге асыру туралы келісімнің жасалған күні 20__ жылғы "___" ________________;
2. Борышкердің/кредитордың (кредиторлардың) оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш берген күні 20__ жылғы "___" ________________;
3. Оңалту туралы іс бойынша өндіріс қозғау туралы сот ұйғарымының күні 20__ жылғы "___" ________________;
4. Уәкілетті органның интернет-ресурсында оңалту туралы іс бойынша өндіріс қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды орналастыру күні 20__жылғы "___" __________.
3. Борышкердің уақытша төлем қабілетсіздігі туындаған себептер мен жағдайларды талдау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіру мүмкіндігі мен болашағы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(мысалға, дебиторлық берешекті оңтайландыру, сыртқы қаржыландыруды тарту, қызметтің профилін өзгерту, мүліктің бір бөлігін сату және т.б.)

5. Сведения о показателях и коэффициентах, определяющих класс финансовой устойчивости должника
5. Для определения класса финансовой устойчивости должника в соответствии с Правилами расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости, утвержденными приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 372 "Об утверждении Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых 11 апреля 2020 года под № 20370) (далее – Правила расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости), осуществлен расчет коэффициентов, характеризующих эффективность финансово-хозяйственной деятельности должника, согласно таблице 1 на дату подачи заявления о применении реабилитационной процедуры.
Таблица 1
(тенге)
Наименование показателей
На дату подачи заявления 1
На начало года, предшествующего году, в котором подано заявление о применении реабилитационной процедуры 2
1
доходы
2
прибыль (убыток) до налогообложения
3
расходы по процентам
4
активы
4.1
в том числе краткосрочные (оборотные) активы
5
обязательство
6
капитал
7
рыночная стоимость акций
8
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Таблица 2
Наименование коэффициентов
На дату подачи заявления1
На начало года, предшествующего году, в котором подано заявление о применении реабилитационной процедуры2
1
соотношение краткосрочных активов к сумме активов (К1)
2
соотношение нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) к сумме активов (К2)
3
соотношение дохода до налогообложения к сумме активов (К3)
4
соотношение рыночной стоимости акций или стоимости капитала к стоимости всех обязательств (К4)
5
соотношение объема реализации товаров, работ, услуг к сумме активов (К5)
класс финансовой устойчивости должника

5. Борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбын айқындайтын көрсеткіштер мен коэффициенттер туралы мәлімет
5. "Қаржылық тұрақтылық коэфиценттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 372 бұйрығымен бекітілген (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 11 сәуірде № 20370 болып тіркелген) Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларына (бұдан әрі – Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидалары) сәйкес оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш берілген күнге 1-кестеге сәйкес борышкердің қаржы-шаруашылық қызметінің тиімділігін сипаттайтын коэффициенттерді есептеу жүзеге асырылды.
1-кесте (теңге)
Көрсеткіштердің атауы
Өтініш берілген күнге1
Оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш берілген жылдың алдындағы жылдың басына2
1
Кірістер
2
Салық салуға дейінгі пайда (шығын)
3
Пайыздар бойынша шығыстар
4
Активтер
4.1
оның ішінде қысқа мерзімді (айналымдағы) активтер
5
Міндеттемелер
6
Капитал
7
Акцияның нарықтық құны
8
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын)
2-кесте
Коэффициенттердің атауы
Өтініш берілген күнге1
Оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш берілген жылдың алдындағы жылдың басына2
1
қысқа мерзімді активтердің активтер сомасына арақатынасы (К1)
2
бөлінбеген пайданың (жабылмаған шығындардың) активтер сомасына арақатынасы (К2)
3
салық салуға дейінгі табыстың активтер сомасына арақатынасы (К3)
4
активтердің нарықтық құнының немесе капитал құнының барлық міндеттемелер құнына арақатынасы (К4)
5
тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді іске асыру көлемінің активтер сомасына арақатынасы (К5)
Борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбы

6. Заключение
6. Суммарное значение коэффициентов в соответствии с пунктом 7 Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости осуществлен по следующей формуле:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
7. Должник в соответствии с пунктом 8 Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости относится к _____ классу финансовой устойчивости.
8. Должник относится к _____ классу финансовой устойчивости,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(вывод временного администратора в соответствии с пунктом 4 статьи 49 Закона)
9. Сведения о кредиторской задолженности должника согласно приложению 1 к настоящему заключению.
10. Перечень и копии документов, подтверждающих выводы заключения, согласно приложению 2 к настоящему заключению.
Временный администратор ________________________ __________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Примечание:
1в случае, если такое заявление подано в первом квартале календарного года, то расчет показателей осуществляется на начало года, в котором подано заявление;
2заполняется в обязательном порядке в качестве справочной информации.
Приложение 1
к Типовой форме заключения
временного администратора
о финансовой устойчивости
должника
Сведения о кредиторской задолженности должника
(тенге)
№ п/п
Ф.И.О./наименование кредитора
ИИН/БИН кредитора
Сумма задолженности
Дата возникновения задолженности
всего
в том числе
основной долг
пени
штрафы, вознаграждения, убытки
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
задолженность перед гражданами за причинение вреда жизни и здоровью
итого:
2.
задолженность по алиментам
итого:
3.
задолженность по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору
итого:
4.
задолженность по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования
итого:
5.
задолженность по удержанным из заработной платы обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
итого:
6.
задолженность по выплате вознаграждений авторам за служебные изобретение, полезную модель, промышленный образец
итого:
7.
задолженность перед кредиторами по обязательству, обеспеченному залогом имущества должника, оформленным в соответствии с законодательством Республики Казахстан
итого:
8.
задолженность перед держателями зерновых расписок, содержащих сведения о залоге и не содержащих сведения о залоге
итого:
9.
задолженность перед держателями хлопковых расписок, содержащих сведения о залоге и не содержащих сведения о залоге
итого:
10.
налоговая задолженность, задолженность по таможенным платежам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам
...
итого:
11.
задолженность по гражданско-правовым и иным обязательствам
...
итого:
итого задолженность:
Временный администратор ________________________ ________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 2
к Типовой форме заключения
временного администратора
о финансовой устойчивости
должника
Перечень документов, подтверждающих выводы заключения
Наименование документа
Количество страниц
Временный администратор _____________________ _________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 7
к перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 404
Типовая форма заключения временного управляющего о финансовой устойчивости должника
_________                              _____________________
(дата)                                    (место составления)
В соответствии с пунктом 1 статьи 49 Закона Республики Казахстан
"О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) мною, временным управляющим,
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.), (индивидуальный идентификационный номер) (далее – ИИН)
составлено заключение о финансовой устойчивости
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(Ф.И.О./наименование должника), (ИИН/ бизнес идентификационный номер
(далее – БИН) должника)

6. Қорытынды
6. Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларының 7-тармағына сәйкес коэффициенттердің жиынтық мәні мынадай формула бойынша жүзеге асырылды:
_________________________________________________________________________.
7. Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларының 8-тармағына сәйкес борышкер қаржылық тұрақтылықтың ____ сыныбына жатады.
8. Борышкер қаржылық тұрақтылықтың ____ сыныбына жатады,
_________________________________________________________________________.
(Заңның 49-бабы 4-тармағына сәйкес уақытша әкімшінің тұжырымы)
9. Осы қорытындыға 1-қосымшаға сәйкес борышкердің кредиторлық берешектері туралы мәлімет.
10. Осы қорытындыға 2-қосымшаға сәйкес қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізбесі және көшірмелері.
Уақытша әкімші ________________________ __________________
(Т.А.Ә)                   (қолы)
Ескертпе:
1 егер мұндай өтініш күнтізбелік жылдың бірінші тоқсанында берілген болса, онда көрсеткіштерді есептеу өтініш берілген жылдың басында жүзеге асырылады;
2 анықтамалық ақпарат ретінде міндетті түрде толтырылады.
Уақытша әкімшінің
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысаны
1-қосымша
Борышкердің кредиторлық берешегі туралы мәліметтер
(теңге)
р/с №
Кредитордың Т.А.Ә./ атауы
Кредитордың ЖСН/БСН
Берешек сомасы
Берешек туындаған күн
барлығы
оның ішінде
негізгі борыш
Өсім пұл
айыппұл, сыйақылар, шығындар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Өмірі мен денсаулығына зиян келтіргені үшін азаматтар алдындағы берешек
...
Жиыны:
2.
Алимент бойынша берешек
...
3.
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақы төлеу бойынша берешек
...
Жиыны:
4.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешек
...
Жиыны:
5.
Жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
...
Жиыны:
6.
Қызметтік өнертабыс, пайдалы модель, өнеркәсіптік үлгі үшін сыйақы төлеу бойынша берешек
...
Жиыны:
7.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделген борышкердің мүлкін кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеме бойынша кредиторлар алдындағы берешек
Жиыны:
8.
Кепіл туралы мәліметтері бар және кепіл туралы мәліметтері жоқ астық қолхаттарын ұстаушылар алдындағы берешек
Жиыны:
9.
Кепіл туралы мәліметтері бар және кепіл туралы мәліметтері жоқ мақта қолхаттарын ұстаушылар алдындағы берешек
Жиыны:
10.
Салықтық берешек, кедендік, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, пайыздар бойынша берешек
...
Жиыны:
11.
Азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелер бойынша берешек
...
Жиыны:
Берешектердің жиыны:
Уақытша әкімші ________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                         (қолы)
Уақытша әкімшінің
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысаны
2-қосымша
Қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізбесі
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
...
Уақытша әкімші ________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 404 бұйрығына
2-қосымша
Уақытша басқарушының борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындысының үлгілік нысаны
_________                               ______________________
(күні)                                     (жасалған жері)
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 49-бабы 4-тармағына сәйкес мен, уақытша басқарушы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
__________________________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) (жеке сәйкестендіру нөмірі) (бұдан әрі – ЖСН)
__________________________________________________________________________
борышкердің ( Т.А.Ә./атауы), (ЖСН/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
__________________________________________________________________________
______________________________________________ борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасадым.

1.10
сведения об участии государства в уставном капитале, процент
1.11
акционерное общество, акции которого размещены на рынке ценных бумаг (указать да или нет)
2. Сведения о возбуждении производства по делу о банкротстве
1. Дата заключения соглашения об осуществлении полномочий временного управляющего "___" ________________ 20__ года.
2. Дата подачи заявления должника/кредитора (кредиторов) о признании банкротом "___" __________ 20__года.
3. Дата определения суда о возбуждении производства по делу о банкротстве "___" _______ 20__ года.
4. Дата размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявления о возбуждении производства по делу о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами "___" __________20__года.

1.10
Жарғылық капиталға мемлекеттің қатысуы туралы мәліметтер, пайыз
1.11
Акциялары бағалы қағаздар нарығында орналастырылған Акционерлік қоғам (иә немесе жоқ деп көрсету керек)
2. Банкроттық туралы іс бойынша өндіріс қозғау туралы мәлімет
1. Уақытша әкімшінің өкілеттіктерін жүзеге асыру туралы келісімнің күні 20__ жылғы "___" ________________;
2. Борышкердің/кредитордың (кредиторлардың) оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш берген күні 20__ жылғы "___" ________________;
3. Оңалту туралы іс бойынша өндіріс қозғау туралы сот ұйғарымының күні 20__ жылғы "___" ________________;
4. Уәкілетті органның интернет-ресурсында банкроттық туралы іс бойынша өндіріс қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды орналастыру күні 20__жылғы "___" __________.

5. Для определения класса финансовой устойчивости должника в соответствии с Правилами расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости, утвержденными приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 372 "Об утверждении Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых 11 апреля 2020 года под № 20370) (далее – Правила расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости), осуществлен расчет коэффициентов, характеризующих эффективность финансово-хозяйственной деятельности должника, согласно таблице 1 на дату подачи заявления о признании должника банкротом.
Таблица 1
(тенге)
Наименование показателей
На дату подачи заявления 2
На начало года, предшествующего году, в котором подано заявление о признании банкротом 3
1
доходы
2
прибыль (убыток) до налогообложения
3
расходы по процентам
4
активы
4.1
в том числе краткосрочные (оборотные) активы
5
обязательство 4
6
капитал
7
рыночная стоимость акций
8
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Таблица 2
Наименование коэффициентов
На дату подачи заявления 2
На начало года, предшествующего году, в котором подано заявление о признании банкротом3
1
соотношение краткосрочных активов к сумме активов (К1)
2
соотношение нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) к сумме активов (К2)
3
соотношение дохода до налогообложения к сумме активов (К3)
4
соотношение рыночной стоимости акций или стоимости капитала к стоимости всех обязательств (К4)
5
соотношение объема реализации товаров, работ, услуг к сумме активов (К5)
класс финансовой устойчивости должника

5. "Қаржылық тұрақтылық коэфиценттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 372 бұйрығымен бекітілген (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 11 сәуірде № 20370 болып тіркелген) Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларына (бұдан әрі – Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидалары) сәйкес борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбын айқындау үшін борышкерді банкрот деп тану туралы өтініш берілген күнге 1-кестеге сәйкес борышкердің қаржы-шаруашылық қызметінің тиімділігін сипаттайтын коэффициенттерді есептеу жүзеге асырылды.
1-кесте (теңге)
Көрсеткіштердің атауы
Өтініш берілген күнге2
Банкрот деп тану туралы өтініш берілген жылдың алдындағы жылдың басына3
1
Кірістер
2
Салық салуға дейінгі пайда (шығын)
3
Пайыздар бойынша шығыстар
4
Активтер
4.1
оның ішінде қысқа мерзімді (айналым) активтер
5
Міндеттемелер4
6
Капитал
7
Акцияның нарықтық құны
8
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын)
2-кесте
Коэффициенттердің атауы
Өтініш берілген күнге2
Банкрот деп тану туралы өтініш берілген жылдың алдындағы жылдың басына3
1
қысқа мерзімді активтердің активтер сомасына арақатынасы (К1)
2
бөлінбеген пайданың (жабылмаған шығындардың) активтер сомасына арақатынасы (К2)
3
салық салуға дейінгі табыстың активтер сомасына арақатынасы (К3)
4
активтердің нарықтық құны немесе капитал құнының барлық міндеттемелер құнына арақатынасы (К4)
5
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемінің активтер сомасына арақатынасы (К5)
Борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбы

1 в соответствии с подпунктом 1) статьи 1 Закона под сельскохозяйственным производителем понимается индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, производящие сельскохозяйственную продукцию с использованием земли; производящие сельскохозяйственную продукцию животноводства, птицеводства (в том числе племенного с полным циклом, начиная с выращивания молодняка), пчеловодства, если доход от реализации этой продукции, в том числе переработанной, составляет более пятидесяти процентов от общей суммы годового дохода;
2в случае, если такое заявление подано в первом квартале календарного года, то расчет показателей осуществляется на начало года, в котором подано заявление;
3заполняется в обязательном порядке в качестве справочной информации;
4 при расчете обязательств должника–сельскохозяйственного производителя учитываются только те обязательства, срок исполнения по которым наступил не ранее предшествующего года. При этом в зачет не берется год, предшествующий возбуждению процедуры банкротства, в течение которого возникли чрезвычайные ситуации природного и техногенного характера либо особо неблагоприятные природно-климатические условия, явившиеся причиной неисполнения обязательств в срок.
Приложение 1
к Типовой форме заключения
временного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Сведения о кредиторской задолженности должника
(тенге)
№ п/п
Ф.И.О./наименование кредитора
ИИН/БИН кредитора
Сумма задолженности
Дата возникновения задолженности
всего
в том числе
основной долг
пени
штрафы, вознаграждения, убытки
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
задолженность перед гражданами за причинение вреда жизни и здоровью
итого:
2.
задолженность по алиментам
итого:
3.
задолженность по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору
итого:
4.
задолженность по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования
итого:
5.
задолженность по удержанным из заработной платы обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
итого:
6.
задолженность по выплате вознаграждений авторам за служебные изобретения, полезную модель, промышленный образец
итого:
7.
задолженность перед кредиторами по обязательству, обеспеченному залогом имущества должника, оформленным в соответствии с законодательством Республики Казахстан
итого:
8.
задолженность перед держателями зерновых расписок, содержащих сведения о залоге и не содержащих сведения о залоге
итого:
9.
задолженность перед держателями хлопковых расписок, содержащих сведения о залоге и не содержащих сведения о залоге
итого:
10.
налоговая задолженность, задолженность по таможенным платежам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам
итого:
11.
задолженность по гражданско-правовым и иным обязательствам
итого:
итого задолженность:
Временный управляющий_____________ _________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 2
к Типовой форме заключения
временного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Перечень документов, подтверждающих выводы заключения
Наименование документа
Количество страниц
Временный управляющий_________________________ _____________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 8
к перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 404
Типовая форма заключения реабилитационного управляющего о финансовой устойчивости должника
_________                              _____________________
(дата)                                    (место составления)
В соответствии с пунктом 2 статьи 83 Закона Республики Казахстан
"О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) мною, реабилитационным
управляющим, _______________________________________________________
____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.) , (индивидуальный идентификационный номер) (далее – ИИН)
составлено заключение о финансовой устойчивости
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(Ф.И.О./наименование должника), (ИИН/ бизнес идентификационный номер
(далее – БИН) должника)

1 Заңның 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес ауыл шаруашылғын өндіруші деп жерді пайдаланып ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіретін; мал шаруашылығының, құс шаруашылығының (оның ішінде асыл тұқымды ірі қара мал төлiн өсіруден бастап, асыл тұқымды ірі қара малдың толық циклін) ауыл шаруашылығы, бал арасы шаруашылығы өнімдерін өндіретін, егер осы өнімдерді, оның ішінде қайта өңделген өнімдерді өткізуден түсетін табыс жылдық табыстың жалпы сомасының елу пайызынан көбін құрайтын дара кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалар түсініледі;
2 егер мұндай өтініш күнтізбелік жылдың бірінші тоқсанында берілген болса, онда көрсеткіштерді есептеу өтініш берілген жылдың басында жүзеге асырылады;
3 анықтамалық ақпарат ретінде міндетті түрде толтырылады;
4 ауыл шаруашылғын өндіруші-борышкердің міндеттемелерін есептеу кезінде орындау мерзімі алдыңғы жылдан ерте емес басталған міндеттемелер ғана есептеледі. Бұл ретте міндеттемелерді мерзімінде орындамаудың себебі болып табылатын, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше ахуалдар не ерекше қолайсыз табиғи-климаттық жағдайлар туындаған, оның ішінде банкроттық рәсімін қозғаудың алдыңғы жылы есепке алынбайды.
Уақытша әкімшінің
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысаны
1-қосымша
Борышкердің кредиторлық берешегі туралы мәліметтер
(теңге)
р/с №
Кредитордың Т.А.Ә./ атауы
Кредитор дың ЖСН/БСН
Берешек сомасы
Берешек туындаған күні
барлығы
оның ішінде
негізгі борыш
Өсім пұл
айыппұл, сыйақылар, шығындар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Өмірі мен денсаулығына зиян келтіргені үшін азаматтар алдындағы берешек
...
Жиыны:
2.
Алимент бойынша берешек
...
3.
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақы төлеу бойынша берешек
...
Жиыны:
4.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешек
...
Жиыны:
5.
Жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
...
Жиыны:
6.
Қызметтік өнертабыс, пайдалы модель, өнеркәсіптік үлгі үшін сыйақы төлеу бойынша берешек
...
Жиыны:
7.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделген банкроттың мүлкін кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеме бойынша кредиторлар алдындағы берешек
Жиыны:
8.
Кепіл туралы мәліметтері бар және кепіл туралы мәліметтері жоқ астық қолхаттарын ұстаушылар алдындағы берешек
Жиыны:
9.
Кепіл туралы мәліметтері бар және кепіл туралы мәліметтері жоқ мақта қолхаттарын ұстаушылар алдындағы берешек
Жиыны:
10.
Салықтық берешек, кедендік, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, пайыздар бойынша төлемдер
...
Жиыны:
11.
Азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелер бойынша берешек
...
Жиыны:
Берешектердің жиыны:
Уақытша басқарушы ________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Уақытша әкімшінің
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысаны
2-қосымша
Қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізбесі
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
...
Уақытша басқарушы ________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 404 бұйрығына
3-қосымша
Оңалтуды басқарушының борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындысының үлгілік нысаны
_________                                           ______________________
(күні)                                                 (жасалған жері)
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 7 наурыздағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 83-бабы 2-тармағына сәйкес мен, оңалтуды басқарушы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
__________________________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.), (жеке сәйкестендіру нөмірі) (бұдан әрі – ЖСН)
__________________________________________________________________________
борышкердің (Т.А.Ә./атауы), ЖСН/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________ қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасадым.

1.10
сведения об участии государства в уставном капитале, процент
1.11
акционерное общество, акции которого размещены на рынке ценных бумаг (указать да или нет)
2. Сведения о применении реабилитационной процедуры к должнику
1. Дата вступления в законную силу решения суда о применении реабилитационной процедуры "___" ________________ 20__ года.
2. Дата вступления в законную силу определения суда об утверждении плана реабилитации должника "___" ________________ 20__ года.
3. Дата вступления в законную силу определения суда о внесении изменений и дополнений в план реабилитации должника "___" __________ 20__года.
4. Дата принятия собранием кредиторов решения о возложении полномочий по управлению должником на индивидуального предпринимателя-должника либо орган или лицо, уполномоченные собственником имущества, учредителем (участником) юридического лица-должника.
5. Дата приказа уполномоченного органа о назначении реабилитационного управляющего "___" __________ 20__года.

1.10
Жарғылық капиталға мемлекеттің қатысуы туралы мәліметтер, пайыз
1.11
Акциялары бағалы қағаздар нарығында орналастырылған акционерлік қоғам (иә немесе жоқ деп көрсету керек)
2. Борышкерге оңалту рәсімін қолдану туралы мәлімет
1. Оңалту рәсімін қолдану туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні 20__ жылғы "___" ________________;
2. Борышкердің оңалту жоспарын бекіту туралы сот ұйғарымының заңды күшіне енген күні 20__ жылғы "___" ________________;
3. Борышкердің оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы сот ұйғарымының заңды күшіне енген күні 20__ жылғы "___" ________________;
4. Борышкерге-дара кәсіпкерге не борышкерге-заңды тұлғаның органына немесе оның мүлкінің меншік иесімен өкілеттік берілген тұлғаға, құрылтайшысына (қатысушысына) борышкерді басқару бойынша уәкілеттілік жүктеу туралы кредиторлар жиналысы шешімінің қабылданған күні;
5. Уәкілетті органның оңалтуды басқарушыны тағайындау туралы бұйрығының күні 20__жылғы "___" __________;

6. Дата размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа реестра требований кредиторов должника "___" __________ 20__года.
7. Дата принятия комитетом кредиторов решения о необходимости составления заключения о финансовой устойчивости должника "___" __________ 20__года.
8. Дата получения ходатайства кредитора о неисполнении должником более трех месяцев графика удовлетворения требований кредиторов "___" _______________ 20__ года.

6. Борышкердің кредиторлар талабы тізілімін уәкілетті органның интернет-ресурсында жариаланған күні 20__жылғы "___" __________;
7. Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қортынды жасаудың қажетілігі туралы кредиторлар комитеті қабылдаған шешімінің күні 20__жылғы "___" __________;
8. Борышкердің кредиторлар талабын қанағатандыру кестесін үш айдан артық орындамау туралы кредитордың талабын алған күн 20__жылғы "___" __________.

3. Анализ причин и условий неисполнения должником плана реабилитации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Сведения о показателях и коэффициентах, определяющих класс финансовой устойчивости должника
9. Для определения класса финансовой устойчивости должника в соответствии с Правилами расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости, утвержденными приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 372 "Об утверждении Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых 11 апреля 2020 года под № 20370) (далее – Правила расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости), осуществлен расчет коэффициентов, характеризующих эффективность финансово-хозяйственной деятельности должника, согласно таблице 1 на дату составления заключения о финансовой устойчивости должника.
Таблица 1
(тенге)
Наименование показателей
На дату составления заключения о финансовой устойчивости должника
1
доходы
2
прибыль (убыток) до налогообложения
3
расходы по процентам
4
активы
4.1
в том числе краткосрочные (оборотные) активы
5
обязательство
6
капитал
7
рыночная стоимость акций
8
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Таблица 2
Наименование коэффициентов
На дату составления заключения о финансовой устойчивости должника
1
соотношение краткосрочных активов к сумме активов (К1)
2
соотношение нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) к сумме активов (К2)
3
соотношение дохода до налогообложения к сумме активов (К3)
4
соотношение рыночной стоимости акций или стоимости капитала к стоимости всех обязательств (К4)
5
соотношение объема реализации товаров, работ, услуг к сумме активов (К5)

3. Борышкермен оңалту жоспарын орындамау себептері мен жағдайларды талдау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбын айқындайтын, көрсеткіштер мен коэффициенттер туралы мәлімет
9. "Қаржылық тұрақтылық коэфиценттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 372 бұйрығымен бекітілген (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 11 сәуірде № 20370 болып тіркелген) Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларына (бұдан әрі – Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидалары) сәйкес борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбын айқындау үшін борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы өтініш берілген күнге 1-кестеге сәйкес борышкердің қаржы-шаруашылық қызметінің тиімділігін сипаттайтын коэффициенттерді есептеу жүзеге асырылды.
1-кесте (теңге)
Көрсеткіштердің атауы
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасаған күнге
1
Кірістер
2
Салық салуға дейінгі пайда (шығын)
3
Пайыздар бойынша шығыстар
4
Активтер
4.1
оның ішінде қысқа мерзімді (айналым) активтер
5
Міндеттемелер
6
Капитал
7
Акцияның нарықтық құны
8
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын)
2-кесте
Коэффициенттердің атауы
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасаған күнге
1
қысқа мерзімді активтердің активтер сомасына арақатынасы (К1)
2
бөлінбеген пайданың (жабылмаған шығындардың) активтер сомасына арақатынасы (К2)
3
салық салуға дейінгі табыстың активтер сомасына арақатынасы (К3)
4
Акциялардың нарықтық құнының немесе капитал құнының барлық міндеттемелер құнына арақатынасы (К4)
5
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемінің активтер сомасына арақатынасы (К5)

5. Заключение
10. Суммарное значение коэффициентов в соответствии с пунктом 7 Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости осуществлен по следующей формуле:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
11. Должник отнесен к _____ классу финансовой устойчивости.
12. Результаты исполнения должником плана реабилитации согласно приложению 1 к настоящему заключению.
13. Сведения о кредиторской задолженности должника согласно приложению 2 к настоящему заключению.
14. Перечень и копии документов, подтверждающих выводы заключения, согласно приложению 3 к настоящему заключению.
Реабилитационный управляющий _________________________ ________
(Ф.И.О.) (подпись
Приложение 1
к Типовой форме
Заключения
реабилитационного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Результаты исполнения должником плана реабилитации
(тенге)
Финансовые результаты реабилитационной процедуры
Предусмотрено Планом реабилитации за весь период
Предусмотрено Планом реабилитации за отчетный период
Фактически исполнено
1
доходы, в том числе
1.1
доход от реализации продукции и оказания услуг
1.2
прочие доходы
2
расходы, в том числе
2.1
расходы по реализованным товарам, работам и услугам
2.2
прочие расходы
3
прибыль (убыток) до налогообложения
4
расходы на налоги
5
чистая прибыль (убыток) за период
Реабилитационный управляющий_________________________ _________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 2
к Типовой форме заключения
реабилитационного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Сведения о кредиторской задолженности должника Кредиторская задолженность должника, предусмотренная планом реабилитации
Таблица 1
(тенге)
№ п/п
Очередь
Сумма кредиторской задолженности, предусмотренная планом реабилитации
Фактически удовлетворено
Удельный вес удовлетворенных требований кредиторов (процент)
всего
из них подлежащая удовлетворению на дату составления заключения о финансовой устойчивости должника
1
2
3
4
5
6
1
1 очередь
2
2 очередь
3
3 очередь
4
4 очередь
5
5 очередь
6
6 очередь
7
7 очередь
итого
Примечание: прилагается список кредиторов с указанием Ф.И.О./наименования, ИИН/БИН, суммы задолженности, удовлетворенной суммы задолженности.
Кредиторская задолженность должника на дату составления заключения о финансовой устойчивости должника
Таблица 2
(тенге)
общая сумма неудовлетворенной кредиторской задолженности, предусмотренной планом реабилитации
общая сумма неудовлетворенных денежных обязательств должника, возникших после применения реабилитационной процедуры
всего кредиторская задолженность на дату составления заключения о финансовой устойчивости (гр.1+гр.2)
1
2
3
Реабилитационный управляющий_________________________ ______________
(Ф.И.О.) (подпись)
Примечание: прилагается список кредиторов на дату составления заключения о финансовой устойчивости, обязательства перед которыми образовались после применения реабилитационной процедуры с указанием Ф.И.О./наименования, ИИН/БИН, суммы задолженности, даты возникновения задолженности.
Приложение 3
к Типовой форме заключения
реабилитационного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Перечень документов, подтверждающих выводы заключения
Наименование документа
Количество страниц
Реабилитационный управляющий ____________________ ______________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 9
к перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 404
Типовая форма заключения банкротного управляющего о финансовой устойчивости должника с учетом реализации мероприятий, предусмотренных планом реабилитации
_________                              ______________________
(дата)                                    (место составления)

5. Қорытынды
10. Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларының 7-тармағына сәйкес коэффициенттердің жиынтық мәні мынадай формула бойынша жүзеге асырылды:
__________________________________________________________________________
11. Борышкер қаржылық тұрақтылықтың ____ сыныбына жатады.
12. Осы қорытындыға 1-қосымшаға сәйкес борышкердің оңалту жоспарын орындау нәтижесі.
13. Осы қорытындыға 2-қосымшаға сәйкес борышкердің кредиторлық берешектері туралы мәлімет.
14. Осы қорытындыға 3-қосымшаға сәйкес қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізімі мен көшірмелері.
Оңалту басқарушы ________________________ __________________
(Т.А.Ә)                   (қолы)
Оңалтуды басқарушының
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысанына
1-қосымша
Борышкердің оңалту жоспарын орындау нәтижелері
теңге
Оңалту рәсімінің қаржылық нәтижелері
Барлық кезеңде оңалту жоспарында көзделген
Есепті кезеңде оңалту жоспарында көзделген
Іс жүзінде орындалды
1
Кірістер, оның ішінде
1.1
өнімді сатудан және қызмет көрсетуден түскен кіріс
1.2
өзге де кірістер
2
Шығыстар, оның ішінде
2.1
өткізілген тауарлар, жұмыстар мен қызметтер бойынша шығыстар
2.2
басқа шығыстар
3
Салық салынғанға дейінгі пайда (шығын)
4
Салықтарға арналған шығыстар
5
Кезең ішіндегі таза пайда (шығын)
Оңалтуды басқарушы _________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Оңалтуды басқарушының
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысанына
2-қосымша
Борышкердің кредиторлық берешегі туралы мәліметтер
Оңалту жоспарында көзделген, борышкердің кредиторлық берешегі
1-кесте теңге
р/с №
Кезек
Оңалту жоспарында көзделген, кредиторлық берешек сомасы
Іс жүзінде қанағаттандырылды
Кредиторлардың қанағаттандырылған талаптарының үлес салмағы (пайыз)
барлығы
оның ішінде борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасалған күнге қанағаттандырылуға жататын
1
2
3
4
5
6
1
1-кезек
2
2-кезек
3
3-кезек
4
4-кезек
5
5-кезек
6
6-кезек
7
7-кезек
Жиыны
Ескертпе: аты-жөні/атауы, ЖСН/БСН, берешек сомасы, берешектің қанағаттандырылған сомасын көрсете отырып, кредиторлар тізімі қоса беріледі.
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасалған күнгі брышкердің кредиторлық берешегі
2-кесте теңге
Оңалту жоспарында көзделген қанағаттандырылмаған кредиторлық берешектің жалпы сомасы
Борышкердің оңалту рәсімін қолданғаннан кейін туындаған ақшалай міндеттемелерінің жалпы сомасы
Қаржылық тұрақтылық туралы қорытынды жасалған күнгі барлық кредиторлық берешек (1-бағ. + 2-бағ.)
1
2
3
Оңалтуды басқарушы _________________________ __________________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
Ескертпе: аты-жөні/атауы, ЖСН/БСН, берешек сомасы, берешектің пайда болған күні көрсетіле отырып, олардың алдындағы міндеттемелері оңалту рәсімін қолданғаннан кейін пайда болған қаржылық тұрақтылық туралы қорытынды жасалған күнгі кредиторлардың тізімі қоса беріледі.
Оңалтуды басқарушының
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындысының
үлгілік нысанына
3-қосымша
Қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізбесі
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
...
Оңалтуды басқарушы _______________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 404 бұйрығына
4-қосымша
Оңалту жоспарында қарастырылған іс-шараларды ескере отырып, Банкроттықты басқарушының борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындысының үлгілік нысаны
_________                               _____________________
(күні)                                     (жасалған жер)

В соответствии с пунктом 3 статьи 95-1 Закона Республики Казахстан
"О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) мною, банкротным управляющим,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.), (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
составлено заключение о финансовой устойчивости
____________________________________________________________________
(Ф.И.О./наименование должника), (ИИН/бизнес идентификационный номер
(далее – БИН) должника)

"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 95-1-бабы 3-тармағына сәйкес мен, банкроттықты басқарушы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
__________________________________________________________________________
көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), (жеке сәйкестендіру нөмірі) (бұдан әрі – ЖСН)
__________________________________________________________________________
борышкердің (Т.А.Ә./атауы), ЖСН/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
__________________________________________________________________________
___________________________ қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасадым.

1.10
сведения об участии государства в уставном капитале, процент
1.11
акционерное общество, акции которого размещены на рынке ценных бумаг (указать да или нет)
2. Сведения о признании должника банкротом
1. Дата решения суда о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства "___" __________20__года.
2. Дата приказа уполномоченного органа о назначении банкротного управляющего "___" ________________ 20__ года.

1.10
Жарғылық капиталда мемлекеттің қатысуы туралы мәлімет, пайызы
1.11
Бағалы қағаздар нарығында акция орналасқан, акционерлік қоғам (иә немесе жоқ деп көрсетілсін)
2. Борышкерді банкрот деп тану туралы мәлімет
1. Борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы сот шешімінің күні 20__ жылғы "___" ________________;
2. Банкроттықты басқарушыны тағайындау туралы уәкілетті орган бұйрығының күні 20__ жылғы "___" ________________;

3. Дата согласования собранием кредиторов плана реабилитации, предложенного индивидуальным предпринимателем-должником, собственником имущества (уполномоченным им органом), учредителем (участником) юридического лица-должника "___" _____________ 20__ года.
4. Дата получения банкротным управляющим плана реабилитации "___" __________ 20__ года.
3. Анализ мероприятий по восстановлению платежеспособности и поддержке эффективной деятельности должника, предусмотренные планом реабилитации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3. Борышкер-дара кәсіпкер, мүлктің меншік иесі (оның уәкілетті органы), борышкер-заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) ұсынылған, оңалту жоспарының кредиторлар жиналысымен келісілген күні 20__жылғы "___" __________;
4. Оңалту жоспарын банкроттықты басқарушы алынған күн 20__ жылғы "___" ________________.
3. Оңалту жоспарында қарастырылған борышкердің төлем қәбілеттілігін қалпына келтіру және қызметінің тиімділігіне қолдау көрсету бойынша іс-шараларды талдау
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

4. Сведения о показателях и коэффициентах, определяющих класс финансовой устойчивости должника
5. Для определения класса финансовой устойчивости должника в соответствии с Правилами расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости, утвержденными приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 372 "Об утверждении Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых 11 апреля 2020 года под № 20370) (далее – Правила расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости), осуществлен расчет коэффициентов, характеризующих эффективность финансово-хозяйственной деятельности должника, согласно таблице 1 на дату окончания срока реализации плана реабилитации.
Таблица 1
(тенге)
Наименование показателей
На дату окончания срока реализации плана реабилитации
1
доходы
2
прибыль (убыток) до налогообложения
3
расходы по процентам
4
активы
4.1
в том числе краткосрочные (оборотные) активы
5
обязательство
6
капитал
7
рыночная стоимость акций
8
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Таблица 2
Наименование коэффициентов
На дату окончания срока реализации плана реабилитации
1
соотношение краткосрочных активов к сумме активов (К1)
2
соотношение нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) к сумме активов (К2)
3
соотношение дохода до налогообложения к сумме активов (К3)
4
соотношение рыночной стоимости акций или стоимости капитала к стоимости всех обязательств (К4)
5
соотношение объема реализации товаров, работ, услуг к сумме активов (К5)

4. Борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбын айқындайтын, көрсеткіштер мен коэффициенттер туралы мәлімет
5. "Қаржылық тұрақтылық коэфиценттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 372 бұйрығымен бекітілген (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 11 сәуірде № 20370 болып тіркелген) Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидаларына (бұдан әрі – Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекараларын айқындау қағидалары) сәйкес борышкердің қаржылық тұрақтылық сыныбын айқындау үшін оңалту жоспарын іске асыру мерзімі аяқталу күніне 1-кестеге сәйкес борышкердің қаржы-шаруашылық қызметінің тиімділігін сипаттайтын коэффициенттерді есептеу жүзеге асырылды.
1-кесте (теңге)
Көрсеткіштердің атауы
Оңалту рәсімін іске асыру мерзімінің аяқталу күніне
1
Кірістер
2
Салық салуға дейінгі пайда (шығын)
3
Пайыздар бойынша шығыстар
4
Активтер
4.1
оның ішінде қысқа мерзімді (айналым) активтер
5
Міндеттемелер
6
Капитал
7
Акцияның нарықтық құны
8
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын)
2-кесте
Коэффициенттердің атауы
Оңалту жоспарын іске асыру мерзімінің аяқталу күніне
1
қысқа мерзімді активтердің активтер сомасына арақатынасы (К1)
2
бөлінбеген пайданың (жабылмаған шығындардың) активтер сомасына арақатынасы (К2)
3
салық салуға дейінгі кірістің активтер сомасына арақатынасы (К3)
4
акциялардың нарықтық құнының немесе капитал құнының барлық міндеттемелер құнына арақатынасы (К4)
5
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемінің активтер сомасына арақатынасы (К5)

5. Заключение
6. Суммарное значение коэффициентов в соответствии с пунктом 7 Правил расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости осуществлен по следующей формуле:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
7. Должник отнесен к _______ классу финансовой устойчивости.
8. Сведения о кредиторской задолженности должника на момент составления банкротным управляющим заключения о финансовой устойчивости должника согласно приложению 1 к настоящему заключению

5. Қорытынды
6. Қаржылық тұрақтылық коэффициенттерін есептеу және сыныптардың шекарасын айқындау қағидаларының 7-тармағына сәйкес коэффициенттердің жиынтық мәні мынадай формула бойынша жүзеге асырылды:
_________________________________________________________________________.
7. Борышкер қаржылық тұрақтылықтың ____ сыныбына жатқызылды.
8. Осы қорытындыға 1-қосымшаға сәйкес банкроттықты басқарушы борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасаған сәттегі борышкердің кредиторлық берешегі туралы мәлімет.

9. Перечень и копии документов, подтверждающих выводы заключения, согласно приложению 2 к настоящему заключению.
Банкротный управляющий _________________________ ______________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 1
к Типовой форме заключения
банкротного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Сведения о кредиторской задолженности должника
Таблица 1
(тенге)
№ п/п
Очередь
Сумма кредиторской задолженности
Сумма кредиторской задолженности, подлежащая удовлетворению в соответствии с планом реабилитации
1
2
3
4
1
1 очередь
2
2 очередь
3
3 очередь
4
4 очередь
5
5 очередь
6
6 очередь
7
7 очередь
Итого
Банкротный управляющий ____________________________ ____________
(Ф.И.О.) (подпись)
Примечание: прилагается полный список кредиторов на дату составления заключения о финансовой устойчивости с указанием Ф.И.О./наименования, ИИН/БИН, суммы задолженности.
Приложение 2
к Типовой форме заключения
банкротного управляющего
о финансовой устойчивости
должника
Перечень документов, подтверждающих выводы заключения
Наименование документа
Количество страниц
Банкротный управляющий________________ ____________ (Ф.И.О.) (подпись)

9. Осы қорытындыға 2-қосымшаға сәйкес қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізімі мен көшірмелері.
Банкроттықты басқарушы ______________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Банкроттықты
басқарушының борышкердің
қаржылық тұрақтылығы
туралы қорытындысының
үлгілік нысанына
1-қосымша
Борышкердің кредиторлық берешегі туралы мәліметтер
1-кесте (теңге)
р/с №
Кезек
Кредиторлық берешек сомасы
Оңалту жоспарына сәйкес қанағаттандыруға жататын кредиторлық берешек сомасы
1
2
3
4
1
1-кезек
2
2-кезек
3
3-кезек
4
4-кезек
5
5-кезек
6
6-кезек
7
7-кезек
Жиыны
Банкроттықты басқарушы _____________________ __________________
(Т.А.Ә)             (қолы)
Ескертпе: Т.А.Ә./атауы, ЖСН/БСН, берешек сомасын көрсете отырып, қаржылық тұрақтылық туралы қорытынды жасалған күнгі кредиторлардың толық тізімі қоса беріледі.
Банкроттықты басқарушының
борышкердің қаржылық
тұрақтылығы туралы
қорытындыларының
үлгілік нысанына
2-қосымша
Қорытынды тұжырымын растайтын құжаттардың тізбесі
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
...
Банкроттықты басқарушы ___________________ __________________
(Т.А.Ә.)             (қолы)