Об утверждении формы акта о результатах проверки и предписания об устранении выявленных нарушений в области охраны и использования водного фонда
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 114-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2025 года № 36232
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 10.06.2025
В соответствии с пунктом 12 статьи 52 Водного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму акта о результатах проверки в области охраны и использования водного фонда, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму предписания об устранении выявленных нарушений в области охраны и использования водного фонда, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию, охране и использованию водных ресурсов Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 10 июня 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министр водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 9 июня 2025 года № 114-НҚ
Форма
Акт о результатах проверки №_____
_____________________            "____" ___________20 __ года
место составления акта            Время ____________
Наименование государственного органа контроля и надзора ________________
1. Дата и номер акта о назначении проверки, на основании которого проведена
проверка ____________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
____________________________________________________________________
3. Наименование субъекта государственного контроля, должность представителя,
присутствовавшего при проведении проверки ____________________________
4. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных нарушениях,
их характере _________________________________________________________

Су қорын қорғау және пайдалану саласындағы тексеру нәтижелері туралы актінің және анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 114-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 маусымда № 36232 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 10.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 52-бабының 12-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН
1. Мыналар бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшаға сәйкес су қорын қорғау және пайдалану саласындағы тексеру нәтижелері туралы актінің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшаға сәйкес су қорын қорғау және пайдалану саласындағы бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың нысаны.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 10 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрі
Н. Нуржигитов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2025 жылғы 9 маусымдағы
№ 114-НҚ Бұйрыққа
1 қосымша
Нысан
№_____Тексеру нәтижелері туралы акті
__________________                         20__жылғы "__" __________
Актіні толтыру орны                               уақыты___________
Бақылау және қадағалау органының атауы________________________________
1. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеру тағайындау туралы актінің номері мен
күні_________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) ____________________
3. Мемлекеттік тексеру субъектісінің атауы, және тексеру жүргізу кезінде қатысқан
өкілінің лауазымы ____________________________________________
4. Тексеру нәтижелері туралы, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың
сипаты туралы мәліметтер _____________________________________________

5. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с актом о результатах
проверки представителя проверяемого субъекта, а также лиц, присутствовавших
при проведении проверки, их подписи или отказ от подписи ________________
6. Замечания и (или) возражения субъекта контроля и надзора по результатам
проверки ___________________________________________________________
Приложение на "____" листах
7. Подпись должностного лица (лиц),
проводившего (проводивших) проверку
___________________________________________________________________
8. Сведения о вручении акта о результатах проверки ______________________
подпись "____" ___________20__ года.
Приложение 2 к приказу
Форма
Предписание об устранении выявленных нарушений №________
____________________                  "____" ___________20 __ года
Место составления время ________
1. Наименование государственного органа контроля и надзора ______________
2. Дата и номер акта о назначении проверки, на основании которого проведена
проверка ___________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего
(проводивших) проверку _____________________________________________
4. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта государственного контроля, должность
представителя, присутствовавшего при проведении проверки ______________
5. Рекомендации по устранению выявленных нарушений с указанием сроков
их устранения ______________________________________________________
6. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием
об устранении нарушений представителей субъекта государственного контроля,
а также лиц, присутствовавших при проведении проверки, их подписи или отказ
от подписи _________________________________________________________
7. Предписание внес (внесли) (Фамилия, имя отчество (при его наличии) подпись
должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
___________________________________________________________________
8. Предписание получил (Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица или его представителя) _____________________________
подпись "____" ____________ 20___ года

5. Тексерілетін субъект өкілінің, сондай-ақ тексеру жүргізу кезінде қатысқан
адамдардың актімен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер,
олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы ___________________________
6. Тексеру нәтижесі бойынша ескертулер және (немесе) қарсылықтар__________
Қосымша "___" парақта
7. Тексеру жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолы________________
8. Тексеру нәтижелері туралы актіні тапсыру туралы мәліметтер _______________
қолы
20__ жылғы "___"
Бұйрығына
2 қосымша
Нысан
№______Анықталған бұзушылықты жою туралы нұсқама
_____________________                               20___жылғы "____" ________
Актіні толтыру орны                                     уақыты________
1. Бақылау және қадағалау органының атауы ______________________________
2. Тексеру жүргізуге негіз болған профилактикалық бақылауды тексеруді тағайындау
туралы актінің күні мен нөмірі ________________________________
3. Тексеру жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде) __________________________________________________
4. Мемлекеттік тексеру субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тексеру жүргізу кезінде қатысқан
өкілінің лауазымы ____________________________________________
5. Анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдерін көрсете отырып, оларды жою
бойынша ұсынымдар__________________________________________________
6. Бақылау субъектісінің өкілдерінің, сондай-ақ тексеру кезінде қатысқан адамдардың
бұзушылықтарын жою туралы нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тартуы
туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы
___________________________________________________________
7. Нұсқаманы енгізді (тексерісті жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде), қолы) ________________________________
8. Нұсқаманы алдым (заңды тұлғаның басшысы, немесе уәкілетті адамының, жеке
тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) ________________________
қолы
20 ____ жылғы "____" _______________