О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 июля 2021 года № 11-1-4/302 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 мая 2025 года № 11-1-4/291. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2025 года № 36149
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 июля 2021 года № 11-1-4/302 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23728) следующие изменения:
в заголовок и пункт 1 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы Республики Казахстан или работника дипломатической службы Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Валютно-финансовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 26 шiлдедегi № 11-1-4/302 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2025 жылғы 21 мамырдағы № 11-1-4/291 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 мамырда № 36149 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 26 шiлдедегi № 11-1-4/302 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23728 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Дипломатиялық қызмет қызметкері немесе дипломатиялық қызмет жұмыскері шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған дипломатиялық қызмет қызметкері немесе дипломатиялық қызмет жұмыскері шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Валюта-қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
А. Рахметуллин
"Согласован"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2025 года
№ 11-1-4/291
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 26 июля 2021 года
№ 11-1-4/302
Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 27-14) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы (далее – персонал дипломатической службы) при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей (далее – единовременная компенсация).

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
А. Рахметуллин
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 21 мамырдағы
№ 11-1-4/291 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 11-1-4/302 бұйрығымен
бекітілген
Дипломатиялық қызмет қызметкері немесе дипломатиялық қызмет жұмыскері шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Дипломатиялық қызмет қызметкері немесе дипломатиялық қызмет жұмыскері шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 27-14) тармақшасына сәйкес әзірленді және дипломатиялық қызмет қызметкері немесе дипломатиялық қызмет жұмыскері (бұдан әрі – дипломатиялық қызмет персоналы) шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы (бұдан әрі – біржолғы өтемақы) төлеу тәртібін айқындайды.

2. В соответствии с пунктом 14 статьи 25 Закона единовременная компенсация не выплачивается, если в установленном порядке доказано, что гибель (смерть), заболевание, увечье (ранение, травма, контузия) персонала дипломатической службы наступили в связи с обстоятельствами, не связанными с исполнением служебных обязанностей.
Глава 2. Порядок подачи документов, необходимых для получения единовременной компенсации в случае гибели (смерти) персонала дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей
3. Загранучреждение Республики Казахстан (далее – загранучреждение) в случае гибели персонала дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей, незамедлительно направляет в Службу управления персоналом Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство) информацию о данном факте с указанием обстоятельств, произошедших и повлекших гибель персонала дипломатической службы.
4. Не позднее 30 (тридцати) рабочих дней, если иные сроки не предусмотрены законодательством государства пребывания, после гибели (смерти) персонала дипломатической службы загранучреждение направляет в Службу управления персоналом Министерства следующие документы:
1) копию свидетельства о смерти персонала дипломатической службы;
2) акт о гибели (смерти) персонала дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) копии медицинской справки о смерти, выданной медицинским учреждением, или решения суда об установлении факта смерти в соответствии с законодательством государства пребывания.
5. Документ, указанный в подпункте 3) пункта 4 настоящих Правил, составленный на иностранном языке, переводится на казахский или русский языки, заверяется подписью консульского должностного лица и скрепляется печатью с изображением Государственного Герба Республики Казахстан (далее – гербовая печать).
6. В случае получения документов, предусмотренных в пункте 4 настоящих Правил, не в полном объеме, Служба управления персоналом Министерства уведомляет загранучреждение о необходимости представления недостающих документов и устанавливает срок их предоставления, не превышающий 10 (десяти) рабочих дней.
7. Супруг (супруга) или один из близких родственников умершего персонала дипломатической службы, определяемый в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", не позднее 3 (трех) месяцев со дня наступления смерти персонала дипломатической службы предоставляет в Службу управления персоналом Министерства заявление на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

2. Заңның 25-бабының 14-тармағына сәйкес егер дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуы (қайтыс болуы), ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) қызметтік міндеттерін орындауға қатысы жоқ мән-жайларға байланысты болғаны белгіленген тәртіппен дәлелденсе, біржолғы өтемақы төленбейді.
2-тарау. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы алу үшін қажетті құжаттарды беру тәртібі
3. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан жағдайда, Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесі (бұдан әрі – шет елдегі мекеме) дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуына алып келген мән-жайларды көрсете отырып, осы факт туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) Персоналды басқару қызметіне дереу жібереді.
4. Егер болу мемлекетінің заңнамасында өзге мерзімдер көзделмесе, дипломатиялық қызмет персоналы қаза тапқаннан (қайтыс болғаннан) кейін 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей шет елдегі мекеме Министрліктің Персоналды басқару қызметіне мынадай құжаттарды:
1) дипломатиялық қызмет персоналының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесін;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаның нысанына сәйкес дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза табуы (қайтыс болуы) туралы актіні;
3) медициналық мекеме берген қайтыс болу туралы медициналық анықтаманың немесе болу мемлекетінің заңнамасына сәйкес қайтыс болу фактісін анықтау туралы сот шешімінің көшірмелерін жібереді.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген, шетел тілінде жасалған құжат қазақ немесе орыс тілдеріне аударылады, консулдық лауазымды адамның қолымен куәландырылады және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрмен (бұдан әрі – елтаңбалық мөр) бекітіледі.
6. Осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген құжаттар толық көлемде жолданбаған жағдайда, Министрліктің Персоналды басқару қызметі жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы шет елдегі мекемеге хабарлайды және оларды ұсынудың 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімді белгілейді.
7. "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын дипломатиялық қызмет персоналының жұбайы (зайыбы) немесе жақын туыстарының бірі дипломатиялық қызмет персоналы қайтыс болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей Министрліктің Персоналды басқару қызметіне осы Қағидаларға 2-қосымшаның нысанына сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтініш береді.

Глава 3. Порядок подачи документов, необходимых для получения единовременной компенсации в случае смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей
8. Загранучреждение при получении травмы персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей, незамедлительно направляет в Службу управления персоналом Министерства информацию о данном факте с указанием обстоятельств, произошедших и повлекших травму персонала дипломатической службы, а также акт о получении травмы персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Копия акта, предусмотренного частью первой настоящего пункта Правил, представляется загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему травму при исполнении служебных обязанностей за границей.
9. В случае смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, во время работы в загранучреждении, загранучреждение, Служба управления персоналом Министерства и супруг (супруга) или один из близких родственников умершего персонала дипломатической службы, определяемый в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", осуществляют действия, предусмотренные главой 2 настоящих Правил.
10. В случае смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, после прекращения им работы в загранучреждении, супруг (супруга) или один из близких родственников умершего персонала дипломатической службы, определяемый в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", не позднее 3 (трех) месяцев со дня наступления смерти персонала дипломатической службы обращается в Службу управления персоналом Министерства с представлением следующих документов:
1) заявление на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию свидетельства о смерти персонала дипломатической службы;
3) медицинское заключение по факту смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей;
4) копию акта, представленного загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему травму при исполнении служебных обязанностей за границей, в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.

3-тарау. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған жағдайда біржолғы өтемақы алу үшін қажетті құжаттарды беру тәртібі
8. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған кезде шет елдегі мекеме дипломатиялық қызмет персоналының жарақат алуына алып келген мән-жайларды көрсете отырып, осы факт туралы ақпаратты, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаның нысанына сәйкес дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алғаны туралы актіні Министрліктің Персоналды басқару қызметіне дереу жібереді.
Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көзделген актінің көшірмесін шет елдегі мекеме шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналына ұсынады.
9. Шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан бір жыл ішінде дипломатиялық қызмет персоналы қайтыс болған жағдайда "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын дипломатиялық қызмет персоналының жұбайы (зайыбы) немесе жақын туыстарының бірі, Министрліктің Персоналды басқару қызметі және шет елдегі мекеме осы Қағидалардың 2-тарауында көзделген әрекеттерді жүзеге асырады.
10. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған жағдайда, ол шет елдегі мекемеде жұмысын тоқтатқаннан кейін, қайтыс болған дипломатиялық қызмет персоналының жұбайы (зайыбы) немесе "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын жақын туыстарының бірі, дипломатиялық қызмет персоналы қайтыс болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей Министрліктің Персоналды басқару қызметіне жүгініп, мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаның нысанына сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтінішті;
2) дипломатиялық қызмет персоналының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесін;
3) шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан дипломатиялық қызмет персоналының бір жыл ішінде қайтыс болу фактісі бойынша медициналық қорытындыны;
4) осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналына шет елдегі мекеме ұсынған актінің көшірмесін ұсынады.

11. Документы, указанные в подпунктах 3) и 4) пункта 10 настоящих Правил, составленные на иностранном языке, переводятся на казахский или русский языки, заверяются подписью консульского должностного лица и скрепляются гербовой печатью.
Глава 4. Порядок подачи документов, необходимых для получения персоналом дипломатической службы единовременной компенсации в случае установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей
12. Загранучреждение при получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей, незамедлительно направляет в Службу управления персоналом Министерства информацию о данном факте с указанием обстоятельств, произошедших и повлекших увечье (ранение, травму, контузию) персонала дипломатической службы, а также акт о получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Копия акта, предусмотренного частью первой настоящего пункта Правил, представляется загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему увечье (ранение, травму, контузию) при исполнении служебных обязанностей за границей.
13. Персонал дипломатической службы в случае установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, или получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей не позднее 3 (трех) месяцев со дня установления ему инвалидности обращается в Службу управления персоналом Министерства с представлением следующих документов:
1) заявление на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) медицинское заключение, подтверждающее установление инвалидности персоналу дипломатической службы, либо медицинское заключение или освидетельствование по факту получения персоналом дипломатической службы травмы при исполнении служебных обязанностей за границей, выданное в соответствии с законодательством государства пребывания;
3) копию акта, представленного загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему травму при исполнении служебных обязанностей за границей, в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил.

11. Осы Қағидалардың 10-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген, шет тілінде жасалған құжаттар қазақ немесе орыс тілдеріне аударылады, консулдық лауазымды адамның қолымен расталады және елтаңбалық мөрмен бекітіледі.
4-тарау. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында оған біржолғы өтемақы алуға қажетті құжаттарды беру тәртібі
12. Шет елдегі мекеме дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) мән-жайларын көрсете отырып, осы факт туралы ақпаратты, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) туралы актіні Министрліктің Персоналды басқару қызметіне дереу жібереді.
Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көзделген актінің көшірмесін шет елдегі мекеме шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық қызмет персоналына ұсынады.
13. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан туындаған немесе мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан кейін мүгедектік белгіленген күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей Министрліктің Персоналды басқару қызметіне мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаның нысанына сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтінішті;
2) дипломатиялық қызмет персоналына мүгедектік белгіленгенін растайтын медициналық қорытындыны немесе болу мемлекетінің заңнамасына сәйкес берілген дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алу фактісі бойынша медициналық қорытындыны немесе куәландыруды;
3) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналына шет елдегі мекеме ұсынған актінің көшірмесін ұсынады.

14. Документ, указанный в подпункте 2) пункта 13 настоящих Правил, составленный на иностранном языке, переводится на казахский или русский языки, заверяется подписью консульского должностного лица и скрепляется гербовой печатью.
Глава 5. Порядок выплаты единовременной компенсации
15. Служба управления персоналом Министерства не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения документов, предусмотренных в пунктах 7, 10 и 13 настоящих Правил, осуществляет сверку на полноту представленных документов.
16. В случае получения документов не в полном объеме, Служба управления персоналом Министерства уведомляет лицо, подавшее документы в Службу управления персоналом Министерства в соответствии с пунктами 7, 10 и 13 настоящих Правил (далее – заявитель), о необходимости представления недостающих документов и устанавливает срок их предоставления, не превышающий 10 (десяти) рабочих дней.
17. Служба управления персоналом Министерства в течение 10 (десяти) рабочих дней после получения полного пакета документов разрабатывает проект приказа Министра иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министр) либо лица, исполняющего его обязанности, о выплате единовременной компенсации и вносит его на их рассмотрение.
Министр либо лицо, исполняющее его обязанности, в течение 5 (пяти) рабочих дней после представления Службой управления персоналом Министерства проекта приказа о выплате единовременной компенсации принимает решение о его подписании.
Служба управления персоналом Министерства в течение 5 (пяти) рабочих дней уведомляет заявителя о принятом решении Министра либо лица, исполняющего его обязанности.
18. В случае выявления основания для отказа в выплате единовременной компенсации, Служба управления персоналом Министерства не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия административного акта уведомляет заявителя, о предварительном решении об отказе в выплате единовременной компенсации, а также времени, дате и месте, способе проведения заслушивания для предоставления возможности заявителю выразить позицию по предварительному решению.
По результатам заслушивания Служба управления персоналом Министерства разрабатывает проект приказа Министра либо лица, исполняющего его обязанности, о выплате единовременной компенсации и вносит его на их рассмотрение, либо направляет заявителю мотивированный отказ в выплате единовременной компенсации.
19. Мотивированный отказ в выплате единовременной компенсации представляется в случае, предусмотренном в пункте 2 настоящих Правил.
20. Единовременная компенсация выплачивается не позднее 1 (одного) месяца со дня принятия приказа Министра либо лица, исполняющего его обязанности о выплате единовременной компенсации путем перечисления на банковский счет, указанный в заявлениях, предусмотренных пунктом 7, подпунктом 1) пункта 10 и подпунктом 1) пункта 13 настоящих Правил.

14. Осы Қағидалардың 13-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген, шет тілінде жасалған құжат қазақ немесе орыс тілдеріне аударылады, консулдық лауазымды адамның қолымен расталады және елтаңбалық мөрмен бекітіледі.
5-тарау. Біржолғы өтемақы төлеу тәртібі
15. Министрліктің Персоналды басқару қызметі осы Қағидалардың 7, 10 және 13-тармақтарында көзделген құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылған құжаттардың толықтығын салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
16. Құжаттарды толық көлемде алмаған жағдайда, Министрліктің Персоналды басқару қызметі осы Қағидалардың 7, 10 және 13 тармақтарына сәйкес Министрліктің Персоналды басқару қызметіне құжаттарды берген тұлғаны (бұдан әрі-өтініш беруші) жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді және оларды ұсынудың 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімін белгілейді.
17. Министрліктің Персоналды басқару қызметі құжаттардың толық топтамасын алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде біржолғы өтемақы төлеу туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің (бұдан әрі – Министр) немесе оның міндетін атқарушы адамның бұйрығының жобасын әзірлейді және оны олардың қарауына енгізеді.
Министр немесе оның міндетін атқарушы адам Министрліктің Персоналды басқару қызметі біржолғы өтемақы төлеу туралы бұйрықтың жобасын ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қою туралы шешім қабылдайды.
Министрліктің Персоналды басқару қызметі 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіні Министрдің немесе оның міндетін атқарушы адамның қабылдаған шешімі туралы хабардар етеді.
18. Біржолғы өтемақы төлеуден бас тарту негізі анықталған жағдайда Министрліктің Персоналды басқару қызметі әкімшілік акт қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге біржолғы өтемақы төлеуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ өтініш берушінің алдын ала шешім бойынша позициясын білдіруіне мүмкіндік беру үшін өткізілетін тыңдаудың уақыты, күні мен орны, тәсілі туралы хабарлайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша Министрліктің Персоналды басқару қызметі біржолғы өтемақы төлеу туралы Министрдің немесе оның міндетін атқаратын адамның бұйрықтың жобасын әзірлейді және олардың қарауына ұсынады немесе өтініш берушіге біржолғы өтемақы төлеуден дәлелді бас тарту жолдайды.
19. Біржолғы өтемақы төлеуден дәлелді бас тарту осы Қағидалардың 2-тармағында көзделген жағдайда ұсынылады.
20. Біржолғы өтемақы Министрдің немесе оның міндетін атқарушы адамның біржолғы өтемақы төлеу туралы бұйрығы қабылданған күннен бастап 1 (бір) айдан кешіктірілмей осы Қағидалардың 7-тармағында, 10-тармағының 1) тармақшасында және 13-тармағының 1) тармақшасында көзделген өтініштерде көрсетілген банк шотына аудару арқылы төленеді.

21. Выплата единовременной компенсации осуществляется из средств республиканского бюджета в размерах, установленных пунктами 9, 12 и 13 статьи 25 Закона.
Приложение 1
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
в случае гибели сотрудника
дипломатической службы
или работника дипломатической
службы при исполнении
служебных обязанностей
за границей либо смерти
в течение года вследствие
травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
и получения увечья
(ранения, травмы, контузии),
не повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
"Утверждаю"
Руководитель загранучреждения
Республики Казахстан
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
__________________________
(подпись руководителя
загранучреждения
Республики Казахстан)
"___" _______ 20___ года
Акт о гибели (смерти) персонала дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей
1. Наименование и адрес загранучреждения Республики Казахстан:
_________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность погибшего (умершего)
персонала дипломатической службы: _________________________________
__________________________________________________________________
3. Возраст погибшего (умершего) персонала дипломатической службы:
__________________________________________________________________
4. Время и дата происшествия: _______________________________________
5. Место происшествия: _____________________________________________
6. Причина происшествия: ___________________________________________
__________________________________________________________________
7. Обстоятельства, приведшего к происшествию: ________________________
__________________________________________________________________
8. Очевидцы происшествия (при наличии):
_______________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_______________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_______________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
Настоящий Акт о гибели (смерти) персонала дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей подтверждает,
что гибель (смерть) персонала дипломатической службы наступила
при исполнении им служебных обязанностей за границей во время работы
в ________________________________________________________________.
(указать наименование загранучреждения Республики Казахстан)
Приложение 2
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
в случае гибели сотрудника
дипломатической службы
или работника дипломатической
службы при исполнении
служебных обязанностей
за границей либо смерти
в течение года вследствие
травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
и получения увечья
(ранения, травмы, контузии),
не повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
Кому:
Службе управления персоналом
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
От кого:____________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии),
проживающего по адресу:
__________________________
__________________________
Индивидуальный
идентификационный номер
и реквизиты документа,
удостоверяющего личность:
_________________________
__________________________
Заявление на выплату единовременной компенсации
Прошу выплатить мне ________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии)
____________________________________________________________________
(указать степень родства по отношению к персоналу дипломатической службы
Республики Казахстан, за исключением случаев, когда заявителем является
персонал дипломатической службы Республики Казахстан) единовременную
компенсацию в связи с происшествием
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать характер происшествия, по которому выплачивается единовременная
компенсация) и перечислить на следующие банковские реквизиты:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(указать банковские реквизиты лицевого счета или карт - счета получателя)
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. _________________________________________________________________;
2. _________________________________________________________________;
3. _________________________________________________________________.
"___"_____________20___года
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
___________________________
(подпись)
Документы приняты:
"___" _____________ 20___ года
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
должностного лица Службы управления
персоналом Министерства иностранных дел
Республики Казахстан)
___________________________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
в случае гибели сотрудника
дипломатической службы
или работника дипломатической
службы при исполнении
служебных обязанностей
за границей либо смерти
в течение года вследствие
травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
и получения увечья
(ранения, травмы, контузии),
не повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
"Утверждаю"
Руководитель загранучреждения
Республики Казахстан
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
__________________________
(подпись руководителя
загранучреждения
Республики Казахстан)
"___" ___________ 20___ года
Акт о получении травмы персоналом дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей
1. Наименование и адрес загранучреждения Республики Казахстан:
_____________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность персонала дипломатической
службы, получившего травму: __________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Возраст персонала дипломатической службы, получившего травму: ________

21. Біржолғы өтемақы төлеу Заңның 25-бабының 9, 12 және 13-тармақтарында белгіленген мөлшерлерде республикалық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
Дипломатиялық қызмет
қызметкері немесе
дипломатиялық қызмет
жұмыскері шет елде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шет елде
қызметтік міндеттерін
орындау кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке алып
келмеген мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
шет елдегі мекемесінің басшысы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
____________________________
(Қазақстан Республикасының
шет елдегі мекемесі
басшысының қолы)
20___ жылғы "__" ______
Шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуы (қайтыс болуы) туралы акт
1. Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауы және мекен-
жайы:__________________________________________________________
2. Дипломатиялық қызмет персоналының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
лауазымы:_____________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Қаза тапқан (қайтыс болған) дипломатиялық қызмет персоналының жасы:
_______________________________________________________________
4. Оқиғаның уақыты мен күні: _____________________________________
5. Оқиға орны: __________________________________________________
6. Оқиғаның себебі: ______________________________________________
_______________________________________________________________
7. Оқиғаға алып келген мән-жайлар: ________________________________
____________________________________________________________________
8. Оқиға куәгерлері (болған жағдайда):
_____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
_____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
_____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
Дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау
кезінде қаза табуы (қайтыс болуы) туралы осы Акт дипломатиялық қызмет
персоналының қаза табуы (қайтыс болуы) оның
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауын көрсету)
жұмыс істеген уақытында шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде
болғанын растайды.
Дипломатиялық қызмет
қызметкері немесе
дипломатиялық қызмет
жұмыскері шет елде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шет елде
қызметтік міндеттерін
орындау кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке алып
келмеген мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге:
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Персоналды басқару қызметі
Кімнен:
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) мекенжайы бойынша
тұратын:
____________________________
____________________________
жеке сәйкестендіру номері және
жеке басын куәландыратын
құжаттың деректемелері:
___________________________
____________________________
Біржолғы өтемақы төлеуге өтініш
Сізден маған ____________________________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсету)
____________________________________________________________________
(өтініш беруші Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналы болып
табылатын жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының дипломатиялық
қызмет персоналына қатысты туыстық дәрежесін көрсету)
____________________________________________________________________
(біржолғы өтемақы төленетін оқиғаның сипатын көрсету)
оқиғасына байланысты біржолғы өтемақыны келесі банктік деректемелерге аударуды
сұраймын:
____________________________________________________________________.
(алушының жеке шотының немесе карта - шотының банктік деректемелерін көрсету)
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
1.__________________________________;
2.__________________________________;
3.__________________________________.
20___жылғы "___"____________
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
___________________________
(қолы)
Құжаттар қабылданды:
20___жылғы "___" _____________
_____________________________________
(Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
Персоналды басқару қызметінің
лауазымды адамының тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде)
___________________________
(қолы)
Дипломатиялық қызмет
қызметкері немесе
дипломатиялық қызмет
жұмыскері шет елде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шет елде
қызметтік міндеттерін
орындау кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке алып
келмеген мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
шет елдегі мекемесінің басшысы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
____________________________
(Қазақстан Республикасының
шет елдегі мекемесі
басшысының қолы)
20___ жылғы "__" ______
Шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде дипломатиялық қызмет персоналының жарақат алуы туралы акт
1. Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауы және мекен-
жайы:_______________________________________________________________
2. Жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), лауазымы:______________________________________________
3. Жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналының жасы:
_______________________________________________________________

4. Время и дата происшествия: __________________________________________
5. Место происшествия: ________________________________________________
6. Причина происшествия: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Обстоятельства, приведшего к происшествию: ___________________________
_____________________________________________________________________
8. Очевидцы происшествия:
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
9. Физическое состояние персонала дипломатической службы, получившего травму
в момент получения травмы: ____________________________________________
_____________________________________________________________________.
Настоящий Акт о получении травмы персоналом дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей подтверждает, что получение
травмы персоналом дипломатической службы произошло при исполнении им
служебных обязанностей за границей во время работы в
______________________________________________________________________.
(указать наименование загранучреждения Республики Казахстан)
Приложение 4
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
в случае гибели сотрудника
дипломатической службы
или работника дипломатической
службы при исполнении
служебных обязанностей
за границей либо смерти
в течение года вследствие
травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
и получения увечья
(ранения, травмы, контузии),
не повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
"Утверждаю"
Руководитель загранучреждения
Республики Казахстан
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
___________________________
(подпись руководителя
загранучреждения
Республики Казахстан)
"___" __________ 20___ года
Акт о получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом
дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей
1. Наименование и адрес загранучреждения Республики Казахстан:
______________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность персонала дипломатической
службы, получившего увечье (ранение, травму, контузию):
______________________________________________________________________
3. Возраст персонала дипломатической службы, получившего увечье (ранение,
травму, контузию): _____________________________________________________

4. Оқиғаның уақыты мен күні: _____________________________________
5. Оқиға орны: __________________________________________________
6. Оқиғаның себебі: ______________________________________________
_______________________________________________________________
7. Оқиғаға алып келген мән-жайлар: ________________________________
_______________________________________________________________
8. Оқиға куәгерлері (болған жағдайда):
____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
9. Жарақат алған сәтте жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналының
физикалық жай-күйі: _____________________________________
____________________________________________________________________.
Дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау
кезінде жарақат алғаны туралы осы Акт дипломатиялық қызмет персоналының жарақат
алуы оның ______________________________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауын көрсету) жұмыс істеген
уақытында шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде болғанын растайды.
Дипломатиялық қызмет
қызметкері немесе
дипломатиялық қызмет
жұмыскері шет елде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шет елде
қызметтік міндеттерін
орындау кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және шет елде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке алып
келмеген мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
шет елдегі мекемесінің басшысы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
____________________________
(Қазақстан Республикасының
шет елдегі мекемесі
басшысының қолы)
20___ жылғы "__" ______
Шет елде дипломатиялық қызмет персоналының қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) туралы акт
1. Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауы және мекен- жайы:
_______________________________________________________________
2. Мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық қызмет
персоналының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы:
____________________________________________________________________
3. Мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық қызмет
персоналының жасы:____________________________________________

4. Время и дата происшествия: ___________________________________________
5. Место происшествия: _________________________________________________
6. Причина происшествия: _______________________________________________
______________________________________________________________________
7. Обстоятельства, приведшего к происшествию: ____________________________
______________________________________________________________________
8. Очевидцы происшествия:
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
______________________________________________________________________
9. Физическое состояние персонала дипломатической службы, получившего увечье
(ранение, травму, контузию) в момент получения увечья (ранения, травмы, контузии):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
10. Вид увечья: ________________________________________________________.
(увечье, ранение, травма, контузия)
Настоящий Акт о получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом
дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей
подтверждает, что получение увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом
дипломатической службы произошло при исполнении им служебных обязанностей
за границей во время работы в
______________________________________________________________________.
(указать наименование загранучреждения Республики Казахстан)

4. Оқиғаның уақыты мен күні: _____________________________________
5. Оқиға орны: __________________________________________________
6. Оқиғаның себебі: _____________________________________________
7. Оқиғаға алып келген мән-жайлар: _______________________________
8. Оқиға куәгерлері (болған жағдайда):
____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             ( қолы)
9. Мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) кезде мертіккен
(жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық қызмет персоналының
физикалық жай-күйі: ___________________________________
10. Мертігу түрі: _______________________________________________
(жарақат, контузия)
Дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін
орындау кезінде мертіккені (жараланғаны, жарақаттанғаны, контузия алғаны)
туралы осы Акт дипломатиялық қызмет персоналының мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) оның ________________________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауын көрсету)
жұмыс істеген уақытында шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде
болғанын растайды.