О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 мая 2025 года № 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2025 года № 36094
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21831) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) комплексный подушевой норматив на оказание услуг в рамках ГОБМП сельскому населению (далее – комплексный подушевой норматив на сельское население) – стоимость комплекса услуг рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) в расчете на одного сельского жителя, зарегистрированного в информационной системе "Регистр прикрепленного населения" (далее – ИС "РПН"), с учетом поправочных коэффициентов;";
подпункт 6) исключить;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) стимулирующий компонент (далее – СК) – это метод поощрения работников субъекта здравоохранения за счет средств стимулирующего компонента результатов деятельности на основе достигнутых индикаторов конечного результата в порядке, определенном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020 "Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21824) (далее – приказ № ҚР ДСМ-278/2020);";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) комплексный подушевой норматив на оказание первичной медико-санитарной помощи (далее – КПН ПМСП) – стоимость комплекса услуг ПМСП в рамках ГОБМП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в ИС "РПН" к субъекту здравоохранения ПМСП;";
подпункт 19) исключить;
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
"34) субъект цифрового здравоохранения (применительно к Правилам) (далее – СЦЗ)– юридическое лицо, осуществляющее деятельность или вступающее в общественные отношения в части информационно–технического сопровождения информационных систем здравоохранения, включая организационно–методическую работу с субъектами здравоохранения;";
подпункт 34) изложить в следующей редакции:

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 8 мамырдағы № 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 12 мамырда № 36094 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21831 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу қағидаларында:
2-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ауыл халқына ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив) – түзету коэффициенттерін ескере отырып, "Бекітілген халық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БХТ" АЖ) тіркелген бір ауыл тұрғынына шаққандағы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде көрсетілетін қызметтері кешенінің құны;";
6) тармақша алып тасталсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – ЫК) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21824 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрық) айқындалған тәртіпте түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары негізінде денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін ынталандырушы компонентінің қаражаты есебінен көтермелеу әдісі;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – МСАК КЖН) – МСАК денсаулық сақтау субъектісіне "БХТ" АЖ-да тіркелген бекітілген бір адамға ТМККК шеңберінде МСАК қызметтері кешенінің құны;";
19) тармақша алып тасталсын;
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі (Қағидаларға сәйкес) (бұдан әрі – ЦДС) – денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты қоса алғанда, денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде қызметті жүзеге асыратын немесе қоғамдық қатынастарға түсетін заңды тұлға;";
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"37) подушевой норматив на расчетную численность городского населения, прикрепленного к субъекту ПМСП, подлежащего разукрупнению, согласно приказу № ҚР ДСМ-309/2020 – расчетная стоимость на одного прикрепленного жителя (городов республиканского значения, столицы и областных центров) к субъекту ПМСП, подлежащего разукрупнению.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Протокол исполнения договора закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС за счет активов Фонда и средств целевого взноса, выделяемых на ГОБМП формируется Фондом в ИПС в ручном или автоматизированном режиме и подписывается руководителем или уполномоченным лицом от имени Фонда и поставщика на бумажном носителе и заверяется печатями Фонда и поставщика (при ее наличии) или формируется в виде электронного документа, подписанного их ЭЦП по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В протоколе исполнения договора закупа услуг отражаются:
1) иные выплаты – при наличии решения судебных органов, результатов сверки за прошедшие платежные периоды по проведенным платежам, перерасчета сумм, подлежащих оплате ввиду изменения законодательства Республики Казахстан либо по иным основаниям, предусмотренным настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан.
2) иные вычеты – при наличии решения судебных органов, превышения годовой суммы договора закупа услуг, предусмотренной договором закупа услуг, результатов сверки за прошедшие платежные периоды по проведенным платежам, применения штрафных санкций по результатам мониторинга надлежащего исполнения договора закупа услуг или внепланового мониторинга после закрытия отчетного периода, перерасчета сумм, подлежащих оплате ввиду изменения законодательства Республики Казахстан либо по иным основаниям, предусмотренным настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. По результатам оплаты услуг Фонд ежеквартально осуществляет сверку исполнения объемов медицинских услуг и финансовых обязательств по договорам закупа услуг с формированием соответствующего акта сверки по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В акте сверки по итогам второго и третьего кварталов текущего года отражаются объемы и суммы уменьшения договора закупа услуг:

"37) № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрыққа сәйкес ірілендіруге жататын МСАК субъектісіне бекітілген қала халқының есептік санына жан басына шаққандағы норматив - МСАК субъектісіне бекітілген (республикалық маңызы бар қалалар, астана және облыс орталықтары) бір тұрғынына есептелген, ірілендіруге жататын есептік құн.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қордың активтері және ТМККК-ға бөлінетін нысаналы жарна қаражаты есебінен Қор АТЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режимде қалыптастырады және Қор мен қызметтер берушінің атынан басшы немесе уәкілетті тұлға қағаз жеткізгіште қол қояды және Қордың және қызметтер берушінің мөрлерімен расталады (бар болған жағдайда) немесе ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасында:
1) өзге төлемдер – сот органдарының шешімі, жүргізілген төлемдер бойынша өткен төлем кезеңдері үшін салыстырып-тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты не осы Қағидаларда және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша төленуге жататын сомаларды қайта есептеу болған жағдайларда;
2) өзге шегерімдер – сот органдарының шешімі болған, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген жылдық сомасы асып кеткен, жүргізілген төлемдер бойынша өткен төлем кезеңдері үшін салыстырып-тексеру нәтижелері, есепті кезең жабылғаннан кейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының тиісінше орындалуы мониторингінің немесе жоспардан тыс мониторинг нәтижелері бойынша айыппұл санкцияларын қолдану, Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты не осы Қағидаларда және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша төленуге жататын сомаларды қайта есептеу жағдайларында көрсетіледі.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Қызметтерге ақы төлеу нәтижелері бойынша Қор тоқсан сайын осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті салыстырып-тексеру актісін қалыптастыра отырып, қызметтерді сатып алу шарттары бойынша медициналық қызметтер мен қаржылық міндеттемелер көлемдерінің орындалуын салыстырып-тексеруді жүзеге асырады.
Ағымдағы жылдың екінші және үшінші тоқсандарының қорытындылары бойынша салыстырып-тексеру актісінде қызметтерді сатып алу шартын азайту көлемі мен сомалары көрсетіледі:

1) по результатам мониторинга качества и объема, за исключением непредотвратимых летальных случаев и видов медицинской помощи, по которым оплата осуществляется по комплексному подушевому нормативу, подушевому нормативу и комплексному тарифу;
2) неисполнения объемов медицинских услуг, за исключением видов медицинской помощи, по которым оплата осуществляется по комплексному подушевому нормативу, подушевому нормативу и комплексному тарифу.
В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, указанных в договоре закупа услуг и (или) обстоятельств, связанных с неготовностью в информационных системах, подтвержденных письмом уполномоченного органа или Фонда, Фонд составляет акт сверки после устранения обстоятельств непреодолимой силы и (или) обстоятельств, связанных с неготовностью в информационных системах.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Оплата услуг поставщиков-субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП прикрепленному населению осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за:
1) оказание услуг ПМСП прикрепленному населению;
2) оказание неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина;
4) разукрупнение субъектов ПМСП для обеспечения доступности;
5) на выплату доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада;
6) за оказание медицинской помощи в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
7) стимулирование работников поставщика, оказывающего медицинскую помощь специалистами ПМСП, за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъектов ПМСП (далее – стимулирование работников ПМСП) в порядке, определенном приказом № ҚР ДСМ-278/2020.
УЗ ежемесячно до 20 числа следующим за отчетным периодом предоставляет отчет в фонд по выплатам доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Оплата за оказание услуг ПМСП прикрепленному населению осуществляется по тарифу КПН ПМСП, который включает в себя оказание услуг ПМСП по перечню услуг в рамках ГОБМП согласно правилам оказания первичной медико-санитарной помощи, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24094) (далее – приказ № ҚР ДСМ-90) и Правилам оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27833) (далее – приказ № ҚР ДСМ-37).";

1) алдын алуға болмайтын өлім жағдайлары мен медициналық көмек түрлерін қоспағанда, олар бойынша төлем жан басына шаққандағы кешенді норматив, жан басына шаққандағы норматив және кешенді тариф бойынша жүзеге асырылатын сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша;
2) ақы төлеу кешенді жан басына шаққандағы норматив, жан басына шаққандағы норматив және кешенді тариф бойынша жүзеге асырылатын медициналық көмек түрлерін қоспағанда, медициналық көрсетілетін қызметтер көлемдерінің орындалмауы.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көрсетілген еңсерілмейтін күш және (немесе) уәкілетті органның немесе Қордың хатымен расталған ақпараттық жүйелердің дайын болмауына байланысты мән-жайлар туындаған жағдайда, Қор еңсерілмейтін күш және (немесе) ақпараттық жүйелердің дайын болмауына байланысты мән-жайлар жойылғаннан кейін салыстырып-тексеру актісін жасайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Бекітілген халыққа МСАК көрсететін қызметтер беруші – денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген сома шегінде:
1) бекітілген халыққа МСАК қызметтерін көрсету;
2) 4-жеделдік санатындағы шақырту қызметін көрсету үшін бекітілген халыққа кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету;
3) ақуызы төмен арнайы емдік өнімдермен және құрамында фенилаланині төмен өнімдермен қамтамасыз ету;
4) қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін МСАК субъектілерін ірілендіру;
5) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық жалақының 200 % мөлшерінде қосымша ақы төлеуге;
6) интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарына медициналық көмек көрсеткені үшін жүзеге асырылады;
7) № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрықтарымен айқындалған МСАК субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін МСАК мамандарымен медициналық көмек көрсететін қызметтер берушінің жұмыскерлерін ынталандыру (бұдан әрі – МСАК жұмыскерлерін ынталандыру).
ДСБ ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес базалық лауазымдық айлықақының 200 % мөлшерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне қосымша ақы төлеу жөніндегі есепті Қорға ұсынады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Бекітілген халыққа МСАК көрсеткені үшін ақы төлеу МСАК КЖН тарифі бойынша жүзеге асырылады, ол Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-90 бұйрық) бекітілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидалары және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27833 тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-37 бұйрық) бекітілген амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес ТМККК шеңберінде қызметтер тізбесі бойынша МСАК қызметтерін көрсетуді қамтиды.";

подпункт 8) пункта 51 изложить в следующей редакции:
"8) ввод и передачу в ИС "ЕПС" данных, необходимых для выплаты СК, расчет и распределение которого осуществляется в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-278/2020.";
пункты 54, 55 и 56 изложить в следующей редакции:
"54. Размер СК рассчитывается в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-278/2020.
55. Для оплаты СК субъектам ПМСП и субъектам села ведомство уполномоченного органа по государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг и его территориальные подразделения обеспечивают:
в ИС "РПН" в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного квартала, регистрацию всех случаев материнской смертности и младенческой смертности, произошедших в течение отчетного квартала (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП, а также сведения об участии указанных случаев в расчете суммы СК по результатам мониторинга качества и объема;
в ИС "ДКПН" сведения о случаях младенческой смертности, не участвующих в расчете суммы СК в отчетном периоде в связи с незавершенным государственным контролем в сфере оказания медицинских услуг.
56. По субъектам ПМСП и субъектам села в ИС "ДКПН" фонд обеспечивает:
1) подтверждение закрытия отчетного квартала в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, при этом за 4 квартал текущего года – в январе следующего года. Закрытие отчетного квартала приостанавливается при наличии нераспределенных случаев по субъектам ПМСП в разрезе участков, к которым прикреплено население. Изменение внесенных данных за исключением фонда, со дня подтверждения закрытия отчетного периода не допускаются;
2) перечисление суммы СК субъектам ПМСП и субъектам села по итогам оценки достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный квартал в пределах выделенных средств.";
пункт 57 исключить;
пункт 58 и 59 изложить в следующей редакции:
"58. Субъект ПМСП для формирования платежных документов обеспечивает:
1) ввод данных в ИС "РПН", при отсутствии информации об участке прикрепления по конкретному случаю, влияющему на значение индикаторов конечного результата;
2) подтверждение закрытия отчетного квартала в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней по завершению автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СК в разрезе территориальных участков, после чего любые изменения внесенных данных невозможны;
3) ввод сводных данных за отчетный месяц по результатам распределения сумм СК по стимулированию работников ПМСП в соответствии с правилами поощрения и формирование отчета по распределению сумм СК работникам субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам в срок до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за днем завершения отчетного квартала.

51-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) есептеу мен бөлу № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығына сәйкес жүзеге асырылатын ЫК-ты төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-да енгізуді және беруді қамтамасыз етеді.";
54, 55 және 56-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"54. ЫК мөлшері №ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығына сәйкес есептеледі.
55. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне ЫК төлеу үшін медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері:
"БХТ" АЖ-да есепті тоқсан аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей есепті тоқсан ішінде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық ана өлімі мен сәби өлімінің жағдайларын тіркеу, сондай-ақ көрсетілген жағдайлардың СК сомасын есептеуге қатысуы туралы мәліметтер сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша;
"ЖБНҚК" АЖ-да медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылаудың аяқталмауына байланысты есепті кезеңде ЫК сомасын есептеуге қатыспайтын нәресте өлімі жағдайлары туралы мәліметтер.
56. "ЖБНҚК" АЖ-да МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бойынша Қор:
1) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде, бұл ретте ағымдағы жылдың 4-тоқсаны үшін келесі жылдың қаңтарында есепті тоқсанның жабылуын растау. Есепті тоқсанды жабу халық бекітілген учаскелер бөлінісінде МСАК субъектілері бойынша бөлінбеген жағдайлар болған кезде тоқтатыла тұрады. Есепті кезеңді жабуды растаған күннен бастап Қорды қоспағанда, енгізілген деректерді өзгертуге рұқсат берілмейді;
2) есептік тоқсанда қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторларын бағалау қорытындылары бойынша МСАК субъектілеріне және ауыл субъектілеріне бөлінген қаражат шегінде ЫК сомасын аударуды қамтамасыз етеді.";
57-тармақ алып тасталсын;
58 және 59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. МСАК субъектісі төлем құжаттарын қалыптастыру үшін:
1) түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін нақты жағдай бойынша бекіту учаскесі туралы ақпарат болмаған кезде "БХТ" АЖ-ға деректерді енгізуді;
2) аумақтық учаскелер бөлінісінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндерін және ЫК сомаларын автоматтандырылған есептеу аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде есепті тоқсанның жабылуын растау, кейін енгізілген деректерді кез келген өзгеру мүмкін болмайды;
3) көтермелеу қағидаларына сәйкес МСАК жұмыскерлерін ынталандыру бойынша ЫК сомаларын бөлу нәтижелері бойынша есепті ай үшін жиынтық деректерді енгізуді және есепті тоқсан аяқталған күннен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлеріне нормативтің ЫК сомаларын бөлу бойынша есепті қалыптастыруды қамтамасыз етеді.

59. При возникновения обстоятельств непреодолимой силы, указанных в договоре закупа услуг и (или) обстоятельств, связанных с обновлениями в информационных системах, подтвержденных письмом уполномоченного органа, фонд принимает счет-реестр за оказанные услуги без СК с последующим расчетом и оплатой в следующих отчетных периодах посредством иных выплат.";
пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. Линейная шкала не применяется:
1) к многопрофильным городским и областным больницам, оказывающим услуги родовспоможения в отделениях беременных и рожениц и патологии беременности;
2) к областным и городским организациям родовспоможения по услугам, оказанным в стационарных и стационарозамещающих условиях;
3) к многопрофильным стационарам, оказывающим услуги родовспоможения с долей родовспоможения 45 (сорок пять) процентов и выше от пролеченных случаев;
4) к стационарам, в том числе республиканским организациям здравоохранения, оказывающим услуги детям до 1 (одного) года с долей детей до 1 (одного) года 45 (сорок пять) процентов и более от пролеченных случаев;
5) к стационарам, в том числе республиканским организациям здравоохранения, оказывающим услуги детям до 1 (одного) года и услуги родовспоможения с совокупной долей детей до 1 (одного) года и услуг родовспоможения 45 (сорок пять) процентов и более от пролеченных случаев;
6) на услуги гемодиализа и перитонеального диализа, оказанные в стационарозамещающих и стационарных условиях;
7) на услуги детям с онкологическими заболеваниями, оплата по которым осуществляется согласно параграфу 4 настоящей главы;
8) на услуги, предоставляемые республиканскими организациями здравоохранения, оказывающими медицинскую помощь больным туберкулезом;
9) на услуги, предоставляемые организациями здравоохранения и Корпоративным фондом "University Medical Center", оказывающие медицинскую помощь больным со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей и болезней крови, кроветворных органов по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
10) на высокотехнологичные медицинские услуги;
11) на услуги, оказанные больным инфекционными заболеваниями на койках инфекционного профиля на уровне круглосуточного стационара;
12) на услуги приемных покоев организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях.";
пункт 81 изложить в следующей редакции:

59. Уәкілетті органның хатымен расталған ақпараттық жүйелерде жаңартулармен байланысты сатып алу шарты және (немесе) жағдайларында көрсетілген еңсерілмес күш жағдайлары пайда болған жағдайда Қор көрсетілген қызметтерге шот-тізілімді ЫК-сыз қабылдайды және кейінгі есептесумен және келесі есептік кезеңдегі өзге төлемдер арқылы төленеді.";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Сызықтық шкала:
1) жүкті және босанатын әйелдер мен жүктілік патологиясы бөлімшелерінде босандыру қызметтерін көрсететін көпбейінді қалалық және облыстық ауруханаларға;
2) стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілген қызмет бойынша облыстық және қалалық босандыру ұйымдарына;
3) емделіп шығу жағдайларының 45 (қырық бес) пайызы және одан астам босандыру үлесімен босандыру қызметтерін көрсететін көпбейінді стационарларға;
4) емделіп шығу жағдайларының 45 (қырық бес) пайызы және одан астам 1 (бір) жасқа дейінгі балалар үлесімен 1 (бір) жасқа дейінгі балаларға қызметтер көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына;
5) емделіп шығу жағдайларының 45 (қырық бес) пайызы және одан астам 1 (бір) жасқа дейінгі балалар мен босандыру қызметтерінің жиынтық үлесімен 1 (бір) жасқа дейінгі балаларға қызметтер және босандыру қызметтерін көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына;
6) стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда көрсетілген гемодиализ және перитонеалдық диализ қызметтеріне;
7) ақы төлеу осы тараудың 4-параграфына сәйкес жүзеге асырылатын онкологиялық аурулары бар балаларға көрсетілетін қызметтерге;
8) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымдары ұсынатын қызметтерге;
9) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес оныншы қайта қараудағы аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі кодтары бойынша лимфоидты және қан түзетін тіндердің, қан түзетін ағзалардың қатерлі ісіктерінің тізбесі бойынша лимфоидты және қан түзетін тіндердің қатерлі ісіктерімен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары және "University Medical Center" корпоративтік қоры көрсететін қызметтерге;
10) жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерге;
11) тәуліктік стационар деңгейінде инфекциялық бейін төсектеріндегі инфекциялық аурулармен ауыратын науқастарға көрсетілетін қызметтерге;
12) стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсететін ұйымдардың қабылдау бөлімінде көрсетілетін қызметтерге қолданылмайды.";
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"81. Кратковременное (до 3 (трех) суток включительно) пребывание пациента в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ основного диагноза или операции.
Оплата в случае непредотвратимых летальных исходов при кратковременном пребывании (до трех суток включительно) производится по пятидесятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции, за исключением летальных исходов по неантологическому профилю.";
дополнить пунктом 93-1 следующего содержания:
"93-1. Для подтверждения предъявленных случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, поставщик обеспечивает:
1. Предоставление пакета подтверждающих документов, включая:
расшифровку фактических расходов по статьям, указанным в пункте 93 настоящих Правил;
копии платежных документов (счета, накладные, акты выполненных работ или оказанных услуг, платежные поручения).
2. Корректное и своевременное внесение данных о фактических расходах в информационные системы, включая:
информацию о закупочной стоимости лекарственных средств и медицинских изделий, не превышающей предельные цены;
данные о расходах, подтвержденные документально, в соответствии с перечнем статей, указанным в пункте 93 настоящих Правил.";
пункт 100 исключить;
пункт 101 изложить в следующей редакции:
"101. Для оплаты пролеченных случаев при осложненном течении беременности и родов, при тяжелых болезнях новорожденных применяются следующие перечни кодов, привязок и дополнительных затрат:
1) перечень диагнозов, которые согласно Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10, являются основным диагнозом согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
2) перечень кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 двойного кодирования для формирования клинико-затратных групп с учетом уровня сложности по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
3) перечень привязок к кодам основных диагнозов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 кодов сопутствующих диагнозов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 значительных по тяжести согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
4) перечень привязок к кодам основных диагнозов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 кодов сопутствующих диагнозов, незначительных по тяжести согласно приложению 18 к настоящим Правилам;

"81. Ауыстыруға, пациенттің өз еркімен кетуіне байланысты пациенттің тәуліктік стационарда қысқа мерзімді (3 (үш) тәулікке дейін қоса алғанда) болуына негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан нақты өткізген төсек-күндері бойынша ақы төленеді.
Қысқа мерзімді болу кезінде (үш тәулікке дейін қоса алғанда) алдын алуға болмайтын өлім жағдайларында ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнының елу пайызы мөлшерінде неонатологиялық бейіннен тыс өлім жағдайларын қоспағанда жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 93-1 тармақпен толықтырылсын:
"93-1. Нақты келтірілген шығыстар үшін төленуге жататын талап етілетін жағдайларды растау үшін қызметтер берушіге мыналарды:
1. Растайтын құжаттар пакетін ұсыну, соның ішінде:
осы Қағидалардың 93-тармағында көрсетілген баптар бойынша нақты шығыстардың толық жазылуы;
төлем құжаттарының көшірмелері (шоттар, жүкқұжаттар, орындалған жұмыстардың немесе көрсетілген қызметтердің актілері, төлем тапсырмалары).
2. Ақпараттық жүйелерге нақты шығыстар туралы деректерді дұрыс және уақтылы енгізу, соның ішінде:
дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың шекті бағадан аспайтын сатып алу құны туралы ақпарат;
осы Қағидалардың 93-тармағында көрсетілген баптардың тізбесіне сәйкес құжаттамамен расталған шығыстар туралы деректерді қамтамасыз етеді.";
100-тармақ алып тасталсын;
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"101. Жүктіліктің және босанудың асқынған ағымы кезінде, жаңа туған нәрестелердің ауыр аурулары кезінде емделіп шығу жағдайларын төлеу үшін мынадай кодтар, байланыстырулар және қосымша шығындар тізбесі қолданылады:
1) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі диагноз болып табылатын диагноздар тізбесі;
2) осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша күрделілік деңгейін ескере отырып клиникалық-шығындық топтарды қалыптастыру үшін қос кодтауға Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша кодтарының тізбесі;
3) осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес ауырлығы елеулі Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша ілеспе диагноздар кодтарының Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі диагноз кодтарына байланыстыру тізбесі;
4) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес ауырлығы елеулі емес Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі диагноз кодтарын ілеспе диагноз кодтарына байланыстыру тізбесі;

5) перечень привязок к клинико-затратным группам кодов операций по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-9, значительных по тяжести (применяются как основные операции) согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
6) перечень привязок к клинико-затратным группам кодов основных операций по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-9 согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
7) перечень привязок лекарственных средств, медицинских изделий и услуг к осложнениям основного заключительного диагноза по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
8) перечень дополнительных затрат (лекарственные средства, медицинские изделия и услуги) к осложнениям основного диагноза Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 согласно приложению 22 к настоящим Правилам;
9) перечень основных диагнозов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10, к которым необходимо указание дополнительных критериев, характеризующих тяжесть основного диагноза согласно приложению 23 к настоящим Правилам;
10) перечень кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 для определения признака повторной госпитализации для случаев родов согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
11) перечень кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 для определения признака повторной госпитализации для случаев абортов согласно приложению 25 к настоящим Правилам;
12) перечень основных кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 незначительных по тяжести согласно приложению 26 к настоящим Правилам;
13) перечень основных кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 значительных по тяжести согласно приложению 27 к настоящим Правилам;
14) перечень основных кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10, относящиеся к бронхолегочной дисплазии и другим хроническим заболеваниям дыхательных путей неонатального периода согласно приложению 28 к настоящим Правилам;
15) перечень основных кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 врожденных пороков развития для случаев с хирургическими операциями согласно приложению 29 к настоящим Правилам;

5) осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес ауырлығы жағынан елеулі Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-9 бойынша операциялар кодтарының клиникалық-шығындық топтарына байланыстыру тізбесі (негізгі операциялар ретінде қолданылады);
6) осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-9 бойынша негізгі операциялар кодтарының клиникалық-шығындық топтарына байланыстыру тізбесі;
7) осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі қорытынды диагноздың асқынуларына дәрілік заттарды, медициналық бұйымдар мен көрсетілетін қызметтерді байланыстыру тізбесі;
8) осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 негізгі диагноздың асқынуларына қосымша шығындардың (дәрілік заттар, медициналық бұйымдар және көрсетілетін қызметтер) тізбесі;
9) осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес негізгі диагноздың ауырлығын сипаттайтын қосымша өлшемшарттарын көрсету қажет Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі диагноздардың тізбесі;
10) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес босану жағдайлары үшін қайта емдеуге жатқызу белгілерін айқындау үшін Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша кодтардың тізбесі;
11) осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес аборт жағдайлары үшін қайта емдеуге жатқызу белгілерін айқындау үшін Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша кодтардың тізбесі;
12) осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес ауырлығы бойынша елеусіз Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі кодтардың тізбесі;
13) осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес ауырлығы бойынша елеулі Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі кодтардың тізбесі;
14) осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес бронх-өкпе дисплазиясына және неонатальды кезеңдегі тыныс алу жолдарының басқа созылмалы ауруларына жататын Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі кодтардың тізбесі;
15) осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес хирургиялық операциялар жағдайлары үшін туа біткен даму кемістіктері Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі кодтардың тізбесі;

16) перечень основных кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 врожденных пороков развития для случаев без хирургических операций согласно приложению 30 к настоящим Правилам;
17) перечень кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-9, проводимых в неонатальном периоде, за исключением кардиохирургических операций согласно приложению 31 к настоящим Правилам;
18) перечень кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-9 незначительных по тяжести согласно приложению 32 к настоящим Правилам;
19) перечень кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-9 значительных по тяжести согласно приложению 33 к настоящим Правилам;
20) перечень дополнительных затрат для неонатальных клинико-затратных групп согласно приложению 34 к настоящим Правилам;
21) перечень уточняющих заключительных диагнозов по МКБ-10 согласно приложению 35 к настоящим Правилам.";
пункты 108 и 109 изложить в следующей редакции:
"108. При лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткани и депрессии кроветворения, первичная госпитализация круглосуточного стационара оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам, оплата последующих госпитализаций производится по тридцатипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции по перечню кодов МКБ-10, указанному в приложении 35-1 к настоящим Правилам, с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.
109. Поставщикам, применяющим высокодозную химиотерапию при лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткани и депрессии кроветворения по перечню, указанному в приложении 35-1 к настоящим Правилам, при последующих госпитализациях круглосуточного стационара оплачивается по семидесятипятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену, кроме случаев проведения операции по трансплантации костного мозга. Лечение пациентов со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани с проведением операции по трансплантации костного мозга, оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.";

16) осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес хирургиялық операцияларсыз жағдайлар үшін туа біткен даму кемістіктерінің Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 бойынша негізгі кодтарының тізбесі;
17) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес кардиохирургиялық операцияларды қоспағанда, неонаталдық кезеңде жүргізілетін Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-9 бойынша кодтардың тізбесі;
18) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес ауырлығы бойынша елеусіз Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-9 кодтарының тізбесі;
19) осы Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес ауырлығы жағынан елеулі Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-9 бойынша кодтардың тізбесі;
20) осы Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес неонаталдық клиникалық-шығындық топтар үшін қосымша шығындардың тізбесі;
21) осы Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес АХЖ-10 бойынша нақтылайтын қорытынды диагноздардың тізбесі.";
108 және 109-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"108. Лимфоидты және қан түзетін тіндердің қатерлі ісіктерінің жіті түрлерін және қан түзу депрессиясын емдеу кезінде тәуліктік стационарға алғашқы емдеуге жатқызуға нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының құны бойынша ақы төленеді, осы Қағидаларға 35-1-қосымшада көрсетілген АХЖ-10 тізбеге сәйкес кейінгі емдеуге жатқызуларға ақы төлеу оның шекті көлемінен аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайы құнының отыз пайызы мөлшерінде жүргізіледі.
109. Лимфоидты және қан түзетін тіндердің қатерлі ісіктерінің жіті түрлерін және қан түзу депрессиясын емдеу кезінде осы Қағидаларға 35-1-қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес жоғары дозалық химия терапияны қолданатын қызметтер берушілерге тәуліктік стационарға кейінгі емдеуге жатқызулар кезінде сүйек кемігін трансплантаттау операциясын жүргізу жағдайларынан басқа, шекті құнынан аспайтын нақты шығындар бойынша химия препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының жетпіс бес пайыздық құны бойынша төленеді. Сүйек кемігін трансплантаттау операциясын жүргізе отырып, лимфоидты және қан түзетін тіндердің қатерлі ісіктері бар пациенттерді емдеу нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, шекті құнынан аспайтын негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының құны бойынша төленеді.";

пункт 111-1 изложить в следующей редакции:
"111-1. Кратковременное (до 3 (трех) суток включительно) пребывание пациента в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ основного диагноза или операции с оплатой фактических затрат.
Оплата в случае непредотвратимых летальных исходов при кратковременном пребывании (до трех суток включительно) производится по пятидесятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой фактических затрат.";
пункты 120 и 121 изложить в следующей редакции:
"120. Оплата услуг поставщиков-субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП и специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому (далее – услуги сельскому населению) прикрепленному сельскому населению (далее – субъекты села) осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за оказание:
1) услуг сельскому населению;
2) неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина;
4) на выплату доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада;
5) за оказание медицинской помощи в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
6) возмещение затрат вновь введенных объектов ПМСП в рамках пилотного Национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения", введенных в эксплуатацию в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 962 "Об утверждении пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" (далее – национальный проект);
7) стимулирование работников ПМСП.
УЗ ежемесячно до 20 числа, следующим за отчетным периодом, предоставляет отчет в Фонд по выплатам доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
УЗ ежемесячно до 20 числа, следующим за отчетным периодом, предоставляет в Фонд сводную информацию по субъектам здравоохранения села информацию по затратам вновь введенных объектов ПМСП в рамках национального проекта по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам.

111-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"111-1. Пациенттің ауысуына, өз еркімен шығуына байланысты тәуліктік стационарда қысқа мерзімді (3 (үш) тәулікке дейін қоса алғанда) болуы негізгі диагноздың КШТ құнынан немесе нақты шығындарды төлей отырып операцияға нақты өткізілген төсек-күндер бойынша төленеді.
Қысқа мерзімді болу кезінде (үш тәулікке дейін қоса алғанда) алдын алуға болмайтын өлім жағдайында ақы төлеу негізгі КШТ диагноздың немесе нақты шығындарды төлей отырып операция бойынша емделген жағдайдың елу проценттік құны бойынша жүргізіледі.";
120 және 121-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"120. Стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және үйде, МСАК және мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызметтер беруші – денсаулық сақтау субъектілерінің (бұдан әрі – ауыл халқына көрсетілетін қызметтер) көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу бекітілген ауыл халқына (бұдан әрі – ауыл субъектілері) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген сома шегінде жүзеге асырылады:
1) ауыл халқына көрсетілетін қызметтер;
2) 4-жеделдік санатындағы шақырту қызметін көрсету үшін бекітілген халыққа кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету;
3) ақуызы төмен арнайы емдік өнімдермен және құрамында фенилаланині төмен өнімдермен қамтамасыз ету;
4) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200 % мөлшерінде қосымша ақы төлеуге;
5) интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарының білім алушыларына медициналық көмек көрсету үшін;
6) "Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" ұлттық пилоттық жобасын (бұдан әрі – ұлттық жоба) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 962 қаулысына сәйкес пайдалануға берілген "Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық Ұлттық жобасы шеңберінде қайтадан енгізілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек объектілерінің шығындарын өтеу;
7) МСАК жұмыскерлерін ынталандыру.
ДСБ ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 20-күнге дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200 % мөлшерінде қосымша ақы төлеу жөніндегі есепті Қорға ұсынады.
ДСБ ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 20-күнге дейін Қорға ауылдық денсаулық сақтау субъектілері бойынша жиынтық ақпаратты, ұлттық жоба шеңберінде қайтадан енгізілген МСАК объектілерінің шығындары жөніндегі ақпаратты осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.

121. Оплата за оказание услуг сельскому населению осуществляется по комплексному подушевому нормативу на сельское население (далее – КПН на сельское население), который включает в себя обеспечение комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому прикрепленному сельскому населению по перечню услуг, утвержденных приказом № ҚР ДСМ-90, приказом № ҚР ДСМ-37 и в соответствии со стандартом оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32740) и стандартом организации оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР-ДСМ-27 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27218).";
пункт 129 изложить в следующей редакции:
"129. Оплата за оказание специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому прикрепленному сельскому населению в системе ОСМС осуществляется согласно Параграфу 2 Главы 4.
Оплата за оказание специализированной медицинской помощи в стационарных условиях в рамках ГОБМП, по перечню субъектов здравоохранения, модернизированных в соответствии с национальным проектом, осуществляется согласно Параграфу 2 Главы 4 по перечню кодов по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с МКБ-10 в рамках национального проекта согласно приложению 37 к настоящим Правилам.";
в пункте 130:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) ввод и передачу в ИС "ЕПС" данных, необходимых для выплаты СК, расчет и распределение которого осуществляется в соответствии с настоящей главой;";
подпункт 9) исключить;
пункт 135-1 исключить;
пункт 140 изложить в следующей редакции:
"140. Оплата за специализированную медицинскую помощь, оказываемую в стационарных и стационарозамещающих условиях пациентам с новообразованиями нервной системы с проведением хирургического вмешательства, осуществляется за один пролеченный случай. Оплата производится по тарифам, установленным приказом № ҚР ДСМ-170/2020, в соответствии с кодами операций, указанными в перечне кодов операций (новообразования нервной системы) по Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с Международной классификации болезней-9, не участвующих в формировании клинико-затратным группам онкологического профиля, указанном в приложении 6 к приложению 38 к настоящим Правилам и перечнем диагнозов злокачественных новообразований согласно приложению 50 к настоящим Правилам.";

121. Ауыл халқына қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеу ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына КЖН) бойынша жүзеге асырылады, оған №ҚР ДСМ-90, № ҚР ДСМ-37 бұйрықтарымен бекітілген көрсетілетін қызметтер тізбесі және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32740 тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына және 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР ДСМ-27 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27218 тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда көмек көрсетуді ұйымдастыру медициналық стандартына сәйкес көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және бекітілген ауыл халқына үйде МСАК қызметтерінің кешенін және мамандандырылған медициналық көмекті қамтамасыз ету кіреді.";
129-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"129. МӘМС жүйесінде бекітілген ауыл халқына стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және үйде мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу 4-тараудың 2-параграфына сәйкес жүзеге асырылады.
Ұлттық жобаға сәйкес жаңғыртылған Денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі бойынша ТМККК шеңберінде стационарлық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес ұлттық жоба шеңберінде АХЖ-10-ға байланысты аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық сыныптамасы жөніндегі кодтар тізбесі бойынша 4-тараудың 2-параграфына сәйкес жүзеге асырылады.";
130-тармақта:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) есептеу мен бөлу осы тарауға сәйкес жүзеге асырылатын ЫК-ны төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-да енгізуді және беруді;";
9) тармақша алып тасталсын;
135-1 тармақ алып тасталсын;
140-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Жүйке жүйесінің ісіктері бар пациенттерге хирургиялық араласу көрсете отырып, стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілетін мамандандырылған медициналық көмек үшін ақы төлеу бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылады. Төлем № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен белгіленген тарифтер бойынша, осы Қағидаларға 38-қосымшаның 6-қосымшасы онкологиялық бейіндегі клиникалық-шығындық топтарды қалыптастыруға қатыспайтын аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі Аурулардың халықаралық жіктемесі-9 бойынша операциялар (жүйке жүйесінің өспелері) кодтарының тізбесінде көрсетілген операциялар кодтарына және көрсетілген Қағидаларға 50-қосымшаға сәйкес қатерлі ісіктер диагноздарының тізбесіне сәйкес жүргізіледі.";

приложения 1 и 2 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
заголовок приложения 15 изложить в следующей редакции:
"Перечень диагнозов, которые согласно Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с Международной классификации болезней-10 являются основным диагнозом";
дополнить приложением 35-1 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 37 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 51 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту совершенствования и анализа обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2025 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 43
Приложение 1
к Правилам оплаты
услуг субъектов
здравоохранения в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Счет-реестр оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования № ______от "___" _______________ 20 _____ года
за период с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по ____________________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Количество
Предъявлено к оплате, тенге
В рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
2.
В системе обязательного социального медицинского страхования
1.
2.
ИТОГО
Х
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо):
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_______________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) / (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:

осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес көрсетілген қағидалар 1 және 2-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес көрсетілген қағидалар 5-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
15-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі Аурулардың халықаралық жіктемесі-10 бойынша негізгі диагноз болып табылатын диагноздар тізбесі";
осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес 35-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес көрсетілген қағидалар 37-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес көрсетілген қағидалар 51-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды жетілдіру және талдау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 43 Бұйрыққа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және(немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімі № ______ 20 ___ жылғы "___" _______________: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___"___________кезең _________________________________ (қызметтер берушінің атауы)
№ р/с
Атауы
Саны
Төлемге ұсынылды, теңге
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
Х
1.
2.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде
Х
1.
2.
ЖИЫНЫ
Х
Қызметтер берушінің басшысы
(уәкілетті тұлға): ___________________________________________/____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/(Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Қызметтер берушінің бас бухгалтері: ___________________________/_____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Мөр орны (бар болса) / (қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі:

1) реестр оказанных услуг медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом помощи по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
2) реестр оказанных услуг медицинской помощи в амбулаторных условиях прикрепленному населению по комплексному подушевому нормативу первичной медико-санитарной помощи за период по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
3) реестр оказанных услуг вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
4) реестр оказанных услуг по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
5) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
6) реестр оказанных услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
7) реестр оказанных услуг специализированной медицинской помощи в стационарных, стационарозамещающих условиях и на дому по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
8) реестр оказанных услуг патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;

1) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша білікті мамандарды және (немесе) ауыратын науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек көрсету жөніндегі тізілімі;
2) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кезең ішінде бастапқы медициналық-санитариялық көмектің жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша бекітілген халыққа амбулаториялық жағдайларда көрсетілген медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
3) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шұғыл медициналық көмек шақыруларының көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
4) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилаланині аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім;
5) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін жұмыскерлерді ынталандыруға ақы төлеуге ұсынылған соманың есебі;
6) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмектің көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
7) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық, стационарды алмастыратын жағдайларда және үйде мамандандырылған медициналық көмектің көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
8) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерінің тізілімі;

1. В строке 0А указываются значения данных по строкам за позапрошлый год и прошлый год в тысячах тенге;
2. В строке ОБ указывается остаток средств на расчетном счету в тысячах тенге;
3. В строке ОВ указывается поступление средств с разбивкой по источникам в тысячах тенге;
4. В строке ОГ указывается общая сумма расходов в тысячах тенге;
5. В строке I указываются текущие расходы в тысячах тенге с расшифровкой в последующих за ним строках в тысячах тенге;
6. В строке II указываются суммы средств на приобретение основных средств в тысячах тенге;
7. Каждая строка заполняется в тысячах тенге по графам с указанием:
- кассовых расходов за прошедший год,
- плана бюджетных средств на отчетный период,
- кассовых расходов по нарастанию за отчетный период в том числе за отчетный месяц с указанием из них сумм авансов;
- общих фактических расходов по нарастанию за отчетный период и отклонения фактических расходов от кассовых расходов;
- кредиторской и дебиторской задолженности по нарастанию.
Таблица 1 "Учет движения материальных ценностей"
1. В строках "Лекарственные средства" и "медицинские изделия" "Продукты питания" "Топливо, ГСМ" "Прочие товары" "Всего запасов" указываются по графам суммы остатка на начало отчетного года, поступлений и израсходованных по нарастающей за отчетный период, поступлений и израсходованных за отчетный период, а также остаток на конец года в тысячах тенге;
2. Формула расчета остатка на конец года в тысячах тенге:
Остаток на конец года = Остаток на начало отчетного года + Поступило по нарастанию за отчетный период - Израсходовано по нарастанию за отчетный период
Таблица 2 "Информация о дифференцированной оплате труда работников при оказании услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В графе "Фактическая численность работников" указывается общее количество человек с уточнением количества человек получивших дифференцированную оплату в разрезе следующего персонала: "Врачебный персонал и провизоры", "Средний медицинский и фармацевтический персонал", "Младший медицинский персонал", "Прочий персонал"
2. В графе "Дополнительные денежные выплаты" указывается общее количество средств в тысячах тенге с уточнением суммы средств на дифференцированную оплату труда в тысячах тенге
Таблица 3 "Информация о повышении квалификации и переподготовке кадров повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"

1. 0А жолында өткен жылғы және өткен жылғы жолдар бойынша деректердің мәндері мың теңгемен көрсетіледі;
2. ОБ жолында есеп айырысу шотындағы қаражаттың қалдығы мың теңгемен көрсетіледі;
3. ОВ жолында көздер бойынша бөлінген қаражаттың түсімі мың теңгемен көрсетіледі;
4. ОГ жолында шығыстардың жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
5. I жолда ағымдағы шығыстар мың теңгемен одан кейінгі жолдарда мың теңгемен толық жазыла отырып көрсетіледі;
6. II жолда негізгі құралдарды сатып алуға арналған қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
7. Әрбір жол бағандар бойынша мың теңгемен толтырылады:
- өткен жылғы кассалық шығыстар,
- есепті кезеңге арналған бюджет қаражатының жоспары,
- есепті кезеңдегі, оның ішінде есепті айдағы өсім бойынша кассалық шығыстар, оның ішінде аванстар сомалары көрсетіле отырып;
- есепті кезеңдегі өсім бойынша жалпы нақты шығыстар және нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы; - өсім бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек.
1-кесте "Материалдық құндылықтардың қозғалысын есепке алу"
1. "Дәрілік заттар" және "медициналық бұйымдар" "Тамақ өнімдері" "отын, ЖЖМ" "Өзге де тауарлар" деген жолдарда "барлық қорлар" есепті жылдың басындағы қалдық сомасының, есепті кезеңде өсіп келе жатқан түсімдер мен жұмсалған түсімдер мен есепті кезеңде жұмсалған түсімдер мен есепті кезеңдегі қалдық сомасының, сондай-ақ жыл соңындағы қалдық бағандары бойынша көрсетіледі мың теңгемен;
2. Жыл соңындағы қалдықты есептеу формуласы мың теңгемен: Жыл соңындағы қалдық = есепті жылдың басындағы қалдық + есепті кезеңдегі өсім бойынша түсті-есепті кезеңдегі өсім бойынша жұмсалды
2-кесте "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтерін көрсету кезінде қызметкерлердің еңбегіне сараланған ақы төлеу туралы ақпарат"
1. "Қызметкерлердің нақты саны" бағанында мынадай персонал бөлінісінде сараланған ақы алған адамдардың саны нақтыланған адамдардың жалпы саны көрсетіледі: "дәрігерлік персонал және провизорлар", "орта медициналық және фармацевтикалық персонал", "кіші медициналық персонал", "өзге де персонал"
2. "Қосымша ақшалай төлемдер" бағанында мың теңгемен сараланған еңбекақы төлеуге арналған қаражат сомасы нақтылана отырып, мың теңгемен қаражаттың жалпы саны көрсетіледі
3-кесте "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтерін көрсету кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпарат"

1. В графе "Всего" указывается количество человек с разбивкой по срокам повысивших квалификацию и прошедших переподготовку человек;
2. В графах "Врачей", "Фармацевтов (с высшим образованием), провизоров", "Средних медицинских работников", "Средних фармацевтических работников", "Специалистов с немедицинским образованием" указывается количество человек по строкам повысивших квалификацию и прошедших переподготовку человек;
3. В графе "Всего сумма" указывается сумма средств в тысячах тенге по строкам, направленных на повышение квалификации и прохождение переподготовки в тысячах тенге.
Таблица 4 "Информация о распределении плановой суммы аванса на оказание при оказании услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В строке 1 указывается сумма средств на оплату труда работников по графам основной и дополнительный аванс по нарастанию за отчетный период и за отчетный период в тысячах тенге;
2. В строке 2 указывается сумма средств на приобретение продуктов питания по графам основной и дополнительный аванс по нарастанию за отчетный период и за отчетный период в тысячах тенге;
3. В строке 3 указывается сумма средств на приобретение лекарственных средств и медицинских изделий по графам основной и дополнительный аванс по нарастанию за отчетный период и за отчетный период в тысячах тенге;
4. В строке 4 указывается сумма средств на коммунальные расходы по графам основной и дополнительный аванс по нарастанию за отчетный период и за отчетный период в тысячах тенге;
5. В строке 5 указывается сумма средств на прочие расходы по графам основной и дополнительный аванс по нарастанию за отчетный период и за отчетный период в тысячах тенге.
Приложение 2
к Информации о структуре
расходов при оказании услуг
субъектов здравоохранения
в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи и (или)
в системе обязательного социального
медицинского страхования
Расшифровка классификатор расходов для заполнения структуры расход
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования
Код
Статья расходов
Что включается в статью расходов
Расшифровка в годовой финансовой отчетности
1
2
3
4
01
Оплата труда
Основная заработная плата
Оплата труда
Дополнительные выплаты за счет ФОТ (доплаты, надбавки)
Премии
Пособие на оздоровление
Материальная помощь
Отпускные, компенсации за неиспользованный отпуск
Пособие по временной нетрудоспособности (больничные)
Прочие выплаты за счет ФОТ
Стимулирующий компонент подушевого норматива
02
Резерв по отпускам
Резерв по отпускам
Резерв по отпускам
03
Социальный налог
Социальный налог
Налоги, отчисления и взносы от ФОТ
04
Социальные отчисления
Социальные отчисления
05
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
06
Обязательные пенсионные взносы от работодателей
Обязательные пенсионные взносы от работодателей
Обязательные профессиональные пенсионные взносы от работодателей
07
Командировочные расходы
Расходы на проезд
Командировочные расходы
Расходы на найм жилья
Суточные
Прочие командировочные расходы
08
Расходы на обучение
Расходы по организации обучения персонала
Расходы на обучение
Расходы по повышению квалификации персонала
09
Прочие налоги и платежи в бюджет
Налог на землю
Прочие налоги и платежи в бюджет
Налог на имущество
Налог на транспорт
Корпоративный подоходный налог
НДС
Сборы
Платы
Государственная пошлина
Пени и штрафы по налогам и другим платежам в бюджет
Отчисление части чистого дохода
Прочие платежи в бюджет
10
Приобретение/Списание запасов
Списание/приобретение лекарственных средств (ЛС)
Списание запасов
Списание/приобретение изделий медицинского назначения (ИМН)
Списание/приобретение дезинфицирующих средств
Списание/приобретение ГСМ
Списание/приобретение мягкого инвентаря
Списание/приобретение жесткого инвентаря
Приобретение лечебных и низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина
Приобретение адаптированных заменителей грудного молока
Списание/приобретение хозяйственных товаров
Списание/приобретение прочих запасов
11
Приобретение /Списание/амортизация основных средств
Приобретение/списание земельных участков
Амортизация основных средств
Приобретение/списание/амортизация зданий и сооружений
Приобретение/списание/амортизация медицинского оборудования
Приобретение/списание/амортизация прочих машин и оборудования
Приобретение/списание/амортизация транспортных средств
Приобретение/списание/амортизация прочих основных средств
12
Приобретение/списание/износ нематериальных активов
Приобретение/списание/износ программного обеспечения
Амортизация нематериальных активов
Приобретение/списание/износ лицензий
Приобретение/списание/износ прочих нематериальных активов
13
Медицинские услуги соисполнителей
Медицинские услуги других медицинских организаций по договорам соисполнения
Медицинские услуги соисполнителей
14
Работы и услуги от подрядчиков по договорам ВОУ
Оплата услуг по договорам возмездного оказания услуг (ВОУ)
Работы и услуги от подрядчиков по договорам ВОУ
Налоги и другие обязательные услуги по договорам ВОУ
15
Услуги по организации питания пациентов
Услуги по организации питания пациентов
Услуги по организации питания пациентов
16
Услуги связи
Абонентская плата
Услуги связи
Междугородняя связь
Предоставление услуг телефонной связи
Услуги IP VPN канала связи
Прочие услуги связи
Интернет
Разговоры по сети сотовых операторов
Платная справка
Прочие услуги связи
17
Почтовые услуги
Почтовые услуги
Почтовые услуги
Услуги спецсвязи
Прочие услуги почты
18
Банковские услуги
Услуги за переводные операции
Банковские услуги
Услуги по выдаче справок
Прочие банковские услуги
19
Обслуживание и ремонт основных средств
Комплексное обслуживание зданий
Обслуживание и ремонт основных средств
Техобслуживание системы вентиляции
Техобслуживание климатического оборудования и систем кондиционирования
Отвод сточных вод
Техобслуживание лифтов
Услуги по техническому обследованию недвижимости
Услуги по техническому обслуживанию и администрированию серверного и коммуникационного оборудования
Услуги по охране помещений
Услуги мониторинга охранно-пожарной сигнализации
Услуги прачечной
Услуги клининга
Дератизация, дезинфекция
Техобслуживание и ремонт медицинского оборудования
Услуги по заправке техническими газами и жидкостями
Утилизация медицинских отходов
Услуги по проверке средств измерения
Текущий ремонт зданий
Текущий ремонт тепловых узлов
Текущий ремонт автотранспорта
Ремонт электробытовых приборов
Физическая охрана объекта
Обслуживание видеонаблюдения
Ремонт и обслуживание офисной техники
Противопожарные мероприятия
Прочие услуги по содержанию и ремонту основных средств
20
Коммунальные услуги
Теплоэнергия
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Водоснабжение
Вывоз ТБО
21
Услуги, связанные с нематериальными активами
Услуги по сопровождению ПО "1С: Предприятие"
Услуги, связанные с нематериальными активами
Услуги по сопровождению прочих ИС
Услуги по интеграции ИС
Услуги по ведению и обслуживанию сайта
Продление лицензий на антивирусное программное обеспечение
Прочие услуги, связанные с НМА
22
Страхование
Обязательное страхования гражданско-правовой ответственности работодателя
Страхование
Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств
Страхование профессиональной ответственности медицинских работников
Прочие виды обязательного страхования
23
Информационные услуги
Подписка на периодические издания
Информационные услуги
Услуги по мониторингу СМИ и социальных сетей
Проведение социальной компании о деятельности медицинской организации
Проведение информационно-имиджевых мероприятий
24
Расходы по аренде
Расходы по аренде зданий
Расходы по аренде
Расходы по аренде автотранспорта
Аренда прочей техники и оборудования
25
Представительские расходы
Расходы на организацию представительских мероприятий
Представительские расходы
26
Типографские и полиграфические услуги
Изготовление бланков
Типографские и полиграфические услуги
Изготовление имиджевой полиграфической продукции
27
Аудиторские услуги
Услуги по проведению аудита ГФО
Аудиторские услуги
28
Консалтинговые услуги
Консалтинговые услуги
Консалтинговые услуги
29
Прочие расходы
Аттестация рабочих мест
Прочие расходы
Нотариальные услуги
разработка ПСД, услуги технадзора и авторского надзора
штрафы, пени, неустойки
Судебные издержки
Другие расходы, не вошедшие в перечисленные статьи расходов
30
Финансовые расходы
Финансовые расходы
Финансовые расходы
Расходы по созданию резервов
Расходы по курсовой разнице
Расходы по выбытию активов
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 43
Приложение 5
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Акт сверки исполнения объемов медицинских услуг и финансовых обязательств
по договорам закупа услуг за период с "_____________" по "____________"
между ____________________________ и _____________________________________
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Мы, нижеподписавшиеся, Директор филиала некоммерческого акционерного
общества "Фонд социального медицинского страхования" по ______________
в лице _____________________, действующей/-его на сновании доверенности
от ________________, с одной стороны, и Директор ______________________
в лице _______________________, действующей/-его на основании Устава,
с другой стороны, составили настоящий акт сверки в том, что состояние
взаимных расчетов по данным учета следующее:
№ п/п
Наименование
Номер и дата договора
План на отчетный период
Предъявлено
Снято по Линейной шкале
Снято по мониторингу качества и объема
Иные выплаты
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
Виды медицинской помощи
отчетные периоды
Продолжение таблицы
Иные вычеты
За пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие мониторинг качества и объема в отчетном периоде
Принято к оплате
Уменьшение по результатам неисполнения объемов медицинских услуг
Уменьшение по результатам мониторинга качества и объема
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
Виды медицинской помощи
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо):
____________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Руководитель заказчика:
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/
(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 43

1. "Барлығы" бағанында біліктілігін арттырған және қайта даярлаудан өткен мерзімдер бойынша бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
2. "Дәрігерлер", "фармацевтер (жоғары білімі бар), провизорлар", "орта медицина қызметкерлері", "орта фармацевтика қызметкерлері", "медициналық емес білімі бар мамандар" бағандарында біліктілігін арттырған және қайта даярлаудан өткен адамдар саны көрсетіледі;
3. "Барлығы сома" бағанында біліктілікті арттыруға және қайта даярлаудан өтуге бағытталған жолдар бойынша мың теңгедегі қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
4-кесте "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілеріне қызметтер көрсету кезінде аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат"
1.1 жолда есепті кезең үшін және есепті кезең үшін өсім бойынша негізгі және қосымша аванс бағандары бойынша жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеуге арналған қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
2.2 жолда есепті кезеңдегі және есепті кезеңдегі өсім бойынша негізгі және қосымша аванс бағандары бойынша тамақ өнімдерін сатып алуға арналған қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
3.3 жолда есепті кезеңдегі және есепті кезеңдегі өсім бойынша негізгі және қосымша аванс бағандары бойынша дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуға арналған қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
4.4 жолда есепті кезеңдегі және есепті кезеңдегі өсім бойынша негізгі және қосымша аванс бағандары бойынша коммуналдық шығыстарға арналған қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
5.5-жолда есепті кезеңдегі және есепті кезеңдегі өсім бойынша негізгі және қосымша аванс бағандары бойынша өзге шығыстарға арналған қаражат сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтерін
көрсету кезіндегі шығыстардың
құрылымы туралы ақпаратқа
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде Шығыстар құрылымын толтыру үшін шығыстар сыныптауышының толық жазылуы
Код
Шығыстар бабы
Шығындар бабына кіретіндер
Жылдық қаржылық есептіліктің толық жазылуы
1
2
3
4
01
Еңбек ақы
Еңбек ақы
Еңбек ақы төлеу қоры есебінен қосымша төлемдер (қосымша төлемдер, үстемеақылар)
Сыйақылар
Сауықтыру жәрдемақысы
Материалдық көмек
Демалыс, пайдаланылмаған демалыс үшін өтемақы
Еңбекке уақытша жарамсыздық бойынша жәрдемақы (аурухана)
Еңбек ақы төлеу қоры есебінен басқа төлемдер
Жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті
02
Демалыс резерві
Демалыс резерві
Демалыс резерві
03
Әлеуметтік салық
Әлеуметтік салық
Фото салықтар, аударымдар және жарналар
04
Әлеуметтік аударымдар
Әлеуметтік аударымдар
05
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
06
Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары
Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары
Жұмыс берушілердің міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
07
Іссапар шығындары
Іссапар шығыстары жол жүру шығыстары іссапар шығыстары
Іссапар шығындары
Тұрғын үйді жалдау шығындары
Тәуліктік шығындар
Басқа іссапар шығындары
08
Оқу шығындары
Оқытуға арналған шығыстар персоналды оқытуды ұйымдастыру бойынша шығыстар Оқытуға арналған шығыстар
Оқу шығындары
Персоналдың біліктілігін арттыру бойынша шығыстар
09
Бюджетке төленетін басқа да салықтар мен төлемдер
Өзге де салықтар және бюджетке төленетін төлемдер жер салығы өзге де салықтар және бюджетке төленетін төлемдер
Бюджетке төленетін басқа да салықтар мен төлемдер
Мүлік салығы
Көлік салығы
Корпоративтік табыс салығы
ҚҚС
Алымдар
Төлемдер
Мемлекеттік баж
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер бойынша өсімпұлдар мен айыппұлдар
Таза табыстың бір бөлігін аудару
Бюджетке төленетін басқа да төлемдер
10
Қорларды сатып алу/есептен шығару
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды есептен шығару/сатып алу (ММБ)
Есептен шығару
Дезинфекциялау құралдарын есептен шығару/сатып алу
ЖЖМ есептен шығару/сатып алу
Жұмсақ мүкәммалды есептен шығару/сатып алу
Қатты түгендеуді есептен шығару/сатып алу
Дәрілік және ақуызы төмен және фенилаланині төмен өнімдерді сатып алу
Бейімделген емшек сүтін алмастырғыштарды сатып алу
Шаруашылық тауарларды есептен шығару/сатып алу
Басқа қорларды есептен шығару/сатып алу
Басқа қорларды есептен шығару/сатып алу
11
Негізгі құралдарды сатып алу /есептен шығару/амортизациялау
Жер учаскелерін сатып алу/есептен шығару негізгі құралдарды амортизациялау
Негізгі құралдарды амортизациялау
Ғимараттар мен құрылыстарды сатып алу/есептен шығару / амортизациялау
Медициналық жабдықты сатып алу/есептен шығару / амортизациялау
Басқа машиналар мен жабдықтарды сатып алу/есептен шығару / амортизациялау
Көлік құралдарын сатып алу/есептен шығару / амортизациялау
Басқа да негізгі құралдарды сатып алу/есептен шығару / амортизацияла
12
Материалдық емес активтерді сатып алу/есептен шығару / тозу
Бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу/есептен шығару/тозу материалдық емес активтерді амортизациялау
Активтерді сатып алу/есептен шығару / тозу
Лицензияларды сатып алу/есептен шығару/тозу
Басқа материалдық емес активтерді сатып алу/есептен шығару / тозу
13
Бірлесіп орындаушылардың медициналық қызметтері
Бірлесіп орындау шарттары бойынша басқа медициналық ұйымдардың медициналық қызметтері
Бірлесіп орындаушылардың медициналық қызметтері
14
ЖБУ шарттары бойынша мердігерлердің жұмыстары мен қызметтері
ЖББ шарттары бойынша мердігерлерден жұмыстар мен қызметтер ЖББ шарттары бойынша мердігерлерден ақылы қызметтер көрсету (ЖББ) шарттары бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер
ЖБУ шарттары бойынша мердігерлердің жұмыстары мен қызметтері
ЖТҚ шарттары бойынша салықтар және басқа да міндетті қызметтер
15
Пациенттердің тамақтануын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
Пациенттердің тамақтануын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
Пациенттердің тамақтануын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
16
Байланыс қызметтері
Абоненттік төлем байланыс қызметтері
Байланыс қызметтері
Қалааралық байланыс
Телефон байланысы қызметтерін ұсыну
IP VPN байланыс арнасының қызметтері
Басқа байланыс қызметтері
Интернет
Ұялы байланыс операторларының желісі бойынша сөйлесу
Ақылы анықтама
Басқа да байланыс қызметтері
17
Пошта қызметтері
Пошта қызметтері пошта қызметтері пошта қызметтері
Пошта қызметтері
Арнайы байланыс қызметтері
Басқа пошта қызметтері
18
Банк қызметтері
Аударым операциялары үшін көрсетілетін қызметтер банктік қызметтер
Банк қызметтері
Анықтама беру жөніндегі қызметтер
Басқа банктік қызметтер
19
Негізгі құралдарға қызмет көрсету және жөндеу
Ғимараттарға кешенді қызмет көрсету
Негізгі құралдарға қызмет көрсету және жөндеу
Желдету жүйесіне техникалық қызмет көрсету
Климаттық жабдықтар мен кондиционерлеу жүйелеріне техникалық қызмет көрсету
Ағынды суларды бұру
Лифттерге техникалық қызмет көрсету
Жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру қызметтері
Серверлік және коммуникациялық жабдыққа техникалық қызмет көрсету және әкімшілендіру жөніндегі қызметтер
Үй-жайларды күзету жөніндегі қызметтер
Күзет-өрт дабылы мониторингі қызметтері
Кір жуу қызметтері
Тазалау қызметтері
Дератизация, дезинфекция
Медициналық жабдыққа техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Техникалық газдармен және сұйықтықтармен толтыру жөніндегі қызметтер
Медициналық қалдықтарды кәдеге жарату
Өлшеу құралдарын тексеру жөніндегі қызметтер
Ғимараттарды ағымдағы жөндеу
Жылу тораптарын ағымдағы жөндеу
Автокөлікті ағымдағы жөндеу
Тұрмыстық электр аспаптарын жөндеу
Объектіні физикалық қорғау
Бейнебақылауға қызмет көрсету
Кеңсе техникасын жөндеу және қызмет көрсету
Өртке қарсы іс-шаралар
Негізгі құралдарды ұстау және жөндеу жөніндегі өзге де қызметтер
20
Коммуналдық қызметтер
Жылу энергиясы коммуналдық қызметтер
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Сумен жабдықтау
ҚТҚ шығару
21
Материалдық емес активтерге байланысты қызметтер
"1С: Кәсіпорын" бойынша сүйемелдеу бойынша қызметтер
Материалдық емес активтерге байланысты қызметтер
Басқа АЖ-ны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
АЖ интеграциялау жөніндегі қызметтер
Сайтты жүргізу және қызмет көрсету бойынша қызметтер
Антивирустық бағдарламалық жасақтама лицензияларын жаңарту
МЕА-мен байланысты өзге де қызметтер
22
Сақтандыру
Жұмыс берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру
Сақтандыру
Автокөлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру
Медицина қызметкерлерінің кәсіби жауапкершілігін сақтандыру
Міндетті сақтандырудың басқа түрлері
23
Ақпараттық қызметтер
Мерзімді басылымдарға жазылу
Ақпараттық қызметтер
БАҚ және әлеуметтік желілер мониторингі бойынша қызметтер
Медициналық ұйымның қызметі туралы әлеуметтік науқан жүргізу
Ақпараттық-имидждік іс-шаралар өткізу
24
Жалдау шығындары
Ғимараттарды жалға алу шығындары
Жалдау шығындары
Автокөлікті жалға алу бойынша шығыстар
Басқа техника мен жабдықтарды жалға алу
25
Өкілдік шығындар
Өкілдік іс-шараларды ұйымдастыруға арналған шығыстар
Өкілдік шығындар
26
Типографиялық және полиграфиялық қызметтер
Бланкілерді дайындау
Типографиялық және полиграфиялық қызметтер
Имидждік полиграфиялық өнімдерді дайындау
27
Аудиторлық қызметтер
МҚҰ аудитін жүргізу жөніндегі қызметтер
Аудиторлық қызметтер
28
Консалтингтік қызметтер
Консалтингтік қызметтер
Консалтингтік қызметтер
29
Басқа шығындар
Жұмыс орындарын аттестаттау
Басқа шығындар
Нотариаттық қызметтер
ЖСҚ әзірлеу, техникалық қадағалау және авторлық қадағалау қызметтері
айыппұлдар, өсімпұлдар, тұрақсыздық айыбы
Сот шығындары
Аталған шығыстар баптарына кірмеген басқа шығыстар
30
Қаржылық шығындар
Қаржылық шығындар
Қаржылық шығындар
Резервтер құру бойынша шығыстар
Бағамдық айырмашылық бойынша шығыстар
Активтерді шығару бойынша шығыстар
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 43 Бұйрыққа
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және(немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Медициналық көрсетілетін қызметтер көлемінің орындалуын және көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары бойынша қаржылық міндеттемелерді салыстырып тексеру актісі кезең ішінде "_____________" бойынша "____________" арасында ________________________________ және _____________________________________ шарт бойынша __________________________
Біз, төменде аталғандар, "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының директоры ___________ атынан __________________, сенімхат негізінде әрекет ететін________________, бір жағынан, және Директор ________________________ атынан _______________________, екінші жағынан, Жарғының негізінде қолданылып жүрген осы салыстыру актісін есепке алу деректері бойынша өзара есеп айырысулардың жай-күйі төмендегідей етіп жасады:
Атауы
Шарт
План на отчетный период
Ұсынылды
Сызықтық шкала бойынша
Сапа мен көлем мониторингі бойынша алынды
өзге төлемдер
саны
сомма
саны
сомма
саны
сомма
саны
сомма
саны
сомма
Медициналық көмектің түрлері
Есеп беру кезеңдерін жазу
Өзге шегерімдер
Алдыңғы кезеңде алдын алу мүмкіндігі жоқ өлім жағдайымен емделген, сапа мен көлем мониторингінен өткен жағдайлар
Төлемге қабылданды
Медициналық қызмет көлемін орындамау нәтижесінде азайту
Сапа мен көлем мониторингі нәтижесінде азайту
саны
сомма
саны
сомма
саны
сомма
саны
сомма
саны
сомма
Медициналық көмектің түрлері
Қызметтер берушінің басшысы
(өкілді тұлға): ______________________________________/____________
(Аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы) (қағаз тасығыштағы құжаттар үшін)
Тапсырыс берушінің басшысы: _______________________________/____________
(Аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы) (қағаз тасығыштағы құжаттар үшін)
Мөр орны (болған жағдайда)/( қағаз тасығыштағы құжаттар үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 43 Бұйрыққа
4-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына

D61.2
32
Идиопатическая апластическая анемия
D61.3
33
Другие уточненные апластические анемии
D61.8
34
Апластическая анемия неуточненная
D61.9
35
Вторичная сидеробластная анемия в связи с другими заболеваниями
D64.1
36
Вторичная сидеробластная анемия, вызванная лекарственными препаратами и токсинами
D64.2
37
Другие сидеробластные анемии
D64.3
38
Агранулоцитоз
D70
39
Функциональные нарушения полиморфноядерных нейтрофилов
D71
Приложение 5 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 43
Приложение 37
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи и (или)
в системе обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень кодов по Международной статистической классификации болезней
и проблем, связанных с МКБ-10 в рамках национального проекта
Признак прикрепления населения к субъекту здравоохранения
Профиль койки госпитализации
Перечень кодов Международной классификации болезней -10
1
Прикрепленное население
Кардиологические; Кардиохирургические; Инсультные; Хирургические; Травматологические.
Согласно приложению
2
Не прикрепленное население
Все диагнозы
Приложение
к перечню кодов
по Международной статистической классификации
болезней и проблем, связанных
с МКБ-10 в рамках
национального проекта
Перечень кодов по Международной статистической классификации болезней
и проблем, связанных с Международной классификации болезней-10
Международная классификация болезней -10
Наименование
1

D61.2
32
Идиопатиялық аплазиялық анемия
D61.3
33
Анықталған аплазиялық басқа анемиялар
D61.8
34
Анықталмаған аплазиялық анемия
D61.9
35
Басқа ауруларға байланысты салдарлық сидеробластылық анемия
D64.1
36
Дәрілік препараттар мен уыттар тудырған салдарлық сидеробластылық анемия
D64.2
37
Басқа сидеробластылық анемия
D64.3
38
Агранулоцитоз
D70
39
Полиморфты-ядролық нейтрофилдердің қызметтік бұзылулары
D71
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 43 Бұйрыққа
5-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және(немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
37-қосымша
Нысан
Ұлттық жоба шеңберінде АХЖ-10-ға байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі бойынша кодтар тізбесі
Халықтың денсаулық сақтау субъектісіне тіркелу белгісі
Аурухана төсек профилі
Аурулардың халықаралық жіктемесі-10 кодтарының тізбесі
1
Тіркелген халық
Кардиологиялық;
Кардиохирургия;
Инсульт;
Хирургиялық;
Травматологиялық.
қосымшаға сәйкес
2
Тіркелмеген халық
Барлық диагноздар
Ұлттық жоба шеңберінде
АХЖ-10-ға байланысты аурулар
мен проблемалардың
халықаралық статистикалық
жіктемесі бойынша
кодтар тізбесіне
қосымша
Аурулардың халықаралық жіктемесі-10-ға байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі бойынша кодтар тізбесі
№ р/с
Аурулардың халықаралық жіктемесі-10
Атауы
1

153
Q21.8
Другие врожденные аномалии сердечной перегородки
Приложение 6 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 43
Приложение 51
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи и (или)
в системе обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень диагнозов злокачественных новообразований, которые согласно
Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных
с Международной классификации болезней-10 являются основным диагнозом,
по случаям с применением противоопухолевых препаратов 2 уровня
Код Международной классификации болезней-10
Наименование
C00.0
Злокачественное новообразование наружной поверхности верхней губы
C00.1
Злокачественное новообразование наружной поверхности нижней губы
C00.2
Злокачественное новообразование наружной поверхности губы неуточненной
C00.3
Злокачественное новообразование внутренней поверхности верхней губы
C00.4
Злокачественное новообразование внутренней поверхности нижней губы
C00.5
Злокачественное новообразование внутренней поверхности губы неуточненной
C00.6
Злокачественное новообразование спайки губы
C00.8
Злокачественное поражение, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций губы
C00.9
Злокачественное новообразование губы неуточненной части
C01
Злокачественное новообразование основания языка
C02.0
Злокачественное новообразование спинки языка
C02.1
Злокачественное новообразование боковой поверхности языка
C02.2
Злокачественное новообразование нижней поверхности языка
C02.3
Злокачественное новообразование передних 2/3 языка неуточненной части
C02.4
Злокачественное новообразование язычной миндалины
C02.8
Злокачественное поражение языка, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C02.9
Злокачественное новообразование языка неуточненной части
C03.0
Злокачественное новообразование десны верхней челюсти
C03.1
Злокачественное новообразование десны нижней челюсти
C03.9
Злокачественное новообразование десны неуточненное
C04.0
Злокачественное новообразование передней части дна полости рта
C04.1
Злокачественное новообразование боковой части дна полости рта
C04.8
Злокачественное поражение дна полости рта, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C04.9
Злокачественное новообразование дна полости рта неуточненное
C05.0
Злокачественное новообразование твердого неба
C05.1
Злокачественное новообразование мягкого неба
C05.2
Злокачественное новообразование язычка
C05.8
Злокачественное поражение неба, выходящие за пределы одной и более вышеуказанных локализаций

153
Q21.8
Жүрек бөлігінің басқа да туа біткен аномалиялары
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 43 Бұйрыққа
6-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және(немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
51-қосымша
Нысан
2-деңгейдегі ісікке қарсы препараттарды қолдану жағдайлары бойынша аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне сәйкес Аурулардың халықаралық жіктемесі-10 негізгі диагноз болып табылатын қатерлі ісіктер диагноздарының тізбесі
Аурулардың халықаралық жіктемесі-10 коды
Атауы
C00.0
Жоғарғы еріннің сыртқы бетінің қатерлі ісігі
C00.1
Төменгі еріннің сыртқы бетінің қатерлі ісігі
C00.2
Еріннің сыртқы бетінің, анықталмаған қатерлі ісігі
C00.3
Жоғарғы еріннің ішкі бетінің қатерлі ісігі
C00.4
Төменгі еріннің ішкі бетінің қатерлі ісігі
C00.5
Еріннің ішкі бетінің, орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C00.6
Ерін дәнекерінің қатерлі ісігі
C00.8
Еріннің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C00.9
Еріннің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C01
Тіл түбірінің қатерлі ісігі
C02.0
Тілдің арқашығының қатерлі ісігі
C02.1
Тілдің бүйірлік бетінің қатерлі ісігі
C02.2
Тілдің төменгі бетінің қатерлі ісігі
C02.3
Тілдің алдыңғы анықталмаған 2/3 бөлігінің қатерлі ісігі
C02.4
Тіл бадамшасының қатерлі ісігі
C02.8
Тілдің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C02.9
Тілдің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C03.0
Жоғарғы жақ сүйек қызыл иегінің қатерлі ісігі
C03.1
Төменгі жақ сүйек қызыл иегінің қатерлі ісігі
C03.9
Анықталмаған орналасуының қызыл иектің қатерлі ісігі
C04.0
Ауыз қуысы түбінің алдыңғы бөлігінің қатерлі ісігі
C04.1
Ауыз қуысы түбінің бүйірлік бөлігінің қатерлі ісігі
C04.8
Ауыз қуысы түбінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C04.9
Ауыз қуысы түбінің орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C05.0
Қатты таңдайдың қатерлі ісігі
C05.1
Жұмсақ таңдайдың қатерлі ісігі
C05.2
Тілшіктің қатерлі ісігі
C05.8
Жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан таңдайдың қатерлі зақымдануы

C05.9
Злокачественное новообразование неба неуточненное
C06.0
Злокачественное новообразование слизистой оболочки щеки
C06.1
Злокачественное новообразование преддверия рта
C06.2
Злокачественное новообразование ретромолярной области
C06.8
Злокачественное поражение рта, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C06.9
Злокачественное новообразование рта неуточненное
C07
Злокачественное новообразование околоушной слюнной железы
C08.0
Злокачественное новообразование поднижнечелюстной железы
C08.1
Злокачественное новообразование подъязычной железы
C08.8
Злокачественное поражение больших слюнных желез, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C08.9
Злокачественное новообразование большой слюнной железы неуточненной
C09.0
Злокачественное новообразование миндаликовой ямочки
C09.1
Злокачественное новообразование дужки небной миндалины (передней) (задней)
C09.8
Злокачественное поражение миндалины, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C09.9
Злокачественное новообразование миндалины неуточненной
C10.0
Злокачественное новообразование ямки надгортанника
C10.1
Злокачественное новообразование передней поверхности надгортанника
C10.2
Злокачественное новообразование боковой стенки ротоглотки
C10.3
Злокачественное новообразование задней стенки ротоглотки
C10.4
Злокачественное новообразование жаберной щели
C10.8
Злокачественное поражение ротоглотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C10.9
Злокачественное новообразование ротоглотки неуточненное
C11.0
Злокачественное новообразование верхней стенки носоглотки
C11.1
Злокачественное новообразование задней стенки носоглотки
C11.2
Злокачественное новообразование боковой стенки носоглотки
C11.3
Злокачественное новообразование передней стенки носоглотки
C11.8
Злокачественное поражение носоглотки, выходящие за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C11.9
Злокачественное новообразование носоглотки неуточненное
C12
Злокачественное новообразование грушевидного синуса
C13.0
Злокачественное новообразование заперстневидной области нижней части глотки
C13.1
Злокачественное новообразование черпалонадгортанной складки нижней части глотки
C13.2
Злокачественное новообразование задней стенки нижней части глотки
C13.8
Злокачественное поражение нижней части глотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C13.9
Злокачественное новообразование нижней части глотки неуточненное
C14.0
Злокачественное новообразование глотки неуточненное
C14.1
Злокачественное новообразование гортаноглотки
C14.2
Злокачественное новообразование глоточного кольца Вальдейера

C05.9
Таңдайдың анықталмаған қатерлі ісігі
C06.0
Ұрттың сілемейлі қабығының қатерлі ісігі
C06.1
Ауыз кіріберісінің қатерлі ісігі
C06.2
Ретромолярлық аймақтың қатерлі ісігі
C06.8
Жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан ауыздың қатерлі зақымдануы
C06.9
Ауыздың анықталмаған қатерлі ісігі
C07
Шықшыт сілекей безінің қатерлі ісігі
C08.0
Төменгі жақ сүйек асты безінің қатерлі ісігі
C08.1
Тіласты безінің қатерлі ісігі
C08.8
Үлкен сілекей бездерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C08.9
Үлкен сілекей безінің орналасуы анықталмағанқатерлі ісігі
C09.0
Бадамша шұңқырының қатерлі ісігі
C09.1
Таңдай бадамшасы (алдыңғы) (артқы) доғасының қатерлі ісігі
C09.8
Бадамшаның жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C09.9
Бадамшаның орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C10.0
Көмей қақпашығы шұңқырының қатерлі ісігі
C10.1
Көмей қақпашығы алдыңғы бетінің қатерлі ісігі
C10.2
Ауыз-жұтқыншақтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісігі
C10.3
Ауыз-жұтқыншақтың артқы қабырғасының қатерлі ісігі
C10.4
Желбезек саңылауының қатерлі ісігі
C10.8
Ауыз-жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C10.9
Ауыз-жұтқыншақтың анықталмаған орналасуының қатерлі ісігі
C11.0
Мұрын-жұтқыншақтың жоғарғы қабырғасының қатерлі ісігі
C11.1
Мұрын-жұтқыншақтың артқы қабырғасының қатерлі ісігі
C11.2
Мұрын-жұтқыншақтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісігі
C11.3
Мұрын-жұтқыншақтың алдыңғы қабырғасының қатерлі ісігі
C11.8
Мұрын-жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C11.9
Мұрын-жұтқыншақтың анықталмаған қатерлі ісігі
C12
Алмұрт тәрізді қойнаудың қатерлі ісігі
C13.0
Жүзік тәрізді аймақтың қатерлі ісігі
C13.1
Жұтқыншақтың төменгі бөлімінің [көмей-жұтқыншақтың] көмей қақпақша іркістерінің қатерлі ісігі
C13.2
Жұтқыншақтың [көмей-жұтқыншақтың] артқы қабырғасының төменгі бөлігінің қатерлі ісігі
C13.8
Жұтқыншақтың төменгі бөлігінің [көмей жұтқыншақтың] жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C13.9
Жұтқыншақтың төменгі бөлігінің [көмей-жұтқыншақтың] анықталмаған
C14.0
Жұтқыншақтың анықталмаған қатерлі ісігі
C14.1
Көмей-жұтқыншақтың қатерлі ісігі
C14.2
Вальдейердің жұтқыншақтық сақинасының

C14.8
Злокачественное поражение губы, полости рта и глотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C15.0
Злокачественное новообразование шейного отдела пищевода
C15.1
Злокачественное новообразование грудного отдела пищевода
C15.2
Злокачественное новообразование абдоминального отдела пищевода
C15.3
Злокачественное новообразование верхней трети пищевода
C15.4
Злокачественное новообразование средней трети пищевода
C15.5
Злокачественное новообразование нижней трети пищевода
C15.8
Злокачественное поражение пищевода, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C15.9
Злокачественное новообразование пищевода неуточненное
C16.0
Злокачественное новообразование кардии желудка
C16.1
Злокачественное новообразование дна желудка
C16.2
Злокачественное новообразование тела желудка
C16.3
Злокачественное новообразование преддверия желудка
C16.4
Злокачественное новообразование привратника желудка
C16.5
Злокачественное новообразование малой кривизны желудка неуточненной части
C16.6
Злокачественное новообразование большой кривизны желудка неуточненной части
C16.8
Злокачественное поражение желудка, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C16.9
Злокачественное новообразование желудка неуточненной локализации
C17.0
Злокачественное новообразование двенадцатиперстной кишки
C17.1
Злокачественное новообразование тощей кишки
C17.2
Злокачественное новообразование подвздошной кишки
C17.3
Злокачественное новообразование дивертикула Меккеля
C17.8
Злокачественное поражение тонкого кишечника, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C17.9
Злокачественное новообразование тонкого кишечника неуточненной локализации
C18.0
Злокачественное новообразование слепой кишки
C18.1
Злокачественное новообразование червеобразного отростка
C18.2
Злокачественное новообразование восходящей ободочной кишки
C18.3
Злокачественное новообразование печеночного изгиба ободочной кишки
C18.4
Злокачественное новообразование поперечной ободочной кишки
C18.5
Злокачественное новообразование селезеночного изгиба ободочной кишки
C18.6
Злокачественное новообразование нисходящей ободочной кишки
C18.7
Злокачественное новообразование сигмовидной кишки
C18.8
Злокачественное поражение ободочной кишки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C18.9
Злокачественное новообразование ободочной кишки неуточненной локализации
C19
Злокачественное новообразование ректосигмоидного соединения
C20
Злокачественное новообразование прямой кишки
C21.0
Злокачественное новообразование заднего прохода неуточненной локализации

C14.8
Еріннің, ауыз қуысы мен жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C15.0
Өнештің мойын бөлігінің қатерлі ісігі
C15.1
Өңештің кеуделік бөлігінің қатерлі ісігі
C15.2
Өңештің құрсақтық бөлігінің қатерлі ісігі
C15.3
Өңештің жоғарғы үштен жоғарғы бір бөлігінің қатерлі ісігі
C15.4
Өңештің үштен ортаңғы бір бөлігінің қатерлі ісігі
C15.5
Өңештің үштен төменгі бір бөлігінің қатерлі ісігі
C15.8
Өңештің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C15.9
Өңештің орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C16.0
Асқазан кардиясының қатерлі ісігі
C16.1
Асқазан түбінің қатерлі ісігі
C16.2
Асқазан денесінің қатерлі ісігі
C16.3
Қақпаша кіребірісінің қатерлі ісігі
C16.4
Қақпашаның қатерлі ісігі
C16.5
Асқазан кіші иінінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C16.6
Асқазан үлкен иінінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C16.8
Асқазанның жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C16.9
Асқазанның орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C17.0
Ұлтабардың қатерлі ісігі
C17.1
Ашішектің қатерлі ісігі
C17.2
Мықынішектің қатерлі ісігі
C17.3
Меккель бүйірқалтасының қатерлі ісігі
C17.8
Жіңішке ішектің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C17.9
Жіңішке ішектің орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C18.0
Бүйеннің қатерлі ісігі
C18.1
Құрт тәрізді өсіндінің [аппендикстің] қатерлі ісігі
C18.2
Жоғарылаған тоқішектің қатерлі ісігі
C18.3
Бауырлық иілістің қатерлі ісігі
C18.4
Көлденең тоқішектің қатерлі ісігі
C18.5
Көкбауырлық иілістің қатерлі ісігі
C18.6
Төмендеген тоқішектің қатерлі ісігі
C18.7
Сигма тәрізді ішектің қатерлі ісігі
C18.8
Тоқішектің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлізақымдануы
C18.9
Тоқішектің, орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C19
Ректосигмоидтік қосылыстың қатерлі ісігі
C20
Тік ішектің қатерлі ісігі
C21.0
Айналшықтың орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі

C21.1
Злокачественное новообразование анального канала
C21.2
Злокачественное новообразование клоакогенной зоны
C21.8
Злокачественное поражение прямой кишки, заднего прохода [ануса] и анального канала, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C22.0
Печеночноклеточный рак
C22.1
Рак внутрипеченочного желчного протока
C22.2
Гепатобластома
C22.3
Ангиосаркома печени
C22.4
Другие саркомы печени
C22.7
Другие уточненные раки печени
C22.9
Злокачественное новообразование печени неуточненное
C23
Злокачественное новообразование желчного пузыря
C24.0
Злокачественное новообразование внепеченочного желчного протока
C24.1
Злокачественное новообразование ампулы фатерова сосочка
C24.8
Злокачественное поражение желчных путей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C24.9
Злокачественное новообразование желчных путей неуточненное
C25.0
Злокачественное новообразование головки поджелудочной железы
C25.1
Злокачественное новообразование тела поджелудочной железы
C25.2
Злокачественное новообразование хвоста поджелудочной железы
C25.3
Злокачественное новообразование протока поджелудочной железы
C25.4
Злокачественное новообразование островковых клеток (островков Лангерганса) поджелудочной железы
C25.7
Злокачественное новообразование других частей поджелудочной железы
C25.8
Злокачественное поражение поджелудочной железы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C25.9
Злокачественное новообразование поджелудочной железы неуточненное
C26.0
Злокачественное новообразование кишечного тракта неуточненной части
C26.1
Злокачественное новообразование селезенки
C26.8
Злокачественное поражение органов пищеварения, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C26.9
Злокачественное новообразование неточно обозначенной локализации в пределах пищеварительной системы
C30.0
Злокачественное новообразование полости носа
C30.1
Злокачественное новообразование среднего уха
C31.0
Злокачественное новообразование верхнечелюстной пазухи
C31.1
Злокачественное новообразование решетчатой пазухи
C31.2
Злокачественное новообразование лобной пазухи
C31.3
Злокачественное новообразование клиновидной пазухи
C31.8
Злокачественное поражение придаточных пазух, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C31.9
Злокачественное новообразование придаточной пазухи неуточненное
C32.0
Злокачественное новообразование собственно голосового аппарата гортани
C32.1
Злокачественное новообразование над собственно голосовым аппаратом гортани
C32.2
Злокачественное новообразование под собственно голосовым аппаратом гортани

C21.1
Айналшық каналының қатерлі ісігі
C21.2
Клоакатекті аймақтың қатерлі ісігі
C21.8
Тік ішектің, айналшықтың [анустың] және айналшық каналыныңжоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C22.0
Бауыржасушалы обыр
C22.1
Бауыр ішілік өт түтігінің обыры
C22.2
Гепатобластома
C22.3
Бауыр ангиосаркомасы
C22.4
Бауырдың басқа саркомалары
C22.7
Бауырдың анықталған басқа обырлары
C22.9
Бауырдың анықталмаған қатерлі ісігі
C23
Өтқалтаның қатерлі ісігі
C24.0
Бауырдан тыс өт түтіктерінің қатерлі ісігі
C24.1
Фатер бүртігі ампуласының қатерлі ісігі
C24.8
Өт жолдарының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C24.9
Өт жолдарының анықталмаған қатерлі ісігі
C25.0
Ұйқыбез басының қатерлі ісігі
C25.1
Ұйқыбез денесінің қатерлі ісігі
C25.2
Ұйқыбез құйрығының қатерлі ісігі
C25.3
Ұйқыбез түтігінің қатерлі ісігі
C25.4
Ұйқыбездің аралдық жасушаларының қатерлі ісігі
C25.7
Ұйқыбездің басқа бөліктерінің қатерлі ісігі
C25.8
Ұйқыбездің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқанқатерлі зақымдануы
C25.9
Ұйқыбездің анықталмаған қатерлі ісігі
C26.0
Ішек трактісінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C26.1
Көкбауырдың қатерлі ісігі
C26.8
Ас қорыту ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C26.9
Ас қорыту жүйесінің шегінде орналасу орны дәл белгіленбеген қатерлі ісігі
C30.0
Мұрын қуысының қатерлі ісігі
C30.1
Ортаңғы құлақтың қатерлі ісігі
C31.0
Жоғарғы жақ сүйек қойнауының қатерлі ісігі
C31.1
Торлы қойнаудың қатерлі ісігі
C31.2
Маңдай қойнауының қатерлі ісігі
C31.3
Сына тәрізді қойнаудың қатерлі ісігі
C31.8
Қосалқы қойнаулардың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C31.9
Қосалқы қойнаулардың анықталмаған қатерлі ісігі
C32.0
Дәл дауыс аппаратының қатерлі ісігі
C32.1
Дауыс аппаратының үстіндегі қатерлі ісік
C32.2
Дауыс аппаратының астындағы қатерлі ісік

C32.3
Злокачественное новообразование хрящей гортани
C32.8
Злокачественное поражение гортани, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C32.9
Злокачественное новообразование гортани неуточненное
C33
Злокачественное новообразование трахеи
C34.0
Злокачественное новообразование главного бронха
C34.1
Злокачественное новообразование верхней доли, бронхов или легкого
C34.2
Злокачественное новообразование средней доли, бронхов или легкого
C34.3
Злокачественное новообразование нижней доли, бронхов или легкого
C34.8
Злокачественное поражение бронхов или легкого, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C34.9
Злокачественное новообразование бронхов или легкого неуточненной локализации
C37
Злокачественное новообразование вилочковой железы
C38.0
Злокачественное новообразование сердца
C38.1
Злокачественное новообразование переднего средостения
C38.2
Злокачественное новообразование заднего средостения
C38.3
Злокачественное новообразование средостения неуточненной части
C38.4
Злокачественное новообразование плевры
C38.8
Злокачественное поражение сердца, средостения и плевры, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C39.0
Злокачественное новообразование верхних дыхательных путей неуточненной части
C39.8
Злокачественное поражение органов дыхания и внутригрудных органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C39.9
Злокачественное новообразование неточно обозначенных локализаций в пределах органов дыхания
C40.0
Злокачественное новообразование лопатки и длинных костей верхней конечности
C40.1
Злокачественное новообразование коротких костей верхней конечности
C40.2
Злокачественное новообразование длинных костей нижней конечности
C40.3
Злокачественное новообразование коротких костей нижней конечности
C40.8
Злокачественное поражение костей и суставных хрящей конечностей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C40.9
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей конечности неуточненной локализации
C41.0
Злокачественное новообразование костей черепа и лица
C41.1
Злокачественное новообразование нижнечелюстной кости
C41.2
Злокачественное новообразование позвоночного столба
C41.3
Злокачественное новообразование ребер, грудины и ключицы
C41.4
Злокачественное новообразование костей таза, крестца и копчика
C41.8
Злокачественное поражение костей и суставных хрящей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C41.9
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей неуточненное
C43.0
Злокачественная меланома губы
C43.1
Злокачественная меланома века, включая спайку век

C32.3
Көмей шеміршектерінің қатерлі ісігі
C32.8
Жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымданулары
C32.9
Көмейдің анықталмаған қатерлі ісігі
C33
Кеңірдектің қатерлі ісігі
C34.0
Негізгі бронхтардың қатерлі ісігі
C34.1
Бронхтардың жоғарғы бөлігінің немесе өкпенің қатерлі ісігі
C34.2
Бронхтардың ортаңғы бөлігінің немесе өкпенің қатерлі ісігі
C34.3
Бронхтардың төменгі бөлігінің немесе өкпенің қатерлі ісігі
C34.8
Бронхтардың немесе өкпенің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C34.9
Бронхтардың немесе өкпенің орналасу орны анықталмаған қатерлі ісігі
C37
Айырша бездің қатерлі ісігі [тимустың]
C38.0
Жүректің қатерлі ісігі
C38.1
Алдыңғы көкірекортаның қатерлі ісігі
C38.2
Артқы көкірекортаның қатерлі ісігі
C38.3
Көкірекортаның анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C38.4
Өкпеқаптың қатерлі ісігі
C38.8
Жүректің, көкірекортаның, өкпеқаптың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымданулары
C39.0
Жоғарғы тыныс алу жолдарының анықталмаған бөлігінің
C39.8
Тыныс алу ағзалары мен кеуде іші ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C39.9
Тыныс алу ағзалары шегіндегі орналасуы дәл белгіленбеген қатерлі ісігі
C40.0
Жауырын мен қолдың ұзын сүйектерінің қатерлі ісігі
C40.1
Қолдың қысқа сүйектерінің қатерлі ісігі
C40.2
Аяқтың ұзын сүйектерінің қатерлі ісігі
C40.3
Аяқтың қысқа сүйектерінің қатерлі ісігі
C40.8
Сүйектер мен аяқ-қолдың буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C40.9
Орналасу орны анықталмаған аяқ-қол сүйектері мен буын шеміршектерінің қатерлі ісігі
C41.0
Бас сүйек пен бет сүйектерінің қатерлі ісігі
C41.1
Төменгі жақ сүйектің қатерлі ісігі
C41.2
Омыртқа бағанасының қатерлі ісігі
C41.3
Қабырғалардың, төстің және бұғананың қатерлі ісігі
C41.4
Жамбас астауы, сегізкөз бен құйымшақ сүйектерінің қатерлі ісігі
C41.8
Сүйектер мен буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C41.9
Сүйектер мен буын шеміршектерінің анықталмаған қатерлі ісігі
C43.0
Еріннің қатерлі меланомасы
C43.1
Қабақ дәнекерін қоса алғанда қабақтың қатерлі меланомасы

C43.2
Злокачественная меланома уха и наружного слухового прохода
C43.3
Злокачественная меланома других и неуточненных частей лица
C43.4
Злокачественная меланома волосистой части головы и шеи
C43.5
Злокачественная меланома туловища
C43.6
Злокачественная меланома верхней конечности, включая область плечевого сустава
C43.7
Злокачественная меланома нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
C43.8
Злокачественная меланома кожи, выходящая за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C43.9
Злокачественная меланома кожи неуточненная
C44.0
Злокачественное новообразование кожи губы
C44.1
Злокачественное новообразование кожи века, включая спайку век
C44.2
Злокачественное новообразование кожи уха и наружного слухового прохода
C44.3
Злокачественное новообразование кожи других и неуточненных частей лица
C44.4
Злокачественное новообразование кожи волосистой части головы и шеи
C44.5
Злокачественное новообразование кожи туловища
C44.6
Злокачественное новообразование кожи верхней конечности, включая область плечевого сустава
C44.7
Злокачественное новообразование кожи нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
C44.8
Злокачественное поражение кожи, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C44.9
Злокачественное новообразование кожи неуточненной области
C45.0
Мезотелиома плевры
C45.1
Мезотелиома брюшины
C45.2
Мезотелиома перикарда
C45.7
Мезотелиома других локализаций
C45.9
Мезотелиома неуточненная
C46.0
Саркома Капоши кожи
C46.1
Саркома Капоши мягких тканей
C46.2
Саркома Капоши неба
C46.3
Саркома Капоши лимфатических узлов
C46.7
Саркома Капоши других локализаций
C46.8
Саркома Капоши множественных органов
C46.9
Саркома Капоши неуточненной локализации
C47.0
Злокачественное новообразование периферических нервов головы, лица и шеи
C47.1
Злокачественное новообразование периферических нервов верхней конечности, включая область плечевого сустава
C47.2
Злокачественное новообразование периферических нервов нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
C47.3
Злокачественное новообразование периферических нервов грудной клетки
C47.4
Злокачественное новообразование периферических нервов живота
C47.5
Злокачественное новообразование периферических нервов таза
C47.6
Злокачественное новообразование периферических нервов туловища неуточненное
C47.8
Злокачественное поражение периферических нервов и вегетативной нервной системы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C47.9
Злокачественное поражение периферических нервов и вегетативной нервной системы неуточненной локализации
C48.0
Злокачественное новообразование забрюшинного пространства

C43.2
Құлақ пен сыртқы есту өтісінің қатерлі меланомасы
C43.3
Беттің басқа және анықталмаған бөліктерінің қатерлі меланомасы
C43.4
Бастың шашты бөлігі мен мойынның қатерлі меланомасы
C43.5
Дененің қатерлі меланомасы
C43.6
Иық буыны аймағын қоса алғандағы қолдың қатерлі меланомасы
C43.7
Ұршық буыны аймағын қоса алғандағы аяқтың қатерлі меланомасы
C43.8
Терінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі меланомалары
C43.9
Терінің анықталмаған қатерлі меланомасы
C44.0
Ерін терісінің қатерлі ісігі
C44.1
Қабақ дәнекерін қоса алғандағы қабақ терісінің қатерлі ісігі
C44.2
Құлақ терісі мен сыртқы есту өтісінің қатерлі ісігі
C44.3
Беттің басқа және анықталмаған бөліктері терісінің қатерлі ісігі
C44.4
Бастың шашты бөлігі мен мойынның қатерлі ісігі
C44.5
Дене терісінің қатерлі ісігі
C44.6
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қол терісінің қатерлі ісігі
C44.7
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқ терісінің қатерлі ісіктері
C44.8
Терінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымданулары
C44.9
Терінің анықталмаған аймағының қатерлі ісіктері
C45.0
Өкпеқап мезотелиомасы
C45.1
Ішперде мезотелиомасы
C45.2
Жүрекқап мезотелиомасы
C45.7
Орналасуы басқа мезотелиомалар
C45.9
Анықталмаған мезотелиома
C46.0
Терінің Капош саркомасы
C46.1
Жұмсақ тіндердің Капош саркомасы
C46.2
Таңдайдың Капош саркомасы
C46.3
Лимфа түйіндерінің Капош саркомасы
C46.7
Орналасуы басқа Капош саркомасы
C46.8
Көп ағзалардың Капош саркомасы
C46.9
Орналасу орны анықталмаған Капош саркомасы
C47.0
Бастың, беттің және мойынның шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.1
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қолдың шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.2
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқтың шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.3
Кеуде торы шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.4
Іштің шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.5
Жамбастың шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.6
Дененің анықталмаған шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
C47.8
Шеткі нервілер мен вегетаттивтік нерв жүйесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C47.9
Орналасуы анықталмаған шеткі нервілер мен вегетативтік нерв жүйесінің қатерлі ісігі
C48.0
Ішперде арты кеңістігінің қатерлі ісігі

C48.1
Злокачественное новообразование уточненных частей брюшины
C48.2
Злокачественное новообразование брюшины неуточненной части
C48.8
Злокачественное поражение забрюшинного пространства и брюшины, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C49.0
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей головы, лица и шеи
C49.1
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей верхней конечности, включая область плечевого сустава
C49.2
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
C49.3
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей грудной клетки
C49.4
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей живота
C49.5
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей таза
C49.6
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей туловища неуточненной локализации
C49.8
Злокачественное поражение соединительной и мягких тканей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C49.9
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей неуточненной локализации
C50.0
Злокачественное новообразование соска и околососкового кружка молочной железы
C50.1
Злокачественное новообразование центральной части молочной железы
C50.2
Злокачественное новообразование верхне-внутреннего квадранта молочной железы
C50.3
Злокачественное новообразование нижне-внутреннего квадранта молочной железы
C50.4
Злокачественное новообразование верхне-наружного квадранта молочной железы
C50.5
Злокачественное новообразование нижне-наружного квадранта молочной железы
C50.6
Злокачественное новообразование подмышечной задней части молочной железы
C50.8
Злокачественное поражение молочной железы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C50.9
Злокачественное новообразование молочной железы неуточненной части
C51.0
Злокачественное новообразование большой срамной губы
C51.1
Злокачественное новообразование малой срамной губы
C51.2
Злокачественное новообразование клитора
C51.8
Злокачественное поражение вульвы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C51.9
Злокачественное новообразование вульвы неуточненной части
C52
Злокачественное новообразование влагалища
C53.0
Злокачественное новообразование внутренней части шейки матки (эндоцервикса)
C53.1
Злокачественное новообразование наружной части шейки матки (экзоцервикса)
C53.8
Злокачественное поражение шейки матки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C53.9
Злокачественное новообразование шейки матки неуточненной части

C48.1
Ішперденің анықталған бөліктерінің қатерлі ісігі
C48.2
Ішперденің анықталмаған бөліктерінің қатерлі ісігі
C48.8
Ішперде арты кеңістігі мен ішперденің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C49.0
Бастың, беттің және мойынның дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.1
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қолдың дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.2
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқтың дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.3
Кеуде торының дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.4
Іштің дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.5
Жамбастың дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.6
Орналасу орны анықталмаған дененің дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
C49.8
Дәнекер және жұмсақ тіндердің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C49.9
Орналасу орны анықталмаған дәнекер және жұмсақ тіндердің қатерлі ісігі
C50.0
Емізік пен ареоланың қатерлі ісігі
C50.1
Сүт безінің орталық бөлігінің қатерлі ісігі
C50.2
Сүт безінің жоғарғы-ішкі квадрантының қатерлі ісігі
C50.3
Сүт безінің төменгі-ішкі квадрантының қатерлі ісігі
C50.4
Сүт безінің жоғарғы-сыртқы квадрантының қатерлі ісігі
C50.5
Сүт безінің төменгі-сыртқы квадрантының қатерлі ісігі
C50.6
Сүт безінің қолтықтық-артқы бөлігінің қатерлі ісігі
C50.8
Сүт безінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C50.9
Сүт безінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C51.0
Үлкен жыныстық ернеудің қатерлі ісігі
C51.1
Кіші жыныстық ернеудің қатерлі ісігі
C51.2
Деліткінің қатерлі ісігі
C51.8
Сарпайдың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C51.9
Сарпайдың анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C52
Қынаптың қатерлі ісігі
C53.0
Жатыр мойнының ішкі бөлігінің қатерлі ісігі
C53.1
Жатыр мойнының сыртқы бөлігінің қатерлі ісігі
C53.8
Жатыр мойнының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C53.9
Жатыр мойнының анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі

C54.0
Злокачественное новообразование перешейка матки
C54.1
Злокачественное новообразование эндометрия тела матки
C54.2
Злокачественное новообразование миометрия тела матки
C54.3
Злокачественное новообразование дна матки
C54.8
Злокачественное поражение тела матки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C54.9
Злокачественное новообразование тела матки неуточненной локализации
C55
Злокачественное новообразование матки неуточненной части
C56
Злокачественное новообразование яичника
C57.0
Злокачественное новообразование фаллопиевой трубы
C57.1
Злокачественное новообразование других и неуточненных женских половых органов. Широкой связки
C57.2
Злокачественное новообразование других и неуточненных женских половых органов. Круглой связки
C57.3
Злокачественное новообразование других и неуточненных женских половых органов. Параметрия
C57.4
Злокачественное новообразование других и неуточненных женских половых органов. Придатков матки неуточненных
C57.7
Злокачественное новообразование других уточненных женских половых органов
C57.8
Злокачественное поражение женских половых органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C57.9
Злокачественное новообразование женских половых органов неуточненной локализации
C58
Злокачественное новообразование плаценты
C60.0
Злокачественное новообразование крайней плоти полового члена
C60.1
Злокачественное новообразование головки полового члена
C60.2
Злокачественное новообразование тела полового члена
C60.8
Поражение полового члена, выходящее за пределы вышеуказанных локализаций
C60.9
Злокачественное новообразование полового члена неуточненной локализации
C61
Злокачественное новообразование предстательной железы
C62.0
Злокачественное новообразование неопустившегося яичка
C62.1
Злокачественное новообразование опущенного яичка
C62.9
Злокачественное новообразование яичка неуточненное
C63.0
Злокачественное новообразование придатка яичка
C63.1
Злокачественное новообразование семенного канатика
C63.2
Злокачественное новообразование мошонки
C63.7
Злокачественное новообразование других уточненных мужских половых органов
C63.8
Злокачественное поражение мужских половых органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C63.9
Злокачественное новообразование мужских половых органов неуточненной локализации
C64
Злокачественное новообразование почки, кроме почечной лоханки
C65
Злокачественное новообразование почечной лоханки
C66
Злокачественное новообразование мочеточника
C67.0
Злокачественное новообразование треугольника мочевого пузыря
C67.1
Злокачественное новообразование купола мочевого пузыря
C67.2
Злокачественное новообразование боковой стенки мочевого пузыря
C67.3
Злокачественное новообразование передней стенки мочевого пузыря
C67.4
Злокачественное новообразование задней стенки мочевого пузыря
C67.5
Злокачественное новообразование шейки мочевого пузыря
C67.6
Злокачественное новообразование мочеточникового отверстия
C67.7
Злокачественное новообразование первичного мочевого протока (урахуса)
C67.8
Поражение мочевого пузыря, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций

C54.0
Жатыр қылтасының қатерлі ісігі
C54.1
Эндометрийдің қатерлі ісігі
C54.2
Миаметрийдің қатерлі ісігі
C54.3
Жатыр түбінің қатерлі ісігі
C54.8
Жатыр денесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C54.9
Жатыр денесінің орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C55
Жатырдың орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C56
Аналық бездің қатерлі ісігі
C57.0
Фаллопий түтігінің қатерлі ісігі
C57.1
Фаллопий түтігінің жалпақ байламының қатерлі ісігі
C57.2
Фаллопий түтігінің жұмыр байламының қатерлі ісігі
C57.3
Параметрийдің қатерлі ісігі
C57.4
Жатырдың анықталмаған қосалқыларының қатерлі ісігі
C57.7
Әйелдердің басқа анықталған жыныс ағзаларының қатерлі ісігі
C57.8
Әйелдердің жыныс ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C57.9
Орналасуы анықталмаған, әйелдердің жыныс ағзаларының қатерлі ісігі
C58
Бала жолдасының қатерлі ісігі
C60.0
Күпектің қатерлі ісігі
C60.1
Еркек жыныс мүшесі басының қатерлі ісігі
C60.2
Еркек жыныс мүшесі денесінің қатерлі ісігі
C60.8
Еркек жыныс мүшесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C60.9
Орналасуы анықталмаған, еркек жыныс мүшесінің қатерлі ісігі
C61
Қуық асты безінің қатерлі ісігі
C62.0
Орнына дейін түспеген аталық бездің қатерлі ісігі
C62.1
Төмен түскен атабездің қатерлі ісігі
C62.9
Атабездің, анықталмаған қатерлі ісігі
C63.0
Атабез қосалқысының қатерлі ісігі
C63.1
Енбаудың қатерлі ісігі
C63.2
Ұманың қатерлі ісігі
C63.7
Ерлердің басқанақтыланған жыныс ағзаларының қатерлі ісігі
C63.8
Ерлер жыныс ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C63.9
Ерлер жыныс ағзаларының, орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C64
Бүйрек түбегінен басқа, бүйректің қатерлі ісігі
C65
Бүйрек түбегінің қатерлі ісігі
C66
Несепағардың қатерлі ісігі
C67.0
Несепқуық үшбұрышының қатерлі ісігі
C67.1
Несепқуық күмбезінің қатерлі ісігі
C67.2
Несепқуықтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісігі
C67.3
Несепқуықтың алдыңғы қабырғасының қатерлі ісігі
C67.4
Несепқуықтың артқы қабырғасының қатерлі ісігі
C67.5
Несепқуық мойнының қатерлі ісігі
C67.6
Несепағарлық тесіктің қатерлі ісігі
C67.7
Алғашқы несеп түтігінің (урахустың) қатерлі ісігі
C67.8
Несепқуықтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы

C67.9
Злокачественное новообразование мочевого пузыря неуточненной части
C68.0
Злокачественное новообразование мочеиспускательного канала
C68.1
Злокачественное новообразование парауретральной железы
C68.8
Поражение мочевых органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C68.9
Злокачественное новообразование мочевых органов неуточненное
C69.0
Злокачественное новообразование конъюнктивы глаза
C69.1
Злокачественное новообразование роговицы глаза
C69.2
Злокачественное новообразование сетчатки глаза
C69.3
Злокачественное новообразование сосудистой оболочки глаза
C69.4
Злокачественное новообразование ресничного (цилиарного) тела
C69.5
Злокачественное новообразование слезной железы и протока
C69.6
Злокачественное новообразование глазницы
C69.8
Злокачественное поражение глаза и его придаточного аппарата, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C69.9
Злокачественное новообразование глаза неуточненной части
C70.0
Злокачественное новообразование оболочек головного мозга
C70.1
Злокачественное новообразование оболочек спинного мозга
C70.9
Злокачественное новообразование мозговых оболочек неуточненных
C71.0
Злокачественное новообразование большого головного мозга, кроме долей и желудочков
C71.1
Злокачественное новообразование лобной доли головного мозга
C71.2
Злокачественное новообразование височной доли головного мозга
C71.3
Злокачественное новообразование теменной доли головного мозга
C71.4
Злокачественное новообразование затылочной доли головного мозга
C71.5
Злокачественное новообразование желудочка головного мозга
C71.6
Злокачественное новообразование мозжечка
C71.7
Злокачественное новообразование ствола головного мозга
C71.8
Злокачественное поражение головного мозга, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C71.9
Злокачественное новообразование головного мозга неуточненной локализации
C72.0
Злокачественное новообразование спинного мозга
C72.1
Злокачественное новообразование конского хвоста спинного мозга
C72.2
Злокачественное новообразование обонятельного нерва
C72.3
Злокачественное новообразование зрительного нерва
C72.4
Злокачественное новообразование слухового нерва
C72.5
Злокачественное новообразование других и неуточненных черепных нервов
C72.8
Злокачественное поражение головного мозга и других отделов центральной нервной системы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C72.9
Злокачественное новообразование центральной нервной системы неуточненного отдела
C73
Злокачественное новообразование щитовидной железы
C74.0
Злокачественное новообразование коры надпочечника
C74.1
Злокачественное новообразование мозгового слоя надпочечника
C74.9
Злокачественные новообразования надпочечника, неуточненной части
C75.0
Злокачественное новообразование паращитовидной (околощитовидной) железы
C75.1
Злокачественное новообразование гипофиза
C75.1
Злокачественное новообразование гипофиза
C75.2
Злокачественное новообразование краниофарингеального протока
C75.3
Злокачественное новообразование шишковидной железы
C75.4
Злокачественное новообразование каротидного гломуса
C75.5
Злокачественное новообразование аортального гломуса и других параганглиев
C75.8
Поражение более чем одной эндокринной железы неуточненное
C75.9
Злокачественное новообразование эндокринной железы неуточненное
C76.0
Злокачественное новообразование головы, лица и шеи, неточно обозначенной локализации
C76.1
Злокачественное новообразование грудной клетки, неточно обозначенной локализации
C76.2
Злокачественное новообразование живота, неточно обозначенной локализации
C76.3
Злокачественное новообразование таза, неточно обозначенной локализации
C76.4
Злокачественное новообразование верхней конечности, неточно обозначенной локализации
C76.5
Злокачественное новообразование нижней конечности, неточно обозначенной локализации
C76.7
Злокачественные новообразования других неточно обозначенных локализаций
C76.8
Поражение других и неточно обозначенных локализаций, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C77.0
Вторичное злокачественное новообразование лимфатических узлов головы, лица и шеи
C77.1
Вторичное злокачественное новообразование внутригрудных лимфатических узлов
C77.2
Вторичное злокачественное новообразование внутрибрюшных лимфатических узлов
C77.3
Вторичное злокачественное новообразование подмышечных лимфатических узлов и лимфатических узлов верхней конечности
C77.4
Вторичное злокачественное новообразование паховых лимфатических узлов и лимфатических узлов нижней конечности
C77.5
Вторичное злокачественное новообразование внутритазовых лимфатических узлов
C77.8
Вторичное злокачественное новообразование лимфатических узлов множественных локализаций
C77.9
Вторичное злокачественное новообразование лимфатических узлов неуточненной локализации
C78.0
Вторичное злокачественное новообразование легкого
C78.1
Вторичное злокачественное новообразование средостения
C78.2
Вторичное злокачественное новообразование плевры
C78.3
Вторичное злокачественное новообразование других и неуточненных органов дыхания
C78.4
Вторичное злокачественное новообразование тонкого кишечника
C78.5
Вторичное злокачественное новообразование толстого кишечника и прямой кишки

C67.9
Несепқуықтың анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C68.0
Үрпінің қатерлі ісігі
C68.1
Парауретралдық бездердің қатерлі ісігі
C68.8
Несеп ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C68.9
Несеп ағзаларының анықталмаған қатерлі ісігі
C69.0
Конъюктиваның қатерлі ісігі
C69.1
Мөлдір қабықтың қатерлі ісігі
C69.2
Торқабықтың қатерлі ісігі
C69.3
Көздің тамырлы қабығының қатерлі ісігі
C69.4
Кірпікті [цилиарлық] дененің қатерлі ісігі
C69.5
Көз жас безі мен түтігінің қатерлі ісігі
C69.6
Көз шарасының қатерлі ісігі
C69.8
Көз бен оның қосалқы аппаратының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C69.9
Көздің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C70.0
Бас ми қабықтарының қатерлі ісігі
C70.1
Жұлын қабықтарының қатерлі ісігі
C70.9
Ми қабықтарының анықталмаған қатерлі ісігі
C71.0
Үлестері мен қарыншаларынан басқа, мидың қатерлі ісігі
C71.1
Маңдай бөлігінің қатерлі ісігі
C71.2
Самай бөлігінің қатерлі ісігі
C71.3
Шеке бөлігінің қатерлі ісігі
C71.4
Қарақұс бөлігінің қатерлі ісігі
C71.5
Ми қарыншаларының қатерлі ісігі
C71.6
Мишықтың қатерлі ісігі
C71.7
Ми діңгегінің қатерлі ісігі
C71.8
Бас миыныңжоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлізақымдануы
C71.9
Мидың, орналасу орны анықталмаған қатерлі ісігі
C72.0
Жұлынның қатерлі ісігі
C72.1
Жылқы құйрығының қатерлі ісігі
C72.2
Иіс сезу нервісінің қатерлі ісігі
C72.3
Көру нервісінің қатерлі ісігі
C72.4
Есту нервісінің қатерлі ісігі
C72.5
Басқа және анықталмаған бас сүйек нервілерінің қатерлі ісігі
C72.8
Ми мен орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C72.9
Орталық нерв жүйесінің анықталмаған бөлімінің қатерлі ісігі
C73
Қалқанша бездің қатерлі ісігі
C74.0
Бүйрекүсті безі қыртысының қатерлі ісігі
C74.1
Бүйрекүсті безінің ми қабатының қатерлі ісігі
C74.9
Бүйрекүсті безінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C75.0
Қалқансерік [қалқанша маңы] бездің қатерлі ісігі
C75.1
Гипофиздің қатерлі ісігі
C75.1
Гипофиздің қатерлі ісігі
C75.2
Краниофарингиалдық (бас-көмей) түтіктің қатерлі ісігі
C75.3
Томпақ бездің қатерлі ісігі
C75.4
Каротидтік гломустың қатерлі ісігі
C75.5
Қолқалық гломус пен басқа параганглийлердің қатерлі ісігі
C75.8
Бірден артық эндокриндік бездің анықталмаған зақымдануы
C75.9
Анықталмаған эндокриндік бездің қатерлі ісігі
C76.0
Бастың, беттің және мойынның қатерлі ісігі
C76.1
Кеуде торының қатерлі ісігі
C76.2
Құрсақтың қатерлі ісігі
C76.3
Жамбастың қатерлі ісігі
C76.4
Қолдың қатерлі ісігі
C76.5
Аяқтың қатерлі ісігі
C76.7
Басқа анықталмаған орналасулардың қатерлі ісігі
C76.8
Басқа және орналасуы дәл анықталмаған жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қателі зақымдану
C77.0
Бастың, беттің және мойынның лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.1
Кеудеіші лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.2
Құрсақіші лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.3
Қолтық ойығы мен қолдың лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.4
Шап аймағы мен аяқтың лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.5
Жамбас астауы іші лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.8
Көптеген орындарда орналасқан лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.9
Орналасуы анықталмаған лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C78.0
Өкпенің салдарлық қатерлі ісігі
C78.1
Көкірек аралығының салдарлы қатерлі ісігі
C78.2
Өкпеқаптың салдарлық қатерлі ісігі
C78.3
Басқа және анықталмаған тыныс алу ағзаларының салдарлық қатерлі ісігі
C78.4
Жіңішке ішектің салдарлық қатерлі ісігі
C78.5
Тоқ және тік ішектердің салдарлық қатерлі ісігі

C78.6
Вторичное злокачественное новообразование забрюшинного пространства и брюшины
C78.7
Вторичное злокачественное новообразование печени
C78.8
Вторичное злокачественное новообразование других и неуточненных органов пищеварения
C79.0
Вторичное злокачественное новообразование почки и почечной лоханки
C79.1
Вторичное злокачественное новообразование мочевого пузыря, других и неуточненных мочевых органов
C79.2
Вторичное злокачественное новообразование кожи
C79.3
Вторичное злокачественное новообразование головного мозга и мозговых оболочек
C79.4
Вторичное злокачественное новообразование других и неуточненных отделов нервной системы
C79.5
Вторичное злокачественное новообразование костей и костного мозга
C79.6
Вторичное злокачественное новообразование яичника
C79.7
Вторичное злокачественное новообразование надпочечника
C79.8
Вторичное злокачественное новообразование других уточненных локализаций
C80.0
Злокачественное новообразование c неизвестной первичной локализацией
C80.9
Злокачественное новообразование неуточненное
C97
Злокачественные новообразования самостоятельных(первичных) множественных локализаций
К перечню диагнозов злокачественных новообразований, которые согласно Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с Международной классификации болезней-10 являются основным диагнозом, по случаям с применением противоопухолевых препаратов 2 уровня, прилагается следующее приложение:
1) Перечень противоопухолевых препаратов 2 уровня к перечню диагнозов злокачественных новообразований, которые согласно Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных с Международной классификации болезней-10 являются основным диагнозом.
Приложение 1
к перечню диагнозов
злокачественных
новообразований, которые
согласно Международной
статистической классификации
болезней и проблем,
связанных с Международной
классификации болезней-10
являются основным диагнозом,
по случаям с применением
противоопухолевых
препаратов 2 уровня
Перечень противоопухолевых препаратов 2 уровня к перечню диагнозов
злокачественных новообразований, которые согласно Международной статистической
классификации болезней и проблем, связанных с Международной классификации
болезней-10 являются основным диагнозом
МНН
Характеристика
Акситиниб
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 5 мг
Алектиниб
капсулы 150мг
Апалутамид
таблетка 60 мг
Бригатиниб
таблетки 30,90,180 мг
Кризотиниб
капсулы 200мг, 250 мг
Олапариб
таблетка 100, 150 мг
Пазопаниб
таблетка 200 мг
Пазопаниб
таблетка 400 мг
Палбоциклиб
капсула 75 мг, 100 мг, 125 мг
Рамуцирумаб
концентрат для приготовления раствора для инфузий 10 мг/мл; 100 мг/10 мл
Регорафениб
таблетка покрытая оболочкой 40 мг
Рибоциклиб
таблетка, 200 мг
Трастузумаб эмтанзин
порошок лиофилизированный для приготовления концентрата для инфузионного раствора 160 мг
Трастузумаб эмтанзин
порошок лиофилизированный для приготовления концентрата для инфузионного раствора 100 мг
Церитиниб
капсулы 150 мг
Цетуксимаб

C78.6
Ішперде мен ішперде арты кеңістігінің салдарлық қатерлі ісігі
C78.7
Бауырдың салдарлық қатерлі ісігі
C78.8
Ас қорыту ағзаларының басқа және анықталмаған салдарлық қатерлі ісігі
C79.0
Бүйрек пен бүйрек түбекшелерінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.1
Неспқуықтың, басқа және анықталмаған несеп ағзаларының салдарлық қатерлі ісігі
C79.2
Терінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.3
Ми мен ми қабықтарының салдарлық қатерлі ісігі
C79.4
Нерв жүйесі бөлімдерінің басқа және анықталмаған салдарлық қатерлі ісігі
C79.5
Сүйектер мен сүйек кемігінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.6
Аналық бездің салдарлық қатерлі ісігі
C79.7
Бүйрекүсті безінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.8
Басқа анықталған орындарда орналасқан салдарлық қатерлі ісік
C80.0
Орналасқан жері анықталмаған бастапқы қатерлі ісік
C80.9
Анықталмаған қатерлі ісік
C97
Дербес (алғашқы) көп орындарда орналасқан қатерлі ісік
Аурулардың және денсаулыққа байланысты проблемалардың-10 халықаралық статистикалық жіктемесіне сәйкес негізгі диагноз болып табылатын қатерлі ісіктер диагноздарының тізбесіне 2-деңгейдегі ісікке қарсы препараттарды қолдану жағдайлары бойынша мынадай қосымша қоса беріледі:
1) Аурулардың және денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне сәйкес Аурулардың халықаралық жіктемесі-10 негізгі диагноз болып табылатын қатерлі ісіктер диагноздарының тізбесіне 2-деңгейдегі ісікке қарсы препараттардың тізбесі.
2-деңгейдегі ісікке қарсы
препараттарды қолдану
жағдайлары бойынша аурулар
мен денсаулыққа байланысты
проблемалардың халықаралық
статистикалық жіктемесіне
сәйкес Аурулардың
халықаралық жіктемесі-10
негізгі диагноз болып
табылатын қатерлі ісіктер
диагноздарының тізбесіне
1-қосымша
Аурулардың және денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне сәйкес Аурулардың халықаралық жіктемесі-10 негізгі диагноз болып табылатын қатерлі ісіктер диагноздарының тізбесіне 2-деңгейдегі ісікке қарсы препараттардың тізбесі
МНН
Сипаттамасы
Акситиниб
үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 5 мг
Алектиниб
капсулар 150мг
Апалутамид
таблетка 60 мг
Бригатиниб
таблеткар 30,90,180мг
Кризотиниб
капсулы 200мг, 250мг
Олапариб
таблетка 100, 150 мг
Пазопаниб
таблетка 200мг
Пазопаниб
таблетка 400мг
Палбоциклиб
капсула 75 мг, 100 мг, 125 мг
Рамуцирумаб
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 10мг/мл 10мл; 10мг / мл 50мл
Регорафениб
үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 40 мг
Рибоциклиб
таблетка, 200 мг
Трастузумаб эмтанзин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 160 мг
Трастузумаб эмтанзин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 100 мг
Церитиниб
капсулалар 150 мг
Цетуксимаб

раствор для инфузий 5 мг/мл 20 мл
Эверолимус
таблетка, 10 мг
Эверолимус
таблетки 5 мг
Абемациклиб
таблетка, 50 мг, 100 мг, 150 мг, 200 мг
Абемациклиб
капсулы 150 мг
Трабектедин
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий1 мг
Трифлуридин-типирацил (Лансурф)
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 15 мг + 6,14 мг блистер, № 20, 60
Трифлуридин-типирацил (Лансурф)
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 20 мг + 8,19 мг блистер, № 20, 60

инфузияға арналған ерітінді 5 мг/мл 20 мл
Эверолимус
таблетка, 10 мг
Эверолимус
таблетка, 5 мг
Абемациклиб
таблетка, 50 мг, 100 мг, 150 мг, 200 мг
Абемациклиб
капсулалар 150 мг
Трабектедин
инфузияға ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 мг
Трифлуридин-типирацил (Лансурф)
үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 15 мг + 6,14 мг блистер, № 20, 60
Трифлуридин-типирацил (Лансурф)
үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 20 мг + 8,19 мг блистер, № 20, 6015 мг + 6,14 мг блистер, № 20, 60