Об утверждении Правил работы на интернет-портале открытого диалога
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2025 года № 115-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2025 года № 35881.
В соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 6-2 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации" и подпунктом 47) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила работы на интернет-портале открытого диалога.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 145 "Об утверждении Правил работы на интернет-портале открытого диалога" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22660);
2) приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 марта 2023 года № 95 "О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 145 "Об утверждении Правил работы на интернет-портале открытого диалога" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32067).
3. Департаменту развития коммуникаций государства и общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию
конкуренции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющий обязанности
Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 28 марта 2025 года № 115-НҚ
Правила работы на интернет-портале открытого диалога

Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 28 наурыздағы № 115-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 наурызда № 35881 болып тіркелді.
"Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-2-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 47) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 145 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 22660 болып тіркелген);
2) "Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 14 наурыздағы № 95 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 32067 болып тіркелді) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мемлекет пен қоғам коммуникацияларын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
К. Искаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы аудиторлық палатасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 28 наурыздағы
№ 115-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила работы на интернет-портале открытого диалога (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 6-2 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации" (далее – Закон), подпунктом 47) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" и определяют порядок работы на интернет-портале открытого диалога.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и сокращения:
1) пользователь информации – физическое или юридическое лицо, запрашивающее и (или) использующее информацию;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусмотрен в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 27.03.2026 № 128-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
2) автоматизированное рабочее место интернет-портала открытого диалога (далее – АРМ) – предоставляемое оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" приложение, предназначенное для управления настройками и контентом, который размещается на интернет-портале открытого диалога;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 3) предусмотрен в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 27.03.2026 № 128-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
3) интернет-портал открытого диалога (далее – Портал) – объект информатизации, обеспечивающий возможность направления пользователями информации запросов посредством блог-платформы первых руководителей субъектов квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства, а также участия пользователей информации в интернет-конференциях и опросах;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 4) предусмотрен в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 27.03.2026 № 128-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
4) блог-платформа первых руководителей субъектов квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства (далее – Блог-платформа) – объект информатизации, обеспечивающий возможность направления гражданами запросов и получения ответов на них от первых руководителей субъектов квазигосударственного сектора;
5) модерация – обработка администратором запросов пользователей информации на предмет соответствия требованиям Закона;
6) запрос – просьба в устной или письменной форме, в том числе в виде электронного документа, о предоставлении информации, озвученная или направленная обладателю информации в порядке, установленном Законом;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 7) предусмотрен в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 27.03.2026 № 128-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-2-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 47) тармақшасына сәйкес әзірленді және ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) ақпарат пайдаланушы – ақпаратты сұрататын және (немесе) пайдаланатын жеке немесе заңды тұлға;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2026 № 128-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) ашық диалог интернет-порталының автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – АЖО) – "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторы ұсынатын, баптауларды және ашық диалогтың интернет-порталында орналастырылатын контентті басқаруға арналған қосымша;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2026 № 128-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) ашық диалогтың интернет-порталы (бұдан әрі – Портал) – мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілері бірінші басшыларының блог-платформасы арқылы ақпарат пайдаланушылардың сұрау салуды жіберу, сондай-ақ ақпарат пайдаланушылардың интернет-конференцияларға және сауалнамаларға қатысу мүмкіндігін қамтамасыз ететін ақпараттандыру объектісі;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2026 № 128-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілері бірінші басшыларының блог-платформасы (бұдан әрі – Блог-платформа) – азаматтардың сұрау салуды жіберу және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің бірінші басшыларынан оларға жауап алу мүмкіндігін қамтамасыз ететін ақпараттандыру объектісі;
5) модерация – әкімшінің ақпарат пайдаланушылардың сұрау салуларын Заңның талаптарына сәйкестігі нысанасында өңдеуі;
6) сұрау салу – ақпарат иеленушіге Заңда белгіленген тәртіппен айтылған немесе жіберілген ауызша немесе жазбаша нысандағы, оның ішінде электрондық құжат түріндегі ақпарат беру туралы өтініш;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2026 № 128-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7) оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – Оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 8) предусмотрен в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 27.03.2026 № 128-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
8) веб-портал "электронного правительства" – объект информатизации, представляющим собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
Глава 2. Порядок направления пользователями информации запросов посредством Блог-платформы
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусмотрен в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 27.03.2026 № 128-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
3. Запрос, направляемый посредством блог-платформы первых руководителей субъектов квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государств, заверяются электронной цифровой подписью пользователя информации.
Пользователи информации также направляют запросы при наличии учетной записи на веб-портале "электронного правительства" и подключения к ней абонентского номера пользователя информации, предоставленного оператором сотовой связи.
4. Администратор органа и учреждения законодательной, исполнительной и судебной ветвей государственной власти, местного государственного управления и самоуправления, субъекта квазигосударственного сектора (далее – Администратор) проводит модерацию запросов, поступающих на Блог-платформу.
Запросы, не соответствующие статье 11 Закона, возвращаются администратором в течение одного рабочего дня со дня поступления на Блог-платформу.
5. В случае если запрос принят на рассмотрение, ответ предоставляется пользователю информации в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления к субъекту квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства.
Если запрашиваемая информация входит в компетенцию нескольких субъектов квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства и при ответе на письменный запрос требуется получение информации от иных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства, срок рассмотрения может быть однократно продлен руководителем субъекта квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства информации не более чем на пятнадцать календарных дней, о чем пользователю информации сообщается в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения.

7) "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторы (бұдан әрі – Оператор) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, өзіне бекітілген "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген заңды тұлға;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2026 № 128-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "ортақ терезесін" білдіретін ақпараттандыру объектісі.
2-тарау. Ақпарат пайдаланушылардың блог-платформа арқылы сұрау салуларды жіберу тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2026 № 128-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілері бірінші басшыларының блог-платформасы арқылы жіберілген сұрау салулар ақпарат пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Сондай-ақ ақпарат пайдаланушылар "электрондық үкіметтің" веб-порталында есепке алу жазбалары болған және оған ұялы байланыс операторы берген ақпарат пайдаланушының абоненттік нөмірі қосылған кезде сұрау салу жібереді.
4. Мемлекеттік биліктің, жергілікті мемлекеттік басқарудың және өзін-өзі басқарудың заң шығарушы, атқарушы және сот тармақтарының органдары мен мекемелерінің, квазимемлекеттік сектор субъектісінің әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) Блог-платформаға келіп түсетін сұрау салуларды жаңғыртуды жүргізеді.
Заңның 11-бабына сәйкес келмейтін сұрау салуларды әкімші Блог-платформаға келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қайтарады.
5. Егер сұрау салу қарауға қабылданған жағдайда, жауап ақпарат пайдаланушыға мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектісіне келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде беріледі.
Егер сұрау салынған ақпарат мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың бірнеше субъектілерінің құзыретіне кіретін және жазбаша сұрау салуға жауап беру кезінде мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың өзге субъектілерінен ақпарат алу талап етілетін болса, қарау мерзімін мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектісінің басшысы бір рет күнтізбелік он бес күннен аспайтын мерзімге ұзартуы мүмкін, бұл туралы ақпарат пайдаланушыға қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде хабарланады.

В случае отказа в предоставлении информации по запросу по основаниям, предусмотренным пунктом 16 статьи 11 Закона, субъектом квазигосударственного сектора предоставляется мотивированный ответ пользователю информации в течение пяти рабочих дней со дня регистрации запроса.
6. Пользователь информации, получивший от субъекта квазигосударственного сектора, за исключением лиц со стопроцентным участием государства ответ на свой запрос, может оценить его качество.
Оценка проводится путем отметки "Нравится" либо "Не нравится". При выборе кнопки "Не нравится" пользователь информации указывает причину.
Глава 3. Порядок участия пользователей информации в проведении интернет-конференций и опросов
7. Для проведения интернет-конференции или опроса на Портале органы и учреждения законодательной, исполнительной и судебной ветвей государственной власти, местного государственного управления и самоуправления, субъекты квазигосударственного сектора (далее – Обладатели информации) не менее чем за три рабочих дня до начала направляют Оператору заполненные шаблоны проведения интернет-конференции и проведения опроса согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
8. Обладатели информации размещают на официальном интернет-ресурсе и (или) общедоступных интернет-ресурсах оповещения с указанием соответствующих ссылок на Портал:
1) о проведении интернет-конференции не менее чем за один рабочий день до даты ее проведения;
2) о проведении опроса в течение одного рабочего дня с даты его запуска на Портале.
В случае продолжительности проведения опроса более одного месяца, оповещения размещаются не реже одного раза в две недели.
9. Продолжительность проведения интернет-конференции составляет не менее одного рабочего дня.
При поступлении в ходе интернет-конференции вопросов ответы предоставляются Обладателям информации до ее завершения.
10. Пользователи информации посредством сервиса "Создание темы интернет-конференции" на Портале подают заявки в произвольной форме соответствующим Обладателям информации на проведение интернет-конференции.
Администратор в течение пяти рабочих дней принимает заявку либо предоставляет мотивированный ответ об отказе в принятии заявки в случае, если заявка не соответствует компетенции или направлениям деятельности Обладателей информации.
11. Продолжительность проведения опроса составляет не менее десяти рабочих дней.
12. Доступ к АРМ сотрудникам Обладателей информации предоставляется Оператором на основании заявок Обладателей информации.
13. Оператор проводит обучение уполномоченных сотрудников Обладателей информации по использованию АРМ для работы на Портале.
Приложение 1
к Правилам работы
на интернет- портале
открытого диалога
Шаблон проведения интернет-конференции
Дата открытия
Дата закрытия
Название на казахском языке
Название на русском языке
Название на английском языке (при необходимости)
Краткое описание на казахском языке
Краткое описание на русском языке
Краткое описание на английском языке (при необходимости)
Описание на казахском языке
Описание на русском языке
Описание на английском языке (при необходимости)
Ответственный сотрудник (модератор) – фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный номер, должность, контактные данные (электронная рабочая почта и телефон)
Приложение 2
к Правилам работы
на интернет- портале
открытого диалога
Шаблон проведения опроса
Опрос №1
Категория
Название опроса на казахском языке
Название опроса на русском языке
Название опроса на английском языке (при необходимости)
Дата запуска
Дата окончания
Наименование вопроса №1 на казахском языке
Наименование вопроса №1на русском языке
Наименование вопроса №1 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 1 на казахском языке
Вариант ответа № 1 на русском языке
Вариант ответа № 1 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 2 на казахском языке
Вариант ответа № 2 на русском языке
Вариант ответа № 2 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 3 на казахском языке
Вариант ответа № 3 на русском языке
Вариант ответа № 3 на английском языке (при необходимости)
Наименование вопроса № 2 на казахском языке
Наименование вопроса № 2 на русском языке
Наименование вопроса № 2 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 1 на казахском языке
Вариант ответа № 1 на русском языке
Вариант ответа № 1 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 2 на казахском языке
Вариант ответа № 2 на русском языке
Вариант ответа № 2 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 3 на казахском языке
Вариант ответа № 3 на русском языке
Вариант ответа № 3 на английском языке (при необходимости)
Наименование вопроса № 3 на казахском языке
Наименование вопроса № 3 на русском языке
Наименование вопроса № 3 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 1 на казахском языке
Вариант ответа № 1 на русском языке
Вариант ответа № 1 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 2 на казахском языке
Вариант ответа № 2 на русском языке
Вариант ответа № 2 на английском языке (при необходимости)
Вариант ответа № 3 на казахском языке
Вариант ответа № 3 на русском языке
Вариант ответа № 3 на английском языке (при необходимости)

Заңның 11-бабының 16-тармағында көзделген негіздер бойынша сұрау салу жөнінде ақпарат беруден бас тартылған жағдайда, мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектісі сұрау салу тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ақпарат пайдаланушыға уәжді жауап береді.
6. Мемлекет жүз пайыз қатысатын тұлғаларды қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектісінен өз сұрау салуына жауап алған ақпарат пайдаланушы оның сапасын бағалай алады.
Бағалау "Ұнайды" не "Ұнамайды" деген белгілер арқылы жүргізіледі. "Ұнамайды" деген батырманы таңдаған кезде ақпарат пайдаланушы себебін көрсетеді.
3-тарау. Ақпарат пайдаланушының интернет-конференциялар мен сауалнамалар өткізуге қатысу тәртібі
7. Порталда интернет-конференция немесе сауалнама өткізу үшін мемлекеттік биліктің, жергілікті мемлекеттік басқарудың және өзін-өзі басқарудың заң шығарушы, атқарушы және сот тармақтарының органдары мен мекемелері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (бұдан әрі – ақпарат иеленушілері) Операторға осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес интернет-конференцияны өткізудің және сауалнама жүргізудің толтырылған шаблондарын ол басталғанға дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын жібереді.
8. Ақпарат иеленушілері Порталда тиісті сілтемелерді көрсете отырып, ресми интернет-ресурста және (немесе) жалпыға бірдей қолжетімді интернет-ресурстарда:
1) оны өткізу күніне дейін кемінде бір жұмыс күні бұрын интернет-конференция өткізу туралы;
2) Порталда оны іске қосқан күннен бастап бір жұмыс күні ішінде сауалнама жүргізу туралы құлақтандыруды орналастырады.
Сауалнама жүргізу ұзақтығы бір айдан асқан жағдайда, құлақтандырулар кемінде екі аптада бір реттен сиретпей орналастырылады.
9. Интернет-конференцияны өткізу ұзақтығы бір жұмыс күнінен кем болмауы тиіс.
Интернет-конференция барысында сұрақтар келіп түскен кезде жауаптарды ақпарат иеленушілері ол аяқталғанға дейін береді.
10. Ақпарат пайдаланушылар Порталда "Интернет-конференцияның тақырыбын құру" сервисі арқылы тиісті ақпарат иеленушілеріне интернет-конференция өткізуге еркін нысанда өтінім береді.
Әкімші өтінімді бес жұмыс күні ішінде қабылдайды не егер өтінім ақпарат иеленушілерінің құзыретіне немесе қызмет бағыттарына сәйкес келмеген жағдайда, өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
11. Сауалнама жүргізудің ұзақтығы он жұмыс күнінен кем болмауы тиіс.
12. Ақпарат иеленушілерінің қызметкерлеріне АЖО-ға кіруге рұқсат Оператор ақпарат иеленушілерінің өтінімдері негізінде береді.
13. Оператор ақпарат иеленушілерінің уәкілетті қызметкерлеріне Порталда жұмыс істеу үшін АЖО-ны пайдалану бойынша оқытуды жүргізеді.
Ашық диалогтың
интернет- порталында
жұмыс істеу қағидаларына
1-қосымша
Интернет-конференцияны өткізу шаблоны
Ашылу күні
Жабылу күні
Қазақ тіліндегі атауы
Орыс тіліндегі атауы
Ағылшын тіліндегі атауы (қажет болған кезде)
Қазақ тілде қысқаша сипаттама
Орыс тілінде қысқаша сипаттама
Ағылшын тілінде қысқаша сипаттама (қажет болған кезде)
Қазақ тіліндегі сипаттамасы
Орыс тіліндегі сипаттамасы
Ағылшын тіліндегі сипаттамасы (қажет болған кезде)
Жауапты қызметкер (модератор) – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендеру нөмірі, лауазымы, байланыс деректері (электрондық жұмыс поштасы және телефоны)
Ашық диалогтың
интернет- порталында жұмыс
істеу қағидаларына
2-қосымша
Сауалнама жүргізу шаблоны
№ 1 сауалнама
Санаты
Сауалнаманың казақ тіліндегі атауы
Сауалнаманың орыс тіліндегі атауы
Сауалнаманың ағылшын тіліндегі атауы (қажет болған кезде)
Іске қосу күні
Аяқталу күні
№ 1 сұрақтың қазақ тіліндегі атауы
№ 1 сұрақтың орыс тіліндегі атауы
№ 1 сұрақтың ағылшын тіліндегі атауы (қажет болған кезде)
№ 1 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 1 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 1 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 2 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 2 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 2 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 3 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 3 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 3 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№2 сұрақтың қазақ тіліндегі атауы
№ 2 сұрақтың орыс тіліндегі атауы
№ 2 сұрақтың ағылшын тіліндегі атауы (қажет болған кезде)
№ 1 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 1 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 1 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 2 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 2 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 2 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 3 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 3 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 3 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 3 сұрақтың қазақ тіліндегі атауы
№ 3 сұрақтың орыс тіліндегі атауы
№ 3 сұрақтың ағылшын тіліндегі атауы (қажет болған кезде)
№ 1 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 1 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 1 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 2 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 2 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 2 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)
№ 3 жауаптың қазақ тіліндегі нұсқасы
№ 3 жауаптың орыс тіліндегі нұсқасы
№ 3 жауаптың ағылшын тіліндегі нұсқасы (қажет болған кезде)