Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 30 мая 2024 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 июня 2024 года № 8589-04
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Актобе РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 18.11.2025 № 359 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Актобе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования, подпункт 2) пункта 9 приложения 1 к настоящему решению распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2024 года.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова
Утвержден решением
маслихата города Актобе
от 30 мая 2024 года № 173
Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актобе
Сноска. Правила - в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 17.04.2025 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актобе (далее - Правила) разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.

Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 173 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 5 маусымдағы № 8589-04 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 33-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 18.11.2025 № 359 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Осы шешімнің 1–қосымшасына сәйкес Ақтөбе қаласында әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың Қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2–қосымшасына сәйкес Ақтөбе қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, осы шешімнің 1 қосымшасындағы 9-тармақтың 2) тармақшасы 2024 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Ақтөбе қалалық
мәслихатының төрағасы
А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 30 мамырдағы
№ 173 шешімімен бекітілген
Ақтөбе қаласында әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың Қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 17.04.2025 № 280 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ақтөбе қаласында әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың үлгiлiк қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 қаулысына (бұдан әрi – Үлгілік қағидалар) сәйкес әзірленді және әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың тәртібін белгілейді.

2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима города Актобе, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан;
3) социальная помощь – помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее - МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели), а также к праздничным дням и памятным датам;
4) уполномоченный орган по оказанию социальной помощи - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Актобе" (далее – Отдел социальных программ);
5) уполномоченная организация по выплате социальной помощи – банки второго уровня, организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";
6) прожиточный минимум - минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины;
7) среднедушевой доход - доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
8) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
9) праздничные даты (далее – памятные даты) – профессиональные и иные праздники Республики Казахстан;
10) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования;
11) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акима города Актобе для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
12) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи;
13) сервис цифровых документов – объект информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепленный за оператором и предназначенный для отображения и использования документов в электронном виде, сформированных на основании сведений из объектов информатизации;

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негiзгi терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек алуға үміткер тұлғаның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Ақтөбе қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) әлеуметтік көмек – жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі - ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар), сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне орай ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек;
4) әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган – "Ақтөбе қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрі – Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі);
5) әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым – екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының тиісті түрлеріне қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдар, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;
6) ең төмен күнкөріс деңгейі – шамасы бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға шаққандағы ең төмен ақшалай кіріс;
7) жан басына шаққандағы орташа кіріс - отбасының бір айдағы жиынтық кірісінің отбасының әрбір мүшесіне тура келетін үлесі;
8) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
9) мерекелік күндер (бұдан әрі – атаулы күндер) – Қазақстан Республикасының кәсіптік және өзге де мерекелері;
10) уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
11) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш жасаған тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын зерттеп-қарау үшін Ақтөбе қаласы әкімінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия;
12) шекті мөлшер – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері;
13) цифрлық құжаттар сервисі – "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторға бекітіп берілген және ақпараттандыру объектілерінен алынған мәліметтер негізінде қалыптастырылған электрондық түрдегі құжаттарды көрсетуге және пайдалануға арналған объектісі;

14) веб-портал "электронное правительство" (далее – портал) – объект информатизации, представляющий собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Настоящие Правила распространяются на лиц, постоянно зарегистрированных и проживающих в городе Актобе, за исключением случаев, указанных в последнем абзаце пункта 9 настоящих Правил.
4. Меры социальной поддержки, предусмотренные пунктом 4 статьи 71, пунктом 3 статьи 170, пунктом 3 статьи 229 Социального кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 10, подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, подпунктом 2) пункта 1 статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (далее – Закон), оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и периодически (один раз в год), осуществляется с месяца обращения.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Перечни праздничных дней и памятных дат для оказания социальной помощи установлены настоящими Правилами по представлению МИО.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
Глава 2. Порядок оказания социальной помощи, определения перечня получателей и установления размеров социальной помощи
8. Социальная помощь к праздничным дням без учета доходов оказывается единовременно:
1) ко Дню Победы - 9 мая:
ветеранам Великой Отечественной войны в размере 1272 (одна тысяча двести семьдесят два) месячных расчетных показателей;
ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств в размере 90 (девяносто) месячных расчетных показателей;
другим лицам, на которых распространяется действие Закона за исключением лиц, указанных в абзаце пятом подпункта 1) пункта 8 настоящих Правил в размере 39 (тридцать девять) месячных расчетных показателей;

14) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "ортақ терезесі" дегенді білдіретін ақпараттандыру объектісі;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Осы Қағидалардың 9 тармағының соңғы абзацында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалар Ақтөбе қаласында тұрақты тіркелген және тұратын тұлғаларға таралады.
4. Әлеуметтік кодекстің 71-бабының 4-тармағында, 170-бабының 3-тармағында, 229-бабының 3-тармағында, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 11-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 12-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көрсетілген әлеуметтік көмек шаралары осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және мезгіл-мезгіл (жылына бір рет) көрсетіледі, өтініш берілген айдан бастап жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбелерін ЖАО ұсынымы бойынша осы Қағидалармен белгіленді.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
2. Әлеуметтік көмек көрсету, алушылар тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
8. Мереке күндеріне әлеуметтік көмек табыстарын есепке алмай бір рет көрсетіледі:
1) 9 мамыр - Жеңіс Күніне орай:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне 1272 (бір мың екі жүз жетпіс екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне 90 (тоқсан) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға, осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасының бесінші абзацта көрсетілген тұлғаларды қоспағанда, 39 (отыз тоғыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;

лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии в размере 90 (девяносто) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее - бывшего Союза ССР) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 39 (тридцать девять) месячных расчетных показателей;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 39 (тридцать девять) месячных расчетных показателей;
супруге (супругу) умерших участников Великой Отечественной войны, которые не вступали в повторный брак в размере 39 (тридцать девять) месячных расчетных показателей;
родителям и супруге, не вступившей в повторный брак, военнослужащих, умерших после прохождения воинской службы в Афганистане в размере 39 (тридцать девять) месячных расчетных показателей;
2) ко Дню Республики Казахстан - 25 октября:
лицам с инвалидностью, получающим государственные социальные пособия по инвалидности, за исключением лиц, указанных в последнем абзаце настоящего подпункта в размере 13 (тринадцать) месячных расчетных показателей;
детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет в размере 26 (двадцать шесть) месячных расчетных показателей;
3) ко Дню Независимости Республики Казахстан - 16 декабря:
лицам, принимавшим участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей.
При наличии права у отдельных категорий граждан на получение социальной помощи в разные праздничные дни (в зависимости от категории) оказывается один вид социальной помощи (высокий по размеру).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Социальная помощь без учета дохода оказывается один раз в год по следующим основаниям:
1) гражданам (семьям), в связи с причинением ущерба им либо их имуществу вследствие стихийного бедствия, обратившимся не позднее шести месяцев с момента наступления такой ситуации в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей;

1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға 90 (тоқсан) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі - бұрынғы КСР Одағы) ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға 39 (отыз тоғыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға 39 (отыз тоғыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушыларының екінші рет некеге тұрмаған жұбайына (зайыбына) 39 (отыз тоғыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
Ауғанстанда әскери қызметiн өткергеннен кейін қайтыс болған әскери қызметшiлердің ата-аналарына және екінші рет некеге тұрмаған жұбайына 39 (отыз тоғыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
2) 25 қазан - Қазақстан Республикасының күніне орай:
осы тармақшаның соңғы абзацында көрсетілген тұлғаларды қоспағанда, мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын мүгедектігі бар адамдарға 13 (он үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай:
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқан "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңымен бекітілген тәртіпте ақталған тұлғаларға 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Азаматтардың жекелеген санаттарының әртүрлі мереке күндеріне орай (санатына қарай) әлеуметтік көмек алуға құқығы болған жағдайда әлеуметтік көмектің бір түрі көрсетіледі (мөлшері бойынша жоғары).
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Табыстарын есепке алмағанда әлеуметтік көмек жылына бір рет мынадай негіздер бойынша көрсетіледі:
1) осындай жағдай туындаған сәттен бастап алты айдан кешіктірмей жүгінген азаматтарға (отбасыларына), оларға не олардың мүлкіне дүлей апаттың салдарынан зиян келуіне байланысты 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

2) гражданам (семьям), в связи с причинением ущерба им либо их имуществу вследствие пожара, обратившимся не позднее шести месяцев с момента наступления такой ситуации в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей.
При причинении ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара социальная помощь оказывается по месту нахождения пострадавшего имущества независимо от места регистрации его собственника;
3) гражданам, сопровождающим лиц с инвалидностью первой группы (имеющих в индивидуальной программе абилитации и реабилитации социальную услугу индивидуального помощника, за исключением, лиц с инвалидностью, получивших трудовое увечье или профессиональное заболевание по вине работодателя, согласно законодательству,) на санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан, в виде возмещения стоимости пребывания в санаторно-курортной организации в размере суммы фактических затрат, но не более 70 (семьдесят) процентов гарантированной суммы, определяемой уполномоченным органом в области социальной защиты населения.
Социальная помощь, указанная в подпункте 3) настоящего пункта предоставляется гражданам, обратившимся в Отдел социальных программ не позднее 30 (тридцати) календарных дней после получения санаторно-курортного лечения на основании заявления с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) счет-фактура;
3) акт выполненных работ по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 562 "Об утверждении форм первичных учетных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8265);
4) сведения о номере счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".
Оплата стоимости проезда до места прохождения санаторно-курортного лечения и обратно производится за счет собственных средств получателя санаторно-курортного лечения.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 18.11.2025 № 359 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Единовременная социальная помощь с учетом среднедушевого дохода гражданина (семьи), не превышающего однократного размера прожиточного минимума, устанавливаемого на соответствующий финансовой год законом о республиканском бюджете, за предшествовавший на момент обращения квартал оказывается:
1) исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);

2) осындай жағдай туындаған сәттен бастап алты айдан кешіктірмей жүгінген азаматтарға (отбасыларына), өрт салдарынан оларға не олардың мүлкіне зиян келуіне байланысты 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Дүлей апат немесе өрт салдарынан мүлкіне залал келген болса, әлеуметтік көмек залал келген мүлік орналасқан жер бойынша меншік иесінің тіркелген жеріне қарамастан көрсетіледі;
3) Қазақстан Республикасының шегінде санаторийлік-курорттық емделуге бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды (заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің кінәсінан жұмыста мертіккен немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, жеке бағдарламада жеке көмекшінің әлеуметтік қызметі бар) алып жүретін азаматтарға, санаторийлік-курорттық ұйымда болу құнын өтеу ретінде нақты шығындар мөлшерінде, бірақ халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын кепілдік берілген соманың 70 (жетпіс) пайызынан аспайтын.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген әлеуметтік көмек, мынадай құжаттарды қоса бере отырып Әлеуметтік бағдарламалар бөліміне санаторийлік-курорттық ем алғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінген азаматтарға көрсетіледі:
1) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
2) шот-фактура немесе фискалдық чек;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 562 "Бастапқы есепке алу құжаттарының нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8265 болып тіркелген) бекітілген нысаны бойынша орындалған жұмыстар актісі;
4) екінші деңгейдегі банктегі немесе "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Санаторийлік-курорттық емдеуден өту орнына дейін және кері қайту жол жүру құнын төлеу санаторийлік-курорттық ем алушының өз қаражаты есебінен жүргізіледі.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 18.11.2025 № 359 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Азаматтың (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы өтініш берген сәттің алдындағы тоқсанда республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір еселенген мөлшерінен аспайтын бір рет берілетін әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);

2) исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
3) исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
4) исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) малообеспеченным семьям (лицам) в размере не более 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
6) родителям или иным законным представителям детей до восемнадцати лет, инфицированным вирусом иммунодефицита человека, состоящих на диспансерном учете в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
7) лицам, страдающим одним из социально значимых заболеваний согласно Перечня, утвержденного Приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-108/2020 "Об утверждении перечня социально значимых заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21263) (далее – Перечень) в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей.
Единовременная социальная помощь по Перечню оказывается одному лицу по одному заболеванию.
Среднедушевой доход семьи для оказания социальной помощи исчисляется на основании приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 181 "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32609).
Состав семьи определяется в соответствии с пунктом 10 Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи.
Среднедушевой доход семьи рассчитывается путем деления совокупного дохода семьи за расчетный период (предыдущий квартал) на количество месяцев в указанном периоде (три месяца) и число членов семьи.
Социальная помощь лицам, указанным в пунктах 8, 9, 10 настоящих Правил оказывается если они не находятся на полном государственном обеспечении.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Социальная помощь к праздничным дням оказывается без истребования заявлений от получателей.
Категории получателей социальной помощи определяются МИО.
Списки получателей социальной помощи формируются на основании запроса в Государственную корпорацию либо иные организации, либо в электронном виде из информационных систем уполномоченного государственного органа.
Для формирования категорий получателей на выплату социальной помощи к праздничным дням Отделом социальных программ инициируется запрос в информационные системы уполномоченного государственного органа на получение данных граждан, являющихся (активных) получателями пенсий и пособий.
Сведения по получателям пенсий и пособий на оказание социальной помощи формируются по форме согласно приложению 7 к Типовым правилам.

2) алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
3) алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
4) алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
5) аз қамтылған отбасыларға (тұлғаларға) 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерінде;
6) диспансерлік есепте тұрған адамның иммунтапшылығы вирусын жұқтырған он сегіз жасқа дейінгі балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-108/2020 "Әлеуметтік мәні бар аурулардың тізбесін бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21263 болып тіркелген) бекітілген тізбесіне (бұдан әрі – Тізбесі) сәйкес әлеуметтік мәні бар аурулардың бірінен зардап шегетін тұлғаларға 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Тізбесі бойынша бір рет берілетін әлеуметтік көмек бір тұлғаға бір ауру бойынша көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін отбасының орташа табысы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 26 мамырдағы № 181 "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық кірісін есептеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32609 болып тіркелген) сәйкес есептеледі.
Отбасының құрамы Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық кірісін есептеу Қағидаларының 10-тармағына сәйкес белгіленеді.
Отбасының жан басына шаққандағы орташа кірісін есептеу кезеңіндегі (өткен тоқсан) отбасының жиынтық кірісі көрсетілген кезеңдегі айлардың санына (үш ай) және отбасы мүшелерінің санына бөлу жолымен есептеледі.
Осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарында көрсетілген тұлғаларға, егер олар толық мемлекеттік қамсыздандыруда болмаған жағдайда әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Мереке күндеріне орай әлеуметтік көмек алушылардың өтініштері талап етілмей көрсетіледі.
Әлеуметтік көмекті алушылардың санаттарын ЖАО айқындайды.
Әлеуметтік көмекті алушылардың тізімдері мемлекеттік корпорацияға не өзге ұйымдарға сұрау салу негізінде не уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінен электрондық түрде қалыптастырылады.
Мереке күндеріне төленетін әлеуметтік көмек алушылардың санаттарын қалыптастыру үшін Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі зейнетақы мен жәрдемақы алатын белсенді азаматтардың мәліметтерін алуға уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйелеріне сұрау салуға бастама жасайды.
Зейнетақы мен әлеуметтік көмек көрсету жәрдемақысын алушылар жөніндегі мәліметтер Үлгілік қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.

12. Для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан заявитель от себя или от имени семьи (или представитель по доверенности, выданной в соответствии со статьей 167 Гражданского кодекса Республики Казахстан) обращается письменно в Отдел социальных программ, или в Государственную корпорацию с заявлением по форме согласно приложению 1 к Типовым правилам, или электронно на портал с заявлением по форме согласно приложению 1-1 к Типовым правилам.
13. Порядок и сроки оказания социальной помощи, основания для отказа, прекращения, возврата и выплаты определяются согласно главой 3 Типовых правил.
14. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом города Актобе на текущий финансовый год.
Отдел социальных программ переводит в Государственную корпорацию суммы социальной помощи.
Государственная корпорация перечисляет суммы социальной помощи, полученные от Отдела социальных программ на банковские счета получателей социальной помощи.
15. Процесс осуществления выплаты социальной помощи через Государственную корпорацию инициируется Отделом социальных программ при принятии им решения об оказании социальной помощи через информационные системы уполномоченного государственного органа.
16. На основании принятого Отделом социальных программ решения об оказании социальной помощи Государственная корпорация формирует потребность в бюджетных средствах на выплату социальной помощи:
по единовременным выплатам – ежедневно;
по ежемесячным и ежеквартальным выплатам – 27 числа месяца, предшествующего месяцу выплаты.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. После формирования потребности Государственная корпорация не позднее следующего рабочего дня направляет заявку о сумме потребности на выплату социальной помощи в Отдел социальных программ.
Отдел социальных программ в течение двух рабочих дней после поступления заявки о сумме потребности на выплату социальной помощи перечисляет в Государственную корпорацию денежные средства в пределах сумм, предусмотренных заявкой о сумме потребности на выплату социальной помощи.
По заявкам о суммах потребности на выплату социальной помощи, поступившим после 27 числа месяца, Отдел социальных программ перечисляет денежные средства в Государственную корпорацию после 1 числа следующего месяца.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.05.2026 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

12. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмекті алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан (немесе өкілі, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 167-бабына сәйкес берілген сенімхат бойынша) Әлеуметтік бағдарламалар бөліміне немесе мемлекеттік корпорацияға Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтінішпен немесе Үлгілік қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша порталға электрондық түрдегі өтінішпен жүгінеді.
13. Әлеуметтік көмекті көрсетудің тәртібі мен мерзімдері, бас тарту, тоқтату, қайтару және төлеу үшін негіздері Үлгілік қағидалардың 3-тарауына сәйкес айқындалады.
14. Әлеуметтік көмек көрсетуге жұмсалатын шығыстарды қаржыландыру Ақтөбе қаласының бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік корпорацияға әлеуметтік көмек көрсету сомаларын аударады.
Мемлекеттік корпорация Әлеуметтік бағдарламалар бөлімінен алынған әлеуметтік көмек сомаларын әлеуметтік көмек алушылардың банктік шоттарына аударады.
15. Әлеуметтік көмек көрсету туралы шешім қабылдаған кезде уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйелері арқылы Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі әлеуметтік көмекті мемлекеттік корпорация арқылы төлеу процесіне бастама жасайды.
16. Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қабылдаған әлеуметтік көмек көрсету туралы шешім негізінде мемлекеттік корпорация:
біржолғы төлемдер бойынша – күн сайын;
ай сайынғы және тоқсан сайынғы төлемдер бойынша төлем жасалатын айдың алдындағы айдың 27-і күні әлеуметтік көмек төлеу үшін бюджет қаражатына сұраныс қалыптастырады.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Сұраныс қалыптастырылғаннан кейін мемлекеттік корпорация келесі жұмыс күнінен кешіктірмей Әлеуметтік бағдарламалар бөліміне әлеуметтік көмек төлеуге сұраныс сомасы туралы өтінім жібереді.
Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі әлеуметтік көмек төлеуге сұраныс сомасы туралы өтінім түскен күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік корпорацияға әлеуметтік көмек төлеуге сұраныс сомасы туралы өтінімде көзделген сома шегінде ақшалай қаражат аударады.
Айдың 27-і күнінен кейін түскен әлеуметтік көмек төлеуге сұраныс сомалары туралы өтінімдер бойынша ақшалай қаражатты Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі келесі айдың 1-і күнінен кейін мемлекеттік корпорацияға аударады.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 29.05.2026 № 418 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

18. Государственная корпорация в течение двух рабочих дней после поступления трансфертов формирует в соответствии с графиком выплаты платежные поручения и осуществляет выплату на банковские счета получателей.
19. При возврате суммы социальной помощи из уполномоченной организации по выплате социальной помощи Отдел социальных программ в течение трех рабочих дней, следующих за днем получения сведений из уполномоченной организации по выплате социальной помощи, вносит соответствующие изменения в информационную систему.
20. Государственная корпорация не позднее последнего рабочего дня текущего месяца переводит в Отдел социальных программ излишне зачисленные (выплаченные) суммы социальной помощи, поступившие на счет Государственной корпорации.
21. Оплата банковских услуг, связанных с выплатой социальной помощи, осуществляется за счет средств местных бюджетов на основании договора, заключаемого между Государственной корпорацией и Отделом социальных программ.
22. Излишне выплаченные суммы социальной помощи подлежат возврату в добровольном порядке, неправомерно полученные суммы подлежат возврату в добровольном или в судебном порядке.
23. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит Отдел социальных программ с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 30 мая 2024 года № 173
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата города Актобе
1. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5179);
2. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 12 июня 2017 года № 194 "О внесении изменения в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5595);
3. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 28 августа 2018 года № 363 "О внесении изменения в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-1-209);

18. Мемлекеттік корпорация трансферттер түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде төлем кестесіне сәйкес төлем тапсырмаларын қалыптастырады және алушылардың банктік шоттарына төлеуді жүзеге асырады.
19. Әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымнан әлеуметтік көмек сомасы қайтарылған кезде Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымнан мәліметтер алғаннан кейінгі үш жұмыс күні ішінде ақпараттық жүйеге тиісті өзгерістер енгізеді.
20. Мемлекеттік корпорация ағымдағы айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік корпорацияның шотына түскен әлеуметтік көмектің артық есептелген (төленген) сомаларын Әлеуметтік бағдарламалар бөліміне аударады.
21. Әлеуметтік көмек төлеуге байланысты банктік қызметтерге ақы төлеу мемлекеттік корпорация мен Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арасында жасалатын шарт негізінде жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
22. Әлеуметтік көмектің артық төленген сомалары ерікті түрде қайтарылады, заңсыз алынған сомалар ерікті түрде немесе сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.
23. Әлеуметтік көмек көрсетуді мониторингтеу мен есепке алуды Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 30 мамырдағы
№ 173 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5179 болып тіркелген);
2. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2017 жылғы 12 маусымдағы № 194 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5595 болып тіркелген);
3. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2018 жылғы 28 тамыздағы № 363 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-1-209 болып тіркелген);

4. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 30 ноября 2018 года № 384 "О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-1-219);
5. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 27 июня 2019 года № 445 "О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6272);
6. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 марта 2020 года № 542 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6943);
7. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 13 апреля 2020 года № 546 "О внесении изменения в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7052);
8. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 11 мая 2020 года № 554 "О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7097);
9. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 ноября 2020 года № 596 "О внесении изменения в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7756);

4. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2018 жылғы 30 қарашадағы № 384 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-1-219 болып тіркелген);
5. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 27 маусымдағы № 445 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6272 болып тіркелген);
6. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 20 наурыздағы № 542 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6943 болып тіркелген);
7. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 546 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7052 болып тіркелген);
8. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 11 мамырдағы № 554 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7097 болып тіркелген);
9. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2020 жылғы 20 қарашадағы № 596 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7756 болып тіркелген);

10. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 9 марта 2021 года № 34 "О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8096);
11. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 22 декабря 2022 года № 222 "О внесении изменения в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31403);
12. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 июля 2023 года № 55 "О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8388);
13. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 25 сентября 2023 года № 84 "О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8411);
14. Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 8 февраля 2024 года № 144 "О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8499).

10. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2021 жылғы 9 наурыздағы № 34 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8096 болып тіркелген);
11. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 222 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31403 болып тіркелген);
12. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2023 жылғы 20 шілдедегі № 55 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8388 болып тіркелген);
13. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 84 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8411 болып тіркелген);
14. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының "Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2024 жылғы 8 ақпандағы № 144 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8499 болып тіркелген).