О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом и участниками рынка ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2024 года № 78. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2024 года № 35555. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 110.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 10), 11) и 12) исключить;
абзац третий подпункта 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 9), 13), 15), 16) и 19) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
приложение 14 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
приложение 16 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19672) следующие изменения и дополнение:
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 78 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 желтоқсанда № 35555 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 110 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
10), 11) және 12) тармақшалар алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 9), 13), 15), 16) және 19) тармақшаларында көзделген есептілікті - есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;";
1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 211 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19672 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
2-қосымша осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
приложение 17 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
приложение 21 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
приложение 25 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
приложение 26 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
приложение 27 изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
приложение 32 изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
приложение 34 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
приложение 35 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
приложение 36 изложить в редакции согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
приложение 37 изложить в редакции согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
приложение 45 изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
приложение 47 изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
приложение 48 изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
приложение 51 изложить в редакции согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
в приложении 59:
в Правилах представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором:
дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8. При наличии филиала, в том числе зарегистрированного на территории Международного финансового центра "Астана", организации, осуществляющие деятельность по управлению инвестиционным портфелем и брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, представляют отчетность с учетом деятельности филиалов.".
3. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.

7-қосымша осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымша осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
25-қосымша осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
26-қосымша осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
27-қосымша осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
32-қосымша осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
34-қосымша осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
35-қосымша осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
36-қосымша осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
37-қосымша осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
45-қосымша осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
47-қосымша осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
48-қосымша осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
51-қосымша осы қаулыға 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
59-қосымшада:
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттардың, бірыңғай оператордың есептілікті ұсыну қағидалары:
мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:
"8. Филиалы, оның ішінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында тіркелгені, инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті және бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымы болған кезде филиалдарының қызметін ескере отырып, есептілікті ұсынады.".
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1 к постановлению
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2024 года № 78
Приложение 1 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда
Отчетность единого накопительного пенсионного фонда включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
3) отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей);
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
6) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам;
7) отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств - членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан;
8) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
9) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;
10) отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов;
11) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов;
12) отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств;
13) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда);
14) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда);

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 78 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілігіне мыналар кіреді:
1) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
3) сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп;
4) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп;
5) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп;
6) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп;
7) Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп;
8) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
9) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
10) дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп;
11) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
12) шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
13) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
14) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;

15) отчет о выплатах и возврате целевых накоплений;
16) отчет о целевых требованиях.
Приложение 2 к постановлению
Приложение 3 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
Пенсионные активы, сформированные за счет____________________________
Наименование доверительного управляющего
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

15) нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп;
16) нысаналы талаптар туралы есеп.
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Сенімгерлік басқарушының атауы
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1.1.1
Итого:
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (индекс – 1-ENPF_SPPA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. В Форму не включаются данные по финансовым инструментам, по которым прекращено признание. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет _____" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

1.1.1
Жиыны:
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
Жиыны:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_SPPA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысанға тану тоқтатылған қаржы құралдары бойынша деректер енгізілмейді. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

6. По Таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам;
2) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
3) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
4) в графе 4 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
5) в графе 6 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
6) в графе 7 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
7) в графе 8 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
8) в графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
9) в графе 10 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
10) в графах 12 и 13 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В графе 13 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам – в абсолютном значении;
11) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
12) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
13) в графе 16 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
14) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
16) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;

6. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар жөніндегі деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" ҚР ҰЖ 03 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
5) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
6) 7-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
7) 8-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
8) 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9) 10-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалған құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оны ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
10) 12 және 13-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 13-бағанда: борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша – абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
11) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
13) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақы мен комиссиялық ақыны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қосқандағы және сатып алушы сатушыға төлеген пайыздың (ондай бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
14) 17-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
15) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;

17) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;
18) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
19) в графе 24 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
20) при заполнении граф 25 и 26 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 25 и 26 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 25 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графах 27 и 28 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 27 и 28 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 27 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
22) в графе 29 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По Таблице 2:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной (размещенной) по операциям "обратное репо" (репо), с указанием ее типа;
3) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;

17) 22-бағанда шығарылым проспектісінде көзделген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
18) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
19) 24-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
20) 25 және 26-бағандарды толтырған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 25-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
21) 27 және 28-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 27 және 28-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 27-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
22) 29-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
3) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;

4) в графе 7 указывается количество приобретенных (размещенных) ценных бумаг по операциям "обратное репо" (репо);
5) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо" (репо). В случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в национальной валюте – тенге заполняются графы 10 и 12;
7) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По Таблице 3:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
5) в графах 10 и 11 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
6) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 15 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 14, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге заполняется графа 14;
7) в графе 16 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
9) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
10) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
11) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;

4) 7-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
5) 8 және 9-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 10 және 11-бағандарда "кері репо" (репо) операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген жағдайда, бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 10 және 12-бағандарда көрсете отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгеде ақы төленген жағдайда 10 және 12-бағандар толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4 және 5-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
3) 6-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
6) 14 және 15-бағандарда зейнетақы активтерін банктегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 14-бағанда көрсете отырып, 15-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта – теңгемен орналастырылған жағдайда 14-баған толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
8) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
10) 22-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
11) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;

12) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
9. По Таблице 4:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 код валюты платежа указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графах 6 и 8 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 11 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 6, 8 и 10;
4) в графе 10 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По Таблице 5:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 4 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
3) в графе 5 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
5) в графе 7 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;
6) в графе 8 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).

12) 3-кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке-жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
9. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда төлем валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 6 және 8-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 11-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта – теңгеде аффинирленген бағалы металды сатып алған жағдайда 6, 8 және 10-бағандар толтырылады;
4) 10-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле валютасының коды көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі, 6-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
5) 7-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шартты талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
6) 8-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын;
сатуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын білдіреді.

11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 3 к постановлению
Приложение 5 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
__________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету добровольных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
20
21
22
23
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов (субсчетов) вкладчиков
(получателей)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (индекс – 1-ENPF_PV, периодичность – ежемесячная)

11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
__________________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
20
21
22
23
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
(қосалқы шоттарының) саны
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2, 5, 8, 11, 14 и 17 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
6. В графах 3, 6, 9, 12, 15 и 18 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. В графах 4, 7, 10, 13, 16 и 19 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 5, 8, 11, 14 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
6. 3, 6, 9, 12, 15 және 18-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. 4, 7, 10, 13, 16 және 19-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және салымшылардың (алушылардың) инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.

8. В графах 20 и 22 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, с накоплениями, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
9. В графах 21 и 23 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах.
10. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 4 к постановлению
Приложение 6 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Область или город республиканского значения
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов
по учету обязательных пенсионных взносов
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Не указан регион
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету добровольных пенсионных взносов
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц с накоплениями
Сумма накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц без накоплений
10
11
12
13
14
15
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета _______________________________________ _____________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов (субсчетов) вкладчиков
(получателей) по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (индекс – 1-ENPF_PV_OBL, периодичность – ежемесячная)

8. 20 және 22-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек жеке тұлғаның жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
9. 21 және 23-бағандарда шартты зейнетақы шоттарындағы сома көрсетіледі.
10. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
_________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Облыс немесе республикалық маңызы бар қала
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өңірі көрсетілмеген
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Жинақтардың сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
10
11
12
13
14
15
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
(салымшының (алушының)
тұрғылықты жері бойынша)
салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
(қосалқы шоттарының) саны
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV_OBL, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города республиканского значения) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
6. В графах 4, 7 и 10 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
7. В графах 5, 8 и 11 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) коды көрсетіледі.
6. 4, 7 және 10-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
7. 5, 8 және 11-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.

8. В графах 6, 9 и 12 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
9. В графах 13 и 15 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, с накоплениями и без накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, с разбивкой в зависимости от места жительства физического лица.
10. В графе 14 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах.
11. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 5 к постановлению
Приложение 9 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

8. 6, 9 және 12-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны мен жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
9. 13 және 15-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар және зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны жеке тұлғаның тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
10. 14-бағанда шартты зейнетақы шоттарындағы сома көрсетіледі.
11. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам. По депозитарным распискам указываются сведения ее базового актива.
6. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
11. В графе 10 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
12. В графе 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)).
13. В графе 13 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша оның базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттігі елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типімен түрі көрсетіледі
8. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмитент оларды өтеу бойынша міндеттемелерді – талап ету құқықтарын орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 10-бағанда шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
12. 12-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға көрсетіледі (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау).
13. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.

14. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг, в формате "дд.мм.гггг".
15. В графе 15 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
16. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
18. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
19. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении со знаком плюс.
20. В графе 23 в качестве категории ценной бумаги указывается символ: 1 – "имеющиеся в наличии для продажи", 2 – "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток", 3 – "удерживаемые до погашения".
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 6 к постановлению
Приложение 13 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_DEALINGS_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата заключения сделки (регистрации операции)
Установленная дата расчетов по сделке
Фактическая дата расчетов по сделке
Наименование брокера и (или) дилера
Вид сделки
Рынок
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Вид ценной бумаги и наименование ее эмитента
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты номинальной стоимости
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество ценных бумаг
Код валюты платежа
Цена покупки (продажи) за одну ценную бумагу
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Минимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Максимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Рыночная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Сумма сделки
Наименование контрпартнера
Рейтинг контрапартнера
15
16
17
18
19
20
21
Таблица 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
(в тенге)
Дата перевода денег
Наименование банка
Операции по вкладу
Сумма операции
Дата заключения и номер договора банковского вклада
Срок вклада (в днях)
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
Код валюты вклада
Сумма вклада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 3. Аффинированные драгоценные металлы, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата совершения сделки
Наименование контрагента
Оплата услуг
Вид сделки
Вид аффинированного драгоценного металла
Объем сделки (единиц)
Код валюты платежа
Цена покупки за одну единицу
Сумма сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 4. Производные финансовые инструменты, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата заключения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Дата постановки финансовых инструментов на учет
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер ценной бумаги
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Контрагент и его рейтинг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Описание условий сделки
Объект хеджирования
Номер и дата инвестиционного решения
Вариационная маржа на дату заключения сделки, тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, процентов
Режим торгов
Примечание
Вид сделки
Количество финансовых инструментов, штук
Цена сделки, тенге
Сумма сделки, тысяч тенге
Код валюты сделки
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета _______________________________________ _____________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
совершенных сделках по
инвестированию собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (индекс – 1-ENPF_DEALINGS_SA, периодичность – ежемесячная)

14. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын қосқанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қоса, бағалы қағаздардың сатып алу құны, сондай-ақ аудару бойынша банк қызметтері және сатып алушы сатушыға төлеген пайызға азайтылған шамасы (мұндай бар болса) көрсетіледі.
16. 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
17. 20-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
18. 21-бағанда репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
19. 22-бағанда қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері қосу белгісімен абсолютті шамада көрсетіледі.
20. 23-бағанда бағалы қағаздың санаты ретінде мынадай: 1 – "сату үшін қолда бар", 2 – "пайда немесе зиян арқылы әдiл құны бойынша есепке алынатын", 3 – "өтелгенге дейін ұсталатын" символы көрсетіледі.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3- тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_DEALINGS_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Меншікті активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Мәмілені жасау (операцияны тіркеу) күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың белгіленген күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Мәміле түрі
Нарық
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың түрі және оның эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Бағалы қағаздың саны
Төлем валютасының коды
Бір бағалы қағаздың сатып алу (сату) бағасы
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Мәміле жасау күніндегі бір бағалы қағаздың ең төменгі бағасы
Мәміле жасау күніндегі бір бағалы қағаздың ең жоғары бағасы
Мәміле жасау күніндегі бір бағалы қағаздың нарықтық бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле сомасы
Контрәріптес атауы
Контрәріптес рейтингі
15
16
17
18
19
20
21
2-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
(теңгемен)
Ақша аудару күні
Банктің атауы
Салым бойынша операция
Операция сомасы
Банктік салым шартын жасау күні және нөмірі
Салым мерзімі (күнмен)
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым валютасының коды
Салым сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
3-кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған аффинирленген бағалы металдар
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні
Контрагенттің атауы
Қызметке ақы төлеу
Мәміле түрі
Аффинирленген бағалы металдың түрі
Мәміле көлемі (бірлігі)
Төлем валютасының коды
Бір бірліктің сатып алу бағасы
Мәміле сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
4-кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған туынды қаржы құралдары
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қаржы құралдарын есепке алу күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралдарының түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру
нөмірі
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Контрагент және оның рейтингі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Хеджирлеу объектісі
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні
Мәмілені жасау күнгі вариациялық маржа, теңге
Мәмілені жасау күнгі бастапқы маржа, пайыз
Сауда-саттық режимі
Ескертпе
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны, дана
Мәміле бағасы, теңге
Мәміле сомасы, мың теңге
Мәміле валютасының коды
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_DEALINGS_SA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом за отчетный период (месяц). Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция "обратное репо" – открытие (закрытие) и прочее);
2) в графе 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
3) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами;
4) в графе 9 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графе 14 указывается цена в валюте платежа с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения. В случае отсутствия в первичном документе цены, выраженной в валюте, указывается цена, выраженная в процентах от номинальной стоимости;
7) в графах 15 и 16 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
8) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки в секторе автоматического репо);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезең (ай) үшін ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 6-бағанда мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивидендтер төлеу, "кері репо" операциясы – ашу (жабу) және басқа да);
2) 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған не мәміле ұйымдастырылмаған нарықта жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі;
3) 8-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жіберілген бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
4) 9-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 10 және 13-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 14-бағанда сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын (биржалық куәлік, брокердің-дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен төлем валютасында бағасы көрсетіледі. Бастапқы құжатта валютамен көрсетілген баға болмаған жағдайда, номиналды құнынан пайызбен көрсетілген баға көрсетіледі;
7) 15 және 16-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелердің деректері бойынша осы қаржы құралы айналыста болатын халықаралық (шетел) қор биржаларында номиналды құн валютасында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) жөніндегі мәмілелер бойынша баға көрсетіледі;
8) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша – бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; "кері репо" операциялары бойынша - автоматты репо секторында мәміле жасау нәтижесінде пайда болған кірістілік);

9) в графе 19 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой;
10) графы 20 и 21 заполняются по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг.
6. По Таблице 2:
1) в графе 2 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета единого накопительного пенсионного фонда на текущий счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора – дата возврата денег на инвестиционный счет;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
3) в графе 6 указываются наименование видов аффинированных драгоценных металлов;
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. По Таблице 4:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг";
2) в графе 4 указывается дата первоначального признания финансовых инструментов в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 5 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг";
4) в графе 6 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты);
5) в графе 7 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
6) в графе 8 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";
7) в графе 9 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)";

9) 19-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі;
10) 20 және 21-бағандар халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым салынған жағдайда, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда – ақшаны инвестициялық шотқа қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өтуі бойынша салымды қайтару);
3) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 5-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату және басқа да);
3) 6-бағанда аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
8. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
2) 4-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралдарын бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
4) 6-бағанда туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары);
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда, бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының (ел) атауы" форматында оның резиденттігі елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі;
7) 9-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтингі) (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік (бар болса) берген базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтинг болмағаны көрсетіледі;

8) в графе 10 в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет";
9) в графе 11 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
10) в графе 16 если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет";
11) в графе 17 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки;
12) в графе 18 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта;
13) в графе 19 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию;
14) в графе 20 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи;
15) в графе 21 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 7 к постановлению
Приложение 14 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги или номер договора вклада
Идентификационный номер ценной бумаги
Идентификатор права требования
Количество ценных бумаг (штук)
Дата погашения
Дата прекращения признания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы:
Размер задолженности
Всего задолженности
Вид урегулирования и суммы задолженностей
по основному долгу
по вознаграждению
пеня по основному долгу
пеня по вознаграждению
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (индекс – 1-ENPF_DEFAULT_PA, периодичность – ежеквартальная)

8) 10-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаса, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттігі)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, "контрагент/елі/рейтингі жоқ" форматында ақпарат көрсетіледі;
9) 11-бағанда мәміле (сатып алу, сату және басқа да) түрі көрсетіледі;
10) 16-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә" сөзі және "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" сөзі көрсетіледі;
11) 17-бағанда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі;
12) 18-бағанда бар болса вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың баға белгіленімі өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі;
13) 19-бағанда бар болса бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнынан үлесі көрсетіледі;
14) 20-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады;
15) 21-бағанда мәміле тараптарында талаптардың және міндеттемелердің туындау шарттары көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
____________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі немесе салым шартының нөмірі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығын сәйкестендіргіш
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Өтеу күні
Тануды тоқтату күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы:
Берешек мөлшері
Берешектің барлығы
Реттеу түрі және берешек сомасы
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
негізгі борыш бойынша өсімпұл
сыйақы бойынша өсімпұл
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Дефолтқа жол берген
эмитенттердің зейнетақы
активтері есебінен сатып
алынған қаржы құралдары
бойынша есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" (индексі – 1-ENPF_DEFAULT_PA, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" или "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. В графе 3 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа или номера договора вклада.
7. В графе 4 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
8. В графе 5 указывается идентификатор права требования при наличии.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графе 7 указывается дата погашения финансового инструмента.
11. В графе 8 отражается дата прекращения признания финансового инструмента в бухгалтерском учете.
12. Графа 13 является суммой граф 9, 10, 11 и 12.
13. В графе 14 указываются вид урегулирования задолженности: реабилитация (реструктуризация, банкротство, исполнительное производство, внесудебное урегулирование), а также суммы задолженностей, определенные решением суда, в соответствии с заключенными соглашениям о погашении задолженности, признанные в реестре требований кредиторов.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 8 к постановлению
Приложение 16 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_UEO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы, поступило
Пеня за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
Выплаты, начислено
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода
Текущая стоимость условных пенсионных обязательств
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Инвестиционный доход по условным пенсионным обязательствам, начисленный за день
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
стоимости одной условной
единицы условных пенсионных обязательств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (индекс – 1-ENPF_UEO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының және ерікті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында "міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары" немесе "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары" сияқты зейнетақы жарналарына байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типін немесе салым шартының нөмірін көрсетумен көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 5-бағанда бар болса талап ету құқығын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 7-бағанда қаржы құралын өтеу күні көрсетіледі.
11. 8-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралын тануды тоқтату күні көрсетіледі.
12. 13-баған 9, 10, 11 және 12-бағандардың қосындысы болып табылады.
13. 14-бағанда берешекті реттеу түрі: оңалту (қайта құрылымдау, банкроттық, атқарушылық іс жүргізу, соттан тыс реттеу), сондай-ақ кредиторлар талаптарының тізілімінде танылған, берешекті өтеу туралы жасалған келісімдерге сәйкес соттың шешімімен айқындалған берешек сомасы көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_UEO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары, келіп түсті
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
Төлемдер, есептелгені
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін зейнетақы жарналарын және (немесе) алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттеме
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны
Шартты зейнетақы міндеттемелері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
6
7
8
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шартты зейнетақы
міндеттемелерінің бір шартты
бірлігінің құны туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
6. Графа 8 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. Графа 9 указывается стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств с точностью до семи знаков после запятой.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 9 к постановлению
Приложение 2 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг
всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шарты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күн "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 8-бағанда шартты бірліктер саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
7. 9-бағанда шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар; брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Эмитенттің атауы
Эмитент елі
Бағалы қағаз түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
6. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
7. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
8. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
9. В графе 7 указывается количество ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
10. В графе 8 указывается количество ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
11. В графах 9 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
12. В графе 10 указывается цена, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги (за исключением долговых ценных бумаг) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттік елі көрсетіледі.
6. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
7. 5-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты - талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында Номиналды құны бойынша көрсетіледі.
9. 7-бағанда есепті күнге ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында Номиналды құны бойынша көрсетіледі.
10. 8-бағанда есепті күнге репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында Номиналды құны бойынша көрсетіледі.
11. 9 және 14-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
12. 10-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз (борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда) шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.

13. В графе 11 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг.".
14. В графе 12 указывается дата погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг.".
15. В графе 13 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке.
16. Графы 14 и 15 заполняются по долговым ценным бумагам. В графе 15 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска.
17. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
18. В графе 17 указывается неамортизированная часть дисконта (со знаком минус) или премии (в абсолютном выражении).
19. В графе 18 указывается начисленные, но не полученные вознаграждения. При заполнении данной графы по долговым ценным бумагам указывается купон, по акциям указываются дивиденды.
20. В графе 19 указывается положительная или отрицательная корректировка.
21. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, переданных в репо, указанная в бухгалтерском учете.
22. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, переданных в репо, на отчетную дату, указанная в бухгалтерском учете.
23. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении.
24. В графе 23 указывается категория ценной бумаги "учитываемая по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", "учитываемая по справедливой стоимости через прибыль или убыток" или "учитываемая по амортизированной стоимости".
25. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

13. 11-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
14. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. 13-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақыны және комиссияны қосқанда, тікелей сатып алуға байланысты шығыстарды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банк қызметтерін қосқанда, сатып алушының сатушыға төлеген пайызының (мұндай бар болса) шамасына азайтылған бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.
16. 14 және 15-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады. 15-бағанда облигацияны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайыздармен көрінетін сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай көрінісі, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі.
17. 16-бағанда бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте берілген құны көрсетіледі.
18. 17-бағанда дисконттың (шегеру белгісімен) немесе сыйлықақының (абсолюттік көрінісінде) амортизацияланбаған бөлігі көрсетіледі.
19. 18-бағанда есептелген, бірақ алынбаған сыйақы көрсетіледі. Осы бағанды толтыру кезінде борыштық бағалы қағаздар бойынша купон көрсетіледі, акциялар бойынша дивидендтер көрсетіледі.
20. 19-бағанда оң немесе теріс түзету көрсетіледі.
21. 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ауыртпалығы бар бағалы қағаздардың және репоға берілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
22. 21-бағанда есепті күні репоға берілген бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі.
23. 22-бағанда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері абсолюттік шамада көрсетіледі
24. 23-бағанда бағалы қағаздың "басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін", "пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есептелетін" немесе "амортизацияланған құны бойынша есептелетін" санаты көрсетіледі.
25. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

26. В графе 26 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
27. Графы 7, 8, 20 и 21 заполняются в отношении ценных бумаг, указанных в графах 6 и 16.
28. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 10 к постановлению
Приложение 7 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по инвестиционным фондам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_IF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование инвестиционного фонда
Количество паев (акций), находящихся в обращении
Расчетная стоимость пая (для паевого инвестиционного фонда)
Доходность пая (для паевого инвестиционного фонда), в процентах годовых
на начало отчетного периода
на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Стоимость акций (для акционерного инвестиционного фонда)
Количество пайщиков юридических лиц (для паевого инвестиционного фонда)
Количество пайщиков физических лиц (для паевого инвестиционного фонда)
Наименование банка-кастодиана
Примечание
6
7
8
9
10
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по инвестиционным фондам".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет по инвестиционным фондам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по инвестиционным фондам" (индекс – 1-RCB_IF, периодичность – ежемесячная)

26. 26-бағанда Нысанды ұсыну күні борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
27. 7, 8, 20 және 21-бағандар 6 және 16-бағандарда көрсетілген бағалы қағаздарға қатысты толтырылады.
28. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_IF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Инвестициялық қордың атауы
Айналыстағы пайлар (акциялар) саны
Пайдың есептік құны (инвестициялық пай қоры үшін)
Пайдың кірістілігі (инвестициялық пай қоры үшін), жылдық пайызбен
есепті кезеңнің басында
есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Акциялардың құны (акционерлік инвестициялық қор үшін)
Заңды тұлғалардың пайшылар саны (инвестициялық пай қоры үшін)
Жеке тұлғалардың пайшылар саны (инвестициялық пай қоры үшін)
Кастодиан банктің атауы
Ескертпе
6
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық қорлар
жөніндегі есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп" (индексі – 1-RCB_IF, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по инвестиционным фондам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 5 заполняется по формуле ((Р1/Р2-1)/N х 365 дней х 100), где:
P1 – расчетная стоимость пая на конец отчетного периода (графа 4);
P2 – расчетная стоимость пая на начало отчетного периода (графа 3);
N – количество дней в отчетном периоде.
6. Графы 3, 4, 5 и 6 отражаются с четырьмя знаками после запятой.
7. В графе 3 под расчетной стоимостью пая на начало отчетного периода понимается расчетная стоимость пая по состоянию на начало года.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 11 к постановлению
Приложение 12 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд, управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-баған формула ((Р1/Р2-1)/N х 365 күн х 100) бойынша толтырылады, мұнда:
P1 - есепті кезеңнің соңындағы пайдың есептік құны (4-баған);
P2 - есепті кезеңнің басындағы пайдың есептік құны (3-баған);
N - есепті кезеңдегі күндер саны.
6. 3, 4, 5 және 6-бағандар үтірден кейін төрт белгімен көрсетіледі.
7. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы пайдың есептік құны деп жыл басындағы жағдай бойынша пайдың есептік құны ұғынылады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

3) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
4) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
6) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
8) в графах 11 и 12 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняется графа 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняется графа 11. В графе 11 цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного вознаграждения;
9) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
10) в графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг;
11) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
12) в графе 16 указывается текущая стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
13) в графе 20 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
14) при заполнении граф 21 и 22 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 21 и 22 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 21 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;

3) 5-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типі көрсетіле отырып көрсетіледі;
4) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасының Номиналды құны бойынша көрсетіледі;
6) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
7) 9-бағанда облигациялар бойынша облигация шығарылған кезде айқындалған, оған купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуі тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасымен көрсетіледі;
8) 11 және 12-бағандарда мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен бір мезгілде 11-бағанда көрсетіле отырып, 12-баған толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен ақы төленген жағдайда, 11-баған толтырылады. 11-бағанда борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен Номиналды құнына қатысты пайызбен көрсетіледі;
9) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні көрсетіледі;
10) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі;
11) 15-бағанда бағалы қағазды тікелей сатып алуға байланысты шығысты, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушы сатушыға төлеген пайыз мөлшеріне азайтылған аударым бойынша банк қызметтерін (осындай болған жағдайда) қоса алғанда, бағалы қағазды сатып алу құны көрсетіледі;
12) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың ағымдағы құны көрсетіледі;
13) 20-бағанда "әділ құн бойынша бағаланатын", "амортизациялық құны бойынша бағаланатын" бағалы қағаздың санаты көрсетіледі;
14) 21 және 22-бағандарды толтырған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген бағалы қағаздың облигациялар бойынша рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттің бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 21 және 22-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 21-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніндегі рейтинг көрсетіледі;

15) в графах 23 и 24 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 23 и 24 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 23 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
16) в графе 25 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
6. По Таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям репо, с указанием ее типа;
2) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 9 и 11;
4) в графе 15 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
7. По Таблице 3:
1) при заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
4) в графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
5) в графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте, заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 13;

15) 23 және 24-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 23 және 24-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 23-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
16) 25-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың түрі, оның типі көрсетіле отырып көрсетіледі;
2) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 9 және 10-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен бағасы көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен бір мезгілде 9 және 11-бағандарда көрсетіле отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен ақы төленген жағдайда, 9 және 11-бағандар толтырылады;
4) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 3 және 4-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі. Рейтинг болмаған жағдайда 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Аталған бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
2) 5-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған кезде мерзім мерзімін ұзарту ескеріле отырып көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
5) 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдарға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасымен орналастырған жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен 13-бағанда бір мерзімде көрсетіле отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін салымға ұлттық валюта – теңгемен орналастырған жағдайда, 13-баған толтырылады;

6) в графе 15 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
7) в графе 18 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
8) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
8. По Таблице 4:
1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена покупки указывается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
9. По Таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).

6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдар құны көрсетіледі;
7) 18-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтер (провизиялар) сомасы көрсетіледі;
8) 3-кесте әрбір банк бойынша және әрбір салым валютасы бойынша салым сомасы жеке көрсетіле отырып толтырылады.
8. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мәміле жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі. Аффинирленген бағалы металдарды ұлттық валюта – теңгемен сатып алған жағдайда, 5, 7 және 9-бағандар толтырылады.
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құны көрсетіледі.
9. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активі болған жағдайда толтырылады;
4) 6-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптасатын шартты талаптар мен міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол мынаны білдіреді:
сатып алу мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мөлшері (шартты талаптар), туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мөлшері (шартты міндеттемелер);
сату мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мөлшері (шартты талаптар), туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мөлшері (шартты міндеттемелер).

10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 12 к постановлению
Приложение 17 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_PFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование клиента
Дата заключения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Дата постановки финансовых инструментов на учет
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер финансового инструмента
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего пенсионные активы
1.1.
2
Всего активы инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего прочие активы
3.1.
4.
Всего собственные активы
4.1.
x
x
продолжение таблицы:
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Контрагент и его рейтинг
Описание условий сделки
Вид сделки
Количество финансовых инструментов, в штуках
Цена сделки, в тенге
Сумма сделки, в тысячах тенге
Код валюты сделки
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Объект хеджирования
Номер и дата инвестиционного решения
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
Примечание
17
18
19
20
21
22
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
совершенных сделках по
инвестированию активов
клиентов и собственных
активов в производные
финансовые инструменты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты" (индекс – 1-RCB_PFI, периодичность – ежемесячная)

10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_PFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Клиенттің атауы
Мәміле жасалған күн
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қаржы құралдарын есепке қою күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зейнетақы активтерінің барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлар активтерінің барлығы
2.1.
3
Басқа да активтердің барлығы
3.1.
4.
Меншікті активтердің барлығы
4.1.
x
x
кестенің жалғасы:
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Контрагент және оның рейтингі
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны, дана
Мәміле бағасы, теңгемен
Мәміле сомасы, мың теңгемен
Мәміле валютасының коды
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Хеджирлеу объектісі
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні
Мәміле жасалған күнгі вариациялық маржа, теңгемен
Мәміле жасалған күнгі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
Ескертпе
17
18
19
20
21
22
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиенттердің активтерін және
меншікті активтерді туынды
қаржы құралдарына
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PFI, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 5 указывается дата постановки на учет в формате "дд.мм.гггг" на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
7. В графе 6 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг".
8. В графе 7 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
9. В графе 8 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
10. В графе 9 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка, и страна его резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
11. В графе 10 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива на дату заключения сделки, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)".
12. В графе 11, в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг на дату заключения сделки, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда мәміле жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 5-бағанда есепке қою күні бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніне "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 6-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
8. 7-бағанда туынды қаржы құралының түрі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары) көрсетіледі.
9. 8-бағанда бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активі болған жағдайда, бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
10. 9-бағанда сауда жүйесінде мәміле жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және оның резиденттік елі "қор биржасының атауы (елі)" форматында не мәміленің қор биржасында жасалмағаны "ұйымдастырылмаған нарық" форматында көрсетіледі.
11. 10-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) және рейтингтік агенттік "базалық актив (рейтинг) (рейтингтік агенттік)" форматында берген мәміле жасалған күнгі базалық активтің рейтингі (болған жағдайда) көрсетіледі. Базалық активте рейтингтер болмаған жағдайда, онда базалық актив және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтингінің жоқ екендігі көрсетіледі.
12. 11-бағанда мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ осы контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттік)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда "контрагент/елі/рейтингі жоқ" деген форматтағы ақпарат көрсетіледі.

13. В графе 12 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее).
14. В графе 17, если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
15. В графе 18 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки.
16. В графе 19 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
17. В графе 20 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
18. В графе 21 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи.
19. В графе 22 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
20. При заключении сделок, предполагающих заключение сторонами сделки одновременно двух операций (открытие и закрытие), в Форме отражается информация по каждой операции.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 13 к постановлению
Приложение 21 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_PFI_2
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Дата и время заключения сделки
Дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера и (или) дилера
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Центральный контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Контрагент и его рейтинг
Описание условий сделки
Объект хеджирования
Вид сделки
Количество финансовых инструментов
Цена сделки
Объем сделки
Код валюты сделки
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
В качестве кого участвовал в сделке
Номер, дата и время регистрации клиентского заказа
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование и страна резидентства клиента
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
Состояние обязательств по сделке
Примечание
17
18
19
20
21
22
23
24
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
сделках с производными
финансовыми инструментами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами" (индекс – 1-RCB_PFI_2, периодичность – ежеквартальная)

13. 12-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату және басқалары) көрсетіледі.
14. 17-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалған болса, "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, мөлшері, валютасы) "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
15. 18-бағанда инвестициялық комитеттің мәміле жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдаған күні және нөмірі көрсетіледі.
16. 19-бағанда болған жағдайда вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың белгіленген бағасының өзгеруі ескерілетін сауда-саттыққа қатысушы міндеттемелерінің өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі.
17. 20-бағанда болған жағдайда бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнының үлесі көрсетіледі.
18. 21-бағанда сауда-саттық режимі Т+0 немесе Т+n форматында көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.
19. 22-бағанда мәміле тараптарында талаптар мен міндеттемелердің туындау жағдайлары көрсетіледі.
20. Мәміле тараптарының бір уақытта екі операцияны (ашу және жабу) жасауын көздейтін мәмілелерді жасау кезінде Нысанда әрбір операция жөніндегі ақпарат көрсетіледі.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Туынды қаржы құралдарымен жасалатын мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_PFI_2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Қаржы құралдарын брокерге және (немесе) дилерге есепке қою күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Орталық контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Контрагент және оның рейтингі
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Хеджирлеу объектісі
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны
Мәміле бағасы
Мәміле көлемі
Мәміле валютасының коды
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Мәміледе кім ретінде қатысты
Клиенттік тапсырыстың нөмірі, тіркелген күні және уақыты
Клиенттің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы және оның резиденттік елі
Мәміле жасаған күнгі вариациялық маржа, теңгемен
Мәміле жасаған күнгі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
Мәміле бойынша міндеттеменің жай-күйі
Ескертпе
17
18
19
20
21
22
23
24
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Туынды қаржы құралдарымен жасалатын мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Туынды қаржы құралдарымен
жасалатын мәмілелер туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Туынды қаржы құралдарымен жасалатын мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PFI_2, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 2, 3 и 4 дата заключения сделки, дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера и (или) дилера в системе внутреннего учета, а также дата расчетов по сделке указываются в формате "дд.мм.гггг". Время заключения сделки указывается в формате "часы/минуты/секунды" (для сделки, заключенной на организованном рынке).
6. В графе 3 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
7. В графе 5 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
8. Графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
9. В графе 7 указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
10. В графе 8 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив/рейтинга нет".
11. В графе 9 указывается слово "да" в случае заключения на фондовой бирже сделки с участием центрального контрагента. Указывается слово "нет" в случае заключения на фондовой бирже сделки без участия центрального контрагента.
12. В графе 10 в случае, если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Туынды қаржы құралдарымен жасалатын мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 3 және 4 бағандарды толтыру кезінде мәміле жасалған күн, ішкі есептілік жүйесіндегі брокерде және (немесе) дилерде қаржы құралдарын есепке қою күні, сондай-ақ мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі. Мәміле жасау уақыты "сағат/минут/секунд" форматында (ұйымдасқан нарықта жасалған мәміле үшін) көрсетіледі.
6. 3-бағанда бухгалтерлік есептегі бастапқы тану күні көрсетіледі.
7. 5-бағанда туынды қаржы құралының түрі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары) көрсетіледі.
8. 6-бағанда бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активі болған жағдайда толтырылады.
9. 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жасалған қор биржасының атауы және оның резиденттік елі "биржаның/елдің атауы" форматында не мәміленің қор биржасында жасалмағаны "ұйымдастырылмаған нарық" форматында көрсетіледі.
10. 8-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) және рейтингтік агенттік "базалық актив/рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында берген базалық актив рейтингі (болған жағдайда) көрсетіледі. Базалық активте рейтингтер болмаған жағдайда, онда базалық актив және "базалық актив/рейтингі жоқ" форматында рейтингінің жоқ екендігі көрсетіледі.
11. 9-бағанда, орталық контрагенттің қатысуымен қор биржасында мәміле жасалған жағдайда "иә" деген сөз көрсетіледі. Қор биржасында мәміле орталық контрагенттің қатысуынсыз жасалған жағдайда "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
12. 10-бағанда мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ осы контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттік)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда "контрагент/елі/рейтингі жоқ" деген форматтағы ақпарат көрсетіледі.

13. При заполнении графы 16, если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
14. В графе 17 указывается символ "B", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, символ "D" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера.
15. При заполнении графы 18 в случае заключения организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, сделки в рамках дилерской деятельности, а также в случае заключения сделки добровольным накопительным пенсионным фондом (за счет пенсионных активов) или управляющим инвестиционным портфелем (за счет активов клиентов), обладающими лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
16. В графе 19 в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, указывается информация в формате "фамилия, имя и отчество (при его наличии) либо наименование клиента/страна" и указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента данного брокера, за счет и в интересах которого была заключена сделка и страна его резидентства.
Добровольные накопительные пенсионные фонды, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, при совершении сделок за счет пенсионных активов, данную графу не заполняют.
17. В графе 20 указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
18. В графе 21 указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
19. В графе 22 режим торгов указывается в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи.
20. В графе 23 указывается одно из следующих состояний по сделке:

13. 16-бағанды толтыру кезінде, егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалған болса, "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) "иә/ хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
14. 17-бағанда егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде қатысса, "B" символы көрсетіледі, егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретінде қатысқан жағдайда, "D" символы көрсетіледі.
15. 18-бағанды толтыру кезінде бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилерлік қызмет шеңберінде мәміле жасаған жағдайда, сондай-ақ ерікті жинақтаушы зейнетақы қорымен (зейнетақы активтері есебінен) немесе бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушымен (клиенттердің активтері есебінен) мәміле жасаған жағдайда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау күні және нөмірі көрсетіледі.
16. 19-бағанда бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде қатысқан жағдайда, ақпарат "Клиенттің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) не атауы/елі" форматында көрсетіледі және мәміле олардың есебінен және мүддесі үшін жасалған брокер клиентінің атауы және оның резиденттік елі көрсетіледі.
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары зейнетақы активтері есебінен мәмілелер жасау кезінде осы бағанды толтырмайды.
17. 20-бағанда вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың белгіленген бағасының өзгеруі ескерілетін сауда-саттыққа қатысушы міндеттемелерінің өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі.
18. 21-бағанда бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнының үлесі көрсетіледі.
19. 22-бағанда сауда-саттық режимі Т+0 немесе Т+n форматында көрсетіледі, не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.
20. 23-бағанда мәміле бойынша мынадай:

1) обязательства прекращены надлежащим образом или прекращены досрочно, за исключением досрочного прекращения сделки вследствие нарушений условий сделки или событий, связанных с несостоятельностью одной из сторон;
2) исполнение обязательств просрочено;
3) исполнение обязательств приостановлено по основаниям, предусмотренным договором;
4) обязательства прекращены вследствие нарушения стороной условий сделки или событий, связанных с несостоятельностью одной из сторон;
5) продление срока исполнения сделки в результате наступления предусмотренного обстоятельства или события.
21. В графе 24 указывается место заключения сделки.
22. В Форму не включаются сделки с депозитарными расписками.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 14 к постановлению
Приложение 25 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_NOM_DER_IN
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры, единый оператор, кастодианы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Идентификационный номер ценной бумаги
Наименование эмитента
Наименование иностранного номинального держателя
Наименование номинального держателя
1
2
3
4
5
Итого
х
х
х
х
продолжение таблицы:
Сведения о собственнике ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства
Количество ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся на счетах клиентов брокера, являющегося номинальным держателем по состоянию на конец отчетного периода (штук)
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
6
7
8
х
х
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
ценных бумагах, выпущенных в
соответствии с законодательством
иностранного государства,
находящихся в номинальном держании"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании" (индекс – 1-RCB_NOM_DER_IN, периодичность – ежеквартальная)

1) мәміле талаптарының бұзылуы немесе тараптардың бірінің дәрменсіздігіне байланысты оқиғалар салдарынан мәмілені мерзімінен бұрын тоқтатуды қоспағанда, міндеттемелер тиісінше тоқтатылған немесе мерзімінен бұрын тоқтатылған;
2) міндеттемелерді орындау мерзімі өткен;
3) шартта көзделген негіздемелер бойынша міндеттемелерді орындау тоқтатыла тұрған;
4) тараптың мәміле талаптарын бұзуы немесе тараптардың бірінің дәрменсіздігіне байланысты оқиғалар салдарынан міндеттемелер тоқтатылған;
5) көзделген жағдайлардың немесе оқиғалардың туындауы нәтижесінде мәмілені орындау мерзімі ұзартылған жағдайлардың бірі көрсетіледі.
21. 24-бағанда мәмілені жасау орны көрсетіледі.
22. Нысанға депозитарлық қолхаттармен жасалған мәмілелер енгізілмейді.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_NOM_DER_IN
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер, бірыңғай оператор, кастодиандар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Шетелдік номиналды ұстаушының атауы
Номиналды ұстаушының атауы
1
2
3
4
5
Жиыны:
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздардың меншік иесі туралы мәліметтер
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің клиенттерінің шоттарында бар, шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздардың саны (дана)
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
6
7
8
х
х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шет мемлекеттің заңнамасына
сәйкес шығарылған, номиналды
ұстаудағы бағалы қағаздар
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-RCB_NOM_DER_IN, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером, единым оператором, кастодианом.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается наименование иностранного номинального держателя, который оказывает услуги номинального держания ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан организациям, указанным в графе 5.
6. В графе 5 указывается наименование организации, которая оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан брокеру и (или) дилеру (банк-кастодиан, центральный депозитарий и прочие расчетные организации).
Кастодиан указывает наименования брокера, являющегося номинальным держателем, которому он оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан.
7. В графах 6 и 7 указываются сведения о конечном собственнике ценных бумаг – клиента брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана, являющегося номинальным держателем: индивидуальный идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан), фамилия, имя и отчество (при его наличии) – для физического лица, бизнес-идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан), наименование – для юридического лица.
8. В графе 8 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 15 к постановлению
Приложение 26 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: К1_BD-UIP
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Сумма по балансу
Учитываемый объем (в процентах)
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Деньги и вклады всего, в том числе:
1.1
деньги в кассе в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы активов по балансу организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем, брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее – Организация)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау қызметін 5-бағанда көрсетілген ұйымдарға көрсететін шетелдік номиналды ұстаушының атауы көрсетіледі.
6. 5-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау қызметтерін брокерге және (немесе) дилерге (кастодиан банк, орталық депозитарий және басқа да есептік ұйымдар) көрсететін ұйымның атауы көрсетіледі.
Кастодиан Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау бойынша қызмет көрсететін номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің атауын көрсетеді.
7. 6 және 7-бағандарда бағалы қағаздардың түпкілікті меншік иесі – номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің және (немесе) дилердің, бірыңғай оператордың, кастодианның клиенті туралы мәліметтер: жеке сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін), жеке тұлға үшін – тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), бизнес-сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін), заңды тұлға үшін – атауы көрсетіледі.
8. 8-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында Номиналды құны бойынша көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: К1_BD-UIP
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланс бойынша сомасы
Ескерілетін көлемі (пайызбен)
Есеп айырысу сомасы
1
2
3
4
5
1
Ақша және салымдар - барлығы, оның ішінде:
1.1
инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі – Ұйым) балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада кассадағы ақша

100
1.2
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строках 1.9 и 1.10 настоящей таблицы
100
1.3
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строке 1.11 настоящей таблицы
90
1.4
деньги на счетах в центральном депозитарии, осуществляющем деятельность на территории Республики Казахстан или функционирующем на территории Международного финансового центра "Астана"
100
1.5
деньги Организации, являющиеся взносами в гарантийные или резервные фонды клиринговой организации (центрального контрагента), маржевыми взносами, полным и (или) частичным обеспечением исполнения обязательств по сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи методом открытых торгов и (или) с участием центрального контрагента
100
1.6
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.7
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, осуществляющих функции, установленные пунктом 1 статьи 59 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.8
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, являющихся членом Международной ассоциации по вопросам обслуживания ценных бумаг (International Securities Services Association)
100
1.9
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан при условии, что данные банки являются эмитентами, включенными в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или эмитентами, акции которых находятся в представительском списке индекса фондовой биржи
100
1.10
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований: имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "B" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB+" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

100
1.2
осы кестенің 1.9 және 1.10-жолдарында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
100
1.3
осы кестенің 1.11-жолында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
90
1.4
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін орталық депозитарийдегі шоттардағы ақша
100
1.5
клирингтік ұйымның (орталық контрагенттің) кепілдік немесе резервтік қорларына жарна, маржа салымдары, қор биржасының сауда жүйесінде ашық сауда-саттық әдісімен және (немесе) орталық контрагенттің қатысуымен жасалған мәмілелер бойынша міндеттемелердің орындалуын толық және (немесе) ішінара қамтамасыз ету болып табылатын Ұйымның ақшасы
100
1.6
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
100
1.7
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабының 1-тармағында белгіленген функцияларды жүзеге асыратын, Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша
100
1.8
Бағалы қағаздарға қызмет көрсету мәселелері бойынша халықаралық қауымдастықтың (International Securities Services Association) мүшесі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша
100
1.9
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген эмитенттер немесе акциялары қор биржасы индексінің өкілдік тізімінде болатын эмитенттер болған жағдайда, сол банктердегі салымдар
100
1.10
мына талаптардың біреуіне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар:
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының бейрезидент бас банктерінде Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша шетел валютасында "А-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент еншілес банктері болып табылады.

100
1.11
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBB" до "kzBB-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
90
1.12
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
100
1.13
вклады в банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2
Долговые ценные бумаги – всего, в том числе:
2.1
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств, выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
2.2
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
100
2.3
долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
100
2.4
долговые ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Банк Развития Казахстана", "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов" в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств
100
2.5
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи
90
2.6
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" либо "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, и имеющие гарантию акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" и (или) акционерного общества "Банк Развития Казахстана", сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных негосударственных долговых ценных бумаг
95
2.7
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи
60
2.8
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
2.9
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB+" до "kzBB-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
85

100
1.11
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі, немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB"-ден "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
90
1.12
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
100
1.13
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банктердегі салымдар
100
2
Борыштық бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде
2.1
Басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналысқа шығарылғандарды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100
2.2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған, Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар
100
2.3
акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметке байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.4
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі", "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.5
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
90
2.6
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" не "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген және "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) "Қазақстанның Даму Банкі", акционерлік қоғамының кепілдігі бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар оның сомасы осы мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабады
95
2.7
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында жария сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
60
2.8
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzA-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары
100
2.9
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B+"-тен "B-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB+"-тен "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85

2.10
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими международный рейтинг не ниже "АА-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
100
2.11
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2.12
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
90
2.13
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
80
2.14
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
100
2.15
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного их других рейтинговых агентств
85
2.16
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного их других рейтинговых агентств
70
3
Акции и депозитарные расписки – всего, в том числе:
3.1
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, входящих в состав основных фондовых индексов, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.2
акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.3
акции юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц-резидентов Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции, за исключением акций и депозитарных расписок, базовым активом которых являются данные акции, указанных в строке 3.4 настоящей таблицы
80
3.4
акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в подраздел официального списка "Сегмент регионального рынка акций" фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
3.5
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.6
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
80
3.7
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
4
Иные ценные бумаги – всего, в том числе:
4.1
ценные бумаги инвестиционных фондов, включенные в официальный список фондовой биржи
70
4.2
паи Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), структура активов которых повторяет структуру одного из основных фондовых индексов, или ценообразование по паям которых привязано к основным фондовым индексам
90
4.3
паи Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), Эксчейндж Трэйдэд Коммодитис (Exchange Traded Commodities), Эксчейндж Трэйдэд Ноутс (Exchange Traded Notes), имеющие рейтинговую оценку не ниже "3 звезды" рейтингового агентства Морнинстар (Morningstar)
80
4.4
ценные бумаги, являющиеся предметом операции "обратное репо", заключенной с участием центрального контрагента
100
4.5
ценные бумаги инвестиционных фондов, состав активов которых сформирован исключительно за счет негосударственных долговых ценных бумаг, выпущенных субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, по которым имеется гарантия акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" и (или) акционерного общества "Банк Развития Казахстана", сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных негосударственных ценных бумаг, включенные в официальный список фондовой биржи
95
5
Иные активы – всего, в том числе:
5.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
100
5.2
дебиторская задолженность (за исключением дебиторской задолженности аффилированных лиц Организации) по начисленному, но не выплаченному комиссионному вознаграждению в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг (не просроченная по условиям договора) – в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
5.3
требования к эмитентам ценных бумаг по выплате номинальной стоимости ценных бумаг, возникшие в связи с истечением срока их обращения, предусмотренного проспектом выпуска ценных бумаг (не просроченные по условиям проспекта выпуска ценных бумаг)
100
5.4
основные средства Организации в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей 5 (пяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
6
Совокупные ликвидные активы
6.1
Ликвидные активы (ЛА)
6.2
Высоколиквидные активы (ВЛА)
7
Обязательства по балансу, в том числе:
7.1
до 7 дней
7.2
до 30 дней
7.3
до 90 дней
7.4
Обязательства по маржевому обеспечению
8
Минимальный размер собственного капитала (МРСК)
Х
Х
8.1
Операционный риск, связанный с доверительным управлением активов Ор УИП
Х
Х
8.2
Операционный риск, связанный с брокерской и (или) дилерской деятельностью Ор БД
Х
Х
8.3
Операционный риск, связанный с доверительным управлением пенсионных активов Ор_УИП_ПА
Х
Х
9
Коэффициент достаточности собственного капитала
Х
Х
10
Коэффициенты срочной ликвидности:
Х
Х
Х

2.10
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "АА-" төмен емес халықаралық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген бағалы қағаздар
100
2.11
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
100
2.12
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
90
2.13
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
80
2.14
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100
2.15
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85
2.16
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70
3
Акциялар және депозитарлық қолхаттар - барлығы, оның ішінде:
3.1
негізгі қор индекстерінің құрамына кіретін Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.2
қор биржасының ресми тізіміне "Негізгі" алаңының "акциялар" секторы "премиум" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген заңды тұлғалардың акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.3
қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "стандарт" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, немесе қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін, ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, және осы кестенің 3.4-жолында көрсетілген осы акциялар базалық активі болып табылатын акциялар мен депозитарлық қолхаттарды қоспағанда базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.4
қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "акциялар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, немесе жария сауда-саттыққа жіберілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының "Өңірлік акциялар нарығының сегменті" ресми тізімінің кіші бөліміне енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
3.5
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.6
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.7
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
4
Өзге бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
4.1
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары
70
4.2
активтерінің құрылымы негізгі қор индекстерінің бірінің құрылымын қайталайтын немесе олардың пайлар бойынша баға белгілеулері негізгі қор индексіне байланысты болатын Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds) пайлары
90
4.3
Морнинстар (Morningstar) рейтингтік агенттігінің "3 жұлдыз" төмен емес рейтингтік бағасы бар, Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), Эксчейндж Трэйдэд Коммодитис (Exchange Traded Commodities), Эксчейндж Трэйдэд Ноутс (Exchange Traded Notes) пайлары
80
4.4
орталық контрагенттің қатысуымен жасалған "кері репо" операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
100
4.5
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) "Қазақстанның Даму Банкі", акционерлік қоғамының кепілдігі бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар есебінен активі қалыптастырылған инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары, оның сомасы осы мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабады
95
5
Өзге активтер - барлығы, оның ішінде:
5.1
аффинирленген бағалы металдар және металл шоттар
100
5.2
бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде есептелген, бірақ төленбеген комиссиялық сыйақы бойынша (шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген) дебиторлық берешек (Ұйымның үлестес тұлғаларының дебиторлық берешегін қоспағанда) – Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада
100
5.3
бағалы қағаздар эмитенттеріне бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде қарастырылған бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің аяқталуына байланысты туындайтын бағалы қағаздардың номиналды құнын төлеуге қойылатын талаптар (бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің шарттары бойынша мерзімі өтпеген)
100
5.4
Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 5 (бес) пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі Ұйымның негізгі құрал-жабдықтары
100
6
Жиынтық өтімді активтер
6.1
Өтімді активтер (ӨА)
6.2
Өтімділігі жоғары активтер (ӨЖА)
7
Баланс бойынша міндеттемелер, оның ішінде
7.1
7 күнге дейін
7.2
30 күнге дейін
7.3
90 күнге дейін
7.4
Маржалық қамтамасыз ету бойынша міндеттемелер
8
Меншікті капиталдың ең төмен мөлшері (МКТМ)
Х
Х
8.1
Активтерді сенімгерлік басқарумен байланысты операциялық тәуекел ИПБ От
Х
Х
8.2
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен байланысты операциялық тәуекел БҚ От
Х
Х
8.3
Зейнетақы активтерін сенімгерлік басқарумен байланысты операциялық тәуекел ЗА ИПБ От
Х
Х
9
Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті
Х
Х
10
Мерзімді өтімділік коэффициенттері:
Х
Х
Х

10.1
Коэффициент срочной ликвидности К2-1
Х
Х
10.2
Коэффициент срочной ликвидности К2-2
Х
Х
10.3
Коэффициент срочной ликвидности К2-3
Х
Х
10.4
Коэффициент срочной ликвидности К2-4
Х
Х
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими управление
инвестиционным портфелем и
(или) брокерскую и (или)
дилерскую деятельность на
рынке ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (индекс – К1_BD-UIP, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно на конец отчетного периода управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

10.1
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-1
Х
Х
10.2
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-2
Х
Х
10.3
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-3
Х
Х
10.4
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-4
Х
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық портфельді
басқаруды және (немесе) бағалы
қағаздар нарығында брокерлік
және (немесе) дилерлік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" (индексі – К1_BD-UIP, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16- бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңында ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 79 "Об установлении видов пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению инвестиционным портфелем, утверждении правил и методики расчета значений пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17008, организациями, осуществляющими брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 80 "Об установлении видов пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утверждении правил и методики расчета значений пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению организациями, осуществляющими брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17005.
6. Для целей заполнения Формы, помимо рейтинговых оценок рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) под рейтинговыми оценками других рейтинговых агентств признаются оценки агентств Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
7. При соответствии финансового инструмента двум или более критериям, установленным Формой, категория финансового инструмента устанавливается Организацией самостоятельно.
8. Основные средства в виде недвижимого имущества Организации, указанные в строке 5.4, учитываются в расчете пруденциальных нормативов в объеме 100 (ста) процентов от наименьшей величины из балансовой и рыночной стоимостей.
В целях определения рыночной стоимости основных средств, учитываемых при расчете пруденциальных нормативов, Организация проводит оценку их стоимости у оценщика не реже одного раза в год.

4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17008 болып тіркелген "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциялық нормативтердің түрлерін белгілеу, инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар сақтауы міндетті пруденциялық нормативтердің мәндерін есептеу қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 79 қаулысына сәйкес инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17005 болып тіркелген "Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциялық нормативтердің түрлерін белгілеу, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар сақтауы міндетті пруденциялық нормативтердің мәндерін есептеу қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 80 қаулысына сәйкес бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар толтырады.
6. Нысанды толтыру мақсаттары үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) агенттіктерінің бағалары басқа рейтингтік агенттіктердің рейтингтік бағалары деп танылады.
7. Қаржы құралы Нысанда белгіленген екі немесе одан да көп өлшемшартқа сәйкес келген кезде қаржы құралының санатын Ұйым дербес анықтайды.
8. 5.4-жолда көрсетілген Ұйымның жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтары пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде баланстық құны мен нарықтық құнының ең аз шамасының 100 (жүз) пайызы көлемінде ескеріледі.
Пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде ескерілетін негізгі құрал-жабдықтардың нарықтық құнын анықтау үшін Ұйым олардың құнын жылына бір реттен сиретпей бағалаушы арқылы бағалайды.

9. В графе 3 заполняются данные на конец последнего календарного дня отчетного периода.
10. В графе 5 заполняется сумма к расчету на конец последнего календарного дня отчетного периода, рассчитанная как произведение данных, указанных в графах 3 и 4.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 16 к постановлению
Приложение 27 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-LIMITS-NPF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. В долговые ценные бумаги одного выпуска эмитента
Наименование эмитента
Идентификационный номер
Общее количество размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска (в штуках)
Количество ценных бумаг данного выпуска, приобретенных за счет пенсионных активов (в штуках)
Итого в процентах от общего количества размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска за счет пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 2. В голосующие акции эмитента-резидента Республики Казахстан
Наименование эмитента-резидента Республики Казахстан
Идентификационный номер
Общее количество голосующих акций данного эмитента
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
(в штуках)
Итого в процентах от общего количества голосующих акций данного эмитента за счет пенсионных активов
Итого в процентах от общего количества голосующих акций, приобретенных за счет пенсионных активов
единого накопительного пенсионного фонда
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3. В финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) одним лицом и его аффилированными лицами
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Наименование аффилированного лица эмитента, указанного в графе 2
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) эмитентом и его аффилированными лицами (в тысячах тенге)
Текущая стоимость пенсионных активов (в тысячах тенге)
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. В финансовые инструменты, номинированные в иностранной валюте
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Вид финансового инструмента
Код валюты номинала
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты (в тысячах тенге)
Текущая стоимость пенсионных активов (в тысячах тенге)
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
7
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
соблюдении лимитов
инвестирования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (индекс – 1-LIMITS-NPF, периодичность – ежемесячная)

9. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы деректер толтырылады.
10. 5-бағанда 3 және 4-бағандарда көрсетілген деректердің көбейтіндісі ретінде есептелген, есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңында есептелетін сома толтырылады.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-LIMITS-NPF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Эмитенттің бір шығарылымының борыштық бағалы қағаздарына
Эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған осы шығарылымның бағалы қағаздарының саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы санының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
2-кесте. Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің дауыс беретін акцияларына
Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы саны (дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны
(дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санының пайызбен жиыны
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған дауыс беретін акциялардың жалпы санының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте. Бір тұлға және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
2-бағанда көрсетілген эмитенттің үлестес тұлғасының атауы
Эмитент және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарына
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Қаржы құралының түрі
Номинал валютасының коды
Қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялау лимиттерін
сақтау туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" (индексі – 1-LIMITS-NPF, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты и пенсионных активов, а также значения в процентах указываются с двумя знаками после запятой.
6. По Таблице 1:
1) графа 4 заполняется на основании данных из информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) и (или) интернет-ресурса организатора торгов;
2) графа 6 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4.
7. По Таблице 2:
1) графа 4 заполняется на основании данных официального сайта организатора торгов и (или) интернет-ресурса уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
2) в графе 6 указывается количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан и управляющих инвестиционным портфелем. Графа 6 заполняется на основании последних сведений о структуре инвестиционного портфеля единого накопительного пенсионного фонда за счет пенсионных активов, опубликованных единым накопительным пенсионным фондом на своем интернет-ресурсе;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4;
4) графа 8 рассчитывается как отношение графы 6 к графе 4.
8. По Таблице 3:
1) графа 3 не заполняется в отношении лиц, более 50 (пятидесяти) процентов голосующих акций которых принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;
2) графа 4 заполняется без учета инвестиций в финансовые инструменты аффилированного лица, в случае если более 50 (пятидесяти) процентов его голосующих акций принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16- бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Қаржы құралдарына инвестициялардың және зейнетақы активтерінің ағымдағы құны, сондай-ақ мәндер пайызбен үтірден кейін екі таңбамен көрсетіледі.
6. 1-кесте бойынша:
1) 4-баған Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінен және (немесе) сауда-саттықты ұйымдастырушының интернет-ресурсынан алынған деректер негізінде толтырылады;
2) 6-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-баған сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми сайтының және (немесе) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсының деректері негізінде толтырылады;
2) 6-бағанда эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және инвестициялық портфельді басқарушылардың сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны көрсетіледі. 6-баған бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры өзінің интернет-ресурсында жариялаған зейнетақы активтері есебінен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық портфелінің құрылымы туралы соңғы мәліметтер негізінде толтырылады;
3) 7-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі;
4) 8-баған 6-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 3-баған дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі тұлғаларға қатысты толтырылмайды;
2) 4-баған, егер оның дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі болған жағдайда, үлестес тұлғаның қаржы құралдарына салынатын инвестицияларды есепке алмай толтырылады;

3) графа 6 рассчитывается как отношение графы 4 к графе 5.
9. По Таблице 4:
1) при заполнении Таблицы 4 также включаются остатки в иностранной валюте на банковских счетах кастодиана, осуществляющего учет и хранение данных пенсионных активов;
2) в графе 3 по ценным бумагам указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 6.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 17 к постановлению
Приложение 32 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
_________________________________________________________________________________________________ (наименование добровольного накопительного пенсионного фонда или управляющего инвестиционным портфелем)
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков второго уровня

3) 6-баған 4-бағанның 5-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
9. 4-кесте бойынша:
1) 4-кестені толтыру кезінде осы зейнетақы активтерін есепке алуды және сақтауды жүзеге асыратын кастодианның банк шоттарындағы шетел валютасындағы қалдықтар да қосылады;
2) 3-бағанда бағалы қағаздар бойынша бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
3) 7-баған 5-бағанның 6-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-CUST_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
__________________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1.1.1
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
структуре инвестиционного
портфеля пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (индекс – 1-CUST_SPPA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам;
2) в графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;

1.1.1
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" (индексі – 1-CUST_SPPA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3- тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар және эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері бойынша талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" ҚР ҰЖ 03 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетілді. Бұл баған Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;

4) в графе 5 указывается вид ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению - идентификатор прав требования;
6) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
8) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
9) в графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняется графа 11;
10) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
11) в графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг";
12) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
13) в графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 19 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
15) в графе 20 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
6. По Таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги с указанием ее типа;
2) в графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";

4) 5-бағанда типі көрсетіле отырып, бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты - талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
7) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
8) 9-бағанда купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигациялар бойынша оны шығару кезінде айқындалатын облигация құнының ақшалай көрсеткіші, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигацияны ұстаушыға төленуі тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
9) 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғандығы расталатын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің (дилердің) есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) жазылған баға көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда баламасы ұлттық валюта – теңгемен 12-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 11-баған толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен төлеген жағдайда 11-баған толтырылады;
10) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
11) 14-бағанда "кк.аа.жжжж" форматында борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі;
12) 15-бағанда бағалы қағазды сатып алу құны, сатып алуға тікелей байланысты шығыстарды қоса алғанда, агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақыны және комиссияны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушының сатушыға төлеген, мөлшері азайтылған пайызын (мұндай болған кезде) аудару бойынша банк қызметі қоса көрсетіледі;
13) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
14) 19-бағанда "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" бағалы қағаздардың санаты көрсетіледі;
15) 20-бағанда Нысан берілетін күнгі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда типі көрсетіле отырып, бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
2) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;

4) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 9 и 11;
5) в графе 15 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
7. По Таблице 3:
1) в графе 3 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графе 6 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
3) в графах 7 и 8 периодичность и дата выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
4) в графах 11 и 12 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте, заполняется графа 11;
5) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
8. По Таблице 4:
1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
9. По Таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;

4) 9 және 10-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда баламасы ұлттық валюта – теңгемен 9 және 11-бағандарда бір мезгілде көрсетіле отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен төлеген жағдайда 9 және 11-бағандар толтырылады;
5) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 3-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 6-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым ұзартылғанда, мерзім ұзартуды ескере отырып көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу мерзімділігі мен күні банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
4) 11 және 12-бағандарда зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде және екінші деңгейдегі банктерде салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін ұлттық валютада салымға орналастырған жағдайда 11-баған толтырылады;
5) 3-кесте салымдар сомасын көрсете отырып, әр банк бойынша және салымның әрбір валютасы бойынша жеке толтырылады.
8. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда баға және сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан нарықтық валюта айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күні қалыптасқан нарықтық валюта айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валютада аффинирленген бағалы металдар сатып алынған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
9. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздардың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болған кезде толтырылады;
4) 6-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операциялар жүргізген кезде қалыптасатын шартты талаптар мен міндеттемелер сомасы көрсетіледі;

5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 18 к постановлению
Приложение 34 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_PSS
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип заявки
Направление заявки
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Персональный идентификационный номер
Признак заявки
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Код клиента
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
дата
время
19
20
21
22
23
24
25
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
заявках на покупку (продажу)
ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг" (индекс – 1-KASE_PSS, периодичность – ежедневная)

5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (ауыстыру құны) көрсетіледі, ол мынадай болады:
сатып алу мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер);
сату мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер).
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_PSS
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Өтінім нөмірі
Өтінім беру күні мен уақыты
Өтінім түрі
Өтінім бағыты
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасының коды
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім белгісі
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Клиент коды
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Нарықтық баға
Орташа өлшемді баға
Сауда-саттық режимі
күні
уақыты
19
20
21
22
23
24
25
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздарды сатып алуға
(сатуға) өтінімдер туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_PSS, кезеңділігі – күн сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 21 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 22 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы: минуты: секунды".
8. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
9. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
10. В графе 6 указывается вид рынка: "Tbills" – рынок государственных ценных бумаг, "Equities" – рынок акций, "Debts" – рынок облигаций.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается код валюты котирования ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
13. В графах 10 и 14 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 13 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) ценную бумагу.
14. В графах 11 и 12 чистая цена с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и доходность, по которым участник торгов готов купить (продать) долговую ценную бумагу, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 21-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 22-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат: минут: секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің типі көрсетіледі: "limit" – лимиттелген өтінім, "market" – нарықтық өтінім, "nego" – тікелей өтінім.
9. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
10. 6-бағанда нарықтың түрі көрсетіледі: "Tbills" – мемлекеттік бағалы қағаздар нарығы, "Equities" – акциялар нарығы, "Debts" – облигациялар нарығы.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
13. 10 және 14-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 13 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын баға көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын болған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен таза бағасы мен кірістілік пайызбен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.

15. В графе 13 количество ценных бумаг заявки указывается в штуках.
16. В графе 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
17. В графе 16 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделок.
19. В графе 18 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок ценных бумаг.
20. В графе 19 указывается уникальный код клиента, присвоенный центральным депозитарием.
21. В графе 20 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
22. В графе 23 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 23 указываются с четырьмя знаками после запятой.
23. В графе 24 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
24. В графе 25 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
25. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 19 к постановлению
Приложение 35 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ST
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Тип рынка
Метод торгов
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
Дата погашения долговых ценных бумаг
Количество
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Код клиента покупателя
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата расчета
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
22
23
24
25
26
27
28
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
результатах торгов ценными
бумагами с указанием сторон сделок"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок"
(индекс – 1-KASE_ST, периодичность – ежедневная)

15. 13-бағанда өтінімдегі бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
16. 15-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
17. 16-бағанда бағалы қағаздарды ұстаушының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
18. 17-бағанда мәмілелерді жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
19. 18-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса – "0", егер өтінімді сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағаздардың баға белгілеулерін ұстап тұру жөніндегі маркет-мейкердің функцияларын орындау мақсатында берген болса – "1".
20. 19-бағанда клиенттің орталық депозитарий берген бірегей коды көрсетіледі.
21. 20-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
22. 23-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес айқындаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. 23-бағандағы деректер үтірден кейін төрт таңбамен көрсетіледі.
23. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған акцияның орташа өлшемді нарықтық бағасы немесе мәміле жасау күніне өтелетін облигацияның орташа өлшемді нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
24. 25-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
25. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ST
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Мәміле нөмірі
Мәміле жасау күні мен уақыты
Нарық типі
Сауда-саттық әдісі
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасының коды
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілігі
Борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні
Саны
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сатушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо сату шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатуға арналған өтінім нөмірі
Сатып алушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо сатып алу шоты
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алуға арналған өтінім нөмірі
Мәміле мәртебесі
Есептесу күні
Нарықтық бағасы
Орташа өлшемді бағасы
Сауда-саттық режимі
22
23
24
25
26
27
28
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Мәміле тараптарын көрсете
отырып, бағалы қағаздармен
сауда-саттық нәтижелері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ST, кезеңділігі – күн сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве типа рынка указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на вторичном рынке ценных бумаг, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на первичном рынке ценных бумаг.
9. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом заключения прямых (адресных) сделок, "2" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом фиксинга, "3" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом франкфуртских торгов, "4" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом специализированных торгов, "5" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом английских торгов, "6" – сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом голландских торгов, "7" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом подписки; "8" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом дискретных торгов; "9" – иные методы, предусмотренные внутренними документами организатора торгов.
10. В графе 6 указывается вид рынка, предусмотренный торговой системой.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда нарықтың типі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың қайталама нарығында жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың бастапқы нарығында жасалған болса – "1".
9. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса – "1", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі фиксинг әдісімен жасалған болса – "2", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі франкфурттық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "3", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі мамандандырылған сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "4", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі ағылшын сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "5", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі голландтық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "6", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі жазылу әдісімен жасалған болса – "7", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі дискреттік сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "8", сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өзге әдістер – "9".
10. 6-бағанда сауда жүйесінде көзделген нарық түрі көрсетіледі.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.

12. В графе 9 указывается код валюты котирования ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
13. В графах 10 и 15 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 10 ("Цена") и 14 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с ценной бумагой.
14. В графах 11 и 12 чистая цена и доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которым участник торгов заключил сделку с долговой ценной бумагой, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
15. В графе 14 количество ценных бумаг сделки указывается в штуках.
16. В графах 16 и 20 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
17. В графах 17 и 21 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графах 18 и 22 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные центральным депозитарием.
19. В графе 24 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
20. В графе 26 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 26 указываются с четырьмя знаками после запятой.
21. В графе 27 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению, предусмотренным внутренними документами организатора торгов.
22. В графе 28 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 20 к постановлению
Приложение 36 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ABR
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Вид репо
Код инструмента репо
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код валюты котирования
Цена
Доходность
Количество ценных бумаг
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Код клиента
Персональный идентификационный номер
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Срок репо
Размер дисконта
Режим торгов
дата
время
16
17
18
19
20
21
22
23
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
заявках на операции репо с
ценными бумагами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (индекс – 1-KASE_ABR, периодичность – ежедневная)

12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
13. 10 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және мәміле көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 14 ("Саны") бағандарының көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушының бағалы қағазбен мәміле жасаған баға көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазбен мәміле жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен таза бағасы мен кірістілігі пайызбен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
15. 14-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
16. 16 және 20-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
17. 17 және 21-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
18. 18 және 22-бағандарда орталық депозитарий берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
19. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
20. 26-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес анықтаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. 26-бағандағы деректер үтірден кейін төрт таңбамен көрсетіледі.
21. 27-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағасы немесе сауда-саттықты ұйымдастырушы акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағасын және өтелетін облигациялардың орташа өлшемді нарықтық кірісін есептеу тәртібіне сәйкес айқындаған мәміле жасалған күнгі өтелетін облигацияның орташа өлшемді нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
22. 28-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ABR
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Өтінім нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Репо түрі
Репо құралының коды
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Баға белгілеу валютасының коды
Баға
Кірістілік
Бағалы қағаздардың саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Клиенттің коды
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Репо мерзімі
Дисконт мөлшері
Сауда- саттық режимі
күні
уақыты
16
17
18
19
20
21
22
23
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздармен репо
операцияларына өтінімдер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABR, кезеңділігі – күн сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 19 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 20 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа. Направление заявки указывается в отношении ценных бумаг.
9. В графе 5 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
10. В графе 6 в качестве кода инструмента операции репо указывается код, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов операции репо, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается код валюты котирования ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
13. В графах 10 и 13 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 12 ("Количество"). При подаче заявки на покупку по операциям автоматическое репо в качестве объема заявки признается объем денег. В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов совершить операцию репо.
14. В графе 11 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов готов провести операцию репо, в процентах.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 19-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 20-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі. Өтінімнің бағыты бағалы қағаздарға қатысты көрсетіледі.
9. 5-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
10. 6-бағанда репо операциясы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген репо операциясының құралдарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған код көрсетіледі.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
13. 10 және 13-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 12 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. Автоматты репо операциялары бойынша сатып алуға өтінім беру кезінде өтінімнің көлемі ретінде ақша көлемі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасауға дайын баға көрсетіледі.
14. 11-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жүргізуге дайын болатын, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.

15. В графе 12 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом ценных бумаг операции "прямое (автоматическое) репо".
16. В графе 14 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
17. В графе 15 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графе 16 указывается уникальный код клиента, присвоенный центральным депозитарием.
19. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение операции репо с ценными бумагами.
20. В графе 18 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
21. В графе 21 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
22. В графе 22 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене инструмента, являющегося предметом операции репо.
23. В графе 23 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
24. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 21 к постановлению
Приложение 37 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ABRvP
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Вид репо
Тип операции
Код инструмента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
Доходность
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки продавца
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Счет депо покупки
Код клиента покупателя
Номер заявки покупателя
Статус сделки
Срок репо
Дата закрытия
Размер дисконта
Номер сделки открытия
Режим торгов
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет об
операциях репо с ценными
бумагами с указанием их
участников"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (индекс – 1-KASE_ABRvP, периодичность – ежедневная)

15. 12-бағанда "тікелей (автоматты) репо" операциясының бағалы қағаздарын сатушы қойған бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
16. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
17. 15-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
18. 16-бағанда орталық депозитарий берген клиенттің бірегей коды көрсетіледі.
19. 17-бағанда бағалы қағаздармен репо операциясын жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
20. 18-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
21. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
22. 22-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын құралдың бағасына қолданылған дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
23. 23-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
24. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ABRvP
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Репо түрі
Операция түрі
Құрал коды
Бағалы қағаз коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
Кірістілік
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо сату шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатушы өтінімінің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Депо сатып алу шоты
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алушы өтінімінің нөмірі
Мәміле мәртебесі
Репо мерзімі
Жабу күні
Дисконт мөлшері
Ашу мәмілесінің нөмірі
Сауда-саттық режимі
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қатысушыларды көрсете
отырып, бағалы қағаздармен
репо операциялары туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABRvP, кезеңділігі – күн сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
9. В графе 5 в качестве типа операции репо указывается открытие или закрытие.
10. В графах 9 и 12 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 9 ("Цена") и 11 ("Количество").
11. В графе 10 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов заключил операцию репо, в процентах.
12. В графе 11 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом операции репо.
13. В графах 13 и 17 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графах 14 и 18 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
15. В графах 15 и 19 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные центральным депозитарием.
16. В графах 16 и 20 указываются порядковые номера заявок на заключение операции репо, поданные продавцом и покупателем ценных бумаг, соответственно.
17. В графе 21 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3- тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Сауда-саттықты ұйымдастырушы Нысанды күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміле жасалған күн "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәмілені жасау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
9. 5-бағанда репо операциясының типі ретінде ашылуы немесе жабылуы көрсетіледі.
10. 9 және 12-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 9 ("Бағасы") және 11 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады.
11. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
12. 11-бағанда репо операциясының сатушысы қоятын бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
13. 13 және 17-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
14. 14 және 18-бағандарда депоның шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының дербес шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
15. 15 және 19-бағандарда орталық депозитарий берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
16. 16 және 20-бағандарда бағалы қағаздарды сатушы және сәйкесінше сатып алушы репо операцияларын жасауға берген өтінімдердің реттік нөмірлері көрсетіледі.
17. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.

18. В графе 22 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
19. В графе 23 указывается дата закрытия операции репо в формате "дд.мм.гггг". Данная графа заполняется только для операции открытия репо.
20. В графе 24 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене финансового инструмента, являющегося предметом операции репо.
21. В графе 25 указывается порядковый номер соответствующей сделки открытия репо. Данная графа заполняется только для операции закрытия репо.
22. В графе 26 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 22 к постановлению
Приложение 45 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_S
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента ценной бумаги
Страна резидентства эмитента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Дата
Код валюты номинала
Номинал
включения ценной бумаги в список
исключения из списка (в том числе при погашении)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сектор _________ списка
Категория списка _________
1
Вид ценной бумаги
1.1.
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Категория списка _________
Вид ценной бумаги
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по категории списка________
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по сектору списка
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Всего эмитентов _________, из них нерезидентов __________
продолжение таблицы:
Количество сделок
Объем сделок
Минимальная цена сделки
Максимальная цена сделки
Средневзвешенная цена сделок
Последняя сделка
Текущая купонная ставка
всего
размещение
обращение
всего
размещение
обращение
дата
цена
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
ценных бумагах, входящих в
отдельные секторы (категории)
списка организатора торгов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов" (индекс – 1-KASE_S, периодичность– ежемесячная)

18. 22-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
19. 23-бағанда репо операциясын жабу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі. Бұл баған репоны ашу операциясы үшін ғана толтырылады.
20. 24-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын қаржы құралының бағасына қолданылатын дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
21. 25-бағанда тиісті репо ашу мәмілесінің реттік нөмірі көрсетіледі. Бұл баған репоны жабу операциясы үшін ғана толтырылады.
22. 26-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
45-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_S
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Бағалы қағаз эмитентінің атауы
Эмитенттің резиденттік елі
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Күні
Номиналды валюта коды
Номиналы
бағалы қағазды тізімге енгізу
тізімнен шығару (оның ішінде өтеу кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тізім секторы
Тізім санаты _________
1
Бағалы қағаздың түрі
1.1.
Жиыны: ___ санаты ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Тізім санаты _________
Бағалы қағаздың түрі
Жиыны: ___ санаты ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиыны: ________ тізімінің санаты бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиыны: ________ тізімінің секторы бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Эмитенттердің барлығы _________, оның ішінде бейрезиденттер _________
кестенің жалғасы:
Мәмілелердің саны
Мәмілелердің көлемі
Мәміленің ең төменгі бағасы
Мәміленің ең жоғары бағасы
Мәмілелердің орташа өлшемді бағасы
Соңғы мәміле
Ағымдағы купондық мөлшерлеме
барлығы
орналастыру
айналыс
барлығы
орналастыру
айналыс
күні
бағасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушы тiзiмiнiң
жекелеген секторларына
(санаттарына) кiретiн бағалы
қағаздар туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
нысанына қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-KASE_S, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается страна резидентства эмитента ценных бумаг.
6. В графе 4 в качестве кода ценной бумаги используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
7. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
8. В графах 6, 7 и 19 дата включения ценной бумаги в список организатора торгов, ее исключения из списка, а также дата совершения последней сделки указываются в формате "дд.мм.гггг".
9. В графах 10, 11 и 12 количество сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, указывается в штуках.
10. В графах 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, а также цена последней сделки указываются в тенге.
11. В качестве сектора и категории списка фондовой биржи указываются список фондовой биржи, сектор фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи и категории списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
12. В графе 21 текущая купонная ставка заполняется по долговым ценным бумагам.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 23 к постановлению
Приложение 47 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах сделок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-VOLUME_DEALINGS
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Секторы списка
Количество сделок
Объем сделок, в тенге
1
2
3
4
1.
Размещение:
1.1.
2.
Обращение:
2.1.
3.
Сделки репо:
3.1.
4.
Всего
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах сделок".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет
об объемах сделок"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах сделок" (индекс – 1-VOLUME_DEALINGS, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Сауда-саттықты ұйымдастырушы нысанды ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда бағалы қағаздар эмитентінің резиденттік елі көрсетіледі.
6. 4-бағанда бағалы қағаздың коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
7. 5-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 6, 7 және 19-бағандарда бағалы қағазды сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізу, оны тізімнен шығару күні, сондай-ақ соңғы мәміле жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
9. 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
10. 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа өлшемді бағалары, сондай-ақ соңғы мәміленің бағасы теңгемен көрсетіледі.
11. Қор биржасы тізімінің секторы және санаты ретінде қор биржасының тізімі, Қор биржасының секторы, қор биржасының оқшауланған алаңдары және қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасы тізімінің санаттары көрсетіледі.
12. 21-бағанда ағымдағы купондық мөлшерлеме борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
47-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Мәмілелер көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-VOLUME_DEALINGS
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Тізім секторлары
Мәмілелер саны
Мәмілелер көлемі, теңгемен
1
2
3
4
1.
Орналастыру:
1.1.
2.
Айналысы:
2.1.
3.
Репо мәмілелері:
3.1.
4.
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Мәмілелер көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Мәмілелер көлемі туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Мәмілелер көлемі туралы есеп" (индексі – 1-VOLUME_DEALINGS, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, сектора и категории списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
6. В графе 3 указывается количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, в штуках.
7. В графе 4 указывается количество объем сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 24 к постановлению
Приложение 48 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о капитализации рынка ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_С
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Капитализация рынка ценных бумаг
Сектор площадки, категории, подкатегории
Количество выпусков ценных бумаг
Количество эмитентов
Капитализация рынка (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
1.
1.1.
2.
2.1.
Таблица 2. Капитализация компаний, акции которых входят в торговый список организатора торгов
Наименование эмитента ценных бумаг
Код эмитента
Количество размещенных простых акций
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Средневзвешенная цена одной простой акции
Количество размещенных привилегированных акций
Средневзвешенная цена одной привилегированной акции
Капитализация эмитента (в тысячах тенге)
5
6
7
8
Таблица 3. Суммарная номинальная стоимость корпоративных облигаций, находящихся в официальном списке организатора торгов
Наименование эмитента ценных бумаг
Страна резидентства эмитента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
Сектор площадки, категории, подкатегории
1
...
Сектор площадки, категории, подкатегории
1
...
продолжение таблицы:
Дата включения ценной бумаги в список
Код валюты номинала
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество размещенных облигаций
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Суммарная номинальная стоимость облигаций (в тысячах тенге)
Курс валюты номинала
Валюта индексации номинала
Курс индексации номинала
10
11
12
13
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о капитализации рынка ценных бумаг".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
капитализации рынка ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о капитализации рынка ценных бумаг" (индекс – 1-KASE_С, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәмілелер көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Сауда-саттықты ұйымдастырушы нысанды ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауландырылған алаңдары, қор биржасы тізімінің секторлары мен санаттары көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлем мөлшері көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
48-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_С
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру
Алаң, санат, шағын санат секторы
Бағалы қағаздар шығарылымдарының саны
Эмитенттердің саны
Нарықты капиталдандыру
(мың теңгемен)
1
2
3
4
5
1.
1.1.
2.
2.1.
2-кесте. Акциялары сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда-саттық тізіміне кіретін компанияларды капиталдандыру
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Эмитенттің коды
Орналастырылған жай акциялар саны
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Бір қарапайым акцияның орташа өлшенген бағасы
Орналастырылған артықшылықты акциялар саны
Бір артықшылықты акцияның орташа өлшенген бағасы
Эмитентті капиталдандыру (мың теңгемен)
5
6
7
8
3-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміндегі корпоративтік облигациялардың жиынтық номиналды құны
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Эмитенттің резиденттік елі
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Алаң, санат, шағын санат секторы
1
...
Алаң, санат, шағын санат секторы
1
...
кестенің жалғасы:
Бағалы қағазды тізімге енгізу күні
Номиналды валюта коды
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Орналастырылған облигациялардың саны
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Облигациялардың жиынтық номиналды құны (мың теңгемен)
Номиналды валюта бағамы
Номиналды индекстеу валютасы
Номиналды индекстеу бағамы
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы _________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздар нарығын
капиталдандыру туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" (индексі – 1-KASE_С, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о капитализации рынка ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, сектора и категории списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи;
2) в графе 3 указывается количество выпусков ценных бумаг, включенных в список организатора торгов.
3) в графе 4 указывается количество эмитентов, чьи ценные бумаги включены в список организатора торгов.
4) в графе 5 указывается индикатор, указывающий суммарную номинальную стоимость размещенных облигаций, находящихся в официальном списке (по облигациям), и рыночную стоимость акций, включенных в официальный список организатора торгов (по акциям), в соответствии с порядком, установленным его внутренними документами, в тысячах тенге. Данная графа заполняется только по рынку акций и рынку корпоративных облигаций.
6. По Таблице 2:
1) Таблица 2 заполняется по эмитентам, акции которых входят в расчет суммарной капитализации рынка акций в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов;
2) в графе 3 в качестве кода эмитента используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки эмитентов ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графах 4 и 6 указывается количество размещенных простых и привилегированных акций эмитента в штуках;
5) в графах 5 и 7 указывается средневзвешенная цена одной простой и привилегированной акций эмитента, определенная организатором торгов в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов, в тенге;
6) в графе 8 указывается капитализация эмитента акций, определенная организатором торгов в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов, в тысячах тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Сауда-саттықты ұйымдастырушы нысанды ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауландырылған алаңдары, қор биржасы тізімінің секторлары мен санаттары көрсетіледі;
2) 3-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізілген бағалы қағаздар шығарылымдарының саны көрсетіледі.
3) 4-бағанда бағалы қағаздары сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізілген эмитенттердің саны көрсетіледі.
4) 5-бағанда ресми тізімде (облигациялар бойынша) саудаланатын орналастырылған облигациялардың жиынтық Номиналды құнын және өзінің ішкі құжаттарында белгіленген тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне (акциялар бойынша) енгізілген акциялардың нарықтық құнын көрсететін индикатор мың теңгемен көрсетіледі. Бұл баған тек қана акциялар нарығы мен корпоративтік облигациялар нарығы бойынша толтырылады.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-кесте акциялары сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес акциялар нарығын жиынтық капиталдандыру есебіне кіретін эмитенттер бойынша толтырылады;
2) 3-бағанда эмитенттің коды ретінде оның ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздар эмитенттерін кодтау тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
4) 4 және 6-бағандарда эмитенттің орналастырылған жай және артықшылықты акцияларының саны данамен көрсетіледі;
5) 5 және 7-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған эмитенттің бір жай және артықшылықты акцияларының теңгемен орташа өлшенген бағасы көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған акциялар эмитентінің капиталдандырылуы мың теңгемен көрсетіледі.

7. По Таблице 3:
1) Таблица 3 заполняется по корпоративным облигациям, входящим в расчет суммарной номинальной стоимости рынка корпоративных облигаций в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов;
2) в графе 3 указывается страна резидентства эмитента ценных бумаг;
3) в графе 4 в качестве кода ценной бумаги используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графе 6 дата включения ценной бумаги в список организатора торгов указывается в формате "дд.мм.гггг";
6) в графе 7 указывается код валюты номинальной стоимости ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графе 9 указывается количество размещенных ценных бумаг в штуках;
8) в графе 10 указывается суммарная номинальная стоимость корпоративных облигаций, определенная организатором торгов в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов, в тысячах тенге;
9) в графе 11 указывается курс валюты номинала, используемый для расчета номинальной стоимости корпоративных облигаций в соответствии с внутренними документами организатора торгов;
10) графы 12 и 13 заполняются только по корпоративным облигациям, имеющим номинальную стоимость, индексированную к изменению курса тенге к иностранной валюте.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 25 к постановлению
Приложение 51 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_Dealings_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Дата совершения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Оплата услуг
Вид сделки
Рынок
Вид ценной бумаги
Наименование эмитента
брокера и (или) дилера
банка
фондовой биржи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Идентификационный номер
Код валюты номинальной стоимости (цены размещения)
Номинальная стоимость одной ценной бумаги (цена размещения)
Объем сделки
Код валюты платежа
Цена покупки одной ценной бумаги
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Сумма сделки
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета _______________________________________ _____________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
совершенных сделках по
инвестированию собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (индекс – 1-KASE_Dealings_SA, периодичность – ежемесячная)

7. 3-кесте бойынша:
1) 3-кесте сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес корпоративтік облигациялар нарығының жиынтық номиналды құнының есебіне кіретін корпоративтік облигациялар бойынша толтырылады;
2) 3-бағанда бағалы қағаздар эмитентінің резиденттік елі көрсетіледі;
3) 4-бағанда бағалы қағаздың коды ретінде оның ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды кодтау тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
4) 5-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа да сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағазды сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
6) 7-бағанда бағалы қағаздың номиналды құны валюталарының кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
7) 9-бағанда орналастырылған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі;
8) 10-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған корпоративтік облигациялардың жиынтық номиналды құны мың теңгемен көрсетіледі;
9) 11-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарына сәйкес корпоративтік облигациялардың номиналды құнын есептеу үшін пайдаланылатын номинал валютасының бағамы көрсетіледі;
10) 12 және 13-бағандар теңгенің шетел валютасына бағамының өзгеруіне индекстелген номиналды құны бар корпоративтік облигациялар бойынша ғана толтырылады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
51-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_Dealings_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Мәміле жасалған күн
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қызмет көрсетулерге ақы төлеу
Мәміленің түрі
Нарық
Бағалы қағаздың түрі
Эмитентінің атауы
брокердің және (немесе) дилердің
банктің
қор биржасының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды (орналастыру бағасы)
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
(орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі
Төлем валютасының коды
Бір бағалы қағазды сатып алу бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_Dealings_SA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в графах 4, 5, 6, 13, 14, 16 и 18 Формы заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 7 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция "обратное репо" – открытие или закрытие и прочее).
6. В графе 8 указывается вид рынка ценных бумаг (организованный или неорганизованный). Если сделка совершена на организованном рынке ценных бумаг, то указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка.
7. В графах 12 и 15 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
8. В графе 16 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, содержащаяся в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
9. В графе 17 указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения).
10. В графе 18 указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысанның 4, 5, 6, 13, 14, 16 және 18-бағандарындағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 7-бағанда мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, "кері репо" операциясы - ашу/жабу және басқалар) көрсетіледі.
6. 8-бағанда бағалы қағаздар нарығының түрі (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған) көрсетіледі. Егер мәміле ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалған болса, онда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі.
7. 12 және 15-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
8. 16-бағанда сатушыға төленген сыйақы ескеріле отырып мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау қамтылатын баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
9. 17-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік жылдық пайыздармен (облигациямен мәміле бойынша - иеліктен алу не иелену нәтижесінде қалыптасқан өтеуге кірістілік) көрсетіледі.
10. 18-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыстарды ескермегендегі сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.