Об утверждении Правил удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также правила и случаи распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет-платформы в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд, и правила возврата плательщику единого платежа, оператору интернет-платформы суммы, превышающей размеры взносов и отчислений в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 392. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2024 года № 35173.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.10.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 22-1) пункта 1 статьи 17, пунктом 5 статьи 102-1 Социального кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2-1) пункта 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.10.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2026).
1. Утвердить прилагаемые Правила удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также правила и случаи распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет-платформы в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд, и правила возврата плательщику единого платежа, оператору интернет-платформы суммы, превышающей размеры взносов и отчислений в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.10.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2026).

Интернет-платформа операторының жеке табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын ұстап қалу және аудару қағидалары, сондай-ақ интернет-платформа операторы төлеген сомаларды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына бөлу және аудару қағидалары мен талаптары, сондай-ақ Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және төлеушінің орналасқан жері бойынша тиісті бюджетке аударымдар мен жарналардың мөлшерінен асатын төлем сомасын бірыңғай төлемді төлеушіге, интернет-платформа операторына қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 392 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 қыркүйекте № 35173 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.10.2025 № 319 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 17-бабы 1-тармағының 22-1) тармақшасына, 102-1-бабының 5-тармағына, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 1-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.10.2025 № 319 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Интернет-платформа операторының жеке табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын ұстап қалу және аудару қағидалары, сондай-ақ интернет-платформа операторы төлеген сомаларды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына бөлу және аудару қағидалары мен талаптары, сондай-ақ Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және төлеушінің орналасқан жері бойынша тиісті бюджетке аударымдар мен жарналардың мөлшерінен асатын төлем сомасын бірыңғай төлемді төлеушіге, интернет-платформа операторына қайтару қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.10.2025 № 319 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 сентября 2024 года № 392
Правила удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также правила и случаи распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет-платформы в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд, и правила возврата плательщику единого платежа, оператору интернет-платформы суммы, превышающей размеры взносов и отчислений в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд
Сноска. Правила в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.10.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также правила и случаи распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет-платформы в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд, и правила возврата плательщику единого платежа, оператору интернет-платформы суммы, превышающей размеры взносов и отчислений в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 22-1) пункта 1 статьи 17, пунктом 5 статьи 102-1 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Социальный кодекс), подпунктом 2-1) пункта 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон).

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 392 бұйрығымен
бекітілген
Интернет-платформа операторының жеке табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын ұстап қалу және аудару қағидалары, сондай-ақ интернет-платформа операторы төлеген сомаларды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына бөлу және аудару қағидалары мен талаптары, сондай-ақ Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар мен жарналардың мөлшерінен асатын төлем сомасын бірыңғай төлемді төлеушіге, интернет-платформа операторына қайтару туралы қағидалар
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.10.2025 № 319 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Интернет-платформа операторының жеке табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын ұстап қалу және аудару қағидалары, сондай-ақ интернет-платформа операторы төлеген сомаларды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына бөлу және аудару қағидалары мен талаптары, сондай-ақ Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар мен жарналардың мөлшерінен асатын төлем сомасын бірыңғай төлемді төлеушіге, интернет-платформа операторына қайтару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Әлеуметтік кодекс), 17-бабы 1-тармағының 22-1) тармақшасына, 102-1-бабының 5-тармағына, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 17-бабы 1-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальное мобильное приложение – налоговое мобильное приложение для целей;
применения порядка исполнения налоговых обязательств и обязательств по социальным платежам физическими лицами, применяющими специальный налоговый режим для самозанятых;
исполнения налоговых обязательств по расчету индивидуального подоходного налога и социальных платежей, их уплате и представлению декларации индивидуальными предпринимателями, применяющими специальные налоговые режимы на основе упрощенной декларации;
регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (снятия с такой регистрации) на основании электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи налогоплательщика;
формирования чека специального мобильного приложения;
3) социальные отчисления (далее – СО) – деньги, уплачиваемые плательщиками социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) фонд социального медицинского страхования (далее – ФСМС) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
5) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
6) единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также иные функции, определенные Социальным кодексом;
7) интернет-платформа – электронная интернет-площадка, обеспечивающая взаимодействие оператора интернет-платформы, заказчика услуг и лица, зарегистрированного на интернет-платформе и оказывающего услуги с использованием интернет-платформы заказчикам услуг;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнаулы мобильді қосымша – мынадай:
өзін-өзі жұмыспен қамтығандарға арналған арнаулы салық режимін қолданатын жеке тұлғалардың салықтық міндеттемелерді және әлеуметтік төлемдер бойынша міндеттемелерді орындау тәртібін қолдану;
оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкерлердің жеке табыс салығын және әлеуметтік төлемдерді есептеуі, оларды төлеуі және декларацияны ұсынуы бойынша салықтық міндеттемелерді орындау;
салық төлеушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық құжат негізінде дара кәсіпкер ретінде тіркеу (мұндай тіркеуден алып тастау);
арнаулы мобильді қосымшаның чегін қалыптастыру мақсаттары үшін салықтық мобильді қосымша;
3) әлеуметтік аударымдар (бұдан әрі – ӘА) – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды төлеушілер төлейтін ақша;
4) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі - ӘМСҚ) - аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
5) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) – заңды тұлға (филиал мен өкiлдiк) және қызметiн бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
6) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі – БЖЗҚ) – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ Әлеуметтік кодексте айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;
7) интернет-платформа – интернет-платформа операторының, көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің және интернет-платформада тіркелген және көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушілерге интернет-платформаны пайдалана отырып қызметтер көрсететін тұлғаның өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін электрондық интернет-алаң;

8) оператор интернет-платформы (далее – оператор) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, предоставляющие технические, организационные, информационные и иные возможности с применением информационных технологий и систем для установления контактов по оказанию услуг (в том числе услуг с привлечением третьих лиц для оказания услуг) между лицом, зарегистрированным на интернет-платформе и оказывающим услуги с использованием интернет-платформы заказчикам услуг;
9) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица;
10) обязательные пенсионные взносы работодателя (далее – ОПВР) – деньги, перечисленные агентами за счет собственных средств на условный пенсионный счет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) государственная автоматизированная информационная система Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан "Организация обработки платежей" (далее – АИС МТСЗН РК) –информационная система с ограниченным доступом по автоматизации процессов для организации обработки пенсионных и социальных отчислений и платежей;
12) государственная информационная система Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – ИС КГД) –информационная система с ограниченным доступом, регулируемая внутренними документами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
13) Государственный фонд социального страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация в форме акционерного общества, учредителем и единственным акционером которого является государство, производящая аккумулирование социальных отчислений, назначение и осуществление социальных выплат участникам системы обязательного социального страхования, в отношении которых наступил случай социального риска, включая членов семьи – иждивенцев в случае потери кормильца;
14) Налоговым органом является орган государственных доходов (далее – орган государственных доходов) – государственный орган, в пределах своей компетенции осуществляющий обеспечение поступлений налогов и платежей в бюджет, таможенное регулирование в Республике Казахстан, полномочия по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также выполняющий иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
15) обязательные пенсионные взносы (далее – ОПВ) – деньги, вносимые в соответствии с Социальным кодексом в ЕНПФ в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

8) интернет-платформа операторы (бұдан әрі – оператор) – интернет-платформада тіркелген және көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушілерге интернет-платформаны пайдалана отырып қызметтер көрсететін тұлға арасында қызметтер көрсету (оның ішінде қызметтер көрсету үшін үшінші тұлғаларды тарта отырып қызметтер көрсету) бойынша байланыстарды орнату үшін ақпараттық технологиялар мен жүйелерді қолдана отырып, техникалық, ұйымдастырушылық, ақпараттық және өзге де мүмкіндіктер беретін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
9) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
10) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – ЖБМЗЖ) – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен агенттер меншікті қаражаты есебінен шартты зейнетақы шотына аударған ақша;
11) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру" мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ҚР ЕХӘҚМ ААЖ) – зейнетақы және әлеуметтік аударымдар мен төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру үшін процестерді автоматтандыру жөніндегі қолжетiмдiлiгi шектелген ақпараттық жүйе;
12) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МКК АЖ) – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ішкі құжаттарымен реттелетін қолжетiмдiлiгi шектелген ақпараттық жүйе;
13) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – әлеуметтік аударымдарды шоғырландыруды, асыраушысынан айырылған жағдайда, отбасы мүшелерін – асырауындағыларды қоса алғанда, өздеріне қатысты әлеуметтік тәуекел жағдайы туындаған міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға әлеуметтік төлемдерді тағайындауды және жүзеге асыруды жүргізетін, құрылтайшысы және жалғыз акционері мемлекет болып табылатын, акционерлік қоғам нысанындағы коммерциялық емес ұйым;
14) Мемлекеттік кіріс органы – өз құзыреті шегінде салықтар мен бюджетке төленетін төлемдердің түсуін қамтамасыз етуді, Қазақстан Республикасында кедендік реттеуді, Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның қарауына жатқызылған әкімшілік құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді орындайтын мемлекеттік орган салық органы болып табылады;
15) міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МЗЖ) – Әлеуметтік кодекске сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен БЖЗҚ енгізілетін ақша;

16) взносы на обязательное социальное медицинское страхование (далее – взносы) – деньги, уплачиваемые в ФСМС плательщиками взносов, указанными в пункте 2 статьи 14 Закона, и дающие право потребителям медицинских услуг получать медицинскую помощь в системе обязательного социального медицинского страхования;
17) исполнитель – физическое лицо, индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, зарегистрированные на интернет-платформе, оказывающие заказчикам услуги или выполняющие работы с использованием интернет-платформы на основании публичного договора.
Глава 2. Порядок удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также порядок и случаи распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет-платформы в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд
3. Оператор ежемесячно не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, передает сведения о доходах, полученных при оказании услуг и (или) выполнении работ исполнителями в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД МФ РК), по форме согласно приложению к настоящим Правилам посредством интеграционного взаимодействия со специальным мобильным приложением.
4. На основании переданных сведений, в том числе по чекам специального мобильного приложения, КГД МФ РК осуществляет исчисление сумм индивидуального подоходного налога, СО, ОПВ, ОПВР и взносов (далее - социальные платежи) и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату (округленную до тенге).
Исчисление производится в соответствии со ставками, установленными статьей 102-1 Социального кодекса, статьей 28 Закона и статьей 720 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) с учетом максимальных порогов и категории исполнителей, освобожденных от уплаты ОПВ, ОПВР, СО и взносов в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.
Сведения о категориях исполнителей, освобожденных от уплаты ОПВ, ОПВР, СО и взносов, предоставляются в ИС КГД из АИС МТСЗН РК для обеспечения корректного исчисления сумм к удержанию с дохода исполнителей для уплаты индивидуального подоходного налога и социальных платежей.
5. КГД МФ РК посредством сервисов интеграционного взаимодействия в режиме актуализации ежемесячно не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, передает сведения об исчисленных суммах индивидуального подоходного налога и социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату:

16) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналары (бұдан әрі – жарналар) – Заңның 14-бабының 2-тармағында көрсетілген жарналарды төлеушілер ӘМСҚ төлейтін және медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмекті алу құқығын беретін ақша;
17) орындаушы – интернет-платформада тіркелген, жария шарт негізінде интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе жұмыстарды орындайтын жеке тұлға, дара кәсіпкер немесе заңды тұлға.
2-тарау. Интернет-платформа операторы жеке табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын ұстап қалу және аудару тәртібі, сондай-ақ интернет-платформа операторы төлеген сомаларды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына бөлу және аудару тәртібі
3. Оператор есепті айдан кейінгі айдың 5-іне дейін көрсетілген қызметтер мен (немесе) орындалған жұмыстардан орындаушылар алған табыстар туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – ҚР ҚМ МКК) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы мобильдік қосымша арқылы интеграциялық өзара іс-қимыл арқылы ай сайын жолдайды.
4. Берілген мәліметтер негізінде, соның ішінде арнайы мобильдік қосымшаның чектері бойынша, ҚР ҚМ МКК жеке табыс салығының, ӘА, МЗЖ, ЖБМЗЖ және жарналардың (бұдан әрі – әлеуметтік төлемдер) сомаларын және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төленбегені үшін есептелетін өсімпұлды (теңгеге дейін дөңгелектеп) есептейді. Есептеу Әлеуметтік кодекстің 102-1-бабында, Заңның 28-бабында және Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 720-бабында (бұдан әрі – Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелерге сәйкес, сондай-ақ осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА мен жарналарды төлеуден босатылған орындаушылар санаттарының және ең жоғарғы шекті мөлшерлердің ескерілуімен жүргізіледі.
МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА мен жарналарды төлеуден босатылған орындаушылар санаттары туралы мәліметтер МКК АЖ-нен ҚР ЕХӘҚМ ААЖ-не табыс салығын және әлеуметтік төлемдерді ұстауға жататын сомаларды дұрыс есептеу мақсатында беріледі.
5. ҚР ҚМ МКК интеграциялық өзара іс-қимыл сервистері арқылы деректерді өзектендіру режимінде ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей жеке табыс салығының және әлеуметтік төлемдердің есептелген сомалары және уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұл туралы келесі мәліметтерді жібереді:

1) оператору – для удержания и перечисления;
2) в АИС МТСЗН РК – для осуществления Государственной корпорацией сверки с суммами социальных платежей, перечисленными оператором.
6. Удержанные (начисленные) суммы социальных платежей, в том числе задолженности и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату перечисляются оператором безналичным способом через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, на банковский счет Государственной корпорации с соблюдением требований Закона Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Перечисление сумм социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату производится оператором не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным, с формированием сводного платежного поручения по форме, определенной Правилами осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419) (далее – Правила осуществления безналичных платежей), форматами сообщений, утвержденными оператором или операционным центром платежных систем.
7. Оператор освобождается от уплаты СО за лиц, указанных пункте 1 статьи 207 Социального кодекса.
Оператор освобождается от уплаты ОПВ за лиц, определенных пунктом 3 статьи 248 Социального кодекса.
Оператор освобождается от уплаты ОПВР за лиц, определенных пунктом 6 статьи 248 Социального кодекса.
Оператор освобождается от уплаты взносов за лиц, определенных пунктом 7 статьи 28 Закона.
8. В случае несвоевременного перечисления социальных платежей оператор производит уплату за каждый месяц отдельно, с формированием отдельного сводного платежного поручения в соответствии с Правилами осуществления безналичных платежей.
9. Информация по исполнителям, за которых производится перечисление сумм социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату содержит по каждому исполнителю: БИН/ИИН оператора, ИИН исполнителя; фамилию, имя, отчество (при его наличии); период (месяц, год), по форме, утвержденной Правилами осуществления безналичных платежей.
10. При несвоевременной уплате социальных платежей органы государственных доходов принимают способы и меры взыскания в порядке и сроки, предусмотренные Налоговым кодексом.
При уплате пени за несвоевременную и (или) неполную уплату сумм социальных платежей в орган государственных доходов, Фонд, ЕНПФ, ФСМС, оператор представляет в банк второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, сводное платежное поручение в порядке, определенном Правилами осуществления безналичных платежей, с указанием соответствующего кода назначения платежа и периода (месяц, год).

1) операторға – ұстап қалу және аудару үшін;
2) ҚР ЕХӘҚМ ААЖ – Мемлекеттік корпорация оператор тарапынан аударған әлеуметтік төлемдер сомаларымен салыстыруды жүргізу үшін.
6. Ұсталған (есептелген) әлеуметтік төлемдердің сомалары, соның ішінде оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген берешек және (немесе) өсімпұл, "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтай отырып, оператор арқылы қолма-қол ақшасыз тәсілмен екінші деңгейдегі банктер немесе жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын ұйымдар арқылы Мемлекеттік корпорацияның банктік шотына аударылады.
Әлеуметтік төлемдердің сомаларын және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлдарды аудару оператор тарапынан есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірілмей Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14419 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларында белгіленген нысан бойынша жиынтық төлем тапсырмасын қалыптастыру арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – Қолма-қол ақшасыз төлемдерді жүзеге асыру қағидалары), төлемдер форматтары оператор немесе төлем жүйелерінің операциялық орталығы бекіткен форматтарға сәйкес болуы тиіс.
7. Оператор Әлеуметтік кодекстің 207-бабының 1-тармағында көрсетілген тұлғалар үшін ӘА төлеуден босатылады.
Оператор Әлеуметтік кодекстің 248-бабының 3-тармағында айқындалған тұлғалар үшін МЗЖ төлеуден босатылады.
Оператор Әлеуметтік кодекстің 248-бабының 6-тармағында айқындалған тұлғалар үшін ЖБМЗЖ төлеуден босатылады.
Оператор Заңның 28-бабының 7-тармағында айқындалған адамдар үшін МӘМС жарналарын төлеуден босатылады.
8. Әлеуметтік төлемдер уақтылы аударылмаған жағдайда, оператор әр ай үшін жеке-жеке төлем жүргізеді және Қолма-қол ақшасыз төлемдерді жүзеге асыру қағидаларына сәйкес бөлек жиынтық төлем тапсырмасын қалыптастырады.
9. Әлеуметтік төлемдердің сомалары және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұл аударылатын орындаушылар туралы ақпарат әрбір орындаушы бойынша мынадай деректерді қамтиды: оператордың БСН/ЖСН, орындаушының ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), кезеңі (айы, жылы) — Қолма-қол ақшасыз төлемдерді жүзеге асыру қағидаларымен бекітілген нысан бойынша.
10. Әлеуметтік төлемдер уақтылы төленбеген жағдайда, мемлекеттік кірістер органдары Салық кодексінде көзделген тәртіппен және мерзімдерде өндіріп алу тәсілдері мен шараларын қолданады.
Әлеуметтік төлемдердің сомаларын уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлды мемлекеттік кірістер органына, Қорға, БЖЗҚ-ға, ӘМСҚ-ға төлеу кезінде оператор Қолма-қол ақшасыз төлемдерді жүзеге асыру қағидаларында белгіленген тәртіппен тиісті төлем мақсатының кодын және кезеңін (айы, жылы) көрсете отырып, екінші деңгейдегі банкке немесе жекелеген банктік операция түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жиынтық төлем тапсырмасын ұсынады.

11. Банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, перечисляют суммы социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату в органы государственных доходов и Государственную корпорацию, в день их инициирования оператором, в порядке, определенном Правилами осуществления безналичных платежей.
При этом в сводном платежном поручении в порядке, определенном Правилами осуществления безналичных платежей, формируемом банками второго уровня или организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, указываются период (месяц, год) за который уплачивается суммы индивидуального подоходного налога и социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату, а также в назначении платежа указывается ставка для социальных платежей в соответствии со статьей 102-1 Социального кодекса и пунктом 3 статьи 28 Закона: 1 % - для ОПВ, 1 % - для ОПВР, 1 % - для СО, 1 % - для взносов.
Для индивидуального подоходного налога указывается ставка 0, в соответствии с пунктом 1 статьи 720 Налогового кодекса.
В случаях несоответствия указанной ставки и (или) ее отсутствия в назначениях социальных платежей по исполнителям, Государственной корпорацией осуществляется полный возврат сумм оператору с указанием соответствующей причины.
12. Оператор в установленном законодательством порядке обеспечивает сохранность сведений об исчисленных и уплаченных суммах социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату, в том числе о возврате ошибочно (излишне) уплаченных сумм социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату на электронном или бумажном носителях в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
При прекращении деятельности оператора документы об исчислении и уплате сумм социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату передаются в Государственный архив.
13. Распределение и перечисление сумм социальных платежей и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату в Фонд, ЕНПФ и ФСМС осуществляется Государственной корпорацией в течение трех рабочих дней со дня их поступления.
Оплата социальных платежей, произведенная оператором за исполнителей, подлежит распределению на лицевые счета исполнителей, на основании сведений КГД МФ РК по исчисленным к уплате суммам социальных платежей.

11. Екінші деңгейдегі банктер немесе жекелеген банктік операция түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар әлеуметтік төлемдердің сомаларын және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлды оператор бастама жасаған күні Қолма-қол ақшасыз төлемдерді жүзеге асыру қағидаларында белгіленген тәртіппен мемлекеттік кірістер органдарына және Мемлекеттік корпорацияға аударады.
Бұл ретте, екінші деңгейдегі банктер немесе жекелеген банктік операция түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қалыптастыратын жиынтық төлем тапсырмасында, Қолма-қол ақшасыз төлемдерді жүзеге асыру қағидаларында белгіленген тәртіпке сәйкес, жеке табыс салығы мен әлеуметтік төлемдердің және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлдың төленетін кезеңі (айы, жылы), сондай-ақ төлемнің мақсаты ретінде әлеуметтік төлемдерге арналған мөлшерлемелер көрсетіледі. Бұл мөлшерлемелер Әлеуметтік кодекстің 102-1-бабына және Заңның 28-бабының 3-тармағына сәйкес: МЗЖ үшін - 1%, ЖМЗЖ үшін - 1%, ӘА үшін - 1%, жарналар үшін - 1%.
Жеке табыс салығына қатысты мөлшерлеме Салық кодексінің 720-бабының 1-тармағына сәйкес 0 деп көрсетіледі.
Орындаушылар бойынша әлеуметтік төлемдердің төлем мақсаттарында көрсетілген мөлшерлеме сәйкес келмеген және (немесе) болмаған жағдайларда, Мемлекеттік корпорация операторға тиісті себепті көрсете отырып, аударылған сомаларды толық көлемде қайтарады.
12. Оператор заңнамада белгіленген тәртіппен әлеуметтік төлемдердің және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлдың есептелген және төленген сомалары туралы, соның ішінде қате (артық) төленген әлеуметтік төлемдер мен (немесе) өсімпұл сомаларын қайтару туралы мәліметтердің сақталуын қамтамасыз етеді. Бұл мәліметтер бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес электрондық немесе қағаз түріндегі тасымалдағыштарда сақталады.
Оператордың қызметі тоқтатылған жағдайда, әлеуметтік төлемдердің және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлдың есептелуі мен төленуіне қатысты құжаттар Мемлекеттік архивке өткізіледі.
13. Әлеуметтік төлемдердің және (немесе) оларды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұлдың сомаларын Қорға, БЖЗҚ-ға және ӘМСҚ-ға бөлу және аудару Мемлекеттік корпорация арқылы олар түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Оператор орындаушылар үшін төлеген әлеуметтік төлемдер ҚР ҚМ МКК әлеуметтік төлемдердің есептелген сомалары туралы деректері негізінде орындаушылардың жеке есепшоттарына бөлінеді.

14. В случае соответствия сумм социальных платежей Государственная корпорация не позднее трех рабочих дней со дня поступления сумм социальных платежей и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социального платежа, поступивших на счет Государственной корпорации, распределяет и перечисляет на счета ЕНПФ, ФСМС, Фонд.
Глава 3. Порядок возврата плательщику единого платежа, оператору интернет-платформы суммы, превышающей размеры взносов и отчислений в Государственный фонд социального страхования, социального медицинского страхования, единый накопительный пенсионный фонд
15. Государственная корпорация в течение трех рабочих дней осуществляет возврат социальных платежей с указанием причины возврата на банковский счет оператора за исполнителя, в реквизитах которого допущены ошибки, а также за исполнителей, освобожденных от уплаты социальных платежей, указанных в пункте 7 настоящих Правил.
В случаях уплаты сумм социальных платежей по исполнителям меньше исчисленных к уплате сумм социальных платежей по данным КГД МФ РК, Государственной корпорацией осуществляется полный возврат сумм оператору с указанием соответствующей причины.
В случаях уплаты сумм социальных платежей по исполнителям больше исчисленных к уплате сумм социальных платежей по данным КГД МФ РК, Государственной корпорацией осуществляется частичный возврат в размере превышающей суммы оператору с указанием соответствующей причины.
В случаях уплаты сумм социальных платежей по исполнителям, по которым отсутствуют данные по исчисленным к уплате суммам социальных платежей от КГД МФ РК, Государственной корпорацией осуществляется полный возврат сумм оператору с указанием соответствующей причины.
В случае осуществления Государственной корпорацией возврата социальных платежей на банковский счет оператора, оператор принимает меры по исправлению допущенных ошибок в течение трех рабочих дней и перечисляет исчисленные к уплате суммы социальных платежей по данным КГД МФ РК.
Приложение
к Правилам удержания и перечисления
оператором интернет-платформы
индивидуального подоходного налога,
обязательных пенсионных взносов,
обязательных пенсионных взносов
работодателя, социальных отчислений
и взносов на обязательное социальное
медицинское страхование,
а также правила и случаи распределения
и перечисления сумм, уплаченных
оператором интернет-платформы
в Государственный фонд социального
страхования, социального медицинского
страхования, единый накопительный
пенсионный фонд, и правила возврата
плательщику единого платежа,
оператору интернет-платформы суммы,
превышающей размеры взносов
и отчислений в Государственный фонд
социального страхования,
социального медицинского
страхования, единый накопительный
пенсионный фонд
Форма
Сведения об операторе
____________________________________________________
(наименование/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
БИН/ИИН ___________________________________________
Руководитель
(заполняется, в случае если оператор юридическое лицо)____________________
_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН_________________________________________________
Сведения, о доходах, полученных при оказании услуг и (или) выполнении работ исполнителями
Наименование / фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя
БИН / ИИН исполнителя
Период (месяц, год) полученного дохода исполнителя
Сумма дохода за оказание услуг и (или) выполнение работ исполнителем
1.
2.
...
Ответственность оператора
Я (мы) несу (несем) ответственность за достоверность и полноту сведений,
указанных в настоящем приложении.
Дата предоставления сведений "____" ____________ _____ г.

14. Әлеуметтік төлемдер сомалары сәйкес болған жағдайда, Мемлекеттік корпорация әлеуметтік төлем және (немесе) әлеуметтік төлемді уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін есептелген өсімпұл сомалары Мемлекеттік корпорацияның шотына келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күннен кешіктірмей, оларды бөледі және БЖЗҚ, ӘМСҚ, Қордың шоттарына аударады.
3-тарау. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар мен жарналардың мөлшерінен асатын төлем сомасын бірыңғай төлемді төлеушіге, интернет-платформа операторына қайтару тәртібі
15. Мемлекеттік корпорация деректемелерінде қателіктер жіберілген орындаушы үшін, сондай-ақ осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген әлеуметтік төлемдерді төлеуден босатылған орындаушылар үшін оператордың банк шотына қайтару себебін көрсете отырып, үш жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдерді қайтаруды жүзеге асырады.
Орындаушылар бойынша әлеуметтік төлемдер сомалары ҚР ҚМ МКК деректері бойынша есептелген әлеуметтік төлемдер сомаларынан төмен болған жағдайда, Мемлекеттік корпорация тиісті себебін көрсете отырып, операторға төленген сомаларды толық қайтаруды жүзеге асырады.
Орындаушылар бойынша әлеуметтік төлемдер сомалары ҚР ҚМ МКК деректері бойынша есептелген әлеуметтік төлемдер сомаларынан артық төленген жағдайларда, Мемлекеттік корпорация тиісті себебін көрсете отырып, төленген сомадан асатын соманы операторға ішінара қайтаруды жүзеге асырады.
Орындаушылар бойынша ҚР ҚМ МКК төлеуге жататын әлеуметтік төлемдер сомалары бойынша деректер болмағанда, әлеуметтік төлем сомалары төленген жағдайларда Мемлекеттік корпорация тиісті себептерін көрсете отырып, операторға төленген сомаларды толық көлемде қайтаруды жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация әлеуметтік төлемдерді оператордың банктік шотына қайтаруды жүзеге асырған жағдайда, оператор үш жұмыс күні ішінде жіберілген қателерді түзету бойынша шаралар қабылдайды және ҚР ҚМ МКК деректері бойынша төлеуге есептелген әлеуметтік төлем сомаларын аударады.
Интернет-платформа
операторының жеке табыс
салығын, міндетті зейнетақы
жарналарын, жұмыс берушінің
міндетті зейнетақы жарналарын,
әлеуметтік аударымдар мен
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жарналарын ұстап қалу және
аудару қағидалары, сондай-ақ
интернет-платформа операторы
төлеген сомаларды Мемлекеттік
әлеуметтік сақтандыру қорына,
Әлеуметтік медициналық
сақтандыру қорына, Бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы қорына
бөлу және аудару қағидалары
мен талаптары, сондай-ақ
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорына, Әлеуметтік
медициналық сақтандыру
қорына, Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына аударымдар
мен жарналардың мөлшерінен
асатын төлем сомасын бірыңғай
төлемді төлеушіге, интернет-платформа операторына қайтару
туралы қағидаларына қосымша
Нысан
Оператор туралы мәліметтер________________________________________
(атауы/тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
БСН/ЖСН __________________
Басшы (егер оператор заңды тұлға болса, толтырылады)___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ЖСН_______________________
Орындаушылардың жұмыстарды орындауы кезінде алған табыстары туралы беретін мәліметтер
Орындаушының атауы / тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушының БСН / ЖСН
Орындаушының алған табысының кезеңі (айы, жылы)
Орындаушының қызметтер көрсеткені және (немесе) жұмыстарды орындағаны үшін табыс сомасы
1.
2.
Оператордың жауаптылығы
Мен (біз) осы қосымшада көрсетілген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығы үшін жауаптымын (жауаптымыз).
Мәліметтерді ұсыну күні _______ж. "____" ____________