О внесении изменений и дополнения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2024 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2024 года № 34171.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19327) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 72-1) пункта 1 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Требованиях к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Требования к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету (далее – Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 72-1) пункта 1 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) правообладатель трехкомпонентной интегрированной системы – физические или юридические лица, являющиеся производителями трехкомпонентной интегрированной системы (далее – ТИС) или которым, ТИС принадлежит на праве собственности, аренды или ином законном основании, для реализации или сдачи в аренду пользователям ТИС;";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Учет ТИС осуществляется Комитетом путем включения модели в Единый реестр ТИС (далее – Единый реестр) и предусматривает следующие действия:
1) правообладатель ТИС, состоящий на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, представляет эталонный образец ТИС, а также на бумажном носителе и в электронном формате следующие документы:
заявление о (об) включении, изменении, исключении модели ТИС в (из) Единый (Единого) реестр (реестра) по форме, согласно приложению к настоящим Требованиям;
паспорт производителя, техническая документация и руководство по эксплуатации: интегрированной системы, состоящей из одной и (или) нескольких ККМ, одной и (или) нескольких систем для приема безналичных платежей, а также учетного компонента ТИС;
документ, подтверждающий наличие прав на ТИС;
акт по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности.
При этом акт по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности не требуется, в случае подключения к эталонному образцу ТИС новой модели и (или) моделей ККМ, и (или) системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей ТИС, ранее включенных в Единый реестр моделей ТИС;

"Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 наурыздағы № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 наурызда № 34171 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19327 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 1-бабы 1-тармағының 72-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарда:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 1-бабы 1-тармағының 72-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) үш құрамдасты интеграцияланған жүйенің құқық иеленушісі – үш құрамдасты интеграцияланған жүйенінің (бұдан әрі – ҮИЖ) өндірушілері болып табылатын немесе ҮИЖ меншік, жалға алу құқығына тиесілі немесе ҮИЖ пайдаланушыларына сату немесе жалға беру үшін өзге де заңды негізге жеке немесе заңды тұлғалар;";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. ҮИЖ есепке алуын Комитет модельдерді ҮИЖ Бірыңғай тізіліміне (бұдан әрі – Бірыңғай тізілім) енгізу жолымен жүзеге асырады және мынадай іс-әрекеттерді көздейді:
1) салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрған ҮИЖ құқық иеленушісі ҮИЖ эталондық үлгісін, сондай-ақ қағаз тасымалдағышта және электрондық форматта мынадай құжаттарды:
осы Талаптарға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бірыңғай тізілімге (тізілімнен) ҮИЖ моделін енгізу, өзгерту, алып тастау туралы өтінішті;
өндірушінің паспорты, техникалық құжаттамасы және пайдалану жөніндегі нұсқаулықты: бір және (немесе) бірнеше БКМ, қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған бір және (немесе) бірнеше жүйеден, сондай-ақ ҮИЖ есепке алу құрамдасынан тұратын интеграцияланған жүйе;
ҮИЖ құқығының болуын растайтын құжатты;
ақпарттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақтардың нәтижелері бойынша актіні ұсынады.
Бұл ретте, ҮИЖ эталондық үлгісіне БКМ жаңа моделін және (немесе) модельдерін, және (немесе) бұрында ҮИЖ модельдерінің Бірыңғай тізіліміне енгізілген, ҮИЖ қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдау үшін жүйені (құрылғы) және (немесе) жүйелерді (құрылғыларды) қосқан кезде, ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақ нәтижелері бойынша акті талап етілмейді.

2) должностное лицо Комитета, на которое возложены соответствующие полномочия, в течение 3 (три) рабочих дней со дня представления эталонного образца ТИС и документов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта:
проверяет:
соответствие сведений, указанных в заявлении, представленным документам;
наличие модели и (или) моделей ККМ в государственном реестре контрольно-кассовых машин;
передает в Экспертный совет при Комитете эталонный образец ТИС и документы, предусмотренные подпунктом 1) настоящего пункта;
3) Экспертный совет при Комитете в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня представления должностным лицом Комитета эталонного образца ТИС и документов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта:
проводит экспертизу эталонного образца ТИС и технической документации на предмет их соответствия настоящим Требованиям;
по результатам экспертизы выносит протокольное решение о включении или отказе о включении ТИС в Единый реестр;
включает модель ТИС в Единый реестр.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Правообладатель ТИС при изменении эталонного образца ТИС путем подключения новой модели и (или) моделей ККМ, и (или) системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей ТИС, ранее включенных в Единый реестр моделей ТИС представляет заявление о (об) включении, изменении, исключении модели ТИС в (из) Единый (Единого) реестр (реестра) по форме, согласно приложению к настоящим Требованиям.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Правообладатель ТИС при исключении модели ТИС из Единого реестра представляет заявление о (об) включении, изменении, исключении модели ТИС в (из) Единый (Единого) реестр (реестра) по форме, согласно приложению к настоящим Требованиям.
При выявлении несоответствия настоящим Требованиям модели ТИС, указанной в документации и представленной в Комитет при включении в Единый реестр, Комитетом производится исключение модели ТИС из Единого реестра на основании решения об исключении модели ТИС из Единого реестра, оформленное в виде протокола Экспертного совета.";
приложение к указанным Требованиям изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах установки и применения трехкомпонентной интегрированной системы, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила установки и применения трехкомпонентной интегрированной системы (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 72-1) пункта 1 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

2) тиісті өкілеттіктер жүктелген Комитеттің лауазымды адамы ҮИЖ эталондық үлгісін және осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
мыналарды:
өтініште көрсетілген мәліметтердің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін;
бақылау-касса машиналардың мемлекеттік тізілімінде БКМ моделінің және (немесе) моделдерінің болуын тексереді;
Комитет жанындағы Сараптамалық кеңеске ҮИЖ эталондық үлгісін және осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжаттарды береді;
3) Комитет жанындағы Сараптамалық кеңес Комитеттің лауазымды адамы ҮИЖ эталондық үлгісін және осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде:
ҮИЖ эталондық үлгісінің және техникалық құжаттаманың осы Талаптарға сәйкестігі тұрғысында сараптама жүргізеді;
сараптама нәтижелері бойынша ҮИЖ Бірыңғай тізілімге енгізу немесе бас тарту туралы хаттамалық шешім шығарады;
ҮИЖ моделін Бірыңғай тізілімге енгізеді.";
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. ҮИЖ құқық иесі бұрын ҮИЖ моделінің Бірыңғай тізілімге енгізілген ҮИЖ қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауы үшін, БКМ жаңа модельін және (немесе) модельін, және (немесе) жүйелерді (құрылғыларды) және (немесе) жүйені (құрылғыны) қосу жолымен ҮИЖ эталондық үлгісі өзгерген кезінде осы Талаптарға қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҮИЖ моделін Бірыңғай тізілімге (тізілімнен) енгізу, өзгерту, алып тастау туралы өтініш ұсынады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. ҮИЖ құқық иеленуші Бірыңғай тізілімнен ҮИЖ моделін алып тастаған кезде осы Талаптарға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бірыңғай тізілімге (тізілімнен) ҮИЖ моделін енгізу, өзгерту, алып тастау туралы өтінішті ұсынады.
Құжаттамада көрсетілген және Бірыңғай тізілімге енгізу кезінде Комитетке ұсынылған ҮИЖ моделінің осы Талаптарға сәйкес келмеуі анықталған кезде, Комитет Cараптамалық кеңестің хаттама түрінде ресімделген Бірыңғай тізілімнен ҮИЖ моделін алып тастау туралы шешім негізінде Бірыңғай тізілімнен ҮИЖ моделін алып тастауды жүргізеді.";
көрсетілген Талаптарға қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үш құрамдасты интеграцияланған жүйені орнату және қолдану қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Үш құрамдасты интеграцияланған жүйені орнату және қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 1-бабы 1-тармағының 72-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. ТИС, используемая при осуществлении предпринимательской деятельности, подлежит регистрации в органах государственных доходов по месту нахождения налогоплательщика.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложений 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2024 года № 164
Приложение
к Требованиям к трехкомпонентной
интегрированной системе
и ее учету
Заявление о (об) включении, изменении, исключении модели трехкомпонентной интегрированной системы (далее – ТИС) в (из) Единый (Единого) реестр (реестра)
1. Наименование правообладателя ТИС ____________________________
2. Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
______________________________________________________________
3. Причина подачи заявления (укажите "X" в соответствующей ячейке):
☐ включение ☐ изменение ☐ исключение
4. Местонахождение правообладателя ТИС: Регистрационный код адреса:
☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
Область:________________________________________________________
Город республиканского/областного значения: _______________________
_______________________________________________________________
Район: _________________________________________________________
_______________________________________________________________
Город районного значения/поселок/село: ___________________________
_______________________________________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект, микрорайон): _____________
_______________________________________________________________
Номер дома: ________________ помещение:_________________________

"6. Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылатын ҮИЖ мемлекеттік кірістер органдарында салық төлеушінің орналасқан жері бойынша тіркелуге жатады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2 қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар жəне
аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
Қазақстан Репсубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 26 наурыздағы
№ 164 бұйрыққа
1-қосымша
Үш құрамдасты
интеграцияланған жүйеге
және оны есепке алуға
қойылатын талаптарға
қосымша
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйе моделін (бұдан әрі – ҮИЖ) Бірыңғай тізілімге (тізілімнен) енгізу, өзгерту, алып тастау туралы өтініш
1. ҮИЖ құқық иеленушінің атауы __________________________________
2. Жеке/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)_____________________
3. Өтінішті беру себебі (тиісті ұяшықта "X" көрсетіңіз):
енгізу ☐ өзгерту ☐ алып тастау ☐
4. ҮИЖ құқық иеленушісінің орналасқан жері:
мекенжайдың тіркеу коды: ☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
облысы:________________________________________________________
республикалық/ облыстық маңызы бар қала: _________________________
_______________________________________________________________
ауданы: ________________________________________________________
аудандық маңызы бар қала/кент/ауыл: ______________________________
_______________________________________________________________
елді мекеннің бір бөлігі (көше, даңғыл, шағын аудан): _________________
______________________________________________
_______________________________________________________________
үйдің нөмірі: _____________ үй-жайдың нөмірі _____________

5. Название ТИС ________________________________________________
_______________________________________________________________
6. Наименование компонентов ТИС:
1) контрольный компонент (контрольно-кассовая машина с функцией фиксации
и передачи данных и (или) контрольно-кассовые машины с функцией фиксации
и передачи данных, включенные в государственный реестр контрольно-кассовых машин):
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
2) платежный компонент ТИС (система (устройство) и (или) системы
(устройства) для приема безналичных платежей):
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
3) учетный компонент ТИС (программа для автоматизации управления торговли,
оказания услуг, выполнения работ и учета товаров, а также обеспечивающая
выполнение функций, указанных в подпункте 1) пункта 14 настоящих Требований)
_______________________________________________________________
7. Номер и дата документа, подтверждающего разрешение на правообладание
ТИС ___________________________________________________________
8. Версия _______________________________________________________
9. Я, ___________________________________________________________
подтверждаю, что указанные в заявлении данные являются официальными
и что все прилагаемые документы являются действительными.
Прилагается __________ листов.
Правообладатель ТИС __________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата подачи: "____" ____________ 20 __ года
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2024 года № 164
Приложение 1
к Правилам установки
и применения к трехкомпонентной
интегрированной системы
Заявление о регистрации, изменении и снятии трехкомпонентной интегрированной системы (далее – ТИС)
1. Наименование и (или) фамилия, имя, отчество (при его наличии) пользователя ТИС
_______________________________________________________________
2. Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
_______________________________________________________________

5. ҮИЖ атауы ___________________________________________________
_______________________________________________________________
6. ҮИЖ құрамдастарының атауы:
1) бақылау құрамдасы (деректерді тіркеу және беру функциясы бар
бақылау-касса машинасы және (немесе) бақылау-касса машиналарының
мемлекеттік тізіліміне енгізілген, деректерді тіркеу және беру функциясы
бар бақылау-касса машинасы)
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
2) ҮИЖ төлем құрамдасы (қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдау үшін
жүйе (құрылғы) және (немесе) жүйелер (құрылғылар)
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
3) ҮИЖ есепке алу құрамдасы (сауданың басқарылуын, қызметтер көрсетуді,
жұмыстар орындауды және тауарларды есепке алуды автоматтандыруға
арналған, сондай-ақ осы Талаптың 14-тармағының 1) тармақшасында
көрсетілген функциялардың орындалуын қамтамасыз ететін бағдарлама)
_______________________________________________________________
7. ҮИЖ құқық иеленуге рұқсатты растайтын құжаттың нөмірі мен күні
_______________________________________________________________
8. Нұсқасы _______________
9. Мен, _________________________________________________________
өтініште көрсетілген деректердің ресми болып табылатынын және барлық
қоса беріліп отырған құжаттардың жарамды екенін растаймын.
__________ парақ қоса беріледі.
ҮИЖ құқық иеленушісі _________________________________ ______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)      (қолы)
Берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Репсубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 26 наурыздағы
№ 164 бұйрыққа
2-қосымша
Үш құрамдасты
интеграцияланған
жүйені орнату және қолдану
қағидаларына
1-қосымша
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйені (бұдан әрі – ҮИЖ) тіркеу, өзгерту және шығару туралы өтініш
1. ҮИЖ пайдаланушының атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) __________________________________________________
______________________________________________________________
2. Жеке/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) ____________________
______________________________________________________________

3. Причина подачи заявления (укажите "X" в соответствующей ячейке):
регистрация ☐ изменение ☐ снятие ☐
4. Вид ТИС (укажите "X" в соответствующей ячейке):
☐ программно-аппаратный комплекс;
☐ интегрированная система, состоящая из одной и (или) нескольких контрольно-
кассовой машин с функцией фиксации и передачи данных (далее – ККМ),
из одной и (или) нескольких систем (устройств) для приема безналичных платежей,
а также оборудования (устройства), оснащенного системой автоматизации управления
торговли, оказания услуг, выполнения работ и учета товаров.
5. Наименование ТИС _____________________________________________
6. Номер и дата документа, подтверждающего право пользования ТИС
_________________________________________________________________
7. Место регистрации ТИС: Регистрационный код адреса:
☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
Область: _________________________________________________________
Город республиканского/областного значения: ________________________
_________________________________________________________________
Район: ___________________________________________________________
Город районного значения/поселок/село: ______________________________
_________________________________________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект, микрорайон): _______________
_________________________________________________________________
Номер дома _______________ помещение: ____________________________
7.1. Наименование системы автоматизации управления торговли, оказания услуг,
выполнения работ и учета товаров (далее – учетная система):
_________________________________________________________________
7.2. Информация о ККМ:
Наименование/модели и (или) моделей ККМ
Дата регистрации модели и (или) моделей ККМ
Регистрационный номер модели и (или) моделей ККМ
1.
2.
3.
4.
5.
7.3. Информация о системе (устройстве) для приема безналичных платежей:
Наименование/ системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей
Идентификационный/заводской номер системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей
Дата регистрации системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей
1.
2.
3.
4.
5.
8. Я, _________________________________________________________________
подтверждаю, что указанные в заявлении данные являются официальными.
Пользователь ТИС ____________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата подачи: "___" ____________ 20 __ года
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2024 года № 164
Приложение 2
к Правилам установки
и применения к трехкомпонентной
интегрированной системы
Регистрационная карточка трехкомпонентной интегрированной системы (далее – ТИС) № _______
Наименование и (или) фамилия, имя, отчество (при его наличии) пользователя ТИС
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер пользователя ТИС (ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
Наименование ТИС ___________________________________________________
Адрес регистрации ТИС: _______________________________________________
Дата регистрации ТИС в органе государственных доходов:
"___" ______________ 20 ____ года место штампа
Должностное лицо
_____________________
наименование органа
государственных доходов
_________
подпись
____________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
место штампа
Дата снятия ТИС с учета в органе государственных доходов:
"____" ___________ 20 ___ года

3. Өтінішті беру себебі (тиісті ұяшықта "X" көрсетіңіз):
тіркеу ☐өзгерту ☐ шығару ☐
4. ҮИЖ түрі (тиісті ұяшықта "X" көрсетіңіз):
☐ бағдарламалық-аппараттық кешен;
☐ деректерді тіркеу және беру функциясы бар бір және (немесе) бірнеше
бақылау-касса машинасынан (бұдан әрі – БКМ), қолма-қол ақшасыз
төлемдерді қабылдауға арналған жүйеден (құрылғыдан) және (немесе)
жүйелерден (құрылғылардан), сондай-ақ сауданы басқаруды, қызметтер
көрсетуді, жұмыстарды орындауды және тауарларды есепке алуды
автоматтандырылған жүйесімен жарақтандырылған жабдықтан (құрылғыдан)
тұратын интеграцияланған жүйе.
5. ҮИЖ атауы __________________________________________________
6. ҮИЖ пайдалану құқығын растайтын құжаттың нөмірі мен күні
______________________________________________________________
7. ҮИЖ тіркеу орны:
мекенжайдың тіркеу коды: ☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
облыс:_________________________________________________________
республикалық/облыстық маңызы бар қала: _________________________
_______________________________________________________________
аудан: _________________________________________________________
аудандық маңызы бар қала/кент/ауыл: ______________________________
_______________________________________________________________
елді мекеннің бір бөлігі (көше, даңғыл, шағын аудан): _________________
_______________________________________________________________
үйдің нөмірі: _____________ үй-жайдың нөмірі _____________
7.1 Сауданы басқарудың, қызметтер көрсетудің, жұмыстарды орындаудың
және тауарларды есепке алудың автоматтандырылған жүйесінің
(бұдан әрі – есепке алужүйесі) атауы ____________________
______________________________________________________________
7.2 БКМ туралы ақпарат:
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің атауы
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің тіркелген күні
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің тіркеу нөмірі
1
2
3
4
5
7.3 Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйе (құрылғы) туралы ақпарат:
Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйенің (құрылғының) және (немесе) жүйелердің (құрылғылардың) атауы
Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйенің (құрылғының) және (немесе) жүйені (құрылғыны) сәйкестендіру/зауыттық нөмірі
Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйенің (құрылғының) және (немесе) жүйелердің (құрылғылардың) тіркелген күні
1
2
3
4
5
8. Мен, өтініште көрсетілген деректердің ресми болып табылатынын
растаймын _____________________________________________________
ҮИЖ қолданушы ___________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы)
Берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Репсубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 26 наурыздағы
№ 164 бұйрыққа
3-қосымша
Үш құрамдасты
интеграцияланған жүйені орнату
және қолдану қағидаларына
2-қосымша
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйенің (бұдан әрі – ҮИЖ) № __________ тіркеу карточкасы
ҮИЖ пайдаланушының атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) ___________________________________________
______________________________________________________________
ҮИЖ пайдаланушының жеке/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ҮИЖ атауы ___________________________________________________
ҮИЖ тіркеу орны: _____________________________________________
______________________________________________________________
ҮИЖ мемлекеттік кірістер органында тіркелген күні:
20 ____ жылғы "___" ______________
мөр орны
Лауазымды адам __________________ _____ _______________________________
мемлекеттік кірістер       қолы       тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
органының атауы             жағдайда)
мөр орны
ҮИЖ мемлекеттік кірістер органының есебінен шығарылған күні:
20 ___ жылғы "____" ___________